Daylette - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 16:53   #391
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez suserz Pokaż wiadomość
Właśnie nie do końca bo pomimo że chodziłam prywatnie do 2 lekarzy to żaden nie skierował mnie na badania hormonalne te podstawowe jak cytologia to owszem ale nic poza tym mimo że biore już pigułki ok 5 lat z przerwą na urodzenie 2 dzieci. Mam takie wrażenie że lekarze wpychają pacjentkom nowości bo po prostu mają z tego kasę. Mówiłam lekarzowi gdy brałam jeanine że chce zmienić bo zaczełam dostawać kołatania serca i budziłam się z dusznościami w nocy a on na to przepisał mi znowu jakiś hit 4 czy już może 5 generacji (sama nie wiem)które mają największy wpływ na choroby zakrzepowo zatorowe a do tego zanik okresu no po po prostu cudownie. Dlatego chce sama się zorientować które tabletki są w miare bezpieczne czytałam że te 2 generacji są bezpieczniejsze od tych nowości ale mają więcej hormonów i się zastanawiam skoro przy daylette nie mam miesiączki to te starsze pigułki mogą być dla mnie za silne?????
Daylette to żadna nowość, to tanszy odpowiednik znanego Yazu, który jest dosłownie 2x droższy. Nie ma czegoś takiego jak tabletki bezpieczne czy niebezpieczne. Gdyby były niebezpieczne to nie byłby by ani produkowane ani sprzedawane. Kwestia dopasowania do organizmu. Jednorazowo brak krwawienia jest w normie, w innym wypadku należy iść koniecznie do lekarza. Poza tym jest tylu wspaniałych ginekologów, znajdź takiego w swoim mieście/w okolicy, popytaj znajomych, poczytaj opinie w internecie. Daylette są dość słabymi pigułkami, więc raczej nie powinny być na nikogo za silne.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 18:38   #392
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Daylette to żadna nowość, to tanszy odpowiednik znanego Yazu, który jest dosłownie 2x droższy. Nie ma czegoś takiego jak tabletki bezpieczne czy niebezpieczne. Gdyby były niebezpieczne to nie byłby by ani produkowane ani sprzedawane. Kwestia dopasowania do organizmu. Jednorazowo brak krwawienia jest w normie, w innym wypadku należy iść koniecznie do lekarza. Poza tym jest tylu wspaniałych ginekologów, znajdź takiego w swoim mieście/w okolicy, popytaj znajomych, poczytaj opinie w internecie. Daylette są dość słabymi pigułkami, więc raczej nie powinny być na nikogo za silne.
Daylette wcale nie jest dwa razy droższy, zależy w jakich aptekach. Ja za Yaz zapłaciłam 8 zł więcej niż za D, więc różnica nie jest tak kolosalna.
Co do reszty całkowicie się zgadzam.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 19:49   #393
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

a ja Daylette sama sobie wybrałam... lekarka pokazała mi listę różnych tabsów i zapytała które chcę, tylko jedne mi nie chciałą dać, bo powiedziała, że będą za silne...
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 19:56   #394
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez moiko Pokaż wiadomość
a ja Daylette sama sobie wybrałam... lekarka pokazała mi listę różnych tabsów i zapytała które chcę, tylko jedne mi nie chciałą dać, bo powiedziała, że będą za silne...
:O
Pozdrawiam Twoją lekarkę i Ciebie, że się na to zgodziłaś
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 20:05   #395
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

heh, słyszałam, że większość przypisuje tabsy bez szczególnych badań moje pierwsze, ale póki co dobrze się przy nich czuję.
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 20:22   #396
KasumiShinobi
Przyczajenie
 
Avatar KasumiShinobi
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kyoto
Wiadomości: 7
Dot.: Daylette

Mi gin przypisał beż żadnego badania
__________________
„Wśród kwiatów - wiśnia, wśród ludzi - wojownik
KasumiShinobi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 20:25   #397
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Bo w naszym kraju mało który lekarz daje skierowanie na badania krwi, żeby zrobić profil hormonalny i do niego dopasować idealnie tabletki ze względu na skład.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 07:28   #398
OlilkaCQE
Zadomowienie
 
Avatar OlilkaCQE
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 703
GG do OlilkaCQE
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Daylette to żadna nowość, to tanszy odpowiednik znanego Yazu, który jest dosłownie 2x droższy.
Yaz zdecydowanie nie jest 2x droższy przynajmniej nie wszędzie ja za Yaz płaciłam 39 zł a za Daylette zapłaciłam 35 zł. Oszczędność , żę hoho
OlilkaCQE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 07:37   #399
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Daylette

