ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-15, 14:41   #1591
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

tak sie zastanawiam nad ta bioderma do skory tlustej. mzoe przy niej nie bedzie tak upirnego swiecenia jak przy innycg filtrach, choc nie wiem czy cokolwiek nalozone na skore w ilosci 1,5 mln moze byc matowe
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 14:50   #1592
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja właśnie przetestowałam próbke tej biodermy i pod względem matu jestem nią zachwycona.Nie wiem niestety co z zapychaniem
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 14:55   #1593
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
przetestowalam probeczke z rana na spacerze z synkiem: rozsmarowuje sie fajnie, z takim poslizgiem, tylko niestety pozniej ta swiecaca warstewka zostaje. Odczekalam pol godzinki, nie nakladalam na to fluidu tylko delikatnie opruszylam to sypkim puderkiem, bylo ok. Poszlam na dwor na 3 godziny, jak wrocilam to juz sie swiecilam, cos jest w skladzie co sie nie wchlania tylko lepi. Moze gdybym polozyla ten fluid ladniej by to wygladalo, nie wiem. Ale generalnie to bardzo przyjemny kremik, lekki, buzka dobrze nawilzona.

Pewnie warstwa stąd, że krem posiada filtry, o warstwach i świeceniu to przez cały ten watek sie przewija, hmmmm ja jestem coraz bardziej na tak jeśli chodzi o ten Vichy, ciekawa tylko jestem jak na mojej skórze on sie zaprezentuje No i jeszcze ta Bioderma na poważniejsze wystawianie się na słońce..... oj będzie bolało portfel, ała
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 16:35   #1594
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez JaAgathaKa Pokaż wiadomość
Mam tą matującą biodermę +40 do cer trądzikowych już jakieś 2 tyg i musze przyznać, że jeszcze troche i wystawie mu 5 gwiazdek na kwc narazie najlepszy, testowałam tez tego nowego La Roche matującego +30 antheliosa AC , ale on po pierwsze bardziej sie świecił na twarzy, a po drugie zawiera alkohol czego moja skóra nie toleruje . Mam tez doświadczenia z LPR dla dzieci (tez alkohol) i klapa totalna , LPR lait veloute (bez alkoholu)-zapychał i świecił się.
bioderma natomiast bez alkoholu, zaraz sie wchłania, a mam cerę tłustą więc troche pudru i cały dzien wyglada idealnie . Smaruje nawet wokół oczu i nic a nic nie migruje, nie szczypie, nie zapycha . BRAVO BIODERMA !
Photoderm AKN mat? Ten? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
jesli tak to jest SPF 40, nie ma czegoś takiego jak SPF40+ już dzisisj druga osobe widze która tak pisze a ja głupieję- czyżbym o czymś nie widziała?
Ja ją raz próbkowąłam, wspominam dość niemiło. Chyba jeszcze raz nałoże bo aż wierzyć nie chce, ze wszyscy maj,a mamabe a ja nie. A mzoe ma inną cerę, że dla mnie jest ona tłusta i niewchłanialna?
Musze ją porównać z antytrądzikową avenką.

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Ja też (przez jakiś okres) zwątpiłam w filtry - Iwostin mnie zapchał koncertowo, tak samo Lait Veloute. Jak by ktoś był ciekaw to ja prosiłam o ocenę składu (psycha wycałuję cię za niego). Dlatego nastawiłam się na tą biodermę (mam irlandzki typ urody - mocno skłonny do przebarwień i piegów i wcale się nie opalający). Cóż czeka mnie niestety zakup w ciemno (nie ma próbek, choć w pn ostatnia próba z Superpharmem - inaczej zakup w ciemno).
W Superpharmie nie liczyłabym na próbki...


Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
mnie też nie dotyczy- dlatego napisałam w cudzysłowie.

staram sie nakładać tak dużo, że następna porcja dawałaby już wygląd nieakceptowalny. jedna warstwa kremu w miarę się wchłania; po jakimś kwadransie kładę drugą porcję i ta sie raczej nie wchłania- jednak, o ile mi wiadomo, wyczuwalny film na skórze wiąże się z wyższą ochroną, więc zbytnio nad tym nie rozpaczam, tym bardziej, że (mimo równoczesnego stosowania makijażu) na szczęście nie powoduje powstawania pryszczo-niespodzianek.

