Scent Bar VI - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-10, 22:39   #1501
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Katt, niestety jest jak piszesz.
Niestety, bo to jednak ciągle bardziej niezwykłe kiedy ktoś się przejmuje, a normalne kiedy olewa.
Zastanawiam się czasem nad tym, w jakim stopniu wynika to własnie z przekonania, że kiedy zacznę dokarmiać koty albo pójdę pomóc w schronisku dla psów to zostanę uznany za dziwaka? Czy gdyby wrażliwość została uznana za stan naturalny - ludzie chętniej by się do niej przyznawali?
Sabb, problem chyba w tym ze dla wielu ludzi wrazliwosc jest rownoznaczna ze slaboscia...I stad boja sie- pokaz ze jestes wrazliwy, znaczy mieczak- a kazdy bedzie cie mogl wykorzystac po swojemu... Dlatego tez wiele osob zgrywa maczo- bohatero- superhero - zwlaszcza chyba faceci predzej by sie zdepilowac dali (chcialam powiedziec wykastrowac- ale to chyba za mocne..) niz uznac za slabego... bo jeszcze ktos cos sobie o nich pomysli...

a z kolei u babeczek to wina moim zdaniem feministek nawkrecaly ze mamy byc twarde jak kupa na mrozie- to sie staramy zaciskac zeby (fonetycznie zemby coby pomylek nie bylo) zeby tej swojej wrazliwej i delikatnej strony nie pokazac. No bo tez dokarmianie kotow piwnicowych jakos mi nie idzie w parze ze starannie wykreowanym wizerunkiem bizneswoman w garniturze
plus powszechny fakt ze dla wiekszosci normalna jest pogon za wlasnym interesem, brak czasu i powszechna znieczulica. Komu sie chce nad tym bezpanskim kotem pochylac?- no a jak sie juz taki ktos znajdzie to zaraz aliena pozaspolecznego z niego robia chyba problemem wielu takich wytykajacych paluchami jest brak zrozumienia swiatopogladu innego niz skupianie sie na czubku wlasnego nosa
A JA JESTEM ZA -KARMMY KOTY CZY TAM LABEDZIE CZY COKOLWIEK , ROBMY SWOJE NIECH INNI SOBIE MYSLA CO CHCA
Dobrej nocy wszystkim i do jutra
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 22:40   #1502
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Scent Bar VI

A ja po raz pierwszy jestem z kims kto ma lepsze cialo w zwiazku niz ja.
Wiec tak byc nie moze i pokronie wrocilam na steperek, na brzuszki i planuje basen.

Bez kitu - zle sie z tym czuje.


Az sie ide nieco pospinac na podloge...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chesticles.jpg (7,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00606.jpg (15,1 KB, 32 załadowań)
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 22:43   #1503
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
A ja po raz pierwszy jestem z kims kto ma lepsze cialo w zwiazku niz ja.
Wiec tak byc nie moze i pokronie wrocilam na steperek, na brzuszki i planuje basen.

Bez kitu - zle sie z tym czuje.


Az sie ide nieco pospinac na podloge...
wow te kaloryferki to to twoje lepsze cialo w zwiazku???
tez bym w kompleksy wpadla... nie spinaj sie ino za bardzo
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 22:48   #1504
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
wow te kaloryferki to to twoje lepsze cialo w zwiazku???
tez bym w kompleksy wpadla... nie spinaj sie ino za bardzo
ano...

On taki niepozorny. Bylam przekonana, ze to przecinak taki...

Az zobaczyla zdjecie wlasnie brzuszka na pewnym spejsie (a uwielbiaaaaam! ) pamietam jak napisalam od razu sms kumpeli 'hm - obczaj brzuszek...'
Od razu 'laskawe oko'

Z tym, ze ma to pewne minusy...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 22:56   #1505
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
ano...

On taki niepozorny. Bylam przekonana, ze to przecinak taki...

Az zobaczyla zdjecie wlasnie brzuszka na pewnym spejsie (a uwielbiaaaaam! ) pamietam jak napisalam od razu sms kumpeli 'hm - obczaj brzuszek...'
Od razu 'laskawe oko'

Z tym, ze ma to pewne minusy...

no coz cos za cos ale dobrze miec motywacje do spinania
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 23:02   #1506
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Scent Bar VI

jaki kolor ma angel? Bo widziałam minaturkę w ciemno żółtym odcieniu :P
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 23:26   #1507
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Scent Bar VI

Dziewczyny i Chlopaki, zobaczcie to: http://pl.youtube.com/watch?v=T6i8HHrz2BI

Tekst tej piosenki po prostu wymiata. Mina gitarzysty - bezcenna, a ta pani się przeciez tak wygina...
Polskie El condor passa
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 23:34   #1508
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Zapewne dziwna jestem, ale taki szybki spadek wagi, jeszcze do tego na farmakologicznym dopingu hamującym łaknienie... Risky.
Nie boisz się rozpierniczenia równowagi organizmu i efektu jo-jo potem?
Risky, nie risky... Nie boję się efektu jo-jo, bo planuję stosować dietę w trakcie i po. Jak już schudnę, to zrobię wszystko, żeby wagę utrzymać, bo od roku już jestem "przytyta" i nie mogę się z tym pogodzić, patrzę na siebie jakbym się przebrała.

Tylko, że te tabletki miały mi dać też kopa, speeda, a zamiast tego jestem ospała i spowolniona - nie wiem dlaczego tak dziwnie zareagowałam, może to tylko na początku.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 23:35   #1509
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
et! Ściemniasz Musiałabyś co najmniej 10 kilo przytyć, żeby wygladać jak pulpecik. Jak dla mnie to i tak masz tyle "luzu" - nie za malo, ale w tych 10 możesz się swobodnie przemieszczac i bedziesz wygladała dobrze - widziałam Cię, wiem
I odrazu wiem, że bedziesz protestować
Nie będę prostować. Będę sie krzywić.

