Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy? - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-07, 15:32   #841
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Weszłam na wątek i się zdziwiłam, bo myślałam, że jeżeli mowa o oszczędzaniu to będzie `kupowanie tańszych zamienników`, a tu okazuje się, że oszczędzanie to: nie palenie papierosów, nie chodzenie do solarium, nie noszenie tipsów itp. W takim razie na wielu rzeczach oszczędzam.
Dzięki dziewczyny pocieszyłyście mnie, bo cały czas myślałam, ze jestem rozrzutna, a tu się okazuje, że na tylu rzeczach oszczędzam.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 16:23   #842
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;44058408]Weszłam na wątek i się zdziwiłam, bo myślałam, że jeżeli mowa o oszczędzaniu to będzie `kupowanie tańszych zamienników`, a tu okazuje się, że oszczędzanie to: nie palenie papierosów, nie chodzenie do solarium, nie noszenie tipsów itp. W takim razie na wielu rzeczach oszczędzam.
Dzięki dziewczyny pocieszyłyście mnie, bo cały czas myślałam, ze jestem rozrzutna, a tu się okazuje, że na tylu rzeczach oszczędzam. [/QUOTE]

O kupowaniu tańszych zamienników jest wątek "Nasze sposoby na oszczędzanie".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 07:35   #843
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Oszczędzam na:
Ubraniach - głównie w lumpeksach i na wyprzedazach, często wolę poczekać i kupić coś o połowę taniej albo w necie. Wszystko jest w miarę podobnym stylu więc moge łączyć ciuchy i wiem doskonale czego na dana chwilę brakuje
Kosmetykach - drozsze kosmetyki kupuje na promocjach, np bioderma sebium za 35 zł starcza mi na rok, podkład to krem bb z eveline za 15 zł, a tusze kupuje w hurtowni gdzie mam pewność że nikt ich nie otwierał interesuje sie składano więc wolę kupić olejek 100% arganowy w aptece za 23 zł i miec go przez pół roku, niz wydawać krocie na kosmetyki Z arganem :p a z kolorowki starczy mi podkład tusz i korektor
Gazety - nie kupuje wystarczy mi internet
Telefon - mam mixa na rok, 29 90 do tego do 2 osób za darmo do wszystkich sms za darmo i do wszystkich 160 minut oraz automatyczne zamawianie pakietów na neta, ale teraz bardzo mi nie idzie bo mam wszędzie WiFi więc grosze miesięcznie idą na telefon


Na czym nie oszczędzam
Jedzenie - jemy to na co mamy ochotę i co mam ochotę akurat przyzadzic
Lekarze - dość mocno przekonalam sie że nie ma co isc na kasę chorych, jedną wizyta u prywatnego lekarza o
Rozwiala moje wątpliwości i rozwiązała problemy które sie nawarstwialy przez konowalow:p
Rozwój osobisty - inwestuje w szkolenia i kursy żeby byc najlepszą, kasa i tak sie rozejdzie a tytuł i papier zostanie. Akurat inwestuje w taka dziedzinę że nie muszę ściśle pracować w danym zawodzie żeby zaimponować pracodawcy a jest to coś świetnego w cv więc nie żałuję kasy

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 14:15   #844
kasienna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Witam,

Ja oszczędzam na:
- mediach- woda, prąd
- elektronice- nic mi nigdy nie jest potrzebne, mam 7 letniego laptopa i póki nie wyzionie ducha to go nie zmienię
- jedzeniu na mieście- lubię gotować
- czasie- korzystam z auta
- kosmetykach- oleje naturalne zastępujące wiele kosmetyków
- taksówkach- zawsze są dla mnie za drogie
- imprezach- już mi ten okres w moim życiu minął
- prezentach- satysfakcjonuje mnie upominek za 50-60 pln, takich oczekuję, takie daję na święta, uważam za grubą przesadę dawanie prezentów za 200-300 pln lub więcej
- farbowaniu- robię to w domu, w przeciwieństwie do strzyżenia

Nie oszczędzam na:
- ogrzewaniu- nie znoszę zimna
- książkach 'papierowych'- moje marzenie to biblioteczka w domu
- choince- naturalna jodła kaukaska
- wodzie mineralnej, kawie, herbacie, jajkach
- butach- tylko z naturalnej skóry
- podróżach- nigdy z BP i all inclusive
- kosmetyczce- chodzę regularnie od jesieni, a w czerwcu zrobiłam sobie makijaż permanentny
- kosmetykach kolorowych- puder, róż i tusz
kasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 17:49   #845
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Oszczędzam na :

