Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;) - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesuj± siê kultur±, sztuk±, filmem, literatur±, polityk± itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-08-27, 21:15   #1
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje miêdzy pólnoc± a po³udniem
Wiadomo¶ci: 350

Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)


Hej, nie wiem, czy taki w±tek siê przyjmie, ale jestem ciekawa ewentualnych odpowiedzi

Czy zdarzy³o wam siê kiedy¶ siêgn±æ po ksi±¿kê, nawet je¿eli nic o niej nie wiedzieli¶cie i tylko ze wzglêdu na to, ¿e mia³a intryguj±cy tytu³? Je¶li tak, to mo¿e was rozczarowa³a zawarta w utworze tre¶æ, spowdziewali¶cie siê czego¶ kompletnie innego po tytule?

W moim odczuciu nieco zwariowanym tytu³em jest: 13 i pó³ ¿ycia kapitana Niebieskiego Misia Waltera Moersa. ksi±¿ka jest ¶wietna, zadziwia mnie bogactwo wyobra¼ni autora.

Natomiast w wolnej chwili chcia³abym przeczytaæ tylko ze wzglêdu na intryguj±cy tytu³ takie oto ksi±¿ki:
Czy androidy ¶ni± o elektrycznych owcach?
Drewniane kawa³ki Boga
Mechaniczna pomarañcza (chocia¿ tutaj akurat co¶ nieco¶ wiem, czego sie spodziewaæ)
W cukrze arbuzowym

A wiêc...?

Edytowane przez justmine2
Czas edycji: 2009-08-30 o 19:24 Powód: b³±d fleksyjny
justmine2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-29, 10:21   #2
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomo¶ci: 479
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

"¦wiatowe perspektywy dla 60-miligramowych opakowañ serka 'Fromage Frais' na lata 2009-2014"
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....NACH/460429038 dla ciekawych;p
__________________
"Zw±tpiwszy w mi³o¶æ i cnotê, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-29, 16:22   #3
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomo¶ci: 848
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

Nigdzieb±d¼

Czasem siê czujê jakbym byla w³asnie w takim miejscu...
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-29, 19:55   #4
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 2 798
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

Batoniki Always miêkkie jak deszczówka Marty Fox
illuvies jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-29, 22:07   #5
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 1 711
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

Ze wzglêdu na tytu³ kupi³em "Fantastyczne samobójstwo zbiorowe" - podobno bardzo pozytywna historia, ale po 1/3 zmêczy³ mnie styl autora, który chyba zapomnia³, ¿e ludzie czasem co¶ mówi± a nie tylko robi± rzeczy. Trochê lepiej by³o z "B³ogos³awieni, którzy robi± ser" - wytrwa³em, ale ta okaza³ siê raczej przeciêtnym czytad³em, co najwy¿ej w nieprzeciêtnej scenerii. Pó¼niej trafi³em na "Sen_numer_9" o której te¿ wiedzia³em niewiele wiêcej ni¿ to, ¿e podoba mi siê tytu³ (nie by³o nawet konkretnego opisu z ty³u) i to akurat by³o jedno z najlepszych prze¿yæ jakie mia³em z ksi±¿kami. A mo¿e po prostu najlepsze.

Z tych których nie czyta³em, ale tytu³ brzmi interesuj±co: "Buddy Holly ¿yje i pozdrawia z Ganimedesa", "Cienka b³onka baloników" i "Dziwny przypadek psa nocn± por±".

Z ciekawostek których raczej nie mam zamiaru czytaæ: "Nostradamus zjad³ mi chomika" i "Zgubi³em mózg mojego dziadka".

Cytat:
Napisane przez justmine2
W moim odczuciem nieco zwariowanym tytu³em jest: 13 i pó³ ¿ycia kapitana Niebieskiego Misia
To nic w porównaniu z pe³nym tytu³em ;)
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-30, 12:43   #6
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznañ/Kielce
Wiadomo¶ci: 1 270
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

