Podrażniona skóra głowy - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-21, 06:58   #1
agneshelene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 343

Podrażniona skóra głowy - pytanie


Przeszukałam forum w poszukiwaniu zbliżonego wątku, ale nic takiego nie było. Mam zatem nadzieję, że nie dubluję tematu...jeżeli jednak, proszę o przesunięcie go na właściwe miejsce
Mam 20 lat, od dziecka jestem alergikiem, a ściślej mówiąc, atopowcem. Kilka tygodni temu, na skutek podrażnienia jednokrotnie (!) użytym szamponem do włosów (Garnier z masłem karite i awokado do zniszczonych), pojawiły mi się na głowie swędzące, sączące się zmiany alergiczne, skumulowane w okolicach grzywki. Moja alergia jest generalnie zaleczona od dawna, takich zmian nie miałam od ładnych paru lat, więc nie ukrywam, że trochę mnie to przeraziło. Na ranach robią się strupy, ale bardzo łatwo odpadają, np przy czesaniu, a także w ciągu dnia, zwłaszcza, jak już mam trochę tłustsze włosy - de facto wygląda to jak łupież, ale widzę, że to jest atopowe. Próbuję smarować ranki Atoperalem, ale łatwo sobie wyobrazić, jakie robią się włosy po kremie z założenia silnie natłuszczającym; swędzenia i tak to nie łagodzi. Używam najłagodniejszego szamponu przeciwłupieżowego, jaki mam, ale niestety niewiele to daje. A nie mogę dać na to maści, którą mam na jakieś nawroty AZS, bo kortykosteroidy bardzo osłabiają włosy i powodują ich wypadanie w nakładanym miejscu, a w moim przypadku jeszcze wysuszają skórę - więc to takie błędne koło...

Pytania mam właściwie dwa:
1. Czym można to potraktować? Ktoś ma takie doświadczenia z alergią na szampon lub jakikolwiek preparat do włosów?
2. Jak bardzo przeciwwskazane jest w mojej sytuacji farbowanie odrostów? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak farba dla osób o wrażliwej skórze głowy?
Z góry dzięki wielkie za pomoc.
agneshelene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 18:51   #2
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Podrażniona skóra głowy - pytanie

Farby to chyba z naturalnej henny, bo możliwe że to detergenty tak działają (zresztą one nawet u nieatopowców robią ała na skórze głowy). Przerzuć się na mycie delikatną odżywką, albo szamponem bez sls - mnie co prawda tylko swędziała głowa czasami i potrafiłam się rozdrapać do krwi, ale po zmianie pielęgnacji przestała swędzieć

I myślę że może olejowanie by nie zaszkodziło, skoro i tak musisz natłuszczać skórę głowy, to możesz spróbować robić to olejkami, które dodatkowo na włosy fajnie wpływają,
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 00:14   #3
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Podrażniona skóra głowy - pytanie

Są farby dla wrażliwców: Biokap seria Delicato
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 00:24   #4
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Podrażniona skóra głowy - pytanie

Kup sobie delikatny szampon dla dzieci, na każde 100 ml szamponu dodaj 15 kropli olejku z drzewa herbacianego, po każdym myciu płucz włosy naparem z rumianku (jak masz jasne włosy) albo korzenia łopianu. Dobry jest też ponoć olej łopianowy.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 23:28   #5
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Podrażniona skóra głowy - pytanie

agneshelene - jamci jest alergik i sezonowo atopowiec, z nadwrażliwą skórą głowy... Po pierwsze, drugie i trzecie idź do lekarza, niechby i rodzinnego. Próbując sama możesz sobie zaszkodzić jeszcze bardziej.
Odradziłabym gorąco szampon przeciwłupieżowy. Dziecięcy też bo one wcale nie są takie cacy - mają ekstrakty ziołowe i sól. Ze strupkami jako takimi nie robiłabym nic, skóra błaga o złagodzenie i jak się złagodzi to i strupki powinny się uspokoić.
Mnie tyłek uratował szampon i emulsja do skóry głowy Emolium, ale coś w nich jest nie do końca tak, bo już ich nie mogę używać (swędzi).
Teraz tyłek mi ratuje mycie głowy wywarem z orzechów piorących (może być mydlnica) a potem kompres pod folię z żelu z siemienia lnianego, oba znane z działania leczniczego na skórę
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:11   #6
jj4u
Rozeznanie
 
Avatar jj4u
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 983
GG do jj4u
Dot.: Podrażniona skóra głowy - pytanie

Ja ze swojej strony polecam olejek z drzewa herbacianego. Trzeba dodać kilka kropel do szamponu lub EWENTUALNIE nanieść na zmiany, ale max 2 razy dzienni przez 3 dni i w niewielkiej ilości. Polecam też smarowanie skóry głowy olejem kokosowym - nawilży skórę głowy i włosy Polecam również szampon Pirolam, kosztuje okolo 30 zł za 60 ml, ale jest dość wydajny i nie trzeba go używać codziennie
__________________
Mój BLOG zapraszam

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie



jj4u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.