parafina na dłonie, ktoś próbował? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-06, 13:16   #31
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

interesują mnie po prostu kosmetyki do bardzo suchej skóry, właśnie typu Oilatum, Balneum czy Lipikar
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 22:09   #32
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Re: parafina

Pani Beato. Mam kilka pytań. Na jaką ilość parafiny są parafiniarki (jak jest zazwyczaj?). Na allegro nie podają takich informacji. Parafina dołączana do parafiniarek na allegro jest pomarańczowa, ale samą pomarańczową ciężko dostać (są różnorodne oprócz pomarańczowej). A wiadomo lepiej kupić u tego samego sprzedawcy ze względu na niższy koszt. Czy można mieszać zapachy ? Albo jak ewentualnie usunąć starą parafinę z parafiniarki? Jak szybko zużywa się parafina, przy stosowaniu załóżmy raz w tygodniu przez trzy osoby? (Ile mam jej dodatkowo zakupić?). Bardzo proszę o odpowiedź.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"

Edytowane przez stokroteczka777
Czas edycji: 2009-05-05 o 22:11
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 23:42   #33
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Re: parafina

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Pani Beato. Mam kilka pytań. Na jaką ilość parafiny są parafiniarki (jak jest zazwyczaj?). Na allegro nie podają takich informacji. Parafina dołączana do parafiniarek na allegro jest pomarańczowa, ale samą pomarańczową ciężko dostać (są różnorodne oprócz pomarańczowej). A wiadomo lepiej kupić u tego samego sprzedawcy ze względu na niższy koszt. Czy można mieszać zapachy ? Albo jak ewentualnie usunąć starą parafinę z parafiniarki? Jak szybko zużywa się parafina, przy stosowaniu załóżmy raz w tygodniu przez trzy osoby? (Ile mam jej dodatkowo zakupić?). Bardzo proszę o odpowiedź.
Zerknij na forum o paznokciach jest tam kilka wątków o parafinie i zabiegach z nią związanych.

Zazwyczaj do parafiniarki wchodzą ok 4 kostki. Jeżeli nie tej w kolorze pomarańczowym (ona chyba jest o zapachu brzoskwiniowym - moja była taka a kupowałam cały zestaw na allegro) to poszukaj gdzieś w innej churtowni. Na pewno bez problemu dostaniesz. Bardzo łatwo zmienić ją na nową. Włącz parafiniarkę na chwilkę, tylko do momentu, gdy parafina się odklei od ścianek, ale nie roztopi i po prostu wyjmujesz ją w całości. Resztę można wytrzeć np. papierowym rzęcznikiem, wrzucasz nową i gotowe. Starej nie wyrzucaj do kosza, wrzuć ją do foliowego woreczka -nic się z nią nie będzie działo, a może gdy Ci się znudzi inny zapach, może wrócisz do starego zapachu.

Staraj się razczej nie mieszać zapachów, bo może wyjść jakiś mało ciekawy zapach (i co potem zrobić z 2kg śmierdzącej parafiny?). Staraj się wybrać jakiś świeży zapach (np. cytrynowy) ponieważ od mdłych (w tym ten brzoskwiniowy, który jest w standardzie) wiele osób boli głowa. Parafina ma dość intensywny zapach.
Zużywa się w zależności od tego ile jej nakładasz.
Kup sobie dodatkowe 2 kostki to powinno wystarczyć na jakiś czas. Po za tym parafina wcale nie musi być cały czas na poziomie MAX. Jak jest jej tak mało, że nie da się w niej rąk zamoczyć (czasem tak się zdarzy, że trzeba zrobić zabieg a nie ma czym) to macza się gazę w parafinie i zawija. Działa identycznie - taką metodą często robi się zabiegi parafinowe na stopy, żeby nie maczać stóp w podgrzewaczu (ze względów hignienicznych- chociaż w sumie parafina sama w sobie jest sterylna albo gdy po prostu stopy nie mieszczą się do podgrzewacza )
__________________

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2009-05-05 o 23:45
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 07:10   #34
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Re: parafina

można też użyć pędzelka do nałożenia parafiny, gdy zostało jej mało w pojemniczku jednak sposób z gazą, który podała olabobla jest najlepszy
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 14:47   #35
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Re: parafina

Bardzo Wam dziękuję
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 12:24   #36
beata1909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Dzisiaj właśnie byłam na zabiegu parafinowym w salonie kosmetycznym ... tylko, że wyglądał troszke inaczej...dostałam do wtarcia witaminę E trzy razy zanużyłam w parafinie po 15 minutach krem i do widzenia!!! Czy zabieg został wykonany prwidłowo? Czy tak może wyglądać zabieg?
beata1909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 09:32   #37
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez Dolly Pokaż wiadomość
jak ma się w domu te same kosmetyki których używa się w salonach to tak samo można wykonac ten zabieg

jak pracowałąm w klubie w którym była też kosmetyczka (stare czasy ) to sama robiłam sobie parafinke
Cytat:
Napisane przez beata1909 Pokaż wiadomość
Dzisiaj właśnie byłam na zabiegu parafinowym w salonie kosmetycznym ... tylko, że wyglądał troszke inaczej...dostałam do wtarcia witaminę E trzy razy zanużyłam w parafinie po 15 minutach krem i do widzenia!!! Czy zabieg został wykonany prwidłowo? Czy tak może wyglądać zabieg?
Zapraszam na mojego bloga, opisuję tam jak powinien zostać prawidłowo wykonany zabieg
http://kobiecagracja.blogspot.com/20...afiniarka.html
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 11:22   #38
buttocks_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Parafina ciekła czy można z niej zrobić parafine nadającą się do parafiniarki?

Mam pytanie czy można z parafiny ciekłej zrobić parafine do parafiniarki i jak to zrobić.?

Albo czy można do parfiny kosmetycznej w kostce dolać do parafiniarki ciekła parafine czy może się coś wtedy stać.?
buttocks_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 12:21   #39
nataaajla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Parafiniarka

Zastanawiam się czy kupując parafiniarkę będę mogła podgrzewać w niej również wosk w puszce? Na pewno później zaopatrzę się w podgrzewacz do wosku jednak najpierw wolałabym zainwestować w parafiniarkę
nataaajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.