Zespół jelita drażliwego - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-27, 06:44   #4231
katmaz1
Raczkowanie
 
Avatar katmaz1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 150
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Dziewczyny. Moja Mama meczyla sie z tym.cholerstwem pare dobrych lat. Lekarze rozkladali rece i nic nie pomagalo. Znajomy poradzil mi nalewke z niedojrzalego orzecha wloskiego. Zrobilam, dalam mamie i POMOGLO!!! Sprobujcie bo warto. Poczytajcie o wlasciwosciach tej nalewki i do roboty! Mamie przeszly objawy jak reka odjal! Zadne lekarstwa tylko medycyna naturalna. Najlepiej taka nalrwke zrobic samemu, bo te kupne maja pewnie w skladzie jakies barwniki itp. W razie pytan piszcie tu albo na prv. TO DZIALA!! Polecam.
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."



http://suwaczki.maluchy.pl/li-7520.png <-------- MOJA MALUTKA WIKI



katmaz1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 17:22   #4232
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Sama całkiem niedawno robiłam testy na nietolerancje pokarmowe. W moim przypadku dieta to podstawa, co nie znaczy, że jest łatwo, lekko i przyjemnie. Mleko wyeliminowałam jako pierwsze, tak samo smażone rzeczy. Ataki zdarzały mi się głównie na wiosnę, dlatego sugeruję właśnie wtedy pomyśleć o lekach, typu debutir. Czasami kuracja przynosi wielkie rezultaty i bóle znikają na wiele miesięcy a nawet lat.
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 22:51   #4233
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez niezapominajka17 Pokaż wiadomość
Sama całkiem niedawno robiłam testy na nietolerancje pokarmowe. W moim przypadku dieta to podstawa, co nie znaczy, że jest łatwo, lekko i przyjemnie. Mleko wyeliminowałam jako pierwsze, tak samo smażone rzeczy. Ataki zdarzały mi się głównie na wiosnę, dlatego sugeruję właśnie wtedy pomyśleć o lekach, typu debutir. Czasami kuracja przynosi wielkie rezultaty i bóle znikają na wiele miesięcy a nawet lat.
Ile taki test kosztuje i gdzie go robiłaś?
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 10:00   #4234
WybieganaLaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cristina Locha

Ja znam dr Rolf - a właściwie znam jej sposób "leczenia", bo szwagier trafił do niej w dość ciężkim stanie (po hospitalizacji z powodu ogólnie pojętych problemów jelitowych). Przyznam, że to ja ją znalazłam i go niemal siłą wysłałam , bo to takie "niemęskie". Nie poznałam jej osobiście, ale najważniejsze że mu pomogła - mam nadzieję że trwale.
Powodzenia
WybieganaLaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 12:29   #4235
Little Mia
Raczkowanie
 
Avatar Little Mia
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witam
Poszukuję pomocy dla bliskiej osoby. Ma ZJD, nerwicę i pracę fizyczną ze zmiennymi godzinami pracy, przerwa na 8 godz to 15 minut.
Szukam dietetyka w warszawie i okolic, który podjąłby się ustawienia diety z uwzględnieniem trybu pracy a nie rozłożył ręce i powtarzał "jeść systematycznie co 3 godziny"

Chodzi między innymi o wyeliminowanie bóli brzucha, zwłaszcza po/w trakcie jedzenia. Są na tyle silne, że składają w pół, a raz czy dwa doprowadziły do wymiotów.
__________________
"jestem duża i silna, sama sobie wiążę sandały i w ogóle"

Edytowane przez Little Mia
Czas edycji: 2018-02-05 o 12:37
Little Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 15:31   #4236
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Zespół jelita drażliwego

