Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-12, 15:01   #931
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dziękuje serdecznie L_V czyli moge spokojnie kupowac Bourjois, Pastel Teint, Poudre Fine Presse ? nie ma zapychaczy?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 15:36   #932
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
O, a można wiedzieć, jakie to kremy? Szukam takich, które uspokoilyby moje świecenie się, które ostatnio jakoś się wzmocniło
Zmieniłam swoją pielęgnację dość drastycznie- np. z matującej na dzień na nawilżającą do cery normalnej, a na noc dosć silnie natłuszczajace i regenerujące kremy.
I przede wszystkim zrezygnowałam z pielęgnacji wysokopółkowej- kosmetyki polskich firm służą mi o wiele lepiej. Nie mam dużego problemu z zapychaniem, czasem tylko jakiś krem mnie uczuli- szkoda tylko, że często mi bardzo odpowiada.

Jeżeli chodzi o kremy do twarzy to na dzień używam kremu nawilżającego Eris Dermoprogram, a na noc na zmianę: Dax Cosmetics- Krem z Aloesem na noc, Krem Odżywianie Miód + Mleko owsiane (niby dla cery suchej) oraz jedyna pozostałość z górnopólkowców Clinique Repairwear.
Używam je naprzemiennie.


Jednak teraz zmienię znowu pielęgnację- owocem moich poszukiwań na biochemii, oblegania KWC i wyszukiwarki stały się kwasy i oczywiście mocne filtry 50+.

Postanowiłam w końcu, że teraz przez miesiąc, póki lato się nie zaczęło, przetestuję żel na noc De Noyle's z 9% AHA. Póżniej do tego dokupię jako dodatkowe nawilżacze na noc na kwas: EL Advanced Night Reapir albo Clarins Multi Active Nuit- ten lżejszy. Ku temu drugiemu skłaniam się bardziej bo jest nawilżajacy i idealny na potem, na lato.

Największe problem mam z filtrem- wyczytałam wszystko i ciagle waham się- teraż już tylko pomiędzy Avene (bo nie mam serca wyrzucać moich puderków i bronzerów).

Szkoda, że jeszcze nie wymyślono idealnego, wysokiego filtra który byłby lekki jak piórko....
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 20:55   #933
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
dziękuje serdecznie L_V czyli moge spokojnie kupowac Bourjois, Pastel Teint, Poudre Fine Presse ? nie ma zapychaczy?
Możesz Wygląda bezpiecznie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 21:04   #934
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

SiSleyS, też muszę czegoś nowego spróbować.. Muszę przegrzebać trochę biochemię kosmetyczną, bo słabo się w kwasach orientuje, a wiem, że przydałyby mi się (trądzik, tłusta cera...).
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 21:14   #935
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V -podkład Sisley chyba mnie zapchał ,choć nie wykluczam tez uczulenia na niego ( dwa nieszczęścia jadnocześnie) . Do tej pory raczej nic mnie nie uczulało a często zapychały kremy , podklady ...
__________________

targowisko:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=211273
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 21:36   #936
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
SiSleyS, też muszę czegoś nowego spróbować.. Muszę przegrzebać trochę biochemię kosmetyczną, bo słabo się w kwasach orientuje, a wiem, że przydałyby mi się (trądzik, tłusta cera...).
Na pewno Twoja cera się poprawi po kwasach.
Wiadomo, że na 'dzień dobry' nie ma efektów, ale po pewnym są i to duże

Edytowane przez SiSleyS
Czas edycji: 2007-03-12 o 22:27 Powód: dopisek
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 08:18   #937
Kimberley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 126
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mam trzy pytanka, które mnie męczą:

1. Czy może się tak zdarzyć, że gliceryna na 2, 3 miejscu w składzie mnie zapycha ale jak jest dalej w składzie to nic się nie dzieje???

2. Czy D-Panthenol to to samo co Panthenol może?

3. Jeśli mam w składzie więcej zapychaczy to skąd mam wiedzieć który mnie zapycha? Metodą prób i błędów jedynie?, czyli szukania podobnych składów w kosmetykach i czy drogą dedukcji też można cos czasem wykluczyć. Np skoro jestem pewna, że np dany składnik mnie zapycha, to mogę być pewna, że inne składniki z tej samej "rodzinki czy grupy zapychaczy"? ( o ile cos takego jest w ogole??) również mnie zapchają?

