Jak zapoznać nowych ludzi w klasie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-07, 17:57   #1
shinecrush
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36

Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?


Po wakacjach idę do technikum. Wybrałam taką szkołę i profil, że nikt z mojej starej szkoły tam nie poszedł (grafika komputerowa) problem tkwi w tym, że jestem cholernie nieśmiała - przez to właśnie boje się, że nie zapoznam się z nikim. Jak już pisałam w starym poście - mam 27 chłopaków i 5 dziewczyn w klasie. Najgorsze jest to jak te 5 dziewczyn będzie się już znać. A chłopaków raczej będę unikać, bo nigdy z żadnym się nie kolegowałam, nie to, że nie rozmawiałam czy coś, ale po prostu nie miałam takich bliższych kolegów. Zawsze gdy się stresuję dajmy na to przy rozmowie - to zaczynam się jąkać D: Nawet boje się autobusami jeździć, nie mogę znieść wzroku tych wszystkich ludzi. Bóg też nie obdarzył mnie urodą więc dochodzi wygląd - przez całe wakacje próbowałam się jakoś zmienić, kupowałam toniki, żele do twarzy, ale nic to nie dało. No i pozostaje też problem włosów - mam kręcone i puchate, nie wiem już co z nimi robić, żeby nie wyglądały jak szopa. Wracając do tematu - jak mam się przełamać? Jestem nieśmiała głównie z powodu mojego wyglądu, bo szczerze mówiąc gdybym wyglądała inaczej miałabym na to wszystko wywalone :') I nie to, że dla mnie wygląd jest najważniejszy czy coś, ale bądźmy szczerzy - też jest ważny i większość ludzi stawia go na pierwszym miejscu.
shinecrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:03   #2
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Cytat:
Napisane przez shinecrush Pokaż wiadomość
Po wakacjach idę do technikum. Wybrałam taką szkołę i profil, że nikt z mojej starej szkoły tam nie poszedł (grafika komputerowa) problem tkwi w tym, że jestem cholernie nieśmiała - przez to właśnie boje się, że nie zapoznam się z nikim. Jak już pisałam w starym poście - mam 27 chłopaków i 5 dziewczyn w klasie. Najgorsze jest to jak te 5 dziewczyn będzie się już znać. A chłopaków raczej będę unikać, bo nigdy z żadnym się nie kolegowałam, nie to, że nie rozmawiałam czy coś, ale po prostu nie miałam takich bliższych kolegów. Zawsze gdy się stresuję dajmy na to przy rozmowie - to zaczynam się jąkać D: Nawet boje się autobusami jeździć, nie mogę znieść wzroku tych wszystkich ludzi. Bóg też nie obdarzył mnie urodą więc dochodzi wygląd - przez całe wakacje próbowałam się jakoś zmienić, kupowałam toniki, żele do twarzy, ale nic to nie dało. No i pozostaje też problem włosów - mam kręcone i puchate, nie wiem już co z nimi robić, żeby nie wyglądały jak szopa. Wracając do tematu - jak mam się przełamać? Jestem nieśmiała głównie z powodu mojego wyglądu, bo szczerze mówiąc gdybym wyglądała inaczej miałabym na to wszystko wywalone :') I nie to, że dla mnie wygląd jest najważniejszy czy coś, ale bądźmy szczerzy - też jest ważny i większość ludzi stawia go na pierwszym miejscu.
NIE unikaj chłopaków. Najlepiej jest właśnie z kumplami!
Może kup prostownicę? Od wyglądu włosów naprawdę wiele zależy. Kup jakieś nowe ciuchy. Uśmiechaj się.

