Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-31, 11:23   #1
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855

Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca


Witajcie,

Jakieś 2 miesiące temu zakończyłam 2,5-letni związek z facetem, z którym przez ostatni rok mieszkałam, i wróciłam do rodziców. Niestety, gość (świadomie lub nie) wyrolował mnie bo mieszkanie (a co za tym idzie, również liczniki prąd i woda) były na mnie, więc po wyprowadzce (on nadal mieszka w tym mieszkaniu) tak czy siak formalnie to ja zostałam z opłatami. Mieszkanie jest już przepisane na niego, licznik z wody też, mnie został prąd, którego nie mogę odgłosić bo okazało się, że jest zadłużenie na prawie 600zł - okazało się, że mój cudowny facet skłamał, że zapłacił 2 poprzednie rachunki.

Jakby tego było mało, wszystkie 3 kredyty również były na mnie (on robił jakieś machloje, miał zababrane dokumenty i rzekomo nie mógł nic mieć na siebie). Miesięczna rata tych 3 kredytów wynosi w sumie ok. 200zł. Oczywiście płacę ja, bo mój cudowny facet stwierdził, że nie ma kasy.

Sytuacji nie poprawiają rodzice (właśnie przez ich zaborczość i tyranię ojca wyprowadziłam się z domu ), którzy strasznie naciskają. Mówią np. że jak się dowiedzą, że płacę te raty to wyrzucą mnie z roboty (pracuję w ich firmie, ale pomału rozglądam się za innym etatem). Ojciec grozi, że pojedzie do mojego byłego i go pobije, i różne takie. I tak praktycznie codziennie wiercą mi dziurę w brzuchu nie rozumiejąc, że pogarszają sytuację.

I tutaj moje pytania: jak zmusić faceta do płacenia rat i zapłaty długu za prąd? Prośby, groźby nasłania Urzędu Skarbowego itp (robi na czarno) nic nie dają. Z rodzicami nie da się pogadać, oni wiedzą lepiej.

Co robić??? Przerasta mnie to wszystko
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:33   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Witajcie,

Jakieś 2 miesiące temu zakończyłam 2,5-letni związek z facetem, z którym przez ostatni rok mieszkałam, i wróciłam do rodziców. Niestety, gość (świadomie lub nie) wyrolował mnie bo mieszkanie (a co za tym idzie, również liczniki prąd i woda) były na mnie, więc po wyprowadzce (on nadal mieszka w tym mieszkaniu) tak czy siak formalnie to ja zostałam z opłatami. Mieszkanie jest już przepisane na niego, licznik z wody też, mnie został prąd, którego nie mogę odgłosić bo okazało się, że jest zadłużenie na prawie 600zł - okazało się, że mój cudowny facet skłamał, że zapłacił 2 poprzednie rachunki.

Jakby tego było mało, wszystkie 3 kredyty również były na mnie (on robił jakieś machloje, miał zababrane dokumenty i rzekomo nie mógł nic mieć na siebie). Miesięczna rata tych 3 kredytów wynosi w sumie ok. 200zł. Oczywiście płacę ja, bo mój cudowny facet stwierdził, że nie ma kasy.

Sytuacji nie poprawiają rodzice (właśnie przez ich zaborczość i tyranię ojca wyprowadziłam się z domu ), którzy strasznie naciskają. Mówią np. że jak się dowiedzą, że płacę te raty to wyrzucą mnie z roboty (pracuję w ich firmie, ale pomału rozglądam się za innym etatem). Ojciec grozi, że pojedzie do mojego byłego i go pobije, i różne takie. I tak praktycznie codziennie wiercą mi dziurę w brzuchu nie rozumiejąc, że pogarszają sytuację.

I tutaj moje pytania: jak zmusić faceta do płacenia rat i zapłaty długu za prąd? Prośby, groźby nasłania Urzędu Skarbowego itp (robi na czarno) nic nie dają. Z rodzicami nie da się pogadać, oni wiedzą lepiej.

