Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-28, 18:16   #61
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Zineryt ,skuteczny czy raczej nie?

Już znalazlam odpowiedz Jeśli komuś sie przyda to prosze: na umyta buzie: najpierw tonik (jesli sie używa), potem zineryt, po 20-30 min krem i nakońcu makijaz. I ważne żeby maśc nakladac przed kremem i jak jest zimno na dworzu to zinerytem trzeba sie posmarowac przynajmniej 1h przed wyjsciem bądz zasłonic twarz czapka/szalikiem jesli to możliwe a jeśli to nie możliwe to smarowac tylko na noc (tak mi pani dermatolog powiedziała)
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 10:01   #62
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zineryt ,skuteczny czy raczej nie?

Łączę wątki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 14:12   #63
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

na jakiej zasadzie działa ten lek? Nie ma to nic wspólnego z hormonami, prawda? Pytam, bo idę zaraz wykupić receptę
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 19:06   #64
Kiui
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Hej. To wszystko prawda bakterie się przystosowują do środków przestają działać i sadze ze aby z nim prowadzić ostrą walkę trzeba co 2-4 miesiące zmieniać antybiotyk preparat bo inaczej przestaje być to wszystko skuteczne
Kiui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 15:52   #65
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

zineryt stosuje się miejscowo czy na całą twarz?:P
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 17:01   #66
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
zineryt stosuje się miejscowo czy na całą twarz?:P
Ja stosuje na całą tzn czolo, nos i broda czyli tam gdzie mam krosty, zaskorniki itp. zreszta tak pisze w ulotce zeby np. na całe czoło, a poza tym aplikator jest tak "skonstruowany" ze raczej nie da sie miejscowo tylko trzeba wiekszy obszar
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-13, 21:18   #67
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

dzieki za odpowiedź
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-18, 09:39   #68
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

stosuję zineryt i izotrexin. po którymś z nich w miejscu krostki pojawia się czerwona plama, większa niż wcześniejsza zmiana. czy to samo zniknie? Czy tak ma byc?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 14:47   #69
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
stosuję zineryt i izotrexin. po którymś z nich w miejscu krostki pojawia się czerwona plama, większa niż wcześniejsza zmiana. czy to samo zniknie? Czy tak ma byc?
Ja tak mialam kiedys po benzacne. Wydaje mi sie ze za bardzo podrażniasz skóre Jeden lek nie wystarczy?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 15:43   #70
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

dermatolog dała dwa. odstawić lek czy przeczekać? Nawiasem mówiąc nawet nie wiem który tak na mnie działa
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 16:37   #71
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
dermatolog dała dwa. odstawić lek czy przeczekać? Nawiasem mówiąc nawet nie wiem który tak na mnie działa
Nie wiem szczerze powiedziawszy Ja bym ostawila jeden z nich i zobaczyla czy cos sie zmieni. Może te leki tak dzialaja w polaczeniu bo zabardzo podrażniaja i sa za mocne na Twoja skore? A duży masz ten trądzik?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-18, 16:39   #72
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Popytaj jeszcze gdzie indziej bo ja specjalistka nie jestem

PS. Czemu tu nie mozna edytowac?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 12:30   #73
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

też nie mogę edytować
niestety jest to dość poważny problem
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 15:56   #74
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

