ile pieniędzy do koperty? - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-10, 21:03   #1321
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ale skąd w ogóle pomysł, że się namiętnie te wierszyki za plecami młodych komentuje? Od tego jest forum, żeby o pewnych sprawach móc podyskutować. I ani mnie wierszyki jakoś specjalnie nie oburzają ani nie spędzają snu z powiek. Ot, uważam, że są niekulturalne. Naturalnym jest, że na urodziny też się jakiś prezent przynosi, no ale chyba nieco dziwnym byłoby prosić gości o przyniesienie kasy, żeby się impreza zwróciła
Ależ ja odnosiłam się do dziewczyny, która napisała dokładnie, ze takie wierszyki mówiące o kasie zamiast prezentów są szczytem buractwa a nie do ciebie To skoro dla niej są szczytem buractwa czyli ją oburzają to oczywiste chyba, że jak pisze o tym na forum to jakiejś bliskiej osobie też to powie. Bądźmy poważne. No chyba, że ktoś utrzymuje, że tak tylko tutaj sobie nazwie to buractwem a na żywo nie obgada tej pary no to przecież siłą prawdy nikt nie wyciągnie :P

To fajnie, że te wierszyki nie spędzają ci snu z powiek, mnie również. Jestem na to wyczulona bo na wizażu się już tyyyyle naczytałam o tym jakie to żebranie o pieniądze, tyle piany było o to toczonej, że naprawdę zastanawiam się czy to AŻ TAK ważne? Dla mnie to detal.

Co do wierszyków nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ze to najlepszy pomysł na świecie bo jestem w stanie w miarę zrozumieć jakieś obiekcje na ten temat, też mam swoje ale już takie chamskie komentarze o żebraniu i buractwie to dla mnie nieporozumienie.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 09:04   #1322
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Wracając do tematu kopert.

W sierpniu będę świadkową przyjaciółki. Nie bardzo wiem ile od siebie i od TŻeta włożyć do koperty w takiej sytuacji. Zastanawiam się już teraz, żeby po prostu powoli odłożyć sobie odpowiednią kwotę. Myślałam, że 600-700 złotych powinno być w porządku - wiem ile Młodzi wydają na osobę, więc wiem, że kwota ta pokryje koszty plus zostanie coś dodatkowo, ale... Zastanawiam się czy to nie jest za mało, biorąc pod uwagę bycie świadkową oraz nasze stosunki :/
Z kolei nie chcę przegiąć w drugą stronę, aby przyjaciółka na moim ślubie, na którym moją świadkową na pewno nie będzie, nie czuła się w żaden sposób skrępowana czy zobligowana do odwdzięczenia się w podobnej kwocie :/
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 09:16   #1323
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Wracając do tematu kopert.

W sierpniu będę świadkową przyjaciółki. Nie bardzo wiem ile od siebie i od TŻeta włożyć do koperty w takiej sytuacji. Zastanawiam się już teraz, żeby po prostu powoli odłożyć sobie odpowiednią kwotę. Myślałam, że 600-700 złotych powinno być w porządku - wiem ile Młodzi wydają na osobę, więc wiem, że kwota ta pokryje koszty plus zostanie coś dodatkowo, ale... Zastanawiam się czy to nie jest za mało, biorąc pod uwagę bycie świadkową oraz nasze stosunki :/
Z kolei nie chcę przegiąć w drugą stronę, aby przyjaciółka na moim ślubie, na którym moją świadkową na pewno nie będzie, nie czuła się w żaden sposób skrępowana czy zobligowana do odwdzięczenia się w podobnej kwocie :/
Ale właściwie to czemu bycie świadkową miałoby Cię obligować do dawania większej kwoty? Zawsze myślałam, że rola ta polega na ogólnym wsparciu i ewentualnej pomocy przy organizacji wszystkiego. Naprawdę nie wydaje mi się, żeby jeszcze dodatkowo z jakiegoś powodu trzeba by dawać więcej kasy
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 09:49   #1324
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ale właściwie to czemu bycie świadkową miałoby Cię obligować do dawania większej kwoty? Zawsze myślałam, że rola ta polega na ogólnym wsparciu i ewentualnej pomocy przy organizacji wszystkiego. Naprawdę nie wydaje mi się, żeby jeszcze dodatkowo z jakiegoś powodu trzeba by dawać więcej kasy
Wiem i staram się ją wspierać jak tylko mogę i pomagać jej kiedy tego potrzebuje. W sumie zaoferowałam jej tę pomoc jeszcze zanim w ogóle mnie o świadkowanie poprosiła, bo jest dla mnie jak siostra i nie wyobrażam sobie jej nie pomóc.
Nigdy nie byłam świadkową, nikt mi bliski nie był, więc w sumie nie wiem jak to od tej strony wygląda i chyba stąd to pytanie.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 11:14   #1325
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Wracając do tematu kopert.

