Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-10, 11:56   #331
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
To ja bardzo proszę o adres sklepu, w którym te dobre obiektywy są tańsze od body, bo chętnie się w nowe zaopatrzę, a zwykle bywało odwrotnie.
Źle się może wyraziłam. Wiadomo, że ogólnie pewnie obiektywy do body d80 są droższe niż do d40 na przykład. Ale chodziło mi o to, że te obiektywy z silniczkiem są droższe niż bez.
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 12:00   #332
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez puchatkowa Pokaż wiadomość
Wiadomo, że ogólnie pewnie obiektywy do body d80 są droższe niż do d40 na przykład. .
Chyba nadal niekoniecznie. Nikkor, to zawsze nikkor, cenę ma tą samą. A do czego go mocujesz, to już Twoja sprawa.

Natomiast, jeśli chodzi o ceny z silniczkiem i bez, to nie wypowiadam się, bo nie wiem.

A tak w ogóle, to zapomniałam jeszcze napisać, że ogólnie to polecam zaczynać od analoga, a nie cyfry. Bo cyfra rozleniwia.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 12:18   #333
Emka210
Raczkowanie
 
Avatar Emka210
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 229
GG do Emka210 Wyślij wiadomość przez MSN do Emka210
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
To zamiast czytać strony w internecie, zakup sobie lepiej porządny podręcznik fotografii (np. National Geographic). Wtedy wiele rzeczy Ci się rozjaśni.

I pamiętaj, że poziomem Canon się za bardzo nie różni od Nikona. Natomiast, jeżeli zdecydujesz się na któryś z nich, to jest decyzja na inne systemy operacyjne itp., ale przede wszystkim determinujesz sobie wybór obiektywów.



Ja bym polecała na początek jednak coś mnie skomplikowanego niż D80, z prostej przyczyny, i tak nie będziesz wiedziała, do czego służy 3/4 rzeczy. No chyba, że najpierw doczytasz co z czym. D40 to jest tak naprawdę zabawka i w nim nie ma nic. Natomiast zawsze możesz do niego dokupić lepsze szkło.




No to rozstrzał masz spory, bo ludzi się robi inaczej, a krajobrazy zupełnie inaczej. Próbowałaś już to pogodzić, czy to strzał? Nie do wszystkiego ma się też rękę, zdjęcia potem to bardzo weryfikują (ja np. nie mam w ogóle uczucia do obiektów i krajobrazów, dla mnie wszystkie zdjęcia z danego miejsca są takie same).



To ja bardzo proszę o adres sklepu, w którym te dobre obiektywy są tańsze od body, bo chętnie się w nowe zaopatrzę, a zwykle bywało odwrotnie.

Poza tym, przeceniacie trochę to body. Bo to jednak obiektyw jest ważniejszy.

Czyli mam rozumiec ze niepotzrebnie fatyguje się czytaj info z neta bo i tak jest nie przydatne wydaje mi sie ze jako amator nie rozkminie wszystkiego na poczatek a napewno jezeli nie bedzie to poparte wiedza praktyczną no ale moze sie myle.
Decydując sie na Canona lub Nikona zdaję sobie sprawe z tego ze decyduje sie na dany system (jednak lepiej mi lezal nikon z wielu "wymacanych" natomiast canon mmm troszke mniej) jednak chciałam zaciągnąc opini ludzi ktorzy maja już sprzet i na nim zgłębiali tajniki fotografi
O tym ze d80 jest dla bardziej wprawionych to wiem jak również ze jest róznica pomiedzy fotografią ludzi i widoków. Ale zaczynając przygode z fotografią chciała bym poznać zdanie już obcykanych
__________________
***Ja kudłata durnowata***
Mężatka zakochana -zwariowana
Emka210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 12:28   #334
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Chyba nadal niekoniecznie. Nikkor, to zawsze nikkor, cenę ma tą samą. A do czego go mocujesz, to już Twoja sprawa.
No tu pewnie tak. Ja patrzę jeszcze na sigmę i tamrona.

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Natomiast, jeśli chodzi o ceny z silniczkiem i bez, to nie wypowiadam się, bo nie wiem.
A ja wiem, bo właśnie się za tym rozglądam ostatnio.
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 16:48   #335
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Chyba nadal niekoniecznie. Nikkor, to zawsze nikkor, cenę ma tą samą. A do czego go mocujesz, to już Twoja sprawa.

