Bardzo nieregularne miesiączkowanie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-09, 22:07   #31
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Bardzo nieregularne miesiączkowanie

Rzadko która kobieta określiłaby wizytę u ginekologa jako szczyt marzeń, ale jeśli podejdzie się do tego normalnie, jak do czegoś co się dzieje dla Twojego dobra, można przeżyć. Popytaj wśród koleżanek o lekarzy. Ja byłam i lekarzy mężczyzn, i u kobiet. Liczy się dla mnie fachowość, ale mam wrażenie, że czasem kobieta mnie lepiej rozumie, jak jej mówię, że czasem mnie jajnik zassie jak przy jajeczkowaniu. Z całą pewnością fecet tego nie pojmie [img]icons/icon12.gif[/img] Wybierz lekarza, który ma opinię delikatnego i odnoszącego się z szacunkiem do pacjentki. I jeśli się boisz badania, powiedz mu o tym. Będzie delikatniejszy i ostrożniejszy.
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-09, 22:10   #32
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Bardzo nieregularne miesiączkowanie

Póki co idę pod prysznic i pewnie zaraz lulu... Mój luby dziś wyjechał na tydzień i wyszukiwałam sobie robotę, żeby nie było mi smutno. Skutek tego jest taki, że paluszki mi się plączą po klawiaturze... [img]icons/icon12.gif[/img]

I jeszcze raz, jakbym tu nie trafiła już dzisiaj- Bogini, nie bój się!! Wszystkie tu są z Tobą! Wszystko będzie dobrze, zobaczysz Malutka... [img]icons/icon7.gif[/img]
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 04:48   #33
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Bolesne miesiączki..

moje 3 grosze [img]icons/icon7.gif[/img] Bogini - mi nie pomaga NIC [img]icons/icon7.gif[/img] mdleje np. na Dworcu Centralnym [img]icons/icon12.gif[/img] Albo na przystankach [img]icons/icon12.gif[/img] serio, Tygrsy swiadkiem [img]icons/icon12.gif[/img]MAm 28 lat, wielokrotnie badana przez roooznych lekarzy,na prochach przeciwbólowych od rana do nocy i ..nic..boli jak jasssna cholera..nie pomagają nawet piguły antykoncep. Usłyszałam -wszystko z Pania w porzadku, a bóle ustaną po urodzeniu dzidziusia.. [img]icons/icon12.gif[/img] heh..dlaczego im nie wierzę ? [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img] słuszna decyzja- idz sie przebadaj Mała.. [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 08:28   #34
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

Cześć! [img]icons/icon40.gif[/img]
Wiadomo,że to nie reguła ale znam 2 kobiety,które miały dokładnie to co Ty Ola-ból,mdlenie,nawet jedną zabierało bardzo często pogotowie.Musiała brać zaszczyki przeciwbólowo-rozkurczające.Tylko to w jakimś stopniu uśmierzało cierpienie.I faktycznie,obydwie po urodzeniu dziecka przestały narzekać na bóle miesiączkowe.Jak ręką odjął!Mój ginekolog tłumaczył mi(bo ja też miałam bardzo bolesne okresy),że ból powoduje zbyt duże kurczenie się macicy,która pompuje krew dalej.Jeśli macica nie jest rozciągnięta(jak u nigdy nie rodzących kobiet)to szyjka także.A to oznacza,że zbyt duża ilość krwi chce się wydostać a nie może,bo ujście nie jest wystarczająco duże.Nie wiem czy akurat u Ciebie jest ten problem ale może to co napisałam w jakimś stopniu pomoże.
A a'propos,moje bóle przeszły mi po tabletkach antykoncepcyjnych,także teraz kiedy już je odstawiłam nie boli mnie nadal.Pozdrawiam! [img]icons/1cmok.gif[/img]
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 15:58   #35
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

dziekuje za pocieszanie ale ja za bardzo nei mam sie kogo zapytac ktory lekarz jest dobry... bo dziewczyny watpie cyz byly i raczej zaraz by sie w klasie jakis plotki pojawiły z epewnei ejstem w ciazy itd, niestety taki klimat u nas jest [img]icons/icon9.gif[/img]
pozatym znam w naszym miescie tylko jedna przychodnie etgo typu. nawet jak znajde jakąs inną to i tak bede sżła w ciemno.
co parwda w tej ktorą znam juz byłam ale pani giniekolog byla strasza panią i mowiła tak głosno ze słychac bylo na korytarzu - wiem bo gdy czekałam to rozmaiwąła z innymi pacjentkami... no i gdy rozmwiała ze mną uzywała okreslen typu "siusiawka" jakbym byla małym dzieckiem. uciakłam jak najpredzej - na szczescie tabletki ktore mi wtedy zapisała pomogły.
ale badania sie boje, kurcze ze etz musze psiasac w necie o takich rzeczach ale ja nawet tamponow nei uzywam - nie cierpie [img]icons/icon9.gif[/img]
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 18:00   #36
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

Niestety, musisz pytać... Chyba że wybierzesz się do prywatnego lekarza. Z doświadczenia wiem, że jak się idzie do lekarza, który, co tu kryć, jest drogi, jakoś narzekać na usługi nie mogę. Prywatnie chodzę do okulisty, dermatologa, stomatologa i ginekologa. Daje mi to po kieszeni nieźle, ale idę do każdego z nich rozluźniona jak do koleżanki. Żaden (w sumie-żadna, bo wszystkie kobitki [img]icons/icon7.gif[/img] mnie nie potraktował tak, że mogłabym nie wrócić i znowu nie zapłacić [img]icons/icon7.gif[/img]
To oczywiście nie jest reguła. Ja po prostu po paru BAAARDZO przykrych doświadczeniach z lekarzami państwowymi podciągnęłam resztę pod jedną kreskę. Ale nie żałuję.