szczególnie ostatnio, podczas upałów przekonałam sie, że nie warto szukać superwchłaniających się kremów- używałam przez parę dni stosunkowo lekkiego filtra (eris 50+) i przybyło mi piegów. dlatego wróciłam do bardziej oblepiającego mleczka (vichy 50+), które nałożone w tej samej ilości chroni mnie lepiej (oba mają dobre filtry, dlatego o piegi obwiniam konsystencję)
Jaki z tego wniosek? Dowód że lzejsze filtry nalezy nakałdać w większej ilości.
Dzięki wielkie!
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 17:49   #1595
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

tak sie zaczelam zastaanwiac ze skoro ochrona tak dratycznie spada jak sie nalozy mniejsza ilosc a sporo dziewczyn tak robi to czy nie lepiej zamiast kremu SPF 50 w nieprzepisowej ilosci nalozyc wieksza ilsoc SPF 15? w koncu te kremy sa duzo lzejsze i latwiej sie wchLaniaja a ochrona bedzie porownywalna albo nawet wieksza( gdzies czytalam ze nakladajac polowe zalecanej ilosc kremu spf 50 otrzymujemy SPF 7)
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 18:16   #1596
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

w ochronie przed UVB nie ma dużej różnicy między spf30 a 15, ale w ochronie przed UVA jest zasadnicza różnica. nie szukaj drogi na skróty i smaruj się mocniejszym filtrem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 18:42   #1597
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

no tak ale jak na kremie (np vichy agualia thermal uv) jest napisane UVB+UVA SPF 15 + PPD 18(przepisuje z probki) to chyba oznacza ze ochrona przed UVA i UVB jest na posobnym poziomie? nie jestem specjalista dlatego pytam tutaj
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 19:04   #1598
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

aqualia to chlubny wyjatek. z naciskiem na wyjątek. większość kosmetyków jest robiona wg. reguły, że ochrona przed uva jest równa 1/3 ochrony przed uvb.
oczywiście- lepiej się smarować chociaż spf15, czy nawet liczyć na podkład "z filtrem", niż nic nie stosować. ale jeśli myślimy na poważnie o ochronie przed UV, to nie tędy droga.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 20:08   #1599
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczynki a ja dziś się zaopatrzyłam w krem Vichy Aqualia thermal UV, no stosować będe gdzieś za tydzień, bo szykuje się ważne spotkanie za tydzień, więc wolę się nie narażać na cokolwiek przed nim
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 20:39   #1600
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wklei ktoś kąłd? Zeskanuje chociaz tą próbkę? BŁAGAM
cholera jutro z samego rana chyba lece po kosmo: tusz, próbka vichy, próbka plastra veet

Edit: zapała ostygna, spojrząłma na cenę aqualii...
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 20:45   #1601
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Wklei ktoś kąłd? Zeskanuje chociaz tą próbkę? BŁAGAM
cholera jutro z samego rana chyba lece po kosmo: tusz, próbka vichy, próbka plastra veet

Edit: zapała ostygna, spojrząłma na cenę aqualii...
No właśnie - ta cena!!!! Ale jak ja się już na coś napalę, to nie ma siły. Ale na allegro widziałam za 35 zł!!!! Jak znajdę linka to pokaże Wam

http://www.allegro.pl/item372063304_372063304.html o proszę, żałuje, ale już się nie załapałam.
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 21:02   #1602
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Ale na allegro widziałam za 35 zł!!!! Jak znajdę linka to pokaże Wam
http://www.allegro.pl/item372063304_372063304.html o proszę, żałuje, ale już się nie załapałam.


dziwna ta aukcja - > tytuł aukcji jest OK, ale fotka i niektóre elementy opisu niekoniecznie.
na zdjęciu (niestety niewyraźne i niepowiększalne) jest aqualia thermal legre 40ml (tuba), a nie aqualia thermal UV.
w opisie użyto słowa "tuba"- aqualia thermal UV jest w opakowaniu z pompką, a nie w tubie. w tubach (40ml) jest aqualia zwykła. i cena pasuje bardziej do aqualii "zwykłej".

