Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2 - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-16, 06:58   #1351
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
zdrówka wszystkim.
my na 12.30 do pediatry z Ewą, bo katar ma paskudny i zaczęła kaszleć, mimo stosowania domowych środków nie polepsza się. wezmę ze sobą Przemka, u niego dalej katar, raz się leje, innym razem furczy i charczy. jeśli mi go przyjmie, to dobrze, a nie (bo nie rejestrowałam rano), to małż z nim pospaceruje pod ośrodkiem.

relacja z basenu:
generalnie Przemo zadowolony, choć odrobinkę przytłoczony hałasem, nowym miejscem, płaczem innych dzieci, ilością osób. nie przepada za ćwiczeniami na plecach, wtedy marudził, ale szybko dawał się zagadać i odwrócić uwagę.
a teraz tak w skrócie ćwiczenia jakie były, nie wiem, czy zapamiętałam wszystkie, ale trochę napiszę:
- na początku dzieci siedziały na kolanach u rodzica, na brzegu basenu, rodzic polewa dziecko wodą z konewki
- po wstępnym oswojeniu rodzice siadali na dnie, plecami opierając się o ścianę basenu i zanurzali dzieciaki, trzymając je pod pachami wykonywali takie jakby małe podskoki
- zabawy z piłkami kolczatkami - zanurzanie ich, żeby wyskakiwały z wody z lekkim chlapnięciem
- instruktor cały czas kazał mówić do dzieci, obserwować ich reakcje, chwalić
- pływanie na brzuszku (chwyt będzie niżej na fotce widoczny), ruchy od siebie, do siebie, całus dla dziecka
- podobne ćwiczenie na pleckach
- dzieci stojące lub trzymane przy brzegu, zabawa w chlapanie na macie, z zabawkami lub bez
- powrót do "pływania" na brzuszku, oprócz ruchów od-do wprowadzenie pływania po zakrętach, robienie takich jakby esów-floresów dzieckiem w wodzie, zbliżanie do dziecka pływającego obok
- podobnie na pleckach
- w pozycji na pleckach zbliżanie dziecka do ściany, żeby odbiło się nóżkami od brzegu
- zabawa w podskoki, dwa małe i jeden duży kiedy dziecko unosiło się wysoko do góry ponad wodę
- sadzanie dziecka na brzegu, podtrzymywanie pod paszkami, liczenie do 3 i przechylenie dziecka, żeby zanurzało się w wodzie (coś na zasadzie przygotowania do zeskoków z brzegu)
- zabawa w kółkach do pływania, dzieci miały przed sobą zabawkę, rodzice polewali je wodą z konewki, kręcili kołkami, robili zakręty - dowolnie
- karuzela - zabawa w kole, przesuwanie dzieci w kólkach od rodzica do rodzica, aż każde dziecko wróci do swojego
- 5 minut czasu wolnego na zabawy według pomysłu rodzica

nie wiem, czy wszystko napisałam i czy taka kolejność była, ale tyle pamiętam.
foty poniżej.
Dziękujemy za super opis
Zdjecia bede podziwiwc dopiero przy kompie


Cytat:
Napisane przez olakola Pokaż wiadomość


"daj rączkę" i Jula daję rączkę

"chodź" i Jula się wygina w mostek, żeby ją wziąć na rączki



dla Juli. Oski u nas jeszcze rozumie podnies pupe przy zmianie pieluszki


Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
A u nas...
Moje przeziębienie w reemisji.
Emilki niestety nie udało mi się uchronić i jest delikatnie podziębiona. Na szczęście nic poważnego: lekki katarek i kaszelek może raz-dwa dziennie. Nawet stanu podgorączkowego nie ma, a humorek i apetyt jej dopisują. Byłyśmy dziś u pediatry. Osłuchowo jest ok. Przepisał nam syrop na kaszel i Nasivin na katar.
Jak dojdzie inhalator, który wczoraj zamówiłam (zdecydowałam się w końcu na Microlife), dołożę jeszcze inhalacje.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

A w ogóle to zapomniałam Wam powiedzieć, że moja córeczka bezczelnie kokietowała pana doktora, bo inaczej tego nazwać nie można! Uśmieszki, spojrzenia spod oczka, droczenie się i zabieranie stetoskopu... Oby jej się gust zmienił, bo jak mi kiedyś przyprowadzi do domu jakiegoś gościa 40 lat starszego od siebie to będę musiała odświeżyć umiejętności nabyte na treningach bokserskich

Jeszcze raz duzo zdrowka kochane. Emi mala kokietka Mysle ze to chwilowe zauroczenie




Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Kochana, Gucio się swoją sr*czką raczej nie przejął Na szczęście już przeszła, ale jednak postawiono słuszną diagnozę przez telefon, że to na zęby bo dzisiaj przebiła się lewa jedynka a prawa wyjdzie pewnie lada dzień.

za zabka!!




Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
A dziękuję Twoja niunia też ładnie przybrała. Z reguły dziewczynki są mniejsze, więc wszystko jest jak należy

Chyba zamiast mleka mam śmietanę

Wyprasowałam ubranka, tetry i padam z nóg. Idę się kąpać i położę się do wyrka. Pewnie zaraz mój mały żarłok obudzi się na cyca

Ja was przepraszam, że nie odnoszę się jeszcze do postów, ale muszę się najpierw wbić w ten wątek, poznać Was trochę bardziej i wtedy na pewno będzie mi już łatwiej

P.S Coś mi się cytowanie zepsuło

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------



Niebawem możesz zacząć BLW skoro go tak ciągnie do całych owoców/warzyw

Mogę zapytać jaką kaszkę mu dajesz?
Witam nową mamusie




Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
u nas po wizycie dobre wieści. oboje osłuchowo czyści.
młody dostał witaminy i Euphorbium zamiast Nasivinu.
młoda inne rzeczy, bo u niej brzydkie gluty i kaszel.

