Tajlandia - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-18, 19:24   #571
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Natio2 - gdzie oglądałaś zdjęcia? możesz mi coś podrzucić?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 19:42   #572
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Natio2 - gdzie oglądałaś zdjęcia? możesz mi coś podrzucić?
Oglądałam na FB od znajomego- na priv podeślę linka, choć nie wiem czy będzie działał.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 21:23   #573
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

dziękuję bardzo
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 10:37   #574
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Tajlandia

Malgos_12 super, że wyjazd się udał świetne zdjęcia
a byliście na Similanach

Cytat:
Napisane przez madzianna87 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, wlasnie kupilsmy z Tz i 2 znajomych bilety do BKK na kwiecien. To byla troche spontaniczna decyzja, lecimy od 5 do 21 kwietnia. Wiem ze kwiecien to nie najlepsza pora ale akurat wtedy wszystkim pasowal termin wiec tak juz musi zostac, mam nadzieje ze i tak bedzie pieknie. Mysle ze w zwiazku z pora bedziemy trzymac sie wybrzeza i ominiemy polnocna czesc ze wzgledu na upaly i nieprzyjazny klimat. Na poczatek chce jedynie zarezerwowac hotel w BKK bo ladujemy pozno i chce miec pewnosc ze bedziemy miec nocleg. Poza tym nic nas nie ogranicza Mysle ze bede sie radzic wiele razy przy organizowaniu trasy wycieczki Myslicie ze 2000 zl wystarczy na 2 tygodnie? Nie planujemy spac w luksusowych hotelach, raczej w hostelach, bungalowach itp, przemieszczac sie bedziemy autobusami lub pociagami. Ale z miejscowych atrakcji/wycieczek najchetniej skorzystalabym z czego tylko sie da. No i mamy nadzieje na pyszne jedzenie pozdrawiam
my też lecimy w kwietniu
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 14:26   #575
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Olencjaa - w końcu nie byliśmy na Similanach bo nie dość że wycieczka dość droga (być może samemu byłoby taniej, ale nas ograniczał czas bo potem jechaliśmy w inne miejsca)poza tym jak się okazało, żadne z nas nie jest wielkim fanem nurkowania, a w jedną stronę musielibyśmy jechać busem ponad 4 godz potem łodzią ... a takie podróże są dość męczące, więc zrezygnowaliśmy... może gdybyśmy byli dużo bliżej albo nie mieli planu wycieczki to byśmy jakoś tam się dostali... u mnie np dwa dni na łodzi nie wchodzą w grę bo mam chorobę lokomocyjną, choć muszę przyznać, że w sumie chyba mi przeszła na czas pobytu w Tajlandii, ale czasami jak płynęliśmy motorówką i potem mieliśmy postój żeby popływać, to szybko wskakiwałam do wody, żeby nie czuć tego kołysania na boki
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 16:23   #576
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Olencjaa - w końcu nie byliśmy na Similanach bo nie dość że wycieczka dość droga (być może samemu byłoby taniej, ale nas ograniczał czas bo potem jechaliśmy w inne miejsca)poza tym jak się okazało, żadne z nas nie jest wielkim fanem nurkowania, a w jedną stronę musielibyśmy jechać busem ponad 4 godz potem łodzią ... a takie podróże są dość męczące, więc zrezygnowaliśmy... może gdybyśmy byli dużo bliżej albo nie mieli planu wycieczki to byśmy jakoś tam się dostali... u mnie np dwa dni na łodzi nie wchodzą w grę bo mam chorobę lokomocyjną, choć muszę przyznać, że w sumie chyba mi przeszła na czas pobytu w Tajlandii, ale czasami jak płynęliśmy motorówką i potem mieliśmy postój żeby popływać, to szybko wskakiwałam do wody, żeby nie czuć tego kołysania na boki
no właśnie ja tak myślę, że też odpuścimy tym razem Similany bo zabardzo nie mam gdzie ich wcisnąć i poza tym są dość drogie i chyba wolę za to zrobić kilka innych wycieczek

