tabletki dla nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-10, 19:13   #1
ola_mała
Raczkowanie
 
Avatar ola_mała
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 191
Question

tabletki dla nastolatki


ogólnie mój problem polega na tym, że współżyjemy z moim TZ od jakiegos czasu stosując tylko prezerwatywę. Chciała bym być spokojna przed okresem i stosowac tabletki badz plastry, ale mam tutaj kilka problemów.
po pierwsze, czy lekarz moze je przepisac 16-stolatce, i czy musi przy tym być rodzic?
Ile one kosztują, tak mniej wiecej?
I czy to bezpieczne dla mojego organizmu?
Proszę was o rady dziewczyny, bo naprawde nie wiem kogo miala bym spytac, mama raczej by sie nie ucieszyla ;]
__________________

ola_mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 19:20   #2
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: tabletki dla nastolatki

na wszystkie twoje pytania odpowie ginekolog -na pewno nie przepisze ich jeśli uzna że mogą ci zaszkodzić
a to czy przepisze zależy tylko od ginekologa.i nie musisz iść z mamą!
moje tabletki-Mercilon kosztowały ok 30 zł.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 19:35   #3
ola_mała
Raczkowanie
 
Avatar ola_mała
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 191
Dot.: tabletki dla nastolatki

I to 30 zl to opakowanie na caly miesiac tak? oj jeszcze nie bylam u ginekologa łee heh ale chyba sie zdecyduje, o ile mnie nie wysmieje smarkulo do ksiazek xD
__________________

ola_mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 19:52   #4
postinor84
Raczkowanie
 
Avatar postinor84
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 33
GG do postinor84
Dot.: tabletki dla nastolatki

ten temat już jest nudny, śmiem twierdzić, że chodzi Ci tylko o "szpan" przed koleżaneczkami, wątpię w to, że tak często się kochasz, póki co prezerwatywy powinny Cię zadowolić, znam takie agentki, które w 1 dzień poznają chłopaka a w 2 idą po magiczne tabletki, w dzisiejszych czasach (w dobie internetu, głupich gazetek, głupich programów tv) jest trendy brać tabletki?

czy macie podobne zdanie? (tylko szczerze)
postinor84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 20:02   #5
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: tabletki dla nastolatki

być może masz rację tabletki są świetnym rozwiązaniem jeśli uprawia się seks regularnie a do tego wiadomo,trzeba mieć warunki :P
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 20:02   #6
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: tabletki dla nastolatki

Jeżeli rozpoczęłaś współżycie to OBOWIĄZKOWO powinnaś iść do lekarza. Zapytaj go też o szczepionkę przeciw HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego, który wywołuje kłykciny kończyste a niektóre jego typy powodują raka szyjki macicy; wczesne rozpoczęcie współżycia zwiększa ryzyko złapania tego świństwa tzn. tego wirusa) - jest droga, ale może rodzice mogliby Ci ją wykupić. Na pigułki moim zdaniem za wcześnie. Masz jeszcze niedojrzały układ hormonalny i gonady pewnie też jeszcze się rozwijają. Naprawdę przemyśl to jeszcze. Odpowiedzialny lekarz na pewno Ci ich nie przepisze. Na pewno nie wspóżyjesz regularnie, to gumki powinny wystarczyć. Ile lat ma twój partner, można wiedzieć ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 20:03   #7
olenka_69
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 39
Dot.: tabletki dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez postinor84 Pokaż wiadomość
ten temat już jest nudny, śmiem twierdzić, że chodzi Ci tylko o "szpan" przed koleżaneczkami, wątpię w to, że tak często się kochasz, póki co prezerwatywy powinny Cię zadowolić, znam takie agentki, które w 1 dzień poznają chłopaka a w 2 idą po magiczne tabletki, w dzisiejszych czasach (w dobie internetu, głupich gazetek, głupich programów tv) jest trendy brać tabletki?

czy macie podobne zdanie? (tylko szczerze)
nieee to chyab dobrze ze dziewczyna mysli o swoim bezpieczenstwie ... i wygodzie pozdr
olenka_69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 20:52   #8
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: tabletki dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez postinor84 Pokaż wiadomość
ten temat już jest nudny, śmiem twierdzić, że chodzi Ci tylko o "szpan" przed koleżaneczkami, wątpię w to, że tak często się kochasz, póki co prezerwatywy powinny Cię zadowolić, znam takie agentki, które w 1 dzień poznają chłopaka a w 2 idą po magiczne tabletki, w dzisiejszych czasach (w dobie internetu, głupich gazetek, głupich programów tv) jest trendy brać tabletki?