udało mi się wreszcie złożyć wniosek o becikowe, ze wszystkimi dodatkowymi świstkami. czy ktoś zwlekał z tym tak długo jak my?
Dobrze ze dzieciakom poprawilo sie. Ja tez nie zrobilam nic w kierunku becikowego. ::


Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Melduję, że dziś w nocy mój syn spał cały czas w łóżeczku i uwaga - obudził się tylko raz na karmienie czyli jadł o 18:30 wczoraj, potem o 1:00 i o 5:50, ale po tym karmieniu już wstaliśmy
Już dawno się tak nie wyspałam

Wcześniej mój syn jadł co dwie godziny a dziś w nocy taka niespodzianka
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 06:58   #1352
TynkaG
Raczkowanie
 
Avatar TynkaG
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z-e
Wiadomości: 238
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez bebe97 Pokaż wiadomość
Robilam ten sam blad co Tygrysek i Juliette, za czesto chcialam karmic. Zwykle Ewa zalapywala, az nagle zaczela protestowac. Glowilam sie co jej nie pasuje ze raz sie wscieka a innym razem rzuca na cycka. Dopiero gdy zaczelam zapisywac godziny karmien oraz czy chetnie czy nie, wyszlo mi ze za czesto przystawialam. Teraz proponuje i jesli ona nie chce to odpuszczam - ale w domu, bo na obcym terenie jak pisalam nieraz musze sie zdrowo nagimnastykowac bo nie wiem czy nie glodna czy tylko domaga sie pozycji lezacej albo zmiany otoczenia w kazdym razie taki grafik z zapiskami codziennych karmien kiedy ile i jak wygladaly bardzo ulatwia zgranie sie z dzieckiem z porami posilkow
Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze sie wtrace - TynkaG - u nas z karmieniem jest to samo. Maly plakal, wiercil sie, possal 2 minuty i wielki ryk.
Probowalam dzis go karmic typowo 'na zadanie' i rzeczywiscie jadl normalnie gdy byl glodny i sam sie o to dopominal. Zawsze karmilam go w dzien co 2-3 h a dzis odpuscilam i Mlody jadl co 4h. Sprobuj tak zrobic. Nie poddawaj sie
Moze nie przybierac na wadze dlatego, ze ssie przez 2 min mleko pierwszej fazy.
Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Tynka, moja robiła dokładnie takie same akcje przy karmieniu. Szczerze współczuje,bo wiem jakie to frustrujące. U mnie okazało się problemem to, że za często chciałam ją karmić.
Co do wagi to pamiętaj, że te domowe mają błąd pomiaru rzędu 1kg co u takich maluchów może znaczyć wszystko.
A co do basenu to respekt. Fajnie, że Emilka tak lubi basen.
Co do rozszerzania diety to w teorii wprowadzając każdą nową rzecz powinno zaczynać się od niewielkich ilości (łyżeczka-dwie) i stopniowo je zwiększać, żeby w razie alergii/nietorlerancji nie zaszkodzić bardzo maluchowi. Co do wprowadzania kolejnych rzeczy to jest opis na pierwszej stronie.
Dzieki dziewczyny za analizę mojego problemy, zgadzam się z diagnozą w 100%, tylko co mam robić jak ona wyglada na głodną- ssie paluch, mlaszcze, nawet wyglada jakby coś gryzla no i postękuje. Wtedy ja przystawiam- je max. 2 minuty i koniec. Na szczeście zaczela budzic się w nocy- dzis np. 23, 2.45, 5.50- i wtedy je bez problemu- bo na śpiocha i nic jej nie rozprasza
Tygrysku- dzieki za przypomnienie o pierwszej stronie
A teraz sie pochwale- wczoraj ważyłam Emilkę- przybrała 220g w ciągu 10 dniu- baaaaardzo się cieszę!!!

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
A u nas...
Moje przeziębienie w reemisji.
Emilki niestety nie udało mi się uchronić i jest delikatnie podziębiona. Na szczęście nic poważnego: lekki katarek i kaszelek może raz-dwa dziennie. Nawet stanu podgorączkowego nie ma, a humorek i apetyt jej dopisują. Byłyśmy dziś u pediatry. Osłuchowo jest ok. Przepisał nam syrop na kaszel i Nasivin na katar.
Jak dojdzie inhalator, który wczoraj zamówiłam (zdecydowałam się w końcu na Microlife), dołożę jeszcze inhalacje.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

A w ogóle to zapomniałam Wam powiedzieć, że moja córeczka bezczelnie kokietowała pana doktora, bo inaczej tego nazwać nie można! Uśmieszki, spojrzenia spod oczka, droczenie się i zabieranie stetoskopu... Oby jej się gust zmienił, bo jak mi kiedyś przyprowadzi do domu jakiegoś gościa 40 lat starszego od siebie to będę musiała odświeżyć umiejętności nabyte na treningach bokserskich
Zdrowia zyczę trochę z opóźnieniem
No i dla Emilki za kokietowanie, niech od początku wie, że to za nią mają biegać, nie odwrotnie
Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Kochana, Gucio się swoją sr*czką raczej nie przejął Na szczęście już przeszła, ale jednak postawiono słuszną diagnozę przez telefon, że to na zęby bo dzisiaj przebiła się lewa jedynka a prawa wyjdzie pewnie lada dzień. .
za ząbki!
Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Melduję, że dziś w nocy mój syn spał cały czas w łóżeczku i uwaga - obudził się tylko raz na karmienie czyli jadł o 18:30 wczoraj, potem o 1:00 i o 5:50, ale po tym karmieniu już wstaliśmy
Już dawno się tak nie wyspałam

Wcześniej mój syn jadł co dwie godziny a dziś w nocy taka niespodzianka
To ja juz teraz wiem skąd taka piękna waga- w nocy co 2 godzinki huhuh
Olakola- ja też cie dodałam, ale to już wiesz
Aha mam znowu pytanie- dynię jak ugotowałyście i zblenderowalyście, to do zamrożenia czy do słoika i do
pasteryzacji?

