Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-16, 18:37   #91
pikusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 126
Smile Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Informacje na temat Perfum

PERFUMY
NUTY ZAPACHOWE
KLASYFIKACJA ZAPACHÓW
OBJAŚNIENIE OZNACZEŃ
MINI PORADNIK


PERFUMY
Perfumy to kombinacja naturalnych składników takich jak olejki zapachowe pochodzące z upraw roślinnych czy też pochodzenia zwierzęcego jak piżmo, do niektórych produktów używa się również składników syntetycznych które mają na celu zwiększyć moc i trwałość zapachu. Alkohol stanowi płynną bazę dla powyższych składników.

Ze względu na zawartość ekstraktu olejków zapachowych perfumy dzielimy na:

Perfumy - (fr. Le Parfum, Extrait) zwane równiez jako ekstrakt lub ekstrakt perfum to najmocniejsza forma zapachu. Zawartość komponentów aromatycznych w perfumach sięga od 20 do 40%. Jest to najsilniejsza i najczystsza forma zapachu. Są one najdroższe i czasami osiągają ceny kilku tysięcy dolarów. Perfumy aplikujemy w miejscu pulsujacych punktów ciała, tam gdzie czuć bicie serca, za uszami, na nadgarstach i szyi. Ciepło ciała w tych miejscach powoduje naturalne rozwijanie się zapachu.

Wody perfumowane - (fr. Eau de Parfum) zawierają od 7 do 15% olejków zapachowych. Gwarantują długo utrzymujący się silny zapach. Powinna być rozprowadzana po całym ciele przed ubraniem się.

Wody Toaletowe - (fr. Eau de Toilette) zawierają od 1 do 6 % olejków zapachowych. Lżejsza wersja niż wody perfumowane, roztaczają świeżą subtelną nutę.

Wody Kolońskie - (fr. Eau de Cologne) Najlżejsza forma perfumy, jej nazwa wywodzi się od miasta Kolonia w Niemczech. Byl to lekki świeży zapach zawierający olejki cytrusowe, jego wielkim entuzjastą byl Napoleon.

Woda po goleniu - (ang. After Shave) Ich zapach jest bardzo ulotny, stworzone do aplikacji na twarzy po goleniu.

NUTY ZAPACHOWE
Wyróżniamy trzy nuty zapachowe pojawiające się po aplikacji zapachu.:

Nuta zmysłu: Pojawia się ona natychmiast po użyciu produktu. Nuta zmysłu twoży wrażenie na temat zapachu i ma ona największe znaczenie w sprzedaży produktu. Zapachy w tej nucie są z reguły określane jako świeże, stanowcze albo ostre. Składniki które składają się na nute zmysłu są bardzo zmienne, silne i szybko wyparowują.

Nuta serca: Zapachy z tej nuty pojawiają się w przeciagu od 2 minut do 1 godziny od aplikacji perfum.

Nuta bazy: Są one wyczywalne po dluższym okresie od momentu użycia i są głownymi składowymi zapachu które występują ciągle jako głowny składnik. Sa to zapachy cięższe, ziemiste, balsamiczne, głębokie i długotrwałe.

KLASYFIKACJA ZAPACHÓW

Kwiatowe: Zapachy są zdominowane przez nuty kwiatowe. Główne nuty zapachowe wywodzą się od kwiatów takich jak jaśmin, róża, fiołek, kwiat pomarańczy, gardenia, ylang-ylang

Szyprowe: Zapach zbudowany z składników takich jak bergamotka, jaśmin, mech dębu i cytrusy. Słowo "Chypre" oznacza w języku francuskim Cypr. Po raz pierwszy zostało wykorzystane przez François Coty, który posłużył się tym pojęciem w odnieśieniu do zapachu, będąc pod wpływem bogactwa aromatów występujących na Cyprze. Zapachy te były natchnieniem do stworzenia unikalnej drzewno - cytrusowej kompozycji, którą następnie nazwał Chypre.

