retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-27, 23:37   #1
swinka_rodzynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9

retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki


Mam 25 lat i pojawily mi sie dosc liczne, cienkie zmarszczki zwlaszcza pod oczami i na czole, pamiatka po calym dziecinstwie spedzonym w sloncu (lez kochanie na sloncu, bedziesz zdrowo wygladac- dziekuje Ci mamo!).
Maial szczery zamiar stosowac retinoidy, naczytalam sie tu sporo, ale poniewaz mam zamiar za jakis rok starac sie o dziecko, nie mam odwagi rozpoczac kuracji, obawiam sie, wiec odloze to na przyszlosc.
Ale co teraz z moimi zmarszczkami? Jakie kremy powinnam stosowac?
Kupilam sobie serum z witamina C jako pierwszy krok, bede je stosowac rano zgodnie z przepisem producenta, ale szukam teraz kremu na noc.
Prosze o porade, jakie skladniki beda mi pomocne?
Mam dziesiec probek kremu z kolagenem Collagenist H. Rubinstein, ale nie wiem, czy nadaja sie czy oddac je mamie. Kazda pani w perfumerii co innego poleca, nie wiem juz nic, pomocy.
Filtry stosuje, co prawda juz po szkodzie, ale z nadzieja na zatrzymanie spustoszenia.
swinka_rodzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 08:39   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Świnko, jest jeszcze da Ciebie nadzieja

Bardzo słusznie odkłądasz retinoidy na później (jak już urodzisz i wykarmisz dziecko, polecam Ci gorąco spróbować kuracji retinoidowej - tretinoina ma udowodnione dnaukowo działanie cofające efekty fotostarzenia).

Na razie (traktuję Cię jak "prawie ciężarną" ) - mozesz sowbodnie stosować wszelkie praparaty z witaminą C. I raczej te apteczne, a nie drogeryjne. Tylko te preparaty z apteki mają aktywną postać wit. C. Polecam Ci :Active C albo redermic (ten drugi wg mnie fajniejszy), świetne serum Flavo C, Hydracid C na dzien i Hydracid na noc, oba z SVR.

Jesli wolisz naturalna pielegnację, polecam CI zainteresowac sie hydrolatem różanym oraz olejami: arganowym i różnanym. Moze ukręcisz sobie ekspresowe serum z jedwabiem?


Co do kremu HR - mozesz wrzucic skłąd do wątku skąłdowego do analizy. Jednak te preparaty rzekomo z kolagenem sa zazwyczaj rozczarowujące...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 19:59   #3
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

