Majówki 2016 - część czwarta - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-16, 22:00   #241
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
Pytanie z innej beczki - ma może któraś z Was na zbyciu butelkę Medela Calma? Chętnie odkupie, bo nasza chyba na wykończeniu, a wiem, że w ciąży był na nią szał, a ostatecznie mało która z Was ja używa, to może przeszkadza w szafie
Ja mam, ale bez opakowania bo butelka i smoczek myte i wyparzone.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-16, 22:10   #242
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Dziękuję chyba zrobię w weekend. Kocham drozdzowki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja całą ciaze mialam faze na drozdzowki z serem ale konkretnie jedne z jednej piekarni. Co rano mi mezus przynosil przed pracą. Teraz tez mi sie marzą ale wiadomo...

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Co do pobudek to i u nas czasem o 2 pierwsza potem po 7 i spi do 9.
A czasem juz o 12 potem 4 i 7 lub 8.
A dzis była juz o 22ej pierwsza. I od czego to zalezy???
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-16, 22:29   #243
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wam pediatrzy kazali zwiększać podawania witaminy D? Coś gdzie przeczytałam, ale moja mi nic nie mówiła.

Jaką rybę serwujecie?
Pytałam ostatnio - lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby zwiększania.
Co do ryby - u nas był dorsz. Przy czym Młodego wysypało i nie wiem czy to reakcja na rybę, czy na ibuprom zatoki, który wtedy wzięłam. Za jakiś czas będziemy drugie podejście robić.

Cytat:
Napisane przez czekooladki Pokaż wiadomość
Rose, o popatrz ale cuda na tym yt - tylko moja by już chciała zjeść ten tablet albo by wszystko międzyczasie przypadkowo odinstalowała.

No_doubt, my mamy zalecenie odstawić całkowicie wit. D ze względu na prawie całkowicie zarośnięte ciemiączko, wiec to chyba nie ma reguły.

Odebrałam dzisiaj, zamówiony 3 grudnia kubek doidy w mobilnym paczkomacie, tzn. pod paczkomatem stał pan z dwoma samochodami wypełnionymi paczkami pod sufit. Napisał mi sms, że w ciągu 2 godzin mam przybiec pod paczkomat bo przesyłka inpost czeka.

Jutro idę sobie poprawić humor i rozwalić kasę na Hubcię. Chyba jej kupię jakieś klocki (myślę nad first mega blocks czy jakoś tak), kostkę edukacyjną i jeszcze mam pare pomysłów na wspólne zabawy. Tatko dostał bony to idziemy szaleć.

Mój listonosz mnie chyba nienawidzi. Ostatnio przyszło też troche zamówień z ali, doszło do tego, że prawie codziennie był u mnie z jakąś przesyłką. Dzisiaj już chyba zwątpił i jak nas nie było zostawił paczuszkę na wycieraczce W sumie nie rozumiem czemu do skrzynki nie wrzucił?

No_doubt
, łososia. Notabene Hubcia stwierdzila, że łosoś nie ma ości i nadaje się do przełknięcia, wiec można buziaka otworzyć jak matka daje. Nooo i gruszki też ości mają
A propos klocków.... dwa dni temu upolowałam na amazonie duży zestaw duplo jakieś 100 zł taniej niż w Polsce. Po prostu zakochałam się w sarenkach z tego zestawu, jak Pawełek się nie będzie bawił to sama sobie poskładam te klocki

Co do kurierów ostatnio miałam śmieszną akcję - zamawialiśmy fotelik dla Małego (ma to być prezent od teściów), no i jak dotarł to okazało się, że jest porysowany w środku. Musieliśmy więc go odesłać. Jak kurier przyjechał po niego, to skomentował, że dopiero co wnosił. Po czym odesłali nam już dobrą wersję i jak był 3 razy to tylko życzył, aby ten był dobry...

Aha, od jutra do 27.12 w rossmannie jest promocja na perfumy. Przy zakupie 1 można dostać drugie w tej samej lub niższej cenie gratis.