Aldehydowe: Grupa powstała w latach dwudziestych XX wieku, kiedy aldehydy zaczęto wykorzystywać do komponowania perfum. Perfumy z tej grupy dzięki swej uniwersalnosci są bardzo nowoczesne w charakterze. Chanel No 5 była piewrszą perfuma z grupy zapachów aldehydowych.

Fougere: Nazwa tej grupy wywodzi się od słowa paproć w języku francuskim. Perfumy z tej rodziny mają bazę o zapachu paproci i mchu, ktorym towarzyszy świeży ziołowy zapach lawendy.
Wiele męskich zapachów należy do tej rodziny.

Tytoniowo-Skórzane: Kojarzą się z zapachem skóry. Korzenne i dymne są odzwierciedleniem ciepłych zapachów.

Drzewne: Najpopularniejsza rodzina wśród męskich zapachów. Zdominowana przez akcenty sandałowca, cedru, paczuli.

Orientalne: Kompozycja o ciepłej, egzotycznej barwie zapachowej. Często występująca w połaczeniu wainili z zapachami zwierzęcymi jak piżmo współnie z nutami kwiatowymi i drzewnymi.

Cytrusowe: Stanowią jedną z najstarszych kategorii zapachowych. Zapachy nadające nucie wiele świeżości, energetyzujące i pobudzające. Podstawowymi składnikami kompozycji są: owoce cytrusowe, takie jak: cytryna, limonka, mandarynka, pomarańcza

OBJAŚNIENIE OZNACZEŃ

Parfum - Ekstrakt, Ekstrakt perfum
EDP (Eau de Parfum) - woda perfumowana
EDT (Eau de Toilette) - woda toaletowa
EDC (Eau de Cologne) - woda kolońska
A/S (After Shave) - woda po goleniu
BL (Body Lotion) - balsam do ciała
DEO (deodorant) - dezodorant
Atomizer - naturalny spray (vaporisateur). Pojemnik nie zawierający gazu z pompką mechaniczną.
Spray - opakowanie pod ciśnieniem (aerozol).
Stick - produkt w formie sztyftu.
Flakon - butelka nie posiadająca sprayu (głównie w przypadku perfum i wód po goleniu).
Wymienny wkład - flakon posiadający możliwość uzupełnienia poprzez wymianę wkładu.
Zapas - wkład uzupełniający (do opakowań z wymiennym wkładem). Część zapasów posiada atomizer, umożliwiający korzystanie z produktu, bez posiadania droższego opakowania z obudową.
pour femme/elle (fr.), donna (wł.), her (ang.) - Dla kobiet
pour homme (fr.), uomo (wł.), him (ang.) - Dla mężczyzn

MINI PORADNIK

Zapach jest waszym przesłaniem, wiadomością. Powinien być on aplikowany w małych ilościach, nikt z zewnątrz nie powinien go czuć bez zbliżenia się w pobliże twojej osoby. Natężenie zapachu musi być intymną informacją dla wybranych a nie zapachem który czuje każdy z odległości 10 metrów.
Typ skóry oddziaływuje na zapach który czujemy na sobie. Zapach zaaplikowany na skórze typu tłustego jest skłonny do reakcji z skórą i powoduje wzmocnienie intensywności zapachu.
Produkt zaaplikowany na skórze suchej znacznie szybciej ulatnia się i wymaga częstszego stosowania w celu podtrzymania intensywności zapachu.
FAQ - Odpowiedzi na Wasze pytania

1. Czy to prawda ze na róznych osobach ta sama perfuma może pachnieć trochę inaczej?
Tak to prawda, każdy z nas ma własny unikalny zapach skóry na który składają się takie czynniki jak, geny, typ skóry (tłusta, sucha, normalna itp.), kolor włosów, dieta, przyjmowanie lekarstw, życie w stresie. Każdy z tych czynników wpływa na nasz odczyn skóry który zachodzi w reakcję z aplikowanym produktem.

