Guzek na piersi - wątek zbiorczy! - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-03, 17:15   #2881
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Ja miałam iść na biopsję, z tym, że pani doktor mi ją odradziła... Stwierdziła, że guzek jest za mały na biopsję.. sama mi powiedziała, że igła nie jest taka cienka 0,8. (nie wiem czy dobrze napisałam)

Tak więc dziwi mnie ta nazwa "biopsja cienkoigłowa" dla mnie igła ta cienką nie jest.


Moja mama miała 2 razy robioną biopsję piersi, i mówiła, że to nic nie boli. Że robili jej cieniutką igłą i nic nie poczuła.

Czy więc w różnych gabinetach robią różną grubością igieł?? Dla mnie samo zdjęcie bluzki u lekarza jest krępujące a co dopiero biopsja i jeszcze ból...
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 07:49   #2882
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Daisy a jakiej wielkosci masz guzka?
ja mam 10mm na 6mm... [choc nie wiem ktoremu badaniu USG wierzyc, ale przyjmijmy taka wersje]
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 19:16   #2883
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

5mm / 6mm

tak jest w opisie badania. Chociaż jak mi lekarz robił biopsję to powiedział, że guzek jest malutki, wielkości główki od szpitki i ma 4 mm. A w opisie napisał 5mm/6mm.

więc sama nie wiem. Ale jak już wiem gdzie się ulokował to sama go sprawdzam. I jest malutki (czasem mi się wydaje, że podrósł, a czasem że nie) - pewnie w zależności od mojego nastroju

Poczekam jeszcze ze 3 miesiące i znów pojdę na usg. Ciekawa jestem czy coś z nim się zmieni.
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:35   #2884
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

witam ; ) chciałam się podzielić też swoim hmm problemem (?) również mam guzki na piersiach. mam 19 lat. wyczułam jednego dokładnie w grudniu 2007 roku, całkiem przypadkowo podczas kąpieli (jest dość wyczuwalny). na chwilę obecną mam ich 3 w jednej i 1 w drugiej piersi. 5, 9, 15 i 18mm, takie dosyć dosyć, a ponieważ nie mam okazałych piersi to łatwo jest je wyczuć:P miałam robioną biopsję, nic specjalnego:P miałam mieć zabieg usunięcia ich (już dwa razy przekładany), ale ostatecznie lekarz radził mi się wstrzymać do +/- 24 roku życia. jeżeli guzki nie będą się powiekszać, to je zostawię, bo one mi w niczym nie przeszkadzają, ale jeżeli będę się powiększać a nie będą tworzyć się nowe to będę musiała z nimi żyć.
chodzę do takiego sympatycznego lekarza :d dwa razy zdarzyło mi się, że podczas usg dzwonił do niego telefon, i taka głupia sytuacja. ja leże z rękami wyciągniętymi za głowe, goła do pasa, a ten sobie rozmawia przez telefon w najlepsze : D haha zawsze śmiać mi się chce :P
no także dziewczyny, wszystko spokojnie ; )
__________________

CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 13:53   #2885
Dragonfly29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 183
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Masz 15 i 18mm guzka, a lekarz każe Ci czekać? Zrobisz oczywiście, co zechcesz, jednak gdybym to ja była na Twoim miejscu, od razu bym je usunęła. Od razu. I zmieniła lekarza. Moja lekarka chyba by takiego ukatrupiła.
__________________
Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a jeżeli nie ma, to trzeba je stworzyć
Dragonfly29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:51   #2886
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

konsultowałam się z 3 lekarzami. nawet ten, który miał mi wykonywać zabieg, radził mi zaczekać z tym, bo jestem jeszcze stosunkowo młoda.
a powód tego by czekać jest taki, że jak usunę teraz te guzki i będą potem pojawiać się następne, a po nich następne, to lepiej poczekać jeszcze chwile, niż robić zabieg po zabiegu, bo to się wiąże z bliznami. mi oczywiście takie blizny absolutnie nie będą przeszkadzać:P poza tym nie zawsze wszystkie guzki można wyciąg za jednym cięciem.
ten onkolog do którego chodze teraz opowiadał mi, że ma taką jedną pacjentke, która ma w obu piersiach łącznie ponad 20 (!) guzków : o ona kompletnie nie ma opcji usunięcia..
mi te guzki nie przeszkadzają, więc poczekanie tych paru lat mi nie zrobi różnicy :P
__________________

CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 16:42   #2887
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dragonfly29 Pokaż wiadomość
Masz 15 i 18mm guzka, a lekarz każe Ci czekać? Zrobisz oczywiście, co zechcesz, jednak gdybym to ja była na Twoim miejscu, od razu bym je usunęła. Od razu. I zmieniła lekarza. Moja lekarka chyba by takiego ukatrupiła.
Usuwanie zmian, które po wstępnej diagnostyce, czyli USG i biopsji wyglądają na łagodne, nie jest postępowaniem pierwszego rzutu. Bierze się pod uwagę różne czynniki (np. planowaną ciążę, kwestię gospodarki hormonalnej itd.)
Zwykle lekarze pozostawiają decyzję pacjentce. Jeśli nie rośnie, to da się z tym żyć i niektórzy się na to decydują.
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 15:29   #2888
gazela333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

witam! zajrzałam na tę stronę dziś.. Przedwczoraj poczułam niewielki, ale bolesny 'guzek' na piersi, choć nie mogę za bardzo określić jego kształt czy też struktury..Nie wiem czy ma to związek z okresem, który właśnie dostałam czy iść do lekarza.. Mam 22 lata. Pozdrawiam wszystkich i proszę o jakieś rady..;-)
gazela333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 15:37   #2889
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

odczekaj jakiś czas, obserwuj ten guzek i będziesz wiedziała czy ma on związek z okresem czy nie. jeżeli będzie on nadal wyczuwalny po dwóch tygodniach po okresie, to lepiej pójść skonsultować się z lekarzem
__________________

CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 15:47   #2890
gazela333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

dziękuję tak zrobię
gazela333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 10:31   #2891
independent1610
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

witam
moja histora jest bardzo podowna do waszych. Dwa lata temu miałam usuwanego włókniaka (ok.0.5cm). prze te dwa lata nic się nie działo, az do niedawna. jakieś 2 tyg wyczułam podobnego guzka w tym samym miejscu(jest troche większy), do tego nie ma dnia by lekko nie bolał, przy głebszych wdechach boli mocniej. Nie wiem co robić, nie uśmiecha mi się znowy cokolwiek usuwac ;/ Czy ktoś miał podobną sytuacje? Proszę o jakąś poradę? Co mam zrobić?
independent1610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-20, 12:42   #2892
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez independent1610 Pokaż wiadomość
witam
moja histora jest bardzo podowna do waszych. Dwa lata temu miałam usuwanego włókniaka (ok.0.5cm). prze te dwa lata nic się nie działo, az do niedawna. jakieś 2 tyg wyczułam podobnego guzka w tym samym miejscu(jest troche większy), do tego nie ma dnia by lekko nie bolał, przy głebszych wdechach boli mocniej. Nie wiem co robić, nie uśmiecha mi się znowy cokolwiek usuwac ;/ Czy ktoś miał podobną sytuacje? Proszę o jakąś poradę? Co mam zrobić?
O,5 cm to malutki
Nie musisz usuwać, możesz zrobić biopsję i zostawić do kontroli USG.
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 15:28   #2893
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

0.5cm i usuwałaś? O.O a miałaś robioną biopsje wtedy?
__________________

CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 16:45   #2894
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez CandyF Pokaż wiadomość
0.5cm i usuwałaś? O.O a miałaś robioną biopsje wtedy?
Mnie tez to zdziwilo, że lekarz usuwał takiego guzka maleńkiego.

Ja mam 0,5/0,6 mm i lekarz robiący usg pocieszył mnie (a nawet kazał) niczym się nie przejmować, nie kazał mi jeszcze iśc na biopsję (mimo mojego pytania czy powinnam: jeśli chce to mogę pójść, ale on by narazie nie stresowal się tym)

Pani, która miała mi zrobić biopsję, odradziła mi ją, bo za mały jest guzek i by mnie jak to okresliła pokuła by mnie niesamowice, zanim by się wbiła w niego.

Więc dziwi mnie to że lekarz zrobil biopsję i usunął 0,5 mm guzka.. A może ja byłam u złych lekarzy, którzy nie kazali się przejmowac tym jeszcze.. sama nie wiem
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 18:48   #2895
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Daisy_80 Pokaż wiadomość
Więc dziwi mnie to że lekarz zrobil biopsję i usunął 0,5 mm guzka.. A może ja byłam u złych lekarzy, którzy nie kazali się przejmowac tym jeszcze.. sama nie wiem
To nie do końca chodzi tylko o samą wielkość zmiany.

Jeśli guz jest mały i obrazowanie strukturalne wskazuje iż guz jest typowy dla łagodnych zmian, to można zdecydować się zostawić i obserwować.

