Praca licencjacka- grupa wsparcia:) - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-21, 13:17   #2461
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Omatkobosko:P
Tzn mniejsza o wstep bo to tylko trzeba przedstawic zakres pracy itd, to na koncu moge napisac jak juz bede wiedziala co mi wyjdzie dokladnie Ale cholera, to bede miala dwa rozdzialy, masakra, mam nadzieje ze moja promotorka cos mi podpowie, bo ja kompletnie nie mam pomyslu.
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 13:52   #2462
NIUSIA 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

HEJ DAGA

no ja tak w skrócie nap.temat mojego obszaru zainteresowań..Mniej więcej tak narazie mam to sprecyzowane-"Problematyka samotnego macierzyństwa na obszarze wiejskim-diagnoza przypadku"...
BYłam dziś w bibliotece -udało mi się coś wyszukać,muszę tylko sprawdzić wartość merytoryczną tych materiałów itp..a następne spotkanie z promotorką w moim planie zjazdów to ok.połowa listopada,bo jestem studentką zaoczną..
Napiszę Wam co ona nam doradziła jak w ogóle podejść do wszystkiego na początek,może komuś te kilka wskazówek się przyda......
tak szczerze zastanowić się nad obszarem ,dziedziną -w której coś nas mogłoby zainteresować...
bo w perspektywie czasu spędzimy wiele godzin nad materiałami ich analizą..aż do znudzenia...
co was interesuje,budzi ciekawość ,rodzi pytania -to da wam kopa do poszukiwań..
czy będziecie w stanie dotrzeć do osoby,grupy ,środowiska by przeprowadzić badania do części diagnostycznej....
od razu w kompie ustawić parametry techniczne wymagane do nap.pracy...
PYTAĆ,PYTAĆ!!!!!!!!!!!!!-jeśli czegoś nie wiecie-od tego jest promotor...
stworzyć sobie jakąś bazę literatury,żeby mieć od czego zacząć...wbić sobie hasło w neta i zawsze coś wyskoczy...
bibliografię tworzyć na bieżąco...
pracy nie pisze się po kolei...tylko w każdej części po trochę...małymi krokami ..potem będzie to przybierze jakiś wartościowy kształt
próbujcie kontaktować się wcześniej z promotorem np.tel.,e mail ,poszukajcie planu jego zajęć gdzie może być dostępny jeśli bardzo potrzebujecie coś omówić -face to face...zyskacie na czasie,można wprowadzić ewentualne poprawki lub iść inną drogą poszukiwań...
jakby ktoś miał inne praktyczne rady lub zechciał podzielić się swoim doświadczeniem wśród"raczkujących"to byłoby super!
NIUSIA 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 13:56   #2463
agness19844
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

daga90
vaniliasky - mogę Wam pomóc..
napiszcie:
astanislawska@onet.eu
agness19844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 14:39   #2464
daqa90_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 274
GG do daqa90_
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Na szczęście mój promotor jest dostępny kilka razy w tygodniu i z tym problemu nie ma (choć teraz ma problemy z sercem i dochodzi do siebie, a nie chce mu truć tyłka drogą mailową). Temat jest, literatura też choć malutko na szczęście uczelnia nie narzuca ile ma być stron, ile literatury więc o tyle jestem w dobrej sytuacji
Z metodologią nie powinno być problemu bo mam studium indywidualnego przypadku i osoby, które będą mi potrzebne wyraziły chęć udziału. Jedynie ciężko zacząć.

Edytowane przez daqa90_
Czas edycji: 2011-10-21 o 14:40
daqa90_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 15:14   #2465
NIUSIA 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

To tak jak mi
NIUSIA 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 16:33   #2466
daqa90_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 274
GG do daqa90_
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

NIUSIA damy radę Mój promotor stwierdził że bardzo dobrą pracę można napisać nawet w 2 tygodnie tylko najgorzej zacząć więc chyba zacznę pisać na raty moje podrozdziały od tych najmilszych. Nie napisałam jestem na edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej i mój temat wiążę się z eurosieroctwem.
daqa90_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 12:03   #2467
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Ja jednak jadę jutro do promotora napisać pismo o przedłużenie oddania pracy.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 13:51   #2468
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

witam

jestem na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna temat o bajkach terapeutycznych (bez badań) i nie wiem kiedy i jak zacząć w najbliższy piątek pierwsze spotkanie po wakacjach z promotorem wtedy zapewne wyjaśni się wiele kwestii ale wasze cenne rady się przydadzą
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 15:02   #2469
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
witam

jestem na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna temat o bajkach terapeutycznych (bez badań) i nie wiem kiedy i jak zacząć
najlepiej jak najszybciej
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 16:11   #2470
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Cytat:
Napisane przez karolinaa Pokaż wiadomość
witam