2. Czy prawdą jest iż kobiety i mężczyźni po 50 roku życia słabiej odczuwają intensywność zapachów?
Wiele kobiet i mężczyzn po 50 roku życia coraz słabiej odczuwa intensywność zapachów. Najnowsze badania dowodzą iż kobiety tracą zmysł zapachu znacznie wolniej niż mężczyźni w tym samym wieku, dlatego osoby starsze preferują zapachy znacznie ostrzejsze o mocniejszych nutach zapachowych. Muszą być więc ostrożne z ilością aplikowanych perfum.

3. Czy posiadając suchą skórę powinnam aplikować więcej produktu?
Tak, sucha skóra nie podtrzymuje zapachu przez dłuższy czas jak skóra typu tłustego, dlatego zapach powinien być aplikowany kilka razy w ciągu dnia.

4. Jak przechowywac perfumy?
Raz otwarta butelka z produktem powinna byc użyta do końca. Długie wystawianie perfum na działanie promieni słonecznych oraz przechowywanie ich w krańcowych temperaturach może naruszyć delikatną równowagę perfum które zmienią swoj zapach. Perfumy powinniśmy utrzymywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła.

5. Czy perfumy powininny być aplikowane na ubrania?
Nie, dotyczy to zarówno perfum, jak i wód perfumowanych i toaletowych. Perfumy są stworzone tylko do stosowania na ciele. Tkanina oraz znajdujące się w niej barwiniki mogą wchodzić w reakcję i zmienić charakter zapachu. Oleiki znajdujące się w produkcie mogą również zaplamić ubranie.

6. Dlaczego istotne jest aby nie testować wiecej niz 3 różnych perfum za jednym razem?
Wystawianie zmysłu węchu na zbyt wiele różnych nut zapachowych w krótkim czasie powoduje jego zmęczenie, co wpływa na osłabienie naszych zdolności do oceny zapachu.
pikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 12:12   #92
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Nie chce tworzyc nowego watku, wiec zadam pytanie tutaj.
Generalnie na perfumach sie nie znam i obracam sie wsrod tych nizszych polek, raczej ze wzgledu na cene.
Chcialam kupic TZowi wode toaletowa Mexx, wczesniej mial juz dezodorant pefrumowany w sprayu (atomizer). Wiadomo, ze ilosc ml i cena w przypadku obu tych specyfikow jest rozna, z korzyscia dla dezodorantu, bo wiecej za nizsza cene. Ale nie o to chodzi... Czy faktycznie ta woda toaletowa w tym przypadku bedzi pachniec bardziej intensywnie, bedzie wydajniejsza i to sie oplaci? niestety ale nie mam w tym doswiadczen, nigdy nie uzywalam i dezodorantu perfumowanego i wody toaletowej z jednej firmy i serii. No i chodzi o ta konkretna firme Mexx, bo wiadomo, ze firma firmie nierowna. Mam nadzieje, ze mnie zrozumiecie i pomozecie. Bo jak mam wydac wiecej i okaze sie, ze pachnie tyle samo co dezodorant perfumowany to wole kupic jego i cos dokupic...

Zreszta np. taki Avon - jakos nie potrafie zauwazyc wielkiej roznicy miedy EDP a EDT, moze minimalna, ale to nie zawsze.
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 13:25   #93
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Gaga, dezodorant od wody toaletowej będzie się znacznie różnił.
Jak dla mnie sprawa jest prosta; dezodorant to dezodorant i jakie jest jego przeznaczenie każdy wie Ja bym absolutnie nie używała dezodorantu jako głównego zapachu, którym psikam szyję, dekold, ubranie, nadgarstki; od tego są właśnie wody toaletowe i perfumowane. No, chyba że te dezodoranty perfumowane to jakieś inne cuda na kształt wody toaletowej ale jak dla mnie dezodorant kojarzy się jednoznacznie z zapobieganiem przykremu zapachowi.
Myślę, że kupno wody toaletowej na pewno będzie lepszym pomysłem.
Nie zawsze edp będzie pachniała mocniej od edt; wszystko zależy od skóry i od użytych składników.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 21:20   #94
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