Co robić??? Przerasta mnie to wszystko
Czemu Ty jeszcze nie jesteś u prawnika? W takiej sytuacji od razu szukałabym porady prawnej.

Chociaż niestety pewnie skończy się na tym, że dostaniesz płatną lekcję życia i wszystko za swojego ex spłacisz. Może to sprawi, że na przyszłość nie będziesz za kogoś brała kredytów.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-03-31 o 11:34
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:34   #3
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Nie zmusisz go, bo prawnie on nie ma do tego zadnych zobowiazan. Mozesz naslac skarbowke, ale to nie zmieni faktu, ze facet jest zadluzeniowo czysty i nic z niego nie sciagniesz. Lepiej zacznij placic bo kary i odsetki to dopiero potezne sumy.

Edytowane przez LadyChatterbox
Czas edycji: 2016-03-31 o 11:35
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:40   #4
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Masz nauczkę na przyszłość, żeby żadnych kredytów na siebie nie brać. W ogóle lepiej nie bawić się w dom z osobą, która nie jest godna zaufania - nie wierzę, że nie miałaś żadnych sygnałów, że gościu jest cwany i niehonorowy. Tak jak napisała osoba przede mną - staraj się spłacić długi jak najszybciej.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-03-31 o 12:19
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:44   #5
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Masz nauczkę na przyszłość, żeby żadnych kredytów na siebie nie brać. W ogóle lepiej nie bawić się w dom z osobą, która nie jest godna zaufania - nie wierzę, że nie miałaś żadnych sygnałów, że gościu jest cwany i nie honorowy. Tak jak napisała osoba przede mną - staraj się spłacić długi jak najszybciej.
Skoro wiedziała, że ma na koncie 'machloje' i 'nababrane w papierach', to nie powinna być zaskoczona. Nie wiem czemu kobietom się wydaje, że ich partner kanciarz będzie miał skrupuły żeby kiedyś nie okpić ich samych. Nawine są.
A za naiwność trzeba płacić.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:44   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Autorko, tak jak piszą dziewczyny: spłacać MUSISZ, bo to Twoje zobowiązanie. Nieważne co było ustalane "pod stołem". Natomiast potem ewentualnie możesz (marne szanse, ale może jakieś są -> porada prawnika) to częściowo ściągnąć z faceta. Tylko, że sorry, Ty chyba chcesz, aby osoba niehonorowa nagle zachowała się honorowo. I się dziwisz, że tak nie jest. Miałaś sygnały, że facio jest nie teges ze sprawami pieniędzy. Niestety jesteś tak samo winna tej sytuacji, jak on.

A ojcu o niczym już więcej nie mów. W ogóle nie wiem po co informowałaś osoby postronne o sytuacji, skoro wiedziałaś jak się sprawy mają w Twojej rodzinie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 13:26   #7
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Tak jak dziewczyny piszą, zapłacić musisz bo umowy są na Ciebie. I płać, bo sama będziesz miała nababrane w papierach i sama nic więcej na siebie nie weźmiesz jak to zaniedbasz. Trudno, rzeczywiście warto skonsultować się w tej kwestii z prawnikiem ape szczerze mówiąc marne szanse, że cokolwiek uda się ugrać, bo dla banku/firmy windykacyjnej Twój ex jest osobą postronną i zupełnie nie ma znaczenia dla sprawy. Twój ojciec ma prawo być zły, ale radzi Ci idiotycznie - jak nie będziesz płacić, to w końcu dostanie nakaz przekazywania połowy Twojej pensji na konto komornika, więc to gówniana alternatywa. Przykro mi, ale na Boga, nie bierze się kredytów dla kogoś kto robi na czarno i kto ma na koncie "machloje" Donos do US też co najwyżej w jego szefa uderzy, więc po prostu przełknij sytuację, pozbądź się jak najszybciej długów i odetnij przynajmniej trochę od rodziny bo Ci szkodzą zamiast pomagać.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 13:49   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

ja bym wysłała ojca, żeby sprał go po ryju. why not?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 13:54   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja bym wysłała ojca, żeby sprał go po ryju. why not?
Jeszcze jeden dureń drugiego zabije i będzie dramat.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 14:27   #10
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jeszcze jeden dureń drugiego zabije i będzie dramat.
kratki dla 'wygranego' i problem z głowy, dwie pieczenie na jednym ogniu <dla niekumatych to jest sarkazm>

