Pierwszy raz samolotem - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-15, 12:57   #691
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Pierwszy raz samolotem

No tak, dokladnie bo mozna miec jakas konkretna ilosc ale nie przekraczajaca 100ml, ile dokladnie mozna to nie wiem bo mi zostaly 2 kremy..
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 13:20   #692
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Wprowadzasz dziewczyny w błąd.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 15:26   #693
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Halo w jaki blad?

Poczytaj sobie na stronach lotu, aerlingusa, ryanaira i wszystkich innych, tam uzyskasz informacje.


Nikogo nie wprowadzam w blad, a ostrzegam, ze nie mozna przewoziic kosmetykow w bagazu podrecznym(do 100 ml), gdyz zostanie on zabrany, chyba lepiej jak powiem zeby nie przewozily bo szkoda kasy i nerowow.
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 16:13   #694
angelika03
Rozeznanie
 
Avatar angelika03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 894
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
Halo w jaki blad?

Poczytaj sobie na stronach lotu, aerlingusa, ryanaira i wszystkich innych, tam uzyskasz informacje.


Nikogo nie wprowadzam w blad, a ostrzegam, ze nie mozna przewoziic kosmetykow w bagazu podrecznym(do 100 ml), gdyz zostanie on zabrany, chyba lepiej jak powiem zeby nie przewozily bo szkoda kasy i nerowow.
Nie wprowadza w błąd bo tak faktycznie jest mnie powiedziano jeszcze przed odprawą więc zdążyłam schować kosmetyki do walizki
__________________
" Kobiety to brylanty : twarde , niezniszczalne i równie wartościowe " -Donatella Versace-
angelika03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 16:38   #695
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
Halo w jaki blad?

Poczytaj sobie na stronach lotu, aerlingusa, ryanaira i wszystkich innych, tam uzyskasz informacje.


Nikogo nie wprowadzam w blad, a ostrzegam, ze nie mozna przewoziic kosmetykow w bagazu podrecznym(do 100 ml), gdyz zostanie on zabrany, chyba lepiej jak powiem zeby nie przewozily bo szkoda kasy i nerowow.
Nie muszę czytać. Pierwszy raz zobaczyłam ziemię z powietrza około dwadzieścia lat temu.

Chodzi mi o to, że zamiast pisać coś w stylu "nie popełniajcie mojego błędu i nie wkładajcie kosmetyków do bagażu podręcznego" należałoby napisać "nie popełniajcie mojego błędu i nie wkładajcie do bagażu, który bierzecie ze sobą na pokład kosmetyków o nieregulaminowej pojemności (ponad 100 ml)" lub "nie popełniajcie mojego błędu i zapoznajcie się z przepisami".

Nie wyobrażam sobie jedenastogodzinnego lotu bez mgiełki do twarzy, toniku, chusteczek odświeżających czy spray'u do ciała. Kosmetyki można mieć, ba, nawet należy. Warto zatroszczyć się wcześniej o małe opakowania, oryginalne, np. miniprodukty lub zastępcze, do których można przelać część kosmetyku.


Angeliko, chodziło mi o wcześniejsze wypowiedzi Jennifer, nie o tę przez Ciebie zacytowaną.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 17:10   #696
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Pierwszy raz samolotem

W takim razie sorry za niescislosc. Nie zamierzalam nikogo wprowadzac w blad
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 19:58   #697
Goshiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 253
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Z tymi kosmetykami to duzo rowniez zalezy od szczescia.
Raz zabiora,a raz mozesz przewiez garnek z zupa i nikt sie nie doczepi.
Goshiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-18, 07:43   #698
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
W takim razie sorry za niescislosc. Nie zamierzalam nikogo wprowadzac w blad
Wybaczam.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 10:16   #699
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Już nie długo czeka mnie wyzwanie pierwszy lot -- nie ukrywam już mi sie słabo robi hehe.

