Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 01:07   #121
Kisstyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Witajcie dziewczyny,
Ja robiłam sobie depilacje w Medicor w Krakowie.
Usuwałam "wąsik". Niestety, po tym zabiegu zaczęła się pojawiać plama, koloru jasno brązowego. Teraz z dnia na dzień jest ciemniejsza i większa...
Codziennie używam kremu SPF 50. Zaczęłam panikować, bo ten "pieg" się powiększa i wygląda bardzo nieestetycznie....

Tak w ogóle, to odradzam ten zakład... Pani, która mi wykonywała zabieg, tego samego dnia zadzwoniła do mnie na komórkę (sporo po 21:00) z oskarżeniem: "Pani nie zapłaciła za zabieg"... Po czym, ja że zapłaciłam, i że płaciłam kartą.
Potem jeszcze zadzwoniła mnie przepraszac...
Tylko, dla mnie pierwsze wrażenie - czyli oskarżenie, nawet nie zapytanie, - to podstawa, zeby już się tam niegdy nie wybrać.
Oh, musiałam to z siebie wyrzucić.
Proszę, powiedzcie, czy to się da jakoś reklamować, czy jak podpisałam cyrograf, to już koniec...
Kisstyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:56   #122
MILENA 1983
Raczkowanie
 
Avatar MILENA 1983
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 42
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Witajcie
Postanowiłam podzielić sie z Wami moimi radami ponieważ trzy lata temu miałam ten sam problem(dzięki depilatorowi).Borykałam się z tym bo nikt nie poznał że to zapalenie Mieszka Włosowego.Dodam iż jestem brunetką o grubym zaroście i do tej pory mam problem z goleniem miejsc intymnych....ale nie o tym chce napisać.U mnie dochodziło do tego że siedziałam i wydłubywałam wszystkie wrośnięte włoski igłą,co prowadziło do ran i swędzenia.Miałam dość...w lato kisiłam się w długich spodniach.Pewnego dnia poszłam kolejny raz do dermatologa i o dziwo panią oświeciło...stwierdziła że skoro to zapalenie to najpierw trzeba je zwalczyć wewnętrznie..czyli antybiotyk...a potem maść robiona na zamówienie.Uwierzcie wyleczyłam te nogi w dwa miesięce.Oczywiście nie obeszło się bez smarowania kremem na blizny.Dziś już jest ok.Depilator leży schowany..używam tylko maszynek jednorazowych...i wcale nie jeden raz .Każdą maszynką gole sie 2-3 razy.Staram się jednak aby bardzo nie dociskać do skóry bo wtedy podrażnia się naskórek i od tego też wychodzą krostki.
A pewne jest że
-nie należy w stanach zapalnych używać pilingów
-nie smarować niczym wedle swojego uznania
-tylko dobry dermatolog pomoże
-odrzucić depilator i woskowanie.
Mam nadzieję że troszkę pomogę .....ja już mam to za sobą więc odpowiem na wszystkie pytania.
__________________
START 75kg...........66,6..............64,5........ ........... 60kg Koniec


Zawsze bądź pierwszorzędną wersją siebie, zamiast drugorzędną wersją kogoś innego.......