ale ja wlasnie mam na mysli ten dezodorant pefrumowany w naturalnym sprayu.
Bo faktycznie takiego zwyklego bym jako glownego zapachu nie uzywala
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 11:15   #95
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
ale ja wlasnie mam na mysli ten dezodorant pefrumowany w naturalnym sprayu.
Bo faktycznie takiego zwyklego bym jako glownego zapachu nie uzywala
Myślę, że taki dezodorant można traktować w kategorii wody kolońskiej/do ciała.
Stawiam zdecydowanie na kupno wody toaletowej, gdyż na pewno będzie miałą większą moc. Najlepiej jednak przetestować na własnej skórze
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 11:24   #96
_Adelajda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 820
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

IMHO dezodorant perfumowany rózni sie od nieperfumowanego tym ze ma konkretny zapach z linii danego zapachu ( czysto po polsku to napisałam kurcze) dla odróznienia od bezzapachowych np., czy takich standardowych - 'dezodorantowych'

wyszło mi masło maslane do kwadratu, ale mam nadzieje ze wiecie, o co mi chodzi

dezodorant to dezodorant i nie uzywalabym go zamiast perfum

i dlatego ja uzywam bezzapachowego, aby mi sie nie mieszał z perfumami
_Adelajda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 11:47   #97
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez _Adelajda_ Pokaż wiadomość
IMHO dezodorant perfumowany rózni sie od nieperfumowanego tym ze ma konkretny zapach z linii danego zapachu ( czysto po polsku to napisałam kurcze) dla odróznienia od bezzapachowych np., czy takich standardowych - 'dezodorantowych'

wyszło mi masło maslane do kwadratu, ale mam nadzieje ze wiecie, o co mi chodzi

dezodorant to dezodorant i nie uzywalabym go zamiast perfum

i dlatego ja uzywam bezzapachowego, aby mi sie nie mieszał z perfumami
Ja też tak robię ale tutaj mamy jeszcze taki wynalazek jak dezodorant w sprayu (chyba w takim szklanym flakoniku). Widziałam w Rosmanie takie niby dezodoranty ale ja bardziej bym to zakwalifikowała jako woda do ciała.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-24, 15:18   #98
babeta5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2
a veil of perfume??

Witam!

Czy ktos wie, co to za kategoria "a veil of perfume"? Ja znam tylko EDC, EDT i EDP oraz ekstrakt. Bede wdzieczna za wskazowki.
babeta5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:11   #99
vesenka
Zakorzenienie
 
Avatar vesenka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 885
Dot.: a veil of perfume??

Cytat:
Napisane przez babeta5 Pokaż wiadomość
Witam!

Czy ktos wie, co to za kategoria "a veil of perfume"? Ja znam tylko EDC, EDT i EDP oraz ekstrakt. Bede wdzieczna za wskazowki.
a w jakim kontekście występuje to sformułowanie? Ja się z nim czasem spotykam przy mleczkach do ciała "coś tam leaving a veil of perfume" czyli zostawia mgiełkę (woal, aurę) zapachu.
__________________


vesenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 20:56   #100
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: a veil of perfume??

Co prawda moja Gloria mgiełka ma napis "Body mist", ale też bym się skłaniała ku mgiełce. Coś a la body spray...
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 09:16   #101
babeta5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2
Dot.: a veil of perfume??