-solarium bo nie chodzę
-kosmetyczce bo bywam tylko od "wielkich dzwonów
-balsamach do ciała, których moja skóra nie toleruje, używam żelu mocno nawilżającego lub oliwki z Eucerin do kąpieli
-papierosach -nie pale

Nie oszczędzam na:

-ciuchach
-jedzeniu
-dobrych dzinsach
-fryzjer co 2mies.
-podkład do twarzy
-pielęgnacja włosów
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 18:34   #846
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Nie oszczędzam na:
- fryzjerze - tzn. nie chodzę do jakiegoś drogiego fryzjera, ale mimo, że farbuję na jeden kolor (co mogłabym robić w domu) to wolę iść do salonu
- paliwie - cenię sobie wygodę i niezależność w kwestii transportu wiec praktycznie zawsze i wszędzie jeżdżę samochodem, poza tym raczej nie skupiam się na oszczędnej jeździe
- książkach - dawnej wypożyczałam, ale od pewnego czasu czytam praktycznie tylko takie książki które sobie sama kupię, również marzę o domowej biblioteczce
- sprzęcie typu rtv/agd - przejechałam się na tanich suszarkach, prostownicach, nie oszczędzam również przy zakupie rzeczy typu laptop czy TV
- butach - mam na myśli kozaki czy szpilki, wolę kupić skórzane, porządne i mieć na dłużej, ale nie tyczy się to balerinek czy jakiś klapek na lato, takie buty kupuję raczej tanie


Oszczędzam na:
- kosmetyczce - chętnie bym się przeszła od czasu do czasu, no ale kasy mi żal
- produktach higienicznych - typu waciki, patyczki, chusteczki hig czy nawilżane, podpaski, tampony
- ciuchach - rzadko kupuję jakieś drogie markowe rzeczy, wiadomo, jakiś płaszcz czy klasyczna marynarka to inna sprawa, ale bluzki, sweterki czy spodnie kupuję w miarę tanie
- utrzymaniu samochodu (poza paliwem) - najtańsze OC, płyny jakieś też niedrogie kupuję, nie jeżdżę na myjnię tylko sama myję na podwórku, części też staram się jakieś tańsze zamienniki kupować


A co do reszty moich wydatków to chyba jestem tak po środku, kosmetyki różnie ale przeważnie średnia półka, na jedzeniu raczej nie oszczędzam ale też nie szaleję, z innymi rzeczami podobnie, wydaję przeciętnie i ciężko powiedzieć żebym oszczędzała czy szalała.
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 17:10   #847
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

oszczędzam na
butach
ciuchach

szaleje na
-fast foody
-podróże
-kosmetyki
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-20, 17:38   #848
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Nie oszczędzam i nie umiem oszczędzać na:
-butach - i tak znalezienie dla mnie odpowiednio wąskich i wygodnych graniczy z cudem, więc jak już znajdę idealne, nie patrzę na cenę
-biustonoszach
-perfumach
-nauce
-lekarzach.

Oszczędzam na:
-książkach i gazetach- książki staram się wypożyczać z biblioteki, pożyczać od znajomych. Gazety przeglądam w necie.
-ubraniach - zwykle kupuję na allegro, w ciucholandach i na przecenach.
-jedzeniu - w sensie, że wolę sobie w domu coś przygotować, niż stołować się na mieście.
-kosmetykach - wybieram raczej firmy, które nie mają wygórowanych cen.
-sprzęcie elektronicznym. Telefon mam poobijany, kilkuletni, bez tylnej klapki i wymieniam go dopiero teraz, jak się kompletnie zepsuł. Mp3 miałam i miałam latami, kleiłam taśmą jak mi wypadała bateria. Ważne, że dało się muzyki słuchać tak więc wydatek ok. 70 zł na 5-6 lat .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 18:23   #849
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

nie oszczędzam na eko-żarciu, fryzjerce(niestety upodobałam sobie jedną z droższych w mieście) ani na podróżach i karnetach na siłownie/fitness