W sierpniu będę świadkową przyjaciółki. Nie bardzo wiem ile od siebie i od TŻeta włożyć do koperty w takiej sytuacji. Zastanawiam się już teraz, żeby po prostu powoli odłożyć sobie odpowiednią kwotę. Myślałam, że 600-700 złotych powinno być w porządku - wiem ile Młodzi wydają na osobę, więc wiem, że kwota ta pokryje koszty plus zostanie coś dodatkowo, ale... Zastanawiam się czy to nie jest za mało, biorąc pod uwagę bycie świadkową oraz nasze stosunki :/
Z kolei nie chcę przegiąć w drugą stronę, aby przyjaciółka na moim ślubie, na którym moją świadkową na pewno nie będzie, nie czuła się w żaden sposób skrępowana czy zobligowana do odwdzięczenia się w podobnej kwocie :/
Myślę, że 600-700zł to jak najbardziej odpowiednia kwota Ja zamierzam dać 1000zł będąc świadkową, ale i siostrą, bo będzie to ślub mojego brata.
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 17:19   #1326
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Będę wdzięczna za podpowiedzi ile daje chrzestna matka?
Ślub będzie w czerwcu. Dostałam zaproszenie sama bez męża i jeszcze nawet na moje panieńskie nazwisko i adres moich rodziców gdzie już bardzo dawno nie mieszkam.
Nawet nie wiem jak wygląda obecnie ta moja chrześnica, nie mam zamiaru iść na wesele/przyjęcie weselne tylko mam zamiar dać kopertę pod kościołem.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:36   #1327
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za podpowiedzi ile daje chrzestna matka?
Ślub będzie w czerwcu. Dostałam zaproszenie sama bez męża i jeszcze nawet na moje panieńskie nazwisko i adres moich rodziców gdzie już bardzo dawno nie mieszkam.
Nawet nie wiem jak wygląda obecnie ta moja chrześnica, nie mam zamiaru iść na wesele/przyjęcie weselne tylko mam zamiar dać kopertę pod kościołem.
Myślę, że około 1000zł - oczywiscie wszystko powinno być dostosowane do własnych możliwości finansowych, bo nie chodzi o to, żeby brać kredyt na prezent weselny
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 19:00   #1328
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Aphrodisyack Pokaż wiadomość
Myślę, że około 1000zł - oczywiscie wszystko powinno być dostosowane do własnych możliwości finansowych, bo nie chodzi o to, żeby brać kredyt na prezent weselny
Dzięki. Ale czy to nie za mało?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 20:07   #1329
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Dzięki. Ale czy to nie za mało?
Nie sądzę. Nie idziesz na wesele. Kontaktów też nie utrzymujecie jako takich. Ja bym się jakoś szczególnie nie przejmowała.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 23:50   #1330
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za podpowiedzi ile daje chrzestna matka?
Ślub będzie w czerwcu. Dostałam zaproszenie sama bez męża i jeszcze nawet na moje panieńskie nazwisko i adres moich rodziców gdzie już bardzo dawno nie mieszkam.
Nawet nie wiem jak wygląda obecnie ta moja chrześnica, nie mam zamiaru iść na wesele/przyjęcie weselne tylko mam zamiar dać kopertę pod kościołem.
Wiesz...zaprosiliśmy chrzestnego męża,z którym kontaktu nie było i nie oczekiwaliśmy grubej koperty od niego. Chcieliśmy by był po prostu. Także ja bym nawet koperty niekoniecznie dawała,a jakiś prezent symboliczny.
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Nie sądzę. Nie idziesz na wesele. Kontaktów też nie utrzymujecie jako takich. Ja bym się jakoś szczególnie nie przejmowała.
Otóż to
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 09:18   #1331
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Na slub/wesele chrzesnicy to ja bym raczej poszla,nawet jak sie nie utrzymuje kontaktow, no ale kazdy robi jak uwaza. Nie idac na wesele 1000zl to chyba za duzo.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 17:37   #1332
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Na slub/wesele chrzesnicy to ja bym raczej poszla,nawet jak sie nie utrzymuje kontaktow, no ale kazdy robi jak uwaza. Nie idac na wesele 1000zl to chyba za duzo.
Idę na ślub do kościoła.Po ślubie wręczę kopertę i kwiaty i wracam do domu.
Na wesele nie idę bo zaproszenie jest tylko na mnie.
Nie chcę iść bez męża na przyjęcie , raczej nikogo nie będę znać na tym weselu bo nikt z mojej rodziny nie został zaproszony więc chyba bym się źle czuła siedząc samotnie cały wieczór.
Dam tysiąc, nie zbiednieję przez to.
Jedynie mogę mieć obawę czy to nie zostanie odebrane, że za mało jak na prezent ślubny od chrzestnej.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 20:53   #1333
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Dzięki. Ale czy to nie za mało?
Myślę, że absolutnie nie za mało. Taka kwota wg mnie będzie z Twojej strony honorowym prezentem jeżeli nie wybierasz się na wesele i nie utrzymujesz bliskich stosunków z Parą Młodą.

