Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-20, 19:29   #2131
Paolo87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 62
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Dla mnie komentarze na Allegro są ważne, choć nie najważniejsze. Pozytywne komentarze w jakiś sposób mnie uwiarygodniają w oczach kupujących tym bardziej, że nie jestem firmą i na "Super Sprzedawcę" nie mogę sobie pozwolić (nie te obroty). Jako kupującego również mnie w jakiś sposób uwiarygodniają zwłaszcza, że niektórzy sprzedających wprowadzają jakieś dziwaczne ograniczenia wobec osób bez konkretnej liczby komentarzy. Znam ten serwis z dwóch stron i mogę powiedzieć, że wkurzające bywają dla siebie nawzajem obie strony. Handlowałem kiedyś dawno temu na Allegro zabawkami z Kinder Niespodzianek (nie śmiać się! ), transakcje na groszowe kwoty (no, złotówkowe, ale bardzo niewielkie) tak że czasami koszty wysyłki wynosiły więcej niż kwota za figurkę, jeśli sprawa dotyczyła bieżących serii. I teraz coś co właściwie nadawałoby się do "... z chichotem w tle": ktoś ode mnie kupuje jedną figurkę, ok., to nic nadzwyczajnego, aukcja kończy się i przychodzi do płacenia a niedoszły kupujący wysyła mi wiadomość o treści: "trafiło sie w jaju, już jej nie potrzebuje".
No nic, wystąpiłem do Allegro o zwrot prowizji, jako dowód screenshot tej wiadomości, Allegro zwróciło mi groszową prowizję a za jakiś czas otrzymuję od tego samego kupującego kwiecistą wiadomość, że "co to już się ****a rozmyślić nie można" itd. itp. nie czytałem tego nawet do końca. Za jakiś czas patrzę a mój niedoszły kupujący ma negatywa od jakiegoś innego sprzedającego ("nie ****a, nie można, trzeba się było rozmyślać przed kliknięciem" czy coś w tym stylu) i zawieszone konto.
I jeszcze opowiastka z drugiej strony barykady: jako żółtodziób z aktywowanym kontem, ale bez ani jednego komentarza chciałem zalicytować coś tam, w kilkanaście minut po zalicytowaniu przyszedł do mnie e-mail od sprzedającego z prośbą o potwierdzenie, (co jest samo w sobie dziwne, bo skoro licytuję, to chyba wiem co robię, prawda?), jest piątek wieczór, nie sprawdzałem e-maili, więc nie przeczytałem tej wiadomości od sprzedającego, w sobotę koło południa siadam do kompa, sprawdzam pocztę i co widzę? Oferta wycofana przez sprzedającego. Powód? "Brak kontaktu". Rzeczywiście, straszny brak kontaktu, jeśli do końca aukcji było jeszcze 6 dni i był weekend, więc można było domniemywać, że nie każdy ślęczy przy komputerze. Najpierw się wkurzyłem na to ekspresowe odwołanie, już miałem pisać e-maila do sprzedającego, ale sobie pomyślałem "jak nie to nie, bujajta sie" i dodałem aukcję ze swoim niedoszłym zakupem do obserwowanych. Nie sprzedała się raz, potem drugi i w końcu przychodzi do mnie e-mail od sprzedającego, że on "pozwala mi zalicytować". Odpisałem, że teraz to mi to bambucza (akurat leciała w TV ta reklama fanty) a sprzedający: "to co, nie kupisz tego???". Bruderszaftów my nie pili byśmy byli na "ty", więc nie kupiłem. Wiem, zawzięty jestem.
Paolo87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 19:44   #2132
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Czyli -nie bedzie mozna blokowac osób z kopertą ????
Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Chodzi o niezarejestrowanych? Nie bedzie takiej mozliwosci.
Czyli w takim razie, także istnienie czarnej listy traci sens, bo co z tego, że kogoś się tam wrzuci, skoro ta osoba i tak będzie mogła dokonać u nas zakupu jako niezarejestrowany użytkownik.

