Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 13:24   #751
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Chyba po prostu dam kafelki z kolekcji Metalic - nie chcę przesadzić z ilością kolorów i faktur. Taką mają podłogową (nie zachwyca mnie, ale będzie tworzyła OK całość z resztą):
Brąz (mój typ): http://lazienki-plytki.pl/site_media...13.jpg.big.jpg
Biel - ale to chyba nie najlepszy pomysł: http://lazienki-plytki.pl/site_media...09.jpg.big.jpg
Beż: http://lazienki-plytki.pl/site_media...11.jpg.big.jpg

Jeżeli masz jakiś pomysł na podłogowe to podrzucaj - kafle zamawiam dopiero późnym wieczorem, więc jeszcze mogę przemyśleć sprawę .

No mi nic z kolekcji na podłogę nie podeszło
Ciemne za ciemne, jasne za jasne, a beż za żółty

Poszłam w szarości, takie niezbyt ciemne, dokładnie takie:
http://www.nowa-gala.pl/pl/index/htm...n:3237/CONCEPT
CN12, 40x40.

Tylko, że Ty masz brąz, prawda?
Jeżeli tak to raczej w cieplejsze barwy bym poszła, czyli ten beż u Ciebie może będzie git.
Ja mam grafit silver i wymyśliłam sobie, że ze sprzętem inoxowym dobrze to będzie wyglądało, ale to się jeszcze okaże
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 13:56   #752
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Doris - mnie sie ta biel-nie biel podoba. Bardziej mi wpada w szarosc.
Dlaczego tylko male biale kafle pasuja do twojej kuchni?

Angy - mnie sie tez szarosci podobaja. Moj maz jednak jest zwolennikiem ciemnej podlogi - zobaczymy co nam wyjdzie. Ja nie chce nawet myslec o czarnej - bo mi wyjdzie jak w grobowcu mieszkac.

Juz sie boje co to bedzie bo mamy jechac w sobote do hurtowni i wybierac sanitarke do lazienki i wlasnie podlogi. Plyty kamienne albo plytki gresowe. Zobaczymy.
Tyle ze u nas bedzie w tej podlodze cale mieszkanie - nie tylko kuchnia czy lazienka. Takie sa we Wloszech standardy.
Juz sie boje ze nic mi sie nie bedzie podobac a tesc bedzie mnie poganial - bo on jak to facet. Wejdze, popatrzy 5 sekund i wybiera. Nie zastanawia sie i nie mysli przez pol nocy czy dobrze wybral.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:43   #753
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez sjoanna Pokaż wiadomość
Doris - mnie sie ta biel-nie biel podoba. Bardziej mi wpada w szarosc.
Dlaczego tylko male biale kafle pasuja do twojej kuchni?

Angy - mnie sie tez szarosci podobaja. Moj maz jednak jest zwolennikiem ciemnej podlogi - zobaczymy co nam wyjdzie. Ja nie chce nawet myslec o czarnej - bo mi wyjdzie jak w grobowcu mieszkac.

Juz sie boje co to bedzie bo mamy jechac w sobote do hurtowni i wybierac sanitarke do lazienki i wlasnie podlogi. Plyty kamienne albo plytki gresowe. Zobaczymy.
Tyle ze u nas bedzie w tej podlodze cale mieszkanie - nie tylko kuchnia czy lazienka. Takie sa we Wloszech standardy.
Juz sie boje ze nic mi sie nie bedzie podobac a tesc bedzie mnie poganial - bo on jak to facet. Wejdze, popatrzy 5 sekund i wybiera. Nie zastanawia sie i nie mysli przez pol nocy czy dobrze wybral.
Co do tych białych-niebiałych z opoczna to one niestety wyglądają jak przybrudzone, ni to białe ni szare Gdyby wpadały z beż to pół biedy, ale one wpadają właśnie w bardzo delikatną szarość i wyglądają jak sine.

Nie tylko we Włoszech są takie standardy Z tego, co wiem to w nowych domach standardem jest taka sama podłoga na całości.
Ciemna na całości to dopiero wyzwanie Ja bym się bała. Najlepsze są takie średniaki, jeszcze w jakieś delikatne mazy, bo na nich po prostu najmniej widać brud.