ja też mam chorobę lokomocyjną i obawiam się co to będzie Tż się puka w głowę jak widzi ile planuję wycieczek łódkami
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 18:00   #577
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

najlepsze jest to, że ja w Tajlandii zupełnie bez leków jeździłam, nawet na ostatnim miejscu w minibusie, leżałam sobie itd gdzie normalnie na pierwszy siedzeniu czasami nie mogę opuścić wzroku bo zaraz źle się czuję, mam więc nadzieję, że i na ciebie tak dobrze podziała ten kraj Na motorówkach siadaj na samym dziobie, choć czasami mocno rzuca, ale nie buja tak jak na tyle...
Nie planuj za dużo wycieczek, bo będziecie baaardzo zmęczeni, poza tym jak sama zobaczysz na miejscu będzie łatwiej wam się zdecydować co wybrać a co sobie odpuścić, my tak właśnie zrobiliśmy bo na początek też za dużo sobie wymyśliłam
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 19:46   #578
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Malgos_12 super, że wyjazd się udał świetne zdjęcia
a byliście na Similanach



my też lecimy w kwietniu
Widziałam ostatnio bilety na początek maja za ok 1400 w obie strony i znów miałam kilka dni rozmyślań czy jechać czy nie...

Zazdroszczę, że bilety już kupione, bo przynajmniej wiesz, że na pewno tam będziesz
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 21:00   #579
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Natio - nie ma się co zastanawiać tylko kupować
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 11:12   #580
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Natio - nie ma się co zastanawiać tylko kupować
Jakby była taka oferta do września to dawno bym ją już kupiła, ale rozpoczęłam własny biznes niedawno i nie mogę go tak zostawić

Wiem, że tylko się dobijam, ale Tajlandia miała być na podróż poślubną, a chyba wyjdzie, że pojedziemy tam na 5 rocznicę
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 18:25   #581
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Natio - to zmienia postać rzeczy, ale jak porządnie rozkręcisz biznes to potem sobie pojedziesz na miesiąc
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 15:29   #582
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Natio - to zmienia postać rzeczy, ale jak porządnie rozkręcisz biznes to potem sobie pojedziesz na miesiąc
Taką mam nadzieję Ale zobaczymy co przyniesie los
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 22:35   #583
inka113
Raczkowanie
 
Avatar inka113
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 182
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Widziałam ostatnio bilety na początek maja za ok 1400 w obie strony i znów miałam kilka dni rozmyślań czy jechać czy nie...

Zazdroszczę, że bilety już kupione, bo przynajmniej wiesz, że na pewno tam będziesz
Czy mogłabys napisać gdzie znalazłas bilety w takiej cenie? To baaardzo tanio. Interesuje mnie właśnie maj, szukam tanich biletów dla dwóch osób. Jestem trochę ograniczona czasowo, myślicie ze 2tygodnie (dłużej nie dam rady) wystarcza żeby coś zobaczyć? Wszyscy piszą o 3-4 tygodniach a u mnie to niestety nie wchodzi w gre

I mam jeszcze jedno pytanie. Co jest lepsza baza wypadowa, BKK czy Phuket? Gdzie lepiej lecieć?

Edytowane przez inka113
Czas edycji: 2013-01-06 o 22:47
inka113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 12:52   #584
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez inka113 Pokaż wiadomość
Czy mogłabys napisać gdzie znalazłas bilety w takiej cenie? To baaardzo tanio. Interesuje mnie właśnie maj, szukam tanich biletów dla dwóch osób. Jestem trochę ograniczona czasowo, myślicie ze 2tygodnie (dłużej nie dam rady) wystarcza żeby coś zobaczyć? Wszyscy piszą o 3-4 tygodniach a u mnie to niestety nie wchodzi w gre

I mam jeszcze jedno pytanie. Co jest lepsza baza wypadowa, BKK czy Phuket? Gdzie lepiej lecieć?
Na stronie http://www.fly4free.pl/ zawsze pokazywane promocje.
A tutaj dokładny artykuł jak kupić tani bilet KLIK
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 19:53   #585
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez inka113 Pokaż wiadomość
Czy mogłabys napisać gdzie znalazłas bilety w takiej cenie? To baaardzo tanio. Interesuje mnie właśnie maj, szukam tanich biletów dla dwóch osób. Jestem trochę ograniczona czasowo, myślicie ze 2tygodnie (dłużej nie dam rady) wystarcza żeby coś zobaczyć? Wszyscy piszą o 3-4 tygodniach a u mnie to niestety nie wchodzi w gre

