Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-11, 13:59   #721
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że All powoli kopie sobie grób - to będzie dłuuuuugi proces ale jeżeli nie zmieni postępowania to wg mnie nieuchronny.
racja
mnie wkurzyły ostatnie zmiany na allegro
znowu poteflony grzbały w wyglądzie stron "sprzedaję" / "sprzedałem" i teraz są takie beznadziejne maluśkie rozwijane listy, jakby bezpośrednie linki przy aukcji były złe
poza tym to nowe rozmieszczenie "sztuk / obserwują / wyświetleń / ofert" też jest jakieś dzikie i poprzednia wersja byla dla mnie zdecydowanie bardziej czytelna
i jeszcze nie można posregregować w zakładce "sprzedane" przedmiotów wg nicka zwycięzcy...
tragedia
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 15:53   #722
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że sam sobie i tak nie podbije, bo Allegro zawiesza wtedy konto; a jeśli podbija koleżanka, no to i teraz nic na to nie poradzisz. Ponadto, można jednak będzie to i owo wydedukować z wykropkowanego nicka i punktów za komentarze Kupującego ;-)

Ja w ogóle ostrożnie podchodzę do tego podbijania aukcji, gdyż u mnie licytują (i wygrywają :P) wielokrotnie te same osoby, a nie ma to nic wspólnego z podbijaniem aukcji.

Jedynym sposobem na sprawdzenie, czy ktoś sobie sztucznie podwyższa cenę, jest obserwacja, czy towar "sprzedany" wraca wielokrotnie na aukcję

(Mam kilka takich namierzonych "sprzedających" )
Chodziło mi o to, że można było zobaczyć na aukcjach, czy ktoś komuś przypadkiem "po znajomości" namiętnie nie podbija cen (samemu sobie nie można, fakt) - ale teraz przynajmniej to widać i da się wytropić i można ominąć taki szwindel.
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!

