2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :D - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-03, 17:32   #4831
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

aaneczka.... na ja Cie nie pozaje i bardzo dobrze! Masz absolutna racje! Nam sie tez od zycia cos nalezy!

BRAKUJE MI DO KOLAZU ZDJEC, od dziewczyn kotre kojarze ze czasem sie udzielaja! Dziewczyny prosze o zdeklarowanie sie czy chcecie czy nie zamiescic zdjec swoich pociech

Lenka*
kasienka1701
ycnan
Linzey
Fem
martynka81
Kalex
Forssiczka
Kaska1980
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 17:34   #4832
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
No dobra, widze ze sprawy daleko zaszly i pora Wam zaserwowac Dziewuszki historie z morałem o tym, iz dzieci porownywac nie nalezy.
O, brawo Mamusie niech czytają i przestana porównywać

gabisun, WIELKI za kolejną porcję informacji

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Mój tz wczoraj odkrył że juz nie karmię piersią
spostrzegawczy chłopina..przeciez nie przystawiam młodego do cyca juz jakieś 2 tygodnie
Bystrzak
Cytat:
No nic.piwko i tak wypiłam
Prawidłowo


mszu, przepraszam, ale leń śmierdzący mi się włączył i nie chce mi się siedzieć przy zdjęciach Możesz bić, ale musisz wziąć któreś z tych marnych okruszków
Aparat mam kiepski, światło też, więc niewiele się da zrobić. Tzn, dużo trzeba zrobić, żeby to jakoś wyglądało. Przykład- 3 i 4 zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ssDSC02799a.jpg (90,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ssDSC02871ff copy.jpg (76,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ssDSC02820.jpg (88,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSDSC02787a copy.jpg (93,8 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez ycnan
Czas edycji: 2010-12-03 o 17:36
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 17:35   #4833
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
A nie myślisz o odstawieniu piersi i podawaniu mm dla alergików? Wiem, że karmienie piersią jest ważne, ale czy warte aż takich przebojów? No i synka szkoda, takie krostki to chyba nic fajnego.
No wlasnie widzisz Ewa paradoks jest taki, ze jak dziecko ma alergie to sie karmi piersia jak najdluzej. Wiec wyboru nie mamy.

Co do DADY, to rewelacji nie ma, ale narzekac tez nie moge- uzywamy ich na zmiane z pampkami w ciagu dnia i daja rade- tzn kupa z nich przelatuje na plecy, tak jak w pampkach

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Niby tak, ale ubieram jej tego pampka i chcę wyjść na spacer a ona po 10 minutach ryczy bo ma mokro... i to już nie jest za fajne.
Natala ryczy jak ma mokro? Olek nawet z kupa wytrzyma ale nie za dlugo, hehe
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 18:01   #4834
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez aaannnnnnaaa Pokaż wiadomość
Nasze nocki to prawdziwa przeprawa przez mękę- Teo zasypia ok 20, potem pobudka o 23 i dalej już co 1,5 godziny
Od ok6 już jest ma maksa rozbudzony i tak z nim chodzę po domu nieprzytomna i blada
Jak czytam, że niektóre dzieciaki budzą się dwa razy to nie wierzę, że to kiedyś u nas nastąpi..
Ola zasypia ok. 20, potem karmienie ok. 1.30-2 a potem ok. 6. U was też z czasem pewnie będzie lepiej
Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Też to przerabiałam i dlatego już nie karmię, tylko odciągam.
Ale i przy butelce czasami stroi takie fochy.
nam się to zdarza na szczęście tylko sporadycznie

A nie myślisz o odstawieniu piersi i podawaniu mm dla alergików? Wiem, że karmienie piersią jest ważne, ale czy warte aż takich przebojów? No i synka szkoda, takie krostki to chyba nic fajnego.
przy skazie odstawianie od piersi to nie jest najlepszy pomysł. Oczywiście, jeżeli nie ma innego wyjścia to czasem trzeba, ale dla maluchów-alergików jest ważne, żeby długo być przy cycku

Dzisiaj w biedronce kupiłam Hagisy Premium w promocji 99 sztuk "3"-ek za 39 złotych. Cena dobra, ciekawe tylko jak sprawdzą się te pieluchy, bo jedynki były tragiczne i przeciekały.
może też wypróbuję? choć z 1 nie byłam zadowolona
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 18:09   #4835
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Niby tak, ale ubieram jej tego pampka i chcę wyjść na spacer a ona po 10 minutach ryczy bo ma mokro... i to już nie jest za fajne.
A u nas przy pompkach tych zielonych jest skóra wilgotna a zmieniam często.

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Mój tz wczoraj odkrył że juz nie karmię piersią
Ale spostrzegawczy Wy wogóle rozmawiacie?
A za wypicie piwka wbrew mężowi

Cytat:
Napisane przez calabria Pokaż wiadomość
t

[/COLOR]szczęśliwa-a moze to przez te kropelki bobotic bo o ile dobrze pamietam to pisalas ze zaczelas je podawac,ja tez malej daje dzis 3ci dzien i tez taka spokojniejsza jest hmm
No też o tym pomyślałam, bo jest spokojniejsza i mniej się pręży i mniej stęka. więcej guga i jest bardziej radosna.

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość

BRAKUJE MI DO KOLAZU ZDJEC, od dziewczyn kotre kojarze ze czasem sie udzielaja!
No właśnie ciekawe co u Lenki i Ray- bo gdzieś znikły.