Autorko, pędem do prawnika.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:02   #11
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

ale co jej prawnik powie? prawnik to nie jest jakiś magik, jeśli kredyty i prąd są na autorkę, to musi płacić. No po prostu podpisała dobrowolnie te kredyty i ten prąd, żadnego sądu nie będzie interesowało, że facet na ładne oczy obiecał płacić.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 15:08   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ale co jej prawnik powie? prawnik to nie jest jakiś magik, jeśli kredyty i prąd są na autorkę, to musi płacić. No po prostu podpisała dobrowolnie te kredyty i ten prąd, żadnego sądu nie będzie interesowało, że facet na ładne oczy obiecał płacić.
Możliwe, że niewiele, ale zainwestowałabym tą stówę, aby się dowiedzieć, czy w takiej sytuacji mogę potem spróbować ściągnąć cokolwiek z osoby, która tak naprawdę z tego kredytu korzystała. Czy jest to możliwe i warte tego wszystkiego (nie wiadomo jaka jest wartość tych kredytów). A że na razie to ona ma grzecznie spłacać, to wiadomo.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:14   #13
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Do prawnika, to bylby sens isc, jakby to byl jakis duzy kredyt, hipoteczny. 200 zl miesiecznie lepiej zaplacic i zapomniec, a rzecz ktora byla na kredyt - zabrac. W wynajmowanym mieszkaniu nie ma nakladow, z bylym partnerem nie ma co rozliczac, tylko splacic raty, zabrac te rzeczy na kredyt i wyciagnac z tego wnioski na przyszlosc. Jezeli chodzi o zwrot za prad, to zawsze mozna wyslac pozew, powolac swiadkow, kiedy sie wyprowadzilas i domagac zasadzenia zaplaty, natomiast jezeli sie na tym nie znasz w ogole, to problem jest taki, ze trzeba wniesc oplaty sadowe plus porada prawnika dajmy na to 400 zl i juz masz komplet 600 zl, tyle co za prad.
edit: jezeli to byl tv na kredyt, to nic nie da sie sciagnac. Chyba ze autorka wziela jakas pozyczke np. 2000 zl i przekazala calosc kwoty narzeczonemu, wtedy trzeba udokumentowac przekazanie kwoty pozyczki parnerowi, wyslac przedsadowe wezwanie do zaplaty i wyslac plzew. Ale jezeli takich dokumentow nie ma, to nic sie nie da zrobic, chyba ze sa swiadkowie. Poza tym, nie wiem nawet co to za kredyt..