Edytowane przez d'ou vient le vent
Czas edycji: 2010-02-11 o 15:55
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 17:14   #723
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Dziewczyny, i ewentualne rodzynki, szukam w regulaminie all co w przypadku jak zginie przesyłka. Chodzi mi o jakieś oficjlane stanowisko, a nie co wypada zrobić i jakoś nie widzę
Sytuacja jest taka, że wysłałam, nie doszło - mam numer nadania, reklamację mogę złożyć od jutra, ale zanim poczta rozpatrzy to trochę minie.
Co jestem winna kupującej - to co mi wpłaciła?, ewentualne odszkodowanie?, a może nic skoro mam skan nadania czyli jestem czysta?
W między czasie dostałam kilka średnich maili, więc nie za bardzo chcę na rękę iść kupującej, a z drugiej storny, nie chcę sobie narobić problemów z all.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 17:26   #724
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, i ewentualne rodzynki, szukam w regulaminie all co w przypadku jak zginie przesyłka. Chodzi mi o jakieś oficjlane stanowisko, a nie co wypada zrobić i jakoś nie widzę
Sytuacja jest taka, że wysłałam, nie doszło - mam numer nadania, reklamację mogę złożyć od jutra, ale zanim poczta rozpatrzy to trochę minie.
Co jestem winna kupującej - to co mi wpłaciła?, ewentualne odszkodowanie?, a może nic skoro mam skan nadania czyli jestem czysta?
W między czasie dostałam kilka średnich maili, więc nie za bardzo chcę na rękę iść kupującej, a z drugiej storny, nie chcę sobie narobić problemów z all.
Nic. Musisz czekać na rozpatrzenie reklamacji i dopiero wtedy zwracasz kasę.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 18:38   #725
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Nic. Musisz czekać na rozpatrzenie reklamacji i dopiero wtedy zwracasz kasę.
Dokładnie . Po rozpatrzeniu reklamacji zwaracasz koszt przedmiotu z przesyłką, czyli wszystkie koszty poniesione przez kupującą.
A kupująca była się dowiedzieć czy to nie leży gdzieś u niej na poczcie? Ja miałam kilka takich przypadków (zarówno jako kupująca jak i sprzedająca), że po udaniu się na pocztę okazywało się, że przesyłka tam sobie leżała, a żadnego awizo w międzyczasie nie było...
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 19:44   #726
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Dokładnie . Po rozpatrzeniu reklamacji zwaracasz koszt przedmiotu z przesyłką, czyli wszystkie koszty poniesione przez kupującą.
A kupująca była się dowiedzieć czy to nie leży gdzieś u niej na poczcie? Ja miałam kilka takich przypadków (zarówno jako kupująca jak i sprzedająca), że po udaniu się na pocztę okazywało się, że przesyłka tam sobie leżała, a żadnego awizo w międzyczasie nie było...
Tak. Ale nie zwracaj nic najpierw, bo może się okazać potem, że ktoś jednak przesyłkę odebrał ("uczynny" sąsiad) i kasy nie dostaniesz. Musisz poczekać do końca procedury.
A kupująca musi poczekać- niestety.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 19:52   #727
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Tak. Ale nie zwracaj nic najpierw, bo może się okazać potem, że ktoś jednak przesyłkę odebrał ("uczynny" sąsiad) i kasy nie dostaniesz. Musisz poczekać do końca procedury.
A kupująca musi poczekać- niestety.
Zgadza się . Dlatego napisałam "po rozpatrzeniu reklamacji" .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 20:10   #728
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Zgadza się . Dlatego napisałam "po rozpatrzeniu reklamacji" .
Yhm, ja tak jeszcze napisałam dla pewności, bo jak ktoś nigdy reklamacji nie składał to nie wie, że może być taka możliwość, że się okaże, że "po drugiej stronie" ktoś paczkę odebrał. Ja sama bym się tak zrobiła- wolę przestrzec
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 21:42   #729
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Oprócz tego, co dziewczyny napisały, jest jeszcze zwyczaj wysyłania kupującemu skanu potwierdzenia złożenia reklamacji - tak żeby miał pewność, że reklamacja rzeczywiście została złożona, a sprzedawca nie gra na zwłokę.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 22:10   #730
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
A kupująca była się dowiedzieć czy to nie leży gdzieś u niej na poczcie? Ja miałam kilka takich przypadków (zarówno jako kupująca jak i sprzedająca), że po udaniu się na pocztę okazywało się, że przesyłka tam sobie leżała, a żadnego awizo w międzyczasie nie było...
doreczyciele z mojego rewiru mogliby startowac w konkursie na najmniej wkladanych awizo, bez kitu...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 22:12   #731
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
doreczyciele z mojego rewiru mogliby startowac w konkursie na najmniej wkladanych awizo, bez kitu...
Wykrakałam .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 22:17   #732
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Wykrakałam .
noo...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 22:28   #733
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
noo...
A moja aktualna poczta jest super, nie dość, że standarda obsługi wysokie (brak kolejek, paczki do rączki, uśmiechnięty listonosz i pani w okenku - tak tak moi drodzy, takie prowincjonalne normy), to jeszcze mili...Ale....Za 3 dni zmieniam rewir na stałe i radykalnie (50 km), obaczym jak tam będzie...Dla równowagi pewnie okhopnie Pażywiom-uwidim.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 22:41   #734
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A moja aktualna poczta jest super, nie dość, że standarda obsługi wysokie (brak kolejek, paczki do rączki, uśmiechnięty listonosz i pani w okenku - tak tak moi drodzy, takie prowincjonalne normy), to jeszcze mili...Ale....Za 3 dni zmieniam rewir na stałe i radykalnie (50 km), obaczym jak tam będzie...Dla równowagi pewnie okhopnie Pażywiom-uwidim.
Anno, jesli chodzi o milosc (czytaj: bycie milym), to rowniez narzekac nie moge. panie z okienek z daleka, jak tylko przekrocze prog poczty, wolaja, ze jest cos dla mnie. i sa usmiechniete, i w ogole. dzis a przyklad, jedna z pan mnie skomplementowala, ze pachne jak waniliowe fajki - czyli bardzo ladnie
z kolei panowie rozwozacy paczki dzwonia do mnie i mowia: "dzien dobry, pani Aniu, jest brat w domu? moze otworzyc furtke?", czasem dodatkowo podjezdzaja po 15 i wtedy pada pytanie czy ja jestem w domku
jeno doreczyciele listow tacy jacys niegramotni sa - albo to nie wloza awizo, albo wloza z inna data, albo tez wkladaja powtorne, kiedy juz przesylke odebralam. no i obawiam sie, ze znow zginela mi przesylka z ebaya (za chwile, jak mi Bog mily, pol poczty bedzie chodzic w moich stanikach).
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 12:19   #735
lenaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 304
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Dziewczyny pomóżcie!Sprzedałam perfumy na allegro i podałam kupującej przez pomyłkę adres wcześniejszego zameldowania.Konto internetowe mam założone wraz z nowym adresem zameldowania.Od niedawna mieszkam pod nowym adresem i teraz doszło do takiej sytuacjiCzy bez problemu pojawią się pieniążki na moim koncie??
lenaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 13:46   #736
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Myślę, że tak - przelew trafia po numerze rachunku.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 14:04   #737
lenaa83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 304
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Myślę, że tak - przelew trafia po numerze rachunku.
Mam taką nadzieję.Dziękuję summer
lenaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 14:53   #738
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Yhm, ja tak jeszcze napisałam dla pewności, bo jak ktoś nigdy reklamacji nie składał to nie wie, że może być taka możliwość, że się okaże, że "po drugiej stronie" ktoś paczkę odebrał. Ja sama bym się tak zrobiła- wolę przestrzec
Dzięki, czyli moge spokojnie czekać i olewać jej maile, kiedy w końcu dostanie zwrot.