chociaż jak sobie obejrzałam inne aukcje tego sprzedawcy- to roi się w nich od takich błędów (błędy w opisie i nieprawidłowe zdjęcia), a kupujący wystawiają pozytywy. może to tylko zwykłe niechlujstwo w przygotowaniu aukcji.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 21:03   #1603
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
dziwna ta aukcja - > na zdjęciu (niestety niewyraźne i niepowiększalne) jest wg mnie aqualia thermale legre 40ml (tuba), a nie aqualia thermal UV. w opisie użyto słowa "tuba"- UV jest w opakowaniu z pompką; natomiast w tubach (40ml) jest aqualia zwykła. i cena pasuje bardziej do aqualii "zwykłej".
Rzeczywiście, hmmmm ciekawe, słabo widać na tych zdjęciach, bardzo...
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 21:25   #1604
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Agacior, prosze sklad kremiku:
Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
vide wyzej , tez sie czaje oto sklad:

aqua, dimethicone, glycerin, octocrylene, butyrospermum parkii butter, butyl methoxydibenzoylmethane, drometrizole trisiloxane, hexyldecanol, hexyldecyl laurate, terephthalyliedene dicamphor sulfonic acid, sucrose stearate, silica, poly C10-30 alkyl acrylate, CI 77891, stearic acid, mica, triethanolamine, dimethiconol, methylparaben, sodium polyacrylate, sodium hydroxide, sodium chloride, sodium hyaluronate, cellulose acetate butyrate, aluminium starch ocetynylsuccinate, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, disodium edta, ammonium polyacryldimethyltauramid e, propylparaben, caprylyl glycol, xanthan gum, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, butylparaben, polyphosphorylcholine glycol acrylate, polyvinyl alcohol, butylene glycol, parfum

ło matko, ale sie spocilam
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 08:59   #1605
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

a ja wlasnie testuje rozne kremy z filtrem metoda prob i bledow i zauwazylam ze kazdy ,,tluscioszek" zachowuje sie lepiej jak naloze na niego podklad DMM Maybeline. nie wiem na czym to polega bo czytajac wypowiedzi na forum myslalam ze makijaz na filtry to nie za bardzo ewentualnie sam puder. a tym czasem filtr + DMM wyglada u mnie duzo lepiej niz sam filtr lub filtr +puder. twarz jest prawie idealnie matowa(po kilku godzinach pojawia sie lekki polysk ale taki calkiem estetyczny) niedoskonalosci sa zakryte i wogole super. co ciekawe inne podklady tak nie dzialaja tylko wlasnie DMM
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 09:26   #1606
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Wiecie co, ja napisze tak, że nie uznaję czegoś takiego jak puder czy podkład na filtr, w mnie to osłabienie tegoż kosmetyku, jego roli, jaką ma odegrać na buzi, czyli ochronnej. Ja kładę albo krem, albo podkład i starczy. Nie przeszkadza mi to, że się świecę, ja akurat nie lubię za bardzo matowości, ale gł chodzi mi o skuteczność tegoż filtru Tak właśnie mam.
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 09:41   #1607
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

ale to czy oslabia ochrone zalezy od konkretnego kosmetyku przeciez. a wiem ze akurat uzywany przeze mnie DMM znajduje sie na liscie tych ,,niegryzacych" sie z parsolem. takze nei sade zeby nakladanie go na filtr oslabialalo mi ochrone
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 10:09   #1608
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Aaa dziękuje climebrko skład już mam, leży próbeczka i czeka na przetestowanie (rzuciłam się na "cosmo"). Będzie problem tylko, jeśli się w nim zakocham.

Justy wyprowadź mnie z błędu, jeśli się mylę- PPD18 to dosyć wysokie? Takie samo mają chyba niekóre kremy 30 wzwyż, prawda? Czy przy kwaszeniu buzi taki vichy wystarczy? Oczywiscnie nie mówię o porze letniej- ale jesień, zima na przykład?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 19:34   #1609
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

wlasnie, tez mnie to ciekawi? tak np na jesien jako filtr 'miejski'?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-18, 20:22   #1610
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja zamierzam kremu używać cały rok, jesień, zima, latem gdy są dni pochmurne, deszczowe dni bądź siedzę cały dzień w domu A na upały i pełne nasłonecznienie lato zima - LRP 50 +, dziś nałożyłam krem, na mojej skórze ma taki właśnie warstwę świecącą większą niż mój LRP, wniosek z tego taki, że ochrona jest mocna. Tak mi się wydaje
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 22:56   #1611
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Justy wyprowadź mnie z błędu, jeśli się mylę- PPD18 to dosyć wysokie? Takie samo mają chyba niekóre kremy 30 wzwyż, prawda?
Czy przy kwaszeniu buzi taki vichy wystarczy? Oczywiscnie nie mówię o porze letniej- ale jesień, zima na przykład?

to dośc sporo; szczególnie jesli weźmiemy pod uwagę, że SPF to tylko 15.

