Zagroda babuszki cz.4 - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-05-12, 10:09   #1921
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko Coś jest z tymi nasionami. Już w zeszłym roku był z nimi problem. U siebie też widzę, że jakoś słabo. Niby pomidory wzeszły ładnie. Fasolka też, z bobem to już tak różnie. Obserwuję.


Lanolinka Mam swój groszek i ładnie wschodzi. W pojemniku z nasionami znalazłam zebrane nasiona sałaty, będę wysiewać to zobaczę.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Lenifo U mnie ślimaki nie ruszają kosmosów, ale może dlatego, że mają innego mnóstwo . Aksamitki tylko na wiszące kosze albo wysoko ustawione donice, bo Ci zjedzą nim zakwitną. Jeśli nie zaczniesz czegoś robić aby przegonić ślimaki to Ci wszystko zniszczą. Nie pamiętam czy ktoś u Ciebie pije kawę fusiastą, jeśli tak to opiel wokół clematisa i polewaj tą kawą dookoła. Od razu nie zadziała ale z czasem. Zrębki są pomocne w walce z nimi ale tego pewnie nie masz ani dostępu. Niektórzy zabijają je łopatą i zakopują. Bez chemii i naturalnych środków ochrony twój ogród jest bez szans.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Annorl No właśnie z tym schylaniem :/ Ale dobrze wiedzieć, że jest coś takiego.


Nie mam pomysłu na obiad. Nawet nie chce mi się o nim myśleć.

Po tych pięknych zdjęciach Cichej , nabrałam wielkiej ochoty na spacer.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 10:18   #1922
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Emmi idę zobaczyć tą roślinę
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 11:46   #1923
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Widzieliście kiedyś tulipana z takim środkiem?
IMG_20240501_101816054.jpg


Jednak zostało trochę rosołu z wczoraj i przerobiłam go klasycznie na pomidorową. Co na drugie nie mam pojęcia.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 11:50   #1924
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Jaki piękny tulipan nigdy takiego nie widziałam. Wychodzą mi aksamitki i słoneczniki

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Emmi roślina zaginęła. Poproszę Cię o wysłanie jej drugi raz.
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 11:59   #1925
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha Prześlę Ci ją w małej doniczce, aby zachować liście. Bo może jest tylko jej nie rozpoznajesz. Ona taka bardziej chwastowata niż ogródkowa . Lubi miejsce słoneczne, preferuje półcień, średnio idzie w cieniu. Aa! I jest wysoka.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2024-05-12 o 12:01
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 12:11   #1926
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Teraz była w cieniu może też dlatego zaginęła. Posadzę ta drugą w ogrodzie obok truskawek. Tam mam słońce. Chyba wypiję kawę drugą bo tak spać mi się chce że szok
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 12:23   #1927
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha Nie chcę być jak ta ciocia klocia dobra rada, ale jako koleżanka po fachu, to może taka drzemeczka to nie jest wcale zły pomysł?

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Ogólnie i w cieniu powinien dać sobie radę, chociaż słabiej rośnie i słabiej kwitnie. Ale biorąc pod uwagę, że to motyli kwiat a motyle preferują słoneczko to na pewno lepiej jest jak ma słonko.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-05-12, 13:18   #1928
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 216
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Emmie, piękny tulipan. Nie widziałam takiego ani u siebie, ani u nikogo. A różne widziałam.

Na obiad? Tortilla. Na wczoraj miałam kaczkę. Trochę mięsa zostało. Więc tortilla będzie. Rano była standardowo jak co niedzielę owsianka. Niedawno zjedliśmy gofry. Takie z resztek lodowkowych 🤣 wiec do obiadu nam chyba nie spieszno... Chociaż? Może mnie ktoś zaskoczy 🤣

U mnie jak u Cichej, ładnie ale chłodniej.

Miałam w planach dzisiaj posadzić resztę kukurydzy. Ale kurde.... Wzięłam się za dom. Ale potem pewnie pójdę w pole i posadzę. Bo zaraz będzie za późno.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 17:44   #1929
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 546
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Hejka

U mnie dziś gyros z piersi kurczaka ze śmietanowym sosem z makaronem i ogórkiem konserwowych/kiszonym.Jako dodatkowa przekąska szparagi zawijane w wędzony boczek i pieczone w piekarniku.