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Sabb, problem chyba w tym ze dla wielu ludzi wrazliwosc jest rownoznaczna ze slaboscia...I stad boja sie- pokaz ze jestes wrazliwy, znaczy mieczak- a kazdy bedzie cie mogl wykorzystac po swojemu... Dlatego tez wiele osob zgrywa maczo- bohatero- superhero - zwlaszcza chyba faceci predzej by sie zdepilowac dali (chcialam powiedziec wykastrowac- ale to chyba za mocne..) niz uznac za slabego... bo jeszcze ktos cos sobie o nich pomysli...

a z kolei u babeczek to wina moim zdaniem feministek nawkrecaly ze mamy byc twarde jak kupa na mrozie- to sie staramy zaciskac zeby (fonetycznie zemby coby pomylek nie bylo) zeby tej swojej wrazliwej i delikatnej strony nie pokazac. No bo tez dokarmianie kotow piwnicowych jakos mi nie idzie w parze ze starannie wykreowanym wizerunkiem bizneswoman w garniturze
plus powszechny fakt ze dla wiekszosci normalna jest pogon za wlasnym interesem, brak czasu i powszechna znieczulica. Komu sie chce nad tym bezpanskim kotem pochylac?- no a jak sie juz taki ktos znajdzie to zaraz aliena pozaspolecznego z niego robia chyba problemem wielu takich wytykajacych paluchami jest brak zrozumienia swiatopogladu innego niz skupianie sie na czubku wlasnego nosa
A JA JESTEM ZA -KARMMY KOTY CZY TAM LABEDZIE CZY COKOLWIEK , ROBMY SWOJE NIECH INNI SOBIE MYSLA CO CHCA
Dobrej nocy wszystkim i do jutra
Glamourous, nie wiem, co Ty rozumiesz pisząc "feministka" ale uwierz mi - ja jestem feministką do ostatniej komórki swojego atrakcyjnego ciała i przeciwstawiałabym raczej "feministyczną" aktywnośc kobiet, które maja odwagę przeciwstawić się sąsiadom i karmić koty, zebrać kasę na schronisko czy bronić praw zwierząt na forum całkiem niefeministycznej bierności babeczek, które biadolą i nie robią nic.
To właśnie feminizm występuje przeciw durnemu przyporządkowaniu wrażliwości "słabszej płci". Bo po pierwsze wrażliwość to cecha ogólnoludzka, po drugie to, że ktoś nie ma zwyczaju bić ludzi nie świadczy o tym, że jest słaby, lecz o tym, że jest silny w inny sposób.
Nie chcę tu o feminizmie się rozpisywać, ale to dzięki sufrażystkom, a potem feministkom kobiety mają teraz szansę otwarcie powiedzieć:
Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
ROBMY SWOJE NIECH INNI SOBIE MYSLA CO CHCA


Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
jaki kolor ma angel? Bo widziałam minaturkę w ciemno żółtym odcieniu :P
Niebieski i raczej inny nie będzie.
Jesli jest brudnożółta - znaczy najprawdopodobniej stara. Przykro mi.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 01:21   #1510
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez vesenka Pokaż wiadomość
trochę mi lepiej Smecta czyni cuda a

Ja ostatnio tyję na potęgę Niby nie jem więcej niż zwykle, ruszam też się jak zwykle, a tyłek rośnie. Muszę pomyśleć nad dietą i intensywniejszymi ćwiczeniami Gorzej, jeśli to znowu hormony mi szaleją .


Ja odkad przestalam sie rozwija wazylam 40-42 kg, w zaleznosci od fazy cyklu. Jednak rok biore tabletki antypotomne i okazalo sie, ze ostatnio waze 45 kg. Oczywiscie wywalola to u mnie panike zaczelam sprawdzac wymiary kazdej czesci ciala, a okazalo sie, ze te dodatkowe 3 kg to moje Gabryski Choc nie wiem, gdzie tam sie miescie 3kg

Co do diet, to mysle, ze lepiej sie zdrowo, regularnie odzywiac niz katowac glodowkami choc ja bardzo malo w siebie "mieszcze".

Jakis czas temu bylam wolontariuszka w osrodku, w ktorym mialy zajecia plastyczne uposledzone dzieci. Tam byly przerozne problemy, od porazenia mozgowego, przez zespol Downa, az do dzieci niewidomych. Bardzo malo osob rozumialo dlaczego to robie, bo uwazali, ze te dzieci i tak mnie nie pamietaja, ze nic im to nie da, a ja marnuje czas. Ale widzialam w tym sens i wiecie? Pewnego dnia poszlam tam, a chlopiec z porazeniem mozgowym wpadl mi w ramiona i krzyknal "Moja kochana Beatko, jestes"... Nawet nie wiecie jak dlugo plakalam ze szczescia wtedy.
Pozniej jednak, dyrektorka osrodka uznala, ze jej tam przeszkadzam, bo chyba nie chciala "obcych" na swoim terenie. Musialam zrezygnowac, ale nigdy nie zapomne lez tych dzieci, gdy sie z nimi zegnalam...
Uwazam, ze pomagac warto zawsze, czy to bezdomnemu zwierzakowi, czy choremu dziecku. Nigdy tez nie zrozumiem osob, ktore maja mnie za idiotke, gdy daje pieniadze biednym na ulicy, albo kupuje im jedzenie... Przyznam, ze czasem to troche boli. Jestem jednak zdania, ze jak ktos nie chce to nie musi, ale ja sadze, ze jak tylko moge to pomoc warto.

Prawda jest, ze kobiety czesto uwazane sa za ta slaba plec, rozczulajaca sie nad kazdym wozkiem i malym kociakiem. Tylko czy jest w tym cos zlego? Jak dla mnie to ludzkie odruchy, tak jak oddychanie czy jedzenie. A nikomu nie mozna zabronic oddychac.

Swoja droga wiem, ze pewnie wielu osobom sie naraze tym co teraz napisze, ale uwazam, ze ten brak tolerancji, milosierdzia i akceptacji drugiego czlowieka jest wina Kosciola. Religia katolicka- z jednej strony nakazuje milosc do bliznich, ale z drugiej, chyba zadna inna nie ma w swojej historii tylu smiertelnych ofiar tzw. "nawracania". Obecnie nie jest lepiej, glosne hasla milosci i akceptacji, ale homoseksualisci sa zli. Jestem zdania, ze gdyby Kosciol przekonywal, ze tacy ludzie, to tez ludzie, ze maja prawo zyc, kochac i funkcjonowac w spoleczenstwie, to sytuacja zmienialaby sie w znacznie szybszym tempie.

