123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-10, 21:20   #31
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
ja zacznę od..nie wiem kiedy.chyba nie umiem.
ale ograniczam jak tylko mogę
Pink: Przemyśl, opracuj sobie dokładnie plan niejedzenia słodyczy spisz go i dasz radę
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 05:46   #32
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Ja nie jadłam 147 dni i mi starczy tego liczenia
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:00   #33
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

rano zjadłam jednego cukierka.
I starczy.
Kocham muesli,więc będzie mi to zastępować słodycze.
A i ziarna pozostaną nie bez wpływu na cerę
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 12:53   #34
maly-losiu
Raczkowanie
 
Avatar maly-losiu
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 97
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

ale żeście mi smaka narobiły na długoterminowe niejedzenie słodyczy Ja już 5 dzień nie jem, nie licząc 2 kostek czekolady wczoraj (nie mogłam sie opanować ). Trzymajcie za mnie kciuki

A wiecie może co z owocami suszonymi/kandyzowanymi? Są bardzo kaloryczne?
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Antoine de Saint - Exupery
maly-losiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 13:55   #35
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez maly-losiu Pokaż wiadomość

A wiecie może co z owocami suszonymi/kandyzowanymi? Są bardzo kaloryczne?
z wikipedii:
"Kandyzowanie - jest to sposób konserwowania owoców bądź też ich części (np. skórka) poprzez wielokrotne smażenie ich w coraz to bardziej słodkim syropie. "

odpowiedź sama przychodzi do głowy
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 16:02   #36
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez maly-losiu Pokaż wiadomość
A wiecie może co z owocami suszonymi/kandyzowanymi? Są bardzo kaloryczne?
Ale suszone są zdrowe mimo, że dosyć kaloryczne
http://samozdrowie.interia.pl/dietet...?inf=100026108
<----tutaj masz wykaz suszonek paru
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 17:06   #37
maly-losiu
Raczkowanie
 
Avatar maly-losiu
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 97
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
z wikipedii:
"Kandyzowanie - jest to sposób konserwowania owoców bądź też ich części (np. skórka) poprzez wielokrotne smażenie ich w coraz to bardziej słodkim syropie. "

odpowiedź sama przychodzi do głowy
oł. no dobra żartowałam, już nie jem kandyzowanych
__________________
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Antoine de Saint - Exupery
maly-losiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 07:59   #38
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez maly-losiu Pokaż wiadomość
oł. no dobra żartowałam, już nie jem kandyzowanych
;D ja np. jak trafi mi się w musli to nie wybieram tylko jem...^^
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 08:20   #39
liiya
Raczkowanie
 
Avatar liiya
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 41
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

garden_d gratuluję wytrwałości!

Przy okazji chciałam też zachęcić inne dziewczyny do próby rzucenia słodyczy, jako że mogę w tym względzie pochwalić się pewnym osiągnięciem Dwa lata tamu przeszłam na diete i wtedy też kategorycznie rzuciłam słodycze na 3 miesiace! I po takich 3 miesiacach zapomnialam ze istnieje w ogole cos takiego jak slodkosci. Przechodząc w sklepie obok słodkich półek bylam kompletnie niewzruszona. Niestety...tylko na okres 3 miesiecy...Potem przyszly swieta i mimo ze nawet nie maialm ochoty specjalnie na ciasta zaczelam tak podjadac bez sensu z nudów chyba.

Dziś znów próbuje walczyc z tym nalogiem ale niestety juz nie przychodzi mi to tak latwo
liiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 08:47   #40
suwa89
Zadomowienie
 
Avatar suwa89
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 244
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Hej, fajnie tak powalczyć ze słodyczami, bardzo łatwo z nimi wygrać potrzeba trochę silnej woli i odpoczynku w moim sensie, bo przeważnie jem czekoladę na wzmocnienie umysłu (po szkole czy praktyce od 8 rano do 16.30)
czekolada odpręża zmęczony umysł tak samo jak czarna kawa z mlekiem,
Uważam też że na słodycze trzeba mieć ochotę,
np. czasem piję drożdże i wtedy zapomina mi się że jest coś takiego jak czekoladka ale o czarnej kawie nie zapomnę nigdy chociaż nałóg kawy przerwałam raz na ok. 7 miesięcy i dało radę ... powodzenia życze wszystkim walczącym z pokusą słodkości
__________________
jestem m a m ą
***
zapuszczam włosy
dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 09:15   #41
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez liiya Pokaż wiadomość
garden_d gratuluję wytrwałości!