Z góry dziekuję za jakikolwiek odzew
Kimberley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-14, 20:45   #938
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ja jestem na razie ignorantką jesli chodzi o składy łehhh czytam forum i trudno mi to wszystko ogarnąć może zamiast szukać "zapychaczy" i "wypryszczaczy" w składzie (oj w każdym podkładzie który mam znalazlam po parę!!!!) poleciłybyście jakieś kosmetyki z teoretycznie idealnym albo prawie idealnym składem.
Jaki konkretnie żel do mycia, tonik, krem, balsam do ciała i podkład/fluid wydają się niegroźne dla skóry? Pomóżcie proszę i polećcie coś (wiem, że każdemu szkodzi coś innego, ale chodzi mi o kosmetyki z założenia nie szkodzące)
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 21:32   #939
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
poleciłybyście jakieś kosmetyki z teoretycznie idealnym albo prawie idealnym składem.
Jaki konkretnie żel do mycia, tonik, krem, balsam do ciała i podkład/fluid wydają się niegroźne dla skóry?
Kilka dni temu przejrzałam ten wątek od deski do deski i po drodze dziewczyny wymieniały które kosmetyki mają dobre składy.
Musisz tu poszukać
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 22:06   #940
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Kropka, nie znaczy, ze active C Cie zapcha. Kiedy zakreslam "Zapychacze" w składzie, robie to troche na wyrost. Zaznaczam wszystkie skłądniki , ktore ewentualnie moga kogos zapchac. Ale nie sądzę, aby ktokolwiek byłby wrazliwy na wszystkie emolienty, jak leci - wtedy chyba nie mógłby uzyc absolutnie zadnego kremu/mleczka/maseczki itp.
Mam teraz Active C do norm/miesz i c nie zapycha
mnie Active C nie dość że zapchał to jeszcze uczulił, ale wit C tak na mnie działa, nie mogę używać niestety
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 15:58   #941
ulag&m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
Smile Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Hej, mam prośbę, czy mogłybyście rzucić oczkiem (z makijażem lub bez) na te dwa produkty i powiedzieć czy są straszne czy nie aż tak bardzo ?

Diadermine, Dermo Balance (Active-Balance-Complex)

skład: AQUA, DIBUTYL ADIPATE, HEXANEDIOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, DIMETHYLSILANOL HYALURONATE, ALGAE, SPIRAEA ULMARIA, ARACHIDYL GLUCOSIDE, SQUALANE, ALLANTOIN, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOPEN TASILOXAN, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SODIUM CARBOMER, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GYCERIDES CITRATE, POLYSORBATE 60, TRISODIUM NTA, PARFUM, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CI 42051

Max Factor, Lasting Performance, podkład
Skład: AQUA, CYKLOMETHICONE, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, TALC, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, DIMETHICONE COPOLYOL, SODIUM CHLORIDE, PVP, LAURETH-7, ARACHIDYL BEHENATE, SODIUM DEHYDROACETATE, TRIHYDROXYSTEARIN, PROPYLPARABEN, METHICONE, METHYLPARABEN, SYNTHETIC WAX, SILICA, CETYL DIMETHICONE COPOLYOL, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, HEXYL LAURATE, ETHYLENE/METHACRYLATE COPOLYMER, ETHYLENE BRASSYLATE, SODIUM ACETATE, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE (+/- CI77491, CI 77492, CI 77499)

Uff, strasznie to wszystko brzmi!!!

Czytałam i czytałam o tych składnikach, jak dla mnie to zupełnie nie powinno się ich używać!!!
Ale życie jest życiem i używam.
Bardzo proszę o odpowiedź!!!!!!
ulag&m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-17, 20:12   #942
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Kimberley Pokaż wiadomość
Mam trzy pytanka, które mnie męczą:

1. Czy może się tak zdarzyć, że gliceryna na 2, 3 miejscu w składzie mnie zapycha ale jak jest dalej w składzie to nic się nie dzieje???