Świetnie
__________________

lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 19:57   #2133
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Paolo87 Pokaż wiadomość
Dla mnie komentarze na Allegro są ważne, choć nie najważniejsze. Pozytywne komentarze w jakiś sposób mnie uwiarygodniają w oczach kupujących tym bardziej, że nie jestem firmą i na "Super Sprzedawcę" nie mogę sobie pozwolić (nie te obroty). Jako kupującego również mnie w jakiś sposób uwiarygodniają zwłaszcza, że niektórzy sprzedających wprowadzają jakieś dziwaczne ograniczenia wobec osób bez konkretnej liczby komentarzy. Znam ten serwis z dwóch stron i mogę powiedzieć, że wkurzające bywają dla siebie nawzajem obie strony. Handlowałem kiedyś dawno temu na Allegro zabawkami z Kinder Niespodzianek (nie śmiać się! ), transakcje na groszowe kwoty (no, złotówkowe, ale bardzo niewielkie) tak że czasami koszty wysyłki wynosiły więcej niż kwota za figurkę, jeśli sprawa dotyczyła bieżących serii. I teraz coś co właściwie nadawałoby się do "... z chichotem w tle": ktoś ode mnie kupuje jedną figurkę, ok., to nic nadzwyczajnego, aukcja kończy się i przychodzi do płacenia a niedoszły kupujący wysyła mi wiadomość o treści: "trafiło sie w jaju, już jej nie potrzebuje".
No nic, wystąpiłem do Allegro o zwrot prowizji, jako dowód screenshot tej wiadomości, Allegro zwróciło mi groszową prowizję a za jakiś czas otrzymuję od tego samego kupującego kwiecistą wiadomość, że "co to już się ****a rozmyślić nie można" itd. itp. nie czytałem tego nawet do końca. Za jakiś czas patrzę a mój niedoszły kupujący ma negatywa od jakiegoś innego sprzedającego ("nie ****a, nie można, trzeba się było rozmyślać przed kliknięciem" czy coś w tym stylu) i zawieszone konto.
I jeszcze opowiastka z drugiej strony barykady: jako żółtodziób z aktywowanym kontem, ale bez ani jednego komentarza chciałem zalicytować coś tam, w kilkanaście minut po zalicytowaniu przyszedł do mnie e-mail od sprzedającego z prośbą o potwierdzenie, (co jest samo w sobie dziwne, bo skoro licytuję, to chyba wiem co robię, prawda?), jest piątek wieczór, nie sprawdzałem e-maili, więc nie przeczytałem tej wiadomości od sprzedającego, w sobotę koło południa siadam do kompa, sprawdzam pocztę i co widzę? Oferta wycofana przez sprzedającego. Powód? "Brak kontaktu". Rzeczywiście, straszny brak kontaktu, jeśli do końca aukcji było jeszcze 6 dni i był weekend, więc można było domniemywać, że nie każdy ślęczy przy komputerze. Najpierw się wkurzyłem na to ekspresowe odwołanie, już miałem pisać e-maila do sprzedającego, ale sobie pomyślałem "jak nie to nie, bujajta sie" i dodałem aukcję ze swoim niedoszłym zakupem do obserwowanych. Nie sprzedała się raz, potem drugi i w końcu przychodzi do mnie e-mail od sprzedającego, że on "pozwala mi zalicytować". Odpisałem, że teraz to mi to bambucza (akurat leciała w TV ta reklama fanty) a sprzedający: "to co, nie kupisz tego???". Bruderszaftów my nie pili byśmy byli na "ty", więc nie kupiłem. Wiem, zawzięty jestem.
..........
brrrrawooo...... !!!!


a ja napiszę jeszcze raz to co tu było kilkakrotnie pisane....WNERWIA MNIE okropnie kiedy nie ma od razu podanego konta do przelewu!!zwłaszcza jak mi zależy na szybkiej transakcji,Sprzedający potrafi i 3 dni zwlekać z podaniem tych danych ....wrrrr
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 20:04   #2134
Paolo87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 62
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Heh, mam wrażenie, ze ta zmiana to taka furtka dla osób, które z jakiegoś powodu wyleciały z Allegro z zablokowanym kontem (najczęściej są to niesolidni kupujący, którzy zebrali trzy ostrzeżenia), aby mogły nadal kupować na Allegro, (bo tak naprawdę tylko dla nich problemem mogłoby być zarejestrowanie konta). Ale skoro tak to może niech im nie blokują kont - na jedno wyjdzie a przynajmniej "czarna lista" nie straci racji bytu.