Edytowane przez Anika1986
Czas edycji: 2016-12-16 o 22:31
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-16, 23:12   #244
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

No_doubt, nasza pani doktor nic nie wspominala o zmianie dawki wit d. Pytala tylko czy dostaje.

Czoko, tablet zostal zasliniony, nie boj sie.
A co do inpostu...tydzien juz czekam na paczke wyslana kurierem inpost. Za to z samovhodu pod paczkomatem odbieralam juz nie raz

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooladki Pokaż wiadomość
Idę się nawalić! Właśnie otworzyliśmy karmi, może potem się przytulę do męża po pijaku spokojnej nocki
Udanej imprezy

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Drozdzowki- bez mleka? Daj przepis jeżeli ktoś kto nie piekł nigdy ciasta drożdżowego da radę to zrobić. Mixer mam jak coś.
Ktoś pisał że kupił termomixa? Jesteś zadowolona? Czy uważasz że warto go kupić jak mam w domu blender, parowar i kitchen Aid? Ma jeszcze jakieś dodatkowe funkcje czy po prostu miałabym to wszystko w jednym urządzeniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------


Lenka też tak robi- przy jedzeniu. Moja mama mówiła że my też tak robiliśmy i daje jej w rączkę pieluche. Czasami pomaga. Najbardziej i tak lubi mi strzelać ramiaczkiem od stanika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam od pol roku. Jest spoko bo nie dosc ze rozdrabnia/blenduje/miksuje to i gotuje. Ciasto drozdzowe robi super.
Generalnie lubie go ale sama bym go sobie za taka cene nie kupila. Dostalam od tesciowej

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Młody coraz fajniej się bawi dziś "ganiał" Hanię, czyli ona biegała w kółko między pokojami, a gdy się zatrzymywała to szarżował na nią w stylu kombatanckim
Bo w przeciąganie kocyka bawią się od dawna
W ogóle jaki ma zaciesz, gdy ona rano wpada i usłyszy jej głos.

W każdym razie tak go wybawiłyśmy wieczorem, że już dwa razy się budził z płaczem...
Ach te baby... przebodzcowaly chlopa

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Cytat:
Napisane przez manufakturapiekna Pokaż wiadomość
A u mnie dzis jeszcze bez pobudki. 2h, az dziwne.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Otwieraj szampana

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
Pytanie z innej beczki - ma może któraś z Was na zbyciu butelkę Medela Calma? Chętnie odkupie, bo nasza chyba na wykończeniu, a wiem, że w ciąży był na nią szał, a ostatecznie mało która z Was ja używa, to może przeszkadza w szafie
Mam. Uzyta moze ze 3 razy
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 01:49   #245
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez manufakturapiekna Pokaż wiadomość
Ja mam, ale bez

opakowania bo butelka i smoczek myte i wyparzone.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
O super, napisze na fb i ustalimy co i jak.

---------- Dopisano o 02:49 ---------- Poprzedni post napisano o 02:45 ----------

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Mam. Uzyta moze ze 3 razy
Zgłosze się jak mi się kolejna wykonczy. Hehe
to, że użyta nie szkodzi. Nasza dala rade 7 mcy.
Dzięki za odpowiedź.
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 05:25   #246
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez czekooladki Pokaż wiadomość
Nie wiem o co chodzi, ale Alicja wyrywa sobie włosy z głowy? whyyy? już nie może ze mną wytrzymać? chce skoczyć z balkonu?
Oooo kurcze....trzeba czymś ręce zająć :-D





Cytat:
Napisane przez czekooladki Pokaż wiadomość
No_doubt, my mamy zalecenie odstawić całkowicie wit. D ze względu na prawie całkowicie zarośnięte ciemiączko, wiec to chyba nie ma zasady.