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
No wlasnie widzisz Ewa paradoks jest taki, ze jak dziecko ma alergie to sie karmi piersia jak najdluzej. Wiec wyboru nie mamy.
A tego to nie wiedziałam
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 18:12   #4836
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Eee to ty też krajanka moja dobrze wiedzieć że ten cud-ośrodek to w Mikołowie...w razie czego to z Katowic jakoś się dojedzie...
ano ja tyszanka jestem ale syn już katowiczanin bo tam urodzony ale co tam będzie tyszaninem z zamieszkania

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za pocieszenie, już mi lepiej. Taki miałam jakiś kryzysik mały i musiałam się wygadać. No i pociesza mnie, że wasze dzieci też jeszcze nie podejmują prób, bo jak zaczynam Tymka z Aśką Bordowej porównywać, to czarno w oczach mi się robi No nic, musimy po prostu chwilę dłużej poczekać, a ja musze przestać być niecierpliwa. Dzięki jeszcze raz
jak mamy porównywać to wiesz mój 2 tygodniowy wówczas syn obracał się z brzucha na plecy bo tak się wkurzał że leży na brzuchu, a cudna pani położna mówiła ooo jak dobrze jaki on silny zamiast kretynka powiedzieć mi że to patologiczny objaw...
więc ja skończyłam czytać że dziecko powinno potrafić, a jak mnie ktoś wkurzy mówiąc że jego dziecko już to i to potrafi a mój Pat nie.. to ja mu powiem że ja potrafię.... i rzucę kilka ciekawych rzeczy i zapytam czy szanowna mamusia też czy jest może opóźniona
ale jestem dziś cięta..

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
JUż podaję:
4-6 miesiąc początek obrotu z pleców na bok
6 skoordynowany obrót z pleców na brzuch

4-5 miesiąc chwytanie zabawek w lini pośrodkowej ciała ( czyli np. jak zabawka leży na brzuszku )
Z brzucha na plecy jest łatwiejszy ,bo jest on z "podbicia" i może być już wcześniej
Jeszcze Pomi co do tego odruchu mrugania, to występuje on po 3 miesiącu, a patologiczne jest jesli nie wystąpi po 5, u nas już występuje od paru tygodni, czyli jak widać co dziecko to inaczej

to jest wszystko wg Vojty
ooo czyli mój syn też ma jeszcze czas na obracanie, przeca on zaczyna jutro 5 mce,
dziękuję ci dobra kobieto po raz kolejny podnosisz mnie na duchu, mimo wszystko

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Mój tz wczoraj odkrył że juz nie karmię piersią
spostrzegawczy chłopina..przeciez nie przystawiam młodego do cyca juz jakieś 2 tygodnie
Wyciągnełam sobie reds'a ( dzieci juz spały) i otwietram a tz do mnie
-to juz nie karmisz???
ja na to:
- ze nie
A ten do mnie że ok, ale mi "jako matce"...NIE WYPADA!! piwa pić
hehe..taaa..po rocznej dyspenzie nie wolno mi piwa wypic..
no bo ja juz taka stara łupa jestem i ma tylko pieluchy zmieniać i obiady męzowi gotować..:brzyda l:

A jemu" jako ojcu" wolno pić na umur, bo bo przecież urodzenie syna opija za każdym razem

No nic.piwko i tak wypiłam
ale on spostrzegawczy...

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
No ta mi sie podoba! Bez ukrecania łebków


ycnan
czekam
a tammm nie ma to jak hardcore
niech się dziecko uczy że świat jest brutalny




była u mnie teściowa, spóźniła się godzine, pogadała głupoty wku......iła mnie na maksa i poszła... miodzio... walła takimi tekstami że szok
mąż ją do nas od miesiąca zapraszał a ona nic, więc to olaliśmy i tam też nie chodziliśmy bo po co... i wczoraj napisał jej sms że patryk się go dziś zapytał czy ma jedną babcie tylko... no i dziś raczyła przyjść....
posiedziała aż 20 minut a rozwścieczyła mnie jak mało kiedy..
nie ma to jak cudownie rozpoczęty weekend...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2010-12-03 o 18:22
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 18:42   #4837
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Pomidora - też jestem bardzo zadowolona z tej wizyty Może Wy poszukajcie u Was takiego dobrego specjalisty-neonatologa, który Obejrzy Waszego Tymka? Rozumiem, że się dołujesz. Ja jak naokoło słyszę np. o zabarwieniu skóry małego (bywa taka sina, jakby było mu zimno) i od każdego czy byliśmy u kardiologa to mimo, że byliśmy i miał echo to zaczynam świrować. Synek układał główkę na prawo, a teraz mu się odmieniło i w większości na lewo, teraz na huśtawce się buja i też główka na lewo... Oszaleć można...