Edytowane przez Layla79
Czas edycji: 2016-03-31 o 15:19
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:24   #14
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
edit: jezeli to byl tv na kredyt, to nic nie da sie sciagnac. Chyba ze autorka wziela jakas pozyczke np. 2000 zl i przekazala calosc kwoty narzeczonemu, wtedy trzeba udokumentowac przekazanie kwoty pozyczki parnerowi, wyslac przedsadowe wezwanie do zaplaty i wyslac plzew. Ale jezeli takich dokumentow nie ma, to nic sie nie da zrobic, chyba ze sa swiadkowie. Poza tym, nie wiem nawet co to za kredyt..
Nawet jeśli jest to pożyczka gotówkowa, to
a) autorka musiałaby mieć udokumentowany przelew bankowy, a pewnie kasa była w gotówce,
b) jeśli nie ma żadnego dowodu (tj. umowy) na potwierdzenie tego, że autorka mu te pieniądze pożyczyła, a nie podarowała, to sprawa jest nie do wygrania.
Poza tym 3 raty, łącznie w wysokości 200 zł, to na 100% jakieś raty na drobne sprzęty - jakaś konsola, telefon itp.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:33   #15
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Poza tym 3 raty, łącznie w wysokości 200 zł, to na 100% jakieś raty na drobne sprzęty - jakaś konsola, telefon itp.
Ja bym też odpuściła. Według mnie tej stówy na prawnika szkoda.
A 200zł miesięcznie to akceptowalna cena za taką lekcję.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:39   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
(...)
Poza tym 3 raty, łącznie w wysokości 200 zł, to na 100% jakieś raty na drobne sprzęty - jakaś konsola, telefon itp.
W sumie pewnie tak. Kredyt na 20 lat to raczej nie jest.

Autorko, cóż, płatna nauczka. Nie Ty pierwsza i nie ostatnia. Obyś nie popełniła w przyszłości tych samych błędów.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:45   #17
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
W sumie pewnie tak. Kredyt na 20 lat to raczej nie jest.

Autorko, cóż, płatna nauczka. Nie Ty pierwsza i nie ostatnia. Obyś nie popełniła w przyszłości tych samych błędów.
No, bywa o wiele, wiele gorzej. Tzn. wnuczki, które ciągną babcię do sklepu po laptopa i znikają z nim potem, to jest norma (a babcie się zarzekają, że przecież płaaaaaaaaci, jak mówiła że płaci to na pewno to my źle sprawdziliśmy ), ale bywają i ludzie którzy biorą grrrrube kredyty gotówkowe dla szefów albo członków rodziny, udupiając się tym samym na kilka ładnych lat i dobrych kilkadziesiąt tysięcy. Przejrzałam sobie przed chwilą fora prawno-finansowe z pytaniami w takich sprawach, masakra jak ludzie się potrafią wkopać. Autorka i tak ma szczęście w nieszczęściu.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:52   #18
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Jeju, dziewczyno, tak bardzo mi mnie przypominasz, bo miałam rok temu całkiem podobną sytuację, tylko ja się otrząsnęłam po 6 miesiącach i nie miałam nic na siebie. Ale gdyby nie to, to chartakter faceta taki sam... Szczerze Ci współczuję, ale zawsze masz jakieś doświadczenie i drugi raz nie dasz się zrobić w "kokodżambo". Tak jak dziewczyny radzą, spłać wszystko co stoi na Ciebie, bo później Ty będziesz miała problemy, a nikt inny. A od rodziców w pewnym momencie życia trzeba się uniezależnić, nie mam tu na myśli odciecie kontaktów, ale o pewnych sprawach nie informować i kształtować sobie życie na własnych siłach. Ale póki co dobrze że masz tą pracę, spłać i miej z głowy Trzymaj się kochana.
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:52   #19
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
No, bywa o wiele, wiele gorzej. Tzn. wnuczki, które ciągną babcię do sklepu po laptopa i znikają z nim potem, to jest norma (a babcie się zarzekają, że przecież płaaaaaaaaci, jak mówiła że płaci to na pewno to my źle sprawdziliśmy ), ale bywają i ludzie którzy biorą grrrrube kredyty gotówkowe dla szefów albo członków rodziny, udupiając się tym samym na kilka ładnych lat i dobrych kilkadziesiąt tysięcy. Przejrzałam sobie przed chwilą fora prawno-finansowe z pytaniami w takich sprawach, masakra jak ludzie się potrafią wkopać. Autorka i tak ma szczęście w nieszczęściu.
wadr, za głupotę się płaci. tygrys nam już dziś w lesie nie grozi, więc selekcja naturalna musi działać w inny sposób
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 16:36   #20
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jeszcze jeden dureń drugiego zabije i będzie dramat.
Jeszcze jeden gong w ryj nikogo nie zabil
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 16:44   #21
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Autorko, tak jak piszą dziewczyny: spłacać MUSISZ, bo to Twoje zobowiązanie. Nieważne co było ustalane "pod stołem". Natomiast potem ewentualnie możesz (marne szanse, ale może jakieś są -> porada prawnika) to częściowo ściągnąć z faceta. Tylko, że sorry, Ty chyba chcesz, aby osoba niehonorowa nagle zachowała się honorowo. I się dziwisz, że tak nie jest. Miałaś sygnały, że facio jest nie teges ze sprawami pieniędzy. Niestety jesteś tak samo winna tej sytuacji, jak on.