MILENA 1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 15:39   #123
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MILENA 1983 Pokaż wiadomość
Witajcie
Postanowiłam podzielić sie z Wami moimi radami ponieważ trzy lata temu miałam ten sam problem(dzięki depilatorowi).Borykałam się z tym bo nikt nie poznał że to zapalenie Mieszka Włosowego.Dodam iż jestem brunetką o grubym zaroście i do tej pory mam problem z goleniem miejsc intymnych....ale nie o tym chce napisać.U mnie dochodziło do tego że siedziałam i wydłubywałam wszystkie wrośnięte włoski igłą,co prowadziło do ran i swędzenia.Miałam dość...w lato kisiłam się w długich spodniach.Pewnego dnia poszłam kolejny raz do dermatologa i o dziwo panią oświeciło...stwierdziła że skoro to zapalenie to najpierw trzeba je zwalczyć wewnętrznie..czyli antybiotyk...a potem maść robiona na zamówienie.Uwierzcie wyleczyłam te nogi w dwa miesięce.Oczywiście nie obeszło się bez smarowania kremem na blizny.Dziś już jest ok.Depilator leży schowany..używam tylko maszynek jednorazowych...i wcale nie jeden raz .Każdą maszynką gole sie 2-3 razy.Staram się jednak aby bardzo nie dociskać do skóry bo wtedy podrażnia się naskórek i od tego też wychodzą krostki.
A pewne jest że
-nie należy w stanach zapalnych używać pilingów
-nie smarować niczym wedle swojego uznania
-tylko dobry dermatolog pomoże
-odrzucić depilator i woskowanie.
Mam nadzieję że troszkę pomogę .....ja już mam to za sobą więc odpowiem na wszystkie pytania.
A u mnie zaczęło się wrastanie włosków po maszynce, więc mi jeden pies czy to depilator czy maszynka. (depilator kupiłam później i nie widzę różnicy).
A, wrastanie mi się zaczęło ni z gruchy ni z pietruchy 10 lat temu (kiedy to od lat stosowałam maszynkę) więc nie wiem z czego się wzięło. I ustało samoistnie na czas ciąży, potem samo wróciło. Wygląda to na wpływ hormonów (na włos czy co).
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 13:49   #124
kasiahm
Raczkowanie
 
Avatar kasiahm
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 32
Dot.: Przebarwienia po depilacji

Hej!
Mam dość nietypowy problem.. Po depilacji też pojawiają mi się sporadycznie drobne krostki z ropką. Z tym, że kilka lat temu jak rozdrapałam taką jedną krostkę to został mi po niej czerwony ślad, o wiele większy niż krostka. Na następny dzień pojawiło się zgrubienie i mam je do tej pory. W międzyczasie zmieniło kolor na brązowy, no i odrósł z tego po jakimś czasie znów włosek.
A teraz znów rozdrapałam taką krostkę, odnowiła się i rozcięłam ją przy goleniu ;/ i od dwóch dni mam takie samo zgrubienie, które jest wyraźnie wyczuwalne nawet przy delikatnym dotyku.
Czy może mi ktoś poradzić co zrobić, żeby się tego pozbyć?
Będe bardzo wdzięczna.
kasiahm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 12:58   #125
di82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Przebarwienia po depilacji

dziewczyny jezeli bedziecie miały taka mozliwosc sprobujcie depilacji pastą cukrową, w odroznienu od depilacji woskiem skora nie jest podraznona, nie ma czerownych kropeczek, przebarwien, poniewaz paste zrywamy z kierunkiem wzrostu wlosa a nie pod wlos jak to jest w przypadku depilacji woskiem, inna rzecz: pasta cukrowa jest produktem naturalnym, nie zawiera wiec sztucznych składników, czy substancji drażniących, a dodatkowo główny składnik cukier jest naturalna substancja nawilzającą i wygładzającą skórę, polecam
di82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:27   #126
MILENA 1983
Raczkowanie
 
Avatar MILENA 1983
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 42
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
A u mnie zaczęło się wrastanie włosków po maszynce, więc mi jeden pies czy to depilator czy maszynka. (depilator kupiłam później i nie widzę różnicy).
A, wrastanie mi się zaczęło ni z gruchy ni z pietruchy 10 lat temu (kiedy to od lat stosowałam maszynkę) więc nie wiem z czego się wzięło. I ustało samoistnie na czas ciąży, potem samo wróciło. Wygląda to na wpływ hormonów (na włos czy co).
Witajcie
w takim razie rozkładam ręce....i już sama nie wiem......co głównie powoduje wrastanie.
__________________
START 75kg...........66,6..............64,5........ ........... 60kg Koniec


Zawsze bądź pierwszorzędną wersją siebie, zamiast drugorzędną wersją kogoś innego.......