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2014-08-07 o 18:05
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:06   #3
shinecrush
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
NIE unikaj chłopaków. Najlepiej jest właśnie z kumplami!
Może kup prostownicę? Od wyglądu włosów naprawdę wiele zależy. Kup jakieś nowe ciuchy. Uśmiechaj się.
Ale nie mam pojęcia jak z nimi rozmawiać;-;
shinecrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:07   #4
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Cytat:
Napisane przez shinecrush Pokaż wiadomość
Ale nie mam pojęcia jak z nimi rozmawiać;-;
Po prostu - rozmawiać, słowo klucz O wszystkim.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:07   #5
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 804
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Może teraz zapoznanie wydaje Ci sie trudne, ale najlepiej podejść do tych dziewczyn i powiedzieć "Hej, jestem Shinecrush i będę z Wami w klasie" i dodajesz uśmiech. Ja tak robiłam.
A i jeszcze jedno - piszesz, że gdybyś wyglądała inaczej to byś była pewna siebie. Wydaje mi się, że chyba by tak nie było bo problemem nie jest Twój wygląd tylko takie nastawienie siedzi w umyśle.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:09   #6
shinecrush
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Cytat:
Napisane przez szynka_w_toscie Pokaż wiadomość
Może teraz zapoznanie wydaje Ci sie trudne, ale najlepiej podejść do tych dziewczyn i powiedzieć "Hej, jestem Shinecrush i będę z Wami w klasie" i dodajesz uśmiech. Ja tak robiłam.
A i jeszcze jedno - piszesz, że gdybyś wyglądała inaczej to byś była pewna siebie. Wydaje mi się, że chyba by tak nie było bo problemem nie jest Twój wygląd tylko takie nastawienie siedzi w umyśle.
Możliwe, ale gdybym wyglądała choć trochę inaczej to byłoby mi łatwiej w życiu^^
shinecrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:12   #7
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 804
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Cytat:
Napisane przez shinecrush Pokaż wiadomość
Możliwe, ale gdybym wyglądała choć trochę inaczej to byłoby mi łatwiej w życiu^^
Możliwe, ale wyglądasz tak jak wyglądasz, ale możesz nad tym pracować jak się da.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 18:13   #8
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Cytat:
Napisane przez shinecrush Pokaż wiadomość
Możliwe, ale gdybym wyglądała choć trochę inaczej to byłoby mi łatwiej w życiu^^
A jak było w gimnazjum? Miałaś bliskie koleżanki? Potrafiłaś dogadać się z grupą? Komuś przeszkadzał Twój wygląd?
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:23   #9
shinecrush
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 36
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
A jak było w gimnazjum? Miałaś bliskie koleżanki? Potrafiłaś dogadać się z grupą? Komuś przeszkadzał Twój wygląd?
Miałam dwie koleżanki - z jedną przyjaźnie się od przedszkola aż do teraz, drugą poznałam w pierwszej gimnazjum, sama podeszłam i zapytałam się czy z kimś siedzi - aż sama się sobie dziwię, że to właśnie byłam ja - teraz nie potrafię sobie tego wyobrazić. Może nie to, że przeszkadzał, ale były momenty kiedy obgadywano mnie i nabijano się ze mnie, a, że miałam dwie przyjaciółki to przetrwałam jakoś do końca.
shinecrush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:25   #10
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Cytat:
Napisane przez shinecrush Pokaż wiadomość
Miałam dwie koleżanki - z jedną przyjaźnie się od przedszkola aż do teraz, drugą poznałam w pierwszej gimnazjum, sama podeszłam i zapytałam się czy z kimś siedzi - aż sama się sobie dziwię, że to właśnie byłam ja - teraz nie potrafię sobie tego wyobrazić. Może nie to, że przeszkadzał, ale były momenty kiedy obgadywano mnie i nabijano się ze mnie, a, że miałam dwie przyjaciółki to przetrwałam jakoś do końca.
Możesz zrobić to drugi raz. Na pewno również możesz coś zrobić ze swoim wyglądem. Ja wiem o tym wiele. Jeśli chcesz - uderzaj na priv. Opowiem Ci swoją historię.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 19:20   #11
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Przede wszystkim, pierwsze wrażenie. Jeśli na wstępie pokażesz siebie jako nieśmiałą, zahukaną i niepewną siebie dziewczynę, tak będziesz postrzegana już do końca . Gdy już nadejdzie pierwszy dzień szkoły i rozpoczęcie, poszukaj ludzi od siebie (zazwyczaj na sali są jakieś oznaczenia klas, tabliczki czy coś) przywitaj się z ludźmi, przedstaw się, zapytaj z jakich szkół przyszli itp. Zazwyczaj Ci co się znali wcześniej są razem w grupce, naprawdę nie bój się do nich podejść i zagadać. A jeśli nie zdobędziesz się na tą śmiałość, spróbuj znaleźć kogoś kto też nikogo nie zna, na pewno ma po części takie obawy jak Ty . Masz jeszcze trochę czasu, aby poprawić wygląd, jeśli to zmieni Twoją samoocenę . Coś zaradzimy, w końcu jesteśmy na Wizażu . Spokojnie możesz opowiedzieć o swoich niedoskonałościach, które Cię trapią tu albo w wątku kosmetycznym, tam dziewczyny dają super rady! Uszy do góry .
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 20:21   #12
liteerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 31
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

W szkole średniej ludzie są odrobinę bardziej poważni niż w gimnazjum i myślę, że nikt się nie będzie z Ciebie nabijał. Wygląd potraktuj w tym przypadku jako swój atut. Kręcone włosy zapadają w pamięć, ludziom będzie łatwiej zapamiętać, jak masz na imię, a jak jeszcze do nich zagadasz i się pouśmiechasz to już pierwsze wrażenie zrobisz bardzo dobre. A pytać można naprawdę o wszystko - czy kogoś już znasz, gdzie chodziłeś/łaś do szkoły, czemu akurat ten profil, o zainteresowania itp. A po paru minutach robisz wielki uśmiech i zapytaj czy przypadkiem po rozpoczęciu ktoś nie poszedł by z Tobą do McDonalds* aby poznać się lepiej.