Dla porównania- przykładowe porządne kremy i ich wskaźniki ochrony:

SVR SPF 50 PPD 10
LRP Hydraphase XL SPF 15 PPD 11
Photoderm spray SPF 20 PPD 15
Vichy aqualia UV SPF 15 PPD 18
LRP spray dla dzieci (2007r) SPF40 PPD 18
Iwostin emulsja SPF 40 PPD 20
LRP anthelios XL SPF 50+ PPD 28
LRP anthelios lait veloute SPF 50+ PPD 31


kwaszenie typu TCA u dermatologa wymaga wyższej ochrony, nawet zimą; ale na "effaclar K" wystarczy spokojnie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 14:35   #1612
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dlatego pisałam wcześniej, ale mi posta ucięło, że po Vichy moja buzia świeci się bardziej niż po moim LRP, ale nie szkodzi. Słuchajcie od 3 dni wychodzę na dwór bez filtrów, nie wiem raz na pół godzinki, raz na kilka godzin,a raz tak jak dziś na godzinę, mam nadzieję, że takie przerwy w stosowaniu chyba mi krzywdy nie zrobią i tak mam na buzi już tyle przebarwień, że to chyba do końca życia nie zejdzie.
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 21:33   #1613
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dziewczny niestety w Superpharmie nie dostałam próbek. Może któraś z was zna porządną aptekę w Warszawie, która ma dużo próbek (chodzi mi o wszystkie kosmetyki apteczne). Gdziekolwiek jest muszę takową znaleść bo jestem alergikiem i nie mam zamiaru leczyć uczuleń kosmetycznych (a i tak mam skórę wrażliwą) u dermatologa.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 09:02   #1614
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Agacior - mordo ty moja serdecznie dziękuję. Ha apteki drżyjcie, bo szukam próbek! P.S. W cosmedice nic nie dostałam.
P.S.S przepraszam za post pod postem.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 00:12   #1615
cate72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 25
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

tak czytam te forum........i im wiecej czytam tym wiecej mam watpliwoscimord ujecie sie z tymi filtrami ...wklepujecie ...a opinie sa naprawde podzielone.....mieszkam we wloszech .....tutaj polowa roku to slonce i gorac........wszyscy stosuja filtry...ale .....no wlasnie ale......zrobilam wywiad tutaj i opinie sa troche inne.......wszyscy zgodnie twierdza ze filtry 50 stosuje sie na plaze i najlepiej sie nimi smarowac co 1,5-2h....bo taki jest okres dzialania filtra.....uzywanie kosmetykow typu podklady czy pudry mija sie z celem .....wszyscy mowia tak filtrom ale odpowiednio aplikowanym.....gdy zaczelam opowiadac o waszych katuszach wcierania 2 ml filtra i kladzenia na tego makijaz...to patrzyli na mnaie jak na ufoludka.....kladzenie filtru 50 ma sens ale wtedy juz zero makijazu....bo po 2h powinnysmy poprostu ta baze odnowic....jezeli ktos sie maluje to uwazaja ze nalezy stosowac podkladow z filtrami...nalezy dobrac odpowiedni dlaa cery i takze ten odswiezyc co 2h............uwaza sie ze filtr nalozony rano nawet jakby mial faktor 80 nie jest w stanie wytrzymac caly dzien....i trzeba go odswierzac.....
powiem wam ze zglupialam calkowicie bo wlasnie wczoraj kupilam filtr avene 50 .....
i tak szczerze mowiac troche logiki w tym jest....
cate72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 01:01   #1616
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Umowmy sie, ze w klomatyzowanym biurze mam warunki troche inne niz na plazy czy nawet w upale wloskiego piazza, pocac sie jak mysz nad espresso
Dlatego wydaje mi sie, ze jesli naloze 2 ml fotostabilnego filtra spf 50+/ppd <28 (stosuje LRP) to jesli reaplikacja filtra (zadnego podkladu na niego juz nie klade, tylko skrobie i troche rozu, korekotr pod oko) nastapi po okolo 4 godzinach to ochrona jednak dziala.
Inaczej jaki bylby sens tego 'katowania" sie?