Zuziczka - skoro synek się nie męczy z powodu tego braku kupki to jest ok. Mój trzaska 4-6 dziennie, ale pewnie może sie to zmienić i też to będzie fizjologia

kaska1980 - ja też umówiłam nas na szczepienie 09.12 ale wtedy tylko wzw.B mały dostanie.
Zmiany skazy białkowej u nas są na policzkach - czerwone chropowate i wysuszone, a na początku wyglądało to jak potówki. Pediatra wypisała nam 2 kremy- Protektin i Ruticelit firmy Energy. Biorę też kropelki FytoMineral tej firmy. To te kosmetyki http://www.aquavitae.com.pl/search.p...=pol&counter=1
To sie stosuje tzw.strefami tzn.zielony krem - głowa, brzuch, nóżki, a różowy głowa i rączki. Ja stosuję na twarz - na początku nakładam zielony krem, a za chwile różowy, ale kolejnosc jest nieistotna

Neonatolog powiedział, że można to smarować Lipobase (maść-krem)
Ciemieniucha też nam się ostatnio pojawiła, a myślałam, że jak na początku nie ma to już nie będzie. Posmarowałam oliwka, umylam główkę szamponem w piance Mustela (podobno pomaga na takie zmiany skórne) i zobaczymy czy będzie lepiej, bo już sie taka skorupka zrobiła, żółte łuski na czerwonych plamkach. Ważne, żeby po umyciu główki wyczesać te zmiany

martucha - fajny dr to pan a nie pani le najważniejsze, że podobno to świetny specjalista i nas uspokoił. Jednak musimy powtórzyć usg przezciemiączkowe jak mały skończy 3 m-ce i modlę się, aby wyszło w porządku.
Przykro mi, że nie karmisz już cycem
Moja teściowa wyjechała na 3 tyg.i mam spokój, bo wcześniej to np.podczas trzymania małego na ramieniu do odbicia to słyszałam, że może go niżej weź, a jak leżał na brzuchu to że on sie biedny męczy, gdzie każdy lekarz i rehabilitant każe nam go kłaść jak najczęściej... brrrr

cellaris, naked - nie ma za co. Fajnie, że te inf. komuś się przydadzą

ninaad, szczęśliwa - pan dr trochę nas uspokoił i mówił, żeby podchodzić do wszystkiego na spokojnie. Bo po rewelacjach dot. szczepień oraz z jednej strony inf. że mały ma wzmożone napięcie, z innej strony usłyszeliśmy że obniżone, a z jeszcze innej, że wykazuje asymetrie jakąs tam to już mi się wyć chciało, a tż to był wkurzony na maksa na tych wszystkich lekarzy....
Co do skazy białkowej to na początku pojawia się zazwyczaj na twarzy, na policzkach, a może później wystąpić takimi pasami przy uszach i wzdłuż brody, a chyba ok.3 m-ca życia dziecka na rękach. Chyba, że coś pokręciłam, bo tyle inf. wtedy uzyskalismy że mogłam

Zuziczka - fajna przypowieść ale wiadomo, że każda z nas porównuje... ale trzeba to brać na chłodno. Ten lekarz mówił, żeby czytać co w danym m-cu dziecko powinno umieć i w nast. m-cu żeby wypatrywać tych rzeczy a jak coś nas niepokoi to zadzwonic do niego lub przyjechac i wyjasnimy wszystko, ale zazwyczaj jest wszystko w porządku,a rodzicom się wydaje że nie jest....

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Taką huśtawkę dostał nasz maluszek z okazji chrztu
http://allegro.pl/bright-starts-hust...336717054.html

i zamówiłam mu też czapę, szalik i rękawiczki, niebieskie:
http://allegro.pl/czapeczka-rekawicz...334222925.html

Teraz tylko w wolnej chwili robię zakupy na allegro, na nomalne nie ma chęci i czasu
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 18:59   #4838
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Dziewczyny HELP-
czy ktoras z Was podawala Fenistil w kroplach?

Kupilam, bo Olo sie drapie, ale na ulotce jest, ze tylko lekarz decyduje o podawaniu u dziecka ponizej roku. I dupa blada.

A wiem na pewno, ze ktoras z was podawala (dlatego kupilam) czy pediatra to zalecal?

Martucha- opowiadaj to sie wszystkie wyzyjemy na tesciowce!
Majka- fajnie,ze lekarz WAm podpasowal Czemu Maly w ogole dostal 1punkt ?
Ninaad- zaczynam na serio podejrzewac AZS u Ola. Dieta leci ponad 6ty tydzien i efektow nie widac (pewnie bedzie widac, jak mi zeby wylecą )
Ewa- no niestety, mleko mamusi najlepsze na alergie.
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 18:59   #4839
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Nie mam olejku, a wioche mi zawaliło i nawet nie ma jak do apteki jechać
Narazie mam spirytus na waciku w uchu
Może pomoże.
A jak nie to zaaplikuj doustnie

Cytat:
Mój tz wczoraj odkrył że juz nie karmię piersią
spostrzegawczy chłopina..przeciez nie przystawiam młodego do cyca juz jakieś 2 tygodnie
No to faktycznie.
Ale mój czasem np. widzi jakąś bluzkę i pyta "nowa" a bluzka ma dajmy na to 2 lata i już z 10 razy gdzieś w niej byłam...

