Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy! - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-18, 10:24   #1921
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Ratunku, nie ogarniam dziś tego mojego dziecka! Prawie bez humoru, do jedzenia też taki sobie, nawet jak się zmęczy to spać nie chce, chyba z godzinę próbowałam ogarnąć o co chodzi! Aż mi się irytacja włączała na biednego kotełka...
Mój ma dzisiaj wywalone na jedzenie. Chciałam go o 9 nakarmić bo szłam do gina a on nie chcial i jeszcze nie jadł bo teraz sobie śpi na dworze w najlepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 10:41   #1922
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Moja z rana tez ostatnio więcej cuduje niż je. Ale dziś nieźle pospała. Zasnęła o 21 i przelozylam ją do łóżeczka (!!!) Obudzila się o 1.40, nakarmilam i znów odłożyłam (!!!) Obudziła się o 3.30. I już wtedy została z nami, więc jestem z niej dziś turbodumna!

Poza tym została ostatnio zwierzem podłogowym, wszystkie jej graty wylądowały na macie pod nogami i czuje się tam jak ryba w wodzie. Jest przepocieszna ostatnio. Gada jak nakręcona od rana do wieczora.
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 10:50   #1923
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Moja z rana tez ostatnio więcej cuduje niż je. Ale dziś nieźle pospała. Zasnęła o 21 i przelozylam ją do łóżeczka (!!!) Obudzila się o 1.40, nakarmilam i znów odłożyłam (!!!) Obudziła się o 3.30. I już wtedy została z nami, więc jestem z niej dziś turbodumna!

Poza tym została ostatnio zwierzem podłogowym, wszystkie jej graty wylądowały na macie pod nogami i czuje się tam jak ryba w wodzie. Jest przepocieszna ostatnio. Gada jak nakręcona od rana do wieczora.
Moja ostatnio bardzo polubiła leżenie na brzuchu i wtedy też jest dosyć rozmowna

U nas druga godzina spaceru powoli mija. Dałam rade zrobić zakupy, mała nie spala tylko się rozglądala dookoła, a po wyjściu ze sklepu krzyk, chyba nadmiar wrażeń Na szczęście smoczek ugasil pożar i się uspokoiła.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Mój ma dzisiaj wywalone na jedzenie. Chciałam go o 9 nakarmić bo szłam do gina a on nie chcial i jeszcze nie jadł bo teraz sobie śpi na dworze w najlepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie po 3 zjadła z 70 ml. Później po 6 tez nie dała rady 90. Po 9 niby zjadła całość, ale duża część zwymiotowala/ulala (?). Także jakas plaga A wczoraj wieczorem jeszcze 40 minut jakas kolka się przyblakala, dawno jej nie było. Darla się jakby ją ktoś ze skóry obieral :/
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 11:19   #1924
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

A u nas kolejna super noc, przespana od 22.30 do 8 bez przerw na karmienie. Zastanawiam się czy to czasem nie nadmorskie powietrze tak na niego działa
Myślałam że ze spacerami uda się lepiej ogarniać ,a tu niestety dziecko protestuje. po wyciągnięciu z wózka od razu spokój i rozgląda się dookoła.
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 11:35   #1925
AnneMariie
Zadomowienie
 
Avatar AnneMariie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 730
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
A u nas kolejna super noc, przespana od 22.30 do 8 bez przerw na karmienie. Zastanawiam się czy to czasem nie nadmorskie powietrze tak na niego działa

Myślałam że ze spacerami uda się lepiej ogarniać ,a tu niestety dziecko protestuje. po wyciągnięciu z wózka od razu spokój i rozgląda się dookoła.

U nas tez juz trzecia noc nieprzerwanie 20-7, jedzonko i do 9 dospanie. No jestem w szoku!!


Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Co za odkrycie u nas z rana... Olgierd otrzymuje -100 punktow od bycia uroczym bobasem

Zmieniam pampola, patrze, a na jajkach po jednej steonie rosna mu czarne łoniaki. Malo sie nie przewrocilam. Patrze, czy to na pewno wyrasta ze skory, ale tak! Kilka ma ponad 2 cm. Trochę mnie to smieszy, a troche zastanawia, czy to normalne..
No i bobo juz nie jest takie slodkie i niewinne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hahah, zaraz mojegi przeszukam. Wiedzialam, ze dzieci szybko dorastaja, ale az tak?


Roses, jak sie dzis czujesz??

