Dziwny ginekolog - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-12, 13:22   #1
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983

Dziwny ginekolog


Bylam dzisiaj u ginekologa potwierdzić ciaze, była to moja pierwsza wizyta w zyciu. Bylam bardzo zdenerwowana, najpierw wsadzila mi wizernik, trochę bolało, nawet nie wiem czy pobrala cytologie bo to trwalo dosłownie z minute, wyciagla i poszlysmy do drugiego pokoju i tam mi zrobila usg dopochwowe. Powiedziala ze cos jest ale kropeczki jeszcze nie ma. Potem wrocilysmy do jej gabinetu i powiedziała mi zebym brala tabletki Symnatal pro baby i zrobila badania krwi i moczu. Nic więcej nie powiedziała, ja jako ze była zdenerwowana swoja pierwsza wizyta o nic się nie pytałam czy wszystko ze mna ok czy nie. Pytala mi się czy będę do niej chodzic na nfz, bo dzisiaj bylam prywatnie, a ja jej mowie ze jeszcze nie wiem, no ale chyba cytologie powinna mi zrobić, albo się myle no nie wiem. Musze poszukać innego gina, ale wcześniej jeszcze sobie zrobie badania, i tu jest moje pytanie, jakie dokładnie badania musze zrobić i ile w calosci one kosztują. Nie wiem czy brac tabletki te co mi podala czy nie, czy poczekać na wyniki badan i isc do innego gina.
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:38   #2
dorotape1987
Wtajemniczenie
 
Avatar dorotape1987
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 412
Dot.: Dziwny ginekolog

wiesz co no dziwna sytuacja... wiadomo pierwsza wizyta wszystko nowe to czlowiek by chcial wiedziec
co ja uwazam ze dobry ginekolog ktory prowadzi ciaze to podstawa i jesli masz czuc sie niekomfortowo to lepiej zmienic
badan na poczatku jest sporo i faktycznie jednym z nich jest cytologia ten symnatal to kompleks witamin dla ciezarnych wiec zaszkodzic nie zaszkodzi ale zorientuj sie czy ma w skladzie kwas foliowy bo on jest na poczatku wazny aaa i tak wogole to ktory tydzien ??
__________________
moje szczęście Navidek 02.12.2014
dorotape1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 14:26   #3
beatkqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 178
Dot.: Dziwny ginekolog

dziwne jest to, że była to Twoja pierwsza wizyta w życiu.
beatkqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 17:01   #4
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Dziwny ginekolog

Cytat:
Napisane przez beatkqa Pokaż wiadomość
dziwne jest to, że była to Twoja pierwsza wizyta w życiu.
No właśnie...
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 17:22   #5
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Dziwny ginekolog

5 tyg. Jeśli chodzi o wizyte to ja nie latam od lekarza do lekarza, bo ktoś uważa sobie ze tak trzeba. Moja babcia nie była nigdy u ginekologa i jeszcze zyje w zdrowiu majac 94 lata. A zawsze można wykryc cos nawet jak się regularnie bada, wiec uważam ze zdania sa podzielone.
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 17:58   #6
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Dziwny ginekolog

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
5 tyg. Jeśli chodzi o wizyte to ja nie latam od lekarza do lekarza, bo ktoś uważa sobie ze tak trzeba. Moja babcia nie była nigdy u ginekologa i jeszcze zyje w zdrowiu majac 94 lata. A zawsze można wykryc cos nawet jak się regularnie bada, wiec uważam ze zdania sa podzielone.

Dokładnie - trzeba się badać żeby coś wykryć. A żyjemy w trochę innych czasach niż 94-letnia babcia więc porównanie jest trochę bez sensu. Ja za to znam dziewczynę która poszła do ginekologa w wieku lat 28 i już nie było czego ratować - zaawansowany rak szyjki macicy.
Mam nadzieję że z ciążą i dzieckiem będzie wszystko w porządku i zmądrzejesz.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 18:05   #7
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Dziwny ginekolog

No, ja też, gdybym się trzymala Twoich zasad,autorko,to wąchałabym już kwiatki od spodu-powodzenia z takim podejściem:/
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 18:15   #8
allgoodthings
Zadomowienie
 