Natomiast, jeśli chodzi o ceny z silniczkiem i bez, to nie wypowiadam się, bo nie wiem.

A tak w ogóle, to zapomniałam jeszcze napisać, że ogólnie to polecam zaczynać od analoga, a nie cyfry. Bo cyfra rozleniwia.
proszę cię, nie kręć skoro sama piszesz że się nie znasz

właśnie koniecznie- obiektywy z silniczkami są sporo droższe.

lepiej kupić lepsze body i później dokupywać obiektywy, niż tanie body i za pół roku wymieniać bo już nie wystarcza no i jak nie będzie wiedzieć po co 3/4 funkcji- od czego jest instrukcja? można też zapytać innych, doświadczonych już posiadaczy d80
lektura w internecie jest baardzo przydatna, klik i już, no i przy tym tania : P ale jak ktoś chce kupić taki podręcznik- na pewno czegoś ciekawego się z niego dowie

co do kupowania jeszcze dodam, że nie warto kupować kitowego obiektywu czyli takiego, który jest sprzedawany razem z aparatem- lepiej dozbierać i kupić też coś w miarę uniwersalnego, ale lepszego służę pomocą
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 17:57   #336
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
co do kupowania jeszcze dodam, że nie warto kupować kitowego obiektywu czyli takiego, który jest sprzedawany razem z aparatem- lepiej dozbierać i kupić też coś w miarę uniwersalnego, ale lepszego służę pomocą
a ja kupiłam z kitem i muszę przyznac że nie jest znowu taki tragiczny!!Na początek w zupełności wystarcza!!Zdjęcia przykładowe w moim wątku foto.
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki







karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 17:58   #337
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez karolinqa23 Pokaż wiadomość
a ja kupiłam z kitem i muszę przyznac że nie jest znowu taki tragiczny!!Na początek w zupełności wystarcza!!Zdjęcia przykładowe w moim wątku foto.
no pewnie że nie jest tragiczny ale zawsze dobrze jest mieć coś lepszego
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-10, 20:20   #338
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez Emka210 Pokaż wiadomość
Czyli mam rozumiec ze niepotzrebnie fatyguje się czytaj info z neta bo i tak jest nie przydatne wydaje mi sie ze jako amator nie rozkminie wszystkiego na poczatek a napewno jezeli nie bedzie to poparte wiedza praktyczną no ale moze sie myle.
Nie chodziło mi o to, że czytanie netu to strata czasu. Chodziło mi bardziej o to, że są rady i rady, jedne są przydatne, profesjonalne i życzliwe. I te są super. Ale z drugiej strony, internet jest pełen "wszechwiedzących," którzy tak naprawdę znają się średnio. Dlatego bardziej ufam podręcznikom i swoim własnym doświadczeniom.

Poza tym, jest tak, jak napisałaś. Zanim sama nie zaczniesz focić, to teoria nic Ci nie da .

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
proszę cię, nie kręć skoro sama piszesz że się nie znasz

właśnie koniecznie- obiektywy z silniczkami są sporo droższe.
Napisałam, że się znam na cenach. Sprzętu dawno już nie kupowałam, póki co starczy ten, co mam. Może i by mi się coś nowego przydało, ale wydatki niestety ograniczają mi budżet .

Cytat:
lepiej kupić lepsze body i później dokupywać obiektywy, niż tanie body i za pół roku wymieniać bo już nie wystarcza no i jak nie będzie wiedzieć po co 3/4 funkcji- od czego jest instrukcja? można też zapytać innych, doświadczonych już posiadaczy d80
lektura w internecie jest baardzo przydatna, klik i już, no i przy tym tania : P ale jak ktoś chce kupić taki podręcznik- na pewno czegoś ciekawego się z niego dowie
A ja jednak chyba się nie dam przekonać, że super hiper wypasione body jest lepszą opcją niż szkło. Zawsze wyznawałam zasadę, że to nie aparat robi zdjęcie, a człowiek. A jak ktoś jest dobry, to wyciśnie na maksa z body co się da, a zmiana obiektywu będzie zastępowała różne opcje, które są dodatkami w body.

Może wynika to z tego, że zawsze uważałam, że super bajery przeszkadzają bardziej niż pomagają. Zwłaszcza, jeżeli ktoś nie umie z nich dobrze korzystać. Potem często się zastanawiam, czy zdjęcie jest fajne, bo ktoś tak zamierzył, czy dlatego, że aparat tak zrobił. Ja osobiście, póki co wróciłam do mojego kliszowego zenita. I z powrotem do cyfry mi się nie spieszy.