No_doubt, łososia. Notabene Hubcia stwierdzila, że łosoś nie ma ości i nadaje się do przełknięcia, wiec można buziaka otworzyć jak matka daje. Nooo i gruszki też ości mają



Dzięki jakoś się boję ruszyć z rybą. Nie mam pewnego źródła. Z gruszka jeszcze nie próbowałam


Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
[/COLOR]No doubt a wlasnie wczoraj pytam lekarki czy powinnismy zwiekszyc dawke wit D a ona ze to zawsze po 6 miesiacu trzeba zwiekszyc z racji tego ze dziecie jest coraz wieksze i wiecej potrzebuje.
Wypisala dawke 600 a na zaleceniu 2x1 no chyba jej sie cos pokićkało. Jutro przed poludniem mamy kontrole w zwiazku z tym malym przeziebieniem to dopytam.
będę wdzięczna za info


Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Dzisiaj pytałam- nie kazała mi zwiększać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz






Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
Pytałam ostatnio - lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby zwiększania.
Co do ryby - u nas był dorsz. Przy czym Młodego wysypało i nie wiem czy to reakcja na rybę, czy na ibuprom zatoki, który wtedy wzięłam. Za jakiś czas będziemy drugie podejście robić.

Dzięki mam nadzieję, że to jednak nie alergia




Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
No_doubt, nasza pani doktor nic nie wspominala o zmianie dawki wit d. Pytala tylko czy dostaje.
Dzięki
Czy ci lekarze chociaż raz będą zgodni????

My już po karmieniu i kupsonie z nadzieją na małą drzemkę jeszcze
Noc była super. Po 18.zasnęła, ok.5.pobudka. A jak u Was?
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 05:31   #247
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Drozdzowki- bez mleka? Daj przepis jeżeli ktoś kto nie piekł nigdy ciasta drożdżowego da radę to zrobić. Mixer mam jak coś.
Ktoś pisał że kupił termomixa? Jesteś zadowolona? Czy uważasz że warto go kupić jak mam w domu blender, parowar i kitchen Aid? Ma jeszcze jakieś dodatkowe funkcje czy po prostu miałabym to wszystko w jednym urządzeniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------


Lenka też tak robi- przy jedzeniu. Moja mama mówiła że my też tak robiliśmy i daje jej w rączkę pieluche. Czasami pomaga. Najbardziej i tak lubi mi strzelać ramiaczkiem od stanika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam termomixa. Dostałam w prezencie. Sama bym tyle nie wydała. Robię w nim owocowe koktajle, czasem jakąś zupę i tyle. Codziennie jest używany ale spokojnie mogłabym się bez niego obyć. Niby można tam drożdżowe wyrabiać, ale ja wolę ręcznie. W lidlu widziałam, że ostatnio pojawiła się jakaś tańsza alternatywa termomixa.

I tak, można blendować, gotować na parze, fajnie też motylkiem białka jaj ubija. Minusem jest mycie ostrz. Cholernie ciężko się je myje, a jak mąż się do urządzenia dorwie, to dostaję już białej gorączki, bo później wszędzie mam w nim kawałki jedzenia, a twierdzi, że niby mył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."

Edytowane przez gingerbre
Czas edycji: 2016-12-17 o 05:35
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-17, 05:54   #248
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Młody coraz fajniej się bawi dziś "ganiał" Hanię, czyli ona biegała w kółko między pokojami, a gdy się zatrzymywała to szarżował na nią w stylu kombatanckim
Bo w przeciąganie kocyka bawią się od dawna
W ogóle jaki ma zaciesz, gdy ona rano wpada i usłyszy jej głos.

W każdym razie tak go wybawiłyśmy wieczorem, że już dwa razy się budził z płaczem...
Tymon reaguje identycznie na Zuzie ❤ ona z nim wyprawia cuda na kiju a on się chichra gdzie nam się wydaje że robi mu krzywdę i weź tu zrozum rodzeństwo ❤❤❤❤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 06:29   #249
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Witajcie
Wybaczcie, nie nadrobie- jestem na 161 str poprzedniego watku i jwszcze ten obecny... nie na moje sily przerobowe.

Bylo u nas wczoraj szczepienie- druga dawka 5w1. Mielismy refundowane przez NFZ z uwagi na chorobe. Natki neutrocyty to 650 przy normie od 2000, takze poprawy brak....

