Allegro- czy trzeba się zalogować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-01, 20:11   #1
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374

Allegro- czy trzeba się zalogować?


Dziewczyny, weszłam na stronę Allegro i zaniemówiłam! Zobaczyłam podkłady(renomowanych firm)za nieduże pieniądze, czy to możliwe? Jak ta strona działa czy aby się zarejestrować trzeba coś płacić, no i czy w ogóle można zamawiać te kosmetyki?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 20:16   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

witam
allegro to aukcje internetowe,zeby cos kupić trzbe się zarejstrowac,(DARMOWO)
Jczest korzytsam z tego typu zakupów ,kup[iłam 3 dni temu depilator i jestem zadowolona bo jeszcze ani razu nie naciełam sie na nieuczciwego sprzedawce.
poczytaj w regulaminie tam jest wszystko wyjasnione.
powodzenia w licytacjach,pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 20:24   #3
Kasiarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 348
GG do Kasiarzyna
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Pytania są niewiarygodie banalne ale pewnie nie za bardzo znasz sie na necie więc odpisze Tobie.
1.Jest to normalne, że są tam tańsze produkty, ale UWAŻAJ.Czasem natknąć sie można na jakiegoś imbecyla który ci prześle jabłko zamiast jakiegoś produktu.Dlatego zawsze sprawdzaj opinie kupujących od danego sprzedawcy.Może sie zdarzyć tak, że sprzedający ma prawie same negatywy.Nigdy nie kupuj od niego nawet wtedy kiedy sprzedający zawsze sie tłumaczył (np nie doszla paczka na czas bo coś tam.To nie jest wytłumaczenie).
2.Zarejestrować sie można za darmo.Jak chcesz cos kupic to wystarczy przelicytowac kogos na więkrzą sume.Musisz mieć jednak konto w banku.Jeśli sprzedający dopisał ze mozliwy odbior prywatnie to mozesz dac pieniążki "ręcznie".
3.Hmmmm.A jak myślisz?!Przecież ta stronka jest właśnie po to zrobiona aby ludzie mogli te kosmetyki zamowic.Sorki ale troszke glupiutkie pytanie zadalas.No ale pewnie nie znasz sie na tym i owym więc wybaczam [img]icons/icon10.gif[/img] .Pewnie Cię zaskocze ale mozesz nawet i ty sprzedawać przez neta rozne rzeczy [img]icons/icon10.gif[/img]
Kasiarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 20:54   #4
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Dorotko,
przede wszystkim zrob tak jak napisala Ci Paula, przeczytaj dokladnie regulamin, powinien on odpowiedziec na wiekszosc Twoich pytan. Ale jakby co to pytaj smialo. Wpisz tez tu w wyszukiwarce "allegro" i znajdziesz mnostwo postow dotyczacych wlasnie, samych aukcji, zasad kupowania itp
Aha, wcale nie musisz miec konta w banku. Jesli sprzedajacy zaznaczy, ze chce pieniadze przed wyslaniem produktu, to wystarczy wplacic je na poczcie..


Kasiarzyna....
pytania Doroty nie sa niewiarygodnie banalne, ani glupiutkie. Jesli mozesz komus pomoc, to zrob to, a nie wydawaj ocen , ktore maja sie nijak to zadanego pytania..
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 20:56   #5
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

O.k. może zadałam głupie pytania, ale wolę być ostrożna i pytać się o wszystko. Mam jeszcze jedno pytanko, jak można znaleźć opinie ludzi kupujących i czy konieczne jest posiadanie konta w banku? Ja go nie posiadam!
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 21:06   #6
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Nie musisz miec wcale konta w banku [img]icons/icon7.gif[/img] Sprzedajacy zastrzega sobie na przyklad, ze wysyla towar po wplaceniu na jego konto czesci pieniedzy, ale przeciez mozesz wplacac przelewem na poczcie [img]icons/icon7.gif[/img]
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 21:09   #7
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Oh, Kasiarzyno, Twoja odpowiedź jest niewiarygodnie nieprecyzyjna ale ponieważ widocznie nie znasz się na tym o czym piszesz i nie potrafisz pisać poprawnie ortograficznie, to Ci to wybaczę...
Oczywiście, w tym momencie Cię przedrzeźniam, ale chcialabym Ci uświadomić że pisząc w ten sposób możesz sprawić przykrośc osobie, której odpowiadasz! Wystarczy sama odpowiedź w grzecznej formie, bez komentarzy na temat wiedzy osoby, która o coś pyta.
Nie, nie musisz mieć konta w banku - pieniądze w Polsce można wyslać przelewem na poczcie, przekazem na adres sprzedawcy lub jeśli się zgodzi, przy odbiorze przesyłki.
A swoją drogą, ja używam Internetu już dobrych kilka lat ale zakupy zaczęlam robić dopiero w zeszłym roku - nie ma to nic wspólnego ze "znaniem się na necie".
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-01, 21:13   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