Po to stosuje tak wysokie, stabilne filtry, zeby ochrona dzialala jak najdluzej = nie dotykam juz potem twarzy, jesli sie spoce na twarzy, to na prawde wyjatkowa okazja Jednak zgodze sie co do czestej reaplikacji filtra np. na dloniach - u mnie to szwankuje co chwile lapie sie na tym, ze wlasnie sobie wytarlam caly filtr w eleganckie spodnie wkladajac reke do kieszeni/torby etc.
Trzeba jeszcze pamietac, ze przy filtrach chemicznych, zaczynaja one dzialac wlasciwie dopiero po okolo 20 minutach od nalozenia...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 09:23   #1617
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Agacior - mordo ty moja serdecznie dziękuję. Ha apteki drżyjcie, bo szukam próbek! P.S. W cosmedice nic nie dostałam.
P.S.S przepraszam za post pod postem.

A co j takiego zrobiłam?
O hilfe! Czeka mnie niedługo praca biurowa, wyglądać trzeba jak człowiek, jak tu do tego dopuścić?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 09:40   #1618
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

[quote=cate72;8799885]tak czytam te forum........i im wiecej czytam tym wiecej mam watpliwoscimord ujecie sie z tymi filtrami ...wklepujecie ...a opinie sa naprawde podzielone.....mieszkam we wloszech .....tutaj polowa roku to slonce i gorac........wszyscy stosuja filtry...ale .....no wlasnie ale......zrobilam wywiad tutaj i opinie sa troche inne.......wszyscy zgodnie twierdza ze filtry 50 stosuje sie na plaze i najlepiej sie nimi smarowac co 1,5-2h....bo taki jest okres dzialania filtra.....uzywanie kosmetykow typu podklady czy pudry mija sie z celem .....wszyscy mowia tak filtrom ale odpowiednio aplikowanym.....gdy zaczelam opowiadac o waszych katuszach wcierania 2 ml filtra i kladzenia na tego makijaz...to patrzyli na mnaie jak na ufoludka.....kladzenie filtru 50 ma sens ale wtedy juz zero makijazu....bo po 2h powinnysmy poprostu ta baze odnowic....jezeli ktos sie maluje to uwazaja ze nalezy stosowac podkladow z filtrami...nalezy dobrac odpowiedni dlaa cery i takze ten odswiezyc co 2h............uwaza sie ze filtr nalozony rano nawet jakby mial faktor 80 nie jest w stanie wytrzymac caly dzien....i trzeba go odswierzac.....
powiem wam ze zglupialam calkowicie bo wlasnie wczoraj kupilam filtr avene 50 .....

Ja właśnie z tych samych powodów przestałam używać filtrów na co dzień do pracy.
Uważam że juz samo nałożenie podkładu ściera jego znaczną część,w moim pezypadku dochodzi również kilkakrotne matowienie filtra bibułką,ponieważ świecę się już pół godzinie.Uznałam że postępując a ten sposób nie mam szans żeby filtr na mojej twarzy przetrwał nawet dwie godziny i naprawdę szkoda go w ten sposób marnować.Lepiej nałożyć filtr kiedy wychodzimy gdzieś na słoneczko,nie malujemy się już wtedy i możemy być pewne że nas chroni.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 11:39   #1619
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Witam,
ja filtruję się od niedawna(wiosny tego roku) i dopadł mnie właśnie kryzys, bo przetestowałam mnóstwo preparatów. Na mojej tłustej skórze nic nie chce się wchłaniać, zaliczyłam Laverę, Biodermę, Avene, SVR. Zrobię jeszcze jedno podejście do La Roche Anthelios Fluid XL. Skrobia działa na 1 godzinę.UUUUffffff.....
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:23   #1620
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Ja właśnie z tych samych powodów przestałam używać filtrów na co dzień do pracy.
Uważam że juz samo nałożenie podkładu ściera jego znaczną część,w moim pezypadku dochodzi również kilkakrotne matowienie filtra bibułką,ponieważ świecę się już pół godzinie.Uznałam że postępując a ten sposób nie mam szans żeby filtr na mojej twarzy przetrwał nawet dwie godziny i naprawdę szkoda go w ten sposób marnować.Lepiej nałożyć filtr kiedy wychodzimy gdzieś na słoneczko,nie malujemy się już wtedy i możemy być pewne że nas chroni.

Iwonko, to wszystko zależy, czy używasz kwasów na co dzień. Zauważyłam ze po dokładnym peelingu z kwasami skóra momentalnie lepiej wchłania filtr. Zobaczymy, co będzie, jak wrócę do codziennej pielęgnacji lysanelem- ale jest szansa na całkowity mat ^^
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.