Slub cywilny-wesele tez? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-10, 18:01   #1
adelka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9

Slub cywilny-wesele tez?


Witam.
W przyszlosci mam zamiar wziazc slub,ale cywilny.Jednak chcialabym miec wesele.Jak myslicie czy wesele pasuje do slubu cywilnego,czy moze tylko do koscielnego???
Czekam na odpowiedzi...
Byliscie moze juz na tekiej uroczystosci,weselu?:roll eyes:
adelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 20:15   #2
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

pewnie, że pasuje ja tak planuję
to, że bierzesz ślub cywilny a nie kościelny, wcale nie znaczy, że nie masz się z tego powodu cieszyć w gronie rodziny i przyjaciół
co więcej - ja planuję białą kieckę , może nie mega bezę, ale zawsze
ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 20:24   #3
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Na moim ślubie cywilnym była tylko najbliższa rodzina (rodzice i rodzeństwo, od mojego męża także, żadnych matek chrzestnych czy ojców itp) i poszliśmy tylko na uroczysty obiad do restauracji Ale był tort i śpiewanie sto lat i toasty!! Byo naprawdę wspaniale!
Wspominam to o wiele milej, niż wesele, które było dla mnie bardzo męczące

A sukienkę miałam krótką, łosiosiową na cienkich szeleczkach taką halkę

Fragment sukienki- kolor przynajmniej widać na avatarku
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 10:54   #4
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Wink Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Cytat:
Napisane przez adelka88 Pokaż wiadomość
Witam.
W przyszlosci mam zamiar wziazc slub,ale cywilny.Jednak chcialabym miec wesele.Jak myslicie czy wesele pasuje do slubu cywilnego,czy moze tylko do koscielnego???
Czekam na odpowiedzi...
Byliscie moze juz na tekiej uroczystosci,weselu?:roll eyes:

wesele oznacza poprostu, ze chcesz się podzielić swoją radością z innymi. Osobiście nie widzę żadnego powodu abyś miała z niego rezygnować tylko dlatego ze niebierzesz ślubu kościelnego. Dla mnie to byłby absurd

Jeśli masz ochotę zorganizuj wesele takie na jakie masz ochotę - widziałam kiedys zdziecia właśnie z ślubu cywilnego, który miał miejsce w bardzo ładnym miejscu (pałac ślubów znajodwał się w odnowionym dworku), po nim zaś odbywało się bardzo wystawne wesele (w pieknym pałacu).

Było poprostu piękinie...

Przepraszam, ze zamotałam, moje zdanie jest takie - kazde wesele pasuje do ślubu cywilnego nawet to najbvardziej wystawne, wszystko zależy od tego na jakie masz ochote jak je zorganizujesz
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 11:39   #5
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

kolezanka miała tylko cywilny, ale była biała suknia, limuzyna i wesele/dyskoteka.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 15:55   #6
adelka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Dziekuje wam bardzo za wasze opinie.Bardzo sie ciesze,ze moglam poznac wasze mysli na ten temat.
Mysle,ze jezeli dojdzie do slubu to zainwestuje w wesele poniewaz jest to taki dzien ktory powinnam pamietac na cale zycie i dzielic go z tymi ktorych kocham i lubie.
co do sukni to nie bardzo bym chciala biala,chociaz narzeczony tylko taka by chcial abym miala,ale mnie bardziej przekonuje suknia zlota i do tego diadem na gloweJak ksiezniczkahehhe
Pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie
adelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 17:09   #7
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

adelka88 - po prostu zrób tak jak masz ochotę, i nie oglądaj się na innych
życzę powodzenia w planowaniu, no i oczywiście realizacji planów
ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 09:01   #8
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Ja sama będe miała w lipcu ślub cywilny a potem wesele do białego rana na 100 osób. Więc nie zastanawiaj się tylko rób weselicho jak masz na to ochote.
Byłam równiez na 2 takich slubach/weselach, zabawa była przednia i wszystko było super zarówno w USC jak i na sali weselnej.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:38   #9
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Na moim ślubie cywilnym była tylko najbliższa rodzina (rodzice i rodzeństwo, od mojego męża także, żadnych matek chrzestnych czy ojców itp) i poszliśmy tylko na uroczysty obiad do restauracji Ale był tort i śpiewanie sto lat i toasty!! Byo naprawdę wspaniale!
Wspominam to o wiele milej, niż wesele, które było dla mnie bardzo męczące