witam
większośc ludzi sprzedających chce pieniadze całosć z góry przelewem na konto.myśle ze na poczcie bedzie to wiecej kosztowało.
opinie znajdziesz w opiniach,ale przeczytaj regulamin i nie każ nam wyjaśniać nam wszystkiego tutaj.najpierw przeczytaj a póżniej pytaj.poklikaj na wszytsko co sie da oprócz "kup teraz" [img]icons/icon7.gif[/img]
co do odpowiedzi Kasiarzyny to poprostu zaczyna mnie wkurzac swoimi "mądrościami i ortami jakie strzelasz,nie wiem ile masz lat ale chyba masz słowniki ?
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 21:20   #9
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Wiesz Kasiarzyno? Za głupiutką to ja uważam Twoją odpowiedź... uważam, że jak udzielasz odpowiedzi to rób to na temat i bez zbędnych komentarzy. Ciekawe, to co napisałaś:
Kasiarzyna napisał(a):
>nie bardzo znasz sie na necie więc odpisze Tobie.
Co ma piernik do wiatraka? [img]icons/icon23.gif[/img] Znawczyni, czyżby?
A od kiedy to trzeba mieć konto w banku?? co? może poczta u ciebie już nie działa?
Nie zaczepiam, ale rozśmieszyłaś mnie Omnibusie
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 21:23   #10
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

jesli moge sie wtracic to uwazam ze nie powinno sie czepiac błedow ortograficznych, niektorzy maja z tym problemy i nic na to nei moga poradzic
poza tym ktos moze pisac poprawie ale w necie ma z tym problemy bo to zupełnie co innego pisac na klawiaturze i na kartce
i dodam jeszcze ze "poprostu" sie pisze oddzielnie [img]icons/icon7.gif[/img]
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 21:36   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

witam
jesli ma ktos problemy z ortami to tym bardziej powinien korzystać ze słowników,
ja nie widzę różńicy w pisaniu na kartce a na klawiaturze.
a mój błąd nie stanowi problemu w zrozumieniu tekstu a orty owszem ,wychodzą czasami jakięs dziwne nie istniejące wyrazy.
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-01, 21:45   #12
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Wiele razy temat ortografii był poruszany już na forum i myślę, że bez sensu jest ciągnąć to dalej.Tak samo prawo do pisamia powinni mieć dyslektycy jak i "orły" a błędy wynikające z czystego niedbalstwa-cóż-jak cię widzą tak cię piszą, niech każdy dba sam o swoją pisownię.Sama czasem coś szybko chcę napisać i robię literówki ale później jak wynajdę swój błąd zaraz staram sie edytować tekst.Nie róbmy z igły widły, bo ci słabsi ortograficznie przestaną w ogóle pisać... [img]icons/icon12.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 21:53   #13
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Moze Ty nie widzisz roznicy miedzy pisaniem na kartce i klawiaturze ale wielu ludzi ją widzi np ja [img]icons/icon7.gif[/img]
mi nie przeszkadza to ze ktos robi błedy , sama ich troche robie ale stram sie z tym walczyc i wiem jaiie to trudne
jesli chodzi o słowniki i sprawdzanie czy nie zorbiło sie błedow to w przypadku osob ktore ich wiele robią takie sprawdzanie trawaloby bardzo długo i pewnei uniemozliwiałoby sprawne korzystanie z forum,
ktos kto robi wiele błedow ortograficznych musialby sprawdzac co drugie słowo
a jesli czasem trudno zrozumiec co kto napisał to mozna odszyfrowywanie potraktowac jako zabawe [img]icons/icon12.gif[/img]
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 22:33   #14
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Tak, temat ortograficznego pisania był już wałkowany kilka (przynajmniej 2 [img]icons/icon7.gif[/img] ) razy. Nie ma co się powtarzać, zawsze będą osoby "za" i "przeciw". Uważam, że rzeczywiście każdy wystawia sobie opinię, więc nie ma co ludzi ścigać i stresować. Natomiast wszystkim, którzy mają problemy z ortografią i są tego świadomi, radzę skorzystać z ABC w Wordzie. Wiem, że to zajmie o 20 sekund więcej - napisać tekst, wkleić go do Worda (albo napisać już w Wordzie), poprawić błędy (hmm, może nawet więcej niż 20 sekund [img]icons/icon7.gif[/img] ) i wkleić go do posta. Ale nie wydaje mi się to ogromną pracą. A dodam jeszcze, że to też pomaga w uczeniu się ortografii. Mój znajomy, który robił koszmarne błędy, po 3 latach takiej właśnie praktyki, może teraz właściwie nie używać ABC - na maila wychodzą mu 2,3 błędy (przedtem ich było kilkanaście, kiladziesiąt). Dodam jeszcze, że facet jest już po 30-stce, więc pewnie wiele osób by uznało, iż w tym wieku już się ortografii nauczyć nie można. O ile się nie mylę ABC jest też w programach pocztowych, także nie trzeba nawet Worda odpalać [img]icons/icon7.gif[/img].
To tylko rada. Ale zawsze można spróbować, nieprawdaż?
Do Kasiarzyny. Miałam bardzo podobne odczucia do Dominiki, kiedy czytałam Twojego maila. Chciałam coś odpisać, ale mnie już Donia uprzedziła [img]icons/icon7.gif[/img]. Ba, ja od kilku lat buszuję po Internecie, ale jeszcze nigdy nie robiłam w ten sposób zakupów.
Kasiu, poproszę Cię o odrobinę empatii, dobrze? Pomyśl co może czuć druga osoba prosząc o pytanie i będąc później wyśmianą. Może to ją zniechęcić do zadawania dalszych pytań, a przecież tego byśmy nie chciały, jak sądzę [img]icons/icon7.gif[/img]. Wiem, że miałaś dobre chęci, bo podzieliłaś się swoją wiedzą, ale potraktowałaś naszą wizażankę "z góry" i na pewno sprawiłaś jej tym przykrość. Pewnie nie chciałaś być niemiła, ale (jak już kiedyś wcześniej pisałam) - słowa napisanego cofnąć się nie da. Jeśli powiesz coś "na szybko", bez zastanowienia, zawsze możesz trochę swoją wypowiedź zmienić, coś poprawić. A to co napiszesz zostaje na wieki [img]icons/icon7.gif[/img]. Dlatego warto przed wysłaniem posta wcześniej go przeczytać. Przynajmniej raz.
Pozdrawiam.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 22:40   #15
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Po pierwsze, jak ktoś ma 13 lat, jak nasza Kasiarzyna, to się powinien wziąć przede wszystkim za naukę i może dzięki temu błędów było by mniej [img]icons/icon7.gif[/img]
A po drugie - Droga Kasiarzyno - powiem szczerze, że zaczynasz znów ostro przeginać [img]icons/icon30.gif[/img] i może jednak było by lepiej gdybyś przestała udzielać się na forum (zdaje mi się, że już to kiedyś rozważałaś).
A jeśli chodzi o banalne pytania, to przypomnij sobie choćby Twoje "problemy z tamponami". Nie wiem czy się śmiać czy płakać!!!
Mimo wszystko pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 22:44   #16
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Błagam odpiszcie!!!!!


