uczulenie na wit. A i C-do p. Basi lub Beaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-15, 14:23   #1
AgaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 4

uczulenie na wit. A i C-do p. Basi lub Beaty


Witam serdecznie [img]icons/icon7.gif[/img] Mam spory problem z doborem właściwego kremu do twarzy. Mam 28 lat i mocno przetłuszczającą się cerę z rozszerzonymi porami oraz tendencją do wyprysków [drobnych podskórnych i tych sporych bolących] – głównie w okolicy żuchwy. Zauważyłam, że nie mogę stosować kremów z zawartością wit. A oraz C [to wnioskuję z informacji zawartych przez producentów na ulotkach]. Po tego typu kremach właśnie w dolnej części twarzy i szyi wyskakują mi dodatkowo drobne krosteczki podchodzące roztworem płynnym. Testowanie kremów ze średniej, wyższej i aptecznej półki daje zawsze podobny efekt, jeżeli na opakowaniu wyczytam, iż zawiera wit. A i / lub C. Przyznam, że studiowanie składu chemicznego kremów stanowi dla mnie czarną magię i trudno mi jasno określić, który ze składników powoduje takie uczulenie.

Moja skóra b. Dobrze toleruje Effaclar K [stosuję 4 mieś i widzę lekką poprawę] oraz krem na noc Visible Young Neutrogeny. Nie pogarszał też stanu mojej skóry krem Active Future L’orela. Na jakie zatem składniki kremu powinnam zwracać uwagę? Czy mogę stosować kremy z kwasami, jeżeli tak to jakimi – proszę o wskazówki co do nazw i rodzajów? Jakie kremy mogłaby mi Pani polecić, jeżeli chodzi o odżywienie i nawilżenie cery [lat niestety przybywa [img]icons/icon9.gif[/img]], ale tak aby dodatkowo nie blokować porów? Bardzo jest mi trudno poruszać się w gąszczu tylu różnych znanych i dobrych marek i znaleźć właściwy kosmetyk dla siebie [img]icons/icon9.gif[/img]
nawet uważnie czytając posty i śledząc notowania KW [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam
Aga N
AgaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 15:31   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: uczulenie na wit. A i C-do p. Basi lub Beaty

Jeśli wiesz co Cię uczula to jest to już połowa sukcesu w doborze odpowiedniego kremu.Nie kupuj kosmetyków które zawierają te witaminy.Każdy nowy kosmetyk powinnaś wypróbować przez zastosowanie próbek.
Na pytanie sama właściwie sobie odpowiedziałaś - wiesz co Ci służy , wiesz co uczula.Z kosmetyków dostepnych w gabinetach kosmetycznych polecam trzy firmy : Charmine Rose polskie kosmetyki, dobre i niedrogie, ceny w granicach 30-35zł), Maystar (hiszpańskie kosmetyki, bardzo ciekawe jesli chodzi o skład , ceny :50-90zł) i Bioline (włoska ,ekskluzywna marka ,dla cery wymagającej intensywnej pielęgnacji, ceny 70-130zł)
Co do kosmetyków ogólnie dostępnych to musisz poczekać na opinię Basi , ja mogę polecać tylko to co dobrze znam i wypróbowałam.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 16:09   #3
AgaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 4
Re: uczulenie na wit. A i C-do p. Basi lub Beaty

Bardzo dziękuję [img]icons/1cmok.gif[/img] za ekspresowa odpowiedź [img]icons/icon7.gif[/img] Nie ma to jak wizaż [img]icons/icon14.gif[/img]
Rozumiem, że tego typu kosmetyki dostanę w salonach kosmetycznych, tylko że w W-wie jest ich dość sporo [img]icons/icon9.gif[/img] Może wiesz (cie) [img]icons/icon7.gif[/img] Beatko, gdzie w stolicy mogę się o nie starać?
Aga N
AgaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-15, 21:34   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: uczulenie na wit. A i C-do p. Basi lub Beaty

Charmine Rose ma swoje biuro handlowe w Warszawie , mają też gabinet firmowy tel. 022 871 10 00 lub 871 02 05, ul. Mińska 65, tam możesz zapytać o gabinety które sprzedają te kosmetyki, Maystar ma siedzibę we Wrocławiu , pod nr. tel. 071 328 07 11 lub 328 28 17 możesz spytać o gabinety w Warszawie ,które prowadzą sprzedaż tych kosmetyków , Bioline to firma której dystrybutorem jest Kosmoprof i pod numerem tel. 062 7666032 zapytaj o gabinety. Jeśli nie znajdziesz gabinetu w pobliżu to mogę ewentualnie wysłać Ci wybrane kosmetyki (ale to dłużej trwa i dochodzą koszty wysyłki).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 08:28   #5
AgaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 4
Re: uczulenie na wit. A i C-do p. Basi lub Beaty

Jeszcze raz bardzo dziekuję [img]icons/icon7.gif[/img] Po wybróbowaniu dam znać jak działąją na takiego uczuleniowca jak ja [img]icons/icon10.gif[/img]
AgaN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-16, 09:02   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: uczulenie na wit. A i C-do p. Basi lub Beaty

Jeśli zdecydujesz się na Maystar lub Bioline to te firmy dysponują próbkami , Charmine Rose nie ma próbek ,ale możesz poprosić kosmetyczkę aby sprzedała Ci np 5-10 ml kremu czy maseczki przełożonej z opakowania gabinetowego.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.