Ktora z Was uzywa pieluch wielorazowych? Manu? Zastanawiam sie czy jeszcze jest czas zmienic czy niewarto teraz? Jakies sprawdzone strony macie, gdzie mozna poczytac? Bo to bardziej skomplikowane niz chusty :p
AnneMariie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 11:39   #1926
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
Kaylla, a po co jednorazowy smoczek. W szpitalu po porodzie mieli to butelkowe i ono było po prostu przelewane do normalnej buteleczki do karmienia.

Mialavi, dziecko po ok. 6 miesiącu już w mniejszym stopniu dziecko przyswaja pewne składniki z mleka matki i może to prowadzić do niedoborów np. zelaza czy witamin, stąd trzeba rozpocząć rozszerzenie diety aby te składniki dostarczyć. Ponadto jest też tak, że między 17 a 26 tyg jest coś takiego jak okienko tolerancji i dziecko łatwiej akceptuje nowe pokarmy, podanie później może spowodować że nie będzie ich chcialo. Oczywiście to są orientacyjne przedziały i być może wprowadzanie po 7 miesiącu nic w danym przypadku nie zmieni, nie mniej jednak ja bym się jednak skłaniala do tego 6 msc. Tym bardziej, że to rozszerzanie to nie jest z dnia na dzień odcięcie się całkowicie od kp i przejście w całości na zwykły pokarm, tylko podawanie na początku raz dziennie czegoś innego niż mleka matki

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Czekoladki, pani pediatra ma nieaktualne dane. Te zalecenia tak naprawdę się ciągle zmieniają. Jeśli chodzi o okienko glutenowe to podobno wg najnowszych badań nie ma znaczenia kiedy gluten zostanie wprowadzony, a to żeby wprowadzić go w trakcie gdy jeszcze karmii się piersią,a nie dokarmia już czymś innym.
Co do alergii spotkałam się ze stwierdzeniem,ze są one powodowane nie zbyt późnym,a zbyt wczesnym wprowadzaniem do żywienia innych składników.
Ogólnie to jest też tak że 6 miesiąc jest orientacyjnym momentem wprowadzenia, bo po prostu należy obserwować dziecko czy jest gotowe na wprowadzanie.
Dziękuje bardzo za wyjaśnienie Ja dziś czytałam trochę u Hafiji na ten temat i podoba mi się podejscie zeby pokarmy podawac zawsze po mleku nigdy zamiast. Dziecko ma poznac smaki nie najadac sie bo mleko matki do roku stanowi za najlepszy pokarm.


Mam pytanie. Czy zwracacie uwage na date przydatnosci kosmetyku do uzycia??? Wiele kosmetykow odstawilam w czasie ciazy a teraz niby maja jeszcze date waznosci ale niektore przekroczyly date przydatnosci i nie wiem chyba powinnam to wywalic. Z drugiej strony to troche marnowanie. Wierzycie w to ze krem czy balsam juz sie do niczego nie nadaje?

Edytowane przez mialavi
Czas edycji: 2016-08-18 o 11:49
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 12:31   #1927
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Mialavi, wyrzucam. No nie wiem, balsamem to bym posmarowała kurtkę skórzaną ... ale podobnie mam z jedzeniem po terminie ważności lub na samym styku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 12:33   #1928
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Czytam o waszych nockach i zastanawiam się kiedy Ala tak będzie mi przesypiać ładnie, chyba w następnym stuleciu

Przez ostatnie dni córeczka mnie dosłownie przeczołgała a wczoraj było apogeum
Skok mocno daje się we znaki, do południa Ala jest uśmiechnięta, pogodna, gaworzy, normalnie taka słodka że nic tylko schrupać Ale popołudniami wstępuje w nią mały diabełek i nic tylko jęczy i marudzi. Pomagał tylko wózek więc siedziałyśmy na zewnątrz nawet do 20. A nocami pobudki miałyśmy - uwaga - co 1,5 godziny

Dziś na szczęście było lepiej bo standardowo co 3-4 godziny. A po pobudce o 5 rano spałyśmy jeszcze do 10 Ale się wyspałam!

Teraz znów śpi jak aniołeczek a ja poprasowałam nasze sukienusie, koszulę taty i całą resztę bo już pojutrze nasz ważny dzień
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 12:35   #1929
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Moja z rana tez ostatnio więcej cuduje niż je. Ale dziś nieźle pospała. Zasnęła o 21 i przelozylam ją do łóżeczka (!!!) Obudzila się o 1.40, nakarmilam i znów odłożyłam (!!!) Obudziła się o 3.30. I już wtedy została z nami, więc jestem z niej dziś turbodumna!

