Rejestracja na wf- UW - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 19:53   #1
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342

Rejestracja na wf- UW


Mam problem z zarejestrowaniem się na zajęcia przez USOS na UW. Za każdym razem gdy przychodzi dzień i godzina zapisów, wyświetla mi się 502 Bad Gateway i nic nie ma na stronie . Jednak widzę potem, że miejsca w grupach są zapełnione, więc inni chyba mają dostęp . Czy są tu jakieś studentki UW? Też macie ten problem? Dziś mam zapisy na wf i bardzo zależy mi, żeby się zapisać .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:10   #2
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Mam problem z zarejestrowaniem się na zajęcia przez USOS na UW. Za każdym razem gdy przychodzi dzień i godzina zapisów, wyświetla mi się 502 Bad Gateway i nic nie ma na stronie . Jednak widzę potem, że miejsca w grupach są zapełnione, więc inni chyba mają dostęp . Czy są tu jakieś studentki UW? Też macie ten problem? Dziś mam zapisy na wf i bardzo zależy mi, żeby się zapisać .

Nie masz jakiegoś forum UW?
Albo forum studentów swojego kierunku?
Albo na stronie usos znajdź zakładkę w stylu "pomoc" lub "kontakt" i wyślij maila lub zadzwoń.
Albo idź do dziekanatu i zapytaj co możesz zrobić, gdzie się udać.
Albo idź do informatyków, którzy obsługują tę stronę... .

Ręce opadają... .

Edytowane przez jodame
Czas edycji: 2011-09-19 o 20:11
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:14   #3
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Masz problem z połączeniem. Niektórzy mają, inni nie. Ja przez 2 lata nigdy nie miałam problemów, a ostatnio nie mogłam w ogóle wejść, więc zależy.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:15   #4
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Mam problem z zarejestrowaniem się na zajęcia przez USOS na UW. Za każdym razem gdy przychodzi dzień i godzina zapisów, wyświetla mi się 502 Bad Gateway i nic nie ma na stronie . Jednak widzę potem, że miejsca w grupach są zapełnione, więc inni chyba mają dostęp . Czy są tu jakieś studentki UW? Też macie ten problem? Dziś mam zapisy na wf i bardzo zależy mi, żeby się zapisać .

Już po 21, ale- jaki masz internet? Jeśli wolny to nie ma szans żebyś się wbiła na stronę, najlepiej spróbuj zapisać się z kafejki jakiejś dobrej. Dobrze jest też włączyć sobie jakąś stronę z zegarem i odświeżyć usosa dosłownie 10 sekund przed 21, wtedy jeszcze w miarę bezproblemowo można się wbić.
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:28   #5
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez jodame Pokaż wiadomość

Nie masz jakiegoś forum UW?
Albo forum studentów swojego kierunku?
Albo na stronie usos znajdź zakładkę w stylu "pomoc" lub "kontakt" i wyślij maila lub zadzwoń.
Albo idź do dziekanatu i zapytaj co możesz zrobić, gdzie się udać.
Albo idź do informatyków, którzy obsługują tę stronę... .

Ręce opadają... .
Jeśli nie chcesz pomóc, to po co w ogóle odpowiadasz? Maila wysłałam, bez odpowiedzi. Jeśli studiowałaś na UW to byś nie napisała tego o dziekanacie.


Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Masz problem z połączeniem. Niektórzy mają, inni nie. Ja przez 2 lata nigdy nie miałam problemów, a ostatnio nie mogłam w ogóle wejść, więc zależy.
Mam wolny internet niestety . Koleżanka, ktora ma szybszy, tez próbowała, i nic .

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Już po 21, ale- jaki masz internet? Jeśli wolny to nie ma szans żebyś się wbiła na stronę, najlepiej spróbuj zapisać się z kafejki jakiejś dobrej. Dobrze jest też włączyć sobie jakąś stronę z zegarem i odświeżyć usosa dosłownie 10 sekund przed 21, wtedy jeszcze w miarę bezproblemowo można się wbić.
Tylko 1 mb . Już 10 min przed nie moglam wejść .
Ehh, studiowałam też na innej uczelni i tam usos normalnie chodził, nigdy nie było takiego problemu.