czy macie podobne zdanie? (tylko szczerze)
Śmiem wstawic się za koleżanką.Wątpisz,że się często kocha? Po czym tak stwierdzasz? Uważam,że lepszy'szpan' ,jak to nazwałaś, niż później bobas. Jak ma chłopaka i się kochają regularnie to proszę bardzo. I chyba napisała,że ma chłopaka już długo a nie,że co drugą noc ma innego, prawda?

Do autorki. Możesz iśc sama po tabletki. Moje Yasminelle kosztuję ok. 33 zł.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:29   #9
ola_mała
Raczkowanie
 
Avatar ola_mała
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 191
Dot.: tabletki dla nastolatki

mam chlopaka ponad rok, jest ode mnie starszy, staram sie byc odpowiedzialna, to nie szpan, nawet nie rozmawiam o tym z kolezankami, uwazam ze to osobista sprawa. Po prostu nie chce mieć dziecka, nie rozumiem o co Ci chodzi? kochałam sie tylko z nim, regularnie z miłości nie dla szpanu. Nie powinnas oceniac osob ktorych nie znasz.
__________________

ola_mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 13:00   #10
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: tabletki dla nastolatki

mysle ze giniekolog przepisze Ci tabletki, chociaz duzo zalezy od tego na jakiego trafisz (jestes nepełnoletnia), ale sprobowac mozesz no i skoro wspolzyjeszc to powinnas sie wybrac do lekarza.

aha, mysle ze mozesz isc bez mamy ale nie jestem pewna na 100%, mnie w kazdym badz razie pytano o wiek i polozna uzasadnila to tym, ze jesli nie bylabym pelnoletnia to musialabym przyjsc z opiekunem prawnym.. no cóż, nie wszedzie tak jest

moje harmonet kosztuja ok 30 zł
pozdrawiam
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:42   #11
ola_mała
Raczkowanie
 
Avatar ola_mała
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 191
Dot.: tabletki dla nastolatki

Ahaa heh, sprobowac nie zaszkodzi. Ale jesli nie, to co sadzicie np o globulkach? Może globulki+prezerwatywa?
__________________

ola_mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-11, 15:00   #12
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: tabletki dla nastolatki

globulki + prezerwatywa to swietny pomysl, ponoc uzyte razem maja taki sam wskaźnik pearla jak tabletki antykoncepcyjne. Tylko pamietaj zeby nie stosowac samych globulek-sa bardzo zawodne, ale w polaczeniu z prezerwatywa sa bardzo skuteczne
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 15:06   #13
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: tabletki dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez ola_mała Pokaż wiadomość
Ale jesli nie, to co sadzicie np o globulkach? Może globulki+prezerwatywa?
Imo to dobra alternatywa dla pigulek, zwlaszcza w twoim wieku
Wszystko jednak zalezy od waszego doswiadczenia seksualnego (prezerwatywe trzeba umiec dobrze zalozyc), czy miesiaczkujesz regularnie (moglabys rowniez sie wspomoc kalendarzykiem) i od tego, jak czesto wspolzyjecie z partnerem.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 19:07   #14
ola_mała
Raczkowanie
 
Avatar ola_mała
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 191
Dot.: tabletki dla nastolatki

potrafie wyznaczac dni plodne, i mysle ze z prezerwatywa tez doszlismy do wprawy. Więc może żeczywiscie to bedzie opcja dla mnie
__________________

ola_mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 19:13   #15
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: tabletki dla nastolatki

odnośnie globulek słyszałam bardzo niepochlebne opinie-że się pienią,że gorąco,że piecze itd. ale możesz popróbować i opisać wrażenia na forum
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 20:17   #16
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: tabletki dla nastolatki

Mnie po blogulkach własnie piekło :/ I się poprostu wylewa z człowieka ta globulka. Ale Mysle,że w sumie czemu nie. Byc może Tobie się spodoba ta forma antykoncepcji Oczywiście z prezerwatywą
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 08:15   #17
ola_mała
Raczkowanie
 
