Jak pielęgnować prostowane włosy??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-28, 15:53   #1
aguha
Rozeznanie
 
Avatar aguha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 618

Jak pielęgnować prostowane włosy???


Zakupiłam ostatnio prostownice ponieważ mam bzika na punkcie protych włosów. Chciałabym się dowiedzieć jak włosy prasowane pielęgnować. Jakie stosować w tym celu odżywki lub maseczki?
__________________
...Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem...
Krzysztof Myszkowski
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007092200400430.png
LENKA JEST JUŻ Z NAMI - 15.06.2009 21.45 - 2990 g i 53 cm NAJKOCHAŃSZEGO SZCZĘŚCIA
aguha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 12:09   #2
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Re: Jak pielęgnować prostowane włosy???

no właśnie też bym chciała wiedzieć!!! JA do tej pory uzywałam Gliss Kur firmy Schwarzkopf: szamponu do włosów farbowanych i po trwałej ondulacji o do tego odżywkę regeneracyjną do tych samych włosów bez spłukiwania, a jeszcze wcześniej do spłukiwania.....i było dobrze.Ale co jakiś czas zmieniam szampony i odżywki i szukam nowych....może macie jakieś propozycje??
__________________
"You are the fire that burns the passion within my soul."
-FREEDOM-

-100 dni na diecie i ćwiczeniach-
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=205927
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 12:39   #3
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Jak pielęgnować prostowane włosy???

Powiem co ja robie.
Doprowadzilam moje włosy do kiepskiego stanu jeszcze zanim dostalam prostownice. Byl czas kiedy prawie codziennie prostowałam włosy na szczotce uzywajac suszarki. Wtedy nie zwracalam uwagi na ochronę i teraz za to płacę .

Odkąd mam prostownicę zaczełam bardziej dbać o moje kudełki.
Po pierwsze najwazniejsza sprawa to sama prostownica- płytki ceramiczne nie niszcza tak włosów jak te, ktore maja prostownice nieprofesjonalne.
Druga rzecz- produkt ochronny do prostowania. Ja uzywam Toni&Guy (niezbyt popularny w Polsce, ale takich preparatow jest wiele, zawsze mozna cos wybrać).
Trzecia rzecz- szampon. Wybrałam "intensywną regeneracje" ze złotej linii Pantene. 2w1 bo jak byłam na zakupach to akurat nie było odzywki z tej serii i kupiłam duża butle szamponu 2w1. Lepsza opcja to chyba jednak bylby szampon i odżywka oddzielnie.
Po umyciu wsmarowuje we włosy jedwab w plynie farouk albo odzywke gliss kur do wlosow suchych i zniszczonych (podobno ma regenerować...).

Od czasu do czasu przed myciem smaruje koncowki włosów oliwą z oliwek.

I nie prostuje włosów kiedy nie trzeba, chociaż kiedy są proste wyglądają tak ładnie i zdrowo...

Ja tez prosze o wiecej wypowiedzi wizazanek ktore korzystaja z prostownicy .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 14:06   #4
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Jak pielęgnować prostowane włosy???

Po pierwsze wlosy potrzebuja intensywnego nawilzenia. Trzeba robic jak najczesciej maseczki (ja staram sie 2 razy w tygodniu), szczegolnie jesli wlosy sa farbowane - tak jak moje.

Jesli chodzi o specyfiki stosowane przeze mnie to trzymam sie raczej kosmetykow profesjonalnych, po prostu nie zawiodlam sie na nich.

- szampon L'Oreal Professionnel Vitamino Color do wlosow farbowanych
- odzywka z tej samej serii
- fluid z kolorem Goldwell Color Glow (bez splukiwania)
- fluid na koncowki Gloss Eugene Perma
- 2 razy w tygodniu maseczka kokosowa Mil Mil (wloska firma, robia doslownie wielkie KUBLY o pojemnosci 500 albo 1000 ml, ktore kosztuja max. 5 euro we wloskiej drogerii, a efekty sa rewelacyjne) albo Redken do wlosow farbowanych (rowniez firma profesjonalna nalezaca do koncernu L'Oreal)
- w trakcie prostowania stosuje obecnie Osis Flatliner Schwarzkopfa, ktory chroni wlosy poddawane wysokiej temperaturze
- od czasu do czasu stosuje tez fluid nablyszczajacy Kerastase, ale on juz sluzy raczej do delikatnego modelowania), podobnie jak pasta kokosowa The Body Shop czy mydelko nablyszczajace Goldwella.

Wiecej kosmetykow nie pamietam

No i tak jak Ines pisze, stosowac prostownice ceramiczne (a scislej te, ktorych plytki pokryte sa ceramika, jest niewiele modeli, ktore maja cale plytki ceramiczne i sa one strasznie drogie, ale wydaje mi sie, ze sama powloka wystarcza, bo wlos nie ma bezposredniej stycznosci z metalem).

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.