I jeszcze jedno: czy maluchy nadal wam płaczą jak są głodne?
Miłego dnia!
A Margo- zdjęcia super, najlepsze z kółkiem!
__________________
Emilka 3.04.2014
TynkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 07:08   #1353
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
A teraz sie pochwale- wczoraj ważyłam Emilkę- przybrała 220g w ciągu 10 dniu- baaaaardzo się cieszę!!!


to bardzo ładnie!
moja Agatka przybrała 360g w 6 tygodni na mm
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 07:13   #1354
Juliette25
Zakorzenienie
 
Avatar Juliette25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 955
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za analizę mojego problemy, zgadzam się z diagnozą w 100%, tylko co mam robić jak ona wyglada na głodną- ssie paluch, mlaszcze, nawet wyglada jakby coś gryzla no i postękuje. Wtedy ja przystawiam- je max. 2 minuty i koniec. Na szczeście zaczela budzic się w nocy- dzis np. 23, 2.45, 5.50- i wtedy je bez problemu- bo na śpiocha i nic jej nie rozprasza
Tygrysku- dzieki za przypomnienie o pierwszej stronie
A teraz sie pochwale- wczoraj ważyłam Emilkę- przybrała 220g w ciągu 10 dniu- baaaaardzo się cieszę!!!


Zdrowia zyczę trochę z opóźnieniem
No i dla Emilki za kokietowanie, niech od początku wie, że to za nią mają biegać, nie odwrotnie

za ząbki!

To ja juz teraz wiem skąd taka piękna waga- w nocy co 2 godzinki huhuh
Olakola- ja też cie dodałam, ale to już wiesz
Aha mam znowu pytanie- dynię jak ugotowałyście i zblenderowalyście, to do zamrożenia czy do słoika i do
pasteryzacji?

I jeszcze jedno: czy maluchy nadal wam płaczą jak są głodne?
Miłego dnia!
A Margo- zdjęcia super, najlepsze z kółkiem!
A smoczek dajesz? U nas problem zniknął jak zaczęłam dawać smoczek gdy staje się marudny. Wtedy przechodzi mu, a cyca wtedy gdy już naprawdę, nawet smoczek nie pomaga
W nocy mój syn też je spokojnie, bez marudzenia a w dzień naprawdę pomogło karmienie tylko wtedy gdy ewidentnie jest już bardzo głodny.
A może twojej malutkiej chce się pić i zaspokaja tylko pragnienie?

Mój syn nie płacze wcale, tylko wtedy gdy naprawdę coś mu się stanie (gdy się uderzy).

Brawa dla Emilki - 220 g w 10 dni to super waga

O widzę, że też robicie przetwory
Ja już zrobiłam mus ze śliwek dla Małego, teraz czekam aż dotrą moje słoiczki które zamówiłam i robię jabłka i gruszki. I potem kombinację - jabłko, marchew, jabłko gruszka itp Oczywiście owocki z mojej działeczki.

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez magduś2 Pokaż wiadomość
to bardzo ładnie!
moja Agatka przybrała 360g w 6 tygodni na mm
Malutko - a czy to jest w normie?
Mój przybiera ok. 250 g na tydzień, ale na piersi
__________________
Bertunio
Juliette25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 07:42   #1355
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
zdrówka wszystkim.
my na 12.30 do pediatry z Ewą, bo katar ma paskudny i zaczęła kaszleć, mimo stosowania domowych środków nie polepsza się. wezmę ze sobą Przemka, u niego dalej katar, raz się leje, innym razem furczy i charczy. jeśli mi go przyjmie, to dobrze, a nie (bo nie rejestrowałam rano), to małż z nim pospaceruje pod ośrodkiem.

relacja z basenu:
generalnie Przemo zadowolony, choć odrobinkę przytłoczony hałasem, nowym miejscem, płaczem innych dzieci, ilością osób. nie przepada za ćwiczeniami na plecach, wtedy marudził, ale szybko dawał się zagadać i odwrócić uwagę.
a teraz tak w skrócie ćwiczenia jakie były, nie wiem, czy zapamiętałam wszystkie, ale trochę napiszę:
- na początku dzieci siedziały na kolanach u rodzica, na brzegu basenu, rodzic polewa dziecko wodą z konewki
- po wstępnym oswojeniu rodzice siadali na dnie, plecami opierając się o ścianę basenu i zanurzali dzieciaki, trzymając je pod pachami wykonywali takie jakby małe podskoki
- zabawy z piłkami kolczatkami - zanurzanie ich, żeby wyskakiwały z wody z lekkim chlapnięciem
- instruktor cały czas kazał mówić do dzieci, obserwować ich reakcje, chwalić
- pływanie na brzuszku (chwyt będzie niżej na fotce widoczny), ruchy od siebie, do siebie, całus dla dziecka
- podobne ćwiczenie na pleckach
- dzieci stojące lub trzymane przy brzegu, zabawa w chlapanie na macie, z zabawkami lub bez
- powrót do "pływania" na brzuszku, oprócz ruchów od-do wprowadzenie pływania po zakrętach, robienie takich jakby esów-floresów dzieckiem w wodzie, zbliżanie do dziecka pływającego obok
- podobnie na pleckach
- w pozycji na pleckach zbliżanie dziecka do ściany, żeby odbiło się nóżkami od brzegu
- zabawa w podskoki, dwa małe i jeden duży kiedy dziecko unosiło się wysoko do góry ponad wodę
- sadzanie dziecka na brzegu, podtrzymywanie pod paszkami, liczenie do 3 i przechylenie dziecka, żeby zanurzało się w wodzie (coś na zasadzie przygotowania do zeskoków z brzegu)
- zabawa w kółkach do pływania, dzieci miały przed sobą zabawkę, rodzice polewali je wodą z konewki, kręcili kołkami, robili zakręty - dowolnie
- karuzela - zabawa w kole, przesuwanie dzieci w kólkach od rodzica do rodzica, aż każde dziecko wróci do swojego
- 5 minut czasu wolnego na zabawy według pomysłu rodzica

nie wiem, czy wszystko napisałam i czy taka kolejność była, ale tyle pamiętam.
foty poniżej.
Margo pięne zdjęcia. Nie jestem w stanie nadrobić, ale gdzie byliście na zajęciach? My od dwóch miesięcy chodzimy raz w tygodniu do nowego aqua w RŚ bo bardzo nam się podoba i Piotrek jest zachwycony, siedzi po trzy godziny w wodzie z przerwą na krótką drzemkę i karmienie. Nie wiem właśnie czy teraz ma sens posłanie go na zajęcia które zaczęły się od września, więc myślałam o instruktorze prywatnie na kilka lekcji.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 07:46   #1356
good idea
Raczkowanie
 