Z tym piwem to ja bym go wyśmiała na twoim miejscu

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
No ta mi sie podoba! Bez ukrecania łebków
Ja w ogóle o ukręcaniu łepka dopiero od was się dowiedziałam

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Aparat mam kiepski, światło też, więc niewiele się da zrobić. Tzn, dużo trzeba zrobić, żeby to jakoś wyglądało. Przykład- 3 i 4 zdjęcie.
Ale za to jakie miny twoje dziecię potrafi robić

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Natala ryczy jak ma mokro? Olek nawet z kupa wytrzyma ale nie za dlugo, hehe
Moje dziecko to w ogóle ma wysokie wymagania - musi być sucho, brzuszek pełny, dzieciaczek wyspany itd. i wtedy może się z nami integrować, inaczej to ryczy względnie pyskuje po swojemu

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
była u mnie teściowa(...)
Bo dobrze babina robiła, że nie przychodzi to sobie ją na siłę sprowadziłaś - sama sobie jesteś winna
A tak na serio to współczuję
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 19:10   #4840
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Zapomnialam wkleic (glownie dla dziewczyn dzieciaczkow, co maja problemy ze skora)

http://www.latopic.pl/probiotyki_a_alergia

Jest nowy probiotyk na rynku i zamierzam go upolowac. Dzis o nim troche w necie szperalam.
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 19:13   #4841
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Majka232-hustawka suuuuper, zestaw zimowy piękny

Co do porównań dzieci to dla kazdej mamusi jej dziecko jest najpiękniejsze,najwspania lsze!Tak jak moje dla Mnie nie ma co porownywac

Dziewczyny dziś odciągłam mleko i stoi w lodówce,czy jak tż poda jej rano(bo mam wyjazd) będzie dobre??Ile może stać w lodówce?

mój tż też spostrzegawczy jest heee załoze coś a on że nowe a to ma sto lat

martucha-dobrze że moja taka nie jest przyjdzie raz góra 2 na tydzien ale nie wtrąca się i mnie nie wkur***.Tż wczoraj dzwoni do mnie i mówi że zadzwoni po mame czyli moją tesciową żeby przyszła na fasolke wyzwałam go mówiąc że nie mam ochoty siedzieć i gadac!Jak on jest to niech przyłazi ale jak sama jestem z Amelką to nie za bardzo mi sie chce z nią siedzieć .


Moja Amelka nie spałacały dzień dzisiajwykąpana,zjadła butli 80ml i jak narazie spi ciekawe dokąd,jak to mozliwe że dziecko cały dzien nie chcioało spac hmmm

gabisun- też mam Huggiesy kupiła tesciowa w biedronce 99 sztuk w promocji nie wiem jak sie przyjmią bo kupiła 3jak dziecko musi mieć 1 myslałam że padne będą na póżniej bo ona myslała że waży już 5 kg

Musze sie pochwalić że 29 listopada igraszkowałam już z mężem po 4 tygodniach od porodu
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 19:30   #4842
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
JUż podaję:
4-6 miesiąc początek obrotu z pleców na bok
6 skoordynowany obrót z pleców na brzuch

4-5 miesiąc chwytanie zabawek w lini pośrodkowej ciała ( czyli np. jak zabawka leży na brzuszku )
Z brzucha na plecy jest łatwiejszy ,bo jest on z "podbicia" i może być już wcześniej
Jeszcze Pomi co do tego odruchu mrugania, to występuje on po 3 miesiącu, a patologiczne jest jesli nie wystąpi po 5, u nas już występuje od paru tygodni, czyli jak widać co dziecko to inaczej

to jest wszystko wg Vojty
Oj dzięki Ci wielkie Dobra Kobieto Czyli Martuchna ma jeszcze czas...

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Kurcze..ile kup robia dzieciaki na mm na dobe?? Bo mój juz 4 dziś wali Ale konsystencja i kolor niby ok
U nas przy bebilonie było 7!!!, przy Nanie 0 (zaparcia), teraz przy humanie 2 (jedna rano i jedna wieczorem)

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Musze sie pochwalić że 29 listopada igraszkowałam już z mężem po 4 tygodniach od porodu
No i mam nadzieję,że fajnie było
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 19:35   #4843
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Wiecie co, ja to powinnam przestać po prostu czytać te wszystkie kalendarze rozwoju. Bo jak czytam "Twoje dziecko umie już..." to od razu w myślach wybucha "Gówno, nie umie i co?!" Nic, opanuję się i będzie dobrze. Ja po prostu przewrażliwiona jestem przez tę rehabilitację i tyle. Ale mam nadzieję, że mi się unormuje
, ja wiem, że ty nie po to piszesz, ale porównywanie jest nieuniknione zresztą się nie przejmuj, bo większość tych rzeczy ja i tak z netu biorę - głupia sama się napędza
ja tam czytam, ale podchodze z dystansem wzięłam sobie bardzo do serca że rzadko które dziecko rozwija się książkowo i że jeśli czegoś jeszcze nie potrafi, to nie znaczy, że jest opóźniony

codzienie ćwiczę, bawimy się i codzinnie widzę, że jest "mądrzejszy", poszerza zasób "słownictwa" i to mi starczy.

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
A ja teraz bardzo grzesze-KAWA ANATOL I CIACHAAAA mała chyba w nocy dostanie krętka
hmm niekoniecznie, ja na poczatku omijałam wszystko z proszkiem do pieczenia, za to pochłaniałam ciasta drożdżowe z jabłaki, drożdzówki

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
JUż podaję:
4-6 miesiąc początek obrotu z pleców na bok
6 skoordynowany obrót z pleców na brzuch

4-5 miesiąc chwytanie zabawek w lini pośrodkowej ciała ( czyli np. jak zabawka leży na brzuszku )
ach Ty nasz rozwojowy expercie

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Mój tz wczoraj odkrył że juz nie karmię piersią
spostrzegawczy chłopina..przeciez nie przystawiam młodego do cyca juz jakieś 2 tygodnie
Wyciągnełam sobie reds'a ( dzieci juz spały) i otwietram a tz do mnie
-to juz nie karmisz???
ja na to:
- ze nie
A ten do mnie że ok, ale mi "jako matce"...NIE WYPADA!! piwa pić
hehe..taaa..po rocznej dyspenzie nie wolno mi piwa wypic..
no bo ja juz taka stara łupa jestem i ma tylko pieluchy zmieniać i obiady męzowi gotować..:brzyda l:

A jemu" jako ojcu" wolno pić na umur, bo bo przecież urodzenie syna opija za każdym razem

No nic.piwko i tak wypiłam
ach z dziadami...
za to piwko
chociaż z drugiej strony to myślałam jak to będzie już wiosną, latem kiedy zacznę wychodzić czasem na "babskie wieczory" w pubie, ale nie wiem czy skusze się na piwko, bo ja po 2 warkach strong to już sie ciszyłam sama do siebie i co, taka wstawiona miałabym do dziecka wrócić w domu to oczywiście co innego

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
OAparat mam kiepski, światło też, więc niewiele się da zrobić. Tzn, dużo trzeba zrobić, żeby to jakoś wyglądało. Przykład- 3 i 4 zdjęcie.
zdjęcie 2
uwielbiam ten Wasz boryskowy pyszczek
normalnie do schrupania
wszystkie wątekowe maluchy są piekne, ale Wasze dziecko wyjątkowo przypadło mi do gustu

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
była u mnie teściowa, spóźniła się godzine, pogadała głupoty wku......iła mnie na maksa i poszła... miodzio...
na całe szczęście szybko sobie poszła

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś odciągłam mleko i stoi w lodówce,czy jak tż poda jej rano(bo mam wyjazd) będzie dobre??Ile może stać w lodówce?
Musze sie pochwalić że 29 listopada igraszkowałam już z mężem po 4 tygodniach od porodu
jutro spokojnie będzie zdatne do spożycia. Niby można do 3 dni trzymac ale ja staram się podawać w ciągu doby od odciągnięcia
no i za igraszki
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 19:37   #4844
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
była u mnie teściowa, spóźniła się godzine, pogadała głupoty wku......iła mnie na maksa i poszła...
a nie od tego są teściowe?
Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Pomidora - też jestem bardzo zadowolona z tej wizyty Może Wy poszukajcie u Was takiego dobrego specjalisty-neonatologa, który Obejrzy Waszego Tymka? Rozumiem, że się dołujesz. Ja jak naokoło słyszę np. o zabarwieniu skóry małego (bywa taka sina, jakby było mu zimno) i od każdego czy byliśmy u kardiologa to mimo, że byliśmy i miał echo to zaczynam świrować.
Ola też ma podobnie; marmurkowa cera, jak się zaczyna złościć to sinieje jej pół twarzy. EKG wyszło ok, saturacja 100%, usg też ok- kardiolog powiedział, że w takim razie taki jej urok

Zmiany skazy białkowej u nas są na policzkach - czerwone chropowate i wysuszone, a na początku wyglądało to jak potówki. Pediatra wypisała nam 2 kremy- Protektin i Ruticelit firmy Energy. Biorę też kropelki FytoMineral tej firmy. To te kosmetyki http://www.aquavitae.com.pl/search.p...=pol&counter=1
To sie stosuje tzw.strefami tzn.zielony krem - głowa, brzuch, nóżki, a różowy głowa i rączki. Ja stosuję na twarz - na początku nakładam zielony krem, a za chwile różowy, ale kolejnosc jest nieistotna
no ciekawa jestem czy to coś pomoże- tak patrząc na skład i teksty typu "Wpływa przede wszystkim na kanał energetyczny serca, śledziony, trzustki, jelita grubego, wątroby i nerek. " jakoś do mnie nie przemawia. No i ta cena... Ale mam nadzieję, że pomorze. Ja sporadycznie używam Locoid (też nie jest to najlepsze wyjście, ale z braku laku...)
Neonatolog powiedział, że można to smarować Lipobase (maść-krem)
Ciemieniucha też nam się ostatnio pojawiła, a myślałam, że jak na początku nie ma to już nie będzie. Posmarowałam oliwka, umylam główkę szamponem w piance Mustela (podobno pomaga na takie zmiany skórne) i zobaczymy czy będzie lepiej, bo już sie taka skorupka zrobiła, żółte łuski na czerwonych plamkach. Ważne, żeby po umyciu główki wyczesać te zmiany
nasz pediatra mówi, że nasilona ciemieniucha (u nas też była taka skorupa) prawdopodobnie jest u Oli związana ze skazą. Aha- i u dzieci skazowych częściej pojawiają się problemy typu pieluszkowe zapalenie skóry, więc trzeba na to zwracać uwagę
ninaad, szczęśliwa - pan dr trochę nas uspokoił i mówił, żeby podchodzić do wszystkiego na spokojnie. Bo po rewelacjach dot. szczepień oraz z jednej strony inf. że mały ma wzmożone napięcie, z innej strony usłyszeliśmy że obniżone, a z jeszcze innej, że wykazuje asymetrie jakąs tam to już mi się wyć chciało, a tż to był wkurzony na maksa na tych wszystkich lekarzy....
Co do skazy białkowej to na początku pojawia się zazwyczaj na twarzy, na policzkach, a może później wystąpić takimi pasami przy uszach i wzdłuż brody, a chyba ok.3 m-ca życia dziecka na rękach. Chyba, że coś pokręciłam, bo tyle inf. wtedy uzyskalismy że mogłam
no tak to mniej więcej u nas wyglądało. Najpierw czoło i poliki, potem boki twarzy i uszy a ostatnio ramionka. No i do tego robią się takie jakby ranki przypominające obtarcia- na szyi, rączkach i stópkach- w przegubach, załamaniach skóry. Ale od 2-3 dni jest w miarę ok (odpukać)

Teraz tylko w wolnej chwili robię zakupy na allegro, na nomalne nie ma chęci i czasu
ja też wszystko ostatnio zamawiałam przez internet- i prezenty świąteczne, i inne zakupy- ostatnie rzeczy wczoraj. Mam nadzieję, że wszystko zdąży dotrzeć do świąt
Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny HELP-
czy ktoras z Was podawala Fenistil w kroplach?