2. Czy D-Panthenol to to samo co Panthenol może?

3. Jeśli mam w składzie więcej zapychaczy to skąd mam wiedzieć który mnie zapycha? Metodą prób i błędów jedynie?, czyli szukania podobnych składów w kosmetykach i czy drogą dedukcji też można cos czasem wykluczyć. Np skoro jestem pewna, że np dany składnik mnie zapycha, to mogę być pewna, że inne składniki z tej samej "rodzinki czy grupy zapychaczy"? ( o ile cos takego jest w ogole??) również mnie zapchają?

Z góry dziekuję za jakikolwiek odzew
Ad.1. Moze - im dalej w składzie, tym mniej danego składnika. Chodzi o proporcje.

Ad.2. Tak, pantenol to składnik łagodzący.

Ad.3 Tylko i wyłacznie testujac na sobie. CZasem nie chodzi o jeden skladnik, ale np. o ich kombinacje. Np. masło shea mnie nie zapycha, ale jest taki jeden krem, w którym zapycha mnie niemiłosiernie.

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Ja jestem na razie ignorantką jesli chodzi o składy łehhh czytam forum i trudno mi to wszystko ogarnąć może zamiast szukać "zapychaczy" i "wypryszczaczy" w składzie (oj w każdym podkładzie który mam znalazlam po parę!!!!) poleciłybyście jakieś kosmetyki z teoretycznie idealnym albo prawie idealnym składem.
Jaki konkretnie żel do mycia, tonik, krem, balsam do ciała i podkład/fluid wydają się niegroźne dla skóry? Pomóżcie proszę i polećcie coś (wiem, że każdemu szkodzi coś innego, ale chodzi mi o kosmetyki z założenia nie szkodzące)
Cytat:
Napisane przez Madlaine Pokaż wiadomość
mnie Active C nie dość że zapchał to jeszcze uczulił, ale wit C tak na mnie działa, nie mogę używać niestety
Moze sie tak zdarzyc - nadwrazliwosc na wit. C

Cytat:
Napisane przez ulag&m Pokaż wiadomość
Hej, mam prośbę, czy mogłybyście rzucić oczkiem (z makijażem lub bez) na te dwa produkty i powiedzieć czy są straszne czy nie aż tak bardzo ?

Diadermine, Dermo Balance (Active-Balance-Complex)

skład: AQUA, DIBUTYL ADIPATE, HEXANEDIOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, DIMETHYLSILANOL HYALURONATE, ALGAE, SPIRAEA ULMARIA, ARACHIDYL GLUCOSIDE, SQUALANE, ALLANTOIN, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOPEN TASILOXAN, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SODIUM CARBOMER, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GYCERIDES CITRATE, POLYSORBATE 60, TRISODIUM NTA, PARFUM, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CI 42051

Max Factor, Lasting Performance, podkład
Skład: AQUA, CYKLOMETHICONE, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, TALC, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, DIMETHICONE COPOLYOL, SODIUM CHLORIDE, PVP, LAURETH-7, ARACHIDYL BEHENATE, SODIUM DEHYDROACETATE, TRIHYDROXYSTEARIN, PROPYLPARABEN, METHICONE, METHYLPARABEN, SYNTHETIC WAX, SILICA, CETYL DIMETHICONE COPOLYOL, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, HEXYL LAURATE, ETHYLENE/METHACRYLATE COPOLYMER, ETHYLENE BRASSYLATE, SODIUM ACETATE, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE (+/- CI77491, CI 77492, CI 77499)

Uff, strasznie to wszystko brzmi!!!

Czytałam i czytałam o tych składnikach, jak dla mnie to zupełnie nie powinno się ich używać!!!
Ale życie jest życiem i używam.
Bardzo proszę o odpowiedź!!!!!!
Podkłąd Max Factora jest absolutnie przeciętny, tzn. nie oceniam go pod względem "makijazowym", ale składowym. Nie ma w nim nic szczególnego, nie jest ani rewelacyjnie lekki, ani specjalnie ciężki. Ot, normalny podkład.