Mam kilka pytań tylko sie nie śmiejcie :p

1) Bagaż podręczny sama wnosze do samolotu ?
2) jak juz jestem w samolocie to podobno chowam bagaz do jakiegoś schowak czy jak juz wyląduje to tez go sama wyciagam czy ten bagaz oni wyciagaja i razem z duza walizka odbieram na tasmie ?
3) czy obsługa samolotu mowi po polski ( lot Polska Anglia , Anglia - Polska ) ( to chyba jest najglupsze pytanie ale musicie mi wybaczyć
4) rozumiem ze jak przejde odprawe i znajde sie na jakims holu w ktorym czekam na samolot to ze tam sie nie zgubie ( chodzi mi o to czy po odprawie celnej tam gdzies dalej ludzie znowu moga sie wymieszac z roznych lotow czy po odprawie sa w tym pomieszczeniu holu tylko osoby do danego lotu -- czyli tam sie nie zgubie bo ide za innymi.

Ja jestem tak zakrecona ze nie zdziwilabym sie gdybym wyladowala w innym samolocie

5) czy jest możliwość ze zachce mi sie wymiotować ? Generalnie nie mam choroby lokomocyjnej.

6)Aha w sklepie bezcłowym moge tylko kupic rzeczy w momencie gdy bede leciec z Polski do Anglii ? czyli jak wyladuje w Anglii to nie mam możliwosci tam kupienia czegos w tej strefie?


co do bagażu to ja sie chyba nie zabiore
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 10:22   #700
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Już nie długo czeka mnie wyzwanie pierwszy lot -- nie ukrywam już mi sie słabo robi hehe.

Mam kilka pytań tylko sie nie śmiejcie :p

1) Bagaż podręczny sama wnosze do samolotu ?
2) jak juz jestem w samolocie to podobno chowam bagaz do jakiegoś schowak czy jak juz wyląduje to tez go sama wyciagam czy ten bagaz oni wyciagaja i razem z duza walizka odbieram na tasmie ?
3) czy obsługa samolotu mowi po polski ( lot Polska Anglia , Anglia - Polska ) ( to chyba jest najglupsze pytanie ale musicie mi wybaczyć
4) rozumiem ze jak przejde odprawe i znajde sie na jakims holu w ktorym czekam na samolot to ze tam sie nie zgubie ( chodzi mi o to czy po odprawie celnej tam gdzies dalej ludzie znowu moga sie wymieszac z roznych lotow czy po odprawie sa w tym pomieszczeniu holu tylko osoby do danego lotu -- czyli tam sie nie zgubie bo ide za innymi.

Ja jestem tak zakrecona ze nie zdziwilabym sie gdybym wyladowala w innym samolocie

5) czy jest możliwość ze zachce mi sie wymiotować ? Generalnie nie mam choroby lokomocyjnej.

6)Aha w sklepie bezcłowym moge tylko kupic rzeczy w momencie gdy bede leciec z Polski do Anglii ? czyli jak wyladuje w Anglii to nie mam możliwosci tam kupienia czegos w tej strefie?


co do bagażu to ja sie chyba nie zabiore
1 tak
2 wyciagasz sama, jak jest maly to nawet nie musisz chowac, mozesz trzymac i na kolanach jak Ci bedzie wygodnie
3 zalezy jakie linie, jak np lot, to po polsku jak british airlines to po angielsku
4 jak przejdziesz odprawe, bedziesz wiedziala do ktorego masz isc gejtu (gate z angielska) i tak już Cię pokierują i się nie zgubisz na pewno
5 generalnie jest taka mozliwosc, ale ja tez nie mam z tym problemow i nie mialam ani chwili gdzie bylo mi nie dobrze
6 mozesz i tu i tu kupowac na bezclowce, tylko pamietaj to oclić

bagaz mozesz miec do 20kg, powyzej trzeba doplacac.

nie martw sie, to naprawde trudne wsiasc nie do tego samolotu
a obawy przed 1 razem mialam bardzo podobne do Twoich
navi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 11:45   #701
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Sluchajcie zglupialam i juz nie wiem

Laptop sie wlicza do podrecznego??
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-21, 11:51   #702
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Navi bardzo dziękuje za odpowiedz
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 12:22   #703
navi
Zakorzenienie
 
Avatar navi
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 5 654
GG do navi
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
Sluchajcie zglupialam i juz nie wiem

Laptop sie wlicza do podrecznego??
a nie wiem chyba tak...