Edytowane przez Paolo87
Czas edycji: 2010-11-20 o 20:05
Paolo87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 20:26   #2135
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
a ja napiszę jeszcze raz to co tu było kilkakrotnie pisane....WNERWIA MNIE okropnie kiedy nie ma od razu podanego konta do przelewu!!zwłaszcza jak mi zależy na szybkiej transakcji,Sprzedający potrafi i 3 dni zwlekać z podaniem tych danych ....wrrrr
Kiedy nie ma podanego konta ani w aukcji ani w wiadomości od sprzedającego po zakończeniu aukcji (często tej wiadomości w ogóle nie ma) płacę przez PzA.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 20:51   #2136
Paolo87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 62
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Allegro jest nastawione na zysk, tzn. zawsze było, ale teraz widać to szczególnie wyraźnie: konta "junior" (dla zysku oficjalnie wpuścili na Allegro dzieciaki choć i wcześniej one tam były nieoficjalnie – w końcu nikt przecież nie weryfikował wieku zakładających konta) czego efekty widać w postaci wielu poodwoływanych ofert "juniorów". To może wkurzać. Mnie jako sprzedającego oprócz niesolidnych i "ciekawych" kontrahentów (o których we wcześniejszym poście) irytowały zapytania czy nie mam takiej czy innej serii zabawek na sprzedaż. Odpisałem, że nie mam, ale jak będę miał to wystawię. Nie wiem, czy ja to tak wyraźnie napisałem, czy pytający tak dobrze czytał ze zrozumieniem, ale za jakiś czas otrzymałem pełnego pretensji e-maila, że przecież "miałem mieć" a ja mu przecież nie obiecywałem żadnego konkretnego terminu. Nieczytanie opisów aukcji jest na porządku dziennym i jest irytujące. Przez pewien czas akceptowałem tylko płatności PayPal i PzA o czym informowałem w metryczce aukcji i na stronie "o mnie" a i tak trafiały się osoby chcące płacić np. czekiem albo jedna pani, która napisała mi, po podaniu paypalowego e-maila, dużymi kolorowymi literami (dosłownie – caps lockiem, wytłuszczone boltem i każdy wyraz w innym kolorze ), że ona nie ma PayPal 'a. Nie wiem, może miała taki styl a może sądziła, że trzeba do mnie tak to napisać by dotarło. Żadnej możliwości nie wykluczam, bo jak widać dotarło i to na dobre skoro do tej pory to pamiętam.

Edytowane przez Paolo87
Czas edycji: 2010-11-20 o 20:55
Paolo87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 21:27   #2137
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
..........
brrrrawooo...... !!!!


a ja napiszę jeszcze raz to co tu było kilkakrotnie pisane....WNERWIA MNIE okropnie kiedy nie ma od razu podanego konta do przelewu!!zwłaszcza jak mi zależy na szybkiej transakcji,Sprzedający potrafi i 3 dni zwlekać z podaniem tych danych ....wrrrr
wtedy płaci się przez PzA, u mnie często tak robią kupujący i jest to dla mnie wygodniejsze
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 07:48   #2138
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Tylko podobno im dłuzej jest kasa na koncie Allego tym wiecej oni zysku maja ...