To wszystko jest ciagiem przyczynowo-skutkowym. Jak Geje sa zli (bo inni), to Murzyni tez(wkoncu tez sa inni). Ktos jest bogaty, wiec biedny czlowiek, zebrajacy o chleb na ulicy stanie sie czyms zlym. No bo jak to tak? Ja mam to on tez moglby miec, no i dlaczego niby mam mu dawac? Idac dalej, dojdziemy do tego, ze zwierzata to wlasciwie takie nic, mozna je zabijac, a nikt kary nie poniesie. Nie uwazam oczywiscie, ze to wszystko jest wina naszej ogolnie panujacej religii katolickiej, ale na pewno Kosciol ma w tym udzial. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli, empatii.

Jak kogos urazilam swoja osobista teoria to przepraszam.

A juz najbardziej wkurzaja mnie meskie teorie na homoseksualizm. Dwie kobiety w lozku to marzenie 80% meskiego spoleczenstwa. Skrywane, badz zupelnie jawne. Ale dwoch facetow w lozku? No jak to? To takie oblesne... Czasem, gdy slysze takie slowa od moich kolegow, a nawet zupelnie doroslych ludzi, to watpie, czy oni maja na tyle mozgu, aby wiedziec co mowia.

Edytowane przez princeska69
Czas edycji: 2008-11-11 o 01:27
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 01:30   #1511
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
A JA JESTEM ZA -KARMMY KOTY CZY TAM LABEDZIE CZY COKOLWIEK , ROBMY SWOJE NIECH INNI SOBIE MYSLA CO CHCA
Podpisuję się pod tymi słowami.
Mnie w ogóle dobrze zrobiło , kiedy jakoś kompletnie zwisło mi , co otoczenie o mnie myśli.
Nie żebym się kiedykolwiek tym kierowała, ale się lepiej czuję.

Niektórym ludziom byłoby "głupio", gdyby ktoś ich zdybał np. w śmietniku lub jego oklicy szukających optymalnego miejsca na kocie miski ( ten wizerunek).

Trzeba mieć pewną siłę czy raczej wewnętrzne poczucie pewności, żeby móc np w obecności ludzi wyśmiewających czy nie zgadzających się z tym co robisz- robić swoje. Nawet w bardzo poważnych sytuacjach.

I nie mieć przy tym żadnego dyskomfortu- to jest dopiero prawdziwa wolność.

Właśnie kiedy kompletnie nie odczuwasz złości , zażenowania, przykrości z powodu reakcji otoczenia, tylko kiedy jest to totalnie obojętne.


edit
Princesko- absolutnie się zgadzam zgadzam a propo's religii katolickiej. W życiu nie spotkałam niczego równie przepełnionego hipokryzją.
A ludzie się uczą...

A, i zdanie jakiegoś "dostojnika" sprzed lat: "zwierzęta nigdy nie miały i mieć nie będą wstępu do kościoła kat.
( dot. jakichś rozważań na temat duszy , uczuć wyższych itp.)

Tak sobie pomyślałam: Też by nie miały gdzie "wstępować"

Edytowane przez beata11
Czas edycji: 2008-11-11 o 01:58 Powód: dopisek
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 02:15   #1512
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
A, i zdanie jakiegoś "dostojnika" sprzed lat: "zwierzęta nigdy nie miały i mieć nie będą wstępu do kościoła kat.
( dot. jakichś rozważań na temat duszy , uczuć wyższych itp.)

Tak sobie pomyślałam: Też by nie miały gdzie "wstępować"
To zdanie jest mi bliskie, bo stoczylam powazna bitwe z pseudo nauczycielka religi w tym temacie. Mowie pseudo, nie bez powodu. Raz wyglosila swoje ekspoze na temat aborcji, ktora zostala przez nia uznana za cos do czego zadna kobieta prawa nie ma, nawet jakby miala urodzic trojaczki po gwalcie 30 facetow, zaraz potem uznala, ze jesli ma sie zbyt duzo psow, to nie ma co ich do lasu wywozic, lepiej szczeniaki od razu utopic albo rozbijac ich glowki o mur! Po chwilowym szoku oczywiscie wstapila we mnie taka wscieklosc na to babsko, ze powiedzialam jej, o tym co mysle, na temat kosciola i jego wplywu na spoleczenstwo, zreszta ona dobrze o tym wie. Potem zaczelam z nia rozmawiac na temat aborcji i zabijania tych szczeniakow. Ona uznala, ze zwierzata duszy nie maja, wiec mozna. Takie slowa padly z ust nauczycielki religii... Ja osobiscie uwazam ze maja, gdyby nie to nie przywiazywalyby sie tak bardzo do czlowieka. Poza tym, zaczynajac od kanarka, przez psa, kota, konczac na Sloniu, one wszystkie sa od czlowieka uzaleznione, kazde potrzebuje jego milosci. Jedne w wiekszym stopniu jak pies, czy kon, ale nawet grozne tygrysy potrzebuja tego. Przeciez inaczej zostalyby zupelnie pomordowane przez bezmozgich ludzi bawiacych sie w polowania.

To podejscie do zwierzat, sprawia, ze religia katolicka z kazdym rokiem mojej egzystencji na swiecie oddala sie ode mnie ogromnymi krokami. Na lekcje religii chodze-to bardzo pomaga dokladnie okreslic moj wlasny swiatopoglad w tej materii.

Zreszta nie rozumiem, czemu religii katolickiej w szkole ucza, ale juz np. buddyzmu nie? Bardzo chetnie poznalabym blizej tamta kulture, dla wlasnej swiadomosci, bo wkoncu ciezko miec poglad na cos, czego sie nie zna.
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 02:26   #1513
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Scent Bar VI

O rozbijaniu główek szczeniętom - na religii
To chyba lekkie przegięcie.
Tylko rodzice ewentualnie mogliby cos z tym zrobić, ale pewnie większość ma takie same poglądy niestety.