MILENA 1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 22:44   #127
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Kilka głównych zasad:
po goleniu nie pokazywać sie od razu na słońce
Po depilacji tak samo, plus, nie wchodzić do wody. To trzeba wszystko estetycznie przeprowadzać.
A po depilacji polecam krem z Ziaji. Łagodzi, i działa cudownie.
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 10:44   #128
sherry20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Nie wiem jak u Was się to sprawdzi, ale mi zawsze na krostki po goleniu pomaga Sudocrem Miałam go w domu od dziecka (mama pracuje w szpitalu) i stosowałam go zawsze na wszystko. Na opakowaniu pisze, że jest na odleżyny itp, dla pupki niemowlecia głównie i starszych osób. Ale ja uzywam go na wszystko, nawet na nowe krostki na twarzy Jestem z niego mega zadcowolona, ale ma jedną wadę: jest koloru białego i nie wchlania sie natychniastowo, wiec smaruje sie nim, tylko kiedy jestem w domu i nikt nie smieje się z mojej wykropkowanej na biało buzi A nogi i bikini? po prostu wsmarować w nie ten krem, poczekac chwile i nalozyc jakies dresy ja tak robie, i mi pomaga
sherry20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 09:28   #129
Morticia_91
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 143
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Witajcie, dołączę się również to tego nieszczęśliwego klubu. Muszę przyznać, że ja również kolejne lato unikam krótkich spodenek i spódniczek i skrycie modlę się, żeby nareszcie nadeszła jesień. Wiem, wiem, trochę nienormalne, ale w moim przypadku akurat nie mam innego wyjścia. Ogólnie mam zgrabne nogi, tyle, że skóra na nich wygląda jak po jakimś tajfunie. Masakra, zwłaszcza lewa łydka. Są i blizny i przebarwienia i jeszcze podrażnienia po depilacji. Jednym słowem wszystko.
Jeśli chodzi o metody depilacji. Ja próbowałam usunąć z łydek metodą fotoepilacji. Super reklamowana nowość, 99zl za każdą część ciała, więc w sumie niedużo. Tylko, że ja byłam na 6 zabiegach, po których na nogach piwnno już mało co zostać, a tymczasem zostało 3/4włosków, dodam, że mam ciemne i dosyć mocne owłosienie. Dopóki chodziłam co miesiąc na zabieg było ok, włoski wypadały i nie odrastały. Niestety, teraz miałam wakacyjną przerwę, słońce zabronione podczas trwania kuracji i włoski z powrotem są. Więc, NIE POLECAM. Nie wiem, może u kogoś się to sprawdzi.
Morticia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 11:26   #130
wisienkaaa01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Hej, myslałam ze tylko ja mam taki problem. :/ juz mam go prawie od 2 lat !! maszynki tylko pogarszaja sprawe, w nocy sie drapie nawet we snie a rano mam okropne krosty i czasami nawet we krwi ! moja siostra miała podobny problem i kupowala mnostwo peelingów i rekawiczek szorstkich, i nawet jej pomoglo ale mi juz nie :/ W wakacje czuje sie fatalnie bo nie moge chodzic w moich ulubionych sukienkach! postanowilam pojsc do zwyklego lekarza i powiedzial ze to jakies zapalenie i zkazenie wdalo mi sie do skory, nie moge czesto golic nog a jak juz to kremem do depilacji(chociaz on nic nie pomaga!!) przepisala mi jakis antybiotyk w sprayu i musze rano i wieczorem psikac na nogi jak narzie nie pomaga :/ no ale zobaczymy, mam zamiar sprobowac depilatorem ale troche sie obawiam ze bedzie gorzej, a laser jest zbyt drogi. :/ w sumie tez pomaga taki maly antybiotyk czy co to jest, nazywa sie Trybiotyk i jest on w saszetce 1.80 zł, dzieki niemu krostki znikaly ale gdy znowu sie golilam pojawialy sie. Warto uzyc depilatora?
wisienkaaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 16:26   #131
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez wisienkaaa01 Pokaż wiadomość
Hej, myslałam ze tylko ja mam taki problem. :/ juz mam go prawie od 2 lat !! maszynki tylko pogarszaja sprawe, w nocy sie drapie nawet we snie a rano mam okropne krosty i czasami nawet we krwi ! moja siostra miała podobny problem i kupowala mnostwo peelingów i rekawiczek szorstkich, i nawet jej pomoglo ale mi juz nie :/ W wakacje czuje sie fatalnie bo nie moge chodzic w moich ulubionych sukienkach! postanowilam pojsc do zwyklego lekarza i powiedzial ze to jakies zapalenie i zkazenie wdalo mi sie do skory, nie moge czesto golic nog a jak juz to kremem do depilacji(chociaz on nic nie pomaga!!) przepisala mi jakis antybiotyk w sprayu i musze rano i wieczorem psikac na nogi jak narzie nie pomaga :/ no ale zobaczymy, mam zamiar sprobowac depilatorem ale troche sie obawiam ze bedzie gorzej, a laser jest zbyt drogi. :/ w sumie tez pomaga taki maly antybiotyk czy co to jest, nazywa sie Trybiotyk i jest on w saszetce 1.80 zł, dzieki niemu krostki znikaly ale gdy znowu sie golilam pojawialy sie. Warto uzyc depilatora?
Depilator teoretycznie pogarsza sprawę, włoski po nim wrastają. Ja mam taką samą sytuację jak Ty. Używam depilatora, bo włoski mi po nim wrastają tak samo jak i po golarce i kremie depilacyjnym, nie ma różnicy, a akurat lubię depilator (sprawia mi przyjemność ). No w każdym bądź razie nie polepsza sytuacji.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 19:26   #132
kitty925
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Question Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