Teraz to dopiero bedzie balagan, gdy zaczna sie licytacje dla zabawy, lub samodzielne podbijanie cen --- sama juz nie wiem czy czasem nie rezygnowac z Allegro ( nie zebym sprzedawala masowo) ale jak mam sie stresowac to nie widze sensu
Zreszta mialam juz sytuacje, gdy ktos wplacil za malo, pozniej zero odzewu, lub czekam tydzien wysylam upomnienie a ktos pisze, ze doiero za 3 tyg wplaci < to po co licytuje jak kasy nie ma >

Ale tak jak piszecie licza sie ZYSKI a ,ze My bedziemy sie stresowac, itd to JUZ NIESTETY NASZA SPRAWA

Teraz znowu jest jakas awaria
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 08:13   #2139
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Tylko podobno im dłuzej jest kasa na koncie Allego tym wiecej oni zysku maja ...

Teraz to dopiero bedzie balagan, gdy zaczna sie licytacje dla zabawy, lub samodzielne podbijanie cen --- sama juz nie wiem czy czasem nie rezygnowac z Allegro ( nie zebym sprzedawala masowo) ale jak mam sie stresowac to nie widze sensu
Zreszta mialam juz sytuacje, gdy ktos wplacil za malo, pozniej zero odzewu, lub czekam tydzien wysylam upomnienie a ktos pisze, ze doiero za 3 tyg wplaci < to po co licytuje jak kasy nie ma >

Ale tak jak piszecie licza sie ZYSKI a ,ze My bedziemy sie stresowac, itd to JUZ NIESTETY NASZA SPRAWA

Teraz znowu jest jakas awaria

Licytacja dla zabawy przez niezarejestrowanego - niemozliwe, bo oni nie moga licytowac, maja tylko aukcje z opcją Kup teraz ( czyli to automatycznie wyklucza podbijanie sobie w ten sposób aukcji )

No i znowu awaria
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 08:32   #2140
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

To ja juz sie pogubilam-- czyli osoba z koperta to nie bedzie to samo, co niezarejestrowana ???

To przynajmniej o tyle dobrze- bo ja nigdy nie wystawiam KT

Ciekawe co teraz wymysla

edit-- kozysta ktos ze Świstaka < chyba tam malutki ruch ???>
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2010-11-21 o 08:38
enii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 09:23   #2141
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
To ja juz sie pogubilam-- czyli osoba z koperta to nie bedzie to samo, co niezarejestrowana ???
No raczej nie kopertki są zarejestrowane ale bez potwoerdzonego adresu zamieszkania chyba.

Ja beda oznaczani niezarejestrowani nie mam pojęcia
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 09:39   #2142
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Tylko podobno im dłuzej jest kasa na koncie Allego tym wiecej oni zysku maja ...
jak dla mnie to niech sobie mają zysku ile chcą, ważne że kasę mam na koncie allegro od razu po wpłacie kupującego, a wypłacając ją dostaję ją na konto na drugi dzień, no chyba, że jest weekend to wiadomo, że w poniedziałek
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 09:45   #2143
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

u mnie przedwczoraj perfumy zakupiła osoba z zatrważającą liczbą punktów za komentarze = "-1"

ciekawe czy zapłaci :P
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 10:45   #2144
zenuak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 6
GG do zenuak
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Allegro... jeden wielki burd*l...

Aukcje z podrobionym towarem są na porządu dziennym, jednak to własnie my, uczciwi allegrowicze placimy prowizje, a nie sprzedawcy krzaki, którzy zakladają konta jednorazowo. Allegro swoją głupotą chciało chyba troche ukrucić handel podróbkami, ale nie rozumieją ze odlewki to nie podróbki.


Pragne opisać jedna transakcje, kupilem w licytacji og w miare zaufanego sprzedawcy (bez negatywów ani neutrali) wode toaletową. zapewniał ze oryginał. po otrzymaniu paczki stwierdzilem ze to podróbka. kupujący nie chcial zwrócic pieniedzy trwierdząć ze i tak tanio kupiłem bo on rzekomo dał za to wiecej.