Przy okazji chciałam też zachęcić inne dziewczyny do próby rzucenia słodyczy, jako że mogę w tym względzie pochwalić się pewnym osiągnięciem Dwa lata tamu przeszłam na diete i wtedy też kategorycznie rzuciłam słodycze na 3 miesiace! I po takich 3 miesiacach zapomnialam ze istnieje w ogole cos takiego jak slodkosci. Przechodząc w sklepie obok słodkich półek bylam kompletnie niewzruszona. Niestety...tylko na okres 3 miesiecy...Potem przyszly swieta i mimo ze nawet nie maialm ochoty specjalnie na ciasta zaczelam tak podjadac bez sensu z nudów chyba.

Dziś znów próbuje walczyc z tym nalogiem ale niestety juz nie przychodzi mi to tak latwo
No to bardzo fajnie
a wiesz, ja się cieszę, że słodycze po 123dniach bez nich, jadłam tylko przez 10 dni, bo teraz nie mam znowu problemów z tym, żeby ich nie jeść (no, kusi mnie jedynie ciasto taty ), ale jest dużo dużo łatwej
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 09:41   #42
baby girl13
Raczkowanie
 
Avatar baby girl13
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 34
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Ja osobiście przepadam za slodyczami....mmmniam!ale najwyższa pora rzucić slodki nałóg!!!dziewczyny zajrzyjcie na te stronki:http://dietaplan.pl/b www.kilogramy.pl a tu najnowsze forum http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3243763
baby girl13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 13:14   #43
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Garden
Podziwiam wytrwałość i determinacje
Przed sesją byłam zdecydowaną przeciwniczką słodyczy,a przynajmniej potrafiłam się jako tako ograniczać , ale w trakcie...zaczęłam wychodzić z założenia że tylko słodkie podniesie mnie na duchu, i to słodkie w naprawde ogromnych ilościach. Obliczyłam, że przez miesiąc sesji wydałam na same słodycze ponad 200zł
Skutki uboczne niestety są widoczne na pierwszy rzut oka- kilka kg więcej, fatalny stan skóry...
Dzisiaj jest mój drugi dzień bez słodkości- czuje się nieźle, wróciła mi chyba dawna mobilizacja Mój cel to wytrzymać do Wielkanocy, czyli około 30 dni. Wierze że jakoś to ruszy teraz
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 13:42   #44
NiejakaBeznadziejna
Rozeznanie
 
Avatar NiejakaBeznadziejna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Południe ;)
Wiadomości: 837
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Garden_d ja także podziwiam Cie, za to, że nie jadłaś przez taki czas słodyczy
Osobiście, nie wiem, czy bym tak potrafiła. Gdy w domu nie ma żadnych słodkości, to wiadomo- nie jem i nawet nie kupuje. Jednak np. gdy moja mama coś słodkiego kupi i przyniesie do domu, poprostu musze to spróbować.

Narazie postanowiłam nie jeść chipsów, gdyż to było moje przekleństwo. Akurat zaczynam od dzisiaj i zobaczymy jak mi pójdzie, jednak przyznam, że ostatnio przez jakiś czas ich nie jadłam i gdy w sklepie widziałam jakieś chipsy nawet nie miałam na nie ochoty. Dlatego też wierze, że mi sie uda ;D

A nad resztą słodyczy jeszcze pomyśle ;P
NiejakaBeznadziejna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 15:50   #45
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez KOKAINA Pokaż wiadomość
Garden
Podziwiam wytrwałość i determinacje
Przed sesją byłam zdecydowaną przeciwniczką słodyczy,a przynajmniej potrafiłam się jako tako ograniczać , ale w trakcie...zaczęłam wychodzić z założenia że tylko słodkie podniesie mnie na duchu, i to słodkie w naprawde ogromnych ilościach. Obliczyłam, że przez miesiąc sesji wydałam na same słodycze ponad 200zł
Skutki uboczne niestety są widoczne na pierwszy rzut oka- kilka kg więcej, fatalny stan skóry...
Dzisiaj jest mój drugi dzień bez słodkości- czuje się nieźle, wróciła mi chyba dawna mobilizacja Mój cel to wytrzymać do Wielkanocy, czyli około 30 dni. Wierze że jakoś to ruszy teraz
O kurcze, 200zł to naprawdę niemało bardzo dobrze, że już to zmieniłaś i teraz dajesz z siebie wiele, żeby to wszystko naprawić życzę Tobie powodzenia i dalszej mobilizacji




Cytat:
Napisane przez NiejakaBeznadziejna Pokaż wiadomość
Garden_d ja także podziwiam Cie, za to, że nie jadłaś przez taki czas słodyczy
Osobiście, nie wiem, czy bym tak potrafiła. Gdy w domu nie ma żadnych słodkości, to wiadomo- nie jem i nawet nie kupuje. Jednak np. gdy moja mama coś słodkiego kupi i przyniesie do domu, poprostu musze to spróbować.