No doubt- moja mala miesiac starsza a wazy mniej bo 7200g. Serio sie martwie ale lekarka jakos to olewa. Musze przyznac, ze odkad karmie ja bez przerwy i na sile to chociaz jej sie brzuch wypelnil i zeber nie widac po kilku dobach naszych meczarni. Moze jak tak dalej pojdzie to ja nawet utucze...
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 06:54   #250
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
Pytanie z innej beczki - ma może któraś z Was na zbyciu butelkę Medela Calma? Chętnie odkupie, bo nasza chyba na wykończeniu, a wiem, że w ciąży był na nią szał, a ostatecznie mało która z Was ja używa, to może przeszkadza w szafie
Ja mam. Mogę oddać

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Oooo kurcze....trzeba czymś ręce zająć :-D










Dzięki jakoś się boję ruszyć z rybą. Nie mam pewnego źródła. Z gruszka jeszcze nie próbowałam




będę wdzięczna za info













Dzięki mam nadzieję, że to jednak nie alergia






Dzięki
Czy ci lekarze chociaż raz będą zgodni????

My już po karmieniu i kupsonie z nadzieją na małą drzemkę jeszcze
Noc była super. Po 18.zasnęła, ok.5.pobudka. A jak u Was?
A więc ( nie zaczynamy zdania od "a więc ").
A więc.
Poszła spać o 20tej. Obudziła się o 21, 22 a następnie o 0.00. Tu nastąpiła fantastyczna przerwa na jedzenie - kaszy w krzesEłku, bo cycki nie wydoliły z produkcją. Poszła spać o 1.30. Następne pobudki o 3.20, 5.20 i 7.20.
Dziękuję, pozdrawiam ciepło.

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Od północy zostalysmy i spalysmy już w salonie bo K. Rano do szkoły, już nie chciałam go maltretowac naszą obecnością.
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 07:09   #251
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

urrrrwał nać, Wojtek mi coś pokasływał w nocy i teraz, kichnął furcząco raz i drugi, uznaliśmy, że jedziemy do lekarza. Ściągam mleko, skubaniec łobuzuje na brzuchu i co kurna? Już nie kaszle! Może to od suchego powietrza było? Ale chyba i tak pojedziemy, bo przez tą operację za przeproszeniem sram po gaciach, żeby tylko nie zachorował.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-17, 07:19   #252
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
urrrrwał nać, Wojtek mi coś pokasływał w nocy i teraz, kichnął furcząco raz i drugi, uznaliśmy, że jedziemy do lekarza. Ściągam mleko, skubaniec łobuzuje na brzuchu i co kurna? Już nie kaszle! Może to od suchego powietrza było? Ale chyba i tak pojedziemy, bo przez tą operację za przeproszeniem sram po gaciach, żeby tylko nie zachorował.
U nas zaczeło się samym kaszlem i pojawial sie tylko po jakims czasie od zaśniecia. Tez myslalam, ze od poiwterza. Niestety doszedl do tego furgot w nosie. I to lekkie przeziebienie daje nam w kosc juz drugą noc. W dzien jest ok, tylko jedna drzemka w domu jest niezbyt fajna, bo kaszel wybudza. I do tego kichanie doszło.Oby u Was to nie było to!!
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2016-12-17 o 07:20
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 07:44   #253
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez gingerbre Pokaż wiadomość
Ja mam termomixa. Dostałam w prezencie. Sama bym tyle nie wydała. Robię w nim owocowe koktajle, czasem jakąś zupę i tyle. Codziennie jest używany ale spokojnie mogłabym się bez niego obyć. Niby można tam drożdżowe wyrabiać, ale ja wolę ręcznie. W lidlu widziałam, że ostatnio pojawiła się jakaś tańsza alternatywa termomixa.

I tak, można blendować, gotować na parze, fajnie też motylkiem białka jaj ubija. Minusem jest mycie ostrz. Cholernie ciężko się je myje, a jak mąż się do urządzenia dorwie, to dostaję już białej gorączki, bo później wszędzie mam w nim kawałki jedzenia, a twierdzi, że niby mył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A zdejmujesz ostrze? Ja bluznilam na mycie az sie okazalo ze latwo je zdjac ))))

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Konsternacja, to Natka ladnie nabrala cialka.