De zebrała dziś trochę dojrzałych już truskawek.Maty pod ogórki i inne ciepłolubne porozkładane.Teraz tylko przejrzeć prognozy i siać.Chcialabym tyle zrobić ,a potykam się o własne nogi.Mam totalnie rozładowane baterie i żadnych perspektyw na zmianę tego stanu.
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 19:09   #1930
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Mimo niedzieli wzięłam się za prasowanie. Oglądam serial i prasuję. To dla mnie relaks, odpoczywam psychicznie

Składam wypraną bieliznę. Potem idę obejrzeć serial w telewizji.

Podłamuję się tymi nasionami. Na razie mam sałatę zimową, ale ta siana teraz na lato, nie wiem czy cokolwiek urośnie. Jeszcze zrobię wysiew do skrzynki i potem flancki do ziemi.

Tyle roboty i nic z tego.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 05:55   #1931
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dzień dobry (_)?

I znów mamy poniedziałek...

Pamiętacie jak w zeszłym roku maj był brzydki? Chłodny i deszczowy. Jak Wam się podoba tegoroczny?
Mnie bardzo. Tak bardzo, że nie mogę się nim nasycić i nie dociera do mnie, że to już wiosna pełną gębą i dawno skończyło się przedwiośnie. Chyba mam głowę zaprzątniętą za dużą ilością myśli.

Lenifo Wiele zdrowia życzę nie wiem czy Tobie czy komuś z twoich bliskich ale niech zdrowie leci do Was wszystkich. Jak się w ogóle czuje twoja mama? Dobrze się nią zajmowali poprzednicy? A jak Ty się czujesz? Mam dla nas plan działania. Co wyjdziemy na dwór, to zadzieramy głowę do góry . I patrzymy w niebo. U mnie obecnie niebieściutkie z lekkimi mazajami białych chmurek.

Annorl My też po raz pierwszy. Kupiłam w Castoramie jakąś mieszankę kilku tulipanów za śmieszne pieniądze i tam wzięłam na zasadzie ciekawości. Każdy inny. A to pełne, a to peoniowe, a to postrzępione. I takiego właśnie wyłuskaliśmy. Jeszcze był jeden, nie pamiętam chyba bardziej pomarańczowe płatki i zielony środek. Koniecznie musimy dokupić

Imegan A nie pomogły by elektrolity? Ciągle zastanawiam się na tą matą u Ciebie. Ja to się boję, że miałabym jeszcze większą inwazję ślimaków.

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:45 ----------

Herbatko Może kup innej firmy. Co oglądałaś?

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Wczoraj o 05:54
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary Wczoraj, 06:10   #1932
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dzień dobry u mnie też słonecznie ale chłodno. Mam nadzieję że jednak w nocy nie było mrozu. Były ostrzeżenia na stronie gminy. Już po śniadaniu i piję kawę. Od jutra egzaminy ósmych klas. Dzięki temu są dyżury i mi się jutro trafił urlop. Dobrze bo zawieziemy tatę do tego szpitala z bratem. Idę w środę i chyba na pół czwartku. A jak Ty idziesz Emmi? Będziesz w komisji?
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 06:19   #1933
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 104
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha witaj. I co ucięłaś sobie drzemeczkę wczoraj? Ja obstawiam i matury i 8 klasy. Wszystko jak leci . Ale spoko. Krócej pracuję. Jak bym nie to to bym musiała w świetlicy siedzieć i wyczyniać czary-mary aby dzieciaki były w absolutnej ciszy

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: Wczoraj o 06:21
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 06:50   #1934
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 262
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Właśnie to jest najgorsze utrzymanie tych dzieci w ciszy. Nie drzemałam wczoraj. Wypiłam kawę i jakos dotrwałam do wieczora
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 07:09   #1935
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 987
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

O jaki ładny tulipanek. Różowy 🤩

Niedziela minęła na relaksie. Lubię niedzielę, zawsze lubiłam. To taki inny dzień. Gdyby nie to swieto cxyli czas na odpoczynek, spacery, odwiedziny, świętowanie to cały tydzień wyglądałby

tak samo.

Cicha, obejrzalas ostatni odcinek sanatorium? I co ja teraz będę oglądać?

Jutro odwozicie tate- daleko macie do szpitala?



Emmi, zatem może warto nasiona zbierać jak to było dawniej? Zobaczymy czy Ci sałata urośnie. Mi rośnie jarmuż i nie wiem co z niego robić I daje kurom.