Avatar ola_mała
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 191
Dot.: tabletki dla nastolatki

napewno warto spróbować, niedlugo zakupię jak tylko ON wroci z wyjazdu ;pp było by dobrze jeśli by mi przypasowały, napewno zdrowiej by mi to wyszlo
__________________

ola_mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 08:42   #18
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: tabletki dla nastolatki

U mnie globulki wywoływały lekkie uczucie ciepła, całkowicie zresztą mi to nie przeszkadzało.
Masz rację, to na pewno będzie zdrowsze rozwiązanie. Tylko razem z prezerwatywą. Jestem (a raczej mój syn jest) żywym dowodem na zawodność samych globulek.
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 11:59   #19
ola_mała
Raczkowanie
 
Avatar ola_mała
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 191
Dot.: tabletki dla nastolatki

Hah no to napewno musi byc połączone, a moze jeszcze plus kalendarzyk. Wtedy bede pewna poza tym, nie kochala bym sie bez prezerwatywy nawet z tabletkami, pozostaje tez kwestia chorob, bo nigdy nie wiadomo :P
__________________

ola_mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 12:20   #20
blair w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: tabletki dla nastolatki

Ja tez uwazam ze powinnas pojsc do ginekologa ale powinnas pamietac jeszcze o tym ze lekarz powinien zbadac cie bardzo dokladnie zanim przepisze ci tabletki lub plastry. Ja bylam u ginekologa ktory nawet mnie nie zbadal tylko przepisal tabletki dlatego wlasnie nawet nie wykupilam recepty i dalej zabezpieczamy sie prezerwatywa. Mysle ze powinnas porozmawiac z chlopakiem bo najlepsze rozwiazanie to tabletki ale przy czestym kochaniu sie. Uwazam ze w tak mlodym wieku to jeszcze nie ma sensu ale pojscie do ginekologa i porozmawianie z nim oczywiscie nie zaszkodzi
blair w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 13:20   #21
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: tabletki dla nastolatki

.
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48

Edytowane przez Caramella
Czas edycji: 2009-11-04 o 16:15
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 13:28   #22
yennefer94
Raczkowanie
 
Avatar yennefer94
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 203
Dot.: tabletki dla nastolatki

Mi sie wydaję, że najważniejsze przy braniu tabletek są jednak badania hormonalne- i to niezależnie od wieku. Odpowiedzialny lekarz powinien wypisać skierowanie na badania i na ich podstawie dobrać tabletki (mogą być przecież najróżniejsze przeciwwskazania).
__________________

yennefer94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 19:01   #23
Kora21
Raczkowanie
 
Avatar Kora21
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 37
Dot.: tabletki dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
nie. mam niecałe 18 lat, tabletki zaczelam brac po 16stych urodzinach, czasem kocham sie raz w tygodniu, czasem codziennie i tabletki mi sie bardzo przydaja. wole je niż prezerwatywy które dla mnie są nie przyjemne. poza tym nie rozumiem co to za SZPAN?
Ja też nie rozumiem. Jeśli jakaś nastolatka pisze coś o sexie albo anykoncepcji to odrazu szkan. A może to zazdrość przez niektórych przemawia bo nie mają udanego pożycia?
Kora21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 19:32   #24
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: tabletki dla nastolatki

moim zdaniem nie powinno sie zwracac na takie odp uwagi.. jezeli ktos sie pyta to sie odp na temat a nie dodatkowo sie go osadza
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 19:36   #25
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: tabletki dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez blair w Pokaż wiadomość
Ja tez uwazam ze powinnas pojsc do ginekologa ale powinnas pamietac jeszcze o tym ze lekarz powinien zbadac cie bardzo dokladnie zanim przepisze ci tabletki lub plastry. Ja bylam u ginekologa ktory nawet mnie nie zbadal tylko przepisal tabletki dlatego wlasnie nawet nie wykupilam recepty i dalej zabezpieczamy sie prezerwatywa. Mysle ze powinnas porozmawiac z chlopakiem bo najlepsze rozwiazanie to tabletki ale przy czestym kochaniu sie. Uwazam ze w tak mlodym wieku to jeszcze nie ma sensu ale pojscie do ginekologa i porozmawianie z nim oczywiscie nie zaszkodzi