W dawnych czasach na plebanii była religia, a w szkole religioznawstwo.
Teraz mowy nie ma, żeby młodzież uczyła się w szkole o innej religii.

Mieszkam w dużym mieście, a i tak musiałam dLugo czekać na rozpoczęcie zajęć z etyki.
Miasto ponad 700 tyś. a na rocznik 1-4 dzieci z całego miasta.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 02:33   #1514
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
O rozbijaniu główek szczeniętom - na religii
To chyba lekkie przegięcie.
Tylko rodzice ewentualnie mogliby cos z tym zrobić, ale pewnie większość ma takie same poglądy niestety.

W dawnych czasach na plebanii była religia, a w szkole religioznawstwo.
Teraz mowy nie ma, żeby młodzież uczyła się w szkole o innej religii.

Mieszkam w dużym mieście, a i tak musiałam dLugo czekać na rozpoczęcie zajęć z etyki.
Miasto ponad 700 tyś. a na rocznik 1-4 dzieci z całego miasta.

Wiesz potem to powinna byc glosna sprawa, ale jakos uznano, ze nic sie nie stalo... Zglaszalam wychowawcy, mama poruszala sprawe na zebraniu i odpowiedz na moje zarzuty, poparte slowami osob chodzacych na religie: "Na pewno pani tak nie powiedziala. Beata musiala cos przekrecic, wie Pani jaka ona jest wrazliwa na punkcie zwierzat". Moja mama tlumaczyla, ze to, ze jestem wrazliwa, nie oznacza, ze chora psychicznie i wmawiam komus, ze stalo sie cos, czego w rzeczywistosci nie bylo. Ale wiadomo ja to jest w szkole... Chca cos ukryc, aby nie bylo sensacji, bo grono nauczycielskie popsuje sobie renome, to to zrobia. A przeciez nie bede nagrywac slow wlasnej nauczycielki by miec dowody...
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 02:38   #1515
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Wiesz potem to powinna byc glosna sprawa, ale jakos uznano, ze nic sie nie stalo... Zglaszalam wychowawcy, mama poruszala sprawe na zebraniu i odpowiedz na moje zarzuty, poparte slowami osob chodzacych na religie: "Na pewno pani tak nie powiedziala. Beata musiala cos przekrecic, wie Pani jaka ona jest wrazliwa na punkcie zwierzat". Moja mama tlumaczyla, ze to, ze jestem wrazliwa, nie oznacza, ze chora psychicznie i wmawiam komus, ze stalo sie cos, czego w rzeczywistosci nie bylo. Ale wiadomo ja to jest w szkole... Chca cos ukryc, aby nie bylo sensacji, bo grono nauczycielskie popsuje sobie renome, to to zrobia. A przeciez nie bede nagrywac slow wlasnej nauczycielki by miec dowody...

No i dokładnie niestety takiego obrotu sprawy bym się spodziewała.
Ale świetnie , że ruszyłyście ten temat Ty i Twoja Mama.
Nawet, jeśli nie ma efektu od razu- inni zobaczą, że jest o czym mówić.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 02:49   #1516
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
No i dokładnie niestety takiego obrotu sprawy bym się spodziewała.
Ale świetnie , że ruszyłyście ten temat Ty i Twoja Mama.
Nawet, jeśli nie ma efektu od razu- inni zobaczą, że jest o czym mówić.
Wiesz, z tym mowieniem to jest tak. Fajnie gdy ja mowie glosno, ze cos mi sie nie podoba. Zaraz potem kazdy podejdzie i pocichu powie, ze dobrze zrobilam, ale zeby tak jawne wsparcie uzyskac, to raczej nie ma na co liczyc.

Ludzie generalnie chyba wola pozostawac bierni zamiast przypadkiem sie komus narazic.

Ja szanuje zdanie innych, nawet jak jest odmienne od mojego, tak samo w kwestii roznego rodzaju postepowania. Ktos tak woli? Ok. Tylko co to za zycie, gdy nigdy nie wyraza sie swojej opinii, przytakuje i chce sie przyjaznic z calym swiatem? Raczej marne, bo tak sie nie da. A ciagle ukrywanie wlasnych emocji i dopasowywanie sie do srodowiska, w ktorym aktualnie ktos sie znajduje, to jakis absurd.
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 03:05   #1517
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Scent Bar VI

Jeśli po cichu przyznają rację, to już jest coś. To ludzi sprawa czy im dobrze z konformizmem czy nie.
A dostosowywanie sie do środowiska jako sposób życia- to norma. No i zawsze muszą być ci pierwsi, którzy zaczną jakiś poglad upowszechniać.

Wyobraź sobie, że ja żyłam w czasach, kiedy ludzie normalni, wykształceni i przy zdrowych zmysłach uważali, że wegeterianizm to strasznie szkodliwe dziwactwo, które doprowadzi człowieka do szybkiej śmierci.
Teraz upowszechniła się wiedza na ten temat i ludzie bez specjalnej wiedzy i kompetencji w dziedzinie żywienia mają już zupełnie inne zdanie na ten temat.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 03:25   #1518
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Jeśli po cichu przyznają rację, to już jest coś. To ludzi sprawa czy im dobrze z konformizmem czy nie.
A dostosowywanie sie do środowiska jako sposób życia- to norma. No i zawsze muszą być ci pierwsi, którzy zaczną jakiś poglad upowszechniać.

Wyobraź sobie, że ja żyłam w czasach, kiedy ludzie normalni, wykształceni i przy zdrowych zmysłach uważali, że wegeterianizm to strasznie szkodliwe dziwactwo, które doprowadzi człowieka do szybkiej śmierci.
Teraz upowszechniła się wiedza na ten temat i ludzie bez specjalnej wiedzy i kompetencji w dziedzinie żywienia mają już zupełnie inne zdanie na ten temat.
Co do wegetarianizmu, to moj tata do tej pory nie pozwala mi nie jesc miesa bo twierdzi, ze to odchudzanie Moze to kwestia wieku, on jest kolo 50tki, no ale to temat, o ktory walki toczymy od dawna i prostety mamy nie pomagaja. Tlumaczylam na kazdy sposob, ze nie chce miesa, bo nie chce sie przyczyniac do zabijania kolejnego zwierzaka, ale on twierdzi, ze to moj wymysl. To chyba w znacznym stopniu kwestia wychowania. Nie wiem kiedy uda mi sie postawic na swoim w tym przypadku.

