kwasy, kwaski i kwaseczki - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-27, 10:12   #511
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Hexxana
A jakiego nawilzacza uzywasz???
Ultimate Moisture Neutrogeny...

Ja chcialam dzis oficjalnie powiedziec, ze skonczylam z kwasami...
Okazuje sie, ze ja poprostu mam na nie uczulenie!!!

Kupilam 3 dni temu Cleanance Avene...i cera odrazu zaczyna sie ujednolicac...tak wiec dziewczyny uwazajcie z kwasami!!!
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 10:39   #512
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Access denied.

Edytowane przez dezire
Czas edycji: 2006-03-01 o 18:48
dezire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 11:09   #513
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

hej
Mam pytanie.Jestem po 4tym zabiegu kwasami,ostatni w zeszlym tyg. 80procent.I jeszcze mnie wysypuje,co prawda sa to male krostki,z bialymi czubkami,ale jednak;/Czy cos jest nie tak?Czy to jest normalne na tym "stadium",ze sie tak wyraze?Bo dermatolog mi mowil,ze po 3cim zabiegu jeszcze moze sie cos pojawiac,ale o 4tym nic juz nie mowil,A u mnie,jak tylko skora zaczela sie zluszczac,patrze,a na tej nowej,zluszczonej,czerwon e krostki sa gdzieniegdzie;/
Pozatym,niewiem,ale chyba zamiast tych 4 zabiegow aha,2 easy peel'e dalyby chyba lepsze efekty,albo to ja jestem slepy albo niecierpliwy,ze efekty slabe jak narazie widze;/pzdr
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 12:07   #514
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez oliwkadawida
Ja chcialam dzis oficjalnie powiedziec, ze skonczylam z kwasami...
Okazuje sie, ze ja poprostu mam na nie uczulenie!!!

Kupilam 3 dni temu Cleanance Avene...i cera odrazu zaczyna sie ujednolicac...tak wiec dziewczyny uwazajcie z kwasami!!!
czegoś tu nie rozumiem skończyłaś z kwasami, bo masz na nie uczulenie i kupiłaś... krem z kwasami (Cleanance Avene)?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 13:34   #515
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
czegoś tu nie rozumiem skończyłaś z kwasami, bo masz na nie uczulenie i kupiłaś... krem z kwasami (Cleanance Avene)?
taa...jakies 2 godzinki temu wlasnie przeczytalam doglebnie o skladzie Cleanance...i faktycznie ma kwasy...albo raczej kwas...ale salicylowy w stezeniu zniklym
Moze jestem uczulona na Aha ktore sa w ogromnym stezeniu w Lysanelu?Ze tak powiem cholera juz wie?!ale nie bylo to normalne ze przez 2 miesiace mialam na non stopie jakies grudy!?
eshhh..
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 16:40   #516
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez oliwkadawida
taa...jakies 2 godzinki temu wlasnie przeczytalam doglebnie o skladzie Cleanance...i faktycznie ma kwasy...albo raczej kwas...ale salicylowy w stezeniu zniklym
Moze jestem uczulona na Aha ktore sa w ogromnym stezeniu w Lysanelu?Ze tak powiem cholera juz wie?!ale nie bylo to normalne ze przez 2 miesiace mialam na non stopie jakies grudy!?
eshhh..

A mozesz to jasniej okreslic?
z tego,co sie orientuje to skora roznie reaguje na kwasy i etap oczyszczania u kazdego inaczej przebiega.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 17:03   #517
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

hmm...w tym watku sa chyba kazde etapy mojej kuracji opisane...
nigdy nie mialam ropnych zmian.Policzki mam idealnie gladkie niczym pupcia niemowlaka...czolo zas jest w tak jak by zaskorniki ale nie czarne...poprostu w grudki...ale teraz gdy przestalam uzywac Lysanelu od strony skroni zaczyna sie wygladzac...Strefa T przetluszcza sie (mam mieszana cere) ale wcale nie jakos tragicznie- przecietnie poprostu...
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 17:24   #518
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Nie chodzilo mi o opis kuracji,tylko zebys jasniej okreslila skad wniosek o uczuleniu na kwasy
zreszta reakcje alergiczne moga byc rozne.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 17:54   #519
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