Mam w tym roku połowę truskawek z moich sadzone k I poliwe z kupnych

I te kupne są dużo ładniejsze. Myślę, co zrobiłam źle? Normalnie zasadxiam te co sie puściły z wąsów a stare wyrzuciłam. Kupne były dużo większe. To się jakioś inaczej robi?
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 07:35   #1936
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Żeby zbierać nasiona trzeba mieć odpowiednie gatunki sałaty. Na ogórkach zawsze pisze F1. To znaczy że te nasiona są na jeden sezon. Przypuszczam że z sałatą jest tak samo.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:01   #1937
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 216
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dzień dobry ❤❤

U nas był przymrozek w nocy. Jak wstałam o 5 to było 0. Ale mrozik był na trawie. I u męża w aucie szyby zmrozone.

Ja wczoraj ogarnęłam stryszek nad mała stajenką. W tej stajence mają być indyki.

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Indyki po 68zlotych sztuka, trochę dużo. I ciągle się zastanawiam. Ale kurde... Jak by się udało odchowac. To młody indyk w cenie 2 i pół kilograma fileta z indyka którego moje dzieci uwielbiają. Więc nie wiem czy nie kupię 10. No nie wiem. Jeszcze się zastanowie do wieczora.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 09:01   #1938
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 987
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko, cenna informacja, nie wiedziałam o tym.

Dziękuję.



Ann sąsiad ma indyki, słyszę ich gulgulgul
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:36   #1939
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Na następny sezon poproszę córkę żeby mi przysłała nasiona z Ameryki, w specjalnym sklepie mają nasiona dziedziczne które można samemu pozyskiwać z rośliny.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary Wczoraj, 14:52   #1940
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Zdecydowałam o kupnie glicyni .a to dlatego że e Mam. Że ściął mi bluszcz do zera. Bluszcz obrastał pień po świerku, pień ma ponad 2 metry .cały był obrośnięty bluszczem .teraz jest goły słup. Zdenerwowałam się okropnie. Bo była ta zieleń , teraz kupię glicynię ,na złość. Powiedzcie czy teraz dobra pora, kupiłabym na Allegro. Może na Polacy ogrodniczym .wziąć dużą ,czy małą?

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Noż szlak mnie trafia na tego poprawiacza. Sprawdzam a podczas wysyłki on i tak robi swoje
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:08   #1941
Lanolinkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 2 987
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko, rośliny sprzedawane w doniczkach można sadzić cały czas. Gorzej z tymi które sprzedają z gołymi korzeniami, jak drzewa.

Jeśli kupisz większą to krócej poczekasz na kwiaty. A jak mniejszą to ciut dłużej.

Szkoda bluszcza, mam takie dwa ale jeszcze małe



W radiu mówią, że będzie gorące lato. Zobaczymy, mówić to oni mogą.
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:40   #1942
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 302
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Tak Tak Emmi patrzyć w niebo Tylko, że tu widzę go malutki kawałek. Slońce pojawia się tylko na niecałą godzinkę. Po prostu tak wysokie są drzewa a jest ich naprawdę dużo. Ja lubię drzewa tak ogólniaście. Ale jest ciemno. W mieszkaniu mama musi miec zapalone światło caly dzień. Mnie nie przeszkadza to, no ale mamie tak. Mama się czuje w miarę ok. Ale jeszcze 1 wizyta lekarska na rozkładzie jazdy. Dziś się już obrobiłam z pracą, ale musze wcześniej iśc spać, bo start rano od piatej.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:38   #1943
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 216
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lanolino, bo gdzieś pytałaś, a ja zapomniałam odpowiedzieć. Sianko mamy dla królików, ale dajemy też kurom do gniazda. Wydaje mi sie, że zdecydowanie bardziej wolą znosić jaja na miękkim sianku, niż na twardej słomie. No i młode kaczuszki czy gąski, też widzę że zdecydowanie bardziej lubią kłaść sie w kącik stajenki gdzie jest siano, niż w kącik stajenki ze słomą.
Mąż dzisiaj wykosił resztę pól. No to ma być pogoda, więc siano nam się na dobre zaczyna. Tym bardziej, że my wszystko ręcznie robimy. Całe to grabienie i przewracanie. A pola jest trochę, bo w sumie mąz skosił ponad 60 arów.
Mimo ceny na indyki sie zdecyduję i jutro po nie pojadę. Ciekawe czy jeszcze będą? Zastanawiam sie nad ilością. 5 czy 10 sztuk?
Byłam patrzeć w ogródku, posadziłam jakiś czas temu paczuszkę fasolki szparagowej, ładnie wyszła i po przymrozku nawet jej sie udało, bo "tylko" 6 sztuk zmarzło. A reszta ma sie ok.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (0 użytkowników i 5 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-13 22:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.