Swoja droga, dowiedziala sie dzis, ze jest" humanitarny sposob zabijania zwierzat", w przyjazni... Podchodzi sie do kurczaka tak, aby nie widzial, ze ma zaraz zostac zabity, glaszcze sie go, rozmawia, a z chwila gdy on sie nie spodziewa wbija sie mu noz... Podobno swietny sposob, aby mieso bylo lepsze. Gorszych bredni nie slyszalam...
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 05:59   #1519
Aragonte
Wtajemniczenie
 
Avatar Aragonte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 485
Dot.: Scent Bar VI

Princesko, dla mnie ta sytuacja jest skandaliczna I jak mówisz, pozamiatali śmieci pod dywan i udawali, że nic się nie stało, bo zdanie ucznia nie ma znaczenia, tak? Nóż mi się w kieszeni otwiera

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
W dawnych czasach na plebanii była religia, a w szkole religioznawstwo. Teraz mowy nie ma, żeby młodzież uczyła się w szkole o innej religii.
Dokładnie. Przez całą podstawówkę chodziłam na religię prowadzoną poza szkołą, w którejś tam klasie liceum wylądowała w szkole i jakoś wzmożonej religijności wśród klasy nie zaobserwowałam A zmieniło się to po którychś tam wyborach, naturalnie.

Religioznawstwa jako takiego nigdy nie mieliśmy, ale sama zawsze chętnie czytałam o innych religiach, czy to istniejących, czy dawno przepadłych, o buddyzmie takoż. Ale obawiam się, że poszerzanie światopoglądu niektórzy twórcy programów szkolnych uznają za niebezpieczne
Aragonte jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 07:12   #1520
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez taiwa Pokaż wiadomość
Si Kielczanka od urodzenia, aczkolwiek z małymi przerwami
Że ja dopiero teraz się o tym dowiaduję Tak blisko Wizażanka z forum Perfumy

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
zero ziemniaków, białego pieczywa, potraw mącznych, kasz, warzyw strączkowych, słodkich owoców.
ja sobie ustaliłam stałe posiłki - sniadanie płatki z chudym mlekiem, II śniadanie jogurt, obiad potrawka z kurczaka, podwieczorek sok pomidorowy kolacja kanapka z razowca z pomidorem ogórkiem i wędlina drobiową ( acha, zero wieprzowiny )
wsio
O ile pierwsze i drugie śniadanie byłoby dla mnie do przyjęcia, to reszta już gorzej. Nie pamiętam kiedy ostatnio piłam mleko
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 08:07   #1521
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Prawda jest, ze kobiety czesto uwazane sa za ta slaba plec, rozczulajaca sie nad kazdym wozkiem i malym kociakiem. Tylko czy jest w tym cos zlego? Jak dla mnie to ludzkie odruchy, tak jak oddychanie czy jedzenie. A nikomu nie mozna zabronic oddychac.
Ja przyznaję, że dla mnie takie jawne rozczulanie się na każdym dzieckiem i każdym kociakiem jest równie przesadną reakcją jak kopanie każdego kota i każdego dzieciaka. Tyle, że człowieka, który kopnął kota (albo psa, albo dziecko) najchętniej kopnęłabym natychmiast sama , zaś w przypadku rozczulania nie obchodzi mnie to zupełnie. No chyba, że ktoś ciucia nad moim dzieckiem albo moim zwierzakiem, albo muszę tego słuchac przez dłuższy czas. Wówczas włączają mi się mdłości.
No i muszę to napisać - to nie są ludzkie odruchy. Ludzkim odruchem jest owszem - szacunek dla życia i współodczuwanie z innym i istotami, opiekuńczość, ale nie nieopanowany zachwyt. To raczej dziecinny odruch.
Nie gniewaj się, tak to widzę.
Dodatkowo wkurza mnie ten przymus zachwycania się, który wisi nad każdą kobietą. Bo to przecież dla kobiety naturalne jak oddychanie. Jeśli nie ciuciasz i nie szczasz po nogach z zachwytu na widok każdego dzieciaka albo kociaka to zaraz jesteś dziwolągiem, pozbawioną uczuć "feministką" albo czymś równie straszliwym.

Teraz dostanę po łbie za te herezje.

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Swoja droga wiem, ze pewnie wielu osobom sie naraze tym co teraz napisze, ale uwazam, ze ten brak tolerancji, milosierdzia i akceptacji drugiego czlowieka jest wina Kosciola. Religia katolicka- z jednej strony nakazuje milosc do bliznich, ale z drugiej, chyba zadna inna nie ma w swojej historii tylu smiertelnych ofiar tzw. "nawracania". Obecnie nie jest lepiej, glosne hasla milosci i akceptacji, ale homoseksualisci sa zli. Jestem zdania, ze gdyby Kosciol przekonywal, ze tacy ludzie, to tez ludzie, ze maja prawo zyc, kochac i funkcjonowac w spoleczenstwie, to sytuacja zmienialaby sie w znacznie szybszym tempie.
Trudny temat poruszyłaś Princesko i nie powinnam się w niego mieszać, ale muszę. Po pierwsze po to, żeby napisać, że się zgadzam.
Po drugie dlatego, żeby napisać dlaczego, myslę, tak się dzieje.
Otóż dlatego, że Kościół Katolicki to instytucja nastawiona na przetrwanie i pomnażanie wpływów. Mam czasem wrażenie, że instytucja ta dla kasy i władzy nie cofnie się przed niczym. Tak, jak potrafiła dla korzyści finansowych nakazać swoim kapłanom oddalenie żon, wysyłać łatwowiernych (albo chciwych) ludzi do innych krajów po to by mordowali i grabili pod pretekstem nawracania, jak potrafiła zachęcać (także finansowo) do denuncjowania niewinnych ludzi Inkwizycji - tak, też dla korzyści, umożliwiła dojście do władzy włoskim faszystom, a obecnie popiera wojny o ropę.
Nie liczyłabym na to, że instytucja ta stanie w obronie jakiejkolwiek mniejszości, która nie rokuje nadziei na to, że przyniesie grube zyski - a homoseksualiści raczej nie będą kurą znosząca złote jajka. To smutne, ale tak naprawdę, gdyby Kościół Katolicki nie miał takich priorytetów - jego wpływy i bogactwa byłyby znacznie mniejsze.

