Soczewki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-25, 19:47   #1
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343

Soczewki.


Okulary powinnam nosić, ale nie nosze. Tylko po domu, gdzie nikt mnie nie widzi Wiem, że źle, ale nie potrafię się do nich przekonać. No, ale nieważne. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem soczewek. I teraz nie wiem, które wybrać, jeżeli miałabym wybierać. Czy 3miesięczne , czy roczne (jak kształtuje się ich cena), czy na noc? Wiem, że te ostatnie są drogie, ale po dwóch latach wychodzą chyba podobnie jak te np. na 3 miesiaće, tyle, ze te na 3 miesiace to tak jakby na raty ;-) A wiecej jednak opieki trzeba im poswiecić i nosic trzeba cały dzien, a te na noc to wiadomo - na noc. Wade mam malutka, która kwalifikuje sie do nocnych... ale moze Wy mi doradzicie Prosze o jakies info. i w ogóle,bo ja sie nie znam
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 20:15   #2
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Soczewki.

ja nosze soczewki od bardzo dawna. w ogole to byl juz taki watek.
jesli masz mala wade to soczewki moga ci ja szybko skorygowac i bede lepszym rozwiazaniem niz okulary.od radzam 3miesieczny i juz tym bardziej roczne.wychodza taniej ale nie sa zdrowe dla oka.najlepiej wybierz te miesieczne.ja za swoje place 38zl za pare.
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 20:30   #3
goga1001
Zadomowienie
 
Avatar goga1001
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 1 091
GG do goga1001
Dot.: Soczewki.

Soczewki to zdecydowanie lepsze rozwiązanie
__________________
Okna funkcjonują w obie strony, lustra tylko w jedną .






goga1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 21:42   #4
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Soczewki.

To, że to dobre rozwiazanie to wiem ^_^
A soczewki mogą skorygować wadę? WOW? A te nocne też?
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 21:45   #5
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Soczewki.

ja również odradzam wszelkie roczne itp wynalazki
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 23:27   #6
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Soczewki.

A czemu one są złe?
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 09:17   #7
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez Zará
A czemu one są złe?
Bo im dłuższoterminowe soczewki, tym są grubsze i twardsze i przepuszczają do oka mniej tlenu, a tym samym są bardziej szkodliwe dla oka. A poza tym te roczne trzeba odbiałczać i jakieś cuda z nimi wyczyniać. Teraz już się zupełnie odchodzi od nich na rzecz 3-miesięcznych, a najlepiej miesięcznych - mięciutkich i przepuszczalnych.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 11:33   #8
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: Soczewki.

tak jak pisaly dziewczyny ja tez odradzam roczne. jest jescze inny powod. z mojego doswiadczenia wiem, ze moze z 3 razy zdazylo mi sie, ze soczewka przy wyciaganiu sie troche naderwala. uwazalam, ale jkednak stalo sie. one byly bardzi cienkie. i trzeba bylo wyrzucic. gdyby to byla roczna to bym sie chyba poplakala dlatego na start lepiej brac miesieczne. ja tez takie nosze, juz dlugi okres czaus. place 35 zl, nosze do 1.5 miesiaca. ale na allegro mozna kupic o wiele taniej. juz 2 razy tam kupilam i jestem bardzo zadowolona.
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 11:44   #9
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Soczewki.

Dziewczyny a wiecie moze jak wyglada to moze u osob z astygmatyzmem??
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 11:55   #10
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez muszka66
tak jak pisaly dziewczyny ja tez odradzam roczne. jest jescze inny powod. z mojego doswiadczenia wiem, ze moze z 3 razy zdazylo mi sie, ze soczewka przy wyciaganiu sie troche naderwala. uwazalam, ale jkednak stalo sie. one byly bardzi cienkie. i trzeba bylo wyrzucic. gdyby to byla roczna to bym sie chyba poplakala dlatego na start lepiej brac miesieczne. ja tez takie nosze, juz dlugi okres czaus. place 35 zl, nosze do 1.5 miesiaca. ale na allegro mozna kupic o wiele taniej. juz 2 razy tam kupilam i jestem bardzo zadowolona.
Im soczewka krótszoterminowa, tym cieńsza i delikatniejsza, a tym samym lepsza i zdrowsza dla oka. Jenoczesnie jednak jest też trudniejsza w użytkowaniu (bo nie jest aż taka sztywna, lubi się przyklejać do palca )
Aczkolwiek widzę, że i temu producenci soczewek już zaradzili - ostatnio kupiłam soczewki J&J (zdaje się, że acuvue advance hyrdaclear), które w swoim składzie mają więcej wody (dzięki temu oko jest bardziej nawilżone). Dwutygodniówki, a świetnie się poddawały moim "operacjom" podczas czyszczenia czy zakładania - nie przyklejały się tak do palca, można je było spokojnie moczyć płynem i i tak były sztywniutkie i bardzo wygodne w zakładaniu.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 11:56   #11
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez blue _eyes
Dziewczyny a wiecie moze jak wyglada to moze u osob z astygmatyzmem??
Zdaje się, że większość firm produkujących soczewki ma ofertę również dla astygmatyków poszukaj na ich stronach.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 12:19   #12
Jadeitea
Zadomowienie
 