Przepadł mi wymarzony wf dzisiaj
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:33   #6
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz pomóc, to po co w ogóle odpowiadasz? Maila wysłałam, bez odpowiedzi. Jeśli studiowałaś na UW to byś nie napisała tego o dziekanacie.



Mam wolny internet niestety . Koleżanka, ktora ma szybszy, tez próbowała, i nic .


Tylko 1 mb . Już 10 min przed nie moglam wejść .
Ehh, studiowałam też na innej uczelni i tam usos normalnie chodził, nigdy nie było takiego problemu.

Przepadł mi wymarzony wf dzisiaj

a u jakiej prowadzącej? może w drugiej turze uda Ci się zapisać np . na basen którego zawsze mnóstwo zostaje do tego samego prowadzącego i chodzić do niego na inne zajęcia.
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:37   #7
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz pomóc, to po co w ogóle odpowiadasz?
Jak nie chcę pomóc -za mało "możliwości" Ci podałam?

Przeraża mnie po prostu to, że chwilę przed rejestracją jeszcze nie masz "naprawionego" usosa, a do tego przepadły Ci już jakieś wcześniejsze rejestracje, o których piszesz.

Edytowane przez jodame
Czas edycji: 2011-09-19 o 20:40
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 20:40   #8
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Przepadł mi wymarzony wf dzisiaj
Zapisz się do tego samego prowadzącego na najmniej uczęszczaną grupę, a chodź na tą, która Ci pasowała.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 20:50   #9
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
a u jakiej prowadzącej? może w drugiej turze uda Ci się zapisać np . na basen którego zawsze mnóstwo zostaje do tego samego prowadzącego i chodzić do niego na inne zajęcia.
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Zapisz się do tego samego prowadzącego na najmniej uczęszczaną grupę, a chodź na tą, która Ci pasowała.
nie wiem u jakiej, jest to pilates i nie sądzę, żeby np jutro bylo miejscie w jakiejkolwiek grupie

Cytat:
Napisane przez jodame Pokaż wiadomość
Jak nie chcę pomóc -za mało "możliwości" Ci podałam?

Przeraża mnie po prostu to, że chwilę przed rejestracją jeszcze nie masz "naprawionego" usosa, a do tego przepadły Ci już jakieś wcześniejsze rejestracje, o których piszesz.
Ja nie mam 'zepsutego' usosa, w ciągu dnia wchodzę normalnie. A tamte rejestracje nie były aż tak ważne, inny wf i oguny, na które też będzie jeszcze rejestracja (na inne). Gorzej dziś, bo to ostatnia szansa była.
Generalnie to wiem, że nawet jak tam pojadę i zapytam to powiedzą mi, że za dużo osób wchodzi, mam wolne połączenie, bla bla bla...
Tylko widzę jak wchodzę po jakimś czasie, że te grupy są zapełnione, więc jakoś się ludzie zapisują. Dlatego chciałam zapytać, jak im się to udaje. Odpowiedź dostałam- maja szybszy internet niż ja.

Powoli zaczynam mieć dość tej uczelni
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 21:17   #10
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Jeśli to wyłącznie wina wolnego internetu to następnym razem zorganizuj sobie szybszy polączenie -jak dziewczyny piszą -kafejka, biblioteka?..
Wiem, że czasem usos kogoś "odłącza" i informatycy muszą go ręcznie podpiąć, ale nigdzie nie pojawia się komunikat o awarii, bo tylko wolniej łączy albo wcale.
Może mogliby Cię wpisać do grupy ręcznie? (informatycy)
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 21:32   #11
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Jak są rejestracje "kto pierwszy ten lepszy" zawsze jest za dużo osób, które się rejestrują w tym samym czasie i część jest jakby "wyrzucana". Niektórym od razu udaje się wejść to się zapisują, inni siedzą i ciągle odświeżają lub ktoś znajomy siedzi na innym kompie i się rejestruje z tego samego konta. Po któryś odśwież Tobie też otwiera się taka możliwość. Nie zamyka się rejestracji tylko dlatego, że serwer się nie wyrabia, a więc i miejsca się zapełniają, bo ci, którym udało się szybciej wejść na stronę, a nie wyskoczyły im żadne błędy albo skutecznie odświeżyli, je zajęli. To normalna sytuacja, że jak jest rejestracja to możesz i pół godziny siedzieć, naciskając F5 , a strona Ci się po prostu nie otworzy. Może spróbuj z podaniem? Na pierwszych zajęciach/dyżurze wymarzonego prowadzącego bierzesz podpis i składasz w odpowiednie miejsce. U nas to jest powszechna praktyka po nieudanych rejestracjach (chociaż szczerze mówiąc nie wiem czy na wf-ie też to tak działa). A sprawy studenckie lepiej załatwiaj na forum wydziałowym, które prawdopodobnie macie. Większe szanse na odpowiedź.