Narazie postanowiłam nie jeść chipsów, gdyż to było moje przekleństwo. Akurat zaczynam od dzisiaj i zobaczymy jak mi pójdzie, jednak przyznam, że ostatnio przez jakiś czas ich nie jadłam i gdy w sklepie widziałam jakieś chipsy nawet nie miałam na nie ochoty. Dlatego też wierze, że mi sie uda ;D

A nad resztą słodyczy jeszcze pomyśle ;P
Kiedyś miałam podobnie zawsze jak było coś słodkiego w domu, to chodziłam brałam trochę, wracałam do swojego pokoju, po czym zawracałam i szłam po jeszcze trochę co do chipsów, to nigdy jakoś mnie specjalnie nie ciągnęły, więc całe szczęście nie mam z nimi problemów: ) także powodzenia także!
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 20:45   #46
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Dziękuję Garden za ten wątek. Kończę ze słodkościami, ewentualnie zostawiam sobie furtkę na domowe wypieki, ale to i tak bardzo rzadko mam w domu
Najgorzej będzie mi chyba przestać słodzić herbatę, ale w chwili ewentualnego zwątpienia, poczytam Twoje plusy

Aha mam pytanie, jak to jest z suszonymi owocami? Czy są one jakoś zaprawiane przez producenta, orientujecie się?

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2008-12-09 o 20:47
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 19:39   #47
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Dziękuję Garden za ten wątek. Kończę ze słodkościami, ewentualnie zostawiam sobie furtkę na domowe wypieki, ale to i tak bardzo rzadko mam w domu
Najgorzej będzie mi chyba przestać słodzić herbatę, ale w chwili ewentualnego zwątpienia, poczytam Twoje plusy

Aha mam pytanie, jak to jest z suszonymi owocami? Czy są one jakoś zaprawiane przez producenta, orientujecie się?
Proszę bardzo Od nowego roku muszę wrócić do swoich przyzwyczajeń, choć teraz też jem b. mało słodkiego

To chyba zależy które. Wiem, że niektóre rodzynki np. mają dwutlenek siarki, olej roślinny.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:52   #48
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Proszę bardzo Od nowego roku muszę wrócić do swoich przyzwyczajeń, choć teraz też jem b. mało słodkiego

To chyba zależy które. Wiem, że niektóre rodzynki np. mają dwutlenek siarki, olej roślinny.
Właśnie byłam w sklepie i czytałam na opakowaniu moreli suszonych, że są konserwowane dwutlenkiem siarki, ciekawe czy sparzenie ich coś da.

A tak a propos mówili dziś w radiu, że naukowcy są już przekonani, że cukier uzależnia, odstawienie go wywołuje takie skutki, jak przy dostawieniu narkotyków.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:14   #49
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Właśnie byłam w sklepie i czytałam na opakowaniu moreli suszonych, że są konserwowane dwutlenkiem siarki, ciekawe czy sparzenie ich coś da.

A tak a propos mówili dziś w radiu, że naukowcy są już przekonani, że cukier uzależnia, odstawienie go wywołuje takie skutki, jak przy dostawieniu narkotyków.
Ciekawe czy coś da

Cukier uzależnia- tego jestem 'pewna i przekonana' Jednak co do skutków jak przy odstawieniu narkotyków to trochę hiperbola moim zdaniem. Po dłuższym czasie, po odstawieniu nie ma się na niego takiej ochoty, raczej ma się ochotę na zdrowsze produkty. Przynajmniej tak było w moim przypadku, nie miałam potrzeby spożycia słodyczy w ogóle.