Wielkie dzieki wam obu To pewnie bedzie cos kolo mgielki, bo wystepuje jako napis na butelce, ktora wyglada jak perfumy. Zastanawialam sie, jakie to stezenie. To znaczenie "veil", ktore podala Vesenka, znalam, ale chcialam zorientowac sie dokladniej. Pozdrowienia!!!
babeta5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 07:30   #102
lipstein92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Witam wszystkie Panie. Ja w celu odświeżenia wątku. Jestem początkującym w dziedzinie perfum. Wiele się doiedziałem z tego tematu, ale mam jeszcze jedno "ale". Mianowicie gdzie w poniższej hierarchii znajduje się "Dezodorant w atomizerze" (bo spotkałem się z takim określeniem).

Perfumy (parfum) od 30% do 40% olejków zapachowych rozpuszczonych w mocnym czystym alkoholu (90 - 96%)
Woda perfumowana (eau de parfum, parfum de toilette) - 10 - 15% (max 18%) olejków w alkoholu 80 - 90%
Woda toaletowa (eau de toilette) - 5 - 10% (max 12%) olejków w alkoholu 60 - 85%
Woda kolońska (eau de cologne) - 3 - 5% olejków w 80% alkoholu
Woda odświeżająca (eau fraiche) - 1 - 3% olejków w alkoholu 70 - 80%
lipstein92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:06   #103
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Deo to produkt o równej albo jeszcze niższej proporcji substancji zapachowych niż eau fraiche.Wiele zależy od wyjściowej intensywności zapachu,bo np deo Opium YSL będzie nieporównywalne do deo Skin Trussardi.o typowo lekkich i odwieżajacych wodach nie mam pojęcia w kwesti deo gdyz nie używałam takowych,ale myśle na zasadzie analogii,że nie jest to produkt charakteryzujący sie powalająca trwalością.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 17:17   #104
DORIS0208
Rozeznanie
 
Avatar DORIS0208
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Greenford
Wiadomości: 858
Send a message via Skype™ to DORIS0208
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o edp dla mężczyzn, to faktycznie sytuacja wygląda nieciekawie. Widocznie producenci nie widzą takiej potrzeby, jakiś powód być musi. W wersji eau de parfum dostępne jest m.in. Opium YSL i Equus Lalique. Co do ceny 130 zł, za tyle mniej więcej kupiłem swoją 50tkę Opium i zapewniam - to nie jest podróba. Trzeba wiedzieć po prostu, co się kupuje i u kogo. Perfum ("czystych") dla mężczyzn nie spotkałem. A szkoda...

(wyobraża sobie swój własny ekstrakcik Opium... )
Ja tez dzisiaj przejzalam meskie zapachy w niemalej perfumerii i nie znalazlam ani jednej edp wszystkie byly tylko w wersji edt
Przeczytalam ten watek od poczatku i jedyne meskie edp jakie sie przewinely to:

Givenchy PI

Opium YSL

Equus Lalique

niewiele ... czy ktos moze polecic cos jeszcze?
DORIS0208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:39   #105
lsd25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Mam pytanie w w/w temacie. Jak sie ma uzycie wody toaletowej do antyperspirantu. Bo jak rozumiem, wode toaletowa uzywamy w okolicach szyi itp., natomiast jesli mamy do czynienia z antyperspirantem, to stosujemy go w okolicach pach. Teraz: jak te dwie rzeczy pogodzic, przeciez te zapachy beda sie mieszac.
lsd25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:17   #106
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Ja tam nie wiem
Używam delikatnie antyperspirantów, poza tym perfum,ale i wód toaletowych. Nic się ze sobą nie gryzie
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 21:34   #107
DORIS0208
Rozeznanie
 
Avatar DORIS0208
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Greenford
Wiadomości: 858
Send a message via Skype™ to DORIS0208
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez lsd25 Pokaż wiadomość
Mam pytanie w w/w temacie. Jak sie ma uzycie wody toaletowej do antyperspirantu. Bo jak rozumiem, wode toaletowa uzywamy w okolicach szyi itp., natomiast jesli mamy do czynienia z antyperspirantem, to stosujemy go w okolicach pach. Teraz: jak te dwie rzeczy pogodzic, przeciez te zapachy beda sie mieszac.
bardzo prosto: kupic "perfumy" i antyperspirant z tej samej serii zapachowej lub bezzapachowy antyperspirant
DORIS0208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 22:34   #108
lsd25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Czy istnieje bezzapachowy antyperspitant dla mezczyzn? Nie spotkalem sie, ale w zasadzie nie jestem gleboko w temacie.