aaa...wiec wg. mnie oczyszczanie skory kwasami nie powinno trwac az 2 miesiace...wiecznie swedzaca skora i plamy czerwone...juz po tygodniu zaprzestania kurscji skora wrocila do normalnosci...a moj wniosek o uczuleniu stad, iz skonsultowalam sie z 2-ma osobami ktore utwierdzily mnie w przekonaniu ze kwasy nie sa dla wszystkich!zauwazylam za to jeden zupelnie nieoczekiwany przezemnie plus uzywania kwasu- poczatki zmarszczek mimicznych kolo ust wyraznie sie zredukowaly...no i czolo (co widze dopiero teraz kiedy przestalam uzywac Lysanelu) wygladza sie...a mowie w czasie terazniejszym poniewaz nadal mi jeszcze znikaja te wiecznie czerwone plamki po syfkach...
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 11:31   #520
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Hmmm, to ja opiszę coś takiego:
I ja i moja koleżanka z mieszkania używamy glyco a. Używam filtra avene na dzien. Koleżanka używała glyco dłuższy czas, ale bez filtrów, bo lekarz, pomimo, że wspomniał coś o filtrze, to jakoś nie powiedział, że to absolutnie konieczne. No i koleżanka teraz jęczy i biadoli. Jakiś czas temu twierdziła ze ma uczulenie na kwas, bo pojawiły się jej czerwone place i podrażnienie na twarzy. A to po prostu było od słońca. Teraz odstawiła kwas wogóle, bo cera jej zwariowala - ma jakieś grudki, buzia nie jest gładka jak kiedyś, jest szorstka i grudkowata.
A ja filtruję się, nie patrzę na błysk i cera mi zdrowieje
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 11:52   #521
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

rozumiem ze sugerujesz ze sie opalalam albo filtrow nie stosowalam?hmm..jestes w bledzie...stosowalam 40 spf i to jeszcze gruba warstwe (krem angielskiej firmy simple)...
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 12:56   #522
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez oliwkadawida
rozumiem ze sugerujesz ze sie opalalam albo filtrow nie stosowalam?hmm..jestes w bledzie...stosowalam 40 spf i to jeszcze gruba warstwe (krem angielskiej firmy simple)...
a masz pewność, że ta firma ma stabilne filtry o pełnym zakresie ochrony UVA+UVB? chętnie poczytałabym opinię Basi nt. filtrów tej firmy masz może skład, wiesz, czy zawierają Tinosorb?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 17:27   #523
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
a masz pewność, że ta firma ma stabilne filtry o pełnym zakresie ochrony UVA+UVB? chętnie poczytałabym opinię Basi nt. filtrów tej firmy masz może skład, wiesz, czy zawierają Tinosorb?
mi sie wydawalo ze sa stabilne ale same popatrzcie : http://www.simple.co.uk/SimpleSun/F40Faceprotector
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 18:19   #524
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Być może rzeczywiście Twoja skóra nie toleruje AHA i dlatego podrażnienia znikają po przestawieniu się na BHA. Ale generalnie przy takich stężeniach kwasów, jak w kremach do domowego użytku, nie trzeba ograniczać kuracji i 2 m-ce to nie za długo. Ograniczeniem powinno być zwiększenie ilości światła słonecznego, które nawet mimo stosowania filtrów może wiosną i latem podrażniać (bo np. filtr się zetrze albo nałożymy go za mało, osłabimy makijażem etc.).
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 20:05   #525
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez oliwkadawida
mi sie wydawalo ze sa stabilne ale same popatrzcie : http://www.simple.co.uk/SimpleSun/F40Faceprotector
jeśli dobrze rozszyfrowałam skład, to krem ten chroni przed UVB, ale słabo chroni przed UVA - tylko przed krótkimi falami UVA II i to w zakresie 10%, zaś najgroźniejsze są fale długie UVA I, przed którymi ten krem nie chroni. dlatego zawsze polecam używanie kremów, które poleca Basia, bo wtedy mamy pewność, że krem chroni przed pełnym zakresem promieniowania UVA i UVB i filtry są fotostabilne:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/filtryindex.htm
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 20:49   #526
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

tzn.sugerujesz ze mialam wysyp przez okres tych calych 2-och miesiecy przez to ze ten krem do konca mnie nie chronil?i jeszcze w dodatku ze tu slonca nie bylo?nie rozumiem...pomijam juz wogole fakr ze w zimie chodze w czapce i mam zawsze czolo zakryte!
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 20:23   #527
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Podpinam sie pod watek...