Kocie, ja jestem zdania, ze lepiej jechac niz nie jechac

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Mona, zaparzyc ci wanne kawy?
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 07:52   #254
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
A zdejmujesz ostrze? Ja bluznilam na mycie az sie okazalo ze latwo je zdjac ))))

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Konsternacja, to Natka ladnie nabrala cialka.

Kocie, ja jestem zdania, ze lepiej jechac niz nie jechac

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Mona, zaparzyc ci wanne kawy?
Dowiaduj się
Zrobiłam w brodziku, może styknie, ale w razie Niemca eksmituj już karpia z mojej kawiarki!
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 07:54   #255
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Dziecko mi się zepsuło. Nie dość, że drugą noc z rzędu zasypia dopiero ok. 21-21:30, to na karmienie budzi się dopiero o 6 (z jednej strony super), ale za to nie chce już potem zasnąć. To ja jednak wolałam karmić o 4/5 i spać potem do 8/9.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 07:54   #256
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

To chyba wystarczy mi to co mam. Może jak zepsuje mi się jakiś z tych sprzętów to zainwestuje w termomixa. Szkoda że jest taki drogi. Albo jak u nas w lidlu będą te podróbki bo nie chciałam w Polsce kupować że względu na gwarancję. Myślałam że to nie jest aż tak popularny sprzęt że względu na cenę a jednak dużo osób go posiada. Jak jest z gwarancją?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 08:01   #257
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Ja mam. Mogę oddać [COLOR="Silver"]
Napisałam juz do Manu. Oddać za opłatą, bo jak to mówią 'za darmo umarło' ;-) hehe
będę pamiętać o propozycji, dziękuję!
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 08:04   #258
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Ann

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Dziecko mi się zepsuło. Nie dość, że drugą noc z rzędu zasypia dopiero ok. 21-21:30, to na karmienie budzi się dopiero o 6 (z jednej strony super), ale za to nie chce już potem zasnąć. To ja jednak wolałam karmić o 4/5 i spać potem do 8/9.
Kaylla, powiem tylko tyle. ..kaylla. ..grzeszysz

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
Napisałam juz do Manu. Oddać za opłatą, bo jak to mówią 'za darmo umarło' ;-) hehe
będę pamiętać o propozycji, dziękuję!
Jeszcze trochę dycha
Nigdy tego nie używałysmy, ale też bez pudełka
Jak coś to pisz, wyślę Ci
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 08:34   #259
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Dziewczynki nie ma może któraś jakiegoś kuponu znizkowego do Empiku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-17, 09:10   #260
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Tymon reaguje identycznie na Zuzie ❤ ona z nim wyprawia cuda na kiju a on się chichra gdzie nam się wydaje że robi mu krzywdę i weź tu zrozum rodzeństwo ❤❤❤❤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście największe zainteresowanie bratem jest, gdy chce go polozyc, bo widze, że zmęczony, to nagle ja nachodzi ochota na zabawy...

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Mąż wybrał się starszą do miasta. W pewnym momencie rano Hania mowi do mnie tak:
- Mamo, kupimy ci piękny prezent, ale to będzie TAJEMNICA 😉
Buahaha, ciekawa jestem, jak długo tajemnica się utrzyma 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 09:23   #261
ola0605
Zadomowienie
 
Avatar ola0605
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
To chyba wystarczy mi to co mam. Może jak zepsuje mi się jakiś z tych sprzętów to zainwestuje w termomixa. Szkoda że jest taki drogi. Albo jak u nas w lidlu będą te podróbki bo nie chciałam w Polsce kupować że względu na gwarancję. Myślałam że to nie jest aż tak popularny sprzęt że względu na cenę a jednak dużo osób go posiada. Jak jest z gwarancją?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moja teściowa ma termomix już chyba z 15 lat i dalej śmiga

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Kaylla ja bym chyba dała na msze za takie spanie

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Iwonia ja robię takie zawijańce z cynamonem, pycha!
ola0605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 09:38   #262
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Mam kaczkę swojską, prosto z podwórka, myślicie że mogę dać Alicji np ugotowaną pierś?