czesc dziewczyny

wiem ze to pytanie troche odbiega od watku ale moze mnie troche pokierujecie. mam pewnien roblem po depilacji. mam dosc geste owlosienie i kiedy juz zejda zaczerwienienia po wyrywaniu wloskow moja skora niby wyglada normalnie ale miejsca gdzie byla cebilka wloska pozostaja widoczne. nie wiem jak to dokonca opisac. poprostu te punkciki sa lekko ciemniejsze od normalnej skory. z daleka tego nie widac. niestety kiedy przyjzysz sie blizej sa widoczne. nie wiem niestety co z tym zrobic a wiosna juz sie zbliza... pomozecie?
kitty925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 14:03   #133
Dominika321_2
Raczkowanie
 
Avatar Dominika321_2
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 108
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Cześć
Przyłączam się do wątku, ponieważ też mam taki problem: po goleniu pojawiają się czerwone chrostki, które swędzą.
Do tej pory smarowałam nogi balsamem zaraz po kąpieni i goleniu (maszynka). Tutaj czytam, żeby ich nie smarować... hmmm.. do wyprobowania. Tylko może ktoś wyjaśnić, dlaczego nie smarować?
Ktoś też wcześniej pisał, żeby zaraz po depilacji robić peeling. A czy wtedy nie drażnimy bardziej swojej skóry?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
__________________
Polecam domowe sposoby na przeziębienie i inne domowe porady.
Dominika321_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 18:19   #134
201803120840
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5
Dot.: Problemy po depilacji: krostki, przebarwienia, itp - ZBIORCZY!

Witam, kilka dni po depilacji woskiem pojawiły się brązowe plamy - przebarwienia na skórze w miejscu depilacji. Początkowo myślałam, że to po prostu zaczerwieniona podrażniona skóra, jednak po 3 dniach plamy stały się brązowe.
Czy któraś z Was miała już taki problem? Co stosować? Czy przebarwienia same zejdą? Po jakim czasie?
Z góry dziękuję za pomoc
201803120840 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-08 19:19:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.