__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:25   #1334
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

GRUBELLA myslisz ze zaprosili Cie tylko przez grzecznosc? A nie ze chca odnowic znajomosc? moze nie wiedza ze masz rodzine?
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 02:05   #1335
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
GRUBELLA myslisz ze zaprosili Cie tylko przez grzecznosc? A nie ze chca odnowic znajomosc? moze nie wiedza ze masz rodzine?
Nie wiem z jakich powodów mnie zaproszono. Pewnie abym grzecznie spełniła swój obowiązek wobec chrzestnej córki. Nie mam tego za złe, obowiązki trzeba spełniać.
Myślę a nawet wiem na pewno, że jej rodzice wiedzą, że wyszłam za mąż i zmieniłam miejsce zamieszkania dawno temu.
Wzięła od nich adres bo nie sądzę aby pamiętała od czasu I komunii. I nie zadała sobie trudu aby się dowiedzieć o moje nowe dane. A czas był bo wesele dopiero w lecie, za prawie pół roku.
Numer telefonu do moich rodziców jej rodzice także mają bo niedawno dzwonili z prośbą o ogarnięcie grobu ich rodziców bo nie mogli w tym roku przyjechać. Można było zadzwonić i się dopytać.
Ja przynajmniej bym tak zrobiła gdyby mi zależało na odnowieniu znajomości.