hej hej
pamiętam jak się tu udzielałam lata temu, przyszłam się tylko pochwalić, że pozbyłam się ZJD!!!
przeszłam przez kilku gastrologów i dietetyków, dwie gastroskopie, badania na różne nietolerancje... ale nic nie pomogło mi tak jak:
zmiana diety najpierw wyeliminowałam gluten, potem laktoze, potem zboża, potem rośliny psiankowate... byłam na poście dr. Dąbrowskiej... a wszystko po to, by teraz znów móc jeść gorzką czekoladę, żółty ser (ale wybieram ten eko), wszystkie warzywa, owoce, dużo mięsa (jem nawet parówki, ale takie z dobrym składem)
dobre suplementy polecam głównie l-glutamine na regeneracje jelit i Debutir - zawiera kwas masłowy. Pomogła mi także suplementacja enzymami trawiennymi (okazało się, że moja przemęczona trzustka, wątroba i żołądek wydzielają ich za mało, dlatego słabo trawię). Do tego suplementacja probiotykami (najlepsze to naturalne - sama robię zakwas buraczany czy domowe jogurty)
nie przejmowanie się to chyba było najcięższe, bo z natury jestem perfekcjonistką i przejmowałam się każdą wpadką.... ale dzięki dużej ilośc motywujących zmian innych, czytania blogów, artykułów, książek no i oglądania pozytywnych vlogów, motywowałam się i nie poddałam
naturalna, nieprzetworzona żywność - porzuciłam słodycze i nabiał, bo działały na mnie jak narkotyk... długo cierpiałam na jedzenie kompulsywne, ale odkąd jem dużo warzyw, owoców, mięsa, ryb, jaj, orzechów, pestek, kiszonek, ciasta, ciasteczka, pizze i czekoladki - to też jem, ale robię SAMA, dzięki czemu są pożywne i gęsto odżywcze - nie ciągnie mnie do przetworzonej żywności, wręcz przeciwnie - odrzuca mnie od zapachu frytek z Maca czy kebaba

jeśli macie pytania to śmiało piszcie tutaj lub na priv, chętnie odpowiem na Wasze pytania
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 15:35   #4237
leila2012
Przyczajenie
 
Avatar leila2012
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 7
Dot.: Zespół jelita drażliwego

ja jestem na diecie gotowanej
sa okresy ze wykluczam jogurty
__________________
szczęścia i miłościbadz dobra dla siebie
leila2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-26, 16:51   #4238
_GlamourGirl_
Zakorzenienie
 
Avatar _GlamourGirl_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4 738
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja jestem po operacji jelit. Często mnie gazuje w brzuchu a jem normalnie. Lekarze na początku zaproponowali dietę lekkostrawna ale z czasem mam jeść wszystko. Tzn już teraz. Nie wiem czy nie iść do lekarza z tym moim problemem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
19.06.2009
13.07.2013
szczęśliwa narzeczona

2.04.2018





_GlamourGirl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 07:38   #4239
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez _GlamourGirl_ Pokaż wiadomość
Ja jestem po operacji jelit. Często mnie gazuje w brzuchu a jem normalnie. Lekarze na początku zaproponowali dietę lekkostrawna ale z czasem mam jeść wszystko. Tzn już teraz. Nie wiem czy nie iść do lekarza z tym moim problemem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"jem normalnie" - możesz napisać dokładniej jak wygląda Twój jadłospis?

leila2012 -dieta gotowana to dobre rozwiązane, jest lepiej strawna przy wrażliwych jelitach, pozwala na ich regeneracje, wiadomo, że najzdrowsze są surowe potrawy- mają najwięcej witamin i minerałów, ale podrażniają wrażliwe jelita
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 08:33   #4240
ALena999
Przyczajenie
 
Avatar ALena999
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja nie dośc, że mam wrażliwe jelita to jeszcze alergie na niektóre surowe warzywa i owoce Puchnie mi język, swędzi cała buzia. Chciałam zrobić badania czy na pewno mam zespół jelita drażliwego. Ile placiłyście za takie badania?
ALena999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 12:00   #4241
_GlamourGirl_
Zakorzenienie
 
Avatar _GlamourGirl_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4 738
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
"jem normalnie" - możesz napisać dokładniej jak wygląda Twój jadłospis?



leila2012 -dieta gotowana to dobre rozwiązane, jest lepiej strawna przy wrażliwych jelitach, pozwala na ich regeneracje, wiadomo, że najzdrowsze są surowe potrawy- mają najwięcej witamin i minerałów, ale podrażniają wrażliwe jelita

Śniadanie jajka, chleb żytni szynka serek wiejski. Kawa z mlekiem lub z kokosowym.
Obiad makarony, ziemniaki, mięso zupy itp.
Kolacja standard kromki, sałatka

