Każdy ma tego, na kogo zasługuje.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: "Każdy ma tego, na kogo zasługuje"
zgadzam się 23 19,17%
nie zgadzam się 97 80,83%
Głosujący: 120. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-12, 22:24   #31
Jajodzajofajo
Raczkowanie
 
Avatar Jajodzajofajo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: prosto z łózka
Wiadomości: 149
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
"Znajomość" sie zakończyla już pół roku temu, tylko że ja dalej jestem na rehabilitacji...ale tak czy siak nie uważam żebym zasłuzyla na poznanie takiego hm....powiem delikatnie - niemadrego męskiego osobinka o wybujałej wyobraźni.
Ale nam chodzi o to, ze sama go przyciągnełas, własnie tym, ze jestes taka a nie inna...

Jednak zgadzam sie z dziewczynami, ze słowo "zasługiwac" tu nie pasuje... Kojarzy sie bardziej z nagrodą i karą...
Jestem grzeczna i miła, to zasłuze sobie na Jamesa Bonda. Bede sie źle uczyc i nie bede jest surówki to dostane pana Mietka spod biodronki
__________________
Na trzy, cztery wszyscy ściągamy majtki!
Jajodzajofajo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 22:32   #32
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

Cytat:
Napisane przez Jajodzajofajo Pokaż wiadomość
Ale nam chodzi o to, ze sama go przyciągnełas, własnie tym, ze jestes taka a nie inna...
w tym przypadku byłam nawina , bo ZAUFALAM facetowi, ale już nie zamierzam popełniać tego błędu.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 22:44   #33
savour_thought
Raczkowanie
 
Avatar savour_thought
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 282
GG do savour_thought
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

Nie zgadzam sie...czasem nie trafi sie celnie w dana osobowosc by sie pokryly i sa problemy..choc nie mozna pozwalac sobie na zle traktowanie. Milosc oslepia...
__________________
"(...)kiedy czegos gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."


http://www.suwaczek.pl/cache/f3b05c59a9.png
savour_thought jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 00:38   #34
błękitna_chmurka
Raczkowanie
 
Avatar błękitna_chmurka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ~Śląsk~
Wiadomości: 195
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

Dziewczyny, nie postrzegajcie tego "zasługiwania" tak dosłownie - jako nagrody, czy kary. Wczytajcie się głębiej.
Oczywiście- sens tego można odczytywać zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym znaczeniu. To coś w stylu "Trafił swój na swego" (neg) albo:"Dobrali się w korcu maku" (poz). Czy w jednym, czy w drugim przypadku - COŚ ich połączyło. Pewne "czynniki" w dwóch różnych osobach pasujące do siebie jak klucz do zamka. Bo "przyczyny" tego, że trafiamy na takich, a nie innych ludzi tkwią w nas samych. To takie "katalizatory".

Często ci, którzy się rozchodzą/odchodzą, myślą, że w następnym związku- z inną osobą będzie inaczej, lepiej.. a nie zdają sobie sprawy, że odchodzą z tymi samymi problemami, że zabierają je ze sobą, i jeśli nic z tym nie zrobią, sytuacja może (ale nie musi) się powtórzyć.
Nie mówię tu o tym, że np. bita żona jest winna temu, że jest bita. Nie.
Mam na myśli to, że problem polega na byciu nieprzygotowanym do walki z takimi sytuacjami, a raczej do zapobiegania im. I taki "deficyt siły" przyciąga potem różne typki.