oszczędzam na napojach no najtańsze herbaty, no a od kiedy rozbiłam samochod to tez na... paliwie
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 19:48   #850
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

najbardziej oszczędzam na benzynie- po mieście poruszam się na nogach
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 01:49   #851
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
nie oszczędzam na eko-żarciu, fryzjerce(niestety upodobałam sobie jedną z droższych w mieście) ani na podróżach i karnetach na siłownie/fitness

oszczędzam na napojach no najtańsze herbaty, no a od kiedy rozbiłam samochod to tez na... paliwie
A zdradzisz, do którego fryzjera chodzisz?
Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Oszczędzam na:
Ubraniach - głównie w lumpeksach
i na wyprzedazach, często wolę poczekać i kupić coś o połowę taniej albo w necie. Wszystko jest w miarę podobnym stylu więc moge łączyć ciuchy i wiem doskonale czego na dana chwilę brakuje
Kosmetykach - drozsze kosmetyki kupuje na promocjach, np bioderma sebium za 35 zł starcza mi na rok, podkład to krem bb z eveline za 15 zł, a tusze kupuje w hurtowni gdzie mam pewność że nikt ich nie otwierał interesuje sie składano więc wolę kupić olejek 100% arganowy w aptece za 23 zł i miec go przez pół roku, niz wydawać krocie na kosmetyki Z arganem :p a z kolorowki starczy mi podkład tusz i korektor
Gazety - nie kupuje wystarczy mi internet
Telefon - mam mixa na rok, 29 90 do tego do 2 osób za darmo do wszystkich sms za darmo i do wszystkich 160 minut oraz automatyczne zamawianie pakietów na neta, ale teraz bardzo mi nie idzie bo mam wszędzie WiFi więc grosze miesięcznie idą na telefon


Na czym nie oszczędzam
Jedzenie - jemy to na co mamy ochotę i co mam ochotę akurat przyzadzic
Lekarze - dość mocno przekonalam sie że nie ma co isc na kasę chorych, jedną wizyta u prywatnego lekarza o
Rozwiala moje wątpliwości i rozwiązała problemy które sie nawarstwialy przez konowalow:p
Rozwój osobisty - inwestuje w szkolenia i kursy żeby byc najlepszą, kasa i tak sie rozejdzie a tytuł i papier zostanie. Akurat inwestuje w taka dziedzinę że nie muszę ściśle pracować w danym zawodzie żeby zaimponować pracodawcy a jest to coś świetnego w cv więc nie żałuję kasy

Wysyłane z mojego HTC Desire C za pomocą Tapatalk 2
A czy przez kupowanie ubrań używanych nie musisz ich częściej kupować,bo się szybko niszczą? Pozorna oszczędność.
Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
najbardziej oszczędzam na benzynie- po mieście poruszam się na nogach
A ja na biletach komunikacji miejskiej, która tu gdzie mieszkam jest bardzo droga. Zawsze przeliczam na ilość kosmetyków, które mogę za nie kupić.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-21, 06:42   #852
Bellitudoo
Zakorzenienie
 
Avatar Bellitudoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 415
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Nieprawda większość moich ubrań z lumpeksu wytrzymuje latami. nie kupuję bardzo znoszonych ubrań, a i tak są tanie.

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Ja oszczędzam na jedzeniu sporo. Tzn widzę jak wygląda moje gotowanie i robienie kanapek samodzielnie, a jedzenie w barach/restauracjach i kupowanie gotowych kanapek z plasterkuem szynki, kawaleczkiem jajka i listkiem sałaty.

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

No i jeszcze oszczędzam na kosmetyczce, wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i depilację woskiem robię sama. Dużo oszczędzam też na kosmetykach, bo raczej kupuję tylko kolorówkę i balsamy do ciała. Pielęgnację twarzy robię sobie sama. Nie dość, że koszty kremu z fajnym składem są nieporównywalne, to jeszcze nigdy sobie nie zaszkodzilam, a sklepowymi nie raz.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59125346 Wymiana, sukienki, buty
Bellitudoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 07:21   #853
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość

A czy przez kupowanie ubrań używanych nie musisz ich częściej kupować,bo się szybko niszczą? Pozorna oszczędność.
Kupuje rzeczy nowe lub prawie nowe. Staram się kupować max 3 rzeczy droższe, dobrej jakości niż 10 bluzek po 5 zł. Swoją drogą na takiej już używanej bluzce lub sukience najlepiej widać czy się nie rozciągneła albo źle znosiła pranie, wiec nie mam potem niespodzianek
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 12:02   #854
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Oszczędzam na:

- papierosach- bo nie palę
- do solarium nie chodzę
-alkohol piję rzadko
-sama obcinam włosy, bo zapuszczam więc wolę sama sobie ciachać
-do kosmetyczki nie chodzę, ale za to chodzę do dermatologa, więc wydaję na leczenie
- paznokcie hybrydowe robię sobie sama od niedawna (wkrótce będą idealne )Koszt jednej uteleczki lakieru o około 25 zł, ale i tak są droższe, więc można powiedzieć, że oszczędzam
-nie kupuję jakichś drogich ubrań, butów też. Jeśli mogłabym częściej odwiedzać lumpeksy i upolować tam ekstra ubrania chętnie bym to robiła.
- kosmetyki- nie kupuję drogich balsamów do ciała, odżywki i maski do włosów w cenie od 4 zł do 30zł więc tu różnie, ale nie kupiłabym raczej maski za 50 zł i więcej.
- Eyeliner Lovely, Wibo za kilka zł, dla mnie świetny, trwały i wygodny w używaniu, nie widzę [potrzeby testowania innych.
-książki pożyczam

Nie oszczędzam na:
- lekarzach, w szczególności na zębach (kiedyś ktos patrzył na mnie z politowaniem, że chodzę prywatnie i szkoda kasy, tia jak komuś żal kasy na zęby to gratuluję. Nie mówię tu o tym, że na NFZ nie można znaleźć dobrego dentysty, ale gadanie ,,ja bym nie dała 150 zł za zęba'' mnie wkurza)Jeżeli mam pieniądze to mi nie szkoda wydać na zęby. Podobnie dermatolog też prywatnie i do tego leki, które tanie nie są.

- Kosmetyki do makijażu- to można dyskutować, podkład zwykle Bourjois za pięćdziesiąt parę złotych, ale to nic przy podkładach np. Chanel. Tusz do rzęs 30 zł, więc i tak średni wydatek.
- Kremy z filtrami 50+ za 50-60 zł, ale znalazłam Ziaję 50 + za 18 zł
- Nie oszczędzam na perfumach, jak mnie najdzie wywalę 200 zł na flakon, czasem 2 razy w miesiącu.
- lubię lać wodę bez opamiętania niestety jak myję głowę, czy gdy biore prysznic.
-nie umiem oszczędzać na spotkaniach np. do browara muszę mieć coś do jedzenia, szczególnie gdy spotkanie jest dłuższe-na szczęście zwykle osoby które są na tych spotkaniach też i tak jak mam wydać 50 zł, zwykle idzie więcej. To samo jak się spotkam z koleżanką na kawę, zaraz bierzemy do tego jakieś wymyślne desery lodowe a i na tym się nie kończy.

Edytowane przez 201605021613
Czas edycji: 2014-04-21 o 12:05
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 09:33   #855
JOna92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Witam wszystkie dziewczyny
Hmmm na czym oszczędzam... To może zacznę z czym szaleje - jedyne moje szaleństwo to: szkoła za którą płacę krocie, książki, bo wole swoje, telefon, bo często doładowuje i to tyle.
Oszczędzam na wszystkim, a chciałabym nauczyć się tego ca każda laska lubi: chodzenie po sklepach, kupno kosmetyków i wydawanie kroci w rossmannie, superpharm, sephorze itd... Tak samo ciuchów w Mohito, Reserved, new yorkerze itd...
Co mam z tym zrobić. Chciałabym zmienic życie, umieć się ubierać, kupować kosmetyki, chodzić na fitness. Jak nauczyc sie tego wszystkiego?? Pomożecie? Moze jakieś rady?
Wczoraj np chciałam kupić sobie płaszczyk ale skręciło mnie wydać dwie stówy ... od razu przeliczyłam to na wakacje albo na ksiażki itd a nie mogę kupić ciuchów. Mama mnie zmusza abym z nią poszła wreszcie coś kupić a nie stale to samo noszę. Ale nie wiem jak się przełamać?
JOna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:04   #856
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

fryzjerze- farbuje sama w domu (tylko obcinam w salonie)

