Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-29, 18:57   #1
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832

Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?


Hej dziewczyny , mam dylemat .
Mam już prawie roczną córeczkę i chciałam iść do pracy . Takową znalazlam. Praca 7 dniówek po 12 h , pozniej tydzien wolny - następnie 7 nocek po 12h i znow tydzień wolny .
Czyli pracuje 2 tyg po 12h a 2 tyg jestem w domu .
Z tym , że jest to praca na stacji paliw więc świeta, nie święta się pracuje .
Zostalam przyjęta , za kilka dni mam zacząc szkolenie .
Córeczka mialaby zostać z babcią-męża mama(mieszkamy razem , my na górze domku ,tesciowie na dole) .
Teściowa jest złotą kobietą i mam do niej ogromne zaufanie.
Męża Martwi ta praca po 12h , że nie będe miala poźniej na nic siły itd .
Że on będzie musiał sam być na noc z dzieckiem itd.
Ja jeszcze nie zaczęłam pracy a on non stop o tym mówi .
Ja już sama nie wiem co robić, tak bardzo szukalam pracy - ta w sumie by mi odpowiadała , ale jak sobie myśle nad tym dłużej to szkoda mi trochę zostawić juz mała .Szkoda mi że święta czy nie święta będe w pracy .
A muszę się zdecydowac szybko , zanim zacznę szkolenie Tyle czasu trulam tyłek , że chce do pracy a teraz sama nie wiem . Chciałabym pracować , zarabiać , mieć stała pracę.
ALE Im więcej mój mąż mi o tym mówi tym bardziej jestem niezdecydowana .
Dziewczyny co byście zrobiły na moim miejscu?
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-08-08 o 12:59 Powód: przywrócenie treści posta
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:02   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny , mam dylemat .
Mam już prawie roczną córeczkę i chciałam iść do pracy . Takową znalazlam. Praca 7 dniówek po 12 h , pozniej tydzien wolny - następnie 7 nocek po 12h i znow tydzień wolny .
Czyli pracuje 2 tyg po 12h a 2 tyg jestem w domu .
Z tym , że jest to praca na stacji paliw więc świeta, nie święta się pracuje .
Zostalam przyjęta , za kilka dni mam zacząc szkolenie .
Córeczka mialaby zostać z babcią-męża mama(mieszkamy razem , my na górze domku ,tesciowie na dole) .
Teściowa jest złotą kobietą i mam do niej ogromne zaufanie.
Męża Martwi ta praca po 12h , że nie będe miala poźniej na nic siły itd .
Że on będzie musiał sam być na noc z dzieckiem itd.
Ja jeszcze nie zaczęłam pracy a on non stop o tym mówi .
Ja już sama nie wiem co robić, tak bardzo szukalam pracy - ta w sumie by mi odpowiadała , ale jak sobie myśle nad tym dłużej to szkoda mi trochę zostawić juz mała .Szkoda mi że święta czy nie święta będe w pracy .
A muszę się zdecydowac szybko , zanim zacznę szkolenie Tyle czasu trulam tyłek , że chce do pracy a teraz sama nie wiem . Chciałabym pracować , zarabiać , mieć stała pracę.
ALE Im więcej mój mąż mi o tym mówi tym bardziej jestem niezdecydowana .
Dziewczyny co byście zrobiły na moim miejscu?
ile teściowej brakuje do emerytury? Jak zatrudnienie jej i opłacanie przez Was składek wpłynie na wysokość jej emerytury?