I mam jeszcze jedno pytanie. Co jest lepsza baza wypadowa, BKK czy Phuket? Gdzie lepiej lecieć?
my poleciliśmy do BKK bo dużo taniej a potem polecieliśmy AirAsia na Phuket (tanio) było niż na Phuket, ale dla mnie Phuket był lepszy na wypady, tym bardziej, że ze względu na na czas w którym byliśmy po drugiej stronie teoretycznie była pora deszczowa, więc nas bardziej interesowało zachodnie wybrzeże. Zdecydowanie zadowoleni byliśmy z takiego wyboru. Byliśmy 2,5 tygodnia bo nie dostałam więcej urlopu, ale i tak zwiedziliśmy dużo i odpoczęliśmy. Spotkaliśmy parę z Francji, którzy byli tylko na tydzień. Wiesz Tajlandia jest duża i dożo zwiedzania, więc i miesiąc to dla niektórych mało...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 14:04   #586
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Hej dziewczyny,
Wybieramy sie z TZem na własną rękę do Tajlandii w grudniu - wiem, że jeszcze sporo czasu ale zanim zarezerwuje hotele chciałabym się dowiedzieć o ceny posiłków i alkoholu, jako że hotele w większości są w opcji bed & breakfast a chcielibyśmy ustalić całkowity koszt wyprawy. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:17   #587
sonia2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: Tajlandia

Dla nas najlepszym miejscem wypadowym był BKK. Phuket zostawilismy sobie na ostatnie 3 dni na odpoczynek.
Przez 2 tygodnie jesteś w stanie dosyć zwiedzić, ale nam nie udało się zwiedzić północy (ponieważ 3 dni byliśmy w Kambodży). Tak więc planujemy podróż na północ.
Jeśli chodzi o bliety to my swoje w lipcu kupowaliśmy ze strony seat24.de

pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez inka113 Pokaż wiadomość
Czy mogłabys napisać gdzie znalazłas bilety w takiej cenie? To baaardzo tanio. Interesuje mnie właśnie maj, szukam tanich biletów dla dwóch osób. Jestem trochę ograniczona czasowo, myślicie ze 2tygodnie (dłużej nie dam rady) wystarcza żeby coś zobaczyć? Wszyscy piszą o 3-4 tygodniach a u mnie to niestety nie wchodzi w gre

I mam jeszcze jedno pytanie. Co jest lepsza baza wypadowa, BKK czy Phuket? Gdzie lepiej lecieć?


---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Wszystko zależy od tego czy będziesz tylko na Phukecie, czy będziesz zwiedzać Tajlandię. BKK jest bardzo tani, nas całodniowe wyżywienie na ulicy kosztowało 50 zł na 3 osoby. Kanczanaburi, czy też Khao Sok są również tanie, podobnie jak Kambodża. Najdrożej było na Phukecie, wydaje mi się że ze względu na Rosjan.
poniżej wklejami link z hoteli sprawdzonych przez nas w Tajlandii.
rezerwacje robilismy przez strone agoda.com

http://u-placebangkok.com/
http://www.kataluckyvilla.com/accommodation.html
http://khaosokaccommodation.com/?gcl...FUdZ3godCg8ALg