Radzę Ci się dobrze zastanowić, a już na pewno mieć jakieś typy kolorystyczne przed wycieczką do hurtowni, bo zgłupiejesz potem i wybierzesz coś na chybił trafił, czego będziesz potem gorzko żałować Oby Cię to nie spotkało
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 06:36   #754
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
No mi nic z kolekcji na podłogę nie podeszło
Ciemne za ciemne, jasne za jasne, a beż za żółty
(...)
Ja mam grafit silver i wymyśliłam sobie, że ze sprzętem inoxowym dobrze to będzie wyglądało, ale to się jeszcze okaże
TŻ zadecydował - będzie grafit na podłodze (bo mają i grafit). "Najwyżej po roku wymienimy". Niech mu będzie - co mi zależy?

Na ścianach metalic grafit silver plus białe. Również lubimy inox. Tylko właśnie mi się przypomniało, że chciałam mieć płytę Teki ze stylizowanymi, "pozłacanymi" pokrętłami - nie wiem jak to będzie razem wyglądało. Idę się zastrzelić.

Płyta gazowa i piekarnik w stylu retro, ale ze srebrnymi elementami, a nie złotymi? Ktoś wie?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-05-17 o 07:00
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 07:02   #755
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
TŻ zadecydował - będzie grafit na podłodze (bo mają i grafit). "Najwyżej po roku wymienimy". Niech mu będzie - co mi zależy?

Na ścianach metalic grafit silver plus białe. Również lubimy inox. Tylko właśnie mi się przypomniało, że chciałam mieć płytę Teki ze stylizowanymi, "pozłacanymi" pokrętłami - nie wiem jak to będzie razem wyglądało. Idę się zastrzelić.

Jak Wam pasuje, to ok. Tylko one prawie czarne są, stwierdziłam, że mamy za małą kuchnię na nie.
Nie wierz w to

Czyli te same, co my Ale fajnie, porównamy sobie
A meble jaki kolor?
Płytę Teki zawsze można kupić inną
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:42   #756
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Jak Wam pasuje, to ok. Tylko one prawie czarne są, stwierdziłam, że mamy za małą kuchnię na nie.
Nie wierz w to

Czyli te same, co my Ale fajnie, porównamy sobie
A meble jaki kolor?
Płytę Teki zawsze można kupić inną
Mebli to ja jeszcze nie mam wybranych. Ale raczej będą dosyć tradycyjne jeżeli chodzi o kolor - czyli "drewniane" (złoty dąb - czyli pod kolor okna). Oczywiście jeszcze się zobaczy. Zastanawiam się jaki kolor blatu.

TŻ chciał takie kafelki na podłogę - niech ma, a co mi zależy - najwyżej wymienimy za rok.

Poszukałam i jest również sprzęt retro ze srebrnymi elementami - Smeg (troszkę drogo, ale przyznam, że design pierwsza klasa) i Whirlpool (taniej i niezłe opinie, ale nieco mniej urzeka). Więc mam pole do popisu.

Ale Angy, znając moje szczęście okaże się, że jednak tych kafelek nie ma i nie będzie, więc nastawiam się nawet na zmianę koncepcji kuchni. Wtedy bez wahania wzięłabym te z kolekcji Jazz (Opoczno). W sumie mam jeszcze szansę zamienić te czarne podłogowe na szare z tej właśnie kolekcji - wystarczy, że napiszę mejla do sklepu.

Ps. oczywiście nie powiedziałam TŻ, że jeżeli - nie daj boże - będziemy kuć kuchnię, to przy okazji skujemy i sypialnię. A po co ma się martwić chłopina?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-05-17 o 10:03
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 09:23   #757
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Hej dziewczyny a u mnie już w zasadzie remont skończony, płytki na podłodze i ścianie, sufit podwieszany z ledami. Widziałam już nawet meble u stolarza i są piękne. Tylko najpierw musi być zamontowany grzejnik ale czakamy na niego już 6 tygodni i nadal nie wiem kiedy dojdzie jakbym wiedziała że z grzejnikiem będą takie przejścia to bym po prostu zamówiła biały...
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 10:00   #758
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny a u mnie już w zasadzie remont skończony, płytki na podłodze i ścianie, sufit podwieszany z ledami. Widziałam już nawet meble u stolarza i są piękne. Tylko najpierw musi być zamontowany grzejnik ale czakamy na niego już 6 tygodni i nadal nie wiem kiedy dojdzie jakbym wiedziała że z grzejnikiem będą takie przejścia to bym po prostu zamówiła biały...