Ale to ja, każdy robi, co uważa.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 17:02   #339
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: LUSTRZANKO- CYFRÓWKA- pomóżcie wybrać! :)

w zasadzie to nie wiem co Ci doradzić, bo nie wiem co tak naprawdę chcesz
w temacie piszesz "lustrzanko-cyfrówka" a dalej w poście o kompaktowej cyfrówce
jeśli chodzi o lustrzankę to musisz zastanowić się czy chcesz poświęcać fotografii sporo czasu i jakich efektów oczekujesz. jeśli chcesz rozwijać hobby to przy lustrzance czekają Cię dodatkowe wydatki i to najczęściej znacznie przekraczające cenę samego body. z czasem będziesz chciała lepszy obiektyw jakieś filtry, statyw itp.
jeśli chodzi o kompakty to dodatkowe obiektywy masz z głowy, bo obiektyw jest przymocowany na stałe. kompakty mają obiektywy ze znacznie większym zakresem ogniskowych niż lustrzanki. ma to swoje plusy, ale tez minusy, których tu nie będę teraz wypisywać.
jeśli odpowiesz sobie na pytanie czy chcesz ciągle rozwijać swoje hobby (uszczuplając przy tym swój portfel) czy poprostu robić dobre fotki to wystarczyć do określenia wyboru: tzn. kompakt (chodzi mi tu o bardziej zaawansowaną hybrydę- czyli połączenie kompaktu z lustrzanką) czy lustrzanka.



OD MODERATORA [usunięcie części dot. sprzedaży]
__________________
_cleooo_



Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2008-10-16 o 10:36
_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 18:48   #340
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

ze ja tego watku nie znalazłam wczesniej tylko sie znecałam na innym....

no wiec ja mam nadzieje ze do konca roku bede posiadaczką Nikona D80. Przeczytałam mase opini, rezenzji porównawczych i forów. SKłaniałam sie w strone Nikona od poczatku, choć Canon tez mógł wchodzic w gre. JEdnak dopiero ta strona (polecam tak btw) zasadziła o moim wyborze. http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4701 i http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4881

wszytskim wahajacym sie nad tym aparatem radze przeczytac ten test!!!

na razie wgre wchodzi zestaw kitowy taki jak ten http://www.allegro.pl/item457383406_...8_70_nowy.html

potem na pewno zakupie ta stałke http://www.ceneo.pl/317356
no i marzy mi sie to macro....http://www.ceneo.pl/65385 ale to juz w pozniejsyzm czasie...na tele na razie sie nie napalam...zobaczymy jak kit bedzie sobie radził ale wg wielu opinii to najlepsza wersja z kitem ktróra mozna kupic. tzn najbardziej optymalna. sa opinie ze ten nikon z kitowym do 135 jest dosc "kiepskiej" jakosci wykonania i o wiele lepiej sprawdza sie ta 70 tka.

w grę (ale nie u mnie bo za drogo ) wchodzi ta sigma http://www.ceneo.pl/1032554

ps: mam okazje "bawic" raz w tygodniu wlasnie D80+ 135mm obiektyw. z takich ogolnych uwag-jest ciezki

tu sa rózne opcje z D80 ..mozna wybierac

ps2: napalałam sie swojego czasu z moim TZ na obudowe podwodna, ale jest to koszt ponad 8 tys zł!!!! szalenstwo....http://www.ceneo.pl/972579
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 19:02   #341
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Opiumalfa, kiedy bedziesz kupowac ta lustrzanke? aaa.. do konca roku napisalas...Ja sie probuje dozbierac tez do Nikona d80 i tez mam nadzieje, ze do konca roku sie uda... Tylko ja od razu chce samo body plus chyba ten obiektyw: Nikon AF 50mm f/1.8 D... a poki co robie fotki na zapozyczonym Canonie 450D
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-12, 19:08   #342
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Syntagma rozwazałam i taka opcje co mowisz...ale wtedy raczej ZADNYCH widoczków nie porobie, a chcialabym wiec jakis zmiennoogniskowy tez, taki "uniwersalny" wiec mysle ze zostane przy tej 70mm plus potem ta stałke 50tke...tak mi sie zdaje

tak mam nadzieje ze do konca roku ale you never know..
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 15:39   #343
angie93
Raczkowanie
 