mielismy tez nocleg w pociągu na trasie BKK - Suratani i było całkiem ok

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Wybieramy sie z TZem na własną rękę do Tajlandii w grudniu - wiem, że jeszcze sporo czasu ale zanim zarezerwuje hotele chciałabym się dowiedzieć o ceny posiłków i alkoholu, jako że hotele w większości są w opcji bed & breakfast a chcielibyśmy ustalić całkowity koszt wyprawy. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
__________________
www.czarodziejka.com
sonia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:37   #588
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Atsenka - To zależy gdzie chcesz kupować jedzenie, cen nie da się ustalić - bo często jak widzą turystów (jak kupujesz jedzenie na ulicy) to mają dla nas inne niż dla siebie, więc automatycznie może się to różnić. My super pojedliśmy sobie na ulicy w BKK za jakieś 1,50 euro. Kupiliśmy woreczek ryżu (spokojnie starczył na dwie osoby), 4 duże spring rolls-y, i do tego 4 wieprzowiny na patyku (kilka kawałków mięsa z grilla). Jedząc w restauracji wiadomo będzie drożej, ale co restauracja to inne ceny. My czasami na śniadanie zaopatrywaliśmy się w 7/11, ser zółty, chleb, jakaś wędlina. Można tam też zjeść hot doga za chyba 80 bahtów- a więc bardzo tanio. Duże piwko kosztowało koło 45-60 bahtów w sklepie, ale to zależy gdzie i w jakim sklepie (w zależności czy oddalony od centrum, plaży itd)...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 18:38   #589
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

sonia2003 dziękuje za wszystkie informacje. Popatrze zaraz na linki do hoteli które dodałaś

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Atsenka - To zależy gdzie chcesz kupować jedzenie, cen nie da się ustalić - bo często jak widzą turystów (jak kupujesz jedzenie na ulicy) to mają dla nas inne niż dla siebie, więc automatycznie może się to różnić. My super pojedliśmy sobie na ulicy w BKK za jakieś 1,50 euro. Kupiliśmy woreczek ryżu (spokojnie starczył na dwie osoby), 4 duże spring rolls-y, i do tego 4 wieprzowiny na patyku (kilka kawałków mięsa z grilla). Jedząc w restauracji wiadomo będzie drożej, ale co restauracja to inne ceny. My czasami na śniadanie zaopatrywaliśmy się w 7/11, ser zółty, chleb, jakaś wędlina. Można tam też zjeść hot doga za chyba 80 bahtów- a więc bardzo tanio. Duże piwko kosztowało koło 45-60 bahtów w sklepie, ale to zależy gdzie i w jakim sklepie (w zależności czy oddalony od centrum, plaży itd)...
Dziękuje za odpowiedz. Wychodzi na to że jedzenie i noclegi są bardzo tanie. Najdroższy będzie bilet lotniczy. Gdzie rezerwowałaś swój? Mieszkamy w Londynie, sprawdzałam na skyscanner wylot między 19 a 22 grudnia i powrót po około 14-16 dniach i najtaniej z przesiadką (nie pamiętam nazwy linii lotniczych) wychodziło £1600 za 2 osoby. Mamy nadzieję zamknąć się w kwocie 3000 funtów chociaż chyba będzie ciężko.

Planujemy polecieć pierw do Bangkoku na 2-3 noce, zahaczyć o Kanczanaburi, polecieć na północ albo do Kambodży na 3 dni, żeby trochę pozwiedzać (jeszcze nie zdecydowaliśmy) i na koniec na tydzień albo Phuket albo Krabi. Myślałam też o wypadzie do dzungli Khao Sok ale pewnie nie starczy czasu i pieniędzy. Chętnie wysłucham wszelkich sugestii.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 20:14   #590
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Ja noclegi bookowałam na booking.com, a bilet lotniczy przez stronkę biura podróży (cassidy travel) bo było taniej niż na stronie linii lotniczych. My lecieliśmy Emiratami, mogliśmy troszkę taniej Etihadem, ale straciłabym dzien przed wylotem, można było lecieć też tureckimi liniami, ale tam to zupełnie doba na przesiadkę. I rzeczywiście bilety najdroższe (ale zmieściliśmy się w koło 1500 euro za dwie osoby. My dużo podróżowaliśmy i nie wydaliśmy tyle co ty sobie założyłaś - ale to wiadomo, zależy od tego co, gdzie i jak polecam linie lotnicze airasia - bardzo fajne nowe samoloty, dobra i szybka obsługa.
Pisałam również o wyspie Koh Lipe (tajskie Malediwy) które też polecam. My na Phukecie byliśmy na Kata beach (jak dla mnie jedna z fajniejszych), na Koh Lancie na północy wyspy (zaraz koło przystani promu), Krabi przejechaliśmy wybrzeżem, wycieczka na Phi Phi (pięknie tam- nie da się zaprzeczyć); Bkk (gdzie warto jeździć meter taxi - baaaardzo tanio, choć kolejki czasem są - zwłaszcza na lotnisku. Nie zdziw się jak będziesz musiała zapłacić za autostradę, ale i tak wyjdziesz na tym dużo lepiej niż jadąc inną taksówką) Do Kanchanaburi warto - oczywiście floating market, tygrysy i most na rzece Kwai. Świetne jest również oceanarium w BKK i walki muai thai (my byliśmy na stadionie Lumpini). Ja akurat na BKK poświęciłabym najmniej czasu. Jak coś jeszcze mi się przypomni to napiszę, chyba że ty masz jakieś pytania.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:31   #591
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Tajlandia