Co zrobisz- zależy od Ciebie, Boginko. Cały czas stoję tu na straży gotowa do pocieszania [img]icons/icon7.gif[/img] Jakby co- wal na maila. Mogę Cię przekonywać do skutku [img]icons/icon7.gif[/img]
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 19:52   #37
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

wiec zrobie wywiad ginekologiczny [img]icons/icon7.gif[/img]zaczne od ksiazki telefonicznej [img]icons/icon7.gif[/img]
i zapytam mamy czy da kase na prywatnego bo rzeczywiscie przydałoby sie wyleczyc sie porzadnie
a ile taki ginekolog kosztuje?
dziekuje za zainteresowanie [img]icons/icon7.gif[/img]
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-10, 20:00   #38
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

W Gorzowie płaciłam 50 (plus co pół roku cytologia 20 zł)

W Poznaniu chyba wydam 60 (właśnie się zapisałam, bo do domu nie mam jak teraz jechać, a piguły się kończą...)
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 21:06   #39
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

a co to jest cytologia? [img]icons/icon7.gif[/img]
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 21:10   #40
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

Spoko, nic bolesnego [img]icons/icon7.gif[/img]
Bierze się wymaz dla sprawdzenia stanu Twoich komórek. Jakby było coś nie tak, to będzie wiadomo.
Ale nie bój żaby, bo ja mam wciąż jakieś problemy z florą bakteryjną, jakieś coś tam, a nawet mi to nie dokucza i nie boli. A cytologia właśnie po to jest, żeby wszystko chodziło jak w zegarku!

A, i zawsze dostaję jakieś śmieszne globulki i mi przechodzi... Aż znowu mi się coś przyplącze [img]icons/icon7.gif[/img]
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-10, 21:18   #41
Bogini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 126
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

raz mi sie tez cos przyplątało - miałam wtedy angine i brałam trzy rodzaje antybiotykow pod rząd a ostanim była seria zastrzykow - takze wsyztkie moje dobre bakteryjki zostały doszczetnie wybite i sie porobiły nieprzyjemnosci takei ze z ulgą szłam do ginekologa ( no ze strachem tez ).
mam nadzieje ze mi etraz cos wymyslą na te bole - to jest abrdzo uciazliwe.
Bogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-13, 13:15   #42
rozalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 2
GG do rozalia
Re: Bardzo nieregularne miesiączkowanie

A co na to specjalista?
rozalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-13, 13:59   #43
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: Bolesne miesiączki.../Ola

Cytologię robi się też w celu sprawdzenia czy nie ma w macicy zmian nowotworowych. Powinno się ją robić raz na 2 lata, lub raz do roku (niektórzy twierdzą że co pół roku) u kobiet z nadżerką która zwiększa ryzyko zmian nowotworowych. Ja też miałam kiedyś b. bolesne miesiączki, ale na szczęście przeszło mi po tabletkach antykoncepcyjnych. Po no-spie też mi wcześniej ból nie przechodził. Nie radziłam się w tej sprawie lekarza i jakoś żyję [img]icons/1ehem.gif[/img] Nie twierdzę oczywiście że Ty nie powinnaś się poradzić lekarza. Jakby na to nie patrzeć, tylko on Ci może pomóc.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-13, 14:27   #44
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: Bolesne miesiączki..

Dziewczyny umknal mi jakos ten watek, jak i wiele innych... ale niedlugo nadrobie zaleglosci [img]icons/icon12.gif[/img]
Przypomnialo mi sie ze kiedys w magazynie "Samo zdrowie" byly pokazane cwiczenia i dieta, ktore maja pomoc zmniejszyc bol w tych trudnych dniach [img]icons/icon7.gif[/img] Wprawdzie ja nigdy tego na sobie cwiczylam, jakos wcale nie mam wtedy nastroju na cokolwiek innego, jak tylko usiasc w kąciku z batonem czekoladowym (dokladnie tak jak teraz) [img]icons/icon12.gif[/img] Ale jakby ktoras byla zainteresowana to moge przeslac na maila skany tych cwiczen i/lub diety.

pozdrawiam
:hallo:
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 16:36   #45
Alaska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2
Re: Bardzo nieregularne miesiączkowanie

mam ten sam problem co ty i tez nic nie pomaga nawet vegentalgin, a nospa tez na jakies 3 godz,nawet lekarze to kompletnie olewaja, przypisza tabletki hormonalne i ich zdaniem problem sie rozwaizal
justy napisał(a):
> Bogini napisał(a):
> > teraz ja mam pytanko [img]icons/icon12.gif[/img]
> Po pierwsze: koniecznie idź do lekarza.
> Po drugie: sama możesz wypróbować Vegantalgin lub ewentualnie Buscopan + jakiś paracetamol lub pyralginę(mocniejsza).
Alaska23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 17:17   #46
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: Bardzo nieregularne miesiączkowanie

Kobietko
Pewnie już byłaś u lekarza i wiesz wszystko, ale na wszelki wypadek wtrące się
Nic złego się z Tobą nie dzieje, brak miesiączki to normalne dla trenujących dziewczyn, bo pod wpływem wysiłku fizycznego zmniejsza się ilość wydzielanych hormonów, sama przez to przechodziłam, jak jeszcze trenowałam bieganie i żaden lekarz nie przepisywał mi nic na wywołanie miesiączki. Zauważ, że przy trybie życia jaki prowadzą sportsmenki miesiączka jest całkowicie zbędna i tylko utrudnia treningi
Parę miesięcy po zakończeniu treningów - miesiączka powróciła i bardzo szybko cykle mi się uregulowały
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.