wydaję za dużo pieniędzy na perfumy i książki
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 17:03   #857
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Cytat:
Napisane przez JOna92 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczyny
Hmmm na czym oszczędzam... To może zacznę z czym szaleje - jedyne moje szaleństwo to: szkoła za którą płacę krocie, książki, bo wole swoje, telefon, bo często doładowuje i to tyle.
Oszczędzam na wszystkim, a chciałabym nauczyć się tego ca każda laska lubi: chodzenie po sklepach, kupno kosmetyków i wydawanie kroci w rossmannie, superpharm, sephorze itd... Tak samo ciuchów w Mohito, Reserved, new yorkerze itd...
Co mam z tym zrobić. Chciałabym zmienic życie, umieć się ubierać, kupować kosmetyki, chodzić na fitness. Jak nauczyc sie tego wszystkiego?? Pomożecie? Moze jakieś rady?
Wczoraj np chciałam kupić sobie płaszczyk ale skręciło mnie wydać dwie stówy ... od razu przeliczyłam to na wakacje albo na ksiażki itd a nie mogę kupić ciuchów. Mama mnie zmusza abym z nią poszła wreszcie coś kupić a nie stale to samo noszę. Ale nie wiem jak się przełamać?
Też taka byłam, przeszło mi. Nie dostosowuj się na siłę do mody na kupowanie zalewu gó... Zdrowy rozsądek w zakupach to wspaniała cecha. Ja też nie kupiłabym płaszczyka, gdybym uznała, że kosztuje za dużo jak dla mnie. Odczekałabym, aż znajdę taki, który będzie wg mnie idealny i w odpowiedniej dla mnie cenie.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 17:44   #858
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

Oszczędzam na :
-paliwie, bo samochodem nie jeżdżę często. Nie opłaca mi się to
-kosmetyczce, manicurzystce,solarium-nie chodzę
-nie jem na mieście, no chyba, że jakąś drożdżówkę
-książkach, już ich nie kupuję, wole biblioteki
-fryzjerze, bo tylko skracam grzywkę albo końcówki
-nie palę
-ostatnio nie kupuję ubrań, a jeżeli mam coś kupić, to staram się znaleźć coś ciekawego w lumpeksie
-telefonie-mało rozmawiam, wolę smsy
-gazetach- kupuję te ,,po terminie"
-podróżach

Nie oszczędzam:
-na kosmetykach wszelkiego rodzaju
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 23:03   #859
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Dot.: Na czym oszczędzamy,z czym szalejemy?

U mnie jest tak:
Zdecydowanie staram się (co mi nawet wychodzi) oszczędzić na:
- kosmetykach kolorowych i czasem pielęgnacyjnych - od paru lat coraz więcej jest firm produkujących kolorówkę i kremy, żele itp. w przyzwoitych cenach, więc po co przepłacać,
- kosmetyczce - zabiegi robię w domu,
- fryzjerce - farbuję się sama, obcina mnie uzdolniona ciocia,
- prasie - wiadomości poważne, mniej poważne i ploteczki czytam w necie,
- ciuchach - wypatruję okazji na allegro, na wyprzedażach, w lumpeksach,
- przejazdach - nie kupiłam auta, płacę tylko za bilet miesięczny, od wiosny do jesieni dojeżdżam rowerem,
- rachunkach za telefon - na dłuższą rozmowę wolę się spotkać,
- używkach - regularnie tylko kawa.
Ostatni grosz wydałabym na ciekawe podróże. Wyjeżdżam najmniej 2-3 razy do roku, jeszcze w życiu nie przeżyłam wakacji w domu. Ponadto sporo wydaję na "udokumentowanie" tych podróży w postaci sprzętu, wywołania masy zdjęć, kupna albumów.
Oprócz tego nie szczędzę na:
- pamiątkach z podróży (gadżetach i jedzeniu specyficznym dla określonego miejsca),
- prywatnych wizytach u dentysty,
- moich zainteresowaniach,
- lubię mieć dobre, droższe buty (koniecznie skórzane), markowe perfumy, których mam sporo,
- markowych biustonoszach,
- imprezach, organizuję domówki, a w plenerze wybieram raczej imprezy kulturalne, wyjścia na kabaret, do kina, teatru, do muzeów itp.
- ciekawych gadżetach, które umilają mi życie.
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-04 00:03:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.