Mam podejrzenia , być może niesłuszne, że zapraszanie mnie na pół roku przed jest po to abym zdążyła zaoszczędzić pokaźną sumkę.
Bo chyba tak wcześnie zaproszeń się nie wysyła przed ślubem.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-01-20 o 02:09
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 06:04   #1336
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Idę na ślub do kościoła.Po ślubie wręczę kopertę i kwiaty i wracam do domu.
Na wesele nie idę bo zaproszenie jest tylko na mnie.
Nie chcę iść bez męża na przyjęcie , raczej nikogo nie będę znać na tym weselu bo nikt z mojej rodziny nie został zaproszony więc chyba bym się źle czuła siedząc samotnie cały wieczór.
Dam tysiąc, nie zbiednieję przez to.
Jedynie mogę mieć obawę czy to nie zostanie odebrane, że za mało jak na prezent ślubny od chrzestnej.
Moja chrzestn abyła na weselu i tez dała 1000, myśle że to tak przyjęte jest, oczywiście jeżeli kogos stać.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 13:09   #1337
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ale właściwie to czemu bycie świadkową miałoby Cię obligować do dawania większej kwoty? Zawsze myślałam, że rola ta polega na ogólnym wsparciu i ewentualnej pomocy przy organizacji wszystkiego. Naprawdę nie wydaje mi się, żeby jeszcze dodatkowo z jakiegoś powodu trzeba by dawać więcej kasy
Kiedyś świadkowa dawała symboliczny prezent,świadkowa po to jest świadkową zeby pomóc przed i w tym dniu dla panny młodej i to już jest bardzo dużo bo często musi ponosić inne koszty zwiazane ze ślubem i weselem.Nie rozumiem skąd sie wzieło ze świadkowa powinna dać większy prezeznt.
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 13:51   #1338
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez lucynaczka Pokaż wiadomość
Kiedyś świadkowa dawała symboliczny prezent,świadkowa po to jest świadkową zeby pomóc przed i w tym dniu dla panny młodej i to już jest bardzo dużo bo często musi ponosić inne koszty zwiazane ze ślubem i weselem.Nie rozumiem skąd sie wzieło ze świadkowa powinna dać większy prezeznt.
Nie wiem jak było kiedyś i nie wiem jak jest teraz. Nie znam też nikogo, kto byłby świadkiem - tak się jakoś po prostu złożyło. Więc opieram się tylko na tym co mi się wydaje, a nie na ogólnie przyjętych przez-kogoś-tam zasadach.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 06:20   #1339
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Nie wiem jak było kiedyś i nie wiem jak jest teraz. Nie znam też nikogo, kto byłby świadkiem - tak się jakoś po prostu złożyło. Więc opieram się tylko na tym co mi się wydaje, a nie na ogólnie przyjętych przez-kogoś-tam zasadach.
Moja świadkowa ani nie dała więcej kasy niż większość gości ani też nie miałam w stosunku do niej jakichś wymagań szczególnych. Wszystko ogarniałam sama z pomocą siostry, bratowej i brata
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 14:25   #1340
IvoryRose
Raczkowanie
 
Avatar IvoryRose
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 48
Dot.: ile pieniędzy do koperty?

moim zdaniem kwota "do koperty" zależy od tego, kim dla gościa jest PM. kiedy szłam na śluby i wesela do bliskich koleżanek (ja i one studentki), dawałam po 150 zł w postaci bonu do duki czy home&you. myślę, że to niezły prezent od koleżanki, zwłaszcza jeśli wiem, że inni goście kupują to samo: wtedy młodzi mogą sobie te bony połączyć i wybrać coś droższego. a często za ślubem idzie urządzanie wspólnego mieszkania. mój brat z żoną byli bardzo zadowoleni z takich kart podarunkowych (zebrali w nich łącznie chyba z 1000 zł).
w rodzinie kwoty mogą być wyższe, u mnie np. wszystkie ciotki dają po 1000 zł w prezencie. jedna dała nawet mojemu bratu 5000 zł z dopiskiem "na podróż poślubną" (co zostało skwapliwie wykorzystane, łącznie z dopłatą za pokój z widokiem na morze).
wiadomo, że kwota zależy też od zarobków, jakbym mogła dać 100 zł, to tyle bym dała, ale jeśli 1000 zł byłby dla mnie niewielką kwotą, a PM bliskimi osobami, to czemu nie...
spotkałam się też z opinią, chyba dość popularną, że trzeba dać minimum tyle, żeby się zwróciło za wesele. kiedy znajomi dostali 300 zł od czteroosobowej rodziny (cztery dorosłe osoby), zostało to odebrane jako faux-pas. ale nie jestem przekonana, czy takie przeliczanie jest w porządku, w końcu nie zapraszam gości po to, żeby mi się zwróciło za imprezę...
IvoryRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 13:44   #1341
vesnushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Doradźcie proszę ile pieniędzy wypada obecnie dać na ślub brata.

