Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-26, 21:28   #1381
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Mamuśki! Spokojnych, radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych, chwili oddechu, pogody ducha, wiosny w sercu i za oknem!
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 08:10   #1382
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Wesołych Świąt!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 20:37   #1383
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Hey
Spóżnione ale najlepsze życzenia świąteczne! Przede wszystkim zdrowia i cierpliwości

virgo super, że czujesz ruchy

Limonka gratulacje drugiej córeczki

elegie, Tygrysek jak u Was? Jak dajecie radę z dwójką maluchów?

U nas ok, nie odzywałam się bo komp mi padł, a konkretnie przeglądarka coś się posypała i mogłam tylko czytać a nic nie odpisać

W lutym niestety zaliczyliśmy z Wojtkiem szpital. Zapalenie oskrzeli Hania była przeziębiona a on się zaraził i w 3 dni poszło na oskrzela

Też pożegnaliśmy smoczek
Zupełnie bezproblemowo-Hania go przegryzła więc powiedziałam jej, że jest fe i musimy wyrzucić, a nowego już nie będzie. Jest już duża może spać bez. Zrozumiała zrobiła smoczkowi papa i powiedziała kosz ot i cała filozofia- a ja się tak bałam i czaiłam
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 22:12   #1384
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Fajnie że u was tak szybko pożegnałyscie się ze smoczkami

Ja cieszę się obecnością siostry i przy każdej nadażającej się okazji chodzimy na spacery.

Świętujemy dziś urodzinki Liliany
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 23:07   #1385
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Hejka,
U nas raz lepiej raz gorzej. Raczej jestem z tych dla których dwójka dzieci to wyzwanie. Za każdym razem jak mam kryzys zastanawiam sie jak ogarniają ten bajzel osoby ktore nie maja wsparcia dziadków jak ja...

Frogutka, współczuje szpitala z maluchem. Choc chyba lepiej w takim wieku niz ze starszym.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 20:31   #1386
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Tygrysku to witaj w klubie u mnie 2 dzieci to też hardcore bez dziadka chyba bym oszalała szczególnie, że mam dość rozkrzyczane pociechy
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 08:18   #1387
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

No ja właśnie miałam początki podwójnego macierzyństwa bez żadnego wsparcia, bo cała rodzina w Pl... Lekko nie było - przez pierwszy miesiąc, czy dwa, potem jakoś się wdrożylismy wszyscy

Frogutka, współczuję szpitala. My też, w Święta trafiłyśmy z Kalinką - złapał ją taki wirus, że wymiotowała wszystko, nawet wodę, czy mleko z piersi (jeszcze ją karmię trochę). No i się bida odwodniła... Na szczęście warunki dość przyzwoite, no i K. bardzo była dzielna, i dla mnie zupełnie bezproblemowa

Kropkaa, fajnie, że siostra przyjechała do Ciebie. Na długo zostaje?

Virgo, gratuluję ruchów. Pytałaś, czym się zajmuję - tłumaczenia ang-fr dla sklepu internetowego

Dziewczyny, mam pytanie do mam dziewczynek. Używacie jakiś odżywek do włosów? U nas chyba coś by się przydało, bo plączą jej się mocno, choc nie są specjalnie długie czy gęste.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 09:20   #1388
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Hani się włosy nie plączą, albo może ja rzadko ją czesze a ma dość długie bo prawie do ramion i zwykle biega w rozpuszczonych a raczej rozczochranych


Pola współczuję szpitala. U nas warunki były bardzo przyzwoite-jedynka z łazenką i łóżkiem dla mnie to jak na polskie realia luksus
Poza tym Wojtek malutki więc pobytu w szpitalu bardzo nie odczuł bo przecież najważniejsze, że była mama i cyc tylko tak mi było żal tych innych dzieciaków jak płakały.

Ja podziwiam wszystkie mamy które mają 2 i więcej dzieci i nikogo do pomocy albo jeszcze wręcz samotne matki. Ja bym nie dała rady. Stresuję się jak Wojtek płacze, a raczej krzyczy a ja akurat muszę zmienić Hani pieluchę albo ją karmię. Matki powinny mieć 4 ręce

A propo pieluch, czy Wasze dzieciaki już odpieluchowane?
Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać i od czego zacząć...
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 10:42   #1389
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

2 lata różnicy wieku to niewątpliwie wyzwanie
Ale jak młodsze dzieciaczki będą miały z rok, to myślę już będzie lżej