Avatar allgoodthings
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 012
Dot.: Dziwny ginekolog

5 tydzień to wcześnie, mogła nic nie widzieć bo np ma słabszy sprzęt. Idź do laboratorium i zrób test z krwi beta hcg, jak będzie wysokie, to ciąża zapisz się na wizytę później, ale ważne by przed 10 tygodniem (do becikowego)

za test beta hcg płaciłam jakieś grosze.
__________________
38t5d

Edytowane przez allgoodthings
Czas edycji: 2014-08-12 o 18:16
allgoodthings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:00   #9
Calineczka 27
Zakorzenienie
 
Avatar Calineczka 27
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 622
Dot.: Dziwny ginekolog

Sorry, ale tzreba powiedzieć, że MASZ ODWAGĘ SKORO NIGDY NIE BYŁAŚ U GINA.
Calineczka 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:45   #10
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dziwny ginekolog

Cytat:
Napisane przez Calineczka 27 Pokaż wiadomość
Sorry, ale tzreba powiedzieć, że MASZ ODWAGĘ SKORO NIGDY NIE BYŁAŚ U GINA.
Nie wiadomo ile autorka ma lat. Rozumiem pierwsza wizyta w wieku 16-18 lat. Gorzej, jak ma ponad to.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:48   #11
Calineczka 27
Zakorzenienie
 
Avatar Calineczka 27
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 622
Dot.: Dziwny ginekolog

Jeśli się współżyje a do tego planuje dziecko to trzeba robić cytologię chociaż od czasu do czasu.
Calineczka 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-12, 20:02   #12
ZygaEffka
Zadomowienie
 
Avatar ZygaEffka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: POznań Miasto Doznań
Wiadomości: 1 481
Dot.: Dziwny ginekolog

Wziernik wsadza lekarz nie tylko po to żeby pobrać Cyto , tylko ułatwić sobie pracę i sprawdzić wydzielinę pochwową , gdyby pobrała ci coś do badania to powiedziała by kiedy masz zadzwonić lub wrócić po wyniki . Co do Twojej wiedzy na temat wizyt u ginekologa to trochę jesteś zacofana w tym bo inaczej bym tego nie nazwała , w dzisiejszych czasach szczepi się 13 nastolatki przeciwko raku szyjki macicy i powinno się iść w wieku 16 lat najpóźniej na pierwsze badanie do ginekologa ... więc to że ci babcia tyle żyła czy żyje to nie znaczy że Ty też bedziesz taka zdrowiuśka , mam tylko nadzieje że jak juz sie okazę że jest zarodek i serduszko bije to że bedziesz chodzić na wizyty do lekarza regularnie ?
__________________
19.09.2014 godz.22.20 53 cm 2620 g 10 PA
Zosieńka jest już z nami
nasz skarb
nasz kawałek nieba

ZygaEffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 20:11   #13
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dziwny ginekolog

Cytat:
Napisane przez ZygaEffka Pokaż wiadomość
Wziernik wsadza lekarz nie tylko po to żeby pobrać Cyto , tylko ułatwić sobie pracę i sprawdzić wydzielinę pochwową , gdyby pobrała ci coś do badania to powiedziała by kiedy masz zadzwonić lub wrócić po wyniki . Co do Twojej wiedzy na temat wizyt u ginekologa to trochę jesteś zacofana w tym bo inaczej bym tego nie nazwała , w dzisiejszych czasach szczepi się 13 nastolatki przeciwko raku szyjki macicy i powinno się iść w wieku 16 lat najpóźniej na pierwsze badanie do ginekologa ... więc to że ci babcia tyle żyła czy żyje to nie znaczy że Ty też bedziesz taka zdrowiuśka , mam tylko nadzieje że jak juz sie okazę że jest zarodek i serduszko bije to że bedziesz chodzić na wizyty do lekarza regularnie ?
Dlaczego najpóźniej w wieku 16 lat?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:00   #14
ZygaEffka
Zadomowienie
 
Avatar ZygaEffka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: POznań Miasto Doznań
Wiadomości: 1 481
Dot.: Dziwny ginekolog