My czekaliśmy na grzejnik 8 tygodni
Ale nauczeni doświadczeniem zamówiliśmy go chyba już 3 miesiące temu

A swoją drogą fotki położonych płytek mile widziane

Dziewczęta! wszystko nabiera tempa, mam już konkretną datę wtargnięcia Pana od Rozpierduchy-następny piątek, ale rozpierducha w sumie będzie wcześniej, bo od środy wkracza mój mąż kuć pod nowe instalki
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2011-05-18 o 10:01
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:09   #759
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
My czekaliśmy na grzejnik 8 tygodni
Ale nauczeni doświadczeniem zamówiliśmy go chyba już 3 miesiące temu

A swoją drogą fotki położonych płytek mile widziane

Dziewczęta! wszystko nabiera tempa, mam już konkretną datę wtargnięcia Pana od Rozpierduchy-następny piątek, ale rozpierducha w sumie będzie wcześniej, bo od środy wkracza mój mąż kuć pod nowe instalki
Nieźle. Będę trzymała kciuki.

Olałam jednak system i TŻ i zamówiłam na podłogę w kuchni szare płytki z kolekcji Jazz Opoczno. Reszta bez zmian. Podobno wszystko mają na magazynie.

Moja podłoga w salonie prezentuje się naprawdę fajnie - planowaliśmy inny kolor, a z tym ciemnym beżem (czyli średnim brązem) wyszło naprawdę fajnie. Świetne tło dla jakiegoś ładnego, nasyconego koloru na ścianach i dla tych moich kafelek złoto-brązowych z Metalica.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:17   #760
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nieźle. Będę trzymała kciuki.

Olałam jednak system i TŻ i zamówiłam na podłogę w kuchni szare płytki z kolekcji Jazz Opoczno. Reszta bez zmian. Podobno wszystko mają na magazynie.

Moja podłoga w salonie prezentuje się naprawdę fajnie - planowaliśmy inny kolor, a z tym ciemnym beżem (czyli średnim brązem) wyszło naprawdę fajnie. Świetne tło dla jakiegoś ładnego, nasyconego koloru na ścianach i dla tych moich kafelek złoto-brązowych z Metalica.

Bardzo mi się podobają te Twoje zwroty akcji

To pokaż
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:33   #761
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
My czekaliśmy na grzejnik 8 tygodni
Ale nauczeni doświadczeniem zamówiliśmy go chyba już 3 miesiące temu

A swoją drogą fotki położonych płytek mile widziane

Dziewczęta! wszystko nabiera tempa, mam już konkretną datę wtargnięcia Pana od Rozpierduchy-następny piątek, ale rozpierducha w sumie będzie wcześniej, bo od środy wkracza mój mąż kuć pod nowe instalki
8 tygodni?! to mogę na razie z meblami się pożegnać
fotki wstawię - tylko zrobić muszę - mam z kolekcji Venetia Ceramstic
http://www.ceramstic.com.pl/venetia.html
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 11:36   #762
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
8 tygodni?! to mogę na razie z meblami się pożegnać
fotki wstawię - tylko zrobić muszę - mam z kolekcji Venetia Ceramstic
http://www.ceramstic.com.pl/venetia.html
Spokojnie..., nie wiem jaki zamawialiście i skąd, może Wasz będzie szybciej.
A nie możesz tam po prostu zadzwonić?

Płytki bardzo ładne.
A kuchnię będziesz mieć bardziej tradycyjną/rustykalną?
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 11:58   #763
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Spokojnie..., nie wiem jaki zamawialiście i skąd, może Wasz będzie szybciej.
A nie możesz tam po prostu zadzwonić?