Avatar Jadeitea
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 008
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez blue _eyes
Dziewczyny a wiecie moze jak wyglada to moze u osob z astygmatyzmem??
Ja mam astygmatyzm na jednym oku i nosiłam (miałam zapalenie rogówki, ale niedługo będę się znowu przymierzać) kontakty na oboje oczu. Do astygmatyzmu są tzw. soczewki toryczne, droższe niż normalne (chyba, nie pamiętam za bardzo), no i trzeba je wcześniej zamówić, bo mają o jeden parametr więcej i salony optyczne nie mają ich najczęściej na składzie.

EDIT: aha, nie wiem jak z innymi firmami, ale moje toryczne były w pudełku na 6 miesięcy, a zwykłe na 3. Dwutygodniowe.
__________________
30 Day Shred: done!
Ripped in 30: done!

Body Revolution: IN PROGRESS/ON HIATUS (przerwa spowodowana remontem i przeprowadzką)

Jem trawę - blog (też zaniedbany, ale kiedyś doń wrócę)
Jadeitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 13:37   #13
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: Soczewki.

a duzo placilas za takie soczewki???
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 15:03   #14
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Soczewki.

Ale, czy soczewki mogą skorygować minusową wadę?
Dobrze, teraz wiem, że najlepiej wybrać miesieczne, ale co sadzicie o tych nocnych...? Czy one sa zdrowe? Bo są one jednak dwuletnie...
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 16:32   #15
laseczka.wąglika
Raczkowanie
 
Avatar laseczka.wąglika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 306
Dot.: Soczewki.

Ja swoją przygodę z soczewkami rozpoczęłam w sumie niedawno, bo tuż przed studniówką 27.01.06r. Kupiłam miesięczne, bez wizyty u okulisty, o uniwersalnym promieniu krzywizny i mocy takije jak okulary. Założyłam, ponosiłam... i nigdy więcej nie wróciłam do okularów.
Za pare miesięcznych soczewek na Allegro zapłaciłam 25zł, a nie były to byle jakie bo Discony. Płyn używałam Bauscha. Dziś mam nadal je sprawne! A w zapasach mam już nową parę B&L tym razem 3miesięcznych, chce zobaczyć ta róznicę, czy będą dla mnie odpowiednie, bo tak jak dziewczyny mówiły wyżej, są deczko mniej przepuszczalne niż miesięczne...

Myślę, że jesli się zdecydujesz, to nie będziesz już żałowała!
__________________

Kobieta łatwa do zdobycia, może być trudna do zniesienia...

Książki - wymiana:
Vasconcelos, Czepiel, Fitzgerald, Beauman, Fielding i inne książki...
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post16594958

Kosmetyki - wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post13661126
laseczka.wąglika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 16:45   #16
Jadeitea
Zadomowienie
 
Avatar Jadeitea
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 008
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez blue _eyes
a duzo placilas za takie soczewki???
Uj, już nie pamiętam, ale chyba około ponad 200 zł za opakowanie 6 dwutygodniowych. Ale mogłam się pomylić, pamiętam tylko, że toryczne były po 12 i kosztowały 2 razy drożej średnio. Nie noszę od września, a pamięć mam krótką. Najprościej iść do salonu i spytać, ale koniecznie idź tam, gdzie jest prawdziwy lekarz okulista ze specjalizacją soczewkową. Tak masz naprawdę małą szansę, że coś pójdzie nie tak. Z autopsji...

Cytat:
Napisane przez Zará
Ale, czy soczewki mogą skorygować minusową wadę?
Dobrze, teraz wiem, że najlepiej wybrać miesieczne, ale co sadzicie o tych nocnych...? Czy one sa zdrowe? Bo są one jednak dwuletnie...
Ja mam minusy na oboje oczu, na lewe dość poważne - 3,5 dioptrii. Można nosić chyba na każdą wadę.
Co do nocnych, to ktoś mi już mówił, że nie poleca, z dwóch powodów:
1. Polega to na tym, że uciskają ci oko, żeby widziało dobrze, ale pod koniec dnia takie odkształcenie już przestaje działać i widzisz gorzej.
2. W nocy oczy mają odpoczywać, a soczewka to jednak ciało obce i może ci oko zmęczyć. Czerwone żyłki i te sprawy. Nawet dobry wzrok nie jest wart takiej ceny.