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Dlaczego najpóźniej w wieku 16 lat?
"Przyjmuje się, że na pierwszą wizytę do ginekologa warto wybrać się w okresie dojrzewania, między 14. a 16. rokiem życia. Pierwsze badanie będzie miało charakter profilaktyczny. Często wystarczy, że lekarz skorzysta z ultrasonografu, co pozwala wykonać badanie w sposób nieinwazyjny, bezbolesny i bardzo szybki. U starszych nastolatek zwykle wykonuje się badanie palpacyjne narządu płciowego (lekarz kładzie ręce na brzuchu pacjentki i uciska powłoki brzuszne, aby zbadać jej organy wewnętrzne), badanie we wziernikach czy badanie piersi. Wszystko po to, aby wykluczyć ewentualne zmiany anatomiczne bądź wrodzone, torbiele jajników czy nadżerkę szyjki macicy. Dzięki badaniu piersi lekarz ocenia stopień ich rozwoju, może również wykryć ewentualne nieprawidłowości."

Mnie Mama zaprowadziła jak miałam 14 lat pierwszy raz , warto sprawdzać i dbać o zdrowie od najmłodszych lat .
__________________
19.09.2014 godz.22.20 53 cm 2620 g 10 PA
Zosieńka jest już z nami
nasz skarb
nasz kawałek nieba

ZygaEffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:03   #15
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dziwny ginekolog

No ale tak naprawdę - co było nie tak z tą wizytą?
Dziwny ginekolog? Przecież nie masz porównania.
Czemu musisz szukać innego gina?
Czego chciałaś się dowiedzieć w 5tc? Jak chciałaś, to mogłaś zadawać pytania, niestety część ginekologów taka jest - mało wylewna.
Co do badań - a skąd my mamy wiedzieć, co Ci lekarka zapisała?
Ja np. w pierwszej ciąży miałam badanie na zespół antyfosfolipidowy, koszt ok. 150 zł, więc bez wiedzy, co masz na zleceniu, nikt Ci nie powie, ile zapłacisz. A poza tym - każde laboratorium ma inne ceny.
Co Ci tam zapisała? Tarczycę, tokso, cytomegalię powinna na pewno, oprócz oczywiście całej morfologii i moczu.

I moje ważne pytanie: brałaś/bierzesz kwas foliowy?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:09   #16
Jagódkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Jagódkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 189
Dot.: Dziwny ginekolog

Takie trochę nieodpowiedzialne podejście jak dla mnie rozpoczynając współżycie, a nie zainteresować się wcześniej swoim ciałem i nie pójść do lekarza...
Jagódkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:38   #17
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Dziwny ginekolog

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
5 tyg. Jeśli chodzi o wizyte to ja nie latam od lekarza do lekarza, bo ktoś uważa sobie ze tak trzeba. Moja babcia nie była nigdy u ginekologa i jeszcze zyje w zdrowiu majac 94 lata. A zawsze można wykryc cos nawet jak się regularnie bada, wiec uważam ze zdania sa podzielone.
Twoja babcia = nigdy nie była u ginekologa. kłóci mi się to ze sobą, chyba że w tamtych czasach nie było ginekologów przy porodzie?!

Ja w wizycie nie widzę nic złego. zleciła Ci badania, zbadała profesjonalnie domniemam, skoro zbadała a potem jeszcze usg dopochwowo zrobiła. Powiedziałaś, że to Twoja pierwsza wizyta ?!
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 22:07   #18
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dziwny ginekolog

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
Twoja babcia = nigdy nie była u ginekologa. kłóci mi się to ze sobą, chyba że w tamtych czasach nie było ginekologów przy porodzie?!
A w to to raczej wątpię. Prędzej jakaś akuszerka.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 08:27   #19
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Dziwny ginekolog

wizyta moim zdaniem jak najbardziej ok. Ja więcej badań miałam robionych ok 8 tc, po pierwszej wizycie nie miałam ich zleconych ( ale to może dlatego, że morfologię i mocz badałam w okolicy owu ). A co do reszty to mój gin też wielu rzeczy mi nie mówi, póki go o coś nie zapytam...także moim zdaniem wizyta nie była dziwna .
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 12:34   #20
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Dziwny ginekolog