Kupilam, bo Olo sie drapie, ale na ulotce jest, ze tylko lekarz decyduje o podawaniu u dziecka ponizej roku. I dupa blada.
mnie pediatra poleciła na swędzenie skóry u Oli. Kazała dawać po 5 kropelek 3 razy dziennie. Dawałam przez kilka dni i szczerze mówiąc nie wiem czy pomogło. Potem dawałam czasami na noc jak Ola miała nasilone objawy. Skutkiem ubocznym tych kropelek jest m.in. to, że (szczególnie na początku stosowania) dzieci mogą być bardziej senne- mnie to akurat było na rękę, bo Ola przestała się drzeć i ładnie spała Teraz już nie stosuję fenistilu
Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś odciągłam mleko i stoi w lodówce,czy jak tż poda jej rano(bo mam wyjazd) będzie dobre??Ile może stać w lodówce?
ok 48 godzin (oczywiście takie 'nieruszane'- tzn jeśli maluch nie pił z butelki, w której jest mleko) - oczywiście przed podaniem dziecku dobrze sprawdzić czy nie skwaśniało
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 19:37   #4845
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

no to mówie

ehsss nie ja ją sobie sprowadziłam klarissko a mąż, bo jakby nie patrzeć jest babcią i fajnie by było jakby Pat ją chociaż kojarzył bo hmm nie chcemy żeby na chrzcinach zareagował na nią płaczem...

no ale ona wiecznie nie ma czasu jest zajęta albo ma daleko (10 minut na nogach) itd.. mąż się wkurza no wcale mu sie nie dziwie... i w końcu wczoraj z głupa jej napisał tego sms, no i przyszła dziś..

no i powiedzieliśmy (chociaż żałuje) że pat ma to napięcie mięśni i skwitowała to tak że jesteśmy paranoicy, kiedyś takich chorób nie było no i cytuję "naiwnie daliśmy się naciągnąć lekarzom na badania" i że "napychamy im kieszenie"
a potem że mamy to zostawić i pozwolić dziecku rozwijać się tak jak chce, bo dziecko wie najlepiej...

a jak Pat się zaczął cieszyć jak go wzięła na ręce, (no standardowo póki co uśmiecha się do wszystkich którzy uśmiechają się do niego) to powiedziała (niby do niego) że "rodzice robią larmo jakby nie wiem co się stało a ty pięknie babcie rozpoznajesz"

to mąż jej dowalił czymś w stylu no masz racje poznaje więc możesz już iść bo pewnie nie masz czasu, a skoro pat się babci jeszcze nie boi to ja nie zatrzymuje bo ja się nie stęskniłem

no to poszła....

miło....
a w niedziele urodziny teścia i musimy się tam pokazać......
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2010-12-03 o 19:39
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 19:54   #4846
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś odciągłam mleko i stoi w lodówce,czy jak tż poda jej rano(bo mam wyjazd) będzie dobre??Ile może stać w lodówce?
Spokojnie możesz podawać do 48h.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
ehsss nie ja ją sobie sprowadziłam klarissko a mąż, bo jakby nie patrzeć jest babcią i fajnie by było jakby Pat ją chociaż kojarzył bo hmm nie chcemy żeby na chrzcinach zareagował na nią płaczem...
Wiem, wiem
Na teściową nic nie poradzisz takie życie.

A mnie od kilku dni boli w prawej piersi tak jakby w środku gruczołu, taki dziwny, kujący ból... nie mam pojęcia co to może być. Nie dosyć, że borykam się z brakiem pokarmu (tzn. już się polepszyło, teraz pokarmu mam więcej) to jeszcze mnie boli... miała któraś coś takiego? I boli tak tylko jedna pierś.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:04   #4847
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Oj dzięki Ci wielkie Dobra Kobieto Czyli Martuchna ma jeszcze czas...


U nas przy bebilonie było 7!!!, przy Nanie 0 (zaparcia), teraz przy humanie 2 (jedna rano i jedna wieczorem)



No i mam nadzieję,że fajnie było
pewnie że fajnie z początku się bałam o to że się coś rozerwie heee ale chwile tak miałam potem jazdaaaaaa

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

martucha- nie złe zióło z tej twojej tesciowej
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:05   #4848
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
pewnie że fajnie z początku się bałam o to że się coś rozerwie heee ale chwile tak miałam potem jazdaaaaaa
A nie bałaś się, że za wcześnie?