Pije też alkohol od czasu do czasu.
Ale zauważyłam że gazowe mi nie podchodzi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
19.06.2009
13.07.2013
szczęśliwa narzeczona

2.04.2018





_GlamourGirl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-27, 12:30   #4242
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez ALena999 Pokaż wiadomość
Ja nie dośc, że mam wrażliwe jelita to jeszcze alergie na niektóre surowe warzywa i owoce Puchnie mi język, swędzi cała buzia. Chciałam zrobić badania czy na pewno mam zespół jelita drażliwego. Ile placiłyście za takie badania?
nie ma badań na IBS, musisz powoli wykluczać inne schorzenia, czyli badania krwi, usg brzucha, gastro i kolonoskopia, mocz, kał, enzymy z krwi, można robić badania na celiakię, dużo tego.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 12:37   #4243
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 493
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Hej dziewczyny,

szybkie pytanie, czy któraś z Was próbowała Sulpiryd na dolegliwości żołądkowo-jelitowe? Moja endokrynolog poleciła mi go w minimalnej dawce (50mg rano), ponoć wtedy nie ma działania neuroleptycznego i jest stosowany przez gastrologów dla poprawienia opróżniania żołądka...

Ja mimo wszystko jak widze 'neuroleptyk' to uciekam jak najdalej, czy któraś z Was go stosowała i zaobserowowała niepokojące przyrosty wagi? Zgóry dziękuję za rady, cały czas się namyślam, czy spróbować, bo jelita już nie dają mi życ
f0e6aaecebf45b744a169ee59d849c3c50d2539b_60d902f215d71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 21:12   #4244
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Zespół jelita drażliwego

to dosyć przetworzona i wysoce węglowodanowa dieta
postawiłabym na bardziej naturalną i nieprzetworzona, gotowane warzywa, ryż, kasze, gotowane/pieczone mięso, dodatek oleju kokosowego, polecam też l glutamine na regeneracje jelit
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 09:16   #4245
_GlamourGirl_
Zakorzenienie
 
Avatar _GlamourGirl_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4 738
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
to dosyć przetworzona i wysoce węglowodanowa dieta
postawiłabym na bardziej naturalną i nieprzetworzona, gotowane warzywa, ryż, kasze, gotowane/pieczone mięso, dodatek oleju kokosowego, polecam też l glutamine na regeneracje jelit

Mówisz o mnie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Ogólnie to już chyba popadam w paranoje. Chirurg mówił że mogę stopniowo wszystko jeść. Zaraz minie pół roku od operacji.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
19.06.2009
13.07.2013
szczęśliwa narzeczona