Inna sprawa gdy guz mimo, iż jest mały, daje niejednoznaczny, niejasny obraz na USG.
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 20:23   #2896
independent1610
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

więc tak...miałam USG i biopsję, wszystko trwalo miesiac az do zabiegu. lekarz powidział, że jest to niegroźny guzek i to ode mnie zalezy czy chcę go usunąć. Czytałam wcześniej, że łagodne guzy mogą po latach zmienic się w złośliwie, do tego chirurg- onkolog stwierdził, ze nie trzeba usuwać ale on na moim miejscu by to zrobił- wiec jaki mialam wybor, wogole sie nie zastanawialam. po przebadaniu wycietgo guzka okazalo sie ze to włókniak. Ale to bylo kiedys (milam wtedy 20 lat) teraz wyczuwam nowego guzka w tym samym miejscu jest wiekszy, ale najbardziej mnie martwi ze mnie boli i to praktycznie całymi dniami, bol jest lekki, prawie niewyczuwalny, przy gwaltownych ruchach jest znacznie mocniejszy i to przeszkadza mi na codzien. to wszystko mnie martwi, myslalam ze jak raz to wytne to bede miala spokoj;/ ja rozumiem ze to moze byc znowu wlokniak ale czemu boli?
independent1610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 18:35   #2897
malii78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Edytowane przez malii78
Czas edycji: 2010-03-22 o 20:56
malii78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 13:06   #2898
independent1610
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

ja tam usuwam wszystko co nie powinno znajdować się w moim organizmie. Jeżeli lekarz chirurg- ongolog radzi usuwać włókniaka- robię to;/ Ale nie chce tego robić po raz drugi;/ Prosze powiedzcie co mam zrobić, może są jakieś leki, które uchronią mnie przed zabiegiem..
Pozdrawiam
independent1610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 21:11   #2899
malii78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malii78 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------
witajcie.ja tez mam guzka w lewej piersi i lekarz twierdzi ze nie trzeba nic z tym robic, a dotego jeszcze 10msc nie mam okresu wzdety i bolacy brzuch i nikt nie wie co mi jest mam do was pytanie czy mozna brac pigulki anty np.jasmine majac guzka na piersi? dzieki za odpowiedzi.
malii78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 06:58   #2900
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez independent1610 Pokaż wiadomość
ja tam usuwam wszystko co nie powinno znajdować się w moim organizmie. Jeżeli lekarz chirurg- ongolog radzi usuwać włókniaka- robię to;/ Ale nie chce tego robić po raz drugi;/ Prosze powiedzcie co mam zrobić, może są jakieś leki, które uchronią mnie przed zabiegiem..
Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez malii78 Pokaż wiadomość
witajcie.ja tez mam guzka w lewej piersi i lekarz twierdzi ze nie trzeba nic z tym robic, a dotego jeszcze 10ms c nie mam okresu wzdety i bolacy brzuch i nikt nie wie co mi jest mam do was pytanie czy mozna brac pigulki anty np.jasmine majac guzka na piersi? dzieki za odpowiedzi.
Dziewczyny, przejrzyjcie parę stron wątku, ja już się wypowiadałam na te tematy.


Uff.... ja już jestem po zabiegu usunięcia guzka za pomocą biopsji mammotomicznej. Sam zabieg nawet ok, personel świetny.Troszkę bolało, ale obyło się bez przeciwbólowych. Dzisiaj mam sobie ściągnąć bandaż elastyczny i zmienić opatrunek. Za 2 tyg wyniki i liczę, że tak jak poprzednio będzie to gruczolakowłókniak.
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 13:54   #2901
esel12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

sunny_me powiedz mi GDzie robiłaś i czy poszło to na fundusz?
a jak nie to ile zapłaciłaś.. już czytałam że sama igla to tyś.zł kosztuje.. eh
szkoda.. też bym chciała tego typu zabieg wykonać..
esel12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:29   #2902
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez esel12345 Pokaż wiadomość
sunny_me powiedz mi GDzie robiłaś i czy poszło to na fundusz?
a jak nie to ile zapłaciłaś.. już czytałam że sama igla to tyś.zł kosztuje.. eh
szkoda.. też bym chciała tego typu zabieg wykonać..
Zabieg miałam w Instytucie Onkologii Skłodowskiej Curie, w ramach NFZ.

Prywatnie jest na pewno drogo, NFZ płaci za niego 3500 zł. Dlatego najlepiej zapisać się na onkologię na fundusz, a tam prawdopodobnie zaproponują Ci tą biopsję
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 14:25   #2903
lalalilala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

gruczołowłukniaka mam już jakiś rok.. od tamtej pory jakoś pogorszył mi się stan cery..