Poinformowałem go o moich prawach i postraszylem troche.
na szczescie poszedł po rozum do głowy i jesesmy w trakcie zwrotu pieniązkow.

wczoraj ów sprzedwca zażadał od allegro zwrotu prowizji! napisał ze odmówilem kupna.

działanie perfidne, za co dostanie odpowiedni komentarz. jednak teraz to ja sie musze tłumaczyć przed allegro. normalnie bzdura totalna, mam 7 dni na sprostowanie albo dostane ostrzezenie....


PARANOJA
zenuak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 11:16   #2145
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

O matko, co wy tu piszecie. To znaczy, że osoby niezarejestrowane w serwisie będą mogły dokonywać zakupu przez KT?!. No nie, czy oni powariowali w tym allegro?? Hmm zastanawiam się czy się na ebay nie przerzucić cholera.
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 11:23   #2146
LillyS
Zadomowienie
 
Avatar LillyS
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez zenuak Pokaż wiadomość
Allegro... jeden wielki burd*l...

Aukcje z podrobionym towarem są na porządu dziennym, jednak to własnie my, uczciwi allegrowicze placimy prowizje, a nie sprzedawcy krzaki, którzy zakladają konta jednorazowo. Allegro swoją głupotą chciało chyba troche ukrucić handel podróbkami, ale nie rozumieją ze odlewki to nie podróbki.


Pragne opisać jedna transakcje, kupilem w licytacji og w miare zaufanego sprzedawcy (bez negatywów ani neutrali) wode toaletową. zapewniał ze oryginał. po otrzymaniu paczki stwierdzilem ze to podróbka. kupujący nie chcial zwrócic pieniedzy trwierdząć ze i tak tanio kupiłem bo on rzekomo dał za to wiecej.

Poinformowałem go o moich prawach i postraszylem troche.
na szczescie poszedł po rozum do głowy i jesesmy w trakcie zwrotu pieniązkow.

wczoraj ów sprzedwca zażadał od allegro zwrotu prowizji! napisał ze odmówilem kupna.

działanie perfidne, za co dostanie odpowiedni komentarz. jednak teraz to ja sie musze tłumaczyć przed allegro. normalnie bzdura totalna, mam 7 dni na sprostowanie albo dostane ostrzezenie....


PARANOJA
Bo oni się kompletnie nie znają na podróbkach, praktycznie wszystko co fabryczne dla nich OK - a najłatwiej wywalić coś lanego, bez wysilku dla tych zakutych pał bo żeby odróznić oryginalną butlę od podróby to trzeba niestety coś o perfumach wiedzieć
Nawiasem mówiąc, zenuak, kojarzę cię z Allegro witaj
LillyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 11:49   #2147
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Gratuluję dennego i najbardziej nieprzemyślanego pomysłu Allegro.

Proszę sobie wyobrazić sytuację nastepującą : mam mnie jako sprzedającą, kupującego użytkownika niezarejestrowanego oznaczonego jako X i użytkownika zarejestowanego , oznaczonego jako Y ...... i spróbujcie dziewczyny odpowiedzieć co się stanie jeśli :

1. Aukcja moich perfum kończy się.....np. o godz. 15:00 w poniedziałek.

2. O godzinie 14:40 użytkownik X dokonuje kupna poprzez "Kup Teraz".... ma moje dane jak na dłoni + nr konta.

3. Aukcja wisi jednak dalej bo nie ma od razu wpłaty z Allegro ( a co jeśli dniem zakupu jest sobota lub niedziela?) - więc użytkownik Y kupuje u mine ten sam przedmiot - przedmiot znika z aukcji - tak?

4. Użytkownik Y - wysyła przelew poza systemem Allegro i przelew od niego jest na moim koncie albo od razu w poniedziałek ( jeśli to ten sam bank), albo np. po godz. 8 rano we wtorek.

5. Użytkownik X również we wtorek raniuśko wysyła sobie przelew poprzez PzA i przelew ten dotaję już we wtorek np. po godz. 13, sprawdzam po powrocie z pracy i jest - SĄ OBA PRZELEWY ?????

Co wtedy? To ja mam się tłumaczyć z durnego pomysłu Allegro, czy może ja mam zwracać pieniądze i narażać się na krzyki z którejś ze stron tylko dlatego, że Allegro wpadło na tak głupi pomysł powodujący problemy???