Z kolei preparat diaderminy wyglada na bardzo tresciwy, cięzki, raczej dla cer suchych. Ma naprawde duzo emolientow i to takich "z grubej rury": oleje, kwasy tłuszczowe, woski.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:18   #943
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

http://www.hallgold.com/toxic-chemic...-directory.htm
http://www.alkalizeforhealth.net/Ltoxiccosmetics.htm
Ja mam pytanko odnośnie tych stron, czy są one wiarygodne? Nie wiem co myśleć już o tych wszystkich składnikach Mam cere trądzikową, a teraz także nadwrażliwą (skutek używania retinidu), więc chciałabym nie narazać buzi na nieprzyjemności i już w sklepie ocenić czy dany kosmetyk jest w miare nieszkodliwy, bo wiadomo, że zawsze coś może niespodziewanie uczulić
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:41   #944
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
http://www.hallgold.com/toxic-chemic...-directory.htm
http://www.alkalizeforhealth.net/Ltoxiccosmetics.htm
Ja mam pytanko odnośnie tych stron, czy są one wiarygodne? Nie wiem co myśleć już o tych wszystkich składnikach Mam cere trądzikową, a teraz także nadwrażliwą (skutek używania retinidu), więc chciałabym nie narazać buzi na nieprzyjemności i już w sklepie ocenić czy dany kosmetyk jest w miare nieszkodliwy, bo wiadomo, że zawsze coś może niespodziewanie uczulić
Nie uznałabym tych stron jako wiarygodne. Obie sa pro-ekoligiczne o dopatruja sie n siłę zła w kazdym kosmetyku. Zreszta, motto pierwszej strony: "Virtually every cosmetic contains toxic ingredients". Absolutnie każdy? Nie sądze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:03   #945
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A czy znajde gdzieś liste składników, które mają potwierdzoną szkodliwość?
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 19:59   #946
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość


Podkłąd Max Factora jest absolutnie przeciętny, tzn. nie oceniam go pod względem "makijazowym", ale składowym. Nie ma w nim nic szczególnego, nie jest ani rewelacyjnie lekki, ani specjalnie ciężki. Ot, normalny podkład.
.
Heh, używam MF z przekonaniem, że jest dobry.. A mogłabyś polecić podkład (najlepiej do buźki tłustej/trądzikowej), który pod względem składu jest lepszy od tego MF?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 20:08   #947
Kimberley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 126
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

L_V dziękuję bardzo za odpowiedź
Kimberley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 08:53   #948
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mam kremik Johnson's baby, SOOTHING naturals, KREM INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY o takim składzie:
Water, Glycerin, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Glycine Soja, Zea Mays, Dimethicone, Helianthus Annuus, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Mauritia Flexuosa, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europaea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum.

Sprawdzałam składniki zgodnie z tą sławną tabelką i na moje niewprawne oko wydaje i się niegroźny. Co budzi wasze wątpliwości oprócz gliceryny?, cetyl alcohol?

Mam też kremik ogórkowy nawilżający Ziaji:
"Krem ogórkowy to delikatny krem nawilżający do każdego rodzaju cery, szczególnie ze skłonnością do wyprysków. Zawiera wyciąg z miąższu ogórka, bogaty w kwasy organiczne, enzymy, mikroelementy i siarkę oraz wit. A, E, B5 (D-Panthenol). Doskonale pielęgnuje, tonizuje i delikatnie wybiela skórę."

Ten wydaje mi sie mocno podejrzany:
Skład: Aqua (Water), Isopropyl Palmitate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Hexyl Laurate, Ceteareth-20, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber), Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearic Acid, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Akryl Acrylate Crosspolymer, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum (Fragrance), Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Sodium Hydroxide

Z tego co wyczytałam to zapychające moga być: Isopropyl Palmitate, Glycerin?, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol?, Propylene Glycol?Caprylic/Capric Triglyceride?