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
A co do inpostu...tydzien juz czekam na paczke wyslana kurierem inpost. Za to z samovhodu pod paczkomatem odbieralam juz nie raz

U mnie inpost działa sprawnie, w środę paczka wysłana, wczoraj już dostałam do domu

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość


Dzięki jakoś się boję ruszyć z rybą. Nie mam pewnego źródła. Z gruszka jeszcze nie próbowałam


My już po karmieniu i kupsonie z nadzieją na małą drzemkę jeszcze
Noc była super. Po 18.zasnęła, ok.5.pobudka. A jak u Was?
Też nie mam ryb z pewnego źródła, myślę, że o to ciężko
Kupuję więc normalne, unikam tylko hodowlanych, staram się wybierać oceaniczne i mrożone bo z tego co wiem to takie ryby są zamrażane od razu po połowie na statkach. Wiadomo, że dochodzi transport itp ale i tak jakoś bardziej mnie przekonują niż te z hodowli
Ale może nie mam racji
W każdym razie podawałam póki co dorsza i mirunę

U nas nocka ok tyle, że przez tą wizytę u teściowej (wiedziałam, że to głupi pomysł) kompletnie poprzestawiały nam się drzemki. Na ostatnią poszła o 18 i wstała o 19 czyli o tej porze co zwykle chodzi już spać W efekcie niemal do 23 dzikowała naspidowana. Ale obudziła się tylko raz koło 3.30 i dospała do 7.30
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 09:53   #263
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Witajcie
Wybaczcie, nie nadrobie- jestem na 161 str poprzedniego watku i jwszcze ten obecny... nie na moje sily przerobowe.

Bylo u nas wczoraj szczepienie- druga dawka 5w1. Mielismy refundowane przez NFZ z uwagi na chorobe. Natki neutrocyty to 650 przy normie od 2000, takze poprawy brak....

No doubt- moja mala miesiac starsza a wazy mniej bo 7200g. Serio sie martwie ale lekarka jakos to olewa. Musze przyznac, ze odkad karmie ja bez przerwy i na sile to chociaz jej sie brzuch wypelnil i zeber nie widac po kilku dobach naszych meczarni. Moze jak tak dalej pojdzie to ja nawet utucze...
Mamy jakieś 2 tyg różnicy, a mój waży teraz ok 7100, podczas wizyt to było w ogóle 7 kg i ani neonatolog, ani pediatra nie kazali Go specjalnie tuczyć. Neonatolog powtarza zawsze że taka jego uroda i aby sobie kontrolować na tych siatkach nie dla wieku, ale z relacją wzrotu do wagi. I w sumie na tych drugich nie wypadamy tak tragicznie, bo jest miedzy 15, a 50 centylem.
Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Mam kaczkę swojską, prosto z podwórka, myślicie że mogę dać Alicji np ugotowaną pierś?

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------



U mnie inpost działa sprawnie, w środę paczka wysłana, wczoraj już dostałam do domu



Też nie mam ryb z pewnego źródła, myślę, że o to ciężko
Kupuję więc normalne, unikam tylko hodowlanych, staram się wybierać oceaniczne i mrożone bo z tego co wiem to takie ryby są zamrażane od razu po połowie na statkach. Wiadomo, że dochodzi transport itp ale i tak jakoś bardziej mnie przekonują niż te z hodowli
Ale może nie mam racji
W każdym razie podawałam póki co dorsza i mirunę

U nas nocka ok tyle, że przez tą wizytę u teściowej (wiedziałam, że to głupi pomysł) kompletnie poprzestawiały nam się drzemki. Na ostatnią poszła o 18 i wstała o 19 czyli o tej porze co zwykle chodzi już spać W efekcie niemal do 23 dzikowała naspidowana. Ale obudziła się tylko raz koło 3.30 i dospała do 7.30
Nie wiem, czy kaczka nie jest zbyt tłusta jeszcze dla takiego dziecka. Tzn. jeśli masz możliwość to bym wzięła i na razie zamroziła i podała jak będzie troszkę starsza.
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 09:57   #264
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
urrrrwał nać, Wojtek mi coś pokasływał w nocy i teraz, kichnął furcząco raz i drugi, uznaliśmy, że jedziemy do lekarza. Ściągam mleko, skubaniec łobuzuje na brzuchu i co kurna? Już nie kaszle! Może to od suchego powietrza było? Ale chyba i tak pojedziemy, bo przez tą operację za przeproszeniem sram po gaciach, żeby tylko nie zachorował.