Jesteśmy jacy jesteśmy, ale mozemy się starać udoskonalać siebie. Dlatego praca nad sobą to podstawa. Rozwijanie wnętrza, wzmacnianie charakteru, ćwiczenie silnej woli, "asertywność", budowanie własnej wartości..
Bo na innych zazwyczaj nie mamy wpływu, nie zmienimy ich, a siebie możemy. I wtedy łatwiej jest świadomie kierować własnym życiem i wyborami.
błękitna_chmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 12:35   #35
flu
Raczkowanie
 
Avatar flu
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przedwojenna Warszawa
Wiadomości: 300
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

no dobrze ale co jesli z kims jestesmy i dajemy bardzo bardzo duzo z siebie. chcemy jak najlepiej. naprawde sie staramy. a ta druga osoba tego nie docenia. nie zauwaza. lub nie potrafi sama postepowac tak jak my. czy w takim wypadku mozna mowic ze na to 'zasluzylismy' (bron boze nie odbieram tego zaslugiwania tak doslownie)
__________________
"A jeśli po kochanku chcesz żałobę nosić, upewniam, że ci będzie do twarzy z żałobą.." - Juliusz Słowacki




The best revenge of all: happiness
flu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:20   #36
Jajodzajofajo
Raczkowanie
 
Avatar Jajodzajofajo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: prosto z łózka
Wiadomości: 149
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

Tak! Bo moze gdybysmy sie mniej starali to sytuacja byłaby inna...(np. gdyby jakas dziewczyna nie zabiegała usilnie o wzgledy chłopaka, to wzbudziłaby jego ciekawosc i poderwała go obojętnoscią )
__________________
Na trzy, cztery wszyscy ściągamy majtki!
Jajodzajofajo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 22:09   #37
flu
Raczkowanie
 
Avatar flu
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przedwojenna Warszawa
Wiadomości: 300
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

nie nie. nie mowimy o zadnym podrywaniu. mam na mysli juz normalnie dzialajacy zwiazek. w ktory wklada sie cale serce a dostaje sie kopa w dupe. (wtedy nie jest to normalnie dzialajacy zwiazek no ale.. you know).
__________________
"A jeśli po kochanku chcesz żałobę nosić, upewniam, że ci będzie do twarzy z żałobą.." - Juliusz Słowacki




The best revenge of all: happiness
flu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 22:31   #38
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

Cytat:
Napisane przez flu Pokaż wiadomość
a moim zdaniem to na kogo trafiamy procz podswiadomych ukierunkowan czesto laczy sie z tak zwanym 'szczesciem'. mysle ze nie jedna z nas trafila na takiego ktory zatrul jej przez pewien czas zycie a jego pojawienie sie wcale nie bylo zwiazane z metafizycznym zaslugiwaniem na kogos lub nie.
Ja się tu z flu zgodzę...

Czy zawsze mamy to, na co "zasługujemy"? Jasne, że nie.

Opisywana przez flu sytuacja - jedna ze stron w związku się stara, daje całą siebie, chce partnerowi nieba przychylić i w ogóle robi wszystko, co się da, żeby w związku było dobrze... A tymczasem partner nie docenia, a ta starająca się osoba dostaje "kopa"...
Wcale nie taka rzadka sytuacja.

Można wtedy powiedzieć, że "ma na co zasłużyła"?

Stwierdzanie, że swoim charakterem przyciągamy określony "typ" uważam za chybione... To generalizacja, jakby dało się napisać jakiś jeden wzór na związki. Życie się bardzo różnie układa i nie jest takie proste, jak czasem byśmy chcieli...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 08:26   #39
flu
Raczkowanie
 
Avatar flu
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przedwojenna Warszawa
Wiadomości: 300
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Stwierdzanie, że swoim charakterem przyciągamy określony "typ" uważam za chybione... To generalizacja, jakby dało się napisać jakiś jeden wzór na związki. Życie się bardzo różnie układa i nie jest takie proste, jak czasem byśmy chcieli...

niestety. i czasem pojawiaja sie w nim idioci ktorzy bez pardonu wlaza do naszego serca. jednak mysle ze kazda taka sytuacja jest dla nas proba. i mimo ze sie potykamy i upadamy w koncu wstajemy i idziemy dalej. a to ze na kogos takiego trafilismy to dla mnie po prostu kwestia pojawienia sie w (nie)odpowiednim miejscu w (nie)odpowiednim czasie.
__________________
"A jeśli po kochanku chcesz żałobę nosić, upewniam, że ci będzie do twarzy z żałobą.." - Juliusz Słowacki