Avatar good idea
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 261
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za analizę mojego problemy, zgadzam się z diagnozą w 100%, tylko co mam robić jak ona wyglada na głodną- ssie paluch, mlaszcze, nawet wyglada jakby coś gryzla no i postękuje. Wtedy ja przystawiam- je max. 2 minuty i koniec. Na szczeście zaczela budzic się w nocy- dzis np. 23, 2.45, 5.50- i wtedy je bez problemu- bo na śpiocha i nic jej nie rozprasza
Tygrysku- dzieki za przypomnienie o pierwszej stronie
A teraz sie pochwale- wczoraj ważyłam Emilkę- przybrała 220g w ciągu 10 dniu- baaaaardzo się cieszę!!!


Zdrowia zyczę trochę z opóźnieniem
No i dla Emilki za kokietowanie, niech od początku wie, że to za nią mają biegać, nie odwrotnie

za ząbki!

To ja juz teraz wiem skąd taka piękna waga- w nocy co 2 godzinki huhuh
Olakola- ja też cie dodałam, ale to już wiesz
Aha mam znowu pytanie- dynię jak ugotowałyście i zblenderowalyście, to do zamrożenia czy do słoika i do
pasteryzacji?

I jeszcze jedno: czy maluchy nadal wam płaczą jak są głodne?
Miłego dnia!
A Margo- zdjęcia super, najlepsze z kółkiem!
Ja sloiki z dynia zawekowalam a moj maly jak jest glodny to sie drze na cale osiedle
__________________




Brak polskich znakow.
good idea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 07:54   #1357
Juliette25
Zakorzenienie
 
Avatar Juliette25
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 955
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez good idea Pokaż wiadomość
Ja sloiki z dynia zawekowalam a moj maly jak jest glodny to sie drze na cale osiedle
A możesz mi powiedzieć jak długo pasteryzowałaś słoiczki?
__________________
Bertunio
Juliette25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 07:56   #1358
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Zdrówka dla zakatarzonych

Cytat:
Napisane przez virginia Pokaż wiadomość
Wpadam tylko na chwilę uraczyć Was historyjką. Tym razem nie z książki a z życia wziętą. Tygrysku, katarek dalej się utrzymuje, dzięki że pytasz. Dziś już chyba nie dam rady ale chyba jutro wybiorę się z Natalą do pediatry. Póki co trzymam rękę na pulsie i mierzę jej temperaturę. Dziś mierzyłam wiadomo gdzie a tu nagle wartości na termometrze poleciały szybko w górę bo......(uwaga gross! ) poszła kupa! Ło matko! Ileż było sprzątania! A Córce niechcący sprawiłam chyba a'la lewatywę.
Jakby tego było mało, zamiast spaceru, na który chwilowo nie mam siły , wyszłam z Córą na balkon w złudnej nadziei na parę chwil ciszy i błogiego spokoju. Miałam też oczywiście w planie ululać w końcu zmęczoną już Córkę. Ale ale! Pan z kosiarką czy jakimś tam innym RYCZĄCYM paskudztwem MUSI, no przecież MUSI wyżywać się właśnie na krzaczkach pod moim oknem! W takich chwilach mam ochotę nie tylko wrzasnąć ale też uciec na bezludną wyspę!!!
Z takim początkiem dnia i tygodnia aż strach pomyśleć, co będzie dalej .

Ps. Nadrobię później.
Właśnie dlatego kupiłam termometr do czoła i ucha
Poza tym szkoda maluszka, sama nie chciałabym żeby ktoś wsadzał mi termometr

My w tamtym tygodniu byliśmy po szczepieniu i chciałam dać mu coś przeciwbólowego. W końcu nie dostał, bo nie było chętnych do włożenia czopka

Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczynki za przyjęcie mnie do Waszego grona
Witaj

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość

udało mi się wreszcie złożyć wniosek o becikowe, ze wszystkimi dodatkowymi świstkami. czy ktoś zwlekał z tym tak długo jak my?




Ma ktoś @ do fisher price?
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 08:17   #1359
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Jeszcze raz dziękuję w imieniu Przemka

Widzę, ze z tym becikowym to nie tylko my się zebrać nie umieliśmy
Babka nam tłumaczyła, ze jak się do października nie zdąży, to potem wchodzi juz 2013 jako rok rozliczeniowy, wiec się spielismy, zeby od nowa nie musieć latać po urzędach. A i tak kobieta nosem kręciła, ze pismo z MOPS z Wrocławia (ze tam się mazl nie ubiega) jest mało aktualne, bo z końca lipca...

Guciowi gratulujemy zabka

Side - kurs na Warszawskiej, www.arsport.com.pl
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 08:22   #1360
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Witam się z rana

Zaczynając od dobrych wieści, Kinga wczoraj była ważona i przybyło jej 200g w 2tyg Na razie brak nowych zaleceń, oprócz tego, że mamy się regularnie ważyć.
Do diety weszło już jabłuszko i wczoraj pochłonęła 100g. Pytałam się pediatry o to ile można podać i mówiła, że warzyw dużo, czyli coś koło 220g, a owoców max 150g na dzień.

Co do naszych postępów w ruszaniu się, a raczej ich braków. Kinga nadal uparcie przekręca się tylko przez jeden boczek. Przez drugi wiem, że umie, ale nawet na bok jej się nie chce przewrócić na macie.