powiem tak jak ja sie leczylam na tradzik to lekarz powiedzial mi,ze moge uzywac innych specyfikow firm takich ajk zele,toniki,peelingi,mase czkijesli chodzi o zineryt mialam po jego uzyciu czerwona twarz,a co lepiej strasznie podraznial i wysuszal mi cere...jest to bardzo ostry lek,poniewaz on sie nadaje rowniez do ciala,wiec na delikatnej twarzy powoduje podraznienia i odstawilam i bylo good.
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 16:42   #75
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Emilkaa Pokaż wiadomość
powiem tak jak ja sie leczylam na tradzik to lekarz powiedzial mi,ze moge uzywac innych specyfikow firm takich ajk zele,toniki,peelingi,mase czkijesli chodzi o zineryt mialam po jego uzyciu czerwona twarz,a co lepiej strasznie podraznial i wysuszal mi cere...jest to bardzo ostry lek,poniewaz on sie nadaje rowniez do ciala,wiec na delikatnej twarzy powoduje podraznienia i odstawilam i bylo good.
Wiadomo że można używac żeli, tonikow itp. ale ważne żeby nie byly to kosmetyki antytrądzikowe bo rzeczywiscie razem z zinerytem moga pożadnie wysuszyc. Ja nie używam nic anty i mnie nie on wysusza (oczywicie stosuje nawilżajacy krem).
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:04   #76
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Jak ktoś może to niech odp. jak najszbciej??JAk by ktoś byłby jeszcze dzis to proszę o odp.dzisiaj. Mam przepisany od wczoraj własnie tak jak Dianulka Izotrexin i ZINERYT.Ale Zineryt dermatolog powiedziała ze mam stosować tylko naświeżę krosty a ja tych nie mam aż tak dużo.Najbardziej mnie dręczą czerwone plamy ,pozostałości po trąziku.Czy mogę stosowąć ZINERYT również ma pozostałości po trądziku??Chciałabym dzisiaj zastosować bo wczoraj stosowałam izotrexin wiec dzisiaj juz nie moge ,a AKN SUden, którym miałam stosować naprzemiennie z Izotrexinem nie wykupiłam jeszcze. więc moje pytanie CZy ZINERYT mogę stosować na pozstałości po trąziku??Dermatolog powiedziałą ze mam tylko dotykać swiezych krost.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 16:34   #77
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Jak ktoś może to niech odp. jak najszbciej??JAk by ktoś byłby jeszcze dzis to proszę o odp.dzisiaj. Mam przepisany od wczoraj własnie tak jak Dianulka Izotrexin i ZINERYT.Ale Zineryt dermatolog powiedziała ze mam stosować tylko naświeżę krosty a ja tych nie mam aż tak dużo.Najbardziej mnie dręczą czerwone plamy ,pozostałości po trąziku.Czy mogę stosowąć ZINERYT również ma pozostałości po trądziku??Chciałabym dzisiaj zastosować bo wczoraj stosowałam izotrexin wiec dzisiaj juz nie moge ,a AKN SUden, którym miałam stosować naprzemiennie z Izotrexinem nie wykupiłam jeszcze. więc moje pytanie CZy ZINERYT mogę stosować na pozstałości po trąziku??Dermatolog powiedziałą ze mam tylko dotykać swiezych krost.
A co to te czerwone plamy? Blizny, przebarwienie czy cos "świeżego" np. jeszcze nie zagojone do konca krosty/pryszcze, rany? A masz ulotke? Może tam pisze?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:04   #78
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

To są takie blizny, które zostały po trądziku.Nie są to dziury tylko czerwone pozostałości po pryszczach, których nie wyciskałam a jednak zostały. Niby na ulotce pisze że leczy rany czyli chyba to są takie rany czyli chyba mogę.ALe dermatolog powiedizała ze mam stosować Zineryt tylko na świeże krosty wiec własnie mam dylemat.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:15   #79
karola706
Raczkowanie
 
Avatar karola706
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 81
GG do karola706
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Ja stosuję Zineryt na całą twarz, dermatolog nie mówiła jak mam to specjalnie stosować. Wydaje mi się, że ty również powinnaś go używać na całą skórę, na ulotce napisane jest, że tak się powinno. Ale czemu dematolog mówiła, że tylko na świeże zmiany? Przecież on nie zaszkodzi, gdy posmarujesz nim pozostałe, a nawet pomoże.
__________________
'Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.' Antoine de Saint-Exupéry
karola706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 17:50   #80
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

no własnie tez mnie to zdziwiło.Możę dlatego ze juz mam dwa kremy stosować na cała twarz:Izotrexin i Sebium AKN i możę to byłoby za duż.Sama neiw eim co mam robić.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 20:42   #81
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

A możesz tak zrobic zeby nie stosowac na te przebarwienia? Czy tych 'swieżych' krost jest tak duzo ze nie da sie ich posmarowac pojedynczo?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 15:09   #82
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

własnie swieżych krost jest mało, ale chcialam zastosować ZIneryt na te czerowne pozostałość.A dermatolog powiedział ze tylko na swieze krosty ale z tego co tu piszecie i pisze na ulotce można stosować na cała twarz wiec chyba sprobuje zastosować na policzki gdzie znajduje sie pryszcze i czerwone pozostałość.ZObaczymy.NA ulotce pisze ze Zineryt wspomaga proces gojenia se ran wiec moze pomoze.OBY
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 08:44   #83
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Ja nie moge używać antybiotyków no i też za bardzo nie chce, iedyś brałam no i do tej pory mam trądzik czyli nie pomogło

Mam takie pytanie, znacie sie troche w temacie używacie wielu leków a ja bym chciała wiedzieć czy są jakieś leki bez antybiotyku na trądzik??? Chodzi mi o coś mocno złuszczającego, co jednocześnie zahamuje trądzik

Używałam już kwasów ale moja skóra przyzwyczaiła sie do Lysanel Activ, na początku była rewelacja a teraz nie działa, słyszałam że lysanel jest bardzo mocny i inne preparaty z kwasami mogą już nie zadziałać

Dlatego chce wiedzieć czy są jakieś leki o podobnym działaniu do kwasów???
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 14:31   #84
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

ja po przerwie 5 mcznej worcilam do zinerytu i znowu spisuje sie swietnie.
tylko juz sie zastanawiam co stosowac za te kilka tyg kiedy zinerty straci waznosc?
nie chce laczyc 2 butelek naraz, wole zuzyc 1 i ncos innego a potrem wrocic.
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 20:30   #85
GosiA13331
Przyczajenie
 