nie rozuemiem ... sorry co ma wiek do czestego kochania .. to ze mloda to robi to raz w miesiacu czy co .. ja mam prawie 18 i czasem jak mam duzo czasu to i 4 razy wyjdzie czasem 1 w tygodniu ... co dla ciebie jest czestym kochaniem moze sprecyzujesz ??
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 21:09   #26
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: tabletki dla nastolatki

częstotliwość jest chyba ważna bo jak ktoś kocha się średnio raz w miesiącu to chyba nie ma sensu napychać się hormonami.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:01   #27
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: tabletki dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
częstotliwość jest chyba ważna bo jak ktoś kocha się średnio raz w miesiącu to chyba nie ma sensu napychać się hormonami.
Prawda.
Jest jeszcze jedna sprawa na która może warto zwrócić uwagę. Tabletki są wprawdzie coraz lepsze i coraz lepiej tolerowane, jednak długofalowe skutki wieloletniego brania hormonów to temat wciąż nie do końca jasny. Jeżeli jakiś środek jest na rynku przypuśćmy od lat pięciu to nikt z całą pewnością, nie może powiedzieć, jakie skutki przyniesie jego wieloletnie stosowanie. Czasami w prasie pojawiają się artykuły o zwiększonym ryzyku zachorowalności na pewne rodzaje nowotworów (gwoli sprawiedliwości hormony zmniejszają ryzyko zachorowalności na raka chyba szyjki macicy, podkreślam chyba tego).
Macie teraz 17- 18 lat. Prawdopodobnie dopiero ok. 30-tki zapragniecie mieć dzieci. To oznacza ponad dziesięć lat brania hormonów. Może więc warto naprawdę zebrać maksymalnie dużo informacji na ten temat. Pytać o zdanie różnych lekarzy. Niestety, żyjemy w czasach takich, że lekarz przepisując dany lek z jednej strony bierze pod uwagę pacjentkę, a z drugiej bonusy jakie uzyskuje od firm farmaceutycznych za zalecenie ich środków.
Sama biorę hormony już ponad 10 lat. Z tym, że ja już urodziłam planowaną ilość dzieci, regularnie robię wszystkie badania: cytologię, mammografię, usg, laboratoryjne.
To tak parę zdań pod rozwagę....
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 18:59   #28
ola_mała
Raczkowanie
 
Avatar ola_mała
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 191
Dot.: tabletki dla nastolatki

byłam dzisiaj u ginekologa , akurat w innej sprawie i pytalam o tabletki, powiedzial, ze nie ma problemu jesli tylko sie zdecyduje, bo prezerwatywa to tak na prawde nie jest zabezpieczenie. Więc kwestia wieku jest rozwiazania, zdecyduję po sprobowaniu globulek. Mam nadzieję, że nie bedzie nieprzyjemnych odczuc.
__________________

ola_mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 20:01   #29
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: tabletki dla nastolatki

to ja magda ale o jakie konsekwencje Ci chodzi? o to ze pozniej po odstawieniu pigul mozna miec problemy z zajsciem w ciaze? wydaje mi sie ze ludzie czesto zwalaja wine na pigulki ze zaszkodzily itp.. ale przed braniem tabletek anty nie porobily badan czy wogole moga miec dzieci i czy nie bedzie problemow z zajsciem w ciaze, no ale fakt faszerowanie sie hormonami ma mnostwo skutkow ubocznych..
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:04   #30
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: tabletki dla nastolatki

witam. Ja mam zaczac brac tabletki za pare dni, nie jestem zbytnio do nich przekonana ale moze przekonam sie. Boje sie skutkow ubocznych bo to pierwsze tabletki jakie ebde brac. A co do globułek to ja je stanowczo odradzam Po pierwsze strasznie sie pieni, piecze, szczypi nawet pare dni pozniej, mam problemy z oddawaniem moczu po nich :/ nie ma pojecia czemu ale sporadycznie uzywalam . I wyplywa to ze mnie :/ a to raczej nie przejemne uczucie i niezbyt estetycznie wyglada :/ wrrr . Tu chce sie ubrac wstaje a ty cieknie to paskudztwo jak z kranu. Ale moze autorce przypasuja Pozdrawiam Renia
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.