Oj, znalaz³oby siê kilka takich intryguj±cych tytu³ów xD Oto moi absolutni faworyci:
-"Mê¿czyzna, który pomyli³ swoj± ¿onê z kapeluszem".
-"P³yñcie ³zy moje, rzek³ policjant".
-"Opuszczone wózki na zakupy w pó³nocno-wschodniej Ameryce Pó³nocnej".
-"Cicho u¶pieni w ¿abich pi¿amach".
-"Ludzie, którzy nie wiedz±, ¿e s± martwi, jak przywi±zuj± siê do niczego nie spodziewaj±cych siê przypadkowych osób, i co z tym robiæ".
-"Dlaczego dziecko gotuje siê w mama³ydze".
I mój absolutny muszmieæ, czyli:
-"Jak bêd±c kobiet± w dowolnym wieku zepsuæ ¿ycie sobie i innym. Poradnik dla pocz±tkuj±cych"
Immaginary jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-30, 15:00   #7
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 3 355
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

Myd³o z ³abêdziem.

Kazdy, komu wspomnialam o tym tytule wybucha³ ¶miechem, a ja do dzisiaj nie mogê poj±c dlaczego ; P

Tak czy siak ksi±zka mnie nie zainteresowa³a i dobrnê³am chyba do 16 strony, po czym odda³am spowrotem do biblioteki
mila17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 19:33   #8
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje miêdzy pólnoc± a po³udniem
Wiadomo¶ci: 350
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

No nie¼le... Jak na razie moimi faworytami s±: Mê¿czyzna, który pomyli³ swoj± ¿onê z kapeluszem oraz Zgubi³em mózg mojego dziadka ,chocia¿ wszystkie wymienione s± warte uwagi

I potwierdzaj± siê moje przypuszczenia, ¿e intryguj±cy tytu³ widniej±cy na ok³adce wcale nie musi oznaczaæ, ¿e tre¶æ ksi±¿ki bêdzie ciekawa...

Rabid, a jaki jest pe³ny tytu³ 13 i pó³ ¿ycia...?
justmine2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-30, 20:27   #9
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 5 278
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

Trzêsienie czasu ;-)

W bibliotekach lubiê "i¶æ na ¿ywio³" i sugerowaæ siê po prostu niezwyk³ym tytu³em. Czêsto wychodzi mi to na dobre ;-)
__________________
ahinsa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-30, 21:28   #10
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 1 711
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

Cytat:
Napisane przez justmine2 Poka¿ wiadomo¶æ
Rabid, a jaki jest pe³ny tytu³ 13 i pó³ ¿ycia...?
Razem z podtytu³em: "13 1/2 ¿ycia kapitana Niebieskiego Misia: Wspomnienia nied¼wiedzia morskiego z po³owy prze¿ytych lat, opatrzone wieloma ilustracjami, z wykorzystaniem Leksykonu wymagaj±cych obja¶nienia cudów, form istnienia oraz zjawisk w Zamonii i okolicach autorstwa prof. dr. Abdula Nachtigaller".

Cytat:
Napisane przez ahinsa Poka¿ wiadomo¶æ
W bibliotekach lubiê "i¶æ na ¿ywio³" i sugerowaæ siê po prostu niezwyk³ym tytu³em. Czêsto wychodzi mi to na dobre ;-)
Robi³em tak samo. Jest sporo ksi±¿ek w których tytu³ to jedyna mocna strona, ale na pewno ³atwiej tak znale¼æ co¶ interesuj±cego ni¿ bior±c po kolei "Barwy mi³o¶ci', 'Bezdro¿a mi³o¶ci', 'Blask mi³o¶ci', 'Boginiê mi³o¶ci', 'Cenê mi³o¶ci', 'Cud mi³o¶ci', 'Czar mi³o¶ci', 'Drzewa mi³o¶ci', 'Eliksir mi³o¶ci', 'Go³êbie mi³o¶ci', 'Huragan mi³o¶ci', 'Dziecko mi³o¶ci', 'Jêzyk mi³o¶ci', 'Klejnot mi³o¶ci', 'Koronê mi³o¶ci', 'Lawinê mi³o¶ci'...
Pozdrawiam, babciu.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-01, 22:54   #11
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: du¿y pokój;)
Wiadomo¶ci: 1 389
Dot.: Najciekawsze, najbardziej pomys³owe, intryguj±ce i zwariowane tytu³y ksi±¿ek ;)

a ja my¶la³am ¿e Smêtarz zwierz±t jest dziwne:P
nenowka152900 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kultura(lnie)


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.