A co do słodzenia herbaty, to myślę, że jak się odzwyczaisz to już nigdy nie będziesz jej słodziła (ja np nie lubię wręcz takiej, jak i również kawy z cukrem).
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-10, 21:16   #50
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Ciekawe czy coś da

Cukier uzależnia- tego jestem 'pewna i przekonana' Jednak co do skutków jak przy odstawieniu narkotyków to trochę hiperbola moim zdaniem. Po dłuższym czasie, po odstawieniu nie ma się na niego takiej ochoty, raczej ma się ochotę na zdrowsze produkty. Przynajmniej tak było w moim przypadku, nie miałam potrzeby spożycia słodyczy w ogóle.

A co do słodzenia herbaty, to myślę, że jak się odzwyczaisz to już nigdy nie będziesz jej słodziła (ja np nie lubię wręcz takiej, jak i również kawy z cukrem).
Bardzo lubię miód, więc dodam czasem do herbaty, a kawę uwielbiam gorzką, chociaż też ostatnio słyszałam, że bardzo smaczna jest z miodem.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:33   #51
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Świetny wątek
Gratuluje jego założycielce! Dziewczyny, Wy też opisujcie swoje efekty. Może niech autorka w pierwszym poście poda jakąś legendę, że efekty nie jedzenia słodyczy zaznaczamy w wątku na czerwono, aby było bardziej widoczne. To jest naprawdę bardzo motywujące. Szczególnie jak ktoś nie może oderwać oczu od słodkiego.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 14:32   #52
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Bardzo lubię miód, więc dodam czasem do herbaty, a kawę uwielbiam gorzką, chociaż też ostatnio słyszałam, że bardzo smaczna jest z miodem.
Ok Kawa z miodem, jeśli o mój gust chodzi, jest ok, ale wolę mimo wszystko bez

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Świetny wątek
Gratuluje jego założycielce! Dziewczyny, Wy też opisujcie swoje efekty. Może niech autorka w pierwszym poście poda jakąś legendę, że efekty nie jedzenia słodyczy zaznaczamy w wątku na czerwono, aby było bardziej widoczne. To jest naprawdę bardzo motywujące. Szczególnie jak ktoś nie może oderwać oczu od słodkiego.
Dziękuję masz świetny pomysł, w takim razie idę edytować pierwszy post
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 15:57   #53
candibar
Zakorzenienie
 
Avatar candibar
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 200
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Dziś mija 35 dzień bez słodyczy - jestem z siebie BARDZO dumna. Do decyzji o rzuceniu słodyczy nakłonił mnie zdecydowanie ten wątek (i inne jemu podobne, na innych forach). Czuję sie naprawdę wolna, jakby po detoksie, oczywiscie zamierzam kontynuować niejedzenie słodyczy - chcę dobic przynajmniej do setki Mówię wam DZIEWCZYNY - naprawdę warto, po kilku dniach jest juz całkiem łatwo, a potem to juz chętka przychodzi raz na jakiś czas. Dziś jest Wigilia, w kuchni pachnie szarlotka, a mnie to po prostu nie rusza. Nie robię żadnych wyjątków. Mam nadzieję, że wytrzymam w postanowieniu jeszcze długo i życzę wam wszystkim tego samego - to takie moje osobiste życzenia świąteczne
candibar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 19:32   #54
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

garden, a czy w trakcie tego odwyku jadłaś dżemy, budynie, bakalie?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 21:02   #55
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
garden, a czy w trakcie tego odwyku jadłaś dżemy, budynie, bakalie?
Nie jadłam żadnych produktów słodzonych cukrem/słodzikami (jednak jadłam trochę miodu). Owoce suszone jadałam, bo nie są to słodzone produkty. Budyni/dżemów nie jadłam, tak samo jak płatków śniadaniowych, kisieli, słodzonych serków/jogurtów etc.

Moje Drogie, przyznam, że od 1 stycznia odstawiam to cholerstwo, bo tęsknię za swoją 'wolnością'
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 22:44   #56
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Garden zastosowałam twoją metodę losowania i wyszło mi 140 dni
Spisałam też dokładne zasady i przyczepiłam na tablicę oraz wydrukowałam twojego pierwszego posta i on też tam zawiśnie.

Więc od jutra się zacznie.

Dzięki dziewczyny, jesteście dla mnie wielgachną motywacją I jak coś to liczę na baciki

Edytowane przez Bezelka
Czas edycji: 2008-12-28 o 22:46 Powód: lit.
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 08:00   #57
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez Bezelka Pokaż wiadomość
Garden zastosowałam twoją metodę losowania i wyszło mi 140 dni
Spisałam też dokładne zasady i przyczepiłam na tablicę oraz wydrukowałam twojego pierwszego posta i on też tam zawiśnie.