A co jest lepsze flavo C czy juwit? Mam cerę mieszaną i chciałabym używać czegos z witaminą c. Lepiej rano czy wieczorem? Mogę mimo, że mam 19 lat? )??
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 09:38   #4
agłaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Cytat:
Napisane przez swinka_rodzynka Pokaż wiadomość
Mam 25 lat i pojawily mi sie dosc liczne, cienkie zmarszczki zwlaszcza pod oczami i na czole, pamiatka po calym dziecinstwie spedzonym w sloncu (lez kochanie na sloncu, bedziesz zdrowo wygladac- dziekuje Ci mamo!).
Maial szczery zamiar stosowac retinoidy, naczytalam sie tu sporo, ale poniewaz mam zamiar za jakis rok starac sie o dziecko, nie mam odwagi rozpoczac kuracji, obawiam sie, wiec odloze to na przyszlosc.
Ale co teraz z moimi zmarszczkami? Jakie kremy powinnam stosowac?
Kupilam sobie serum z witamina C jako pierwszy krok, bede je stosowac rano zgodnie z przepisem producenta, ale szukam teraz kremu na noc.
Prosze o porade, jakie skladniki beda mi pomocne?
Mam dziesiec probek kremu z kolagenem Collagenist H. Rubinstein, ale nie wiem, czy nadaja sie czy oddac je mamie. Kazda pani w perfumerii co innego poleca, nie wiem juz nic, pomocy.
Filtry stosuje, co prawda juz po szkodzie, ale z nadzieja na zatrzymanie spustoszenia.
Miło, mi Cię pozdrowić. Ja też podczytuję to forum i już nie moge się doczekać, kiedy dam nurka w retinoidy. Teraz nie mogę, bo karmię mojego czteromiesięcznego synka, więc tylko filtry i wit. C oprócz tego stosuję Effaclar bo mam trochę roblemówz trądzikiem wywołanym najprawdopodobniej przez wysoki poziom prolatyny ( tak miałam przy pierwszym dziecku - diagnoza dermatologa).Flavo wypróbowałam ale nie wrócę doń, bo efektów nie widziałam. Nie mam zamiaru Cię zniechęcać do Flavo, bo zdaję sobie sprawę z tego, że barak efektów to może być moja wina bo nie byłam systematyczna. Po podstawowej higienie w łazience nie zawsze zdążyłam pobiec do lodówki po Flavo bo młody się domagał mojej uwagi/cyca, potem zapominałam albo odpuszczałam.W ten nieregularny sposób zużyłam 2/3 opakowania. Jak już wystawiłam to serum z lodówki na stałe do łazienki (mam ciepło w łazience)to chyba się popsuło bo dostałam uczulenia, zapiekło zaswędziało i została mi taka tareczka na całej twarzy - tu Irys Weeda nocny się spisał i po kilku dniach ani śladu.

Ja też myslałam o kolagenie, ale w wersji Thalgo( trochę taniej ale nie jest to ''okazja''). Co doświadczone Wizażanki o tym kremie myślicie?

Thalgo, Soin Hydratant, Collagen Cream (krem z kolagenem)

Skład: Water, Cetearylglucoside, Propylene Glycol, Mineral Oil, Octyl Stearate, Caprylic/Carpic Trigliceryde, Cetearyl Alcohol, Soluble Collagen, Fragrance, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Phenoxyethanol, Laureth-7, Triethanolamine, D&C Red N33.
agłaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 10:41   #5
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Ja sie niegrzecznie wpycham do watku i dolaczam do pytania, bo bez sensu zebym zakladala nowy watek Rowniez szukam czegos na zmarszczki pod oczami. Stosuje co druga noc Lysanel Active. Czy wtedy kiedy go nie stosuje moge nalozyc jakis inny specyfik? Jesli tak co polecacie dwudziestce, ktora od 14-17 roku zycia smazyla sie na sloncu? Mam active c LRP, czy to bedzie dobre?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 11:05   #6
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Dziewczyny, ja również podłączę się do wątku.
Mam pytanie odnośnie wypowiedzi jednej z Was na temat retinoidów w ciąży.
Nie, że jestem leń zupełny.
Wprowadziłam w wyszukiwarkę, "retinoidy" oraz "ciąża" i przeczytałam co nieco "Biochemię w ciąży", ale niech mi to któraś "łopatologicznie" wyłoży.
Dlaczego nie wolno ich stosować przed ciążą?
Ile przed?
Załóżmy - abstrakcyjnie - że planuję stworzyć moją "fasolkę" w sierpniu przyszłego roku, a jesienią zaczęłam swoją przygodę z Diacnealem...
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 12:30   #7
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja również podłączę się do wątku.
Mam pytanie odnośnie wypowiedzi jednej z Was na temat retinoidów w ciąży.
Nie, że jestem leń zupełny.
Wprowadziłam w wyszukiwarkę, "retinoidy" oraz "ciąża" i przeczytałam co nieco "Biochemię w ciąży", ale niech mi to któraś "łopatologicznie" wyłoży.
Dlaczego nie wolno ich stosować przed ciążą?
Ile przed?
Załóżmy - abstrakcyjnie - że planuję stworzyć moją "fasolkę" w sierpniu przyszłego roku, a jesienią zaczęłam swoją przygodę z Diacnealem...