Hej hej. Doradzcie prosze na temat kasy oczywiscie. Ide za swiadka na wesele do swojej przyjaciółki, którą znam od małego. Jak myslicie ile by wypadalo dac do koperty? Moze macie jeszcze jakis pomysl na zaskakujacy i wesoly prezent dla mlodych?
vesnushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 13:13   #1342
Karo__lina
Raczkowanie
 
Avatar Karo__lina
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 53
Dot.: Doradźcie proszę ile pieniędzy wypada obecnie dać na ślub brata.

500 chyba wystarczy.
Karo__lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 05:25   #1343
agatkaku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Doradźcie proszę ile pieniędzy wypada obecnie dać na ślub brata.

polecam Wam XXXX znajdziecie tam informację ile obecnie wypada przeznaczyć na prezent lub też ile włożyć do koperty

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2016-01-23 o 12:12 Powód: link
agatkaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 10:34   #1344
kokochannelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 100
Dot.: Doradźcie proszę ile pieniędzy wypada obecnie dać na ślub brata.

ostatnio wrzuciłam do koperty 500zł
kokochannelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 18:38   #1345
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Doradźcie proszę ile pieniędzy wypada obecnie dać na ślub brata.

My z Tż jak idziemy na wesele to dajemy 400 zł.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 13:13   #1346
teressx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Doradźcie proszę ile pieniędzy wypada obecnie dać na ślub brata.

My z mężem tez idziemy niedługo na wesele mojej koleżanki i dajemy 400 zł plus jakieś wino, kwiaty.

http://exclusivedecking.com.pl deska kompozytowa

Edytowane przez teressx
Czas edycji: 2016-07-27 o 08:47
teressx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 22:40   #1347
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Doradźcie proszę ile pieniędzy wypada obecnie dać na ślub brata.

My daliśmy siostrze 600 zl ( 5lat temu). Uważam że nie ma tu zasady. Dajesz tyle na ile cię stać.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 19:45   #1348
aaneciaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 36
Question Wesele kuzynki ile dajecie w kopercie ?

Dziewczyny! za miesiąc mam wesele kuzynki nie wiem ile się daje w kopercie ???? nie wiem bo dawno na żadnym nie byłam i nie za bardzo się orientuję w kwotach .Jest to bardzo bliska kuzynka i myślałam o tysiącu zł.
aaneciaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 17:41   #1349
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Wesele kuzynki ile dajecie w kopercie ?

Generalnie w kazdej czesci kraju daje sie inne kwoty, tak zauwazylam. 1000 zl jak dl mnie to bardzo duzo! Idziesz sama? z partnerem? z dziecmi? Kiedys mi ktos powiedzial ze daje sie tyle zeby za talerzyk sie zwrocilo.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 17:53   #1350
Magdzia85F
Zadomowienie
 
Avatar Magdzia85F
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 113
Dot.: Wesele kuzynki ile dajecie w kopercie ?

Jakbym szła na wesele kuzynki to bym dała (z Mężem) 400-500 zł. Zależy ile za talerzyk.
__________________
Adusia 21.04.2018

28.04.2012


06.04.2017 7tc [*]
Magdzia85F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-20 09:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.