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
5 tyg. Jeśli chodzi o wizyte to ja nie latam od lekarza do lekarza, bo ktoś uważa sobie ze tak trzeba. Moja babcia nie była nigdy u ginekologa i jeszcze zyje w zdrowiu majac 94 lata. A zawsze można wykryc cos nawet jak się regularnie bada, wiec uważam ze zdania sa podzielone.
No tak... kiedyś to i kobiety w polu między redlinami kartofli rodziły, a zaraz szły dalej w pole..
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 16:22   #21
camilla21
Rozeznanie
 
Avatar camilla21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 785
Dot.: Dziwny ginekolog

Ja nie widzę w badaniu nic dziwnego...
Zrobiła ci badania, dostałaś tabletki które sa bardzo ważne we wczesnym stadium ciąży i późniejszym, a cytologia...?
Wiesz jak sama pisałaś jeż jeszcze nic nie widać bo to ok. 5 tydzien ( 5 tydzien ciazy, czy zarodka?) to po kij ma ci robić wszystkie badania? Spokojnie i poczekaj na wyniki z beta hcg


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
VICTORIA 21-12-16

Drugie szczęście Tp. 19.05.2019
camilla21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 09:39   #22
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Dziwny ginekolog

Nie wiem ile masz lat, ale dziwi mnie fakt, że w 21 wieku ktoś nie odwiedza ginekologa. Porównanie do babci jest wprost śmieszne. W tamtych czasach pewnych chorób nie było, nie było tyle chemii, więc o czym ty mówisz?

Dlaczego uważasz, że lekarz był dziwny? Nagle masz takie doświadczenie? Lekarz był normalny. Każde badanie robi się w określonych tygodniach ciąży. Krew i mocz to podstawa i nie uważam, żebyś od razu potrzebowała wszystkich badań na raz.
Jeśli faktycznie to jest 5 tydzień, to już powinno być dobrze widać maluszka, chociaż jeszcze bez serduszka. Może lekarz ma kiepski sprzęt, chociaż jeśli przyjmuje prywatnie to powinien mieć nienajgorszy. Gdyby zrobił ci cytologię na pewno by cię o tym poinformował, bo musiałabyś za to dodatkowo zapłacić, jak to u prywaciarza Najlepiej poczytaj opinie o nim na internecie.

A jeśli czujesz niedosyt wiedzy, to czemu nie zadawałaś pytań lekarzowi? Przecież mogłaś się zapytać, kiedy będzie cytologia itp. na pewno by odpowiedział. My lekarzami nie jesteśmy.

Łudzę się, że twoje wizyty u ginekologa nie skończą sie po pierwszej serii badań.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 09:59   #23
camilla21
Rozeznanie
 
Avatar camilla21
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 785
Dot.: Dziwny ginekolog

"Jeśli faktycznie to jest 5 tydzień, to już powinno być dobrze widać maluszka, chociaż jeszcze bez

Serduszka"

W piatym tygodniu ciazy??? Jak rozmawialam z moja lekarka ktorej sprzet jest bardzo profesjonalny opowiadala mi ze ciaze mozna wykryc od 7 tygodnia poniewaz ciaza jest zawsze starsza o 2 tygodnie od zarodka, owszem czasem udaje sie zobaczyc cos ae nie mozna 100 % potwierdzic czy to ciaza czy nie.
Teraz to ja juz sie pogubilam ...
__________________
VICTORIA 21-12-16

Drugie szczęście Tp. 19.05.2019
camilla21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 11:23   #24
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dziwny ginekolog

Spokojnie, w 5. tygodniu nie musi być widać Zwłaszcza przy nieregularnych lub długich cyklach.
A cytologia czasami jest wliczona w koszt wizyty, ja tak prawie zawsze miałam przynajmniej.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 18:23   #25
Nicola333
Raczkowanie
 
Avatar Nicola333
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Wild West ;)
Wiadomości: 69
Question Dot.: Dziwny ginekolog

hej mam dziwne pytanie. czy któraś z was na wizycie u ginekologa słyszała podczas badanie takie Pyknięcie ?
Nicola333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 19:23:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.