Który z nich ma teoretycznie mniej zapychający?Prosze zweryfikujcie moje podedjrzenia. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkie "chemiczki"

Mam zamiar kupić sobie kremik i żel do mycia twarzy z serii A.T.W Antystres

skład kremu:
aqua, hexadecane, isohexadecane, polyacrylamide, laureth-7. d-panthenol, calcium lactate, alantoin, imidazolidynyl urea, methyldibromoglutaronitry le, phenoxyethanol, parfum

skład żelu:
aqua, lauryl glucoside, PEG-7-gluceryl cocoate, cocamide dea, herbal homeopatic arnicae, herbal homeopatic thymi, cetrimonium chloride, poliquaternium 18, lactic acid, methyldibromoglutaronitri le, parfum

Ja nie widzę tu nic groźnego, ale laiczką jestem w tej kwestiii jeszce
Jak myślicie warto zainwestować?Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez gwendolyn
Czas edycji: 2007-03-19 o 10:29
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 13:49   #949
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

gwendolyn, dobrze wykryłaś składniki komedogenne, detektywie w kremie Johnsona zapychać pory mogą też glicerydy, jest ich tam kilka rodzajów, jednak krem Ziai zawiera więcej potencjalnych zapychaczy. a krem ATW wysoko w składzie zawiera poliakrylamid, odradzam.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-19, 14:34   #950
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ehh..w każdym kolorowym kosmetyku,którego używam,znalazłam przynajmniej 5 zapychaczy!! chyba nie mogę nic używać,jak to wszystko zapycha...a mam cerę trądzikową.Używam mydełka siarkowego z barwy,toniku benzacne i oliwki Hipp.A z kolorowych stosuję podkład Lirene City Matt i kuleczki vollare,z podkładu byłam bardzo zadowolona,ale jak już mówiłam posiada zapychacze... jeśli ktoś ma skład tego podkładu i by go przeanalizował byłabym bardzo wdzięczna
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 15:09   #951
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ponawiam pytanko co do wiarygodnej listy zapychaczy i szkodliwych składników w kosmetykach
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 15:48   #952
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

sweet_white_chocolate - nie wiem, czy zaglądałaś, ale stronę temu SiSleys wkleiła listę, która sama zrobiła na podstawie tego wątku - listę potencjalnych zapychaczy. http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=718 <- tu masz linka do tego postu.

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm - ja też korzystam czasem z tego. Nie mogę się wypowiadać nt. wiarygodności tej strony, ale ogólnie strona luskiewnika jest chyba dość popularna, więc myślę rówież, że treść tej podstrony jest okej.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 20:01   #953
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Limonatko serdecznie dziękuję Przez te nową wyszukiwarkę cięzko jest znaleźć coś w obszernych wątkach
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 21:42   #954
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytanko co do składzików moich kosmetyków.

Za poradą SisleyS przeczytałam cały wąteczek w poszukiwaniu prawie idealnych kosmetyków- dermosan, humektan i ziaja calma HLC krem nawilżający wiodą prym

Natomiast nasuwa mi sie pytanko co do całej serii ziaji calma HLC, czy pozostałe jej pozycje (żel, mleczko, tonik, peeling enzymatyczny) są równie dobre?Może któraś z was była szczęśliwą posiadaczką? Jak wrażenia?

Oprócz wspomnianego przeze mnie we wcześniejszym poście kremu intensywnie nawilżającego Johnson's Baby Soothing naturals mam również
Johnson's Baby Soothing naturals kremowy płyn do mycia ciała Używałam go do mycia twarzy zamiast żelu, bo chciałam coś łagodnego dla mojej wymęczonej buźki. Jestem z niego bardzo zadowolona - dobrze zmywa makijaż, ładnie się pieni, ma formułę "no more teras" więc w oczki nie szczypie i po trafieniu na ten wąteczęk próbowałam się wczytac w jego skład - nie wiem czy przyślepłam , ale nie widzę w nim groźnego oprócz ewentualnie Glycerin, Sodium Laureth Sulfate,Propylene Glycol, Benzoic Acid, ale one są daleko w skladzie i średnio szkodzą teoretycznie, więc chyba nie ma o co się martwić? Macie jeszce jakieś uwagi co do tego kosmetyku, coś czego ja nie zauważyłam?