The best revenge of all: happiness
flu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 09:16   #40
gorzki cukierek
Raczkowanie
 
Avatar gorzki cukierek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 117
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

a ja zgadzam sie ze tak, wlasnie wyszlam ze zwiazku ktory trwal 3 lata i nie przynosill nic dobrego,a to tez dlatego ze sama na to pozwolilam.robil mi krzywde a ja nie potrafilam odejsc,nie potrafilam bo nie wierzylam ze tak umiem...wiec sama bylam sobie winna i choc ciezko to napisac bylismy siebie warci bo ja nic z tym przez 3 lata nie zrobilam



ludzie wiaza sie ze soba ,fakt moze okazac sie po czasie kiedy otworza sie oczy i minie pierwsze zauroczenie ze nie sa siebie warci ....ehhh tak przyciagamy moze czasem nieswiadomie pewne typy do siebie
gorzki cukierek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 13:53   #41
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

Cytat:
Napisane przez gorzki cukierek Pokaż wiadomość
tak przyciagamy moze czasem nieswiadomie pewne typy do siebie
mysle, ze nieswiadomosc nie ma nic do tego po prostu na partnerow czy przyjaciol wybieramy ludzi z ktorymi nadajemy na tych samych falach - natomiast to, czy dana osoba okaze sie godna zaufania - jest jak loteria, zwykle wychodzi w praniu i nierzadko nijak ma sie do pozostalych cech charakteru
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-14, 18:26   #42
flu
Raczkowanie
 
Avatar flu
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przedwojenna Warszawa
Wiadomości: 300
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

o. a ja sie wlasnie dowiedzialam o pewnej rewelacji na temat mojego drogiego. wscieklosc nieznajaca granic. powinnam sie odwrocic i poslac go do wszystkich diablow. niczym sobie na to nie zasluzylam. ale z drugiej strony nie przestalo mi na nim zalezec. pojawil sie ten cholerny paradoks nienawisci do kogos kogo sie kocha. i w tym momencie uwazam ze jestem sobie winna ale tylko temu co dzieje sie teraz. bo odejsc nie umiem. mimo wszystko.
__________________
"A jeśli po kochanku chcesz żałobę nosić, upewniam, że ci będzie do twarzy z żałobą.." - Juliusz Słowacki




The best revenge of all: happiness
flu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 11:50   #43
katzet
Raczkowanie
 
Avatar katzet
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 141
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

...

Edytowane przez katzet
Czas edycji: 2014-05-14 o 22:24
katzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 12:02   #44
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Każdy ma tego, na kogo zasługuje..

a ja się trochę z tym zgadzam. Na przykładzie mojej psiapsióły. Ma chłopaka - bardzo długo - poniżal ją i poniża na wiele sposobów. Dowody zdrady ona ma w ręku od miesięcy. Od miesięcy wie, że on ma w hotelu wynajęty pokój do którego zaprasza różne kobiety - on ma 17 lat, a robił takie rzeczy już wcześniej. Ona jest studentką, mieszka daleko od niego, piękna, inteligentna, wrażliwa, delikatna - ideał.

Ale jest w niej coś takiego... skoro nie chce od niego odejść, dla własnej godności, dla samej siebie (pomijając już fakt, że innych facetów wokół niej na pęczki), to... najwyraźniej tak się nie szanując zasługuje na jego zachowanie. Mam gdzies komentarz, że ona go kocha. Byłam w podobnej sytuacji - kochałam, ale zostawiłam. Kochałam 2 lata prawie, ale na odległość, mimo uczucia nie dałam się poniżać. I tyle.

ale z drugiej strony, kiedy patrzę na cudowne udane związki, gdzie jedna strona sobie skacze w bok - to nie mogę się z tym zgodzić. Jednak po zastanowieniu jestem trochę rozdarta...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.