jestem na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna temat o bajkach terapeutycznych (bez badań) i nie wiem kiedy i jak zacząć w najbliższy piątek pierwsze spotkanie po wakacjach z promotorem wtedy zapewne wyjaśni się wiele kwestii ale wasze cenne rady się przydadzą
Zainteresowałaś mnie bardzo swoją pracą, bo ciekawi mnie jaką metodę wybrałaś. Wszystkie (z peedagogiki) które znam są badawcze, oprócz monografii oczywiście ale nie sądzę że bajki są instytucją
Napiszesz coś więcej o swojej pracy ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:43   #2471
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

dagunia dokładny temat natura i funkcja bajki terapeutycznej całość ma nie przekroczyć 50 stron ( tylko że , nie umieszczam żadnych badań , ankiet itd) ja muszę dokładnie przeczytać ten wątek uczelnia prywatna , zaocznie . Wiecie jak to wybór pracy , egzaminy , wakacje a one tak szybko zleciały i dopiero teraz dociera do mnie że w przyszłym roku się bronie , tak mówiłam sobie spokojnie napiszę się a teraz aaaa ...
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/

Edytowane przez karolinaa
Czas edycji: 2011-10-22 o 21:11
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 21:52   #2472
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

ze swoich doświadczeń powiem, że najlepiej się sprawdza podział na 3-4 rozdziały, po 3 podrozdziały (jak ma się więcej to ta wiedza się tak "rozjeżdża" i trzeba uprawiać wodolejstwo).
to co mówi promotor, może się nam wydawać wierutną bzdurą, ale wbrew pozorom, ci ludzie wiedzą co mówią.
miłością wszelaką darzyć wszelkie materiały, które mogą służyć do zrobienia przypisu, cytatu i zarazem zapchania bibliografii
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 11:37   #2473
NIUSIA 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Cytat:
Napisane przez daqa90_ Pokaż wiadomość
NIUSIA damy radę Mój promotor stwierdził że bardzo dobrą pracę można napisać nawet w 2 tygodnie tylko najgorzej zacząć więc chyba zacznę pisać na raty moje podrozdziały od tych najmilszych. Nie napisałam jestem na edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej i mój temat wiążę się z eurosieroctwem.
DAGA,

miałaś już jakiś kontakt ze środowiskiem przedszkolnym??np.praktyk i itp..jak wrażenia?ja pracuje w przedszkolu...ale nie jestem przedszkolankąchoć myślałam o tym,jak składałam papiery na uniwerek..eurosieroctwo-też fajne i na czasie... nie wiem czy moja koleżanka nie wybrała tego tematu,coś wspominała..hmm napisanie pracy w 2 tygodnie -wow..jakbyś miała jakieś uwagi ,sugestie,pytania itp..to mam dostępne gg 33376543 lub e mail aneta1407p@wp.pl..pozdr.
NIUSIA 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 13:09   #2474
daqa90_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 274
GG do daqa90_
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Też myślałam o bajkoterapii, ale temat w ostatnich latach temat dość oblegany.


NIUSIA miałam miesięczną praktykę w przedszkolu po I roku i od 2 lat należę do koła naukowego ZEiWP w ramach czego jestem wolontariuszką w przedszkolu 2 razy w tygodniu


Dziewczyny a wiecie może jak wygląda metodologia studium indywidualnego przypadku ?
daqa90_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 18:34   #2475
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Czy któraś z Was zna jakąś fajną i rzetelną stronę internetową, gdzie jest opisane jak się zabrać do II rozdziału, tj. metodologia badań społecznych?
Literatura literaturą, ale kompletnie nie wiem jak zacząć to pisać..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 22:45   #2476
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was zna jakąś fajną i rzetelną stronę internetową, gdzie jest opisane jak się zabrać do II rozdziału, tj. metodologia badań społecznych?
Literatura literaturą, ale kompletnie nie wiem jak zacząć to pisać..
Nie znam takiej strony, ale pytanie przede wszystkim polega na tym jak bardzo jest top Twój temat Jeśli jesteś zupełnie zielona w metodologii, to może przydadzą Ci się moje wskazówki.