2.04.2018





_GlamourGirl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 12:40   #4246
Blackart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Od wielu lat mam zespół jelita drażliwego i u mnie związane jest to z nerwami. Myślę, że mam nerwicę natręctw, nakręcam się. Przez cały czas jestem pod opieką psychiatry i brałem między innymi Seroxat i ten lek pomagał i było super No ale przestał i teraz próbuję inne leki i jak na razie nie pomagają, a tylko moje libido spada. Chciałbym wybrać się do psychologa i od tej strony zniszczyć gada Czy ktoś z Poznania i okolic może polecić dobrego psychologa znającego się na rzeczy, takiego który wie co do ZJD?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Blackart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 09:09   #4247
CzarnaMamba666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 24
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja na zespol jelita wrazliwego cierpie od wielu lat, mam bardzo restrykcyjna diete i musze sie pilnowac ze wszystkim co jem.. ale wiadomo jestem tylko czlowiekiem czasem cos zjem na szybko nie przemysle albo mam takiego smaka ze nie moge sie powstrzymac i potem cierpie biegunka jak z warszawy do poznania i bole brzucha nie do wytrzymania.. pomaga mi Intesta na szczescie.. nie wiem co bym bez niej zrobila
CzarnaMamba666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 12:19   #4248
Michau24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witam wszystkich od 15 roku życia cierpię na Nerwice Lękową,leczyłem się różnymi sposobami,psychiatra,psyc hotropy,(których nigdy nie bierzcie !) dlaczego ? napiszę o tym później,spotkania terapeutyczne jak i wiele innych rzeczy,które nie pomagały. Nerwica Lękowa spowodowała u mnie Zespół Jelita wrażliwego,tak samo jak większość z was wylądowałem wiele razy u lekarza,różne leki,różne diety nic nie pomagało,W dniu dzisiejszym cieszę się praktycznie z każdego dnia nawet gdy na dworze jest szaro zimno i deszczowo (tak jak niestety dziś), Mam 24 lata,pracuje,mieszkam sam,moja Mama mieszka w Anglii,niestety 2 lata temu zmarł mój tata,dlaczego to piszę,a dlatego,że życie właśnie takie jest,nigdy nie wiadomo co przyniesie jutrzejszy dzień,jeden ma z górki,drugi pod górkę,do czego dążę,Wyleczyłem się praktycznie sam stosowałem wiele rzeczy aż w końcu,zacząłem aktywnie korzystać z życia,gdzie kiedyś wyjście z domu do sklepu było sporym wyzwaniem...,Zapisałem się na Kick Boxing,dużo biegam,dużo spaceruje,w ciągu tygodnia 4 razy jestem na basenie,nie mam żadnej diety,staram się jeść dużo warzyw owoców,wypić przynajmniej 2 litry dziennie wody niegazowanej najważniejsze jest podejście bo to jest choroba,którą można pokonać i ja ją właśnie pokonałem pomogła mi również bardzo książka "DR MED. DON COLBERT POKONAJ STRES",KTÓRĄ POLECAM KAŻDEMU Z WAS. Co do Zespołu Jelita Wrażliwego,który potrafi jeszcze podokuczać objawiając się pieczącym bólem w środku całego brzucha,oraz na zmianę zaparcia/biegunki mi w 95% pomógł olej konopny tak właśnie tak OLEJ KONOPNY,który do zdobycia jest niestety ciężki,ale czego nie zrobi się żeby być zdrowym .. Polecam każdemu ten specyfik,nie traktuje tego jak narkotyk,narkotykiem były dla mnie psychotropy,które przepisywał mi lekarz,robiły z moją głową po prostu sieczkę,odstawiłem to raz na zawsze i nigdy w życiu nie sięgnę po to, na tym zarabiają tylko kocnerny farmaceutyczne i lekarze,którzy mają podpisane z nimi umowy.

Ciężcie się z każdego dnia ja wyleczyłem się sam SPORT SPORT I JESZCZE RAZ SPORT no i Olej Konopny,którego w postaci pasty smaruje na chleb
Michau24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 14:53   #4249
IwonaFizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja tutaj nie sugerowałabym się tym, żeby konkretnie trzymać się wyeliminowaniu jednej grupy produktów bo to co może być dobre dla kogoś innego niekoniecznie dobre jest dla nas i w różnym stopniu nasilać u nas dolegliwości.
Podstawą leczenia jest tutaj właśnie dieta, tak jak wcześniej parę osób wspomniało na podstawie testu na nietolerancje pokarmowe.

Dobrze, żeby dietę ułożył specjalista indywidualnie do naszych potrzeb. ZJD jest bardzo często są wynikiem opóźnionych alergii pokarmowych. Pomimo stosowania nawet pozornie zdrowej diety nie jesteśmy w stanie usunąć tych przykrych dolegliwości. Produkty, na które mamy alergie powinny być wykluczone przez pewien czas z jadłospisu by wyciszyć organizm i zagoić stany zapalne, które toczą się w naszych jelitach. Takie przewlekłe stany zapalne uszkadzają kosmki jelitowe co upośledza trawienie oraz wchłanianie pokarmu i prowadzi do rozwoju różnych chorób.

Testem, który wskaże wam opóźnione alergie pokarmowe jest np kod metaboliczny 200, jest to test wykonywany z krwi. który polega na obserwacji układu białokrwinkowego pacjenta w kontakcie z 203 produktami spożywczymi. Alergia opóźniona może pojawić się w każdym momencie życia, ale można też ją wyeliminować w wyniku odpowiedniego postępowania terapeutycznego.
Zachęcam do poczytania o tym by pozbyć się uciążliwych dolegliwości, bólów brzucha i wzdęć oraz by działać profilaktycznie, chroniąc swój organizm przed powstawaniem wielu chorób.