Już poruszałyśmy tę kwestię w wątku diacnealowym, że przy tak dużej ilości informacji warto by było stworzyć Vademecum Retinoidum
Z podstawowymi informacjami lub odnośnikami, gdzie ich szukać. Ja po prostu, elementarnie nie mam tyle czasu, żeby nawet przy pomocy wyszukiwarki przesiewać wątki i znajdować w nich, to co mnie interesuje.

Też podobnie jak ty backie planuję jakoś w niedługiej przyszłości "rozwinąć się" I nie wiem, czy kupować eluage pod oczy

Więc L_V w tobie cała nadzieja!!!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-03, 12:44   #8
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Już poruszałyśmy tę kwestię w wątku diacnealowym, że przy tak dużej ilości informacji warto by było stworzyć Vademecum Retinoidum
Bardzo dobry pomysł.

Można co prawda przeszukiwać wątek, ale masz rację - ilość informacji jest tak duża, że przydałaby się pomoc.

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Też podobnie jak ty backie planuję jakoś w niedługiej przyszłości "rozwinąć się" I nie wiem, czy kupować eluage pod oczy

Więc L_V w tobie cała nadzieja!!!
L_V, gdziekolwiek jesteś.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 13:53   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
A co jest lepsze flavo C czy juwit? Mam cerę mieszaną i chciałabym używać czegos z witaminą c. Lepiej rano czy wieczorem? Mogę mimo, że mam 19 lat? )??
Jest to obojętne. Juwit to tłuścioch, więc pod makijaz raczej by bylo ciezko. Mozesz zaczac od juvitu, gdyz ma mniejsze stężenie witaminy niz Flavo.

Cytat:
Napisane przez agłaja Pokaż wiadomość
Ja też myslałam o kolagenie, ale w wersji Thalgo( trochę taniej ale nie jest to ''okazja''). Co doświadczone Wizażanki o tym kremie myślicie?

Thalgo, Soin Hydratant, Collagen Cream (krem z kolagenem)

Skład: Water, Cetearylglucoside, Propylene Glycol, Mineral Oil, Octyl Stearate, Caprylic/Carpic Trigliceryde, Cetearyl Alcohol, Soluble Collagen, Fragrance, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Phenoxyethanol, Laureth-7, Triethanolamine, D&C Red N33.
Kolagen nie wchłania się poprzez skórę - ma zbyt duże cząsteczki. Poza tym, wg mnie polyacrylamide dyskwalifikuje ten produkt.

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Ja sie niegrzecznie wpycham do watku i dolaczam do pytania, bo bez sensu zebym zakladala nowy watek Rowniez szukam czegos na zmarszczki pod oczami. Stosuje co druga noc Lysanel Active. Czy wtedy kiedy go nie stosuje moge nalozyc jakis inny specyfik? Jesli tak co polecacie dwudziestce, ktora od 14-17 roku zycia smazyla sie na sloncu? Mam active c LRP, czy to bedzie dobre?
Będzie dobre Nawet bardzo.

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja również podłączę się do wątku.
Mam pytanie odnośnie wypowiedzi jednej z Was na temat retinoidów w ciąży.
Nie, że jestem leń zupełny.
Wprowadziłam w wyszukiwarkę, "retinoidy" oraz "ciąża" i przeczytałam co nieco "Biochemię w ciąży", ale niech mi to któraś "łopatologicznie" wyłoży.
Dlaczego nie wolno ich stosować przed ciążą?
Ile przed?
Załóżmy - abstrakcyjnie - że planuję stworzyć moją "fasolkę" w sierpniu przyszłego roku, a jesienią zaczęłam swoją przygodę z Diacnealem...
A no juz tłumacze. Dlatego nie wolno, ze retinoidy kumuluja sie w organizmie i moga zaszkodzic w rozwoju płodu/ dziecka. Dane co do tego "jak długo" sa skumulowane w organizmie sa różne - znalazlam publikacje ktore twierdza ze od 2 do 6 tygodni. Wiec w Twoim przypadku, dobrze by było gdybys do maja odstawiła juz retinoidy.