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:04
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:02   #3
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Że on będzie musiał sam być na noc z dzieckiem itd.
lol, to przecież jego dziecko
w razie czego niedaleko ma matkę, więc w awaryjnej sytuacji nie byłby sam. a tak normalnie to chyba się własnym dzieckiem zająć umie?
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:06   #4
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Że on będzie musiał sam być na noc z dzieckiem itd.
Stawiam, że o to tu się rozbija - że już nie Ty sama będziesz w głównej mierze odpowiedzialna za dziecko, nie zawsze będziesz obok w razie choroby czy niemożności zaśnięcia. Obnażył się tym 'argumentem'.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:11   #5
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
ile teściowej brakuje do emerytury? Jak zatrudnienie jej i opłacanie przez Was składek wpłynie na wysokość jej emerytury?
Kilka lat jej zostało.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
lol, to przecież jego dziecko
w razie czego niedaleko ma matkę, więc w awaryjnej sytuacji nie byłby sam. a tak normalnie to chyba się własnym dzieckiem zająć umie?
On się bardzo dobrze zajmuje dzieckiem i bardzo się angazuje od samego początku . Jest bardzo blisko związany z małą.Od maleńkiego karmi , kąpie , przewija to nie jest dla niego problem . Martwi się natomiast , że nie będzie słyszal malej w nocy , że ja przyjdę po nocce czy po 12h pracy i będe nie do życia . A uwierz on tez bardzo ciężko pracuje .
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-08-08 o 12:59
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:11   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Ja się zastanawiam jak da się wytrzymać pracując 86h tygodniowo..
ellish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:12   #7
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Moim zdaniem tryb pracy fatalny dla matki z małym dzieckiem, tym bardziej, że - jak piszesz - w tej chwili Twoja praca nie jest potrzebna finansowo. Rozumiem, że chcesz zarabiać, ale moim zdaniem powinnaś znaleźć coś w standardowych godzinach albo na część etatu. No i nie chciałabym absolutnie, aby ktoś z mojej rodziny zajmował się tyle czasu z dzieckiem, jasne, masz dobre relacje z teściową, ale ta sytuacja właśnie może to zmienić.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 19:16   #8
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Ja już sama nie wiem co zdecydować . Z jednej strony chce pracowac ale z drugiej strony czy to nie za wczesnie? Tym bardziej że niczego nam nie brakuje? Sama nie wiem .

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam jak da się wytrzymać pracując 86h tygodniowo..
Kiedyś pracowałam ponad 100 tygodniowo i nie bylo problemu Tylko wtedy nie mialam dziecka.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tryb pracy fatalny dla matki z małym dzieckiem, tym bardziej, że - jak piszesz - w tej chwili Twoja praca nie jest potrzebna finansowo. Rozumiem, że chcesz zarabiać, ale moim zdaniem powinnaś znaleźć coś w standardowych godzinach albo na część etatu. No i nie chciałabym absolutnie, aby ktoś z mojej rodziny zajmował się tyle czasu z dzieckiem, jasne, masz dobre relacje z teściową, ale ta sytuacja właśnie może to zmienić.
Z tym , że moja teściowa chce zostac z małą.
---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Teściowa nie chce żadnej kasy za to , mają dobrą sytuacje .
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:00
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:18   #9
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Ja już sama nie wiem co zdecydować . Z jednej strony chce pracowac ale z drugiej (mała skonczy w grudniu rok) strony czy to nie za wczesnie? Tym bardziej że niczego nam nie brakuje? Sama nie wiem .
to już musisz sama ocenić, najlepiej znasz swoje dziecko. Ja chciałam zostać z dzieckiem w domu dłużej, ale nie każdy ma taką możliwość. No i nie czarujmy się, fajnie jest mieć odskocznię od pieluch.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:23   #10
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
to już musisz sama ocenić, najlepiej znasz swoje dziecko. Ja chciałam zostać z dzieckiem w domu dłużej, ale nie każdy ma taką możliwość. No i nie czarujmy się, fajnie jest mieć odskocznię od pieluch.
No wlaśnie , swoją droga ta odskocznia...
Mieszkam tu od ponad roku - malutka wieś , ja pochodze z dużego miasta.
Ciagnie mnie do miasta...Wiem , że kiedyś tam wrócęale narazie nie ma takiej mozliwości . Mieszka mi sie z teściami bardzo dobrze , w nic się nie wtracają , mamy osobną kuchnie - lazienkę . Są tez bardzo pomocni i zawsze mozna na nich liczyć.
Właśnie czasami mam dośc -dom , dziecko.sprzątanie.gotowa nie i ta cicha wieś gdzie nic się nie dzieje ...
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:01
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:26   #11
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
No wlaśnie , swoją droga ta odskocznia...
Mieszkam tu od ponad roku - malutka wieś , ja pochodze z dużego miasta.
Ciagnie mnie do miasta...Wiem , że kiedyś tam wrócę ale narazie nie ma takiej mozliwości. Mieszka mi sie z teściami bardzo dobrze , w nic się nie wtracają , mamy osobną kuchnie - lazienkę . Są tez bardzo pomocni i zawsze mozna na nich liczyć.