Warto również oczyścić swoje jelita z zalegających toksyn, kamieni kałowych, niestrawionych resztek pokarmowych, drożdżaków oraz pasożytów. To wszystko zalegając w jelitach prowadzi do fermentacji, procesów gnilnych oraz rozwoju pasożytów co nasila nasz problem. Dobrym rozwiązaniem byłaby tu seria zabiegów hydrokolonoterapii. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, pozwoli oczyścić jelita i odbudować zdrową florę bakteryjną, która jest na pewno zaburzona.
Kolonoskopia jest już ostatecznością i niestety wiąże się z ogromnym bólem dla pacjenta, wie te kto przez to przechodził.

Powodzenia

Edytowane przez IwonaFizjo
Czas edycji: 2018-03-14 o 15:04
IwonaFizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-20, 15:49   #4250
cristina_locha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witam po dłuższej przerwie.

Pytałam się Was o dr Rolf, bo zastanawiałam sie nad wizytą. I poszłam. Pierwsza wizyta trwała prawie 1,5 h !! Wypytywała mnie o wszystko związane ze zdrowiem, aż do dzieciństwa, o styl życia, leki, suplementy, kazała przynieść badania i jadłospis - wiem, dużo tego, ale wyszłam z poczuciem, że kobieta wie co robi. Na drugim spotkaniu dała mi zalecenia - rozpisana dieta, oczyszczanie, suplementy, zmiany w stylu życia i wszystko wytłumaczyła. Dieta początkowo dość drastyczna, ale rzeczywiście po kilku dniach (chyba 4) poczułam się lepiej. Niedawno byłam 3. raz - rozpoczynam następny etap, rozszerzanie diety. Widzę, że wszystko idzie w dobrą stronę, w końcu moja "nadzieja" urzeczywistnia się )

Little Mia
Pytałaś się o dietetyka - ja mogę polecić dr Rolf (poradnia Acai)

Powodzenia Tobie i Innym
cristina_locha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 11:22   #4251
Ania_brz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Hej cristina_locha. Bardzo się ciesze, że dr Rolf Ci pomogła, chyba ja też spróbuję się do niej wybrać, bo ze swoją dietą sama chyba nie dam rady sobie poradzić. U mnie postać zaparciowa. W tej chwili stosuje tylko probiotyk z błonnikiem z babki jajowatej. Czy Ty przyjmujesz probiotyki?
Ania_brz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 12:49   #4252
cristina_locha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ania_brz

Na razie gotowych suplementów nie biorę, piję zakwas chlebowy naturalny oraz sama robię jogurt probiotyczny (musiałam w tym celu niestety kupić jogurtownicę, ale opłacało się). Biorę też witaminę C w formie askorbinianu sodu.
Jedna uwaga - ja mam wersję biegunkową, u Ciebie może trzeba inaczej podejść do sprawy, nie wiem, nie znam się na postaci zaparciowej. Idź na wizytę...

Trzymam kciuki
cristina_locha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 08:55   #4253
_GlamourGirl_
Zakorzenienie
 
Avatar _GlamourGirl_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4 738
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Hej. Mnie czeka wizyta u dietetyka. Bo już mnie to zaczynamy wkurzać ciągle słyszę jak mi bulgota w brzuchu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
19.06.2009
13.07.2013
szczęśliwa narzeczona

2.04.2018





_GlamourGirl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 17:23   #4254
berberys27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 20
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Moje wizyty u diabetologa były porażką, nie znalazłam dobrego specjalisty. Jem raczej na zasadzie ogólnej obserwacji organizmu i jego reakcji na poszczególne produkty. Naprawdę wiem co mi szkodzi i czego mam unikać. Leczenie zrobiło swoje i od długiego czasu nie miałam żadnej biegunki. Bywają wzdęcia, ale raczej jako wynik reakcji na pofolgowanie zachciankom.
berberys27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 12:15   #4255
rajwolas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31
Dot.: Zespół jelita drażliwego

ja mam bardzo podobnie, stosuje dietę przy ibs wyznaczona przeze mnie na podstawie prób i błędów, bo tylko tak potrafię normalnie egzystować i bez biegunki.. Jak mleko to bez laktozy, zero warzyw, wspomagam sie tez preparatem dodatkowo do diety, bo inaczej byłoby kiepściutko.
rajwolas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 09:52   #4256
FLOYD90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja mialem problem z tym i sie wyleczylem bez zadnej diety wez przez miesiac duspatalin 30min przed posilkiem pierwszym bd mial.swiety spokoj najgorzez jest rano ja probowalem wszystkiego zeby dojechac do pracy w.spokoju poprostu pilem red bula po to zeby porzadnie sie zalatwic ale redbul tez jest szkodliwy wiec zaczolem pic herbate z mietey pieprzowa z rana nie dziala.odrazy ale po miesiacu nie bralem.tabletek pije dalej ta miete ona.jest na wlasnie chorobe nadwrazliwgo jelita mam.swiety spokoj wkoncu