A ja wczoraj siedziałam 4h i przerabiałam jabłka z działki i od znajomych A jeszcze ze 3kg mi zostały. Będę silna i dam radę Najbardziej mnie drażni to gotowanie słoików. Ciągle się parzę

Dziewczyny, jaką odmiana gruszek się najbardziej nadaje na zrobienie przetworów (musu)?

Filupka, Limonka, margo, martyna, virginia aby katarek opuścił noski waszych maluchów. Chyba zaczął się sezon przeziębień

margo opis zajęć z basenu REWELACJA, jesteś wielka Mam nadzieję, że będziesz miała siły i chęci kolejne opisywać.

ag9 to chyba naprawdę czeka cię BLW, rozumiem twój strach, też bym się bała, ale z drugiej strony tyle dzieciaków jest karmionych tą metodą, że chyba nie może być aż tak niebezpieczna .
Gratuluje pierwszych ząbków.

tynka ja zrobiłam tak, że czekałam aż naprawdę się "wydrze" o jedzenie. Okazało się, że to było nawet po 4-5h. Ale tak ładnie twoja przybrała na wadze, że chyba nie ma co się bardzo martwić.
Ja dynię zamroziłam.
Młoda płacze jak jest baaaaardzo głodna.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 08:44   #1361
good idea
Raczkowanie
 
Avatar good idea
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 261
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
A możesz mi powiedzieć jak długo pasteryzowałaś słoiczki?
Od momentu zagotowania wody jakies 15-20 minut
__________________




Brak polskich znakow.
good idea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 08:56   #1362
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość



Malutko - a czy to jest w normie?
Mój przybiera ok. 250 g na tydzień, ale na piersi

U nas były bardzo duże przyrosty wagi więc teraz jest ok! Ona ma za 2 dni pół roczku i waży 8,5kg.
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 09:10   #1363
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olakola Pokaż wiadomość
jestem w szkoku - z 3050 na 8450

moja Jula z 3670 na 7200 i mi się wydawało, że bardzo ładnie przybrała, ale kolega to przybrał mega ładnie, brawo dla mamusi
no niezle kolega przybrał ... moja Jula po wyjsciu ze szpitala miała 2800 a dwa tyg temu miała 7 kg na samym cycu tylko zobaczymy twraz ile przybrała jak obiadek doszedł ... poprostu Julki nie beda niejadkami

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
u nas po wizycie dobre wieści. oboje osłuchowo czyści.
młody dostał witaminy i Euphorbium zamiast Nasivinu.
młoda inne rzeczy, bo u niej brzydkie gluty i kaszel.

udało mi się wreszcie złożyć wniosek o becikowe, ze wszystkimi dodatkowymi świstkami. czy ktoś zwlekał z tym tak długo jak my?

margo a ja myslałam ze to ja wszystko na koncu załatwiam
zdrówka dla dzieciaków

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

próbowałam młodej dać swoje mleko z kleikiem ryzowym w butli pluje dalej niż widzi ale z lyzeczki owszem zje , wiec codziennie wieczorem bedziemy karmic sie łyżeczką ech...
z owocami tez niezła przeprawa niej chce i koniec jak ja przekonac

do tego wyskoczyła nam jeszcze jedna sprawa , zauwazyłam ze młoda przekzywia głowe na prawa strone nigdy tak nie robiła , jak dzis nas przyjmą zahaczymy o poradnie rehabilitacyjna koło mnie (prywatną ) musze to sprawdzić

jak jest głodna hmmm odwraca sie w moja strone i pociaga bluzke a głowe chowa w cycka, jak jest na macie to marudzi , to samo jak ma kupe


mlodej zpodobało sie jak siostra kaszle i lezac w łózeczku udaje ze ma kaszel jak podejde do łozeczka to sie chichra i kapneła ze 2 szczeble sie kreca (te wyjmowane) kreci nimi i sie cieszy


2 dni temu mielismy poł roczku stawiam :soczek: :wino:
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 09:19   #1364
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Hej babeczki
Ja niestety chora , lecę już resztkami sił ale nie bardzo komu jest mnie przy Natali zastąpić a z Natalą idę dziś na 14.20 do pediatry z katarkiem, mam nadzieję, że to nic poważnego i że doktorka coś zaradzi bo ile Niunia może się z katarem męczyć? Ostatnio też gorzej sypia - w dzień to wgl potrafi pospać tylko jakąś godzinkę, w nocy budzi się co 2godz., popiskuje, biedulka.

margo
fotki super a te ćwiczenia z basenu może na 1szą stronę? Zdrówka dla Twoich szkrabów i dużo sił dla Ciebie!

Limonko, najważniejsze że z Emi nie dzieje się nic złego. Nam niestety nasivin nie pomógł .

Juliette25 witaj i rozgość się .

Cytat:
Napisane przez martyna141 Pokaż wiadomość
i ja dzisiaj zakupiłam Nasivin, próbowałam psikać wodą morską i próbować odciągać ale chyba samą wodę wyciągałam a jeśli nie to jednak coś tam zalega w nosku Zosi jeśli po 3 dniach nie przejdzie idę do pediatry.

Virginio Margo dużo zdrówka dla Waszych Maluszków i dla Ewci i dla pozostałych potrzebujących które mi wyleciały z głowy wybaczcie
dziękuję! przykro mi, że i Was dopadło!

TynkaG za przyrost wagi!!! musisz być wniebowzięta!!
Tygrysku Ty również!

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego kupiłam termometr do czoła i ucha
Poza tym szkoda maluszka, sama nie chciałabym żeby ktoś wsadzał mi termometr
Normalnie ona dzielnie to znosi.
Wczoraj miałam cały repertuar - zostałam przez Natalę obsikana, obsrana a na deser opluta podczas obiadu - nie ma nic piękniejszego nad macierzyństwo .