CZY TO HORMONY?
udaje się do dermatologa.... jeśli przepisze mi coś na hormony mam się zgodzić? czy to sprawi że wyskoczy więcej guzków..

jestem w kropce i nie wiem co robić :/
guzka będę usuwać w jesieni o ile bedzie to konieczne
lalalilala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:33   #2904
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

MOja mamusia ma raka piersi Boję sie o mojego guza. Musze iść znowu na USg boję się...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:49   #2905
esel12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

carolina... przynajmniej wiesz na czym stoisz..
u mnie w rodzinie sie o TYM NIE MÓWI!!!!!!!!!!
a podejrzewam ze i babcia ma białaczkę. i mama problemy z guzkami!
a teraz ja. :/

i co? nie mam nawet pojęcia czy jestem w grupie ryzyka :/


zdrowia dużo dla Twojej mamy.. pociesze Cię że znam osoby które wyszły z tego i dzisiaj są bardzo wesołe i zdrowe!
esel12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 13:19   #2906
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
MOja mamusia ma raka piersi Boję sie o mojego guza. Musze iść znowu na USg boję się...
Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok... Moja babcia miała raka piersi ok 15 lat temu. Ma się teraz doskonale. Moja mama regularnie robi mammografię, usg piersi, miała robioną biopsję jak była jakaś zmiana podejrzana...
Gruczało-włokniaka mam teraz ja. Na razie jest pod moją obserwacją.

Zapisałam się na początek czerwca do onkologa w przyszpitalnej przychodni. Przed wizytą u onkologa zrobię usg, żeby ze świeżym wynikiem pójść do lekarza. Do czerwca mam jeszcze 2 miesiące, ale już łapie mnie lekki strach przed wizytą...
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 13:37   #2907
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

u mnie równy miesiac do zabiegu.
Dziewczyny, jak to jest ze zwolnieniem lekarskim po takim zabiegu? do pracy sie normalnie idzie po wypisie ze szpitala?
I czy trzeba sie zaszczepic na WZW B? bo ja nie jestem zaszczepiona, a ze wzgledu, że jeszcze nie mialam zadnego zabiegu to nie wiedzialam o tym, dopiero teraz przypadkowo gdzies o tym przeczytalam..
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:04   #2908
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
I czy trzeba sie zaszczepic na WZW B? bo ja nie jestem zaszczepiona, a ze wzgledu, że jeszcze nie mialam zadnego zabiegu to nie wiedzialam o tym, dopiero teraz przypadkowo gdzies o tym przeczytalam..
Ja właśnie akurat dziś wpadłam na pomysł zaszczepienia się na żółtaczkę. W zasadzie nie wiem, czy będę miała zabieg, ale takie szczepienie chyba się przyda... Moja mama się szczepiła z pół roku temu. Wiem, że chyba ze 3 szczepionki są w jakiś odstępach czasu. Znalazłam w internecie Zazwyczaj stosuje się 3 dawki szczepionki w różnych schematach, najczęściej 0-1-6 miesięcy.
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:34   #2909
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Daisy_80 Pokaż wiadomość
Ja właśnie akurat dziś wpadłam na pomysł zaszczepienia się na żółtaczkę. W zasadzie nie wiem, czy będę miała zabieg, ale takie szczepienie chyba się przyda... Moja mama się szczepiła z pół roku temu. Wiem, że chyba ze 3 szczepionki są w jakiś odstępach czasu. Znalazłam w internecie Zazwyczaj stosuje się 3 dawki szczepionki w różnych schematach, najczęściej 0-1-6 miesięcy.
ale czy to znaczy, że przed samym zabiegiem powinnam wziac te 3 szczepionki? bo slyszalam też, że pierwszą przed zabiegiem a reszte po zabiegu.
A wiesz cos moze na temat zwolnienia? Bo z szefową się zastanawiamy jak to jest.
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 19:40   #2910
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Guzek na piersi - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
ale czy to znaczy, że przed samym zabiegiem powinnam wziac te 3 szczepionki? bo slyszalam też, że pierwszą przed zabiegiem a reszte po zabiegu.
A wiesz cos moze na temat zwolnienia? Bo z szefową się zastanawiamy jak to jest.
Chyba 3 szczepionki dopiero zabezpieczają przez żółtaczką... ale nie wiem tego dokładnie... trzeba by gdzieś poszperać na necie...
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-19 19:02:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.