...otoz od jakiegos czasu chodza mi po glowie kwasy... Zbliza sie wiosna i pogoda odpowiednia dla takich zabiegow. Z glebokim zluszczaniem mialam do czynienia wiosna w zeszlym roku, kiedy zdecydowalam sie na Green Peel dr Schrammek u lekarza medycyny estetycznej. Byl to jednorazowy zabieg, ale bylam zadowolona z efektow - cera przestala sie przetluszczac, miala ujednolicony koloryt, wypryski pojawialy sie niezwykle rzadko. Niestety po zimie moja cera wyglada znowu kiepsko - wypryski pojawiajace sie przed okresem zostawiaja slady, ktore sie dlugo goja. I chociaz nie pale, buzia ma ziemnisty kolor. Rozszerzone pory, sklonnosc do zaczerwienien... Uzywam aptecznych kosmetykow, ale to nie pomaga. Czuje, ze potrzebuje czegos "mocniejszego".

Zastanawiam sie nad Renewal Neostraty. Jego sklad to:

-Glukonolakton PHA 12,00% - substancja nawilżająca, antyoksydant

- Pre-retinol 1% - lek przeciwdziałający starzeniu się skóry

- Witamina E 1% - antyoksydant

- Glikol propylenowy 5% - nawilża, regeneruje, oczyszcza skórę

- Oleje z kiełków zbóż 4% - bogate w wit. F, E, karoten, lecytynę

- Palmintynian izopropylu 3.5% - nawilża, odtwarza płaszcz wodno-lipidowy Hydroksystearynian ortylu 3,5% - emolient, substancja kondycjonująca skórę

- Arginina 2% - aminokwas, substancja odżywcza, regulator pH

- Dimetikon 2% - kondycjonuje i chroni skórę, tworząc na jej powierzchni "film"

- Stearynian glicerylu 1,75% - środek powierzchniowo czynny

- Glicyna 0,5% - regulator pH

Co o nim myslicie? Chcialabym takze poradzic sie odnosnie kompleksowej pielegnacji w czasie "kwasowej" kuracji, a mianowicie:

1) Czym myc twarz? (obecnie do demakijazu uzywam plynu micelarnego Avene, a po czym myje twarz kremem czyszczacym dr Hauschki, ale mysle, ze bedzie on malo delikatny, dla cery traktowanej kwasami...)

2) Oczywiscie filtr. Tu juz jestem bardziej zorientowana - zdecyduje sie na Avene 50. (po Green Peelu uzywalam Avene 60 matujacej, ale kiepsko matowil.) Na wizazu w watku "Filtromaniaczek" wyczytalam o mleczku, ponoc lzejsze, mysle o jego zakupie...

3) Makijaz. Obecnie uzywam fluidu korygujacego Vichy Dermabled. Czy ktoras z Wizazanek uzywa go na filtr? I jak sie wtedy zachowuje? Pudry odpadaja - wszystkie mnie zapychaja.

Bede niezwykle wdzieczna za pomoc.

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-03-01 o 21:27 Powód: chochlik
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 20:24   #528
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez oliwkadawida
tzn.sugerujesz ze mialam wysyp przez okres tych calych 2-och miesiecy przez to ze ten krem do konca mnie nie chronil?i jeszcze w dodatku ze tu slonca nie bylo?nie rozumiem...pomijam juz wogole fakr ze w zimie chodze w czapce i mam zawsze czolo zakryte!
Z tego co wiem promieniowanie UVA jest wyzsze zima niz latem [zrodło: Biochemia Urody]. wiec to co napisała Justa79 nie jest bezzasadne i warte przemyślenia [jako jeden z czynnikow ktore mogly spowodowac podraznienie].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 21:12   #529
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Ivonka:
Nie kupisz nigdzie teraz mleczka avene ja próbowałam i srodze się zawiodłam Mają się pojawić na przełomie marca i kwietnia, więc za jakiś miesiąc. Tymczasem, można spróbować emulsję avene 50+, ja mam ją w zamian za mleczko. Jest tłustawa trochę, ale kremu pod nią nie trzeba.
I biaława warstewka jest minimalna.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-01, 21:19   #530
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Rozumiem, musze sprostowac, bo po Green Peelu uzywalam Avene 60 A 60 B -nie zapychal mnie, ale po ok godzinie zaczynalam sie swiecic...
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 22:14   #531
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

a co sadzicie,o tym,zeby na dzien kupic sobie SALIDERM,i sotsowac punktowo na przebarwienia i gdzieniegdzie krostki?Bo slyszalem,ze niezle "wypala" przebarwienia i fajnie sie luszcza po tymKurcze,chodzi mi po glowie,zeby tego wyprobowac i chyba jutro odwiedze apteke i sobie fundne to,w koncu chyba cos ok10zeta koszt.Hm?
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 12:25   #532
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez oliwkadawida
tzn.sugerujesz ze mialam wysyp przez okres tych calych 2-och miesiecy przez to ze ten krem do konca mnie nie chronil?i jeszcze w dodatku ze tu slonca nie bylo?nie rozumiem...pomijam juz wogole fakr ze w zimie chodze w czapce i mam zawsze czolo zakryte!
nic takiego nie sugeruję, nie wiedziałam, że miałaś wysyp tylko na czole. słońca nie było? to, że nie widzisz promieniowania UVA, nie znaczy, że go nie ma. czapka? SPF może ok. 4. PPD pewnie wcale.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 17:39   #533
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