Avatar GosiA13331
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
GG do GosiA13331
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

polecam Ci tonik oraz żel Benzacne. Na początek kup żel 5%, po 2-3 tygodniach stosowania piątki kup 10%. Ja tego żelu używam na noc albo jak nie musze nigdzie iść, bo moja skóra nie wygląda po nim zbyt korzystkie, ale za to jakie efekty... Natomiast toniku używaj po każdym umyciu twarzy, na tonik nałóż jakiś dobry kremik Aa... i nie zrażaj się nieprzyjemnym zapachem toniku... Po kilku użyciach nie będziesz go odczuwać tak intensywnie...
Pzdr ;**
GosiA13331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 19:00   #86
kamcia1609
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Witam

widzę tutaj przeróżne wpisy i zauważyłam ze sie od siebie znacząco różnią, sadze ze jest to spowodowane tym, ze każda skora toleruje inaczej Zineryt

Ja rownież stosowalam go 3 lata temu + isotrexin i musze powiedziec ze po 1,5 miesiąca odstawilam go, bo juz nie mialam na co smarowac te specyfiki. Skóra idealnie mi sie wygladzila, wyprysków zero, w ciagu tych 3 lat na twarzy nie pojawialo mi sie praktycznie nic, raz na jakis czas moze 1 - 2 wypryski. Niestety po trzech latach tradzik mi powrocil, ale jest o wiele lepszy niz te kilka lat temu. To prawda ze Zineryt już na mnie za bardzo nie dziala, no bo moja skora sie od niego uzaleznila, isotrexin moze jeszcze troszke działa, ale nie wiem poniewaz teraz zaczelam sotosowac Dalacin T w żelu i w płynie sotosuje go 4 dni, ale musze powiedziec ze zauwazylam ze tradzik zmniejszył sie i wypryski sa juz pod kolor skory. Tylko zaznaczam ze ja nie mam wielkiego problemu z tradzikiem, wiec tez nie bede miala wielkiego problemu zeby sie go pozbyc. Ja mam na tylko i cale szczescie na czole takie krostki jakby jest ich duzo, ale kiedy sie poamluje nie widac ich az tak. Wiec jestem dobrej mysli ze Dalacin T zdola rozprawic sie z tym oto problemem xD )

Bardzo Was pozdrawiam, zycze powodzenia w leczeniu tradziku, pamietajcie ze nalezy pamietac o higienie chodzi mi tutaj o przemywaniu twarzy tonikiem czy czyms podobnym 2x dziennie i regularnym zazywaniu tabletek badz stosowania masci )

aha;d jeszcze tak krotko cos powiem hehe zalecam tez branie cynku 1x dziennie, poniewaz wplywa znaczaco na paznokcie, wlosy, poprawia stan skóry i motywuje ją do dalszego dzialania )

Pozdrowienia
Kamcia
kamcia1609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:24   #87
tygrysica_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
zineryt a słońce??

Wiecie moze czy stosujac zineryt na noc,moze opalać buźke??
tygrysica_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 08:24   #88
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: zineryt a słońce??

Nie można,jak z kazdym preparatem p/trądzikowym.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 07:16   #89
borowik81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Witam.specjalnie się zalogowałam na wizażu żeby opisać o moich zmaganiach z syfkami.a więc mam 27 i jak już teraz często bywa też mam problem z trądzikiem.porady i specyfiki dermatologów mi nie pomagały,hormony lekko ale to jeszcze nie było to.kumpela mi poleciła zineryt i kurcze pomogło i już jestem miesiąc po zużyciu jednej butelki i nie mam powrotu.mogę też polecić kosmetyki Ziaja z serii Pro,żel antybakteryjny do trądzikowej jest super i do tego tonik Agropharm, Oeparol UMT, Łagodny tonik bezalkoholowy(znalazłam go tu na wizażu) i go bardzo bardzo polecam.
i tak sie zawzięłam i teraz mam efekty!!!tylko polecam też nieużywanie podkładów w czasie leczenia,dajmy odpocząć twarzyczce,wiem że to ciężkie bo sama nie potrafiłam wyjść na ulicę bez maski ale można się poświęcić
borowik81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 13:11   #90
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cześć dziewczyny
Męczę się z syfkami od 2 lat, może nawet więcej. Mam 16 lat.
Przeżyłam już differin, brevoxyl, terapię mlekiem, a teraz zaprzyjaźniam się z zinerytem od jakiegoś miesiąca.
Wydaje mi się, że pomaga. Mało nowych krostek, jeśli już to malutkie a nie jak przedtem wulkany.
Co 2 tygodie używam peelingu z ziaji, enzymatycznego do skóry zanieczyszczonej.
We wrześniu mam kolejną wizytę u p. dermatolog
Nie jestem tylko pewna co do diety-czy jakąs stosujecie, skuteczną?
I czy komuś w moim wieku zineryt pomógł, tak naprawdę? Mam powazny ten trądzik, skóra szybko się przetłuszcza, sporo blizn-ale chyba są mniej widoczne po zinerycie.
Razem lepiej!
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-13 18:27:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.