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
edit
Princesko- absolutnie się zgadzam zgadzam a propo's religii katolickiej. W życiu nie spotkałam niczego równie przepełnionego hipokryzją.
A ludzie się uczą...

A, i zdanie jakiegoś "dostojnika" sprzed lat: "zwierzęta nigdy nie miały i mieć nie będą wstępu do kościoła kat.
( dot. jakichś rozważań na temat duszy , uczuć wyższych itp.)

Tak sobie pomyślałam: Też by nie miały gdzie "wstępować"
"Czyńcie sobie Ziemię poddaną" staje się dla tego typu ludzi legitymizacją wszelkich, najparszywszych nawet czynów.
A mnie bardziej się jednak podobają religie i doktryny, które postulują szacunak dla ziemi jako matki wszelkich istot żywych...

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
To zdanie jest mi bliskie, bo stoczylam powazna bitwe z pseudo nauczycielka religi w tym temacie. Mowie pseudo, nie bez powodu. Raz wyglosila swoje ekspoze na temat aborcji, ktora zostala przez nia uznana za cos do czego zadna kobieta prawa nie ma, nawet jakby miala urodzic trojaczki po gwalcie 30 facetow, zaraz potem uznala, ze jesli ma sie zbyt duzo psow, to nie ma co ich do lasu wywozic, lepiej szczeniaki od razu utopic albo rozbijac ich glowki o mur! Po chwilowym szoku oczywiscie wstapila we mnie taka wscieklosc na to babsko, ze powiedzialam jej, o tym co mysle, na temat kosciola i jego wplywu na spoleczenstwo, zreszta ona dobrze o tym wie. Potem zaczelam z nia rozmawiac na temat aborcji i zabijania tych szczeniakow. Ona uznala, ze zwierzata duszy nie maja, wiec mozna. Takie slowa padly z ust nauczycielki religii... Ja osobiscie uwazam ze maja, gdyby nie to nie przywiazywalyby sie tak bardzo do czlowieka. Poza tym, zaczynajac od kanarka, przez psa, kota, konczac na Sloniu, one wszystkie sa od czlowieka uzaleznione, kazde potrzebuje jego milosci. Jedne w wiekszym stopniu jak pies, czy kon, ale nawet grozne tygrysy potrzebuja tego. Przeciez inaczej zostalyby zupelnie pomordowane przez bezmozgich ludzi bawiacych sie w polowania.
Wiesz... Napisałabym, że nie do wiary, ale ja akurat wierzę Ci bez problemów. Od kiedy mam dziecko zetknęłam się z różnymi religijnymi koszmarkami. Pisałam już.

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Zreszta nie rozumiem, czemu religii katolickiej w szkole ucza, ale juz np. buddyzmu nie? Bardzo chetnie poznalabym blizej tamta kulture, dla wlasnej swiadomosci, bo wkoncu ciezko miec poglad na cos, czego sie nie zna.
Jak to dlaczego? Bo Polska to katolicki kraj i katolicka religia jest w nim jedyną słuszną.

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Wiesz, z tym mowieniem to jest tak. Fajnie gdy ja mowie glosno, ze cos mi sie nie podoba. Zaraz potem kazdy podejdzie i pocichu powie, ze dobrze zrobilam, ale zeby tak jawne wsparcie uzyskac, to raczej nie ma na co liczyc.
Jest dokładnie tak, jak mówisz.
Co więcej, ja się zawsze zastanawiam, jaki procent tych ludzi polazł do tej drugiej strony powiedzieć jej to samo.

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2008-11-11 o 08:09
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 09:11   #1522
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Dodatkowo wkurza mnie ten przymus zachwycania się, który wisi nad każdą kobietą. Bo to przecież dla kobiety naturalne jak oddychanie. Jeśli nie ciuciasz i nie szczasz po nogach z zachwytu na widok każdego dzieciaka albo kociaka to zaraz jesteś dziwolągiem, pozbawioną uczuć "feministką" albo czymś równie straszliwym.
Ja się czuję wówczas zwyczajnie zakłopotana.
Jako takie doświadczenie w takich sytaucjach mam, bo głęboki wózek prowadzałam trzy razy. Kiedy spotykało sie przypadkiem kogoś znajomego - wiadomo było, że ma się kilkanaście minut "w plecy" bo będzie stać i ciućkać do nic nie kapującego dziecka - bez sensu.

Tak samo, kiedy widzę znajomą ( nie mówię o przyjaciołach i bliskich koleżankach - z nimi mam o czym pogadać i nie trzeba udawać zachwytu. ) idącą w wózkiem - a nie wiem napewno, że jest jedna z tych co "ciuckania" nie lubią - staram się przechodzić na drugą stronę ulicy tak, żeby nie zauważyła. Nie umiem się nieszczerze zachwycać dziecmi - a naprwdę - One nadzwyczaj rzadko są rzeczywiście ładne - nie da się ukryć.
Koty, to co innego - koty zawsze są piękne zwłaszcza małe
Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Otóż dlatego, że Kościół Katolicki to instytucja nastawiona na przetrwanie i pomnażanie wpływów. Mam czasem wrażenie, że instytucja ta dla kasy i władzy nie cofnie się przed niczym.
To przerażające - zreszta rozmawiałysmy juz na ten temat. Tkwię w tym, bo nie mam cywilnej odwagi powiedzieć "dość" Bo nie mam odwagi walczyć na forum rodzinnym ..... wiem, że bez sensu - ale to zbyt trudne dla mnie.
Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
"Czyńcie sobie Ziemię poddaną" staje się dla tego typu ludzi legitymizacją wszelkich, najparszywszych nawet czynów.
A mnie bardziej się jednak podobają religie i doktryny, które postulują szacunak dla ziemi jako matki wszelkich istot żywych...
To tak jak i mnie, najbliżej mi do Wikkan chyba
Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Jak to dlaczego? Bo Polska to katolicki kraj i katolicka religia jest w nim jedyną słuszną.
"święta" prawda
Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Jest dokładnie tak, jak mówisz.
Co więcej, ja się zawsze zastanawiam, jaki procent tych ludzi polazł do tej drugiej strony powiedzieć jej to samo.
Dlatego napisałam "głośno"