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Już poruszałyśmy tę kwestię w wątku diacnealowym, że przy tak dużej ilości informacji warto by było stworzyć Vademecum Retinoidum
Z podstawowymi informacjami lub odnośnikami, gdzie ich szukać. Ja po prostu, elementarnie nie mam tyle czasu, żeby nawet przy pomocy wyszukiwarki przesiewać wątki i znajdować w nich, to co mnie interesuje.

Też podobnie jak ty backie planuję jakoś w niedługiej przyszłości "rozwinąć się" I nie wiem, czy kupować eluage pod oczy

Więc L_V w tobie cała nadzieja!!!
Vademecum powstanie - I promise.

Elouage zawiera retinaldehyd, a ten nie jest dopuszczalny.

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Bardzo dobry pomysł.

Można co prawda przeszukiwać wątek, ale masz rację - ilość informacji jest tak duża, że przydałaby się pomoc.



L_V, gdziekolwiek jesteś.
No bedzie, obiecałam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 14:02   #10
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Dziekuje
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 14:33   #11
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

a czy kremy z wit c, jak Hydracid C,czy activ c, mozna stosować gdy jeszcze nie ma zmarszczek?generalnie mam jakieś tam małe mimiczne, czy stosując te kremu nie pospiesze się zbytnio?bo nie chcę za szybko działac, ale możnaby powoli coś robić, poza tym ta wit.c chyba bedzie dobra na naczynka,prawda?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-03, 14:52   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
a czy kremy z wit c, jak Hydracid C,czy activ c, mozna stosować gdy jeszcze nie ma zmarszczek?generalnie mam jakieś tam małe mimiczne, czy stosując te kremu nie pospiesze się zbytnio?bo nie chcę za szybko działac, ale możnaby powoli coś robić, poza tym ta wit.c chyba bedzie dobra na naczynka,prawda?
Możesz, bez obaw.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 14:56   #13
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Możesz, bez obaw.
oo dziękujęzbankrutuję , ale cóż, dzięki BK, wyglądam weszcie dobrze
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 17:04   #14
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A no juz tłumacze. Dlatego nie wolno, ze retinoidy kumuluja sie w organizmie i moga zaszkodzic w rozwoju płodu/ dziecka. Dane co do tego "jak długo" sa skumulowane w organizmie sa różne - znalazlam publikacje ktore twierdza ze od 2 do 6 tygodni. Wiec w Twoim przypadku, dobrze by było gdybys do maja odstawiła juz retinoidy.


To już co nieco mi podpowiedziało.
Poszukam jeszcze w Internecie.


Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Vademecum powstanie - I promise.
No bedzie, obiecałam.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 23:25   #15
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Jeżeli Active C polecacie na zmarszczki mimiczne pod oczkami to czy dobrze rozumiem, że samorobne serum z wit.C 10% też będzie pomagać?

wit. C + dobre nawilżanie --> wystraczający duet pod oczy?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 10:17   #16
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Jeżeli Active C polecacie na zmarszczki mimiczne pod oczkami to czy dobrze rozumiem, że samorobne serum z wit.C 10% też będzie pomagać?

wit. C + dobre nawilżanie --> wystraczający duet pod oczy?
Tak, jak najbardziej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 12:38   #17
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki



przepraszam, że tak męczę, ale czy witaminka C tylko zatrzyma proces powstawania zmarszczek, czy może nawet spowodować ich zmniejszenie?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 10:40   #18
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: retinoidow nie moge, co zatem na zmarszczki

Który z wyżej wymienionych kremów nadaje się do suchej, a wręcz wysuszonej cery i na dodatek naczynkowej.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.