A sukienkę miałam krótką, łosiosiową na cienkich szeleczkach taką halkę

Fragment sukienki- kolor przynajmniej widać na avatarku
Witam
chcialam sie zapytac czy mialas jakies problemy z rodzina ze chcesz tylko cywilny i tylko spotaknie kameralne w restauracji.
Ja i moj TZ chcemy wąłsnie slub cywilny a pozniej obiad w jakies restauracji tort i kolo 22 rozbiec sie do domu. Ale tesciowa nie jest za bardzo tym zachwycona, moja mam i tata sa za . Tesciowa jak sie dowiedziala to sie rozpłakala.

Dlatego sie pytam jak twoja rodzina na to zaregowała?

Ps ile CIebie wyszedl ślub cywilny ? (koszty urzedowe) oraz te spotkanie w knajpce ? pozdrawiam i przepraszam ze tak męcze.
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 23:26   #10
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
Witam
chcialam sie zapytac czy mialas jakies problemy z rodzina ze chcesz tylko cywilny i tylko spotaknie kameralne w restauracji.
Ja i moj TZ chcemy wąłsnie slub cywilny a pozniej obiad w jakies restauracji tort i kolo 22 rozbiec sie do domu. Ale tesciowa nie jest za bardzo tym zachwycona, moja mam i tata sa za . Tesciowa jak sie dowiedziala to sie rozpłakala.

Dlatego sie pytam jak twoja rodzina na to zaregowała?

Ps ile CIebie wyszedl ślub cywilny ? (koszty urzedowe) oraz te spotkanie w knajpce ? pozdrawiam i przepraszam ze tak męcze.
Moi rodzice ani mojego męża nie mieli nic przeciwko, wiedzieli, że planujemy ślub kościelny. Myśle, że tez woleli legalny związek wg prawa, niż mieszkanie "na kocią łapę", ktorą stale ich zastraszałam A może też chcieli, abym spróbowała jak będzie mi się żyło ze straszym facetem
Na ślubie płakali i byli szczerze wzruszeni- nawet na kościelnym tak się nie zachowywali

Już nie pamiętam ile kosztował ślub, ale cena nie była wysoka i wszystko szybko poszło w urzędzie (ok, godziny, pojechaliśmy w przerwie moich zajeć na Uniwerku- na resztę zajęć wróciłam już z zaklepanym terminem ślubu)

Sukienke np.: wybieraliśmy wspólnie- mąż decydował czy mu się podoba czy nie. Później żałuję, że tak samo nie postąpiliśmy przy kościelnym ślubie

Naprawdę nie pamiętam już ile zapłaciliśmy za obiad Będziesz musiała rozeznać sobie restauracje i ceny menu My wzięliśmy takie zwykłe dania- żadnych tam homarów czy jakichś owoców morza

Było naprawdę wspaniale i jak już napisałam, wspominam to lepiej niż wesele

Życzę Ci wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 07:33   #11
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
Ps ile CIebie wyszedl ślub cywilny ? (koszty urzedowe)
Obecnie opłata skarbowa za ślub cywilny (sporządzenie aktu małżeństwa) wynosi 84 zł. To cały koszt w USC.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-05, 11:42   #12
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

diekuje serdecznie za odpowiedzi
na razie sie orientacyjnie pytam dziekuje jeszcze raz
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 07:00   #13
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

My też wzięliśmy ślub cywilny, a później udaliśmy się na uroczystą obiado-kolację z toastem, torcikiem i ciastem. Było nas w sumie 14 osób - rodzice, rodzeństwo i babcie + świadkowie. Cała kolacja + nocleg dla mnie i świeżego męża kosztowało nas zaledwie 900pln. Przy czym nie musieliśmy się o nic martwić - restauracja w której mieliśmy tę małą uroczystość przygotowała wszystko, po wcześniejszym uzgodnieniu menu.
I też wystąpiłam w sukni, aczkolwiek bardzo skromnej.

