Podkład dla cery trądzikowej i tłustej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-02-26, 12:14   #1
Dzmilla
Przyczajenie
 
Avatar Dzmilla
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 17

Podkład dla cery trądzikowej i tłustej


Mam cerę trądzikową i jak to w życiu bywa raz jest z nią lepiej a raz gorzej. Niestety mam też trochę blizn tzn. takie małe wgłębienia na skorze. Na szczęście nie są głębokie ale zdarza się że podkład nieestetycznie w nie "wchodzi". I dlatego mam prośbę/pytanie: jaki podkład (konkretna firma) jest najlepszy do tego typu cery? Moje finanse nie pozwalają mi na eksperymentowanie z tymi najdroższymi kosmetykami ale chcę kupić sobie coś naprawdę dobrego i na to nie będę żałować pieniędzy [img]icons/icon7.gif[/img] Chciałabym po prostu dowiedzieć się w jaki kosmetyk naprawdę warto zainwestować. Z góry dziękuję za odpowiedż! Pozdrawiam!!!

.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-01-03 o 10:24
Dzmilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-16, 08:57   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Witam!
Piszę ponieważ chciałabym się dowiedzieć jaki polecacie podkład do cery trądzikowej i tłustej? Właśnie taką mam. Chciałabym "zasłonić" wypryski które są małe i nieliczne ale są... Co polecacie?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-16, 10:47   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Ja polecam CLINIQUE suprefit makeup. Używam go od dwóch lat, jest bezkonkurencyjny i lekki.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-16, 15:18   #4
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej - do Jagi

a w jakiej jest cenie?
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-17, 08:59   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej - do Jagi

Niestey kosztuje dosyć sporo, ok.105zł. To oczywiście kwestia możliwości i priorytetów, ja oszczędzam na innych kosmetykach kolorowych, przy kłopotach z cerą podkład to ważna rzecz...
Jaga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-17, 09:12   #6
pauli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 12
GG do pauli
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Do rewelacyjnego CLINIQUE superfit makeup, polecam korektor tej samej firmy, który nie dość, że rewelacyjnie kryje, ma również lekko wysuszające (ale nie przesuszające) właściwości. Korektor jest BARDZO WYDAJNY - używam go razem z siostrą a jego wcale nie ubywa (naprawdę malusieńka kropelka korektora wystarcza aby ukryć wypryski i przebarwienia na całej twarzy). Ten wydatek napewno bardziej się opłaca niż kupowanie co pewien czas tańszych korektorów.
Pozdrawiam serdecznie.
pauli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-17, 11:00   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Mam pytanko-ile kosztuje ten korektor CLINIQUE? Jest w płynie czy ma jakiś aplikator?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-12-17, 13:09   #8
pauli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 12
GG do pauli
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Dosłownie dzisiaj, kupiłam go (już tylko dla siebie [img]icons/icon7.gif[/img] ) w Galerii Mokotów za 68 zł - trochę drogo ale zaświadczam, że się opłaca. Korektor jest w małej tubce (15 ml) i używa się go wyciskając go jak pastę do zębów (z tym, że otworek jest stożkowy i wąziutki, więc nie ma mowy o marnotrawstwie). Konsystencja jest raczej gęsta ale to jest korektor więc używa się go raczej punktowo więc konsystencja nie przeszkadza [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam.
pauli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-17, 14:10   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Paulino! Bardzo dziękuję za wieści, chyba go kupię, bo z korektorami innych firm mam złe doświadczenia [img]icons/icon9.gif[/img] , jestem fanką C. Może polecisz mi jeszcze coś tej firmy?? Używam też konturówki do oczu, jest super, kosmetyk-orkiestra, szminka taka sobie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-18, 09:32   #10
pauli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 12
GG do pauli
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

A więc tak: innych kosmetyków "C" nie używam - zadowalam się tymi "tańszymi", takimi jak: cienie Margaret Astor albo Rimmel (z tych ostatnich nie jestem do końca zadowolona bo zbierają się w zgięciu powieki i nieładnie to wygląda), kredka do oczu IsaDora (bardzo duży wybór kolorów), szminki nie używam wcale.
Z kosmetyków "C" mogę Ci jednak poleciać puder w kamieniu. Używa go moja siostra, która ma tendencję do "świecenia się" skóry, już po godzinie od zrobienia makijażu. Puder bardzo ładnie matuje cerę i nie zatyka porów. Po większości pudrów moja siostra miała ogromne problemy z trądzikiem (robił się większy), natomiast po "C" problem ten zniknął.
Pozdrawiam.
pauli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-22, 19:24   #11
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Re: Podkład dla cery trądzikowej i tłustej