Avatar angie93
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 303
Dot.: Wybór Olympus E-510 a Nikon D90

sama niedługo będe kupować lustro
zdecydowanie stawiam na nikona, mam do niego zaufanie
olympus a nikon to całkiem inna bajka ...
mam nikona cyfrówke 3.2 megapiksela i olimpus 7,1 m.p i zdecydowanie lepsze wychodzą na 3 lata starszym nikonie ...
angie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 13:07   #344
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: LUSTRZANKO- CYFRÓWKA- pomóżcie wybrać! :)

sorry za głupie pytanie ale czym sie różni cyfrówka od lustrzanki? Moze jest gdzieś jakiś wątek, gdzie mogę poczytać o roznichach.. bo nic takiego nie znalazlam..
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 07:29   #345
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
no musisz koniecznie poczytać. aparaty dzieli się na analogowe i cyfrowe. analogowe utrwalają fotki na filmie (kliszy) a cyfrowe na matrycy światłoczułej. lustrzanka może być cyfrowa lub analogowa. "cyfrówka" to nie coś innego niż lustrzanka. to po prostu sposób utrwalania zdjęć.
mi chodziło o to, że w temacie piszesz o lustrzance a w poście o kompakcie. kompakt to najczęściej malutki cyfrowy aparat dla amatorów. lustrzanka jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników (lub ambitnych amatorów), którzy lubią w pełni kontrolować proces robienia zdjęć i jego efekty. jest jeszcze hybryda - to coś pomiędzy lustrzanką a kompaktem.

http://strony-fotograficzne.sebafoto...odkat-184.html

tutaj masz katalog stron internetowych poświęconych fotografii. na pewno coś znajdziesz dla siebie.
__________________
_cleooo_



Edytowane przez olik04
Czas edycji: 2008-10-16 o 10:33 Powód: post pod postem
_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 10:34   #346
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: LUSTRZANKO- CYFRÓWKA- pomóżcie wybrać! :)

cleooo na forum nie umieszczamy ofert sprzedaży, jest to sprzeczne z regulaminem. Z przykrością muszę dać Ci punkt karny. Pamiętaj o tym na przyszłość
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 23:20   #347
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Kochane proszę ratujcie!
Chcę zakupić sobie lustrzankę cyfrową. Jak dotąd pstrykałam fotki zwykłą cyfrówką (Canon PowerShot A560), ale czuję, ze ten aparacik mnie ogranicza (strasznie nieprzyjemne uczucie). Dlatego też zaczęłam rozglądać sie za jakąś lustrzanką. Mój wybór zawęził się do dwóch modeli Canona, mianowicie 350d i 450d. I w związku z tym pytanko do was, który aparat poleciły byście? Dodam że co do fotografii to jestem kompletną amatorką, ale robienie zdjęć (szczególnie zwierząt) sprawia mi ogromną przyjemność.
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 05:55   #348
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Kochane proszę ratujcie!
Chcę zakupić sobie lustrzankę cyfrową. Jak dotąd pstrykałam fotki zwykłą cyfrówką (Canon PowerShot A560), ale czuję, ze ten aparacik mnie ogranicza (strasznie nieprzyjemne uczucie). Dlatego też zaczęłam rozglądać sie za jakąś lustrzanką. Mój wybór zawęził się do dwóch modeli Canona, mianowicie 350d i 450d. I w związku z tym pytanko do was, który aparat poleciły byście? Dodam że co do fotografii to jestem kompletną amatorką, ale robienie zdjęć (szczególnie zwierząt) sprawia mi ogromną przyjemność.
a jakie masz fundusze?
bo tutaj to się tak naprawdę liczy dobry obiektyw bardziej niz samo body
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 08:56   #349
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
a jakie masz fundusze?
bo tutaj to się tak naprawdę liczy dobry obiektyw bardziej niz samo body
Czy firma Canon to dobry wybór? Czy takie same obiektywy i lampy pasuja do obu aparatów?
Mogę zainwestować w aparat około 2000 zł (myślę o zakupie na raty).
W sklepie Fotojoker wypatrzyłam Canon EOS 450D + ob. 18-55 mm IS (za niecałe 2000 zł, niestety nie mają teraz 350d).