A ojcu o niczym już więcej nie mów. W ogóle nie wiem po co informowałaś osoby postronne o sytuacji, skoro wiedziałaś jak się sprawy mają w Twojej rodzinie.
Wiem, że muszę płacić i płacę - innego wyjścia nie mam. A rodzicom powiedziałam już dawno, jak jeszcze mieszkaliśmy razem, że kilka artykułów AGD mam na raty. No niestety, nauczkę na przyszłość mam - wiem, że byłam naiwna.

Rozmawiałam już ze znajomym prawnikiem.

Tylko chodziło mi bardziej o kwestię ojca. Może któraś z Was miała podobną sytuację?

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
pozbądź się jak najszybciej długów i odetnij przynajmniej trochę od rodziny bo Ci szkodzą zamiast pomagać.
Spłacam ile mogę, ale kurcze (wiadomo, szkoda kasy, zwłaszcza z pensji niewiele większej od najniższej krajowej) bardziej niż te długi wkurza mnie gadka ojca - faktycznie gada brednie, bo jak ja mogę zmusić go do spłaty?

Od rodziców odciąć się póki co nie mogę ze względów finansowych.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 16:59   #22
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

A zabrałaś z tamtego mieszkania to co Twoje? Czyli to co spłacasz? Koniecznie zabierz swoją własność i sprzedaj, moze trochę coś pomoze...
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 17:35   #23
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość
A zabrałaś z tamtego mieszkania to co Twoje? Czyli to co spłacasz? Koniecznie zabierz swoją własność i sprzedaj, moze trochę coś pomoze...
Wiem, że za chwilę zostanę zlinczowana, ale... nie. Nie mam serca. Musiałabym zabrać mu pralkę i tapczan, no i 4/5 mebli, na które kasę dali moi rodzice... A przewózka takich wielkogabarytowych rzeczy też sporo kosztuje, i np w przypadku pralki, która nowa kosztowała 800zł to się zwyczajnie nie opłaca (no chyba, że chodzi po prostu o honor). Jadę tam w ten weekend i zabiorę zastawę mojej mamy - pewnie będzie płacz i lament, że jestem okrutna, że bez serca, że się od niego wrednie odwracam itd

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Zapytam, dziewczyny, prawnika, o ten zwrot kasy za prąd - może chociaż trochę uda się ugrać. Dziękuję za radę.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 17:41   #24
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

No głupia jesteś. Nie bądź miękką fają, tylko weź, co twoje. Ty nie jesteś od niańczenia oszusta i martwienia się o niego. On się jakoś nie martwi o to, czy masz z czego spłacać kredyty.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 17:43   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