Co do szybkości internetu - na podstawie doświadczeń własnych i moich znajomych mam wrażenie, że to nie ma znaczenia. Rejestracja to po prostu loteria.

Edytowane przez irene adler
Czas edycji: 2011-09-19 o 21:35
irene adler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 22:20   #12
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Rejestracja na wf- UW

U p. Weroniki Grzesiak (jest wspaniała!) są miejsca np na pływanie zaawansowane, do niej można chodzić na inne zajęcia, więc mogłabyś chodzić na pilates. Do pani Tarnowskiej nie idź bo nie jest zbyt miło u niej na zajęciach.
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 22:22   #13
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Dziękuję za odpowiedzi.
Kafejki internetowej u mnie nie ma, biblioteki nieczynne o 21 (wtedy się zaczyna). Zostają znajomi, ale nie wiem czy ktoś będzie miał szybszy internet niż ta koleżanka, która mi pomagała, a u niej też nie wchodziło.

Ja naprawdę się nie poddaję, ponad godzinę próbowałam wejść. Teraz jest w ogóle komunikat, że trwa uaktualnianie systemu i wejście możliwe będzie ok 23.30.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 22:30   #14
Nadya
Rozeznanie
 
Avatar Nadya
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 887
Dot.: Rejestracja na wf- UW

już można się rejeastrować
każdy miał problemy, ja po 35min się zarejestrowałam na pilates
__________________
mój wątek wymianowy

Nadya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 22:30   #15
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi.
Kafejki internetowej u mnie nie ma, biblioteki nieczynne o 21 (wtedy się zaczyna). Zostają znajomi, ale nie wiem czy ktoś będzie miał szybszy internet niż ta koleżanka, która mi pomagała, a u niej też nie wchodziło.

Ja naprawdę się nie poddaję, ponad godzinę próbowałam wejść. Teraz jest w ogóle komunikat, że trwa uaktualnianie systemu i wejście możliwe będzie ok 23.30.
a masz jeszcze jakieś wfy upatrzone? to może ja sie zapisze ( bo wchodze bez problemu) i potrzymam ci miejsce
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 22:33   #16
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Rejestracja na wf- UW

teraz też mi już wchodzi, po 30-krotnym odswiezeniu, ale wszystko co mi pasowało już zajęte . nie udało mi się zapisać na ogun, fakultety, wf, na lektoraty pewnie będzie to samo. wychodzi że w tym semestrze prawie nie mam zajęć (na moim kierunku mało jest obowiązkowych) a w przyszłym pewnie będę od 8-22 na uczelni.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 22:37   #17
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
teraz też mi już wchodzi, po 30-krotnym odswiezeniu, ale wszystko co mi pasowało już zajęte . nie udało mi się zapisać na ogun, fakultety, wf, na lektoraty pewnie będzie to samo. wychodzi że w tym semestrze prawie nie mam zajęć (na moim kierunku mało jest obowiązkowych) a w przyszłym pewnie będę od 8-22 na uczelni.
ale dlaczego nie zapiszesz się tak jak Ci radzimy z dziewczynami, na inne zajęcia prowadzących pilates (grzesiak lub grygiel, tarnowska niezbyt pozwala) a potem umówisz się , że zamiast np. na basen będziesz chodziła na pilates?