Edytowane przez Favkes
Czas edycji: 2008-11-11 o 09:17
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 09:17   #1523
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Scent Bar VI

Przepraszam, że się wcinam, ale wątek taki na wszystko Więc chciałam Was, drogie koleżanki zapytać, czy gdzieś poza allegro dostanę Mira Bai Choparda... bo chyba wpadłam. Dostałam próbkę i mnie oczarowała. A z tego co czytam to szanse na dorwanie pełnowymiarowej flaszki marne. Podobnie jak z Indian Summer...
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 09:23   #1524
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Scent Bar VI

Sabb w kwestii feministek chodzilo mi glownie o to ze przed calym ruchem wyzwolenia kobiet - bylo normalne ze jestesmy uwazane za plec slabsza, wrazliwsza itd/ ale nie mialo to wydzwieku negatywnego. Teraz chcemy rownosci- super jestem za rowmymi prawami itd. ale de facto jak dlugo faceci nie beda mieli okresu, nie beda chodzili w ciazy, karmili dzieci wlasna piersia i tak dalej to tej rownosci nie bedzie. Z natura nie wygrasz... A feministki usiluja wypromowac obraz kobiety- twardzielki rownej mezczyznom. Owszem momze taka Kazia Szczuka, ktora nota bene uwielbiam- calowac panow po rekach , ale dla mnie nie zmienia to faktu ze na calym swiecie kobiety sa dyskryminowane i jakos tam feministki nie ingeruja. Spedzilam troche czasu w Indiach i wiele rzeczy na wlasne oczy widzialam- sluby aranzowane, kobieta przy garach i obskakujaca malzonka itd, dziewczynki od malego przyuczane do tego zeby mezczyznowm uslugiwac...no i tak zyja miliony . A feministki co na to? dyskusje nad aborcja ktora w naszym kraju nie zostanie zalegalizowana dopoki kosciol ma wplywy jakie ma- nie chce wchodzic na watki religijneitd. ale sadze ze jeszcze ze 100lat minimum zanim sie swiadomosc w narodzie troche zmieni...
Bardzo mi przykro ale ja z feministkami nie mam pozytywnego doswiadczenia- studiowalam kulturoznawstwo i Gender Studies byly spora czescia programu. I obraz pan feministek- profesorek jaki mi sie wbil w umysl - oschlych agresywnych skwaszonych pan- nie kojarzy mi sie najprzyjemniej (zwlaszcza moja pani promotor ktora poprosilam o termin obrony jak pierwotnie ustalone bylo- a jak sie dowiedziala ze nie chce przesunac poniewaz mam zaplanowany ten wyjazd do Indii, slub tam - juz w ogole patrzyla na mnie z politowaniem...)Nie twierdze ze wszystkie feministki takie sa, ale uwazam ze jest w tym calym ruchu duzo gadania malo konkretow.
ja owszem jestem za praawem do aborcji- mysle ze jest to sprawa indywidualna sumienia kobiety a lepiej zeby to bylo przynajmniej robione legalnie w przyzwoitych warunkach a nie gdzies pokatnie... jestem za rownoscia kobiet- ale jako feministka bym sie nie okreslila.
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 09:59   #1525
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Swoja droga wiem, ze pewnie wielu osobom sie naraze tym co teraz napisze, ale uwazam, ze ten brak tolerancji, milosierdzia i akceptacji drugiego czlowieka jest wina Kosciola. Religia katolicka- z jednej strony nakazuje milosc do bliznich, ale z drugiej, chyba zadna inna nie ma w swojej historii tylu smiertelnych ofiar tzw. "nawracania". Obecnie nie jest lepiej, glosne hasla milosci i akceptacji, ale homoseksualisci sa zli. Jestem zdania, ze gdyby Kosciol przekonywal, ze tacy ludzie, to tez ludzie, ze maja prawo zyc, kochac i funkcjonowac w spoleczenstwie, to sytuacja zmienialaby sie w znacznie szybszym tempie.


Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
To zdanie jest mi bliskie, bo stoczylam powazna bitwe z pseudo nauczycielka religi w tym temacie. Mowie pseudo, nie bez powodu. Raz wyglosila swoje ekspoze na temat aborcji, ktora zostala przez nia uznana za cos do czego zadna kobieta prawa nie ma, nawet jakby miala urodzic trojaczki po gwalcie 30 facetow, zaraz potem uznala, ze jesli ma sie zbyt duzo psow, to nie ma co ich do lasu wywozic, lepiej szczeniaki od razu utopic albo rozbijac ich glowki o mur! Po chwilowym szoku oczywiscie wstapila we mnie taka wscieklosc na to babsko, ze powiedzialam jej, o tym co mysle, na temat kosciola i jego wplywu na spoleczenstwo, zreszta ona dobrze o tym wie. Potem zaczelam z nia rozmawiac na temat aborcji i zabijania tych szczeniakow. Ona uznala, ze zwierzata duszy nie maja, wiec mozna. Takie slowa padly z ust nauczycielki religii... Ja osobiscie uwazam ze maja, gdyby nie to nie przywiazywalyby sie tak bardzo do czlowieka. Poza tym, zaczynajac od kanarka, przez psa, kota, konczac na Sloniu, one wszystkie sa od czlowieka uzaleznione, kazde potrzebuje jego milosci. Jedne w wiekszym stopniu jak pies, czy kon, ale nawet grozne tygrysy potrzebuja tego. Przeciez inaczej zostalyby zupelnie pomordowane przez bezmozgich ludzi bawiacych sie w polowania.
Dobrze, że poruszyłyście ten temat w szkole... mimo wszystko..

Temat jest mi bliski bo moja matka jest ortodoksyjna katoliczką, a niestety nie jest osoba dobrą...
Kiedyś próbując z nią nawiązac jakiś dialog
opowiedziałam o znajomych którzy z Częstochowy wieźli wodę święconą dla chorego psa.... Skończyło się kłótnią "święta woda dla psa! kto to widział?!"