Zmieniając troszkę temat to polecam Wam film "Niemożliwe" o tsunami... Ja dzisiaj byłam i wyszłam z niego płacząc...
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:49   #592
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Ja noclegi bookowałam na booking.com, a bilet lotniczy przez stronkę biura podróży (cassidy travel) bo było taniej niż na stronie linii lotniczych. My lecieliśmy Emiratami, mogliśmy troszkę taniej Etihadem, ale straciłabym dzien przed wylotem, można było lecieć też tureckimi liniami, ale tam to zupełnie doba na przesiadkę. I rzeczywiście bilety najdroższe (ale zmieściliśmy się w koło 1500 euro za dwie osoby. My dużo podróżowaliśmy i nie wydaliśmy tyle co ty sobie założyłaś - ale to wiadomo, zależy od tego co, gdzie i jak polecam linie lotnicze airasia - bardzo fajne nowe samoloty, dobra i szybka obsługa.
Pisałam również o wyspie Koh Lipe (tajskie Malediwy) które też polecam. My na Phukecie byliśmy na Kata beach (jak dla mnie jedna z fajniejszych), na Koh Lancie na północy wyspy (zaraz koło przystani promu), Krabi przejechaliśmy wybrzeżem, wycieczka na Phi Phi (pięknie tam- nie da się zaprzeczyć); Bkk (gdzie warto jeździć meter taxi - baaaardzo tanio, choć kolejki czasem są - zwłaszcza na lotnisku. Nie zdziw się jak będziesz musiała zapłacić za autostradę, ale i tak wyjdziesz na tym dużo lepiej niż jadąc inną taksówką) Do Kanchanaburi warto - oczywiście floating market, tygrysy i most na rzece Kwai. Świetne jest również oceanarium w BKK i walki muai thai (my byliśmy na stadionie Lumpini). Ja akurat na BKK poświęciłabym najmniej czasu. Jak coś jeszcze mi się przypomni to napiszę, chyba że ty masz jakieś pytania.
Dziękuję napewno skorzystam z rad. Mamy jeszcze sporo czasu na dopracowanie planu wycieczki i wszystkie rezerwacje Jak tylko będę miała już zarezerwowany przelot to do Was wrócę z pytaniami.
Przed Tajlandią czekają nas jeszcze Malediwy
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:53   #593
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Painka - słyszałam, że niezły film...

Astenka - pisz jak będziesz miała pytania. I udanej podróży na Malediwy.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 13:55   #594
inka113
Raczkowanie
 
Avatar inka113
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 182
Dot.: Tajlandia