Tyle na razie. Lecę do Niuni.
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 11:04   #1365
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
Niebawem możesz zacząć BLW skoro go tak ciągnie do całych owoców/warzyw

Mogę zapytać jaką kaszkę mu dajesz?
Daję na drugie śniadanie kaszkę jaglaną Holle, czasem dodaję do niej owoce (jabłko, gruszka).


Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość

A ja wczoraj siedziałam 4h i przerabiałam jabłka z działki i od znajomych A jeszcze ze 3kg mi zostały. Będę silna i dam radę Najbardziej mnie drażni to gotowanie słoików. Ciągle się parzę


ag9 to chyba naprawdę czeka cię BLW, rozumiem twój strach, też bym się bała, ale z drugiej strony tyle dzieciaków jest karmionych tą metodą, że chyba nie może być aż tak niebezpieczna .
Gratuluje pierwszych ząbków.
Brawa dla wszystkich za przyrosty wagi

Tynka - mój nie płacze z reguły jak jest głodny, tylko robi się delikatnie mówiąc nerwowy i marudny Czasem jak czeka zbyt długo to wrzeszczy

Tygrysku - słyszałam że wiele dzieci na pozątku przekręca się tylko przez jeden bok. U nas też w sumie tak było, że obracał się tylko przez prawe ramię i spał tylko na prawym boczku. Potem mu przeszło

Co do BLW - to jestem jak najbardziej za, bo w sumie posadzony w krzesełku do karmienia siedzi sam - ale boję się cholernie że spanikuję jak zacznie się dławić. A TZ to już w ogóle panikarz i boi się dać małemu nawet kawałka ugotowanej marchewki do memlania.


Widzę że pojawił się temat przetworów. Ponieważ mam trochę jabłek na drzewie i dwie lewe ręce jeśli chodzi o przetwory to powiedzcie to robicie z tymi jabłkami/gruszkami , tak łopatologicznie
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 12:02   #1366
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Co do BLW - to jestem jak najbardziej za, bo w sumie posadzony w krzesełku do karmienia siedzi sam - ale boję się cholernie że spanikuję jak zacznie się dławić. A TZ to już w ogóle panikarz i boi się dać małemu nawet kawałka ugotowanej marchewki do memlania.
ja bym się nie odważyła bo Piotrek nie potrafi przełykać grud niestety i wypluwa je od razu. Musi kiedyś się przestawić bo nie będziemy do 18stki jeść papek Tak czy siak potrafi się grudą zaksztusić na poważnie więc ja dziękuję i podziwiam dzieciaki które potrafią sobie z tym już radzić.

U nas skończony 6 miesiąc zaowocował samodzielnym podnoszeniem się do siadania i samodzielnym podnoszeniem się do stania i staniem przy meblach. łóżeczko już mamy na samym dole bo Piotrek stoi w nim i oczywiście co chwilę zalicza gleby i wyje jak oszalały. Mamy też dziś np siniaka na czole Każdy raz oczywiście przeżywam Trzymany za rączki do góry już kładzie kroczki. Przerabiamy wieczny bunt w wózku bo nie chce siedzieć i choć nie mamy zębów do ostro ząbkujemy i czopki to nasza codzienność ostatnio. Mały wyje z bólu i tylko po czopku przechodzi Dziąsła bardzo twarde.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:05   #1367
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
ja bym się nie odważyła bo Piotrek nie potrafi przełykać grud niestety i wypluwa je od razu. Musi kiedyś się przestawić bo nie będziemy do 18stki jeść papek Tak czy siak potrafi się grudą zaksztusić na poważnie więc ja dziękuję i podziwiam dzieciaki które potrafią sobie z tym już radzić.

U nas skończony 6 miesiąc zaowocował samodzielnym podnoszeniem się do siadania i samodzielnym podnoszeniem się do stania i staniem przy meblach. łóżeczko już mamy na samym dole bo Piotrek stoi w nim i oczywiście co chwilę zalicza gleby i wyje jak oszalały. Mamy też dziś np siniaka na czole Każdy raz oczywiście przeżywam Trzymany za rączki do góry już kładzie kroczki. Przerabiamy wieczny bunt w wózku bo nie chce siedzieć i choć nie mamy zębów do ostro ząbkujemy i czopki to nasza codzienność ostatnio. Mały wyje z bólu i tylko po czopku przechodzi Dziąsła bardzo twarde.
Wow! Piotrus to dopiero robi postepy Duzo wytrwalosci przy zabkach. Oby bylo juz tylko lepiej.
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:19   #1368
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez mara86 Pokaż wiadomość
Wow! Piotrus to dopiero robi postepy Duzo wytrwalosci przy zabkach. Oby bylo juz tylko lepiej.
dzięki, wszyscy mówią że aż za szybko wszystko robi, nie muszę dodawać że równie szybko wszystkim się męczy, nudzi i mam małą męczybułę chwilowo i musimy robić tylko to co on chce

Nie mieliśmy kolek ale w ząbkowaniu pretendujemy do nagrody "niespokojnego ząbka"
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:57   #1369
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Widzę że pojawił się temat przetworów. Ponieważ mam trochę jabłek na drzewie i dwie lewe ręce jeśli chodzi o przetwory to powiedzcie to robicie z tymi jabłkami/gruszkami , tak łopatologicznie
Od razu się zastrzegam, że ja w tym roku robiłam to po raz pierwszy więc też nowicjuszka jestem. Więc jeżeli jakieś głupoty gadam to niech ktoś poprawi.
Instrukcja:
1) zbieram/zrywam jabłka
2) myję
3) obieram
4) kroję w dość duże kawałki
5) wrzucam do garnka (najlepiej z podwójnym dnem)
6) dolewam troszkę wody na dno, żeby się nie przypaliło
7) stawiam na gaz średni
8) mieszam co jakiś czas, żeby nie przywierało
9) jak są miękkie zdejmuje i rozwalam blenderem
10) wlewam/wrzucam do przygotowanych słoików (umyte i wygotowane)
11) zakręcam mocno
12) wkładam do garnka (słoiki muszą być przykryte wodą) i gotuję koło 15-20min
13) wyjmuję (uwaga bo łatwo się poparzyć) i odwracam do góry nogami
14) niektórzy sugerują powtórzenie punktów 12-13

