badania - koszt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-18, 11:04   #1
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375

badania - koszt


Mam od dłuższego czasu problem ze zmianami skórnymi, które ostatecznie trzeci lekarz zdiagnozował jako pokrzywkę. Aby ustalić jej przyczyny i potwierdzić jego przypuszczenia zlecił kompleks badań... i tu rozpoczyna się mój mały dramat...

w recepcji Pani wyliczyła, ze łączy koszt badań to 248 złotych.. nogi się pode mną ugięły. Poszperałam w internecie, porównałam cenniki badań laboratoryjnych w rożnych placówkach. Policzyłam łączny koszt i najtaniej wyszło 198 złotych. to wciąż bardzo dużo. Chcę rozwiązać mój problem, ale po prostu nie stać mnie na te badania. Proszę o radę, czy macie jakieś pomysł, jak chociaż częściowo zmniejszyć koszta? Nie wiem, czy jest sens czekać do lekarza na NFZ, do którego terminy są baaardzo odległe. Nie wiem, czy zleci mi aż tyle badań. Obecny lekarz wydawał się sensownie motywować zlecenie aż tylu badań. Zaznaczył i uprzedził, że mimo badań przyczyna może być nierozpoznana.
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 11:30   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: badania - koszt

lekarz Cie zmotywowal bo to badania prywatne. Przez NFZ osobiscie daje 100%, ze nie dostaniesz nawet polowe skierowan na te badania, po drugie nie wszystkie sa refundowane. Gdyby ten sam lekarz siedzial w panstwowej przychodni, nie sadze, zeby Cie az tak naklanial na badania.

Lekarze nie daja skierowania pacjentom z powaznymi objawami a co dopiero Tobie z pokrzywka. Niestety, trzeba placic :/

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-02-18 o 13:00
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 18:06   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: badania - koszt

Hej,
jestem ciekawa co zlecił Ci zbadać, mogłabyś napisać?

Czasami warto iść do dermatologa ale trzeba się przygotować na psioczenie i być nastawionym na to, że nie wyjdzie sie z gabinetu bez niczego. Jestem ciekawa bo czasami to zbędne i nieprzemyślane przez lekarza badania.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:51   #4
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: badania - koszt

ta pokrzywka jest niestety bardzo, bardzo uciążliwa. To jest właściwie cała twarz w drobnej pokrzywce, takie ogniska setek czerwonych grudek, a na ciele uciążliwe bąble.

zlecił mi duuuużo badań i są to: morfologia, OB, mocz badanie ogólne, kał pasożyty, kał grzyby, cholesterol, trójglicerydy, mocznik, kreatynina, bilirubina, AspAT, AIAT, GGTP, ALP, TSH, IgE całkowite.

Stwierdził, że przyczyną może być np grzybica układu pokarmowego.. być może to właśnie to, bo miałam niedawno problem z nawracającą grzybicą pochwy, ale może jednak to alergia na coś. Zależy mi, aby problem rozwiązać, a nie tylko maskować jego objawy
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 21:58   #5
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: badania - koszt

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
ta pokrzywka jest niestety bardzo, bardzo uciążliwa. To jest właściwie cała twarz w drobnej pokrzywce, takie ogniska setek czerwonych grudek, a na ciele uciążliwe bąble.

zlecił mi duuuużo badań i są to: morfologia, OB, mocz badanie ogólne, kał pasożyty, kał grzyby, cholesterol, trójglicerydy, mocznik, kreatynina, bilirubina, AspAT, AIAT, GGTP, ALP, TSH, IgE całkowite.

Stwierdził, że przyczyną może być np grzybica układu pokarmowego.. być może to właśnie to, bo miałam niedawno problem z nawracającą grzybicą pochwy, ale może jednak to alergia na coś. Zależy mi, aby problem rozwiązać, a nie tylko maskować jego objawy
Jeśli to grzybica to czasem łatwo się jej pozbyć i możesz popróbować. Łopian, oregano, olej kokosowy, liść oliwny, czosnek i zaprzestanie jedzenia cukru w ogóle, najlepiej unikać też skrobi, która jest też w wielu produktach. Nie trzeba stosować wszystkiego, na początek możesz chociaż odstawić ten cukier, jeść dużo oregano i czosnku (surowego), no i zobaczyć co będzie, warto też dorzucić probiotyk.

Poza tym weź pod uwagę to, że jeśli przyczyna się znajdzie wcześniej to może nie będziesz musiała robić tych wszystkich badań i koszt spadnie.

Ale znam ten ból, ja chyba nigdy nie zmienię zdanie, że ubezpieczenie zdrowotne powinno być nieobowiązkowe, bo u nas w kraju mało kto dostanie od NFZu tyle, ile do niego wpłacił...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 11:29   #6
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: badania - koszt

Hmm a może spróbuj iść jeszcze do innego lekarza? zobaczymy co kolejny Ci zasugeruje? i tak jak pisała dziewczyna poniżej-poczytaj o grzybicy i spróbuj na jakis czas stosować podane tam rady, zmień nawyki zywieniowe i się po prostu obserwuj. A na NFZ poczekaj spokojnie i nie daj się wywalić z gabinetu bez jakiegokolwiek skierowania na badania przypatrz sie swojej obecnej diecie i serio może jesz czegoś za dużo co sprzyja grzybicy.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 12:14   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: badania - koszt

jesli chodzi o grzybice to ja bym na poczatku sobie zrobila badanie kalu pod tym katem, to nie jest duzy wydatek. Tak patrzac na te badania, to chyba babka przesadzila. Np po co Ci robic ob, kreatynina, bilirubina, TSH? Oczywiscie nie zaszkodzi, ale ciezko bedzie uzyskac skierowanie.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość

ubezpieczenie zdrowotne powinno być nieobowiązkowe, bo u nas w kraju mało kto dostanie od NFZu tyle, ile do niego wpłacił...
oj tak, zgadzam sie z tym
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 09:49   #8
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: badania - koszt

w takim razie spróbuję iść do innego lekarza, ale muszę postarać się go nakierować w tym kierunku, w którym poszedł ten lekarz. byłam już ówcześnie u dwóch dermatologów, ale nie pomogli mi i otwarcie mówili, że właściwie nie wiedzą, co to jest, przepiszemy coś tam i zobaczmy- może zejdzie...

albo zrobię tylko część badań i też udam się do innego lekarza. postaram się to jakoś sprytnie rozegrać
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 15:13   #9
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: badania - koszt

Cytat:
Napisane przez Effervescing Elephant Pokaż wiadomość
ta pokrzywka jest niestety bardzo, bardzo uciążliwa. To jest właściwie cała twarz w drobnej pokrzywce, takie ogniska setek czerwonych grudek, a na ciele uciążliwe bąble.

zlecił mi duuuużo badań i są to: morfologia, OB, mocz badanie ogólne, kał pasożyty, kał grzyby, cholesterol, trójglicerydy, mocznik, kreatynina, bilirubina, AspAT, AIAT, GGTP, ALP, TSH, IgE całkowite.

Stwierdził, że przyczyną może być np grzybica układu pokarmowego.. być może to właśnie to, bo miałam niedawno problem z nawracającą grzybicą pochwy, ale może jednak to alergia na coś. Zależy mi, aby problem rozwiązać, a nie tylko maskować jego objawy
Większość tych badań jest bezpłatna, kiedy masz skierowanie od lekarza rodzinnego. To nie musi być specjalista dermatolog czy alergolog. Do lekarza rodzinnego też masz taki problem się dostać?
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-21 16:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.