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Oprócz tego, co dziewczyny napisały, jest jeszcze zwyczaj wysyłania kupującemu skanu potwierdzenia złożenia reklamacji - tak żeby miał pewność, że reklamacja rzeczywiście została złożona, a sprzedawca nie gra na zwłokę.
A z czym ja mam grać na zwłokę - numer nadania ma, więc wiadomo, że wysłałam.

Swoją drogą z czego w takim razie zwalnia mnie wysyłanie poleconym - odszkodowanie nie pokryje mi na pewno strat - stracę przedmiot i jeszcze będę musiała oddać kupującej całą kwotę A kupująca przecież sama wybrała przesyłkę bez ubezpieczenia.

siarka40 - ja też trafiłam na takich cudo-paczkonoszy - zostawiają swój numer na awizo i przywożą przysyłkę o takiej godzienie jak mi pasuje - nawet po 19.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 15:26   #739
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Dzięki, czyli moge spokojnie czekać i olewać jej maile, kiedy w końcu dostanie zwrot.


A z czym ja mam grać na zwłokę - numer nadania ma, więc wiadomo, że wysłałam.

Swoją drogą z czego w takim razie zwalnia mnie wysyłanie poleconym - odszkodowanie nie pokryje mi na pewno strat - stracę przedmiot i jeszcze będę musiała oddać kupującej całą kwotę A kupująca przecież sama wybrała przesyłkę bez ubezpieczenia.

siarka40 - ja też trafiłam na takich cudo-paczkonoszy - zostawiają swój numer na awizo i przywożą przysyłkę o takiej godzienie jak mi pasuje - nawet po 19.
A jaka była wartość przedmiotu?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 16:15   #740
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A jaka była wartość przedmiotu?
Z poczty moge dostać max. 110 zł, perfumy kosztowały 125 plus 7 zł za przesłanie - tyle bym musiała kupującej zwrócić. Czyli nawet na zero nie wyjdę.
A jeszcze przecież same perfumy straciłam.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2010-02-18 o 16:17
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 16:28   #741
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
A z czym ja mam grać na zwłokę - numer nadania ma, więc wiadomo, że wysłałam.
Wiadomo, że wysłałaś przesyłkę, ale nie wiadomo, że złożyłaś reklamację.