W tematyce "kwasowej" jestem kompletnym laikiem,wiec sie zwracam do was,bo mam pewne zapewne "głupie" pytanko.Przeczytałam cały watek (ufff) i tak mnie zastanawia jedna rzecz.Stosujac diacneal,lysanel,glyco-a,anew dwustopniowy peeling czy inny produkt macie wysyp pryszczy i zaskornikow po jakims tam czasie od rozpoczecia kuracji i czy w zwiazku z tym jak juz wam wyskocza te biale prychole to je mozna potraktowac tymi preparatami ktore wymienilam czy raczej trzeba je ominac?
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 18:50   #534
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Ja ich nie omijam.
BTW,ponownie pytam,czy ktos uzywal stad moze przypadkiem Salidermu,i moze mi cos o nim powiedziecBylbym wdzieczny
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 19:25   #535
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Hej, nie jestem specjalistką od kwasów, ale mam dwie uwagi:
- Ivvonko, wiosna chyba nie jest najlepszą porą na stosowanie kwasów zwłaszcza tak silnych
- Michał nie znam salidermu, ale czy to na pewno dobry pomysł, by stosować go na dzień (kwasy lepiej na noc)
Pozdrawiam cieplutko
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 19:29   #536
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Od 3 miesięcy stosuję Diacneal + filtry oczywiście Do kiedy mogę stosować kurację kwasami, trochę się obawiam tego marcowego słonka...
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 20:01   #537
sylwia-85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
GG do sylwia-85
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Dziewczyny jak mam usunąć przebarwienia i dziurki po trądziku? Mam juz dość. Stosowąłam przez 3 miesiace Acne Derm i nic nie pomógł. Skóra może jest gładsza i bez wyprysków, ale przebarwienia i dziurki nadal są nieruszone? Co polecacie? Dodam, że moje możliwości finansowe nie są zbyt duże wiec potrzebuję czegos totalnie sprawdzonego!help . . .
sylwia-85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 20:17   #538
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Hej, nie jestem specjalistką od kwasów, ale mam dwie uwagi:
- Ivvonko, wiosna chyba nie jest najlepszą porą na stosowanie kwasów zwłaszcza tak silnych
Hm... Nie wiem, czy jestem dobrze zorientowana , ale z tego co czytalam i z tego, co mowila mi moja lekarka, to najlepsza pora na zluszczanie jest okres jesieni i wiosny, kiedy nie ma ani zbyt wysokich ani zbyt niskich temperatur. Jesli chodzi o slonce to jest to oczywista sprawa. Natomiast mroz rowniez nie sprzyja delikatnej, zluszczanej skorze, zwlaszcza tej ze sklonnoscia do pekajacych naczynek... Jesli jestem w bledzie, prosze mnie z niego wyprowadzic. Nie chce zrobic sobie krzywdy
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 21:29   #539
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Mona Liza
Od 3 miesięcy stosuję Diacneal + filtry oczywiście Do kiedy mogę stosować kurację kwasami, trochę się obawiam tego marcowego słonka...
Jeśli stosujesz stabilne filtry i nakładasz je w przepisowej ilosci 2ml na twarz, to nie masz sie czego obawiac
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-02, 21:40   #540
oliwkadawida
Raczkowanie
 
Avatar oliwkadawida
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Krk/Londyn
Wiadomości: 121
GG do oliwkadawida Send a message via Skype™ to oliwkadawida
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez justa79
czapka? SPF może ok. 4. PPD pewnie wcale.
..no to tu widocznie moja niewiedza wychodzi...ale tak- wysyp mialam tylko na czole (bo 2 pryszczyki ktore wyszly mi na nosie wciagu tych 2 miesiecy rownie dobrze mogly byc spowodowane okresem)...a co dodam jeszcze...teraz (Lysanelu juz chyba z 2 tyg nie nakladalam) jak nakladam nawilzacz nocny to na policzkach az mam rumience (raz mialam je po nalozeniu Lysanelu, gdzie wcale nie powinien mnie podraznic bo to bylo juz po paro-tygodniowym uzywaniu go)...wiec jak widac moja skora zaczela wariowac zupelnie...czyz nie?
oliwkadawida jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.