Frogutka - ja nawet jeszcze nie zamierzam próbować odpieluchowywać, bo wiem że mija się to z celem w naszym przypadku. A Hania wykazuje już jakieś oznaki gotowości na odpieluchowanie?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:37   #1390
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

2 lata różnicy to wyzwanie, ale u nas (antek 4, kalina 2) już sa fajnym rodzeństwem, bawią się ze sobą, ta mała różnica zaczyna być fajna

Kalina bez pieluch od lutego (jeszcze śpi w pieluchach tylko), ale my używaliśmy wielorazowych, to jednak szybciej idzie.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 11:46   #1391
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Moja jeszcze w pieluchach. Odpuscilam poki co odpieluchowywanoe. Zamierzam zaczac od lata. U nas tez 2 lata różnicy. W sumie dwa lata i 4 dni bo paulina z 26 marca a Martyna z 30.03:p

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 12:07   #1392
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Gratuluje wszystkich nowych pociech i współczuje szpitali....

podziwiam podwójne mamy, bo u nas ostatnio takie bunty i takie histerie, że aż sama się dziwię, że moje dziecko, tak potrafi wrzeszczeć.

a są tu jeszcze maluchy, które jedzą mm? bo moja mała je jeszcze sporo i za nic nie chce zrezygnować.

co do odpieluchowania, to my na szczęście już po, pieluszka tylko na noc i to się zastanawiam czy nie zdjąć, bo coraz częściej sucha. polecam po prostu zdjąć pieluszkę, kupić kolorowe majtki i dużo tłumaczyć :P
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 19:51   #1393
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

oj u nas też bunt pełną parą, a najgorsze, że Hania nie umie płakać ona tylko wrzeczy i piszczy ale to jest taki krzyk, że mózg w poprzek staje a uszy puchną

a jak mają się przejawiać oznaki gotowości do odpieluchowania
hmmm... bywa, że ma pieluchę suchą po kilku h, widzę kiedy robi kupę i wtedy często biegniemy na nocnik-zwykle nie zdązamy ale robi wtedy jeszcze siku do nocnika, raczej chętnie siada na nocnik, ale nie sygnalizuje sama chyba, że po fakcie

a czy Wasze odpieluchowane dzieciaki to saea chodzą na nocnik? potrafią zdjąć spodnie, majtki

kurcze z Wojtkiem to będzie kłopot bo jak Hania zacznie nawet wołać a ja np. będę karmić... a powinnam chyba reagować natychmiast szczególnie na początku kiedy dopiero będziemy się uczyć i może być sporo wpadek...

Poza tym już widzę ten dramat i przerażenie jak będą mokre majtki a nie daj Bóg kupa przerażanie Hani oczywiście bo ona potrafi aferę zrobić jak np. ręce ubrudzi w piaskownicy, albo soczek/serek jej kapnie.
Ostatnio ubrudziła ręce żywicą-podniosła gałęzie co Tż obcinał na podwórku i był dramat na pół dnia. Ręce zaraz umyliśmy ale ona przez całe popołudnie chodziła z zaciśniętymi pięściami nawet tak próbowała jeść i zjeżdżać na zjeżdżalni
Mam bardzo dziwne dziecko

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

aha Hania mm jje w postaci kaszy-śniadanie i kolacja, bo odmawia innych produktów to kolejne dziwactwo mojej córki-poza obiadem nie chce nic jeść/próbować - mam na myśli np. jajka, kanapka, ser zółty, warzywa i owoce w kawałkach itp.
W ogóle nie jada naszego jedzenia-obiad muszę jej osobno gotować w formie drobniutkich kawałeczków Z naszych talerzy pomaca ale do ust nic nie weźmie, czasem kromke chleba ugryzie 2 razy
Jestem już tym zmęczona i trochę przerażona-do 18-tki tak będzie jadła-kaszę i papki
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:05   #1394
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Pola, ja zawsze w gorszych momentach myśle o tobie i stwierdzam ze skoro ty dałaś radę to i ja przez te kilka godzin przetrwam

Nie używam odzywek ale tez mocno sie płaczą. Ostatnio nawet jeden kołtun wycinalam.

Frogutka, a nie myślałaś żeby z kimś skonsultować zachowanie Hani? Z tego co piszesz to ma bardzo mała tolerancje na dotyk. Ja bym poszła gdzieś pogadać czy to taki typ czy może jednak można popracować nad tym.