To tyle. Mam nadzieję, że pomogłam.
__________________
30 Day Shred: done!
Ripped in 30: done!

Body Revolution: IN PROGRESS/ON HIATUS (przerwa spowodowana remontem i przeprowadzką)

Jem trawę - blog (też zaniedbany, ale kiedyś doń wrócę)
Jadeitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 17:42   #17
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Soczewki.

Ja noszę miesięczne- zdecydowanie polecam. Roczne są cięższe w utrzymaniu, no i trzeba o nie "bardziej" dbać


Dziewczyny podepnę się pod wątek, mam takie małe pytanko

Ile godzin dziennie nosicie soczewki??? Bo ja zakładam tak np. o 7 rano (jak idę na uczelnię) a zdejmuję dopiero około 23... czy to za długo??
Jak to u Was wygląda? Czy to się jakoś "odbija" na oku- takie dłuższe noszenie????
Czy jest jakaś "granica" czasowa? Trzeba się ograniczać?Czy można nosić do woli??
Dziękuję za wszelkie informacje
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 17:51   #18
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Dot.: Soczewki.

jaszmurko - ja podobnie jak TY - zakładam soczewki o 7 i nasze je do 23, czesem nawet o wieleee dużej,
dolicz sobie jeszcze imprezki

Ja nosze soczewki miesieczne za 46 zł, uważam że są genialne,
3miesięcznych i rocznych - NiE PoLeCaM! są trudne w utrzyniu

Pozdrawiam
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 17:57   #19
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Soczewki.

nocne maja to do siebie ze maja w sobie jakies skladnik ktory zapobiega wysuszaniu oka.przy tych nocnych faktycznie jesli ma sie mala wade (nie ma anzcenia czy wada jest minusowa czy plusowa) to mozna je szybciej skorygowac.jednak wszytsko zalezy od twojego oka.ja uzywam soczewek J&J, to jedne z delikatniejszych i cienszych
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-26, 20:02   #20
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez smarcoola
nocne maja to do siebie ze maja w sobie jakies skladnik ktory zapobiega wysuszaniu oka.przy tych nocnych faktycznie jesli ma sie mala wade (nie ma anzcenia czy wada jest minusowa czy plusowa) to mozna je szybciej skorygowac.jednak wszytsko zalezy od twojego oka.ja uzywam soczewek J&J, to jedne z delikatniejszych i cienszych
Naprawdę można? Wow. Słyszałam o tym, że zatrzymują wadę, ale nie wiedziałam, że mogę poprawić. Bo jak byłam u okulisty to pani powiedziała, że plusowe (tak ogólnie) można wyleczyc, ale minusowych nie.
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:19   #21
Jadeitea
Zadomowienie
 
Avatar Jadeitea
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 008
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez Zará
Naprawdę można? Wow. Słyszałam o tym, że zatrzymują wadę, ale nie wiedziałam, że mogę poprawić. Bo jak byłam u okulisty to pani powiedziała, że plusowe (tak ogólnie) można wyleczyc, ale minusowych nie.
W ogóle można oczy leczyć soczewkami? Myślałam, że jedyna metoda to laser od 21. roku życia... No, ale ja się dawno dowiadywałam. A i tak nocnym soczewkom nie ufam.
__________________
30 Day Shred: done!
Ripped in 30: done!

Body Revolution: IN PROGRESS/ON HIATUS (przerwa spowodowana remontem i przeprowadzką)

Jem trawę - blog (też zaniedbany, ale kiedyś doń wrócę)
Jadeitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 22:53   #22
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Soczewki.

Okularami też ciągle próbuje się korygować małe wady Ja się nawet nie spodziewam żadnej poprawy przy mojej wadzie.