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Przestan nie trzymaj sie az tak.diety mi.lekarz to samo.gadał normalnie jem.normalnie zyje walczylem.z tym 5lat pilecam naczczo picie herbaty z miety pieprzowej po tygodniu poczujesz ulge ja do dzis ja pije i wkoncu swiety spokoj mam.normalnie jem.kawe pije wszystko alkohol nie tak czesto.ale tez pije polecam sprobowac tad herbate pije.30min przed pierwszym posilkiem nie mowiac o.lyzecce. miodu przed herbata ktora popijam.woda .. bralem wczesniej tabletki no moze pomagaly brslem.duspatalin i faktycznie uspokajalo sie ale ile mozna tego jesc cale zycoe i zniszczyc watrobe duzo czytalem.o herbatach i pilme najwieksza ulge czuje po tej wlasnie herbacie pic ja.kazdego dnia ra n o wieczore.pije rumianek
FLOYD90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 17:26   #4257
majkabiki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Gdyby wyleczenie tego bylo takie latwe to mysle, ze ten temat nie mialby 100-kilku stron. Niestety sama znam ten bol, dosc dawno juz zdiagnozowano u mnie zespol jelita drazliwego, na szczescie mam naprawde fajnego lekarza, ktory podchodzi do tego z glowa i zdrowym rozsadkiem. dostalam wskazowki dietetyczne, do tego troche lekow i jakos to leci. Czasem jest lepiej czasem gorzej. Ostatnio jednak wyczytalam troche na temat wspomnianej tu intesty i sie na nia skusilam i przyznam, ze naprawde zauwazylam poprawe. odkad zaczelam ja stosowac wszystko jest "stabilniejsze" o ile takiego slowa moge tu uzyc ;D mimo, ze wczesniej probowalam juz kilku takich regulatorow, to poki co ten naprawde sie sprawdza
majkabiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 18:05   #4258
sabalka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 30
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Hej, muszę się przyłączyć
Mam nietolerancje pokarmowe, mój brzuch się często odzywa. Wstaję wcześniej żeby jelita się obudziły, czasami muszę iść do toalety ok. 5 razy przed wyjściem. Najbardziej mnie wkurzają niepełne wypróżnienia, które generują wzdęcia do momentu następnej wizyty w toalecie Zaczęłam brać Debutir, zobaczymy co się wydarzy
sabalka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-11, 21:52   #4259
Muffinka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja biorę inteste u mnie się super sprawdziła, miałam skurcze jelit związane głównie ze stresem, nie do wytrzymania. Pani w aptece mi poleciła ten maślan sodu i powiem, że po tygodniu stosowania od razu czuje się lepiej, przynajmniej się nie stresuje że musze mieć blisko toaletę.
Muffinka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 20:07   #4260
sabalka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 30
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ehh, chyba nie jest mi dane suplementować się maślanem sodu. Pierwszego dnia brania było w porządku, nic się nie działo. Następnego dnia miałam skurcze brzucha, czułam się ogólnie źle, dodatkowo miałam cały dzień wzdęcie na które nic nie działało. Następne dni wyglądały tak, że cały czas czułam wzdęcie na poziomie żołądka, mało jadłam dlatego jelita specjalnie się nie odzywały. Myślałam, że to przejściowy stan.Wszystko minęło na jeden dzień od odstawienia Debutiru. Sam maślan sodu czytałam, że nie uczula itp., ale pewnie jakieś wspomagacze, bądź otoczka już mogą. No nic, na razie daję sobie z tym spokój, wielka szkoda. Czy ktoś z Was miał podobnie?
sabalka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-18 11:39:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.