Przykłady można mnożyć - nastąpi albo kumulacja wpłat, albo różnica we wpłatach raptem w paru godzinach lub pan X zapłaci i oczekuje przesyłki, którą kupił też pan Y - od którego wpłaty BANK jeszcze nie zaksięgował na moim koncie, bo przecież czasem pieniądze księgowane są dopiero po 24-48 godzinach ! I wiem, ze owpłat poszła, bo dostałam potwierdzenie przelewu na maila!

Jak sobie Allegro to wyobraża - ktoś wie? Jesli się w tym orientujecie to napiszcie co w takich sytuacjach robić, bo będą kłopoty, za które winne będzie Allegro, a Allegro sprytnie od odpowiedzialności ucieka dając furktę wszelkim oszustom, którzy kupowali, nie płacili i zostali wyrzuceni.

Czy to ja mam wybierać komu odeślę z powrotem (narażając się na koszty, chociaż powinno je za swój błąd pokryć Allegro) przelew i komu wyślę produkt??? No paranoja.... jednyne wyjście z tego to opcja - WARUNEK, że użytkownik X musi zapłacić od razu (PZA) po zakończeniu aukcji.
Co jest bardzo ciekawe, ponieważ ja jako sprzedająca nie mam obowiązku ślęczeć potem cały czas przed kompem i sprawdzać czy Allegro łaskawie już mi przelało pieniądze.


BTW - to, że a Allegro pracują niekompetentne osoby to prawda. Wielokrotnie wyłapując podróbę zgłaszałam ją i niestety reakcja była zerowa.
To jest już portal również dla ewidentncyh podrób - zaś brak reakcji na zgłoszenia przestęstwa w postaci handlu podróbami i nie usuwanie takich aukcji z podróbami, to raj dla oszustów .
No i jednocześnie powód do rezygnacji z korzystania z Allegro ....ze strony uczciwego sprzedawcy.

Pzdr
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976

Edytowane przez itaka
Czas edycji: 2010-11-21 o 12:02
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 11:53   #2148
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Itaka niezarejestrowany może kupić jak jest ponad godzina do zakończenia....
a co do wpłaty PzA to chyba drugiej po prostu system nie przyjmie...
zobaczymy jak to będzie
a Y przecież normalnie klika i aukcja znika
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 11:59   #2149
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Użytkownik niezarejestrowany dostaje dane spzredającego dopiero kiedy zapłaci Czyli dopiero jak zapłaci za przedmiot a wplata dojdzie do kupujacego.

edit:
a co do niezarejestrowanych, to nawet jesli zleci płatność nie zawsze jest ona realizowana natychmiast - czasem sa opoznienia. Jesli ktos w tym czasie kupi, to po prostu niezarejestrowanemu nie sciągną kasy z konta. Wiec w jego interesie jest płacic jak najszybciej.

Zarejestrowany jak kliknie to koniec - kupione i aukcja znika.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)

Edytowane przez pin3ska
Czas edycji: 2010-11-21 o 12:03
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 12:06   #2150
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A co z komentarzami? Logiczne jest, że niezarejestrowany nie będzie mógł komentarza wystawić?
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:11   #2151
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość
O matko, co wy tu piszecie. To znaczy, że osoby niezarejestrowane w serwisie będą mogły dokonywać zakupu przez KT?!. No nie, czy oni powariowali w tym allegro?? Hmm zastanawiam się czy się na ebay nie przerzucić cholera.

Tylko problem w tym, ze allegro ma najwieksza sprzedaz, a co za tym idzie szybcie sprzedaz na all anizeli na innych < pozniej jest swistak i e-bay PL >

No wlasnie od rana przegladam inne serwisy i niestety opinie nie sa dobre < ale moze ktos ma szczescie >
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:14   #2152
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość
A co z komentarzami? Logiczne jest, że niezarejestrowany nie będzie mógł komentarza wystawić?