Poza tym została ostatnio zwierzem podłogowym, wszystkie jej graty wylądowały na macie pod nogami i czuje się tam jak ryba w wodzie. Jest przepocieszna ostatnio. Gada jak nakręcona od rana do wieczora.
U nas było dokładnie tak samo. Usnal ok 21 u nas na lozku. Przełożyłam do łóżeczka. Obudził się o 2.40 nakarmilam i odłożyłam. O 4.50 już u nas został i spal do 8.30 z przerwą na jedzenie o 7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 12:45   #1930
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

My tu śmiechy chichy, a okazuje się, że to włoski to może być poważna sprawa i będziemy musieli udać się do endoktrynologa dziecięcego..
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 12:51   #1931
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
My tu śmiechy chichy, a okazuje się, że to włoski to może być poważna sprawa i będziemy musieli udać się do endoktrynologa dziecięcego..
Dagg na pewno warto to sprawdzić

U nas Ala miała nieco powiększone sutki, tak mi się wydawało i powiedziałam o tym lekarzowi. Powiedział, że u dzieci karmionych piersią tak może być i to przejściowe, ale jak najbardziej normalne. Mało tego, może się zdarzyć że przy ściśnięciu ('ściśnij cyca' ) poleci kropelka mleka I to też żaden powód do niepokoju. A to wszystko sprawka prolaktyny której duża ilość jest w pokarmie matki.
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 12:52   #1932
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
My tu śmiechy chichy, a okazuje się, że to włoski to może być poważna sprawa i będziemy musieli udać się do endoktrynologa dziecięcego..
miejmy nadzieję, że to nic poważnego zapisałaś już Was na wizytę?

Rose, Kaylla, jak zdrowie?

Martunia, jak Tymek?

My się kisimy w domu, bo pada deszcz... Niby nie mocno, ale czekam aż przestanie zupełnie to wyjdziemy chociaż na pół godzinki kupić kwiatka dla mojej mamy na imieniny

A wieczorem idziemy ze znajomymi do kina
Mój mąż taki zdziwiony: a to bez Marysi idziemy? haha czy on widział kiedyś niemowlaka w kinie?!

Fab, Marysia miała mleko położna na pierwszej wizycie nam pokazała
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata


Edytowane przez agassek
Czas edycji: 2016-08-18 o 12:53
agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 12:59   #1933
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
miejmy nadzieję, że to nic poważnego zapisałaś już Was na wizytę?

Rose, Kaylla, jak zdrowie?

Martunia, jak Tymek?

My się kisimy w domu, bo pada deszcz... Niby nie mocno, ale czekam aż przestanie zupełnie to wyjdziemy chociaż na pół godzinki kupić kwiatka dla mojej mamy na imieniny

A wieczorem idziemy ze znajomymi do kina
Mój mąż taki zdziwiony: a to bez Marysi idziemy? haha czy on widział kiedyś niemowlaka w kinie?!

Fab, Marysia miała mleko położna na pierwszej wizycie nam pokazała
Dziękuję Tymus już ok zdrowy jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:18   #1934
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

U nas po szczepieniu i pomiarach. Od 8 lipca przybrał 500 gram, niby ok ale lekarz robił miny ze z lekka za malo ;/ musze go podtuczyc..
Wzrost 59cm wiec juz wiem czemu nadal 56 sa dobre a w ogole od rana wrzask i darcie.. jak tak dalej pojdzie to Artur bedzie jedynakiem
No ale za to noc była przespana z 2 pobudkami i wielkimi kupskami ;D gdzie on to miesci? ;D

Edytowane przez 201701091517
Czas edycji: 2016-08-18 o 13:21
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:21   #1935
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

U nas maly wlasnie po NANie tak zwracal. Az do śliny czyli co do joty mu nie podchodzilo i musial wyczyscic zoladeczek. Są niby jakies mleka AR tj anty refluks np enfamil ale nie wiem czemu nigdzie takiego nie znalazlam.