Płytki bardzo ładne.
A kuchnię będziesz mieć bardziej tradycyjną/rustykalną?
Dzwonię i słyszę do 6 tygodni - co mija akurat dziś. Mam dzwonić w czwartek. Kuchnia będzie nowoczesna - w kolorach wanilia i maronne noce ( czyli brąz ) z przewagą koloru jasnego.
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 06:53   #764
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Przywieźliśmy wczoraj naszą Nową Galę na podłogę.
Jestem mega zadowolona
Jak wybieraliśmy to wynosiłam je na dwór, żeby niczego tym razem nie przeoczyć, ale okazało się w świetle domowym, że wyglądają jeszcze inaczej Nie są czysto szare, tylko lekko złamane beżem. Dla mnie ideał
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:39   #765
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Przywieźliśmy wczoraj naszą Nową Galę na podłogę.
Jestem mega zadowolona
Jak wybieraliśmy to wynosiłam je na dwór, żeby niczego tym razem nie przeoczyć, ale okazało się w świetle domowym, że wyglądają jeszcze inaczej Nie są czysto szare, tylko lekko złamane beżem. Dla mnie ideał
Nowa Gala ma piękne płytki, jak kiedyś będę któreś wymieniać, to na pewno wezmę ich pod uwagę. Którą Ty kolekcję dokładnie wybrałaś?

Mam już upatrzone retro (chodzi o agd do kuchni), ale z elementami srebrnymi, by pasowało do kafelek silver. Pozwolę sobie się pochwalić:
http://www.whirlpool.pl/-%5BAKM-526_.../857152649500/
http://www.whirlpool.pl/-%5BKP-290-N...857729001000/#

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-05-19 o 18:16
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 10:50   #766
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nowa Gala ma piękne płytki, jak kiedyś będę któreś wymieniać, to na pewno wezmę ich pod uwagę. Którą Ty kolekcję dokładnie wybrałaś?

Mam już upatrzone retro (chodzi o agd do kuchni), ale z elementami srebrnymi, by pasowało do kafelek silver. Pozwolę sobie się pochwalić:
http://✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/produkt/Whirlpool-AKP-290-NA - piekarnik
http://✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/produkt/Whirlpool-AKM-526-NA-C - płyta gazowa

Dokładnie Concept.

Nie otwierają mi się linki
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 18:11   #767
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Dokładnie Concept.

Nie otwierają mi się linki
Już poprawiam (patrz post 765).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-05-19 o 18:16
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 12:30   #768
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Już poprawiam (patrz post 765).
Ładnie się prezentują
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 09:22   #769
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Już poprawiam (patrz post 765).
śliczne , też bym takie chciała, ale w mojej mikro kuchence lepiej będzie wyglądać coś jaśniejszego
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 20:01   #770
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
śliczne , też bym takie chciała, ale w mojej mikro kuchence lepiej będzie wyglądać coś jaśniejszego
Moja kuchnia również jest mikro (może nie mega mikro, ale mikro). Przy wyborze patrzę na jakość, design (teraz również, czy pasuje mi do kafelek) i na to, czy wygodnie się będzie tego używało (czyszczenie etc.). Idź za głosem serca, nie za tym co "wypada" lub nie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 06:49   #771
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Jaką farbę lateksową (Beckersa mam już przetestowanego, ale chciałabyś spróbować czegoś innego) polecacie? Czyli taką, że można zmyć z niej zabrudzenie (a nie farbę jako taką). Z góry dziękuję za porady.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 06:53   #772
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jaką farbę lateksową (Beckersa mam już przetestowanego, ale chciałabyś spróbować czegoś innego) polecacie? Czyli taką, że można zmyć z niej zabrudzenie (a nie farbę jako taką). Z góry dziękuję za porady.
Ja będę miała Teknosa.
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:03   #773
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jaką farbę lateksową (Beckersa mam już przetestowanego, ale chciałabyś spróbować czegoś innego) polecacie? Czyli taką, że można zmyć z niej zabrudzenie (a nie farbę jako taką). Z góry dziękuję za porady.
My używaliśmy podczas remontu białej wodoodpornej śnieżki, a kolory to farby Tikkurila.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:06   #774
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Ja będę miała Teknosa.
Pierwsze słyszę. Ile za litr / wiaderko?

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
My używaliśmy podczas remontu białej wodoodpornej śnieżki, a kolory to farby Tikkurila.
Tylko Tikkurila chyba tylko z mieszalnika (dobra farba, wiem)? Ja szukam gotowej palety.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:21   #775
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę. Ile za litr / wiaderko?

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------



Tylko Tikkurila chyba tylko z mieszalnika (dobra farba, wiem)? Ja szukam gotowej palety.
Teknos też z mieszalnika. Chyba 250 za 2.5 litra, o ile dobrze pamiętam..