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Wiesz, z tym mowieniem to jest tak. Fajnie gdy ja mowie glosno, ze cos mi sie nie podoba. Zaraz potem kazdy podejdzie i pocichu powie, ze dobrze zrobilam, ale zeby tak jawne wsparcie uzyskac, to raczej nie ma na co liczyc.

Ludzie generalnie chyba wola pozostawac bierni zamiast przypadkiem sie komus narazic.
Dokładnie. Właśnie przez ostatnie kilka dni mam tego przykład w sąsiedztwie. Wszyscy popierają moją walkę z facetem który trzyma psa samego w domu całymi dniami, nie dośc, że biedak zaniedbany, to ciągle ujada i zatruwa wszystkim życie. Ale przecież nikt z tym nic nie zrobi "no bo wie pani, my sie znamy tyle lat .. no bo..."
Ja się z nimi użeram, a w pracy komentarze "po co Ci to, to Ci nic nie da, tylko sobie wrogów narobisz.." itp


Aborcja- to trudny temat.
Ja byłam za wolnym wyborem kobiet, ale znam dwie dziewczyny które zrobiły sobie z tego sposób na życie (u jednej z nich to nawet tradycja rodzinna ) Ciąża - skrobanka, ciąża skrobanka...
Przeraża mnie to

Co do rozczulania się nad wózkami to mnie dzieci nie wzruszają w ogóle
Zmieniło się to niedawno kiedy moja przyjaciółka urodziła córeczkę. Ta malutka budzi we mnie instynkty macierzyńskie chyba Cieszę się, że kumpela dała mi szansę jako cioci Serio bo mam (kiedyś dobrą) koleżankę która od urodzenia traktuje mnie tak jakbym nad łóżeczkiem miała jej jakieś złe voodoo odprawic
__________________


Edytowane przez Yola
Czas edycji: 2008-11-11 o 11:08 Powód: połknięta literka
Yola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 10:00   #1526
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Scent Bar VI

Widzę że tematy na tle religijnym poruszane itp. wole sie nie wypowiadać

U mnie słońce świeci..mam nadzieje ze będzie tak ciepło jak wczoraj.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 10:11   #1527
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Scent Bar VI

Dziś od dłuższego czasu nie śniły mi się koszmary Wręcz przeciwnie - śniły mi się dziś baardzo przyjemne rzeczy


Postanowiłam - jutro idę po Deprim Muszę w końcu wrócić do życia.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 10:22   #1528
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Dziś od dłuższego czasu nie śniły mi się koszmary Wręcz przeciwnie - śniły mi się dziś baardzo przyjemne rzeczy


Postanowiłam - jutro idę po Deprim Muszę w końcu wrócić do życia.
Madziczka a probowalas 'don't worry'- tez takie ziolowe poprawiajace samopoczucie z jakimis proteinami sojowymi i innymi zenszeniami
albo jeszcze baaardzo plecam esencje kwiatowe Dr. Bacha - ale nie jestem pena czy w polsce sa dostepne- nie wiecie? nie wiem na czym ich fenomen polega ale dzialaja!!!! a sa naturalne bez srodkow ubocznych


a co do poruszonego gdzies wyzej tematu wegetarianizmu to tez pamietam ze gdy jako nastolatka cos na ten temat wspominalam to mama moja mnie juz widziala jedna noga w grobie z anemii, niedozywienia i innych takich.mowy nawet nie bylo zeby schabowego nie zjesc...
moi tesciowie sa ze wzgledow religijnych wegetarianami i w zyciu swoim nawet jajka nie zjedli- i powiedzialabym ze sa zdrowsi i maja wiecej witalnosci niz wielu miesozercow.... w ogole mam teraz mnostwo przyjaciol- wegetarian, sama miesa jem okazjonalnie- bo kuchnia wegetarianska moze byc przebogata i pyszna i jak mam do wyboru danie miesne lub wegetarinskie to wole warzywka

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2008-11-11 o 10:31 Powód: dopisek
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 10:25   #1529
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Scent Bar VI

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Madziczka a probowalas 'don't worry'- tez takie ziolowe poprawiajace samopoczucie z jakimis proteinami sojowymi i innymi zenszeniami
albo jeszcze baaardzo plecam esencje kwiatowe Dr. Bacha - ale nie jestem pena czy w polsce sa dostepne- nie wiecie? nie wiem na czym ich fenomen polega ale dzialaja!!!! a sa naturalne bez srodkow ubocznych
Nie próbowałam. Deprim mam sprawdzony
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 10:32   #1530
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Scent Bar VI

Miałam nic nie pisać, bo znowu będzie kłótnia, ale...
Jestem przeciwniczką aborcji. Wiem, że różnie w życiu się zdarza. Głęboko współczuję kobietom, które padły ofiarą gwałtu. Rozumiem też, że w takich przypadkach aborcja jest uzasadniona. Ale w innych? Obawiam się, że najczęściej decydowałyby się na nią osoby przed 20 rokiem życia, które jeszcze na wszystko mają czas. Gdzie tu jakaś odpowiedzialność na swoje czyny?
Ja osobiście jestem katoliczką, na pewno nie ortodoksyjną i na pewno nie idealną i muszę stwierdzić, że moja wiara nie ma wpływu na moje zapatrywania na aborcję czy eutanazję. Wiem też, że kościół ma wiele na sumieniu, ale należy pamiętać, że kościół to zawsze byli ludzie, a ludzie są różni. Nie ma tutaj reguły: katolik = jakaś wypatrzona jednostka, która usprawiedliwia każdą podłość zasadami, jakie ją obowiązują.


A tak z pogodniejszej strony: u mnie świeci słońce, jest dość ciepło i przyjemnie. Mogłabym cały dzień spędzić z książką i kubkiem kawy. (Ale widzę, że się nie da. czytaj: obowiązki wzywają )

Glamourous - o to chodzi?
http://www.ezosfera.pl/katalog/91/es...FRSO1Qodh17TrQ

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2008-11-11 o 10:35 Powód: dopisek
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.