Właśnie czasami mam dośc -dom , dziecko.sprzątanie.gotowa nie i ta cicha wieś gdzie nic się nie dzieje ...
To znajdź sobie pracę, ale może na początek nie tak hardkorową. Normalny etat, albo 3/4, nawet pół, skoro dobrze wam się wiedzie, żeby też powoli wszystkich domowników wdrożyć w nowy rytm życia (szczególnie dziecko).

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:44
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 19:30   #12
Wikttoria
Raczkowanie
 
Avatar Wikttoria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 414
GG do Wikttoria
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Pomijając argumenty finansowe - bardzo kiepski system pracy,dla matki z małym dzieckiem Trochę robiące wodę z mózgu dziecku (w jednym tyg mama jest,w drugim nie ma jej prawie wcale).
__________________
Razem od: 19.11.2006

Jest nas troje
Wikttoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:31   #13
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
To znajdź sobie pracę, ale może na początek nie tak hardkorową. Normalny etat, albo 3/4, nawet pół, skoro dobrze wam się wiedzie, żeby też powoli wszystkich domowników wdrożyć w nowy rytm życia (szczególnie dziecko).
W tym rejonie kiepsko jest z pracą.
Ale tu znowu jest tak , że święta itd musiałabym poświęcić pracy ...
To mnie najbardziej przeraża.

Również to , że tu na wiosce nie mam znajomych , mieszkańców okolo 300 i w wiekszosci ludzie duzo starsi odemnie .
Moje rodzinne miasto jest oddalone o więc też niezbyt często tam bywam a wiadomo w pracy zawsze jakies znajomości się nawiązuje itd... Eh sama nie wiem . Czuje sie jak w zamknietym kole.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Wikttoria Pokaż wiadomość
Pomijając argumenty finansowe - bardzo kiepski system pracy,dla matki z małym dzieckiem Trochę robiące wodę z mózgu dziecku (w jednym tyg mama jest,w drugim nie ma jej prawie wcale).
No właśnie a ona jest tak bardzo ze mną zżyta i w dodatku jeszcze taka mała .
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:02
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 19:56   #14
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cięzka decyzja. To znaczy normalnie radziłabym spróbować, ale rozumiem, że tu nie ma miejsca na próby, tylko musi być ostateczna decyzja skoro teściowa ma rezygnować z pracy przez to.

Chyba bałabym się pracować w takim trybie mając tak małe dziecko, bo w ten spsób przez tydzień byś jej za bardzo nie widywała. Z drugiej strony rozumiem brak szans na normalną pracę w tym miejscu.

ten dom tez zamierzacie budować na tej wsi? Przecież w ten sposób to nigdy nie będziesz mieć szansy na normalną pracę.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 20:00   #15
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez SylwiaKaja Pokaż wiadomość
Cięzka decyzja. To znaczy normalnie radziłabym spróbować, ale rozumiem, że tu nie ma miejsca na próby, tylko musi być ostateczna decyzja skoro teściowa ma rezygnować z pracy przez to.

Chyba bałabym się pracować w takim trybie mając tak małe dziecko, bo w ten spsób przez tydzień byś jej za bardzo nie widywała. Z drugiej strony rozumiem brak szans na normalną pracę w tym miejscu.