Uzywam L'Eau par Kenzo pour Homme, Kenzo chyba nie produkuje antyperspirantow.
lsd25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 16:02   #109
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez lsd25 Pokaż wiadomość
Czy istnieje bezzapachowy antyperspitant dla mezczyzn? Nie spotkalem sie, ale w zasadzie nie jestem gleboko w temacie.
W przypadku bezzapachowych chyba nie ma większego znaczenia ich "płeć"?
Jest wątek o neutralnych dezodorantach/antyperspirantach, z tego co pamiętam często padała nazwa dezodorantu AA Oceanic
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 23:45   #110
lsd25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
W przypadku bezzapachowych chyba nie ma większego znaczenia ich "płeć"?
Jest wątek o neutralnych dezodorantach/antyperspirantach, z tego co pamiętam często padała nazwa dezodorantu AA Oceanic


Myslalem, ze istotna rzecza moze byc PH skory, inne u kobiety, inne u mezczyzny, stad odmienne kosmetyki...

PS. Dzieki za nazwe.
lsd25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 07:57   #111
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Cytat:
Napisane przez lsd25 Pokaż wiadomość
Myslalem, ze istotna rzecza moze byc PH skory, inne u kobiety, inne u mezczyzny, stad odmienne kosmetyki...
A ja słyszałam, że to właściwie tylko chwyt marketingowy w przypadku wielu kosmetyków no bo przecież nie każdy facet chce być uznany za metroseksualny bo używa babskich kosmetyków
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:21   #112
Niffer
Raczkowanie
 
Avatar Niffer
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Woda perfumowana+perfumy?

Tak się zastanawiam czemu w tzw perfumeriach na zamiast perfum sprzedaje sie wody perfumowane i toaletowe? Np Euphoria kupiona w perfumerii w Pl utrzymuje sie na skorze krocej niz jej odpowiednik z Uk, podrobka Coco Mademoiselle za 29,90 pachnie tak samo jak woda perfumowana i utrzymuje się dluzej. Nie powiem sprowadzanie "z zagranicy" jest dla mnie klopotliwe i czasochlonne a wote toaletowa to mam w Wc za pol darmo Gdzie w Pl mozna kupic PRAWDZIWE perfumy?

PS do napisania mojego postu skloniło mnie odkrycie podczas porzadkow, w szafie znalazłam resztki Chanel No 5, ktore po 10 latach pachniało identycznie jak w chwili kupienia
Niffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:55   #113
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Woda perfumowana+perfumy?

Cytat:
Napisane przez Niffer Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam czemu w tzw perfumeriach na zamiast perfum sprzedaje sie wody perfumowane i toaletowe? Np Euphoria kupiona w perfumerii w Pl utrzymuje sie na skorze krocej niz jej odpowiednik z Uk, podrobka Coco Mademoiselle za 29,90 pachnie tak samo jak woda perfumowana i utrzymuje się dluzej. Nie powiem sprowadzanie "z zagranicy" jest dla mnie klopotliwe i czasochlonne a wote toaletowa to mam w Wc za pol darmo Gdzie w Pl mozna kupic PRAWDZIWE perfumy?

PS do napisania mojego postu skloniło mnie odkrycie podczas porzadkow, w szafie znalazłam resztki Chanel No 5, ktore po 10 latach pachniało identycznie jak w chwili kupienia
Hmm, za bardzo nie rozumiem o co chodzi
Przecież wiadomym jest że producenci produkują różne wersje zapachów, wody toaletowe, perfumowane, czyste perfumy, mgiełki itd. i każda z nich na każdej skórze może pachnieć inaczej.
W życiu nie uwierzę że podróbka pachnie dłużej i lepiej niż oryginał.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 18:55   #114
Niffer
Raczkowanie
 
Avatar Niffer
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Dot.: Woda perfumowana+perfumy?