U nas nawet nie próbujemy odpieluchowywac. Z takim maluchem to byłoby szaleństwo (jak dla mnie). Planuje to na wyjazd na działkę. Na szczęście będzie tylko praca nad siusianiem bo to drugie od dawna do nocnika.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 23:42   #1395
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Nie uzywamy co prawda odzywki, ale na długich włosach Ewy dobrze spisuje sie spray ulatwiajacy rozczesywanie z Avonu.
No i szczerze polecam szczotki TT. W porównaniu z tym, co bylo kiedys, a teraz, gdy uzywamy jednego i drugiego -zdecydowanie lstwiej i prawie zawsze bezboleśnie rozczesuje największe koltuny.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 18:11   #1396
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

O u nas odpieluchowanie jeszcze dalekooooo.
Jak sciagniemy pampersa, zalozymy zwykle majtki to mowi jak sie zesika. Przynajmniej mowila kilka razy, tera nie chce majtek tylko od razu wola ze chce pampersa bo jak kilka razy sie zesikala to plakala ze mokre nie chce po prostu. W czerwcu mamy urlop wiec sprobujemy a poki co puszczamy jak jestesmy w domu. Przynajmniej sie staramy.

Co do wlosow to mamy krorkie i rzadkie wiec tylko mocze rano woda zeby nie staly
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 20:56   #1397
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
No ja właśnie miałam początki podwójnego macierzyństwa bez żadnego wsparcia, bo cała rodzina w Pl... Lekko nie było - przez pierwszy miesiąc, czy dwa, potem jakoś się wdrożylismy wszyscy

Frogutka, współczuję szpitala. My też, w Święta trafiłyśmy z Kalinką - złapał ją taki wirus, że wymiotowała wszystko, nawet wodę, czy mleko z piersi (jeszcze ją karmię trochę). No i się bida odwodniła... Na szczęście warunki dość przyzwoite, no i K. bardzo była dzielna, i dla mnie zupełnie bezproblemowa

Kropkaa, fajnie, że siostra przyjechała do Ciebie. Na długo zostaje?

Virgo, gratuluję ruchów. Pytałaś, czym się zajmuję - tłumaczenia ang-fr dla sklepu internetowego

Dziewczyny, mam pytanie do mam dziewczynek. Używacie jakiś odżywek do włosów? U nas chyba coś by się przydało, bo plączą jej się mocno, choc nie są specjalnie długie czy gęste.

A siostra przyjechała na 2 tygodnie i już w piątek odleciała.Przykro było sie żegnać ale co zrobić;/ Pomogła mi ,trochę odsapnęłam bo co dwie osoby to nie jedna
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 08:36   #1398
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Tygrysku, hehe, miło mi że jakoś Ci pomagam przetrwać

Z tym odpieluchowaniem jeszcze - Kalina czasem sama przynosi nocnik, zdejmuje spodnie (na ogół na gumce jakieś) i gacie i robi. A czasem tylko woła. No i zdarza jej się zabawić i wtedy woła gdy już leci C'est la vie
Pamiętam, że dwa lata temu mieliśmy podobnie, bo Antek był świeżo odpieluchowany, a Kalina była maleńka i tez miałam akcje posiedzenie na nocniku vs karmienie itd
Można kupić takie majtki trenerki - że dziecko czuje mokro a nie ma kałuż. W sumie na tym między innymi polega różnica przy pieluchach wielorazowych, że dziecko ma świadomość że robi siku, bo czuje potem, że jest mokro. Więc to pewnie przychodzi bardziej naturalnie.
Generalnie myślę, że nic na siłę, zaraz się zrobi ciepło, więc warunki sprzyjające do latania na golasa i nauki

Margo, sama używam szczotki TT, w sumie jakoś nie wpadłam na to, żeby jej używać dla Kaliny DZięki