Skład: Aqua, PEG-80 Sorbitan Laurate, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Di-PPG-2 Myreth-10 Adipate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Disodium Lauroamphodiacetate, Glycerin, Simmondsia Chinensis, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, Olea Europea, Chamomilla Recutita, Aloe Barbadensis, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus, PEG-3 Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Methyl Gluceth-10, Hydroxypropyl Dimonium Chloride, Polyquaternium-10, PEG-14M, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Phenoxethanol, Methylparaben, Propylparaben, Benzoic Acid, Parfum

Z góry dziękuję za odpowiedź i podziwiam za wiedzę - muszę sie jeszcze tyle od was nauczyć

Edytowane przez gwendolyn
Czas edycji: 2007-03-20 o 17:53
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 19:11   #955
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

proszę, pomóżcie.
Mam ochotę na Ziaja, HerbikaPlant, Biała Herbata, Krem bionawilżający do skóry tłustej i mieszanej - czytalam KWC ale tam opinie sa baardzo rozne. Ja mam cere tłusta i z niespodziankami ale zamierzam kupic sobie krem siarkowy barwy i nakladac na strefe T(tu mam problemy) ale wiem ze musze tez nawilzac moja twarzyczke. Co o nim powiesz? podobno duzo zapychaczy moze zrobic cos z moją cerą?

Ziaja, HerbikaPlant, Biała Herbata, Krem bionawilżający do skóry tłustej i mieszanej

Skład: Aqua (Water), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Trilaureth-4 Phosphate, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Triethanolamine
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 09:26   #956
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Proszę o pomoc,
Znazlazłam fajny krem na noc tylko nie wiem czy cos mnie nie zapcha, gdyż mam tłustą skłonną do zaskórników cerę:
http://www.dax.com.pl/s/katalog/produkt/89

dokładny skład: aqua, hydrogenated Poly-1- Decene, isopropyl, myristate, gliceryl stearate, ceteareth-20, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, glycerin, subtilisin, xanthan gum, glycine soja, ammonium , acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, tropaeloum maius, tocopheryl acetate, dimethicone, disodium EDTA, BHA, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropopane-1,3-Diol, parfum, C.I. 14720

bedę wdzięczna za pomoc
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 00:40   #957
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Przejrzałam cały wątek od deski do deski i padam ze zmęczenia- dosłownie!
Zrobiłam dla siebie listę wszytskich składników które tu wymieniłyście- czyli tych które najlepiej omijać, bo mogą zapychać lub źle działać na skórę twarzy.

Wkleję ją, bo moze komuś się przyda.
Jednak nie wykluczam, że moga być jakieś błędy (a raczej na 100% kilka się znajdzie) więc proszę pisać a poprawię.