ten dom tez zamierzacie budować na tej wsi? Przecież w ten sposób to nigdy nie będziesz mieć szansy na normalną pracę.
Nie.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:03
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 20:06   #16
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Powiem tak. Moja szwagierka zostawiała ze swoja mama dziecko właśnie od takiego momentu jak Twoja córka teraz. Pracowała od 10 do 14 w jeden pracy a w drugiej od 15 do 22 czasem 23. Tesciowa córkę tak rozpieściła że jest masakryczna, do swojej matki mówi po imieniu bo tesciowa jest dla niej mama. Takze bym się zastanowiła. Może i być złota ale i tak ona bedzie jej wpajac własne zasady.
Skoro nic Wam nie brakuje, ja bym szukała innej pracy, połowa etatu albo 3/4.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 20:10   #17
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

ja z kolei bym dążyła do tego,zeby jak najszybciej przeprowadzić się do miasta i zamaist domu mieć np mieszkanie, bo co z tego, ze będziesz mieć dom, jesli będziesz mieć jednoczesnie kilkuletnią dziurę w cv, bo na wsi nie było szans na pracę.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 20:41   #18
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

ja bym poszukala innej pracy, tak zeby pracowac 3 dniw tygodniu, albo 5 dni ale mniej godzin
12h na dobe to bardzo duzo. gdzie czas na posprzatanie, ugotowanie itp + jak bedziesz w pracy dziecko Cie widziec nie bedzie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 20:46   #19
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

poszłabym do pracy. Udało Ci się znaleźć pracę w rejonie gdzie roboty nie ma. Masz szczęście. Teściowej chyba nie zaszkodzisz - bo czy zrezygnuje z pracy teraz czy za rok - to nie będzie miało znaczenia. Bo i tak trochę do emerytury jej brakuje. Czy rozpaskudzi Ci dziecko? Jakim jest człowiekiem?

Albo idź do pracy albo może postarajcie się o 2gie dziecko? Bo i tak będziesz siedziała w domu. Czy Wasza sytuacja finansowa na to pozwala?

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:42
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-29, 20:50   #20
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
poszłabym do pracy. Udało Ci się znaleźć pracę w rejonie gdzie roboty nie ma. Masz szczęście. Teściowej chyba nie zaszkodzisz - bo czy zrezygnuje z pracy teraz czy za rok - to nie będzie miało znaczenia. Bo i tak trochę do emerytury jej brakuje. Czy rozpaskudzi Ci dziecko? Jakim jest człowiekiem?

Albo idź do pracy albo może postarajcie się o 2gie dziecko? Bo i tak będziesz siedziała w domu. Czy Wasza sytuacja finansowa na to pozwala?
Skąd w ogóle pomysł, że autorka chce mieć drugie dziecko? I jeśli nawet, to tak szybko Co to ma być za rozwiązanie dla matki, która czuje się znużona siedzeniem w domu na wsi z dzieckiem?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 20:59   #21
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Odpuść sobie, bo to będzie praca kosztem zdrowia.. Jeszcze jakaś lekka praca po 8h, ale coś takiego to nie. Nie ma sensu jeśli tak jak mówisz macie w miarę stabilną sytuację materialną.
December12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:16   #22
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Kiepska praca dla matki.
Przez 2 tygodnie nie będziesz widywac Ty dziecka, a dziecko Ciebie.
W dodatku jak tesciowa rzuci pracę, to będziesz uwiązana w tej pracy, bo przeciez obiecaliście jej płacić do wieku emerytalnego.

To jest IMo naprawde bez sensu, że wchodzicie w taki układ, ze matka dziecka idzie do pracy na taki wymiar i w takim systemie, a babka rzuca prace zeby z tym dzieckiem siedzieć + zobowiązania finansowe Was wobec teściowej.
Tobie się teraz zdaje, ze to tylko 300zł miesięcznei dla niej, a nie widzisz jakie to zobowiązanie wobec niej. teraz liczy się każdy rok do emerytury.
Jakby coś nie wyszło (mogą Cie przeciez np. zwolnić ) to Ty zostaniesz z niczym, teściowa już parcy w tym wieku nie znajdzie a maz będzie musiał łozyć na dopłaty do emerytury teściowej, kiedy Wy 2 będziecie siedzieć z 1 dzieckiem w domu.

Zeby to jeszcze była jakaś faktycznie rozwijająca i dająca perspektywy rozwoju/kariery praca.
A niestety, ale ani taka nie jest + fatalny dla matki rozkłąd czasu pracy.