Kropka, szkoda, ze tylko dwa tygodnie, ale zawsze coś
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 09:10   #1399
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez frogutka Pokaż wiadomość
a jak mają się przejawiać oznaki gotowości do odpieluchowania
hmmm... bywa, że ma pieluchę suchą po kilku h, widzę kiedy robi kupę i wtedy często biegniemy na nocnik-zwykle nie zdązamy ale robi wtedy jeszcze siku do nocnika, raczej chętnie siada na nocnik, ale nie sygnalizuje sama chyba, że po fakcie
No to wydaje mi się, że nie jest gotowa.
Nie mogę teraz znaleźć wątku który kiedyś czytałam na ten temat, ale przekaz był mniej więcej taki jak tu: http://akcje.babyonline.pl/espumisan...pieluchowanie/
Że wystarczy poczekać, a dziecko samo pokaże kiedy jest gotowe - ja się tego trzymam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-11, 13:30   #1400
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Frogutka - mnie się wydaje, że skoro Twoja córka już wie, że robi - bo informuje po fakcie, chętnie siada na nocnik, to to może być ten czas. pewnie musiałabyś zdjąć pieluchę i spróbować. ale przy drugim malutkim dziecku to rzeczywiście może być ciężkie, bo na początku u nas liczyła się szybka reakcja :P każda sekunda była cenna :P
ja zaczęłam odpieluchowanie, bo mała czasem przychodziła, mówiła 'siku", siadała na nocnik - nic nie było, ale po założeniu pieluszki zaraz ją zmoczyła.
ja po prostu zdjęłam pieluszkę, nie sadzałam na siłę, nie przekupowałam.
bez pieluszki jest prawie dwa miesiące i na dzień dzisiejszy praktycznie nie ma wpadek, może jedna na dwa tygodnie. sama potrafi ściągnąć majtki i rajtki, lub luźne spodnie, choć częściej mnie woła. na początku zdarzało się siku w ubraniu na nocnik.
teraz idzie do lata, więc może będzie łatwiej.

moja mała na obiad - zupa i drugie zjada praktycznie wszystko co wymyślę ja albo żłobek. a na śniadanie, kolację tylko płatki z mlekiem/kanapka z dżemem lub chleb z masłem.
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 16:50   #1401
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
No to wydaje mi się, że nie jest gotowa.
Nie mogę teraz znaleźć wątku który kiedyś czytałam na ten temat, ale przekaz był mniej więcej taki jak tu: http://akcje.babyonline.pl/espumisan...pieluchowanie/
Że wystarczy poczekać, a dziecko samo pokaże kiedy jest gotowe - ja się tego trzymam
Dokladnie. To jak ze smoczkiem. W grudniu skonczylo sie mega awantura,a dwa miesiace pozniej juz sama oddala (fakt ze plakala i wspominala dlugo) ale bez jakiegos stresu mocnego czy wielkiego placzu. Dlatego ja tez niczego nie zmuszam. Dzisaj caly dzien w pampie bo na tekst zeby sxiagnela pampersa zaczyba plakac bo nie chce.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 17:35   #1402
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

no właśnie z tą moją błyskawiczną reakcją to na razie przy Wojtku może być kłopot szczególnie, że Hania nie bardzo umie sama zdjąc gacie i trzeba jej w kibelku asystować
Także faktycznie chyba jednak Hania nie jest jeszcze do końca gotowa. teQiba fajny artykuł i mam właśnie podobne zdanie. Dlatego na razie tylko próbujemy i testujemy jak pytam i chce usiąść i zrobić to ok, a jeśli nie to nie ciągnę na siłę. Przymierzam się odpieluchowac Hanię może w czerwcu właśnie jak będzie ciepło i będzie można swobodnie latać tylko w majtasach Poza tym teraz bałabym się ją puścić na dwór bez pieluchy, że się usika zmarznie i zapalenie pęcherza gotowe. A takie mieszanie dziecku, że w domu to bez pieluchy a na dwór to z pieluchą to wg mnie słabe.

A posiedzenie na nocniku i karmienie jednocześnie to już zaliczyliśmy

Poza tym u nas ok. Nie uwierzycie, ale Wojtek ma już 8kg! i prawie 73cm- a przypominam ma tylko 3,5m-ca oczywiście tylko na cycu taki mi gigant rośnie
I apropo pieluch Hania nosi piątki a on już 4 W tym tempnie to zabraknie dla niego rozmiarówki

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

aha Tygrysku z tym dotykiem to może jest coś na rzeczy... w zeszłym roku miała konsultacje z psychologiem i fizjoterapeutami i stwierdzili tylko, że jest bardzo wrażliwym dzieckiem i raczej po prostu taki typ-dość indywidulany
choć niektóre objawy bardzo do niej pasują-np. nie lubi myć i wycierać buzi, lubi papki, nie lubi nowych rzeczy próbować... hmm... pomyślę jeszcze nad jakaś konsultacją może...
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 16:27   #1403
elgie
Raczkowanie
 