Magnesium Miristate, Myristyl Myristate, Zinc Myristate (zapychacz- unikać)
Izopropyl, Isopropyl Myristate (najlepiej unikać)
Caprylic/ Capric triglyceride (często zapychają- unikać; ale C. Glycerides o.k.)
Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate (mogą wysuszać skórę)
Mica, Talc (nie mogą być stosowane z filtrami)
Sodium Coceth Sulfate
Paraffinum Liquidum (Mineral Oil, zapychacz)
Isopropyl Palmitate (powoduje wypryski, trądzik kosmetyczny, zaskórniki)
Glycerin (może zapychać)
Polyacrylamid (podejrzewany o rakotwórcze działanie- unikać)
Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate- wit.E, Steareth2, steareth-21 (mogą powodować wypryski)
Etanol, Alcohol Denat. (jako alkohol wysusza)
Cetyl Alkohol (zapycha)
Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Alcohol (zapychacze)
Triehalonamine (tłuszcz- może zapychać)
Butylene Glycol, Glycol Stearate (działa zaskórnikotwórczo w połączeniu ze składnikami kosmetyków kolorowych)
Dimethicone, Simethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polymethylsi lsesquioxane, Phenyl Trimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate (silikony- mogą zapychać, podrażniać cery wrażliwe i naczynkowe)
Titanium Dioxide (zapychacz)
Petrolatum (zapychacz)
Cetyl Alcohol (może zapychać, nie jest on alkoholem ale emulgatorem)
Isopropyl Palmitate (zapychacz)
Decyl Oleate (może zapychać)
Hydrogenated Castor Oil (może zapychać)
Beeswax (Cera Alba), Polyglyceryl-3 Beeswax (może zapychać)
Trimethylsiloxysilicate (zapychacz)
Dimethicone Copolyol (zapychacz)
Butyrospermum Parkii (Shea Butter, zapychacz)
BHA (syntetyczny przeciwutleniacz, lepiej unikać- źle działa na skórę)
Hydrogenated Palm Kernel Oil (zapychacz)
Butyrospermum Parkii (zapychacz)
Luffa Cylindrica (seed) Oil (zapychacz)
Polymethyl Methacrylate (zapychacz)
Phenyl Trimethicone (może zapchać)
Cyclohexasiloxane (może zapchać)
Tea-Stearate (można go używać w produktach, które mają krótki kontakt ze skórą, które się zmywa, w innych produktach nie powinien przekraczać 15%)
Sesame (sesamum indicum) Oil (może zapychać)
Biosaccharide Gum-1 (wg raportu EWG [Enviromental Working Group] jest on zakazany do użycia w produktach do pielęgnacji niemowląt w USA ze względu na fakt, iż ułatwia on rozwój bakterii)
Euceryna (zapychacz)
Isododecane (zapycha)
Polyglyceryl-4 Isostearate (zapycha)
Hexyl Laureate (zapychacz)
Arachidyl Behenate (zapychacz)
Synthetic Wax (zapychacz)
C12-20 acid peg-8 ester, Glicerin peg - 6 (zapychacz)
Potassium Cetyl Phosphate (zapychacz)
Panthenol (zapychacz)
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (zapychacz)

Ciao!

p.s. Ja już dostałam oczopląsu....
Dobra robota

Teraz jest jeszcze potrzebna nam lista kosmetyków bez zapychachy i deregentów
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 09:00   #958
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

wielkie dzięki za tak szczególowe info,
Teraz już wiem że mnie zapcha
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 09:53   #959
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez merra Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc,
Znazlazłam fajny krem na noc tylko nie wiem czy cos mnie nie zapcha, gdyż mam tłustą skłonną do zaskórników cerę:
http://www.dax.com.pl/s/katalog/produkt/89

dokładny skład: aqua, hydrogenated Poly-1- Decene, isopropyl, myristate, gliceryl stearate, ceteareth-20, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, glycerin, subtilisin, xanthan gum, glycine soja, ammonium , acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, tropaeloum maius, tocopheryl acetate, dimethicone, disodium EDTA, BHA, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropopane-1,3-Diol, parfum, C.I. 14720

bedę wdzięczna za pomoc
Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
proszę, pomóżcie.
Mam ochotę na Ziaja, HerbikaPlant, Biała Herbata, Krem bionawilżający do skóry tłustej i mieszanej - czytalam KWC ale tam opinie sa baardzo rozne. Ja mam cere tłusta i z niespodziankami ale zamierzam kupic sobie krem siarkowy barwy i nakladac na strefe T(tu mam problemy) ale wiem ze musze tez nawilzac moja twarzyczke. Co o nim powiesz? podobno duzo zapychaczy moze zrobic cos z moją cerą?

Ziaja, HerbikaPlant, Biała Herbata, Krem bionawilżający do skóry tłustej i mieszanej

Skład: Aqua (Water), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Trilaureth-4 Phosphate, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Triethanolamine
EMolienty zaznaczyłam w obu kremach na czarno. Jednocześnie przypominam, ze bez emolientów nie powstanie ani jeden krem i zaznaczamy je tu w składzie "trochę na wyrost". Nie wydaje mi sie, aby kgogos zapychałyabsolutniw zystkie emolienty. Traktujcie te dane orientacyjnie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 10:48   #960
ulag&m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Bardzo dziękuję za odpowiedź L_V!!!
ulag&m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.