Ja odczekałam te przepisowe 6 tygodni, dokładnie ostatniego dnia 6 tygodnia poszłam do lekarza i dopiero jak usłyszałam, że wszystko ok, to wróciłam do domu z radosną nowiną
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:18   #4849
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Ale miałam jazde Mały płakał 2 H nie wiem czemu Nie chciał ssać cycka, nie chciał butli nie chciał smoczka Nosiłam go tułałam i nic Ale nei prężył sie tylko płakał wiec mam nadzieje że to nie początek kolki Obstawiam przejedzenie bo dziś co godzina chciał do cyca Potem i sporo ulał i się zaczęło Na szczęściu usnął A ja też jestem taka głupi ai zapominam o piciu ostatnio i cyce mi maleją i pokarmu coraz mniej I teraz nadrabiam

Pisecie że tylko 48h w lodówce mleko można trzymać????? Mi mówili w szpitalu że w lodówce 3-4 dni a w temperaturze pokojowej 10 h w zamrażalniku to baaardzo długooo
http://www.babyboom.pl/ciaza/karmien...ty_pokarm.html
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 20:23   #4850
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
U nas przy bebilonie było 7!!!, przy Nanie 0 (zaparcia), teraz przy humanie 2 (jedna rano i jedna wieczorem)
ja mam nan PRO i duzo kupek jest

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
aaneczka.... na ja Cie nie pozaje i bardzo dobrze! Masz absolutna racje! Nam sie tez od zycia cos nalezy!
otóz to
ja własni dzięki forum i WAM z wsiowej babki stałam sie pewną siebie kobietą

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość


ach z dziadami...
za to piwko
chociaż z drugiej strony to myślałam jak to będzie już wiosną, latem kiedy zacznę wychodzić czasem na "babskie wieczory" w pubie, ale nie wiem czy skusze się na piwko, bo ja po 2 warkach strong to już sie ciszyłam sama do siebie i co, taka wstawiona miałabym do dziecka wrócić w domu to oczywiście co innego

ja po 2 mocnych to bym nie pamietała własnego imienia
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:26   #4851
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

martuchna kochana wez sie starym babskiem nie przejmuj. My swojej tez postanowilismy nic wiecej o Nadii nie mowic jak tylko to ze czuje sie swietnie. Bo jak powiedzielismy ze Nadia robi kupe raz na 5 dni, to stwierdzila ze sie zle nia zajmujemy! moze nie doslownie ale wynikalo to ewidentnie z jej wypowiedzi.
tesciowe... od nich trza sie po prostu trzymac z daleka lub ograniczac konakt do minum. a jesli sie martwicie ze Patryk moze reagowac placzem na jej widok, to doplinujcie zeby babcia spedzala duzo czasu z wnuczkiem, ale bez Was, np podrzucajcie jej Patryka a sami idzcie sobie do kina albo na piweczko, bo teraz juz mozesz... szczesciaro
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:43   #4852
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A nie bałaś się, że za wcześnie?

Ja odczekałam te przepisowe 6 tygodni, dokładnie ostatniego dnia 6 tygodnia poszłam do lekarza i dopiero jak usłyszałam, że wszystko ok, to wróciłam do domu z radosną nowiną
bylam u ginA 18stego i mówi ze wszystko dobrze i za 2 tygodnie moge poszalec czyli 3ego ale wyszło tak spontanicznie 29ego i nie załuje bo wszystko dobrze
Bałąm się z początku,ale delikatnie i poszło ....
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:43   #4853
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość

była u mnie teściowa, spóźniła się godzine, pogadała głupoty wku......iła mnie na maksa i poszła... miodzio...
no to współczuję wizyty eh te teściowe, moja też raczy mnie dobrymi radami, ale widze, że stara się gryźć w język, no i widzimy się raz na 2 tygodnie więc jakoś dajemy radę.

Ale fakt faktem, ze tamto pokolenie może nie rozumieć naszych trosk związanych z rozwojem dzieci. Oni nie mieli takiej wiedzy jaką dzisiaj ma przeciętna mama. My mamy dostęp do internetu, literatury i jesteśmy lepiej wykształcone- chyba najlepiej jest za dużo nie mówić

Moi rodzice i teście to też panikują, a mnie to dobija jak np. rozmawiam z mamą przez telefon, Dagmara zapłacze a ona panika :"ojej a czemu płacze, ojej dobra zajmij sie nią, juz Ci nie przeszkadzam....". Ja spokojnie mówię "mamo dzieci płaczą i jest to normalne, wychowałaś trójkę i nie pamiętasz?" a ona na to, że nie

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A mnie od kilku dni boli w prawej piersi tak jakby w środku gruczołu, taki dziwny, kujący ból... nie mam pojęcia co to może być.
Miałam tak przez pierwszy miesiąc, ale u mnie wynikało to z tego, że mnie położne w szpitalu wyściskały przy próbach karmienia i miałam siniaki. Położna która odwiedzała mnie w domu podejrzewała jakieś uszkodzenia kanalików i miałam iść na prześwietlenie po połogu, ale samo przeszło.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:48   #4854
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Ale miałam jazde Mały płakał 2 H nie wiem czemu Nie chciał ssać cycka, nie chciał butli nie chciał smoczka Nosiłam go tułałam i nic Ale nei prężył sie tylko płakał wiec mam nadzieje że to nie początek kolki Obstawiam przejedzenie bo dziś co godzina chciał do cyca Potem i sporo ulał i się zaczęło Na szczęściu usnął A ja też jestem taka głupi ai zapominam o piciu ostatnio i cyce mi maleją i pokarmu coraz mniej I teraz nadrabiam