To samo z ogunami- zapytaj prowadzącego czy przyjmie jeszcze jedną osobę, jesli się zgodzi to idziesz do osoby odpowiedzialnej za usosa w danej jednostce i ona ręcznie wpisuje nawet ponad limit osób. trzeba trochę się wysilić i pokombinować. Może nie zawsze będzie to możliwe, ale przeważnie prowadzący się zgadzają..
__________________

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2011-09-19 o 22:39
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 22:41   #18
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Ja miałam szybką neostradę i na szczęście zawsze mi się udawało, ale stres był niemały. Możesz spróbować zapisać się np. na późniejszą grupę i chodzić na wcześniejszą. Poza tym wchodź często i sprawdzaj wolne miejsca, czasami ludzie mają kolizje i rezygnują, więc może Ci się uda wskoczyć
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 00:06   #19
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Taki to już nasz USOS jest, nie ma co się załamywać. Trzeba walczyć o miejsce i już, ja kiedyś 1,5h klikałam... Musieli wymyślić jakiś sposób na selekcję - opcja 'kto pierwszy ten lepszy' jest jak najbardziej sprawiedliwa. Trzeba się cieszyć, że UW ma tak atrakcyjną ofertę, bo na niektórych uczelniach mają tylko siatkówkę przeplataną z siłownią

Może odpuść sobie w tym semestrze?
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 06:44   #20
baboo
Raczkowanie
 
Avatar baboo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 369
Dot.: Rejestracja na wf- UW

mi się udało dostać na aerobik. któraś z was chodziła?
__________________
"Że też potrafisz myśleć o takich sprawach! Mój mały, głupi mózg pękłby z pewnością, gdybym próbowała coś takiego pomyśleć!"


baboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 09:15   #21
kombinacja
Raczkowanie
 
Avatar kombinacja
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 399
Dot.: Rejestracja na wf- UW

mi się wydaje, że prędkość internetu ma tu małe znaczenie. wczoraj z koleżanką siedziałyśmy razem i się rejestrowałyśmy: ja z neta 20mbit/s, ona z playa mobilnego i obu nam się udało na to co chciałyśmy
ale stresik był oczywiście nas wywaliło zaraz przed 21 i udało nam się dopiero ok 21.30 zarejestrować. kwestia szczęścia
__________________
no one cares unless you're pretty or dying
kombinacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 10:55   #22
itknw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Rejestracja na wf- UW

A czy Ktoś się orientuje czy jest możliwość zamian zajęciami między sobą i czy właśnie na tym polega "giełda"?
itknw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 11:20   #23
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: Rejestracja na wf- UW

W rejestracji żetonowej giełdy chyba nie ma , a przynajmniej nie zawsze jest (nie w każdej turze) - czyli nie ma jej na lektoratach, wf-ach, ogunach, specach. Giełda występuje na pewno przy normalnej rejestracji do grup i wtedy polega na zamianie grup albo przeniesieniu się do grupy z wolnymi miejscami. Nie działa na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, jak grupa, do której składasz prośbę jest zapełniona działa na zasadzie wymiany, czyli ktoś stamtąd musi też złożyć prośbę o przeniesienie.

Edytowane przez irene adler
Czas edycji: 2011-09-22 o 11:26
irene adler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 16:07   #24
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Na lektoratach też jest giełda (ale pewnie nie zawsze), dzięki niej zamieniłam się grupami na hiszpańskim.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 16:53   #25
mrsyoung
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
wymiana

hej, zamienię wspinaczkę skałkową (środa, 15:30-17:00) na body art/ stretching/ aerobic lub pilates
mrsyoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 21:22   #26
smakia
Przyczajenie
 
Avatar smakia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
GG do smakia
Dot.: Rejestracja na wf- UW

Hej, jest tu ktoś? Czy sprawę zamiany zajęć (z basenu na pilates u p.Grzesiak) powinnam załatwić w dniu rozpoczęcia zajęć, na które jestem zapisana, mailowo czy w inny sposób? Pierwszak, świeżak, chaos i dezorganizacja...
smakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-17 22:22:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.