Cytat:
Swoją drogą z czego w takim razie zwalnia mnie wysyłanie poleconym - odszkodowanie nie pokryje mi na pewno strat - stracę przedmiot i jeszcze będę musiała oddać kupującej całą kwotę A kupująca przecież sama wybrała przesyłkę bez ubezpieczenia.
Tu pewności nie mam, ale wydaje mi się, że jeśli oferowałaś przesyłkę ubezpieczoną, a kupująca nie skorzystała, to nie musisz oddawać jej całej wpłaconej kwoty tylko tyle, ile zwróci ci poczta.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 16:30   #742
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Z poczty moge dostać max. 110 zł, perfumy kosztowały 125 plus 7 zł za przesłanie - tyle bym musiała kupującej zwrócić. Czyli nawet na zero nie wyjdę.
A jeszcze przecież same perfumy straciłam.
Dlaczego tylko 110zł ? Ja kiedys reklamowalam przesylke rowniez byl to polecony prio i poczta powinna Ci oddac 150% wartosci wysylanej przez Ciebie rzeczy . Zreszta sa to wartosci szacunkowe, ja napisalam co bylo w przesylce i ile bylo warte i ile zycze sobie odszkodzowania za zagubienie przesylki i cala te kwote mi zwrocono .
No chyba, ze cos sie zmienilo w procedurach, ja swoja reklamacje skladalam ze 2,5 roku temu.

Edytowane przez Bulba1
Czas edycji: 2010-02-18 o 16:34
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 16:51   #743
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Wiadomo, że wysłałaś przesyłkę, ale nie wiadomo, że złożyłaś reklamację.


Tu pewności nie mam, ale wydaje mi się, że jeśli oferowałaś przesyłkę ubezpieczoną, a kupująca nie skorzystała, to nie musisz oddawać jej całej wpłaconej kwoty tylko tyle, ile zwróci ci poczta.
Czyli dalej będę do tyłu - bo tylko ja stracę na tej transakcji - to mi się nie do końca podoba.

Cytat:
Napisane przez Bulba1 Pokaż wiadomość
Dlaczego tylko 110zł ? Ja kiedys reklamowalam przesylke rowniez byl to polecony prio i poczta powinna Ci oddac 150% wartosci wysylanej przez Ciebie rzeczy . Zreszta sa to wartosci szacunkowe, ja napisalam co bylo w przesylce i ile bylo warte i ile zycze sobie odszkodzowania za zagubienie przesylki i cala te kwote mi zwrocono .
No chyba, ze cos sie zmienilo w procedurach, ja swoja reklamacje skladalam ze 2,5 roku temu.
Wypłacają do 50-krotności opłaty za polecenie - czyli 2,20 x 50.

No nic, oby chociaż tyle wypłacili. I mam nauczkę na przyszłość, żeby przy droższych rzeczach dawać tylko opcję wysyłki z ubezpieczeniem.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Wiadomo, że wysłałaś przesyłkę, ale nie wiadomo, że złożyłaś reklamację.
Tak z czystej ciekawości - czemu miałabym jej nie składać.
Termin jest 12 miesięczny więc nie ma szans nie zdążyć.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2010-02-18 o 16:50
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 16:51   #744
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Tu pewności nie mam, ale wydaje mi się, że jeśli oferowałaś przesyłkę ubezpieczoną, a kupująca nie skorzystała, to nie musisz oddawać jej całej wpłaconej kwoty tylko tyle, ile zwróci ci poczta.
Ale kupująca ma dowód wpłaty całej kwoty i dlaczego ma dostać z drugiej strony tylko tyle co odda poczta? . Fakty są takie, że ona ma dowód wpłaty a przesyłki niet i to jest zawsze najważniejsze.
Czasami są przypadki, że kupujący chce wysyłkę listem zwykłym, a wprzypadku zaginięcia przesyłki nierejestrowanej i tak sprzedający musi oddać pieniądze bo nie ma dowodu nadania, chyba, że ma pisemną prośbę, że kupujący na własną odpowiedzialność bierze taką przesyłkę.
Tak mi się zapamiętało z czytania zakładki "cafe pomoc" na allegro .