Nie wiem co was podkusiło dom budowac od razu. Było kupić na początek niewielkie mieszkanie w mieście i się stopniowo dorabiać tego domu mając bliżej do większej ilosci ofert pracy dla Ciebie a żłóbków,przedszkoli i szkół dla dziecka. + wieksze jak mnimam zaplacze "rozrywkowo-towarzyskie".
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:22   #23
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

mi się wydaje, że jak już chcesz iść do pracy, do do jakiejś 'normalnej', tzn. po 8h.
po tygodniu dwunastek na serio nie będziesz miała na nic siły, wiem co mówię i tu mąż ma rację. a małe dziecko jednak absorbuje, nawet jeżeli babcia pomaga.
jeżeli wam pieniędzy nie brakuje, to ja bym zaczekała.
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:23   #24
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Ja już sama nie wiem co zdecydować . Z jednej strony chce pracowac ale z drugiej (mała skonczy w grudniu rok) strony czy to nie za wczesnie? Tym bardziej że niczego nam nie brakuje? Sama nie wiem .
Dlaczego nie poszukasz pracy na pół etatu? Taki kompromis chyba byłby najwygodniejszym rozwiązaniem.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:26   #25
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Skąd w ogóle pomysł, że autorka chce mieć drugie dziecko? I jeśli nawet, to tak szybko Co to ma być za rozwiązanie dla matki, która czuje się znużona siedzeniem w domu na wsi z dzieckiem?
A jaką ona ma alternatywę? Skoro i tak na tej wsi siedzi, żadnej roboty innej nie znajdzie, a planuje kolejne dziecko to czemu nie? I tak jest wyłączona z życia zawodowego a lepiej mieć sprawę z głowy teraz niż decydować się na dziecko za 5 lat jak pracę będzie miała.

Autorko - to może jakieś zaoczne studia żebyś się z tej codziennej monotonii wyrwała.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:33   #26
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Wy podatek, ZUS składki, teściowa siedziałaby z dzieckiem za darmo?


Moim zdaniem praca ok, ale nie w takim trybie.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:42
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:38   #27
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Ja bym nie brala taoiej roboty. Jest podla. Juz lepiej siedziec w domu.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:42   #28
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Gdybym miała możliwość to z pewnością nie szłabym do pracy 12h na dobę przy niespełna rocznym dziecku. Chyba, że spadłaby mi z nieba praca marzeń i niepowtarzalna okazja, a okazja pracy na stacji paliw raczej się powtórzy
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:48   #29
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;53634926]Dlaczego nie poszukasz pracy na pół etatu? Taki kompromis chyba byłby najwygodniejszym rozwiązaniem.[/QUOTE]

To żaden kompromis w tej sytuacji, bo jak ona weźmie jakąś pracę na pół etatu, to i tak dziecko z kimś musi zostać, a co za tym idzie - podejmują wielkie zobowiązanie wobec teściowej.

Nie zdecydowałabym się na to absolutnie
Zostałabym w domu z dzieckiem, zresztą ja w ogóle jestem zwolenniczką "macierzyńskiego" dłuższego niż rok i nie wyobrażam sobie wracania do pracy po roku, jeśli nie byłabym zmuszona. Ty nie jesteś, więc ja bym się nie zastanawiała zbyt długo. Szczególnie, że ta praca na stacji benzynowej nie jest jakaś szaleńczo rozwojowa, to nie jest ważny krok w karierze.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-29, 21:52   #30
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Praca czy pozostanie w domu z dzieckiem?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
To żaden kompromis w tej sytuacji, bo jak ona weźmie jakąś pracę na pół etatu, to i tak dziecko z kimś musi zostać, a co za tym idzie - podejmują wielkie zobowiązanie wobec teściowej.

Nie zdecydowałabym się na to absolutnie
Zostałabym w domu z dzieckiem, zresztą ja w ogóle jestem zwolenniczką "macierzyńskiego" dłuższego niż rok i nie wyobrażam sobie wracania do pracy po roku, jeśli nie byłabym zmuszona. Ty nie jesteś, więc ja bym się nie zastanawiała zbyt długo. Szczególnie, że ta praca na stacji benzynowej nie jest jakaś szaleńczo rozwojowa, to nie jest ważny krok w karierze.
Ale chyba co innego zostawić dziecko na 4 godziny, a co innego na 12.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-17 07:17:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.