Witaj Ola, ja również mam cerę trądzikową. Świeci się nawet bez używania kremu . Uzywałam różnych podkładów do cery tłustej, oczywiście były one zazwyczaj tylko z nazwy matujące a takich muszę używać. Nie zarabiam kokosów więc i moje fundusze na kosmetyki są raczej ograniczone. Nie stać mnie na Diora czy Chanel, które tu się często poleca. Z właśnego doświadczenia mogę Ci polecić 2 podkłady (oczywiście nie wiem jak Twoja Cera na nie zareaguje, bo jednak cery tłuste są różne...). Napewno odradzam podkład, na który wydałam 60 zł. i nadaje się tylko do kosza albo typowych ,,Tapet" - podkład L'Oreala Ideal Balance - tworzy na twarzy ochydną maskę i wygląda się jak tapeciara !!!!!! Natomiast polecam niestety trudno dostępny podkład matujący LINA BOCARDI (OK. 35 ZŁ) i dostępny prawie w każdej drogerii podkład ANTI SHINE SUPERMAT firmy Margaret Astor (ok. 37 zł). Może nie jest doskonały, bo matuje na jakieś 4-5 godzin moją cerę, ale nie spływa, nie tworzy maski, nie zatyka porów a nawet jeżeli już cera się zaczyna świecić to wygląda naturalne. Naprawdę polcam!
Pozdrawiam gorąco,]
Gonia
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-17, 14:24   #12
195.177.196.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 26
Podkład dla trądzikowej cery

Jestem młodą dziewczyną (mam 15 lat) Mam dośc spory problem z trądzikiem, tzn. nie tyle z pryszczami ile z bliznami. Chodzę do dermatologa i lecze tę przykrą dolegliwość. Dermatolog powiedziała mi ze mogę się malowac, ale tylko antybakteryjnymi podkładami. MIałam ten "ponizej 20" ale nie spełniał moich oczekiwań. Chciałabym abyscie pomogli znaleść mi dobry, antybakteryjny, kryjący, ale jednocześnie bez efektu maski podkład. przyczytałam ze ładnie kryje podkład Dermacol, ale czy niebedzie zbyt ciężki dla trądzikowej buzi? Bardzo proszę o pomoc!
__________________
Marysia
195.177.196.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-17, 16:39   #13
195.177.196.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 26
Re: Podkład dla trądzikowej cery

proszę o pomoc!
__________________
Marysia
195.177.196.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-17, 17:18   #14
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Podkład dla trądzikowej cery

czesc
Dermacol to jest bardzo ciężki podkład (z podkreśleniem bardzo) i wiekszość dziewczyn używa go raczej jako korektora.
Jesli masz ciemniejszą karnację to spróbuj może Double Wear Estee Lauder (popros o probke) - do blizn mógłby być fajny bo "wygładza" twarz. Nie jest antybakteryjny ale nie zatyka porów. Minus ma taki ze kosztuje 135 zl

cmoczki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-17, 21:19   #15
195.177.196.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 26
Re: Podkład dla trądzikowej cery

thx za porade, ale niestety mam dość jasną karnacje i niemam tyle forsy na ten podkład
__________________
Marysia
195.177.196.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-18, 13:49   #16
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Podkład dla trądzikowej cery

to moze podaj granice ile maxymalnie chcialabys przeznaczyc na podklad to dziewczynom bedzie latwiej cos doradzic I jeszcze info co mniej wiecej Ci dotychczas pasowalo

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-18, 15:54   #17
195.177.196.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 26
Re: Podkład dla trądzikowej cery

chciałabym podkład tak do ok.50 zł. Do tej pory nieznalazłam niestety [podkładu który spełnił by moje oczekiwania
__________________
Marysia
195.177.196.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-18, 18:08   #18
romapoz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 31
Re: Podkład dla trądzikowej cery

A czy próbowałaś podkładu Manhattanu: Natural Cover Make Up? Taki w czarnej tubce? Jest niedrogi, coś ok. 30 zl, a jak dla mnie, bardzo dobry. Ogólnie jest to podkład do cery wrażliwej, lekko matowiący, ziołowy, korygujący. Na pewno nie wysusza i nie zatyka porów. Polecam.
romapoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-18, 18:53   #19
195.177.196.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 26
Re: Podkład dla trądzikowej cery

Jesteś już 2 osobą radzącą mi ten podkład więc chyba się niego skuszę jestem tylko ciekawa czy nie jest on zbyt ciężki, poniewaz jade na wakacje do ciepłych krajów i niechciałabym aby mi spływał. thx i pozdrawiam!
__________________
Marysia
195.177.196.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-18, 20:36   #20
romapoz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 31
Re: Podkład dla trądzikowej cery

Hmmm, leciutki to on na pewno nie jest, skoro ma co nieco kryć. Trudno jest mi powiedziec jak sie sprawuje latem bo go latem nie używałam. Mozesz go dostac bez problemu w Rossmannie. Zobacz jaką ma konsystencję, może Ci sie spodoba.
romapoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-18, 21:12   #21
195.177.196.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 26
Re: Podkład dla trądzikowej cery

mysle ze jeśli kostystencja niebędzie zbyt dobra, to moze podklad manhattana light&soft czy jakos tak..
__________________
Marysia
195.177.196.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-18, 21:40   #22
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Podkład dla trądzikowej cery