jak dla mnie jesteś głupia, że zostawiasz mu te rzeczy. ale cóż - chcesz być matką polką to cierp. wątpię, żeby dało się coś ugrać. mogę dostać ostrzeżenie, ale to podwójne frajerstwo - spłacać raty, nic z tego nie mieć i jeszcze zostawić meble, na które kasę wyłożył ktoś inny.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 17:44   #26
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Tylko chodziło mi bardziej o kwestię ojca. Może któraś z Was miała podobną sytuację?
Nie, ale nie rozumiem skąd i po co on ma wiedzieć, że płacisz te raty. Skoro nie dociera do niego, że musisz, i skoro z tego tytułu Cię szantażuje, to się tym z nim nie dziel po prostu - macie wspólne konto..? W banku mu żadnych informacji nie udzielą jakby się interesował.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 17:51   #27
0d1f34119766eee4653101d15d3559db3eb5311a_5de84883b0bb6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13 430
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Wiem, że za chwilę zostanę zlinczowana, ale... nie. Nie mam serca. Musiałabym zabrać mu pralkę i tapczan, no i 4/5 mebli, na które kasę dali moi rodzice... A przewózka takich wielkogabarytowych rzeczy też sporo kosztuje, i np w przypadku pralki, która nowa kosztowała 800zł to się zwyczajnie nie opłaca (no chyba, że chodzi po prostu o honor). Jadę tam w ten weekend i zabiorę zastawę mojej mamy - pewnie będzie płacz i lament, że jestem okrutna, że bez serca, że się od niego wrednie odwracam itd
Ty nie masz serca? A czy Twój były partner ma serce? Spłacasz rzeczy, z których on korzysta. Zostawił Cię z tym wszystkim samą. Nie chcesz zabrać mebli i sprzętów, które spłacasz bo Ci go szkoda? Powiedz, że to żart. Nie mogę uwierzyć, że jesteś tak naiwna. Zabierz wszystko od niego. To są TWOJE rzeczy, a nie jego. Dzięki Twojej naiwności on ustawił się jak królewicz.

Opłaca się zabrać wszystkie sprzęty i meble, które kupiłaś. Sama je spłacasz, więc one należą do Ciebie. Nawet jeśli nie masz gdzie ich trzymać, to możesz je sprzedać. Uda Ci może dostać dobrą cenę i spłacić część Twoich rat. Będziesz miała mniej do spłaty.

Edytowane przez 0d1f34119766eee4653101d15d3559db3eb5311a_5de84883b0bb6
Czas edycji: 2016-03-31 o 17:53
0d1f34119766eee4653101d15d3559db3eb5311a_5de84883b0bb6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 18:01   #28
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Nie, ale nie rozumiem skąd i po co on ma wiedzieć, że płacisz te raty. Skoro nie dociera do niego, że musisz, i skoro z tego tytułu Cię szantażuje, to się tym z nim nie dziel po prostu - macie wspólne konto..? W banku mu żadnych informacji nie udzielą jakby się interesował.
Mogą udzielić, bo ma upoważnienie do mojego konta. Jak już pisałam, właśnie przez niego zamieszkałam z facetem, a teraz musiałam wrócić, wybierając mniejsze zło. Mój ojciec to długi temat, ale mówiąc zwięźle on nie rozumie, że mam 21 lat i chciałabym mieć trochę prywatności - twierdzi, że skoro u nich mieszkam muszę żyć na jego bezwzględnych warunkach. Co chwila pyta ile już zaoszczędziłam, ile jeszcze zostało mi z wypłaty itd. W ogóle pieniądze są dla niego szalenie ważne, choć sam ma ich dość. Białej gorączki można dostać, ale nic do niego nie dociera W sumie dochodzi już nawet do tego, że dla świętego spokoju zaczynam po kryjomu sprzedawać swoje rzeczy (książki, ciuchy) żeby mieć więcej kasy jak będzie pytał... Masakra
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 18:03   #29
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

I mając takie problemy, zdecydowałaś żeby zostawić byłemu rzeczy z których mogłabyś mieć dodatkową kasę?? Fuck logic.....
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 18:06   #30
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Rozpad związku, długi i szantaże ze strony ojca

Macie rację dziewczyny... W weekend muszę tam jechać, zabiorę aparat i wystawię meble i AGD na sprzedaż. Spróbuję sprzedać to stamtąd, przynajmniej zaoszczędzę na transporcie .
__________________
love

Edytowane przez wild_horse
Czas edycji: 2016-03-31 o 18:11
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 01:14:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.