Gdy gotuję słoiki (puste, czy pełne) wkładam na dno garnka tetrę, żeby się nie obijały.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 15:20   #1370
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
relacja z basenu:
generalnie Przemo zadowolony, choć odrobinkę przytłoczony hałasem, nowym miejscem, płaczem innych dzieci, ilością osób. nie przepada za ćwiczeniami na plecach, wtedy marudził, ale szybko dawał się zagadać i odwrócić uwagę.
super zdjęcia

Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczynki za przyjęcie mnie do Waszego grona
A więc co by tu o nas napisać

Jak wspomniałam urodziłam synka przez cc 11.04 z wagą 3050 g. 55 cm
Obecnie ma już skończone 5 miesięcy, waży 8450 g., jest długi i nosi rozmiar 74-80
Wprowadzamy właśnie gluten. Dawałam mu już starte jabłuszko i marchewkę jak skończył 4 miesiące ale jego brzuszek nie dawał rady więc przestałam. Od jutra mam zamiar znów spróbować.
Jest łobuzem, uwielbia sprężynować i robi to od 3,5 miesiąca Śmieje się w głos, uśmiecha na każdym kroku.
Ogólnie jest mega kochany i z każdym dniem kocham go coraz mocniej.
Niestety zdjęcia nie wkleję, miałam już przykry przypadek gdzie tu na foruum (na innym wątku) wkleiłam zdjęcie i po dwóch dniach je usunęłam bo nie chciałam aby widniało ono w necie i dostałam bana na 7 dni - więc niestety, ale musicie mi wybaczyć.

Będę z czasem opowiadać o sobie więcej, ale dziś za cholerę nie mogę się ogarnąć. Mój syn postanowił sobie zrobić tylko dwie 15 minutowe drzemki w ciągu dnia. Mało co się bawił bo dziś domagał się aby go nosić - idę teraz prasować bo mam wielkąąąą góręęęę prania a nie ma kto za mnie tego zrobić
Oczywiście po kąpieli o 19:00 i cycusiu grzecznie zasnął więc mam czas.

Podczytuję was z telefonu
a jak ma synek na imię? u nas po startym jabłku też Młodego bolał brzuszek. po jabłuszku ze słoiczka nic mu nie było. faktycznie dużo urósł. mój z 60 cm dopiero do 72 dobił
Cytat:
Napisane przez martyna141 Pokaż wiadomość
i ja dzisiaj zakupiłam Nasivin, próbowałam psikać wodą morską i próbować odciągać ale chyba samą wodę wyciągałam a jeśli nie to jednak coś tam zalega w nosku Zosi jeśli po 3 dniach nie przejdzie idę do pediatry.
zdrówka dla Zosi!

Cytat:
Napisane przez Juliette25 Pokaż wiadomość
Wyprasowałam ubranka, tetry i padam z nóg. Idę się kąpać i położę się do wyrka. Pewnie zaraz mój mały żarłok obudzi się na cyca
ja nie prasuję

Cytat:
Napisane przez TynkaG Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za analizę mojego problemy, zgadzam się z diagnozą w 100%, tylko co mam robić jak ona wyglada na głodną- ssie paluch, mlaszcze, nawet wyglada jakby coś gryzla no i postękuje. Wtedy ja przystawiam- je max. 2 minuty i koniec. Na szczeście zaczela budzic się w nocy- dzis np. 23, 2.45, 5.50- i wtedy je bez problemu- bo na śpiocha i nic jej nie rozprasza
Tygrysku- dzieki za przypomnienie o pierwszej stronie
A teraz sie pochwale- wczoraj ważyłam Emilkę- przybrała 220g w ciągu 10 dniu- baaaaardzo się cieszę!!!


Zdrowia zyczę trochę z opóźnieniem
No i dla Emilki za kokietowanie, niech od początku wie, że to za nią mają biegać, nie odwrotnie

za ząbki!

To ja juz teraz wiem skąd taka piękna waga- w nocy co 2 godzinki huhuh
Olakola- ja też cie dodałam, ale to już wiesz
Aha mam znowu pytanie- dynię jak ugotowałyście i zblenderowalyście, to do zamrożenia czy do słoika i do
pasteryzacji?

I jeszcze jedno: czy maluchy nadal wam płaczą jak są głodne?
Miłego dnia!
A Margo- zdjęcia super, najlepsze z kółkiem!
za wagę
dynię zamroziłam, ja wszystko mrożę, owoce też
mój płacze raz na ruski rok np. dziś po warzywach zrobił się szybciej głodny i zaczął płakać, a tak to karmię co 3h

Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Od razu się zastrzegam, że ja w tym roku robiłam to po raz pierwszy więc też nowicjuszka jestem. Więc jeżeli jakieś głupoty gadam to niech ktoś poprawi.
Instrukcja:
1) zbieram/zrywam jabłka
2) myję
3) obieram
4) kroję w dość duże kawałki
5) wrzucam do garnka (najlepiej z podwójnym dnem)
6) dolewam troszkę wody na dno, żeby się nie przypaliło
7) stawiam na gaz średni
8) mieszam co jakiś czas, żeby nie przywierało
9) jak są miękkie zdejmuje i rozwalam blenderem
10) wlewam/wrzucam do przygotowanych słoików (umyte i wygotowane)
11) zakręcam mocno
12) wkładam do garnka (słoiki muszą być przykryte wodą) i gotuję koło 15-20min
13) wyjmuję (uwaga bo łatwo się poparzyć) i odwracam do góry nogami
14) niektórzy sugerują powtórzenie punktów 12-13

Gdy gotuję słoiki (puste, czy pełne) wkładam na dno garnka tetrę, żeby się nie obijały.
ja wlewam wodę do wysokości 3/4 słoika. no i słoiki nie mogą się dotykać. po wyjęciu odwracam do góry nogami i przykrywam ręcznikiem (ale ja też się na przetworach nie znam )
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 15:57   #1371
agunia4ever
Zadomowienie
 
Avatar agunia4ever
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 1 130
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
super oby często mu się to zdarzało

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

my mamy co prawda listę z dokumentami w domu i sam wniosek, ale... jakoś nikomu nie chce się tego ogarnąć ;P choć mam nadzieję, że do końca tego roku się zmobilizujemy, leniuchy :P
A mogłabyś się podzielić tą listą?