Coż moze poprostu trafiłam na jakies felerny flakon. Chodzi mi o to, ze polskie perfumy to wody toaletowe a nie prawdziwe perfumy. Płacąc 300 za flakon chce aby byly tak samo trwałe jak te ktore sprzedaja w innych czesciach Europy.
Niffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 18:59   #115
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Woda perfumowana+perfumy?

Cytat:
Napisane przez Niffer Pokaż wiadomość
Coż moze poprostu trafiłam na jakies felerny flakon. Nie chodzi mi o to, ze polskie perfumy to wody toaletowe a nie prawdziwe perfumy. Płacąc 300 za flakon chce aby byly tak samo trwałe jak te ktore sprzedaja w innych czesciach Europy.
Kolejna teoria spiskowa... Jak ja lubię takie rzeczy czytać. Czy ja wiem, może napisz jakiś protest w internecie, albo złóż zażalenie w którejś z sieciowych perfumerii ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 19:11   #116
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Woda perfumowana+perfumy?

Cytat:
Napisane przez Niffer Pokaż wiadomość
Coż moze poprostu trafiłam na jakies felerny flakon. Chodzi mi o to, ze polskie perfumy to wody toaletowe a nie prawdziwe perfumy. Płacąc 300 za flakon chce aby byly tak samo trwałe jak te ktore sprzedaja w innych czesciach Europy.
taaa, spiskowa teoria dziejów
Przecież perfumy to jedno a woda perfumowana to drugie a jeszcze woda toaletowa to trzecie. Wszystko różni się między sobą intensywnością, zawartością olejków, alkoholu itd.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 19:30   #117
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Woda perfumowana+perfumy?

Czasem wody toaletowe potrafią być trwalsze i bardziej ogoniaste niż niejedne perfumy Zdaża się nawet, że dany zapach ma w linii ekstrakt a ja i tak wolę EDP czy EDT

Edit: jaka znowu teria spiskowa?
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 19:40   #118
elmilinden
Raczkowanie
 
Avatar elmilinden
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 325
Dot.: Woda perfumowana+perfumy?

Ja też wolę wody toaletowe, bo jeśli edt i edp różnią się, to zazwyczaj edt ma bardziej świeżą kompozycję, np. bez wanilii, mniej słodką. A jeśli się nie różnią, to edt zazwyczaj bardziej "odbija" od ciała, właśnie dlatego, że ma więcej alhololu, zapach bardziej się unosi i sama lepiej go czuję. A niestety, no ale perfumuję się dla siebie i dla swojego dobrego samopoczucia, nie dla kogoś, więc lubię czuć zapach.

Prawdziwe perfumy miałam tylko raz, kupiłam je we Francji i szczerze mówiac mnie rozczarowały... No bo właśnie- zapach był, ale tak skondensowany, że czuć go było bardzo długo, ale na skórze, nie unosił się, chociaż trwał długo i był intensywny.

Poza tym pierwsze słyszę, zeby ktoś używał wody z wc jako toaletowej. Naprawdę?
elmilinden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 19:53   #119
Niffer
Raczkowanie
 
Avatar Niffer
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Dot.: Woda perfumowana+perfumy?

No jasne Co bede przeplacac jak w kazdej chwili moge miec zielona czy niebieska i w innym zapachu
Niffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 21:26   #120
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Woda perfumowana+perfumy?

Cytat:
Napisane przez Niffer Pokaż wiadomość
No jasne Co bede przeplacac jak w kazdej chwili moge miec zielona czy niebieska i w innym zapachu
Wnioskuję o przyznanie Ci Nobla.

__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-12 20:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.