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Co do rozszerzania tez mi sie nie spieszy. Poczekam na to okienko z glutenem bo tez mi polozna rozpusala co i jak i kiedy ale to gdzies w domu mam. O ile nie zgubilam karteluszki.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Daga padłam z łoniakow ale skoro mowisz ze to moze byc cos niedobrego to mi juz mina zzedła. Mam nadzieje ze bedzie ok.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:21   #1936
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
miejmy nadzieję, że to nic poważnego zapisałaś już Was na wizytę?

Rose, Kaylla, jak zdrowie?

Martunia, jak Tymek?

My się kisimy w domu, bo pada deszcz... Niby nie mocno, ale czekam aż przestanie zupełnie to wyjdziemy chociaż na pół godzinki kupić kwiatka dla mojej mamy na imieniny

A wieczorem idziemy ze znajomymi do kina
Mój mąż taki zdziwiony: a to bez Marysi idziemy? haha czy on widział kiedyś niemowlaka w kinie?!

Fab, Marysia miała mleko położna na pierwszej wizycie nam pokazała
Zdrowie dalej średnio. Gorączka co prawda odpuściła, pierś też ciut mniej boli, ale za to zatoki mnie bolą:/ Jak nie urok, to ...

A co do kina z dzieckiem - są takie specjalne seanse w Multikinie - Multibabykino to się nazywa, chyba w środy o 12 na które się chodzi z dziećmi do lat 2. Miałam iść z koleżanką, ale nam film nie odpowiadał.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:23   #1937
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
My tu śmiechy chichy, a okazuje się, że to włoski to może być poważna sprawa i będziemy musieli udać się do endoktrynologa dziecięcego..
Oby nie było to nic poważnego :-*
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:24   #1938
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

U nas kolejna noc (od chrzcin) tragedia. Jak przedtem spal po kapieli najdluzej do 00.30 czy 1.30 tak od niedzieli potrsfi sie zbudzic o 23 czy wczoraj nawet 22 potem co 1,5 dwie to max godz. Juz dzis ledwo na oczy patrze. Pcham ten wozek i dobrze ze sie go trzymam.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:27   #1939
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
My tu śmiechy chichy, a okazuje się, że to włoski to może być poważna sprawa i będziemy musieli udać się do endoktrynologa dziecięcego..
Trzymamy kciuki zeby bylo dobrze
Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Dagg na pewno warto to sprawdzić

U nas Ala miała nieco powiększone sutki, tak mi się wydawało i powiedziałam o tym lekarzowi. Powiedział, że u dzieci karmionych piersią tak może być i to przejściowe, ale jak najbardziej normalne. Mało tego, może się zdarzyć że przy ściśnięciu ('ściśnij cyca' ) poleci kropelka mleka I to też żaden powód do niepokoju. A to wszystko sprawka prolaktyny której duża ilość jest w pokarmie matki.
Zo miala mleczko.
Cytat:
Napisane przez AnneMariie Pokaż wiadomość
U nas tez juz trzecia noc nieprzerwanie 20-7, jedzonko i do 9 dospanie. No jestem w szoku!!





Hahah, zaraz mojegi przeszukam. Wiedzialam, ze dzieci szybko dorastaja, ale az tak?


Roses, jak sie dzis czujesz??

Ktora z Was uzywa pieluch wielorazowych? Manu? Zastanawiam sie czy jeszcze jest czas zmienic czy niewarto teraz? Jakies sprawdzone strony macie, gdzie mozna poczytac? Bo to bardziej skomplikowane niz chusty :p
Tak my caly czas na wielorazowkach. Polecam grupy na fb mnostwo tam wiadomosci.
Jak najbardziej teraz warto przejsc na wielo bo dorosliscie juz do One Size, ktory jest regulńany i starcza do konca píeluchowania.