A w sierpniu kościelny i większa imprezka. Powiem wam, że to małe przyjęcie wiele mnie nauczyło .
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 11:30   #14
LadyM
Rozeznanie
 
Avatar LadyM
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 615
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

mój brat miał tylko ślub cywilny a potem normalne wesele, ja zamierzam też tak zrobić.
LadyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 13:07   #15
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Wesele pasuje do każdego ślubu! Tak samo jak biała suknia (nooo, może być też ecru )!
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 10:32   #16
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

szczerze powiedziawszy to nie za bardzo mam przykłady do wypowiedzenia sie w tym wątku, gdyż nikt z mojej rodziny, znajmych, przyjaciół nie brał tylko ślubu cywilnego. Teraz zresztą wygodnie jest wziąć od razu ślub konkordatowy i nie martwić się żadnym USC.
Mimo wszystko jeśli już zdecydowałaś się tylko na ślub cywilny to myślę, że przyjęcie weselne nie jest przypisane tylko do uroczystości kościelnych, więc nie widzę powodu, żeby go nie organizować.
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 10:43   #17
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

nie zapominajmy, ze sa osoby niewierzace, dla nich slub w kosciele czy synagodze jest tak samo odlegly. Myslalam, ze w 2007 roku te dylematy umarly. Jesli macie sie z czego cieszyc to nie wazne jaki slub i gdzie.
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 19:49   #18
junia1
Raczkowanie
 
Avatar junia1
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 255
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Ja byłam na dwóch takich weselch gdzie był ślub cywilny i zaraz po nim wesele. Pasuje jak najbardziej wszyscy się świetnie bawili, aha jedno z tych wesel miało nawet poprawiny
__________________
Pozdrawiam Junia1


decupage wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=578034
junia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 17:44   #19
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

ja brałam ślub cywilny w pięknej sukience kremowej, po ślubie było male przyjęcie dla najbliższej rodziny i było bardzo przyjemnie. Teraz w lipcu mamy ślub kościelny i wesele. U nas mamy troszke były niezadowolone że wzieliśmy cywilny i szybko nacisały żeby zrobić kościelny. Ja też bardzio chciałam kościelny wiec zaraz go zaczęliśmy organizować.
Ale ślub cywilny też miał dla mnie duże znaczenie, było super. gdybym nie brała ślubu kościelnego na pewno zrobiłabym huczne wesele po ślubie cywilnym, żeby cieszyć się szcześciem z rodziną i ubrałabym taką piękna wymarzoną suknie białą ślubą jak do kościelnego. Buziaczki
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 18:20   #20
girl90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Slub cywilny-wesele tez?

Ja za jakieś 2 lata (zależy kiedy uzbieramy całą kase, może nawet szybciej bo mój pracuje za granicą i dość niezle zarabia, przynajmniej w porownaniu do polskich zarobkow) też będę miała ślub cywilny i zamierzamy zrobić huczne wesele. Wstępnie wyszło u nas ok. 150 osob, może troche mniej. Wszystko się okaże jak przyszła teściowa wyliczy ludzi z ich rodziny. W każdym razie mam troche inne pytanie. Czy pasuje zrobić normalne nagranie przed slubne, nagranie uroczystosci i oczywiscie samego wesela? wiecie, normalne DVD ze slubu. I nie orientujecie się czy można zrobić całą ceremonie w lokalu w ktorym odbedzie sie wesele? oczywiscie jesli w USC się zgodza, ale chyba powinni bo bedziemy mieć dużo ludzi :P.
girl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.