Cytat:
Napisane przez Bulba1 Pokaż wiadomość
Dlaczego tylko 110zł ? Ja kiedys reklamowalam przesylke rowniez byl to polecony prio i poczta powinna Ci oddac 150% wartosci wysylanej przez Ciebie rzeczy . Zreszta sa to wartosci szacunkowe, ja napisalam co bylo w przesylce i ile bylo warte i ile zycze sobie odszkodzowania za zagubienie przesylki i cala te kwote mi zwrocono .
No chyba, ze cos sie zmienilo w procedurach, ja swoja reklamacje skladalam ze 2,5 roku temu.
A czy w przypadku nieubezp. przesyłki nie zwracają tylko iluśtam krotności kosztów wysyłki ?
Przecież teoretycznie mogłaby powiedzieć, że wysyłała przedmiot o wartości 500 zł, skąd oni mają to wiedzieć ?
Tak tylko głośno myślę, bo nigdy nie musiałam takich spraw załatwiać.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 17:08   #745
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość


Wypłacają do 50-krotności opłaty za polecenie - czyli 2,20 x 50.

No nic, oby chociaż tyle wypłacili. I mam nauczkę na przyszłość, żeby przy droższych rzeczach dawać tylko opcję wysyłki z ubezpieczeniem.
Hmm... no to albo to się zmieniło, albo miałam jakieś wyjątkowe szczęście, bo pamietam, że to na bank był list polecony prio, kosztował ok. 7 zł i napisałam, ze w przesyłce były perfumy i że wartość jest ich jest taka i taka i że liczę na odszkodowanie 180zł ... tak sobie strzeliłam kwotę bo w sumie flakon był używany, ale byłam tak wściekła, że ta przesyłka zaginęła. No co p prawda prawie po 2 m-cach dostałam pisemko, że zapraszają mnie po odbiór odszkodowania w wysokości jaką sobie życzyłam i dodatkowo zwrócą mi jeszcze koszt przesyłki jaki poniosłam nadając ten list.
Miałam tylko jeden przypadek gdy przesyłka którą nadałam zaginęła, więc doskonale to pamietam, ale tak jak mowie być może procedury się zmieniły bo to było już jakiś czas temu.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość


A czy w przypadku nieubezp. przesyłki nie zwracają tylko iluśtam krotności kosztów wysyłki ?
Przecież teoretycznie mogłaby powiedzieć, że wysyłała przedmiot o wartości 500 zł, skąd oni mają to wiedzieć ?
Tak tylko głośno myślę, bo nigdy nie musiałam takich spraw załatwiać.
No moja przesyłka na pewno nie była ubezpieczona, w sumie łatwo ich naciągnąć, może nie wypłacają odszkodowań gdy ktoś wyraźnie przegina z kwota, nie mam pojęcia. Niemniej miałam jeden taki przypadek i bez problemu rozpatrzyli reklamację na moją korzyść.
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 17:15   #746
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Bulba1 Pokaż wiadomość
Hmm... no to albo to się zmieniło, albo miałam jakieś wyjątkowe szczęście, bo pamietam, że to na bank był list polecony prio, kosztował ok. 7 zł i napisałam, ze w przesyłce były perfumy i że wartość jest ich jest taka i taka i że liczę na odszkodowanie 180zł ... tak sobie strzeliłam kwotę bo w sumie flakon był używany, ale byłam tak wściekła, że ta przesyłka zaginęła. No co p prawda prawie po 2 m-cach dostałam pisemko, że zapraszają mnie po odbiór odszkodowania w wysokości jaką sobie życzyłam i dodatkowo zwrócą mi jeszcze koszt przesyłki jaki poniosłam nadając ten list.
Miałam tylko jeden przypadek gdy przesyłka którą nadałam zaginęła, więc doskonale to pamietam, ale tak jak mowie być może procedury się zmieniły bo to było już jakiś czas temu.