Miśka tak kaszlala na zaczepke, teraz już przestała. Mam nadzieję, że to przejściowe i nic poważnego.


Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Dziecko mi się zepsuło. Nie dość, że drugą noc z rzędu zasypia dopiero ok. 21-21:30, to na karmienie budzi się dopiero o 6 (z jednej strony super), ale za to nie chce już potem zasnąć. To ja jednak wolałam karmić o 4/5 i spać potem do 8/9.
Też bym wolała tak może się jeszcze naprawi )

Konsternacja jeśli waga rośnie, a nie jakoś drastycznie spada to nie ma czym się martwić.

Jejku Mona współczuję nocki. Przyłączam się do Rose i mogę pomóc w parzeniu wanny kawy albo przygotować drugą wanne

Urshoola ja kuponu nie mam, ale jak gdzieś mi się rzuci informacja to dam znać. W aplikacji empik nic nie ma?

Fab ja pewnie też tak zrobię z rybami. Oby Ala wróciła do dawnych nawyków spaniowych
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 09:57   #265
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Fab ja myślę że możesz.Piers to delikatne mięso.

Dziewczyny z tą witamina D to okazuje się że wcale nie ma co przesadzać.Dorwalam ostatnio publikacje niemieckiej grupy doktorkow że Wit ta może u niemowląt narobić więcej szkody niż pożytku. Choćby to zarastające ciemiaczko. Ta witamina jest tak naprawdę potrzebna do tego żeby przyswoić wapń z pokarmu.A wapń w dużych dawkach może odkładać się też w narządach. Tak naprawdę podanie wit d powinno być uzasadnione i poparte badaniami.A nie tak jak u nas każdemu bo takie są normy. Ale kto te normy wymyślił?i kiedy i że dla wszystkich?Sama pamiętam zaczynając pracę w zawodzie ok 9lat temu to wit D była tylko na receptę. Teraz wejdziesz do apteki to masz mase preparatów.W każdej dawce.
Pomimo że mało jest wit D w naszym mleku to wapń z pokarmu jest bardzo dobrze wchłaniany i jeśli mama jest dobrze odżywiona to tak naprawdę nie ma potrzeby podawać wit D. Ja się mocno zastanawiam nad sensem podawania powiem Wam szczerze.Znam już 2przypadki jeden w rodzinie drugi wśród znajomych gdzie lekarze z ponad 30letnim stażem kazali ja odstawić właśnie że względu na ciemiączko.
Zaczęłam zgłębiać ten temat i
przyznam się szczerze że zaczynam wątpić w sens podawania tego syntetyku. Nie podaje codziennie i nawet rozważam kompletne odstawienie ale najpierw zamierzam zrobić badania na oznaczenie u siebie poziomu wit D.
Nie cisnijcie tak bardzo same na zwiększanie tej dawki.Lepiej naprawdę podrazyc ten temat z lekarzem czy aby na pewno jest sens właśnie u Waszego dziecka. Nie można z góry założyć że każde jedno dziecko w Polsce ma mieć krzywice. Dodam jeszcze że w wielu krajach UE w ogóle się nie podaje wit D i dzieci żyją i rozwijają się prawidłowo.
Nie chcę w Was zasiać paniki ani jakiejś burzy po prostu lepiej to przemyśleć.
Dotarlam też do info że Wit D ale w zdecydowanie wyższych dawkach jest dodawana do trutek na szczury to już w ogóle mi ręce opadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez urshoola
Czas edycji: 2016-12-17 o 10:01
urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 09:57   #266
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Myślicie, ze to bedzie bardzo złe, pobawić sie z mlodym zabawka, którą dostanie pod choinkę ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 10:46   #267
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Fab ja myślę że możesz.Piers to delikatne mięso.