Soczewki można nosić do 14 godzin. Ja staram się tego trzymać, chociaż wiadomo jak to jest jeszcze nigdy nic mi się nie stało, ale późno czuję już, że są bardzo suche i ciężko je zdjąć. łatwo sobie można podrażnić oko.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 23:29   #23
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: Soczewki.

nocnym soczewką bym nie zaufała, nigdy nie wiesz jak to się może skończyć, poza tym nosić je non stop, to chyba trochę męczące dla oka, przynajmniej jak dla mnie

a jeśli chodzi o wyleczenie wady, to też o tym słyszałam, ale nie wydaje mi się zeby tak było, ja noszę soczewki już od prawie 5 lat, zaczynałam od -0,5, a teraz mam -2,75 cały czas nosząc soczewki, więc chyba nie do końca jest tak jak mówią


a tak w ogóle, to gdzie Wy kupujecie takie tanie soczewki??? ja zawsze płace ok 65zł za 3miesięczne nie wspominając już o płynie...
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 01:00   #24
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Soczewki.

wiesz ja nosze soczweki tez juz pare ladnych lat i mi sie wada spowolnila, wrecz zatrzymala.soczwka mozna wade wyleczyc dlatego ze w przeciwienstwie do okularow masz "wieksze pole widzenia".jak nosisz okulary to zeby spojrzenie kontem oka w bok jest niemozliwe, musisz odwrocic glowe by dobrze zobaczyc obraz z boku, tak samo jest jak podosisz wzrok do gory i czy w dol.to jest meczace dla oczy, takie zmieny w ostrosci obrazu.gdy masz soczewke na oku nie ma takiego problemu.poza tym przy korygowaniu wady pomagaja takze tzw cwiczenia akomodacyjne oraz jagody pod kazda postacia duzo tez zalezy od rodzaju wady, od tego czy jest ona genetyczna czy nie,od okulisty....
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 08:28   #25
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez tricomi
nocnym soczewką bym nie zaufała, nigdy nie wiesz jak to się może skończyć, poza tym nosić je non stop, to chyba trochę męczące dla oka, przynajmniej jak dla mnie

a jeśli chodzi o wyleczenie wady, to też o tym słyszałam, ale nie wydaje mi się zeby tak było, ja noszę soczewki już od prawie 5 lat, zaczynałam od -0,5, a teraz mam -2,75 cały czas nosząc soczewki, więc chyba nie do końca jest tak jak mówią


a tak w ogóle, to gdzie Wy kupujecie takie tanie soczewki??? ja zawsze płace ok 65zł za 3miesięczne nie wspominając już o płynie...
na allegro

zaraz znajdę nick osoby, którą można polecić

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1846904 - tutaj masz aukcje tej osoby [nick: zbigniewjak ]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 11:47   #26
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez jaszmurka
Ile godzin dziennie nosicie soczewki??? Bo ja zakładam tak np. o 7 rano (jak idę na uczelnię) a zdejmuję dopiero około 23... czy to za długo??
Jak to u Was wygląda? Czy to się jakoś "odbija" na oku- takie dłuższe noszenie????
Czy jest jakaś "granica" czasowa? Trzeba się ograniczać?Czy można nosić do woli??
Dziękuję za wszelkie informacje
Jaszmurko. Myślę, że jeśli tylko nie czujesz jakiegoś strasznego zmęczenia oczu, to jest w porządku. Oczywiście warto sobie robić przerwy (np. siedząc w domu w weekend pochodzić w okularach, albo w ogóle na parę godzin dać oczom spokój). Ja na przykład nie mogę nosić soczewek dłużej niż 5-6 godzin, bo czuję, że mam po prostu zmęczone oczy.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 15:10   #27
Zará
Raczkowanie
 
Avatar Zará
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 343
Dot.: Soczewki.

Chyba postawię na jednomiesieczne, albo 3 miesieczne... jeszcze sie zastanowie... a płyn na ile starcza?
Zará jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 17:42   #28
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Soczewki.

Cytat:
Napisane przez Zará
Chyba postawię na jednomiesieczne, albo 3 miesieczne... jeszcze sie zastanowie... a płyn na ile starcza?

Płyny mają różne pojemności i są różnych firm. Zależy też ile nalewasz. Jedynym ograniczeniem jest termin ważności. Najlepszy płyn jaki znam Complete ma termin ważności trzy miesiące od otwarcia, a nie zdążam w tym czasie zużyć największego, więc wylewam... Dlatego teraz kupuję malitkie (chyba 120ml) i starcza prawie na miesiąc.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 17:49   #29
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Soczewki.

A czy ktoś zna może sprawdzonego Allegrowicza albo sklep internetowy, gdzie mogłabym kupić J&J Acuvue Hydraclear? Troche boję się kupować takie rzeczy w ciemno, a nie chciałabym przepłacać u optyka.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 11:25   #30
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Soczewki.

ale stary wątek podbijam

zastanawiam sie nad zakupem tych soczewek http://allegro.pl/item168542141_socz...bc_8_4_op.html

czy ktoras z Was je testowala? jestem ciekawe jak wychodza w zestawieniu ze zwyczajnymi Acuvue 2
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.