Edytowane przez nietoperek22
Czas edycji: 2008-11-13 o 09:29
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 16:47   #350
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Czy firma Canon to dobry wybór? Czy takie same obiektywy i lampy pasuja do obu aparatów?
Mogę zainwestować w aparat około 2000 zł (myślę o zakupie na raty).
W sklepie Fotojoker wypatrzyłam Canon EOS 450D + ob. 18-55 mm IS (za niecałe 2000 zł, niestety nie mają teraz 350d).
350d został wycofany z produkcji.
Obiektywy do Canona i Nikona i inne akcesoria do siebie zamiennie nie. Ale za to np. Sigmy już tak. Obiektywy to naprawdę obszerny temat.
Jak nie jesteś zdecydowana na Canona, to może Nikon? D80 plus obiektyw 50mm (tu). Z akcesoriami (karta, akumulatory, jakiś pokrowiec) to wyniesie mniej niż 2,5 tys. A później sprecyzujesz swoje zapotrzebowania i dokupisz inny obiektyw.
Uniwersalne szkło nie istnieje. Jednym obiektywem nie zrobisz świetnej jakości macro, portretu i jeszcze krajobrazu.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 22:32   #351
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Dziewczyny co na szybkości możecie powiedzieć mi o Canon Eos 300 Date obiektyw 28-90 300d?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 10:03   #352
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny co na szybkości możecie powiedzieć mi o Canon Eos 300 Date obiektyw 28-90 300d?
ale co o szybkości? obiektywu czy aparatu? od czego są google? wpisujesz nazwę aparatu, szukasz danych technicznych które znajdziesz w prawie każdym sklepie który ci wyskoczy, prosz: zakres czasów 3--1/2000 sek.
o obiektywie musisz poczytać, ja za ciebie tego nie zrobię i miej świadomość że to nie cyfrówka...

Edytowane przez tinkussia
Czas edycji: 2008-11-16 o 10:06
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:31   #353
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Na szybkości chodziło mi o szybką odpowiedź.

Gdybym nie miała świadomości że to analogówka to bym nawet nie pytała.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:37   #354
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Na szybkości chodziło mi o szybką odpowiedź.

Gdybym nie miała świadomości że to analogówka to bym nawet nie pytała.
rozumiem

kto wie, różni są ludzie
analog jak analog- ja mam minoltę i jestem dosyć zadowolona, aczkolwiek chcę ją sprzedać i zaopatrzyć się w canona 300d, mi po prostu nie wystarcza i nie dogaduję się z analogiem no i porównując canony z minoltami i resztą- wybrałam właśnie minoltę bo stosunek cena-jakość-możliwości była najlepsza
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:47   #355
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

No właśnie znajomy wybił mi analoga z głowy.. hm.. Planuję kupić teraz lustro jakieś ale używane na allegro bo na początek kasy wielkiej pakować nie bedę więc ok 800 zł mam na to, i wypatrzyłam kilka Nikonów D40 w takiej cenie używanych ale ponoć w dobrym stanie i tak pytan czy warto?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:56   #356
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
No właśnie znajomy wybił mi analoga z głowy.. hm.. Planuję kupić teraz lustro jakieś ale używane na allegro bo na początek kasy wielkiej pakować nie bedę więc ok 800 zł mam na to, i wypatrzyłam kilka Nikonów D40 w takiej cenie używanych ale ponoć w dobrym stanie i tak pytan czy warto?
jak napisałam czaję się na canona 300d i wydaje mi się, że to lepszy wybór niż ten nikon, bo ma silniczek potrzebny do AF, jest tańszy i wydaje mi się, że lepszy, bo jednak d40 to mocno amatorska zabawka... a też się na niego czaiłam
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:00   #357
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Tak mówisz? Musze wobec tego obczaić allegro
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:03   #358
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Tak mówisz? Musze wobec tego obczaić allegro
powodzenia najtańsze z obiektywem są za 700zł
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:07   #359
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Ale czy warto kupować najtańszy oto jest pytanie Chcoaiż jak dla mnie początkującej to chyba w sumie ok.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:16   #360
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ale czy warto kupować najtańszy oto jest pytanie Chcoaiż jak dla mnie początkującej to chyba w sumie ok.
ja wybieram między zaawansowanym kompaktem, słabą używana lustrzanką i jeszcze słabszą używaną lustrzanką- dla mnie wybór jest prosty
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.