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Navi bardzo dziękuje za odpowiedz
nie ma za co
navi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 12:53   #704
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez jennifer777 Pokaż wiadomość
Laptop sie wlicza do podrecznego??
Gdzieś czytałam, że można mieć bagaż podręczny i torbę z laptopem.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 12:56   #705
kasiulinska
Raczkowanie
 
Avatar kasiulinska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 72
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Tak, laptop jest liczony jako bagaz podreczny. Jedyne co musisz zrobic to wyjac go z torby przy bramkach.
kasiulinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 13:05   #706
kasiulinska
Raczkowanie
 
Avatar kasiulinska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 72
Dot.: Pierwszy raz samolotem

A z bagazem podrecznym i laptopem, to to chyba zalezy od miejsca wylotu. Np jak lece z Londynu do Wawy to moge miec tylko 1 bagaz, a w druga strone moge miec torebke i laptopa. Lepiej sie dowiedziec wczesniej na lotnisku.
kasiulinska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 15:14   #707
olunias
Raczkowanie
 
Avatar olunias
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 393
GG do olunias
Dot.: Pierwszy raz samolotem

dziewczyny, przeczytałam prawie cąły ten watek bo sama za 3 tygodnie lece po raz pierwszy do Egiptu. Mam pytanie-czy ktoras z Was leciała kairskimi liniami AirCairo???? słyszłam że mają nowe samoloty...ale jak to jest w praktyce?
No i jeszcze jedno pytanie-z racji panującej w Egipcie "zemsty faraona" musze zaopatrzyc się w alkohol, który w wielu przypadkach chroni przed zatruciem pokarmowym. Chciałabym wziąć go z Polski...czy będe mogła spokojnie to przewieżć w bagażu głównym? (oczywiście alkoholu nie biorę dużo, bedzie to jedna butelka).
__________________
lepiej spłonąć niz wyblaknąć..
olunias jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 15:35   #708
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Pierwszy lot już trochę za mną, drugi za miesiąc. Drugi i trzeci. Najpierw muszę się dostać z Newquay do Londynu, a potem na Gdańsk. Lecę Ryanem. Trochę się obawiam tych linii, bo jakoś mi się dziwnie kojarzą. Bez powodu w sumie, tak jakoś nie do końca im ufam Ale nic, nie mam innego wyboru. Jedyna rzecz, która mnie trapi to waga bagażu. Jak leciałam WizzAir'em to było 20kg, tutaj jest 15. Moja torba miała 21kg jak leciałam z PL do UK, teraz pewnie też będzie coś koło tego. I tu pytanie: czy w Ryanie bardzo rygorystycznie przestrzegają tej wagi czy raczej przymykają oko? Ja już w sumie nastawiłam się na spory wydatek w przypadku obu lotów, to już trudno, pozostaje jednak nadzieja, że jakimś cudem uda się przemknąć Aha, i kolejna kwestia: w Londynie jestem koło godziny 21, a lot do Gdańska jest o 6 rano. Będę wdzięczna za wszelkie wypowiedzi na temat nocy spędzanej na lotniku Stansted. Czytałam już trochę na sleepinginairport.com ale chętnie poznam wasze opinie
oceania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 16:29   #709
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez olunias Pokaż wiadomość
No i jeszcze jedno pytanie-z racji panującej w Egipcie "zemsty faraona" musze zaopatrzyc się w alkohol, który w wielu przypadkach chroni przed zatruciem pokarmowym. Chciałabym wziąć go z Polski...czy będe mogła spokojnie to przewieżć w bagażu głównym? (oczywiście alkoholu nie biorę dużo, bedzie to jedna butelka).
Alkohol?
Ja bym raczej postawiła na leki.