Kasiarzyno [img]icons/icon7.gif[/img]
Mnie też lekko zamurowało jak przeczytałam Twoją odpowiedź. Ja już nie będę sie powtarzać, ale proszę Cię weź sobie bardzo mocno do serca słowa Doni, Xanki, Pauli i Mgiełki. Bo samymi dobrymi chęciami ( a nie wątpię, że takie miałaś ) piekło wybrukowano.

Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 22:47   #17
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Basieńko!! Za wypraszanie z forum to ja opierniczam [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]

Agaz
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 23:19   #18
Tygrys
Maskotka Wizaz.pl
 
Avatar Tygrys
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Wielka Brytfanna
Wiadomości: 1 874
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Post Scriptum
(do wszystkiego)
Na Allegro dokonałem najlepszych zakupów w życiu !!!
Ale koniec euforii

Przez Allegro straciłem ponad 900 zł ( bo kupowałem drogie rzeczy) ... i mam jedną sprawę w sądzie od 4 lat ,....
OSTROŻNIE !!!!!
zakup osobiście lub za zaliczeniem !!!
A jesli za zaliczeniem to odpakowywuj w oknie na poczcie przy Pani wydającej lub przy kurierze - jeśli coś nie toak od razu wołaj 997 lub spisuj z kurierem protokół etc ....
Kolejna sprawa - na Allegro jest Payback - poczytaj w pomocy - dobre acz kosztowne
Kupuj w "ciemno" od ludzi z dwoma niebieskimi gwiazdkami lub wyżej (jak ja)
Dla takich cena reputacji oznacze przyjęcie każdej reklamacji oraz uczciwość za wszelką cenę ...

Rada kolejna - znajdź sobie dobrego dostawcę z każdej branży i kupuj u jednego ....


Ti. Stary Allegrowicz
__________________
Wredny, nieuprzejmy, złośliwy, dwulicowy, brzydki... po prostu Ja .
/p.s. franca ze mnie, zgryzoty i frustracje wylewam na tym forum/
Tygrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 23:24   #19
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

No i na koniec mnie się dostało [img]icons/icon7.gif[/img] i to od samej "góry" [img]icons/icon12.gif[/img]
Cóż, rzeczywiście nie ja tu jestem od wypraszania, ale emocje towarzyszące mi przy czytaniu wypowiedzi Kasiarzyny często biorą górę nad zdrowym rozsądkiem (mam nadzieję, że przynajmniej część współforumowiczek mnie rozumie [img]icons/icon7.gif[/img] )
Dobranoc [img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-02, 07:05   #20
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Błagam odpiszcie!!!!!

Kurczę, znów zaczyna się robić nieprzyjemnie. Kasiarzyno, weź sobie głęboko do serca rady dziewczyn i nie pisz tak więcej.
Ja też kupowałam na allegro, ale nic za duże pieniądze. Kurczę trochę się boję coś droższego kupować, choć mój chłopak ostatnio wypatrzył discmana i zastanawia się nad kupnem. Ja nabyłam na razie tylko kosmetyki, wpłacałam na konto i na szczęście trafiłam na uczciwych sprzedawców. Jednak naprawdę trzeba uważać [img]icons/icon7.gif[/img]
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.