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuję w imieniu Przemka

Widzę, ze z tym becikowym to nie tylko my się zebrać nie umieliśmy
Babka nam tłumaczyła, ze jak się do października nie zdąży, to potem wchodzi juz 2013 jako rok rozliczeniowy, wiec się spielismy, zeby od nowa nie musieć latać po urzędach. A i tak kobieta nosem kręciła, ze pismo z MOPS z Wrocławia (ze tam się mazl nie ubiega) jest mało aktualne, bo z końca lipca...

Guciowi gratulujemy zabka

Side - kurs na Warszawskiej, www.arsport.com.pl
Tzn. do końca października czy do końca września?
__________________

Impossible is nothing

I ślubuję Ci... Szczęśliwa żona od 9.11.2013r.



I kocham Cię ponad wszystko... Szczęśliwa mama od 06.04.2014r.

Sławcio
agunia4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 17:15   #1372
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Agunia - pojęcia nie mam, wydaje mi się, ze do końca października, ale najlepiej zadzwoń i zapytaj
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 18:34   #1373
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dziewczyny mam pytanie. Czy chodzicie z maluszkami na basen jak mają katar. Dodam , że już dziś go prawie nie ma, tylko rano fridy użyłam i do teraz jest spokój. Temperatury, kaszlu też nie ma. Emil ma i dobry humor i apetyt. I jutro mamy mieć pierwsze zajęcia na basenie i nie wiem co zrobić. Ehhh

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 18:50   #1374
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

My bylismy z lekkim katarem, nie zrobil sie gorszy.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 19:33   #1375
filupka
Rozeznanie
 
Avatar filupka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 656
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
My bylismy z lekkim katarem, nie zrobil sie gorszy.
A powiedz np po basenie jakieś "specjalne procedury" stosujesz? Np nie wychodzicie od razu z budynku basenu albo ekstra ciepło ubierasz (u nas teraz jest około 24 stopni)?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
* I dont want to make any money -I just wanna be wonderful *

_______________
7.07.2013 II Kreseczki
Emil Alexander 25.03.2014


http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqkxnhzqe.png
filupka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 19:45   #1376
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Witam się po weekendzie, tż tradycyjnie na delegacji w wawie, dziecko śpi to ja na wizażu- oglądając mecz polski;p
teqiba- za wagę Kacperka
side- szokujesz tym co piszesz. Rozwój twojego dzieciątka przebiega w błyskawicznym tempie. Pozazdrościć zdolności

Witam nową mamusię

wszystkim zakatarzonym zdrówka życzę
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 20:14   #1377
tygrysek83
Zadomowienie
 
Avatar tygrysek83
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 815
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
A powiedz np po basenie jakieś "specjalne procedury" stosujesz? Np nie wychodzicie od razu z budynku basenu albo ekstra ciepło ubierasz (u nas teraz jest około 24 stopni)?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wprawdzie pytanie nie do mnie, ale też chadzam więc powiem jak u nas. Wychodzimy prawie od razu. Na głowę zakładam tylko kaptur lub czapkę. Poza tym standardowy strój odpowiadający temperaturze.
tygrysek83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 20:36   #1378
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Pierwsza partia musu jabłkowego zrobiona mam nadzieję że mi się nie zepsuje... Wyszła mi identyczna konsystencja jak w słoiczkach, ciekawe co księciunio na to powie.

Ostatnio zrobił się straszny cwaniaczek z niego, słodkie jabłko albo gruszka są taaaakie pyszne że jak kończymy jeść to krzyczy że mało. A marchewką, cukinią pluje..ehh

Jutro chyba spróbujemy buraka... tylko się zastanawiam jak zabezpieczyć otoczenie.



Side - a jak Piotruś zniósł podróż?
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 21:34   #1379
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez filupka Pokaż wiadomość
A powiedz np po basenie jakieś "specjalne procedury" stosujesz? Np nie wychodzicie od razu z budynku basenu albo ekstra ciepło ubierasz (u nas teraz jest około 24 stopni)?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez tygrysek83 Pokaż wiadomość
Wprawdzie pytanie nie do mnie, ale też chadzam więc powiem jak u nas. Wychodzimy prawie od razu. Na głowę zakładam tylko kaptur lub czapkę. Poza tym standardowy strój odpowiadający temperaturze.
Odczekalismy ostatnio, ale glownie dlatego, ze mlody zawolal jesc, a malz jakis telefon z pracy mial, wiec dluzej zostalismy w srodku. Ubieram standardowo i cos na glowe.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 00:29   #1380
agunia4ever
Zadomowienie
 
Avatar agunia4ever
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 1 130
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 2

Dzięki za info odnośnie becikowego, ale okazało się że przekroczymy próg więc Szkoda Przynajmniej nie będę musiała dokumentów załatwiać

Tak sobie myślę ile w moim życiu się zmieniło w ciągu ostatniego roku. Ślub, ciąża, Sławcio, Wy. Aż czasem mi się łezka w oku zakręci. Pierwszy raz czuję, że się starzeję i że wszystko tak szybko przemija

Lecę do moich skarbów dwóch. Przespanych nocek życzę
__________________

Impossible is nothing

I ślubuję Ci... Szczęśliwa żona od 9.11.2013r.



I kocham Cię ponad wszystko... Szczęśliwa mama od 06.04.2014r.

Sławcio
agunia4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 13:40:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.