Tak btw. Mam nowa chuste

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 13:29   #1940
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Dzwonię do rejestracji do przychodni specjalistycznej przy szpitalu uniwerysteckim. Termin do endoktrynologa - czerwiec 2017..
Na szczęście dodałam, że niemowlę i pierwsza wizyta, powiedziałam oględnie Pani, co się dzieje i znalazł się dla nas termin na przyszły tydzień! Ozłociłabym tą Panią w rejestracji!
Ale siedzę i się martwię..
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:39   #1941
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Dzwonię do rejestracji do przychodni specjalistycznej przy szpitalu uniwerysteckim. Termin do endoktrynologa - czerwiec 2017..
Na szczęście dodałam, że niemowlę i pierwsza wizyta, powiedziałam oględnie Pani, co się dzieje i znalazł się dla nas termin na przyszły tydzień! Ozłociłabym tą Panią w rejestracji!
Ale siedzę i się martwię..
A jak wpadlas na to zeby w ogole zadzwonic do endokrynologa akurat?
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:56   #1942
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Bona lub Mona ta odzywka to to cudo:
http://www.aptekagemini.pl/wax-angie...ych-240ml.html
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:01   #1943
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Bona lub Mona ta odzywka to to cudo:
http://www.aptekagemini.pl/wax-angie...ych-240ml.html
No, jest fajna tylko ja mam do włosów cienkich
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:09   #1944
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
No, jest fajna tylko ja mam do włosów cienkich
Ja tez mam cienkie. A szampon jak oceniasz?
Z tego co pamiętam tez zamawiałaś.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:22   #1945
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
A jak wpadlas na to zeby w ogole zadzwonic do endokrynologa akurat?
Internety mowia, ze to moga byc zaburzenia hormonalne i sama tak pomyslalam, zanim maz zaczal czytac na ten temat. Kurcze, myslalam, ze "taka jego uroda", ale teraz mysle, ze cos musi sie dziac, pytanie co i czy lekarz nas dobrze pokieruje.

Sciemnilam w rejestracji, ze mamy skierowanie od lekarza rodzinnego, ale to akurat nie bedzie problem, zeby nam wystawila do tego czasu.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:24   #1946
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Zdrowie dalej średnio. Gorączka co prawda odpuściła, pierś też ciut mniej boli, ale za to zatoki mnie bolą:/ Jak nie urok, to ...

A co do kina z dzieckiem - są takie specjalne seanse w Multikinie - Multibabykino to się nazywa, chyba w środy o 12 na które się chodzi z dziećmi do lat 2. Miałam iść z koleżanką, ale nam film nie odpowiadał.
Zdrówka
Myślałam, że te seanse to tylko bajki a widzisz, będę musiała się zorientować...

Chociaż dzisiaj mi macierzyństwo dało w kość i cieszę się, że na 3 godziny wyjdziemy z domu sami

Od rana jest kiepsko. Najpierw musiałam wysłać dwa maile, no dosłownie 5 minut, ale nie. W wózku był taki ryk, że masakra. Potem w razem w łóżku albo na rączkach. W końcu wyszłyśmy na spacer- ryk. Do kwiaciarni wózkiem nie wjechałam, więc Marysia na rękach, wielka torba na ramieniu, ani się obrócić coś oczywiście pozwalałam, wychodzimy, znów ryk. Wróciłyśmy, wyje, no ale położyłyśmy się razem, dałam jeść i odpłynęła po 5 minutach. Tylko żebym ja teraz mogła się stąd ruszyć no nic, obie mamy dzisiaj zły dzień, jutro będzie lepiej

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Dzwonię do rejestracji do przychodni specjalistycznej przy szpitalu uniwerysteckim. Termin do endoktrynologa - czerwiec 2017..
Na szczęście dodałam, że niemowlę i pierwsza wizyta, powiedziałam oględnie Pani, co się dzieje i znalazł się dla nas termin na przyszły tydzień! Ozłociłabym tą Panią w rejestracji!
Ale siedzę i się martwię..
Dobrze, że Was wcisnęła na już! Te terminy to jakaś masakra... Nie dziwię się, że się martwisz... Ale najważniejsze, że już macie wizytę umówioną i coś zaczynasz działać
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:29   #1947
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Zdrówka
Myślałam, że te seanse to tylko bajki a widzisz, będę musiała się zorientować...

Chociaż dzisiaj mi macierzyństwo dało w kość i cieszę się, że na 3 godziny wyjdziemy z domu sami

Od rana jest kiepsko. Najpierw musiałam wysłać dwa maile, no dosłownie 5 minut, ale nie. W wózku był taki ryk, że masakra. Potem w razem w łóżku albo na rączkach. W końcu wyszłyśmy na spacer- ryk. Do kwiaciarni wózkiem nie wjechałam, więc Marysia na rękach, wielka torba na ramieniu, ani się obrócić coś oczywiście pozwalałam, wychodzimy, znów ryk. Wróciłyśmy, wyje, no ale położyłyśmy się razem, dałam jeść i odpłynęła po 5 minutach. Tylko żebym ja teraz mogła się stąd ruszyć no nic, obie mamy dzisiaj zły dzień, jutro będzie lepiej