* Lub gdziekolwiek indziej.
liteerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 20:37   #13
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Może spróbuj trochę popracować nad wyglądem - im lepiej będziesz wyglądała tym lepiej będziej się czuła i będziesz bardziej pewna siebie. Jak któraś radziła zainwestuj, jeśli możesz, w prostownicę. I nie spinaj się i nie rób nic na siłę, będzie dobrze. I nie unikaj chłopaków
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 23:42   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

po pierwsze - fajne że zaczęłaś o siebie dbać ale mleczko i tonik to podstawa, a nie rozszerzona wersja domowego spa zacznij czytać o pielęgnacji włosów kręconych i kosmetykach kolorowych do makijażu, to tak tylko baj de lej
co do twojego problemu - normalnie cześć jestem kasia, jestem z wami w klasie. a wy jak macie na imię? ojej ciekawe czy spamiętam. masz ładną koszulę więc może cię zapamiętam jako mateusz od koszuli hehe. skąd dojeżdżacie? łał to daleko, ja w sumie mieszkam tu i tu no ale dojazd nie jest taki zły

small talk i do przodu xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 00:31   #15
KaerbEmEvig
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 575
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Czasownik, którego szukasz, to "poznać", nie "zapoznać". Zapoznać to można jednego swojego znajomego z drugim swoim znajomym.
KaerbEmEvig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 02:40   #16
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

A Ty zamierzasz zagadywać tylko do najładniejszych lasek w klasie albo nabijać się z tych mniej zjawiskowych? :P Po prostu przyjmij, że nie każdy ma system wartości wrednego pustaka, a jeśli tak, to należy mieć wywalone na takich osobników.
Z kimś na pewno znajdziesz wspólny język. Polecam zagadywać do osób z podobnym poczuciem humoru i zainteresowaniami (nawet o serialu można paplać w nieskończoność) i tych, które mają coś do powiedzenia, mają ciekawe pomysły i zajęcia - fajnie, jak znajomość poszerza horyzonty.
O pielęgnacji włosów jest cały dział na Wizażu. Naucz się robić delikatny makijaż (chyba że już umiesz), kup sobie kilka nowych ciuchów, testuj co Ci pasuje z kosmetyków do pielęgnacji. Ale przede wszystkim pamiętaj, że szkoda życia na wstydzenie się tego, na co nie masz wpływu.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 09:29   #17
moniaaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 89
Dot.: Jak zapoznać nowych ludzi w klasie?

Dziewczyno wyluzuj trochę bo do końca wakacji nerwicy dostaniesz. Myślę, że nie wygląd jest Twoim problemem tylko Twoje KOMPLEKSY i nastawienie do samej siebie. Być może jesteś całkiem ładna tylko tego nie doceniasz, nie potrafisz podkreślić. A więc jak dziewczyny pisały spróbuj o siebie zadbać, trenuj z kosmetykami kolorowymi i tymi do pielęgnacji Może to doda Ci pewności siebie. Jeśli nie masz pomysłu na siebie załóż wątek na "Metamorfozach". Tam jest dużo dziewczyn które znają się na rzeczy i na pewno coś doradzą, podpowiedzą. Tyle jeśli chodzi o wygląd.

A jeśli chodzi o nową klasę, nie myślałaś o tym, żeby znaleźć kogoś na fejsbuczku, nk czy jakiś innych potralach i po prostu napisać, zaproponować spotkanie, poznać kogoś wcześniej? Może tak było by Ci łatwiej? Poza tym tak czy siak, myślę, że w pierwszych dniach szkoły wyjdziecie gdzieś razem z klasą żeby się trochę zintegrować. Tak było za moich czasów przynajmniej I pamiętaj - uśmiech i dobre nastawienie to podstawa. Nie nakręcaj się niepotrzebnie, że nikogo nie poznasz - może dziewczyny z Twojej nowej klasy to całkiem sympatyczne laski i akurat znajdziecie wspólny język?
moniaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-08 10:29:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.