Będziesz mogła przewieźć w bagażu głównym, tylko dobrze zapakuj, owiń w coś, może w folię bąbelkową i w ubrania.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-21, 17:02   #710
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez oceania Pokaż wiadomość
Pierwszy lot już trochę za mną, drugi za miesiąc. Drugi i trzeci. Najpierw muszę się dostać z Newquay do Londynu, a potem na Gdańsk. Lecę Ryanem. Trochę się obawiam tych linii, bo jakoś mi się dziwnie kojarzą. Bez powodu w sumie, tak jakoś nie do końca im ufam Ale nic, nie mam innego wyboru. Jedyna rzecz, która mnie trapi to waga bagażu. Jak leciałam WizzAir'em to było 20kg, tutaj jest 15. Moja torba miała 21kg jak leciałam z PL do UK, teraz pewnie też będzie coś koło tego. I tu pytanie: czy w Ryanie bardzo rygorystycznie przestrzegają tej wagi czy raczej przymykają oko? Ja już w sumie nastawiłam się na spory wydatek w przypadku obu lotów, to już trudno, pozostaje jednak nadzieja, że jakimś cudem uda się przemknąć Aha, i kolejna kwestia: w Londynie jestem koło godziny 21, a lot do Gdańska jest o 6 rano. Będę wdzięczna za wszelkie wypowiedzi na temat nocy spędzanej na lotniku Stansted. Czytałam już trochę na sleepinginairport.com ale chętnie poznam wasze opinie
Z reguly latam do Polski Ryanairem w sumie przekroczylam tylko raz limit wagi w Polsce i babka kazala mi przepakowac do podrecznego-mimo ze pol samolotu byla pusta. Wszystko zalezy od obslugi ale przymruzenie oka zaliczyc mozna do ok 3-4kg a ty masz chyba 6kg za duzo wiec nie liczylabym zbytnio na taryfe ulgowa. No ale nigdy nie wiadomo. Powodzenia.
styska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 19:47   #711
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Pierwszy raz samolotem

wpuscili by mnie ze spadochronem do samolotu? uwazam ze to glupie ze nie ma w samolotach spadochtonow w razie katastrofy by sie skakalo i wiecej przezyc by bylo
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 20:11   #712
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
wpuscili by mnie ze spadochronem do samolotu? uwazam ze to glupie ze nie ma w samolotach spadochtonow w razie katastrofy by sie skakalo i wiecej przezyc by bylo
a po ci spadochron?
W samolocie jest potrzebne wyposazenie w razie katastrofy.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 20:29   #713
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Pierwszy raz samolotem

no wlasnie w razie katastrofy by sie przydal
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 20:36   #714
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
no wlasnie w razie katastrofy by sie przydal
Samolot jest wyposazony odpowiednio, powtarzam. Zreszta, nikt cie ze spadochronem raczej nie pusci.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 06:16   #715
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Spadochron przy takiej wysokości? Dziewczyno, najpierw byś zamarzła. Gdybyś doleciała do ziemi, rozpadłabyś się pewnie na milion kostek lodu.
Warto też wspomnieć o ciśnieniu. Jeśli Ty byś wyskoczyła, to resztę pasażerów by wyssało.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 11:13   #716
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: Pierwszy raz samolotem

haha jeju ja coraz bardziej sie boje leciec, a wy jeszcze o spadochronie jestem panikara, ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze


Rozmawialam z kolesiem, ktory pracuje tu w Ir. w Ryanairze i mowi ze laptop sie nie wlicza do podrecznego uff.
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 15:00   #717
monka1986
Przyczajenie
 
Avatar monka1986
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Czesc dziewczyny !!!