Więc od jutra się zacznie.

Dzięki dziewczyny, jesteście dla mnie wielgachną motywacją I jak coś to liczę na baciki
AAAle się uśmiechałam jak to czytałam Nie będzie bacików, bo nie masz innego wyjścia- będziesz się trzymała swoich postanowień skoro zrobiłaś już tak duży krok w stronę realizacji celu Powodzenia! (swoją drogą ja od stycznia też zaczynam).
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:58   #58
masterkotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 150
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Ale mnie zachęciłyście dziewczyny!!!
Od jutra zaczne 100 dni bez słodyczy ... bo dziś na swoim koncie mam już Princepolo i 3 ciacha
Będzie to dla mnie trudne bo jestem słodkoholiczką ;P nie ma dnia żebym się nie pokusiła na coś słodkiego
Ale wierze ze jak Wam się udało to mi też a co
masterkotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:26   #59
liQidream
Raczkowanie
 
Avatar liQidream
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 189
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

W moim przypadku nie jest tak łatwo pozbyć się 'nalogu' jednak próbuję, mam nadzieje że wytrwam tak jak Wy,ale dziękuję,bo dzięki Wam mam więcej motywacji jestem na 4 dniu bez chipsów ( i jakoś do nich mnie nie ciągnie ) 4 dniu bez napoji gazowanych ( piłam jedynie sok ananasowy, sok pomarańczowy - mam nadzieje że nic to nie zmieniło, ale bez soków też mogę się obejść.. dużo więcej piję wody czystej niegazowanej ) próbuję też wytrwać dni bez słodyczy, cięzko, bo użalezniona jestem kompletnie od czekolady 3 dni bez niczego - bo nic nie było w domu słodkiego, dopiero jak mama kupiła dziś piernika i jakies tam ciastka.. zjadłam ich 'troche'.. i to zawaliło mi cały dzień ;/ potem 0 motywacji, 0 sił do tego by dalej się odchudzać... ale po przeczytaniu tego wątku,pierwszego posta i reszty... jestem zmotywowana.. trzymajcie kciuki żebym wytrwała i tak samo jak Wy mogła się cieszyć pozatywami uwolnienia się od słodyczy
__________________
Skoro życie nie jest żartem dlaczego wciąż się śmiejemy?
Może dlatego, że jesteśmy m a r t w i.


Odchudzanie

cel: 53kg
liQidream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:57   #60
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: 123 dni bez słodyczy skończone! - podsumowanie ;)

Cytat:
Napisane przez masterkotka Pokaż wiadomość
Ale mnie zachęciłyście dziewczyny!!!
Od jutra zaczne 100 dni bez słodyczy ... bo dziś na swoim koncie mam już Princepolo i 3 ciacha
Będzie to dla mnie trudne bo jestem słodkoholiczką ;P nie ma dnia żebym się nie pokusiła na coś słodkiego
Ale wierze ze jak Wam się udało to mi też a co
Cytat:
Napisane przez liQidream Pokaż wiadomość
W moim przypadku nie jest tak łatwo pozbyć się 'nalogu' jednak próbuję, mam nadzieje że wytrwam tak jak Wy,ale dziękuję,bo dzięki Wam mam więcej motywacji jestem na 4 dniu bez chipsów ( i jakoś do nich mnie nie ciągnie ) 4 dniu bez napoji gazowanych ( piłam jedynie sok ananasowy, sok pomarańczowy - mam nadzieje że nic to nie zmieniło, ale bez soków też mogę się obejść.. dużo więcej piję wody czystej niegazowanej ) próbuję też wytrwać dni bez słodyczy, cięzko, bo użalezniona jestem kompletnie od czekolady 3 dni bez niczego - bo nic nie było w domu słodkiego, dopiero jak mama kupiła dziś piernika i jakies tam ciastka.. zjadłam ich 'troche'.. i to zawaliło mi cały dzień ;/ potem 0 motywacji, 0 sił do tego by dalej się odchudzać... ale po przeczytaniu tego wątku,pierwszego posta i reszty... jestem zmotywowana.. trzymajcie kciuki żebym wytrwała i tak samo jak Wy mogła się cieszyć pozatywami uwolnienia się od słodyczy
Życzę z całego serca powodzenia i wytrwania w postanowieniu
Ja sama ponownie- od Nowego Roku nie tknęłam słodkiego i jest nieźle wiem, że dam radę
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.