I mnie udało się kupić tanie bilety (1650zl za osobę) więc lecimy 25.04! Najpierw do BKK a powrot już z Phuket. I tu mam właśnie pytanie. Czy drogę z BKK na wyspę lepiej pokonać za jednym zamachem czy po drodze jest co zwiedzać i można ja podzielić na odcinki? W Phuket z tego co czytałam jest najdrozej i najbardziej komercyjnie więc chciałabym tam spędzić moze ze 3 ostatnie dni.
inka113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 16:29   #595
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Myślę, że warto podzielić na odcinki. Ja pewnie się powtórzę, ale w BKK spędziłam najmniej czasu i wcale nie żałuję, zdecydowanie więcej podobało mi się poza BKK. Po drodze masz Kanchanaburi, Krabi, Koh Lantę, Phi phi, Phang-nga; Koh Samui, Ko Tao; itd itd. zależy też czy chcesz się skupić na jednej stronie wybrzeża czy na dwóch bo miejsc jest niesamowicie dużo.
A ja tam lubię Phuket - polecam Kata Beach. Można wypożyczyć skuter i zwiedzić wyspę, wjechać na wzgórze Buddy i pooglądać inne plaże itd. Jest zdecydowanie bardziej turystycznie, ale też można znaleźć fajne zakątki.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:33   #596
sonia2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: Tajlandia

My jadąc z BKK do Phuketu zatrzymalismy się w Khao Sok w domkach na drzewach w dzungli. Pociagiem jedziesz do Suratani. Z hotelu przyjechali po nas. Tego dnia od razu mielismy wycieczke po jeziorze w tym 2km ekstremalnej wycieczki pieszej po dzungli, na drugi dzien jazde na słoniach i potem zawieźli nas do hotelu na Kata Lucky Villa na Phukecie.

Tak Phuket w porównaniu do całej reszty jest drogi.

Cytat:
Napisane przez inka113 Pokaż wiadomość
I mnie udało się kupić tanie bilety (1650zl za osobę) więc lecimy 25.04! Najpierw do BKK a powrot już z Phuket. I tu mam właśnie pytanie. Czy drogę z BKK na wyspę lepiej pokonać za jednym zamachem czy po drodze jest co zwiedzać i można ja podzielić na odcinki? W Phuket z tego co czytałam jest najdrozej i najbardziej komercyjnie więc chciałabym tam spędzić moze ze 3 ostatnie dni.


---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Też polujemy na promocje pod koniec grudnia .
Jeśli chodzi o Kambodże to bardzo polecam

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
sonia2003 dziękuje za wszystkie informacje. Popatrze zaraz na linki do hoteli które dodałaś



Dziękuje za odpowiedz. Wychodzi na to że jedzenie i noclegi są bardzo tanie. Najdroższy będzie bilet lotniczy. Gdzie rezerwowałaś swój? Mieszkamy w Londynie, sprawdzałam na skyscanner wylot między 19 a 22 grudnia i powrót po około 14-16 dniach i najtaniej z przesiadką (nie pamiętam nazwy linii lotniczych) wychodziło £1600 za 2 osoby. Mamy nadzieję zamknąć się w kwocie 3000 funtów chociaż chyba będzie ciężko.

Planujemy polecieć pierw do Bangkoku na 2-3 noce, zahaczyć o Kanczanaburi, polecieć na północ albo do Kambodży na 3 dni, żeby trochę pozwiedzać (jeszcze nie zdecydowaliśmy) i na koniec na tydzień albo Phuket albo Krabi. Myślałam też o wypadzie do dzungli Khao Sok ale pewnie nie starczy czasu i pieniędzy. Chętnie wysłucham wszelkich sugestii.
__________________
www.czarodziejka.com
sonia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:53   #597
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Myślę, że warto podzielić na odcinki. Ja pewnie się powtórzę, ale w BKK spędziłam najmniej czasu i wcale nie żałuję, zdecydowanie więcej podobało mi się poza BKK. Po drodze masz Kanchanaburi, Krabi, Koh Lantę, Phi phi, Phang-nga; Koh Samui, Ko Tao; itd itd. zależy też czy chcesz się skupić na jednej stronie wybrzeża czy na dwóch bo miejsc jest niesamowicie dużo.
A ja tam lubię Phuket - polecam Kata Beach. Można wypożyczyć skuter i zwiedzić wyspę, wjechać na wzgórze Buddy i pooglądać inne plaże itd. Jest zdecydowanie bardziej turystycznie, ale też można znaleźć fajne zakątki.
Jak dostałaś się na Ko Lante? Z Phuketu odpływa tam prom? Bo my chyba jednak wolimy troszke spokojniejszą wyspę niż Phuket. Nie mniej jednak z Bangkoku bądz Chang Mai chcemy się dostać samolotem na Phuket i wtedy ewentualnie na Ko Lante. I mogłabyś napisać nazwę hotelu w którym noclwałaś na Phukecie?
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 20:52   #598
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