Pisecie że tylko 48h w lodówce mleko można trzymać????? Mi mówili w szpitalu że w lodówce 3-4 dni a w temperaturze pokojowej 10 h w zamrażalniku to baaardzo długooo
http://www.babyboom.pl/ciaza/karmien...ty_pokarm.html
miałam taka jazde w niedziele ale nie 2h tylko 7hale moja była głodna,taki miał dzien poprostu wazne że mineło gdyby nie przestało to masuj brzusio , cwicz nozkami na przewijaku a najlepiej działa na moją jak ją przytule ona na brzusiu swoim lezy u mnie na piersiach ma jak w raju

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Szczęśliwa-to samo moja mamuska jak kwiknie Ami to ta już na baczności stoi nad łózeczkiem:hahaha : a ja mówie żeby siadła , to siądzie Ami kwiknie głośniej ona znów stoi ,patrzy itp
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:49   #4855
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Ninaad- dzieki za odpowiedz. Co prawda dzis juz za pozno, bo Olo sobie wlasnie zasypia w lozeczku, ale podam mu jutro. Caly jest podrapany na buzce, mimo ze pazurki obcinam mu co dwa dni ostatnio.

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
no to mówie
alez Babol z tej twojej tesciowej dobrze, ze rzadko do was przychodzi
Mszu ma racje, podrzucajcie jej Pata i tyle, a sami w tany na miasto!
Moja tesciowka, mimo, ze dobrze zyjemy, rzadko dzwoni. A jak jestesmy u nich (tez rzadko bo to daleko) to tesc jest bardziej zaaferowany wnukiem - nosi go, gada do niego, wozi na spacer
Ale byla kiedys przez jeden weekend nam pogotowac i jestem wdzieczna.
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:50   #4856
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Ale miałam jazde Mały płakał 2 H nie wiem czemu Nie chciał ssać cycka, nie chciał butli nie chciał smoczka Nosiłam go tułałam i nic Ale nei prężył sie tylko płakał wiec mam nadzieje że to nie początek kolki Obstawiam przejedzenie bo dziś co godzina chciał do cyca Potem i sporo ulał i się zaczęło Na szczęściu usnął A ja też jestem taka głupi ai zapominam o piciu ostatnio i cyce mi maleją i pokarmu coraz mniej I teraz nadrabiam

Pisecie że tylko 48h w lodówce mleko można trzymać????? Mi mówili w szpitalu że w lodówce 3-4 dni a w temperaturze pokojowej 10 h w zamrażalniku to baaardzo długooo
http://www.babyboom.pl/ciaza/karmien...ty_pokarm.html
o jakim piciu zapomniałas????
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 20:51   #4857
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

hej ja na chwile co zamierzałam odpisać alarm synusia
wiec wybaczcie nie bede ctytowac i co pamietam odpisuje

ja jak wiecie pampki uzywam na noc,spacery i tak dady używałam i 2 te najmniejsze przeciekały i twarde były,lepsze wtedy papmersy były,ale jak już jesteśmy na 3 to są miękkie,ale jednak pampers to pampers,ale są chłonniejsze i nie ma uczucia wilgoci jak w tych najmniejszych dada czy w pampersie i tu miele zaskoczona byłam

każde dzieciatko swoim tempem sie rozwija nie czytajcie ksiazkowo jak bo zwarjujecie dajcie czas
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 21:16   #4858
calabria
Raczkowanie
 
Avatar calabria
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

fajna promocja w rossmanie kupilam 82szt.pampers active baby za 39.99
__________________
PATRYCJA NADIA 13.09.2010

https://wizaz.pl/akcje/rossmann/ross...il-312530.html
Prosimy o głos
calabria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 22:26   #4859
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

martucha84, no, muszę przyznać, że teściową to masz za******ą
Jednak dobrze, że nie ma czasu zajrzeć do wnuka
Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Taką huśtawkę dostał nasz maluszek z okazji chrztu
http://allegro.pl/bright-starts-hust...336717054.html
Świetna

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ale za to jakie miny twoje dziecię potrafi robić
Ano, potrafi Cudaczek mały

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
zdjęcie 2
uwielbiam ten Wasz boryskowy pyszczek
normalnie do schrupania
wszystkie wątekowe maluchy są piekne, ale Wasze dziecko wyjątkowo przypadło mi do gustu
Hehe Miło mi to czytać Dziękuję Staraliśmy się
Co do alkoholu, to ja ostatnio wypiłam pół szklanki wina grzanego i byłam lekko... zgrzana tzn, poczułam działanie. Zrobiłam się ekologiczna, bo dawniej mogłam całą butlę sama wieczorkiem pochłonąć, jak w domu zimno było
Cytat:
Napisane przez calabria Pokaż wiadomość
fajna promocja w rossmanie kupilam 82szt.pampers active baby za 39.99
O... Jutro będę to zerknę na pewno. Dzięki za info

Kładę się spać, tzn. czekać aż Borysek przyśnie bo na razie mu to kiepsko idzie
Dobrej nocki i miłego weekendu, bo nie wiem, czy zajrzę.

P.S.: gabisun, na wypadek, gdybym jutro nie miała czasu - dla Kini za pełne 3msce
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 23:12   #4860
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy :

Uff, udalo mi sie dostac tutaj.
mszu - wrzucam zdjecia
Wiecej napisze i nadrobie jutro
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1049.jpg (114,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1040.jpg (106,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1047.jpg (112,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Stopka.jpg (50,5 KB, 11 załadowań)
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.