Avatar elgie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 140
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Hej Wreszcie znalazłam chwilę, dzieci z tz na spacerze, a ja mam 2 godziny laby
U nas różnica to 2 lata bez 10 dni i jest ciężko. Zwłaszcza jak karmię małą bywa, że Krzysio pół godziny wyje, że się nim nie zajmuję... No i u nas bunt dwulatka na całego, szczypanie, gryzienie, a jak się zbliża pora jedzenia Krzysia to już w ogóle odlot. Bo Krzysio musi dostać jedzenie natychmiast, najlepiej bez podgrzania czy ugotowania. Dużo mu tłumaczę, że jedzenie się musi ugotować, ziemniaki muszą być miękkie itd, ale na razie mam wrażenie, że to w ogóle do niego nie trafia - Krzysio chce jeść i już
W ogóle jestem pod wrażeniem ile Wasze dzieci mówią. U nas tylko słowo "nie" jest opanowane do perfekcji. Krzysio mówi niewiele, ale rozumie prawie wszystko. W czwartek idziemy na bilans dwulatka, mam nadzieję, że to, że nie mówi mieści się jeszcze w normie i po prostu jak zacznie mówić, to całymi zdaniami wielokrotnie złożonymi
Jeżeli chodzi o odpieluchowanie, to kupa na nocnik jest prawie zawsze. Siku sygnalizuje czasem i to dosłownie od kilku dni. Ale i tak nie zawsze mam czasu z nim chodzić na nocnik (bo przecież sam nie będzie siedział, potrzbuje towarzystwa) i pełne odpieluchowanie planuję na lato.
Frogutka ja też już zaliczyłam posiedzenie na nocniku i karmienie. Nawet zaliczyłam karmienie dwójki dzieci na raz (jedno piersią,drugie łyżeczką, żeby nie było Twój Wojtuś to już kawał chłopa, jest co nosić współczuję przeżyć szpitalnych
Smarrita gratuluję drugiej córeczki
elgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 19:08   #1404
frogutka
Zadomowienie
 
Avatar frogutka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 209
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

elgie Krzyś to niezły terrorysta muszę przyznać, że nie masz łatwo. Dobrze, że masz drugą dziewczynkę to może będzie lżej, bo mam wrażenie, że chłopcy jednak są trudniejsi
np. usypianie Wojtka to jakiś dramat-o ile w ciągu dnia po kilku min marudzenia/płaczu usypia tak wiczorem to jest dobre kilkanaście minut płaczu a wręcz krzyku, potem kilkanaście minut hipnozy a potem usypianie ale musi być cisza i nic nie może nawet puknąć
Właśnie Tż próbuje Wojtka uśpić, a mnie już uszy puchną
Dobrze, że Hania ma twardy sen to jej te wieczorne wrzaski nie przeszkadzają.

elgie o mówienie chyba nie masz się co martwić-Krzyś ma jeszcze czas. Wydaje mi się zresztą, że chłopcy później zaczynają mówić. Tż siostrzenic do 3 lat mówił w sobie i rodzicom tylko znanym języku a potem jak poszedł do przedszkola to nagle w tydzień zaczął mówić wszystko i to całymi zdaniami właśnie


Smarita
gratuluję córeczki jak byłam mała to imię Martyna bardzo mi się podobało i strasznie żałowałam, że ja nie mam tak na imię

Mamy problem- Hania nie chce zmieniać pieluchy jest przeraźliwy płacz/wrzask i panika. Podejrzewam, że ją pielucha odparzyła, ale ciężko sprawdzić bo nie daje sprawdzić ledwo udaje mi się pieluchę zapiąć
Jeśli jej nie minie jutro/pojutrze to chyba do lekarza będzie trzeba bo może jakiś stan zapalny się wdał
__________________
Żona od 23.07.2011
frogutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 12:06   #1405
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Frogutka- jak się czuje Hania? Byliście u lekarza czy minęło samo?
Współczuję szpitala z takim maluszkiem. Chociaż może maluszek to niewłaściwe słowo przy gabarytach Wojtka

Pola- my nie stosujemy żadnych odżywek. Emilka miała już bardzo długie włosy i gdy zaczęły się plątać, a tym samym pojawił się bunt przy czesaniu, ścięliśmy je na boba.