Jutro lece samolotem, to moj pierwszy raz I mam pytanie czy moge do porecznego wizasc soczewki kontaktowe jednodniowe ? jesli tak to czy maja byc w tym woreczku przezroczystym czy w normalnym opakowaniu..troche dziewne ale w biurze podrozy nie wiedza czy mozna czy nie bo sie pytalam I co wy macie zawsze w podrecznym...Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi
monka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 16:05   #718
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez monka1986 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny !!!

Jutro lece samolotem, to moj pierwszy raz I mam pytanie czy moge do porecznego wizasc soczewki kontaktowe jednodniowe ? jesli tak to czy maja byc w tym woreczku przezroczystym czy w normalnym opakowaniu..troche dziewne ale w biurze podrozy nie wiedza czy mozna czy nie bo sie pytalam I co wy macie zawsze w podrecznym...Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi
Myślę, że możesz wziąć.
Podczas mojego długiego lotu zauważyłam, że sporo stewardes ma wadę wzroku, po jakimś czasie na twarzach wielu z nich zagościły okulary.

Co mamy w podręcznym?
Muszę pomyśleć... Leki, okulary słoneczne w etui, odtwarzacz mp3, coś do czytania, mgiełkę nawilżającą, spray do ciała, chusteczki dezodorujące i nawilżające, zwykłe chusteczki higieniczne, kolejne chusteczki-tym razem do higieny intymnej, wkładki higieniczne (kilka sztuk), gumy miętowe, szczotkę do włosów, szczoteczkę i pastę do mycia zębów i pewnie jeszcze kilka rzeczy. (to dotyczy długich lotów)
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 16:07   #719
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dzięki za odpowiedź
Jeszcze jedna wątpliwość... W ryanie przy rezerwacji przez internet jest opcja dot. ilości przewożonego bagażu. Czy to znaczy, że mogę mieć np. dwie sztuki bagażu rejestrowanego? I czy mogę dodać bagaż jeśli rezerwacja jest już zrobiona? Wtedy to się liczy jako zmiana rezerwacji płatna 30funtów (jakoś tak) czy nie? W wizzairze takiej opcji nie było to pytam bo zielona jestem Wszystko rozchodzi się o moją przyciężką walizkę. Jako bagaż podręczny mam laptopa, jest stary i ciężki, sam w sobie waży jakieś 7kg. Słyszałam różne wersje na temat bagażu podręcznego, jedni twierdzą, że można mieć torbę oprócz laptopa, inni, że nie... Jak to w końcu jest? Czy to zależy od danego lotniska, linii, czy jak? Z góry dziękuję za wszelkie wyjaśnienia
oceania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 16:26   #720
monka1986
Przyczajenie
 
Avatar monka1986
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Dziekuje za wskazowki...a z tymi lekami to nie jest tak, ze trzeba to jakos udokumentowac, ze np beda nam potrzebne podczas lotu ? bo gdzies o tym czytalam czy mozna miec rozne leki..bo boje sie ze mi bagaz zaginie i zostane bez lekarstw tyle sie naczytalam o tym ze kradna i gina :/ to niby tylko 2 tygodnie ale nie wiem co bym zrobila jakbym stracila pigulki antykocepcyjne albo wlasnie soczewki bez ktorych nie wyobrazam sobie zycia a jak to jest..podczas odprawy jest jeszcze mozliwosc przelozenia rzeczy z torby podrecznej do glownej jak np powiedza ze tego nie moge miec czy juz jest za pozno?
__________________
Czesc dziewczynki !!!

Ja jutro wylatuje do Tunezji to bedzie moj pierwszy raz samolotem I mam pytanie czy w bagazu podrecznym moge miec soczewki jednoniowe? I mam jeszcze jedno pytanko co wy macie w bagazu podrecznym ?? Dziekuje za odpowiedzii
monka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 08:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.