Dobrze, że Was wcisnęła na już! Te terminy to jakaś masakra... Nie dziwię się, że się martwisz... Ale najważniejsze, że już macie wizytę umówioną i coś zaczynasz działać
U nas ryku nie ma.
Ale spanie tylko obok mnie. Beze mnie to 10min. Wiec nawet nie podejmuje prob
Mam czas na zjedzenie i na siku gdy Gabi gada z zabawkami. I tyle. Ale jakos mi to nie przeszkadza. Narazie. Cieszymy sie soba. Chodzimy usmiechniete Zajęte jesteśmy sobą na całego.
Wrzucilam na luz co do porzadkow i obiadow. Porzadek co rano z grubsza, obiad bedzie lub nie.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2016-08-18 o 14:35
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:30   #1948
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

W ogóle ostatnio mi dziecko coś marudzi przy piersi. Pociągnie 2 razy, puszcza, krzyczy, wygina się, znowu łapie:/ Nie wiem o co chodzi. Czy przez to zapalenie mam mniej pokarmu (takie akcje są od poniedziałku), czy smak jej nie pasuje, czy gorzej leci? Ale to zdarza się przy obu piersiach - nie tylko przy tej chorej, więc nie wiem. A może to kolejny skok? Denerwuje mnie to, bo nie wiem o co jej chodzi. Widzę, że jest głodna, a zamiast jeść to takie cyrki odstawia i płacze.

A to kino to są normalne filmy, tylko masz chyba ciszej głos, jest lekkie oświetlenie włączone, przewijaki i inne akcesoria dla niemowląt chyba są dostępne, plus jakieś zabawki dla dzieci. Przynajmniej takie info jest na stronie, osobiście jeszcze nie testowałam, ale pewnie po urlopie P. znowu spróbuję się umówić z koleżanką do kina
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:41   #1949
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Internety mowia, ze to moga byc zaburzenia hormonalne i sama tak pomyslalam, zanim maz zaczal czytac na ten temat. Kurcze, myslalam, ze "taka jego uroda", ale teraz mysle, ze cos musi sie dziac, pytanie co i czy lekarz nas dobrze pokieruje.

Sciemnilam w rejestracji, ze mamy skierowanie od lekarza rodzinnego, ale to akurat nie bedzie problem, zeby nam wystawila do tego czasu.
Dobrze za zadzialalas od razu. Moze to jest tak jak z dziewczynkami ze hormony matki jeszcze dzialaja na dziecko.

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Mialavi, wyrzucam. No nie wiem, balsamem to bym posmarowała kurtkę skórzaną ... ale podobnie mam z jedzeniem po terminie ważności lub na samym styku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyczyszcze wozek tym balsamem chyba z jedzeniem to tez tak mam. Ale mam kosmetyki wazne do 2017, a przydatnosc np.6 miesiecy i trzeba dziada wywalic.
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:42   #1950
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część pierwsza jako mamy!

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
W ogóle ostatnio mi dziecko coś marudzi przy piersi. Pociągnie 2 razy, puszcza, krzyczy, wygina się, znowu łapie:/ Nie wiem o co chodzi. Czy przez to zapalenie mam mniej pokarmu (takie akcje są od poniedziałku), czy smak jej nie pasuje, czy gorzej leci? Ale to zdarza się przy obu piersiach - nie tylko przy tej chorej, więc nie wiem. A może to kolejny skok? Denerwuje mnie to, bo nie wiem o co jej chodzi. Widzę, że jest głodna, a zamiast jeść to takie cyrki odstawia i płacze.

A to kino to są normalne filmy, tylko masz chyba ciszej głos, jest lekkie oświetlenie włączone, przewijaki i inne akcesoria dla niemowląt chyba są dostępne, plus jakieś zabawki dla dzieci. Przynajmniej takie info jest na stronie, osobiście jeszcze nie testowałam, ale pewnie po urlopie P. znowu spróbuję się umówić z koleżanką do kina

U nas tez były takie akcje przy cysiu. Akurat na poczatku skoku i naszego pobytu u moich rodzicow. Przeszlo mu po 3-4 dniach choc to co po tym mu zostalo to nic mu nie moze przerwac jedzenia. Jak tylko mu cyś wyjdzie z buzi to nie lapie ponownie. Juz nawet sie nie poprawiam jak niewygodnie siade bo przestaje jesc i koniec.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 22:54:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.