Widzę, że trafiłam na temat na czasie, bo jesteśmy właśnie w trakcie odpieluchowania. Jest łatwiej niż myślałam. Wczoraj był trzeci dzień bez pampka i już były tylko 2 wpadki. Dziś na razie żadnej.
Ale już nic więcej nie mówię, bo trochę się boję, że zapeszę

Czytając Was trochę się zaczynam bać powiększenia się rodziny. Może to dobrze,że nie można się już wycofać
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 12:56   #1406
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Chcę się pochwalić
Kalina dostała na urodziny rowerek biegowy, i spryciula w zasadzie opanowała temat już. Ciągle to bardziej chodzenie niz bieganie, ale już podbiegnięcie jej się zdarzają, utrzymuje równowagę, skręca i z każdym dniem coraz lepiej sobie radzi


To kolejna zaleta małej różnicy wieku między dziećmi, bo toeraz oboje mają biegówki i K. bardzo uczy się od brata (a brat dumny, że jest takim nauczycielem )
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 18:54   #1407
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Hej Dziewczyny,

byłam dziś na wizycie bilans 2 latka i Liliana ma 91 cm wzrostu i 13 kg wagi.Płakała jak zobaczyła dr i asystentkę ale potem już było spokojniej.Hania pojechała z nami i była spokojna.

Pogode w końcu mam wiosenną i ciepło.Ale musze ogarnąć jak wyjść sama z dziewczynami.Lilu chodzi za rękę jakiś czas a potem to chce biegać i byłoby trudno z wózkiem z Hanią i biegającą Lilu
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 21:21   #1408
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

elgie, frugotka- dziękuję
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 10:25   #1409
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

pola_m brawa dla Kalinki! My odżywek do włosów nie używamy ale też plączą się jej kędziorki. Ja też myślę, że taka różnica wieku jest akurat choć domyślam się, że na początku jest ciężko, sama już się tego obawiam .

frogutka Natalka nie tylko mówi 'sisi' ew. 'pe' (nr 2 ) ale i sama przynosi nocnik, sama się rozbiera ale ona w ogóle wydaje mi się bardzo samodzielna jak na swój wiek. Sama się ubiera, rozbiera (zostawia tylko to z czym nie umie sobie jeszcze poradzić - niektóre guziki, sznurowadła itp.), jest też bardzo pomocna - zawsze ze mną sprząta (ściera kurze, pomaga rozwieszać pranie, wypakować zakupy itp.).
Jaki duży chłopczyk z Wojtusia!


Jak Wam minął weekend, dziewczyny? U nas pogoda nie była rewelacyjna ale mimo deszczowej aury wybraliśmy się na wieś, do chrzestnego TŻeta, którego jeszcze nie miałam okazji poznać (leżał w szpitalu gdy braliśmy ślub). Obie z Natalką zjednałyśmy sobie sympatię kolejnych członków rodziny M., zresztą bardzo życzliwych, a Natalka wybiegała się za wszystkie czasy i widziała nie tylko kotki, pieski, kurki ale też krówki i cielaczki . M powiedział, że nasłuchał się komplementów pod moim adresem a Natalka z marszu została zaliczona w poczet wnuków . W ogóle muszę Wam powiedzieć, że zostałyśmy z Natalką bardzo ciepło przyjęte do rodziny, siostra i mama TŻeta wolą dzwonić do mnie niż do niego a w Natalce wszyscy się z marszu zakochali.

Pokażę Wam też kilka zdjęć z naszych ostatnich weekendowych wypadów i spacerków: 2 tygodnie temu wypad na ryby, w zeszłym tygodniu do Giżycka i z niedzielnego wypadu na wieś oraz Natalka i sobotnie porządki






__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 08:19   #1410
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3

Czesc!!! Jak dlugo mnie nie bylo? Wstyd!!! Widze, ze frogutka urodzilas! Gratuluje 3,5mca po fakcie Wojtek wazy prawie tyle co K a przeciez moja ma juz 8mcy. Wazy ok 9kg a od malego wazyla duzo.
Nie zagladalam bo na telefonie nie dziala mi aplikacja a na kompa wchodze od wielkiego dzwona to ledwo wazne sprawy ogarne i juz ide spac\bawic sie\karmic.

U nas ogolnie dobrze ale juz skonczyla sie dla mnie zabawa :p bunt dwulatka, raczkujacy i stawajacy niemowlak to mieszanka wyczerpujaca.

Same dzieciaki dogaduja sie swietnie. Odkad K raczkuje stala sie atrakcyjnym kompanem do zabawy dla M. Wlasnie na podlodze ukladaja klocki, rozczulajacy widok. K chodzi bez przerwy za M, on tez przynosi jej zabawki. Nie obywa sie bez afer a to klockiem rzuci a to drapnie, usiasc by na niej chcial czasem albo zrobic z niej poduszke. Ale mala juz potrafi zaprotestowac sama. Okreci sobie wokol paluszka brata 😂😂😂

Nocnik bywa w uzyciu ale raczej z mojej strony lenistwo ma gore
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 02:45:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.