1. Po pierwsze musisz określić PRZEDMIOT I CEL BADAŃ. Czyli jakie zjawisko społeczne chcesz zbadać i co tymi wynikami chcesz osiągnąć, co one Ci dadzą.
2. Potem określasz PROBLEM BADAŃ. Czyli jakbyś miała zadać jedno pytanie określające zakres badań, a potem te bardziej szczegółowe do nich PYTANIA BADAWCZE, których suma odpowiedzi, czyli HIPOTEZ da Ci odpowiedź na główny problem badawczy. Pytania uszczegóławiają, hiptezy to odpowiedzi na pytania badawcze, co do których sądzisz, że jak jest. Podczas końcowej analizy badań to będzie główna podpora do wyjaśniania zjawiska, także warto bardzo dogłębnie je przemyśleć.
3. Badania musisz przeprowadzić określona METODĄ i NARZĘDZIEM. Określasz jaką metoda przeprowadzasz badania, co jest narzędzie, jak wygląda narzędzie (np ilośc pytań), jaki je opracowujesz, jakim programem.
4. Musisz także określić kogo chcesz badać. Jak wygląda PRÓBA. Ile osób, o jakich zmiennych, dlaczego tacy i a nie inni, czy jest to próba reprezentatywna, czy nie. Czy w określonym wieku, czy stanie cywilnym, czy o konkretnym stylu życia...
5. Najważniejsza część, najbardziej rozbudowana to ANALIZOWANIE BADAŃ. Czyli weryfikacja postawionych hipotez z uzyskanymi wynikami. Nie wiem, jak przeprowadzasz badania, ale ja przeprowadzając ankiety, skupiłam się przede wszystkim na tym jak zmienne na siebie wpływają. Czy istnieją korelacje np pomiędzy wykształceniem a danym zachowaniem.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 08:48   #2477
Nanetka26
Raczkowanie
 
Avatar Nanetka26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 362
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Cześć Dziewczyny

Ja również w tym roku piszę pracę licencjacką. Jak na razie zaszalałam i stworzyłam coś w rodzaju spisu treści Mój temat dotyczy budżetu państwa i po trosze deficytu. Może któraś z Was też wybrała podobne zagadnienia i warto wymienić się np skanami książek/materiałów itp? Ja byłabym bardzo chętna jak coś to pw lub tutaj i jakoś się dogadamy
__________________
"Tylko szczęśliwi ludzie mogą dać szczęście innym...

Tylko jeśli wiesz jak być szczęśliwym jesteś w stanie nauczyć tego kogoś innego... "
SS
Nanetka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 08:58   #2478
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

O dziękuję Ci dobra kobieto!
Już mi się trochę rozjaśniło w głowie
Muszę wypożyczyć książki i spróbować coś napisać, najwyżej promotora jeszcze dopytam jak go dorwę, co i jak.
Też będę przeprowadzać ankietę, na dzieciakach z LO. Ankietę mniej więcej mam napisaną, czy mogę tak? Że najpierw mam ankietę, a potem piszę metodologię?
Aha, i w tym rozdziale analizuję każde pytanie z osobna?
Że np. pytam czy kiedykolwiek próbowali narkotyków i X osób mówi, ze tak, X że nie i świadczy to o tym, że większość miała/nie miała kontaktu z narkotykami, bla bla bla?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:32   #2479
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
O dziękuję Ci dobra kobieto!
Już mi się trochę rozjaśniło w głowie
Muszę wypożyczyć książki i spróbować coś napisać, najwyżej promotora jeszcze dopytam jak go dorwę, co i jak.
Też będę przeprowadzać ankietę, na dzieciakach z LO. Ankietę mniej więcej mam napisaną, czy mogę tak? Że najpierw mam ankietę, a potem piszę metodologię?
Aha, i w tym rozdziale analizuję każde pytanie z osobna?
Że np. pytam czy kiedykolwiek próbowali narkotyków i X osób mówi, ze tak, X że nie i świadczy to o tym, że większość miała/nie miała kontaktu z narkotykami, bla bla bla?
Ankietę najpierw musi Ci zatwierdzić promotor a jeśli nie masz jeszcze hipotez,pytań itp. to jak chcesz to zrobić ?
Odpowiedzi z ankiet muszą stanowić odpowiedź dla Twoich pytań ( głównego i szczegółowych).
Analizę badań robisz w III rozdziale.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-28, 09:43   #2480
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Ok, ok
Ale w takim razie mogę pisać ten drugi rozdział niejako na podstawie tej ankiety, bo opracowałam takie pytania, że właśnie chcę zbadać dokładnie to, o co pytam
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:43   #2481
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Największy problem jest zawsze z promotorami...
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:48   #2482
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Dotka tylko czasami możesz się lekko zdziwić Będziesz miała ankiete a tu się okaże, że do Twojego problemu badawczego będzie trzeba zastosować inną metodę albo technikę. Masz zmienne ustalone ?
Radziłabym zacząć od konspektu i jeśli promotor go zatwierdzi śmiało pisać II rozdział i III
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:52   #2483
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Rozdział metodologiczny pisze się nie tyle po napisaniu ankiety, co po przeprowadzeniu badań Musisz mieć konkretne dane