My na Phuket byliśmy w Jinta Andaman - taki rodzinny interesik ale było super i pokój jak na zdjęciu z widokiem na ogród.Basen obok. Bardzo spokojnie bo jednak troszkę dalej od plaży - jakieś 10 min spacerkiem, bliziutko do 7/11 i do restauracji też jakieś 10 min- 15min spacerem.
Właśnie w Jincie kupiłam bilety na Koh Lantę - myśląc, że podjedziemy do przystani na Phukecie i wsiądziemy w prom czyli 40min busem a potem ze 3 godz promem.... hahaha jaka była moja mina jak jechaliśmy jakieś 6 godz busem a potem dwa razy po 10 min promem, ale było super bo widoki nieziemskie. Objechaliśmy całym wybrzeżem potem przez Krabi... być może można popłynąć z Phuketu na Koh Lantę np tiger line (bo tymi liniami płynęliśmy z Lanty na Koh Lipe - i weim że mają trasę z Phuketu), ale nie przyszło mi na myśl, że będziemy jechać inaczej mimo wszystko nie żałuję
Lanta jest zdecydowanie dziksza i bardziej spokojna.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 22:23   #599
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
My na Phuket byliśmy w Jinta Andaman - taki rodzinny interesik ale było super i pokój jak na zdjęciu z widokiem na ogród.Basen obok. Bardzo spokojnie bo jednak troszkę dalej od plaży - jakieś 10 min spacerkiem, bliziutko do 7/11 i do restauracji też jakieś 10 min- 15min spacerem.
Właśnie w Jincie kupiłam bilety na Koh Lantę - myśląc, że podjedziemy do przystani na Phukecie i wsiądziemy w prom czyli 40min busem a potem ze 3 godz promem.... hahaha jaka była moja mina jak jechaliśmy jakieś 6 godz busem a potem dwa razy po 10 min promem, ale było super bo widoki nieziemskie. Objechaliśmy całym wybrzeżem potem przez Krabi... być może można popłynąć z Phuketu na Koh Lantę np tiger line (bo tymi liniami płynęliśmy z Lanty na Koh Lipe - i weim że mają trasę z Phuketu), ale nie przyszło mi na myśl, że będziemy jechać inaczej mimo wszystko nie żałuję
Lanta jest zdecydowanie dziksza i bardziej spokojna.
Dziękuje za informacje

Cytat:
Napisane przez sonia2003 Pokaż wiadomość
My jadąc z BKK do Phuketu zatrzymalismy się w Khao Sok w domkach na drzewach w dzungli. Pociagiem jedziesz do Suratani. Z hotelu przyjechali po nas. Tego dnia od razu mielismy wycieczke po jeziorze w tym 2km ekstremalnej wycieczki pieszej po dzungli, na drugi dzien jazde na słoniach i potem zawieźli nas do hotelu na Kata Lucky Villa na Phukecie.
Gdzie załatwiałaś ten wyjazd do dżungli? Podoba nam się opis atrakcji, tym bardziej że my również po Khao Sok chcemy się wybrać bezpośrednio na Phuket. Napisz też czy byłaś zadowolona z hotelu, bierzemy go pod uwagę ze względu na cenę
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 22:50   #600
inka113
Raczkowanie
 
Avatar inka113
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 182
Dot.: Tajlandia

Napiszcie proszę orientacyjne ceny noclegów w BKK w Phuket i gdzie tam jeszcze byliście. Próbuje przeliczyć ile kasy będzie to wszystko kosztowało. Kiedy sprawdzam w necie ceny wyskakuja baaaardzo zróżnicowane, widzę ze można już coś znaleść za 30zl (warto?). Z drugiej strony słyszałam, ze często to co w necie widać mało ma wspólnego z rzeczywistością i zamiast rezerwować wcześniej lepiej szukać poprostu na miejscu.
inka113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.