Tikurilla podobno bardzo się zepsuła odkąd jest robiona w Polsce
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 08:01   #776
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Teknos też z mieszalnika. Chyba 250 za 2.5 litra, o ile dobrze pamiętam..

Tikurilla podobno bardzo się zepsuła odkąd jest robiona w Polsce
W mordę - niezła cena . Ja szukam czegoś bardziej "przyziemnego" - w sensie do kupienia w Casto lub OBI.

Co do Tikurilli to nie wiedziałam, że ją teraz u nas robią.


Ps. Nową pralkę zamawiam na dniach .

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-05-23 o 12:33
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:27   #777
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Moja kuchnia również jest mikro (może nie mega mikro, ale mikro). Przy wyborze patrzę na jakość, design (teraz również, czy pasuje mi do kafelek) i na to, czy wygodnie się będzie tego używało (czyszczenie etc.). Idź za głosem serca, nie za tym co "wypada" lub nie.
Marzę o kremowej kuchni w stylu angielskim z ukrytą w zabudowie pralką i zmywarką (już kupione ) + piekarnik, płyta, lodówka, kran i zlewozmywak w stylu retro obawiam się jednak, że będzie za ciasno. Myślę o zabudowie w kształcie litery L ze zlewozmywakiem w rogu. Moja kuchnia ma kształt prosto-kontu 160 cm x 300 cm wzdłuż jednej z krótszych ścian mam głęboką na 42 cm długą na 100 cm wnękę, którą zamierzam zabudować (tj zrobić w niej spiżarnie - przechowywalnie za jasnymi w kolorze mebli kuchennych przesuwanymi drzwiami). W ten sposób wykorzystałabym wnętrze do maximum.

Nie wiem co zrobić z przejściem do salonu albo zrobię prześwit (ale boję się, że kuchnia pseudo angielska zdominuje mi salon), albo wstawię drzwi takie w których skrzydła można zgiąć jeszcze na pół. Sama nie wiem - jak mi radzicie?
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:39   #778
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Marzę o kremowej kuchni w stylu angielskim z ukrytą w zabudowie pralką i zmywarką (już kupione ) + piekarnik, płyta, lodówka, kran i zlewozmywak w stylu retro obawiam się jednak, że będzie za ciasno. Myślę o zabudowie w kształcie litery L ze zlewozmywakiem w rogu. Moja kuchnia ma kształt prosto-kontu 160 cm x 300 cm wzdłuż jednej z krótszych ścian mam głęboką na 42 cm długą na 100 cm wnękę, którą zamierzam zabudować (tj zrobić w niej spiżarnie - przechowywalnie za jasnymi w kolorze mebli kuchennych przesuwanymi drzwiami). W ten sposób wykorzystałabym wnętrze do maximum.

Nie wiem co zrobić z przejściem do salonu albo zrobię prześwit (ale boję się, że kuchnia pseudo angielska zdominuje mi salon), albo wstawię drzwi takie w których skrzydła można zgiąć jeszcze na pół. Sama nie wiem - jak mi radzicie?
Dla Ciebie to jest mikro kuchnia? To co ja mam powiedzieć o mojej - dysponuję miejscem przy dwóch ścianach: 125 cm x 160 cm plus kawałek kąta z drugiej strony (na stolik). Zamorduję.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:50   #779
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dla Ciebie to jest mikro kuchnia? To co ja mam powiedzieć o mojej - dysponuję miejscem przy dwóch ścianach: 125 cm x 160 cm plus kawałek kąta z drugiej strony (na stolik). Zamorduję.
Myślę, że to kwestia porównania wychowałam się w domu z 20 metrową kuchnią z jadalnią i z 2 wielkimi oknami więc teraz jak przeprowadziłam się do bloków to teraz moja kuchnia bez okien mnie przytłacza i czuje się w niej jak w klatce na króliki. Dlatego chcę wstawić tam jasną zabudowę. No i do dzisiaj nie pomyślałam, że zmieścić się tu może stolik - auć chyba zasłużyłam na baty

Żeby jednak nie było jak mieszkałam w akademiku miałam aneks kuchenny wielkości 70 x 60 cm
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2011-05-23 o 13:52
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:48   #780
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Żeby jednak nie było jak mieszkałam w akademiku miałam aneks kuchenny wielkości 70 x 60 cm
czyli po prostu kuchenkę ?
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.