przerwanie tabletek na włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-25, 10:51   #1
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104

przerwanie tabletek na włosy


hej, bardzo prosze o pomoc.
Długo brałam antybiotyki osłabiły mi się włosy dlatego postanowiłam zazywać Revalid w kapsułkach. Zazywam już trzeci miesiąc lecz tego miesiąca nie będe miała możliwośći dokończyc(ok 40 tab bo dawka to 3 x1) aktualnie, nie biorę tab juz od 4 dni. Przeczytałam w ulotce że mimo już widoczne rezultaty są po 1-szym miesiącu, należy je brać przez min. 3 miesiące. I tu mam pytanie - czy jednak zażywać te tabletki dalej mimo, że nie zażywam ich juz od 4 dni, a jeżeli nie czy moje włosy poniosą jakies konsekwencje? czy mogą mi wypadac wlosy jeżeli nie dokończe tej kuracji? Pozdrawiam!!

w ulotce jest napisane coś takiego: Odstaw Revalid®, jeśli leczysz się przeciwbakteryjnymi sulfonamidami (spytaj lekarza, czy zapisał Ci taki lek), ponieważ ich działanie jest przez preparat osłabiane.

czyli chyba jednak można je odstawić?

Edytowane przez zabka19
Czas edycji: 2012-12-25 o 10:53
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 18:53   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: przerwanie tabletek na włosy

Jeśli bierzesz sulfonamidy, to koniecznie nie bierz Revalidu, bo wtedy leki będą słabiej działać, a chyba zdrowie jest ważniejsze niż włosy?
Jeśli przerwiesz kurację Revalidem, to włosy ci nie wypadną, ale nie przyjmiesz dawki substancji, która jest zalecana, żeby Revalid zadziałał odpowiednio, więc po prostu będzie słabszy efekt.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 19:29   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: przerwanie tabletek na włosy

Revalid to suplement diety, więc odstawienie go na jakiś czas nie zaszkodzi. To tak jakbyś codziennie jadła jabłka, bo maja witaminy a na tydzień czy dwa zrobiła przerwę - nie dostaniesz nagle awitaminozy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 20:03   #4
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: przerwanie tabletek na włosy

nie biorę żadnych innych leków, ten przykład podałam jako iż chyba nie powinnam mieć jakiś problemów z tego powodu że odstawiłam po 2,5 miesiącu a nie dokończyłam po 3. Chodziło mi własnie o to- nie wiem czy dobrze tłumaczę
po prostu brałam 2,5 miesiąca a dalej brać nie mogę i bałam się ze może będe miała złe skutki że np nadmiernie wypadać będą mi włosy z tego powodu iż nie brałam tak jak pisze w ulotce- należy min. 3 miesiące.

własnie podobno Revalid to nie suplement diety lecz lekarstwo, dlatego tak się tym przejełam czyli spokojnie, nie denerwować się i nie zażywać dalej? nie przeszkadza że nie wezmę reszty tabletek z kuracji? mogę zakończyć kurację po tych 2,5 miesiąca czy należy ją dokończyć? niestety dokończenia miałabym możliwość dopiero za jakieś 2,5 tygodnia
dziękuje za pomoc

Edytowane przez zabka19
Czas edycji: 2012-12-25 o 20:11
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 20:53   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: przerwanie tabletek na włosy

Ze strony producenta:

Cytat:
W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku preparatami Revalid® zawiera wyjątkowo dużo aminokwasów siarkowych, będących głównym budulcem keratyny, białka włosów i paznokci (aż 100 mg DL-metioniny i 50 mg L-cystyny w jednej kapsułce!). W skład Revalidu® wchodzi także specjalnie dobrany zestaw witamin, ekstraktów roślinnych i składników mineralnych, tzw. oligoelementów (żelazo, miedź, cynk). Występowanie oligoelemntów w postaci chelatów pozwala na bezpieczny i efektywny transport aminokwasów wraz z krwią do tych miejsc w organizmie, w których mogą one najskuteczniej oddziaływać na korzenie włosów i macierz paznokci. Aminokwasy wspomagają ich wzrost, stymulując prawidłową syntezę keratyny, podstawowego składnika białkowego włosów i paznokci.
Jak dla mnie suplement.
Myślę, że zaprzestanie brania po 2,5 miesiąca nie powinno zrobić jakiejś dużej różnicy, ale jeśli to cię martwi, to dokończ kurację, kiedy będziesz mogła. BTW zauważyłaś poprawę np na odrostach, na skórze, w tempie wzrostu paznokci?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 20:57   #6
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: przerwanie tabletek na włosy

zauważyłam mega! odrost- niesamowicie wiele nowych włosów, włosy które odrosły- 5 cm (widze doskonale ponieważ farbuję na blond) są zdrowe, mocne, lśniące i nie wypadają.. a paznokcie?rewelacja! nigdy nie miałam takich długich i pięknych paznokci. Najbardziej widać działanie u mnie własnie na paznokciach. Rewelacja-tylko bardzo uciążliwe jest zażywanie 3x1 tabletek..
więc jeśli nie ma z tym problemu, to już nie będę ich zażywać. Zakończe kurację na 2,5 miesiąca. Nie wiem czy byłby sens zażywac znowu po 2 tyg przerwy(to chyba jednak dużo aby potem dokończyć?)Mam nadzieję, ze jezeli teraz przerwałam nie będą mi wypadać
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 21:50   #7
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: przerwanie tabletek na włosy

No to najwyraźniej już podziałało. Odstawienie nie powinno wywołać wypadania. Za to możesz powtórzyć kurację za jakiś czas, na przykład po pół roku czy ile tam producent zaleca.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-25, 21:59   #8
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: przerwanie tabletek na włosy

tak zapewne zrobię dziękuje )
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 15:29   #9
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: przerwanie tabletek na włosy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ze strony producenta:

Jak dla mnie suplement.
Myślę, że zaprzestanie brania po 2,5 miesiąca nie powinno zrobić jakiejś dużej różnicy, ale jeśli to cię martwi, to dokończ kurację, kiedy będziesz mogła. BTW zauważyłaś poprawę np na odrostach, na skórze, w tempie wzrostu paznokci?
Dla Ciebie suplement, według producenta lek:
Cytat:
Należy przeczytać uważnie całą ulotkę, ponieważ zawiera ona ważne informacje dla pacjenta.
Lek ten jest dostępny bez recepty, aby można było leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Aby jednak uzyskać dobry wynik leczenia, należy stosować Revalid ® ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce.
Należy zachować tę ulotkę, aby można ją było przeczytać ponownie w razie potrzeby.
Należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, gdy potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja.
Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po 3 miesiącach, należy skontaktować się z lekarzem.
To czy coś jest lekiem czy suplementem diety, zależy od dawki zawieranych przez niego składników.
A do autorki, nic się nie stanie jeśli przerwiesz, zawsze możesz wznowić branie tego preparatu, gdy będziesz mogła ponownie go zażywać, albo poczekaj i wznów całą kuracje za jakiś czas.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.