"niezarejestrowani kupujący będą identyfikowani za pomocą adresu e-mail. Tylko rejestracja na ten sam adres, który wcześniej użyty został przy zakupach, umożliwi wystawienia komentarza do transakcji."

Czyli moze wystawic komentarz pozniej jesli sie zarejestruje
, ale musi to zrobic z tego samego emaila z którego kupowal.

Ach i jeszcze jedno: dopoki niezarejestrowany nie zaplaci za przedmiot nawet nie bedziecie wiedziec, ze kliknął waszą aukcje.
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)

Edytowane przez pin3ska
Czas edycji: 2010-11-21 o 12:18
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:34   #2153
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

No to już jakieś światło jest...


Nadal nie wiem jak to bedzie gdy niezarejestrowany kupi i kupi też zarejestrowany, zaraz po nim.....a ja dostanę wcześniej jednak wpłatę od niezarejestrowanego.....m am się narażać na negatyw ze strony zarejestrowanego, bo on kupił parę minut później???

Mam nadzieję , że do takiej sytuacji nie dojdzie... bo nie mam zmiaru nikomu zwracać kasy tylko z powodu głupiego działania Allegro , skoro ja jestem czysta
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:39   #2154
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
Nadal nie wiem jak to bedzie gdy niezarejestrowany kupi i kupi też zarejestrowany, zaraz po nim.....a ja dostanę wcześniej jednak wpłatę od niezarejestrowanego.....m am się narażać na negatyw ze strony zarejestrowanego, bo on kupił parę minut później???
nie martw sie, nie bedzie takiej mozliwosci. Albo mozliwosc dalszego kupna zostanie zablokowana przez wpłate niezarejestrowanego albo klikniecie zarejestrowanego.

2 na raz nie kupią
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:42   #2155
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
nie martw sie, nie bedzie takiej mozliwosci. Albo mozliwosc dalszego kupna zostanie zablokowana przez wpłate niezarejestrowanego albo klikniecie zarejestrowanego.

2 na raz nie kupią
Dziekuję za wytłumaczenie

Ufff.....no - zobaczymy
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:44   #2156
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
Dziekuję za wytłumaczenie

Ufff.....no - zobaczymy
No ale zobaczcie jakie to będą nerwy teraz, kupi jakiś nie zdąży wpłacić i zaczną się maile z prośbami, groźbami hahaha ale coś czuje że będzie kabaret
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:48   #2157
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez poison0123 Pokaż wiadomość
No ale zobaczcie jakie to będą nerwy teraz, kupi jakiś nie zdąży wpłacić i zaczną się maile z prośbami, groźbami hahaha ale coś czuje że będzie kabaret

Kupując bez rejestracji na wlasne zyczenie sie naraza ze przedmiot bedzie niedostepny zanim zdąży za niego zapłacic

a maile... a niech pisza skoro komus wtedy ulży...
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:49   #2158
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ano właśnie takich problematycznych sytuacji się obawiam
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:51   #2159
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Z udostępnieniem usług niezarejestrowanym to jeszcze rozumiem. Firma musi się rozwijać, żeby zachować swoją pozycje na rynku i nie jest to też instytucja charytatywna czy projekt garażowy kilku zapaleńców i utrzymanie firmy kosztuje sporo.
Z odlewkami już nie rozumiem - tym bardziej, że aukcji podrób to nie likwiduje i nie ma na nie w ogóle wpływu.
Da się obejść.
Pogratulować strzału w stopę.

Si non confectus, non reficiat.
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!

Edytowane przez d'ou vient le vent
Czas edycji: 2010-11-21 o 13:08
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 12:58   #2160
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
Ano właśnie takich problematycznych sytuacji się obawiam
powiem Ci Itaka że to nawet śmieszne jest, przynajmniej będzie co wrzucać do wątku żeby się pośmiać bo ludzie to czasami naprawdę potrafią zaskoczyć Nie jest to relacja twarzą w twarz więc w każdej chwili mogę przerwać czytać takiego maila i spokój...
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.