Dziewczyny z tą witamina D to okazuje się że wcale nie ma co przesadzać.Dorwalam ostatnio publikacje niemieckiej grupy doktorkow że Wit ta może u niemowląt narobić więcej szkody niż pożytku. Choćby to zarastające ciemiaczko. Ta witamina jest tak naprawdę potrzebna do tego żeby przyswoić wapń z pokarmu.A wapń w dużych dawkach może odkładać się też w narządach. Tak naprawdę podanie wit d powinno być uzasadnione i poparte badaniami.A nie tak jak u nas każdemu bo takie są normy. Ale kto te normy wymyślił?i kiedy i że dla wszystkich?Sama pamiętam zaczynając pracę w zawodzie ok 9lat temu to wit D była tylko na receptę. Teraz wejdziesz do apteki to masz mase preparatów.W każdej dawce.
Pomimo że mało jest wit D w naszym mleku to wapń z pokarmu jest bardzo dobrze wchłaniany i jeśli mama jest dobrze odżywiona to tak naprawdę nie ma potrzeby podawać wit D. Ja się mocno zastanawiam nad sensem podawania powiem Wam szczerze.Znam już 2przypadki jeden w rodzinie drugi wśród znajomych gdzie lekarze z ponad 30letnim stażem kazali ja odstawić właśnie że względu na ciemiączko.
Zaczęłam zgłębiać ten temat i
przyznam się szczerze że zaczynam wątpić w sens podawania tego syntetyku. Nie podaje codziennie i nawet rozważam kompletne odstawienie ale najpierw zamierzam zrobić badania na oznaczenie u siebie poziomu wit D.
Nie cisnijcie tak bardzo same na zwiększanie tej dawki.Lepiej naprawdę podrazyc ten temat z lekarzem czy aby na pewno jest sens właśnie u Waszego dziecka. Nie można z góry założyć że każde jedno dziecko w Polsce ma mieć krzywice. Dodam jeszcze że w wielu krajach UE w ogóle się nie podaje wit D i dzieci żyją i rozwijają się prawidłowo.
Nie chcę w Was zasiać paniki ani jakiejś burzy po prostu lepiej to przemyśleć.
Dotarlam też do info że Wit D ale w zdecydowanie wyższych dawkach jest dodawana do trutek na szczury to już w ogóle mi ręce opadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czyli nie ma spiny jak podaję jej czasem co 2-3 dni bo zapominam

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Myślicie, ze to bedzie bardzo złe, pobawić sie z mlodym zabawka, którą dostanie pod choinkę ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czort nie baba

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

ja tu w nocy miałam swoją zadymę, ale widzę że w Sejmie też się działo
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 10:49   #268
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
czyli nie ma spiny jak podaję jej czasem co 2-3 dni bo zapominam

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------


czort nie baba

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

ja tu w nocy miałam swoją zadymę, ale widzę że w Sejmie też się działo
Ojtam, bawimy sie 😉 ale się nameczylam z opakowaniem..
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 10:55   #269
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

My już po zdjęciach, chciałam się wyspac ale mała zarządziła pobudke o 7. Później poszła spać o 8.30 i na 10 mieliśmy zdjęcia. We wtorek zobaczymy próbne. U nas kilka pobudek w nocy, jak są 3 to znaczy że noc udana ale mała śpi z nami także wyciągam tylko bar i zasypiamy. Mała normalnie śpi do 8-9 ale bardzo późno chodzi spać bo dopiero około 21 czasami nawet po. Nie da się jej klasc wcześniej bo o 19 traktuje to jak drzemke i jest gotowa na zabawy. Mi w sumie to też lepiej pasuje bo wolę pospac dłużej.
Może kiedyś skuszę się na termomix ale najpierw chyba muszę coś popsuc he he

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-17, 12:14   #270
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Majówki 2016 - część czwarta

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
A zdejmujesz ostrze? Ja bluznilam na mycie az sie okazalo ze latwo je zdjac ))))

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Konsternacja, to Natka ladnie nabrala cialka.

Kocie, ja jestem zdania, ze lepiej jechac niz nie jechac

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Mona, zaparzyc ci wanne kawy?
Tak, ale mąż jeszcze do tego nie dojrzał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-20 11:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.