Ja rowniez mam tradzikowa cere i tez mam nie lada problem z wyborem podkladu. Moze powiem na czym teraz stanelam . Kupilam pans stik max factora (30 zl) i chcialam go uzywac jako podkladu ale jest za ciezki. Sluzy mi wiec jako korektor. No a skoro problem niedoskonalosci mam juz glowy (calkiem niezle je tuszuje) to moge sobie pozwolic na jakis lzejszy, niekoniecznie kryjacy podklad. I kupie jakis tanszy. Narazie uzywam maybelline fresh matte ale juz mi sie konczy. Teraz poluje na eveline- puder w kremie 3 w 1 Q10 + R. Przeczytalam na KWc ze ma niezle opinie. Tylko nie wiem gdzie go znajde. Mam na to 3 dni .
Mysle ze mozesz zrobic podobnie... Kupic dobry korektor i do tego jakis tanszy podklad. Moze takie rozwiazanie jest nawet lepsze? trudno o dobrze kryjacy i nie ciezki podklad.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-19, 09:31   #23
195.177.196.80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 26
Re: Podkład dla trądzikowej cery

owszem, używam korektora, ale jego wybór też jest dla mnie problemem. Nielubie używać podkładów jako korektorów, dlatego idealnym dla mnie jest korektor bell-bardzo go lubie, ale mam bardzo głęboekie blizny i aby je zatuszować potrzebny jest korektor+nieźle kryjący podkład. Bardzo mi zależy żeby nie mieć maski na twarzy, dlatego tak bardzo potrzebuje dobrze kryjącego ale lekkiego podkladu. Do tej pory miałam ten "ponizej 20" który w połączeniu z korektorem i pudrem transparętnym tworzył ładny efekt, ale mam dosc użerania się z nim-ponieważ bardzo szybko schodzi z buzi, trudno się go nakłada. Niechce aby teraz (mam 15 lat) mieć tapetę, ale z bliznami chodzic nie będe Bo trądzik mam juz prawie wyleczony, a pozatym teraz mam ładnie opaloną buzię, więc chce taki podkład co bedzie jednoczesnie krył ale i ładnie wyglądał. zdecyduję się chyba na ten manhatanu w czarnej tubce thx wszystkim za pomoc!
__________________
Marysia
195.177.196.80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 13:45   #24
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Re: Podkład dla trądzikowej cery

ja wlasnie tez mam ten problem, wprawdzie tradziku już prawie nie mam, ale blizny po nim owszem, dlatego boje sie zeby Dermacol nie pogorszyl mi sytuacji. Narazi edopiero go kupilam, wiec ebde obserwowac. A uzywalam kiedys Matującego Podkladu ( w jasnym opakowaniu, nazwy calej nie pamietam, ale w sklepie CI powiedzą ) firmy LUMENNE. Byl rewelacyjny!!! DOśc tani ( do 20 zl o ile pamietam ) kryl rewelacyjnie! Az moja kosmetyczka mnie pochwalila i pytala co to za podklad ) Jest bardzo duzy wybor kolorow, wiec trzeba sie troche zastanowic i wybrac
Powodzenia POLECAM LUMENNE MAT
__________________
[eucerin][/eucerin]
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 12:51   #25
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Re: Podkład dla trądzikowej cery

Tak, jest to podkład Velvet Matt LUMENE. Dobry, choc z czasem moze troche wysuszyc skórę. Ja używałam go zanim nie poznałam Double Stay Make Up LUMENE, który dla mnie jest o niebo lepszy. Przeczytaj sobie w KWC recenzje. Ja w każdym razie polecam
pozdrowionka
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 09:43   #26
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Podkład do cery trądzikowej

Hej dziewczyny, czy mogłybyście poradzić mi jakiś dobry podkład do cery trądzikowej? taki który nie zapychałby porów, i nie był zbyt cięzki. Dodam że mam cerę mieszaną, która lubi się przetłuszczać w strefie T.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiekolwiek rady
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 16:46   #27
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Re: Podkład do cery trądzikowej

Moze jednak któras z was moglaby coś doradzić ?
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 17:13   #28
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: Podkład do cery trądzikowej

świetny jest podkład Maybelline piankowy, ja tez mam problemy z tradzikiem, a podklad jten jest lekki, a ja naprawde nie lubie podkladow a ten uwielbiam nie zapycha przynajmniej u mnie i nie powoduje powstawania nowych syfkow, najladniejsze i najbardziej naturalne kolory to Cameo i Fawn (troche ciemniejszy od Cameo)
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 17:26   #29
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: Podkład do cery trądzikowej

Witaj
mi sie wydaje,że powinnaś sie zaopatrzyc w jakis bardzo lekki podkład (np.air wear l'oreala) i do tego dobrac jakis korektor (ja używam od kilku lat koraktora Soraya w kolorze naturalnym-bardzo dobrze współgra z moja skórą,stosuję go miejscowo)
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-17, 19:19   #30
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Re: Podkład do cery trądzikowej

A dlugo trzyma się a buźce ten podkład ?
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-27 18:11:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.