Co do pytań w analizie danych. Cóz, moim zdaniem nie każde jest warte uwagi, ale tu musisz się dopytać promotora, bo też nie wiem czy Twoja praca jest typowo metodologiczna czy też badania stanowią tylko dopełnienie. Generalnie ja robiłam tak, że opisywałam wyniki z większości pytań, ale szczegółowo, z innymi zmiennymi sprawdzałam te najważniejsze, najciekawsze i najwięcej wnoszące do pracy aspekty.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 09:55   #2484
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Ja mam bardzo fajnego promotora, tzn. jest sympatyczny, tylko tak naprawdę niewiele nam mówi o pisaniu samej pracy.
Pomógł nam w wyborze tematów, to fakt, naprowadzał, kazał zmieniać jak wiedział, że np. grupy badawczej nie będzie (były pomysły pisania o prostytutkach, więźniach itp. )
I o ile pierwszy rozdział jest prosty do napisania - no cóż, opieram się na literaturze i piszę, o tyle co do drugiego to naprawdę cieżko mi się zabrać, a nie wiem nic na jego temat..

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Vivienne, mi się też wydaje, że nie każde pytanie jest ważne, bo nie każde ma duży wpływ na odpowiedź na to, co chcę uzyskać.

Ale Ty mówisz, że metodologię pisze się po przeprowadzeniu badań = po napisaniu ankiety, a z kolei Dagunia mówi odwrotnie, więc jak to jest?
Mi się wydaje, że łatwiej napisać metodologię jak się już ma ankietę, ale ja tam się nie znam..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:00   #2485
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Na mojej uczelni nie można było zacząć pisać bez zatwierdzonego konspektu Jesli ktoś to robił to później się zdziwił ile poprawek i straty czasu go czeka, ale oczywiście wszystko zależy od Ciebie i Twojego promotora
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:01   #2486
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Pomógł nam w wyborze tematów, to fakt, naprowadzał, kazał zmieniać jak wiedział, że np. grupy badawczej nie będzie (były pomysły pisania o prostytutkach, więźniach itp. )
I szkoda bardzo. Bo właśnie tak powstają najciekawsze prace. Tak się składa, że dwie moje znajome pisały pracę o prostytucji. Jedna skupiła się na wizerunku prostytutki, natomiast druga przeprowadzała właśnie wywiady z kilkoma kobietami i praca wyszła rewelacyjna.

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość

Ale Ty mówisz, że metodologię pisze się po przeprowadzeniu badań = po napisaniu ankiety, a z kolei Dagunia mówi odwrotnie, więc jak to jest?
Mi się wydaje, że łatwiej napisać metodologię jak się już ma ankietę, ale ja tam się nie znam..
Wyniki opracowujemy mając już dane Nie da się napisać części badawczej bez wyników. Dagunia wcale nie napisała, że najpierw masz pisać, potem wyniki. Najpierw zatwierdź ankietę
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:05   #2487
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Dobra, zobaczę co się da zrobić, bo coś mi koleżanka mówiła, że on na razie nawet nie chce ankiet przyjmować, więc nie wiem jak to jest..
Ale na zaliczenie mamy oddać ankietę i II rozdział, więc kiedyś musi mi ją przyjąć

Wiem, że tak powstają najciekawsze prace, ale u nas żaden z promotorów (czterech) nie chciał takich 'trudnych' prac. Stwierdzili, że takie prace dobre będą na magisterce.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:12   #2488
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

U mnie jedna promotorka przyjmowała tylko ciekawe (jej zdaniem) prace, stwierdziła że jak widzi kolejne narkotyki, alkoholizm,agresja to jej się na zbiera. Dzięki temu kolega pisał u niej pracę na temat znaczenia/symboliki napisów na ławkach, murach itp., następny analizował teksty hiphopowe, dziewczyna pisała o przyczynach bezdomności na podstawie wywiadu z osobami bezdomnymi - ogólnie same ciekawe rzeczy.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:16   #2489
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

No cóż, to ja piszę na mało ciekawy temat, tj. narkotyki
Ale nie 'z braku laku', tylko od bardzo dawna się interesuję tą tematyką. Może dla kogoś to faktycznie kolejny temat, na który KAŻDY pisze, ale dla mnie to jednak jest coś ciekawego
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 10:52   #2490
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Praca licencjacka- grupa wsparcia:)

Ja też pisałam na mało ciekawy dla większości - samobójstwa A dla mnie szalenie ciekawy i pasjonujący, więc wiem o czym mówisz
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-26 01:10:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.