No moja przesyłka na pewno nie była ubezpieczona, w sumie łatwo ich naciągnąć, może nie wypłacają odszkodowań gdy ktoś wyraźnie przegina z kwota, nie mam pojęcia. Niemniej miałam jeden taki przypadek i bez problemu rozpatrzyli reklamację na moją korzyść.
Chyba się zmieniło, bo nawet termin jest inny teraz mają 14 dni na rozpatrzenie ( moga przedłużyć do 30 dni).
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 17:19   #747
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie wiem jak to teraz jest, ale mój brat z pół roku temu wysyłał płytę CD do jakiegoś Rosjanina. Oczywiscie listem poleconym. List zaginął.
Złożył na poczcie reklamację i miał sam określić, ile stracił poprzez zaginięcie tej paczki. Wpisał bodajże 100zł i tyle mu zwrócili.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 17:25   #748
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Chyba się zmieniło, bo nawet termin jest inny teraz mają 14 dni na rozpatrzenie ( moga przedłużyć do 30 dni).
Wtedy było, ze odpowiedz w sprawie zlozonej reklamacji dostane w ciagu 30dni, ale po 3 tyg wyslali mi list, ze niestety, ale sie nie wyrobia i przedluzaja.

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to teraz jest, ale mój brat z pół roku temu wysyłał płytę CD do jakiegoś Rosjanina. Oczywiscie listem poleconym. List zaginął.
Złożył na poczcie reklamację i miał sam określić, ile stracił poprzez zaginięcie tej paczki. Wpisał bodajże 100zł i tyle mu zwrócili.
Ooo wlasnie ! Ja dokladnie z tym samym sie spotkalam, ze sami kazali mi okreslic ile stracilam i ile oczekuje rekompensaty, nikt mi z gory nie narzucil o jaka maksymalna kwote moge sie starac .
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 17:26   #749
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Się wtracę bo niedawno przerabiałam problem teoretycznie i instruowała mnie znajoma pracująca niegdyś na poczcie. O ile dobrze zrozumiałam to podobno zwracają maksymalnie do 30-krotności kosztu przesyłki w przypadku listu i bodajże 10-krotności w przypadku paczki, czyli np. 6 zł x 30 = 180 zł.
Jeszcze zależy ile się zadeklaruje: jeśli powiemy, że przesyłka kosztowała 50 zł dostaniemy 50, jeśli 250 to niestety tylko 180. Całą kwotę oddają tylko w przypadku wysyłki listem ubezpieczonym (koszt to 1 zł za każde 50 zł zadeklarowanej wartości).
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 17:33   #750
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Się wtracę bo niedawno przerabiałam problem teoretycznie i instruowała mnie znajoma pracująca niegdyś na poczcie. O ile dobrze zrozumiałam to podobno zwracają maksymalnie do 30-krotności kosztu przesyłki w przypadku listu i bodajże 10-krotności w przypadku paczki, czyli np. 6 zł x 30 = 180 zł.
Jeszcze zależy ile się zadeklaruje: jeśli powiemy, że przesyłka kosztowała 50 zł dostaniemy 50, jeśli 250 to niestety tylko 180. Całą kwotę oddają tylko w przypadku wysyłki listem ubezpieczonym (koszt to 1 zł za każde 50 zł zadeklarowanej wartości).
Hm, to co ja piszę dowiedziałam się dzisiaj na poczcie - max. 50 -krotność, ale nie opłaty za wysłanie, a za polecenie, która wynosi 2,20 zł.
Deklaruje się samemu, ale wypłacają tylko do maksymalnej i teoretycznie mogą przyjąć inną wartość przedmiotu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.