Dziewczyny, proście o badania! Jeżeli lekarz sam z siebie ich nie przepisuje niech inicjatywa wyjdzie od Was. A jeżeli lekarz powie, że badania niepotrzebne, mocno się zastanówcie nad zmianą ginekologa. To naprawdę ważne, więc nie bagatelizujcie sprawy, "bo lekarz nie przepisał/nie wysłał/nie zalecił".
__________________
www.bellis.blog.onet.pl
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 07:49   #400
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez moiko Pokaż wiadomość
a ja Daylette sama sobie wybrałam... lekarka pokazała mi listę różnych tabsów i zapytała które chcę, tylko jedne mi nie chciałą dać, bo powiedziała, że będą za silne...
O tym, że lekarze przepisują tabletki bez badań wiedziałam, ale o takim przypadku jeszcze nie słyszałam... Przecież to aż nie do uwierzenia... To jak byś poszła do lekarza z chorobą i pokazał by Ci listę antybiotyków, i ,,proszę sobie wybrać".

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez OlilkaCQE Pokaż wiadomość
Yaz zdecydowanie nie jest 2x droższy przynajmniej nie wszędzie ja za Yaz płaciłam 39 zł a za Daylette zapłaciłam 35 zł. Oszczędność , żę hoho
Jak już pisałam, u mnie różnica wynosiła 8 zł. Z tym że w różnych aptekach są różne ceny, w jednaj z aptek spotkałam się, że Y. kosztował prawie 50 zł.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 10:28   #401
OlilkaCQE
Zadomowienie
 
Avatar OlilkaCQE
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 703
GG do OlilkaCQE
Dot.: Daylette

Mi też lekarka bez badań przepisała Yaz i chwalę go sobie. Teraz dopiero po ok.2 latach brania pigułek będę miała robione badania...
OlilkaCQE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 09:02   #402
Pflanze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Daylette

Mam pewne pytanie związane z tabletkami - biorę je 4 dzień Daylette i to są moje pierwsze pigułki, ale prowadzę strasznie nieregularny tryb życia i nie mogę się przestawić na branie tego czegoś strasznie regularnie. W rezultacie planowałam brać tabletkę o 9.00 rano, ale trzecią wzięłam wczoraj o 12.00, a dzisiaj z kolei czwartą o 8.00 (bo zadzwonił mi budzik, a ja myślałam, że to przypomnienie o tabletce -.-) od jutra będę się starała brać bardzo regularnie, ale czy takie przesunięcia powodują "dziury" w zabezpieczeniu? (Dodam, że i tak muszę zastosować profilaktyczny tydzień ochrony, bo receptę dostałam w 1. dzień cyklu i pierwszą tabletkę wzięłam dopiero późnym popołudniem).
Chodzi moi po prostu o to, czy wy bierzecie tabletki bardzo regularnie o konkretnej godzinie i jaką właściwie różnicę robią 1-2h przesunięć.
Pflanze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 09:48   #403
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Pflanze Pokaż wiadomość
Mam pewne pytanie związane z tabletkami - biorę je 4 dzień Daylette i to są moje pierwsze pigułki, ale prowadzę strasznie nieregularny tryb życia i nie mogę się przestawić na branie tego czegoś strasznie regularnie. W rezultacie planowałam brać tabletkę o 9.00 rano, ale trzecią wzięłam wczoraj o 12.00, a dzisiaj z kolei czwartą o 8.00 (bo zadzwonił mi budzik, a ja myślałam, że to przypomnienie o tabletce -.-) od jutra będę się starała brać bardzo regularnie, ale czy takie przesunięcia powodują "dziury" w zabezpieczeniu? (Dodam, że i tak muszę zastosować profilaktyczny tydzień ochrony, bo receptę dostałam w 1. dzień cyklu i pierwszą tabletkę wzięłam dopiero późnym popołudniem).
Chodzi moi po prostu o to, czy wy bierzecie tabletki bardzo regularnie o konkretnej godzinie i jaką właściwie różnicę robią 1-2h przesunięć.
ULOTKA... albo inne wątki na temat brania tabsów anty - sto tysiecy milionów razy było to powtarzane.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 10:47   #404
Pflanze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Daylette

Czytałam ulotkę i orientuję się we wszystkim dopuszczalnych przesunięciach, chodziło mi raczej o to, że jednak z jakiegoś powodu każda z Was stara się tę tabletkę brać zawsze o tej samej godzinie. Zastanawiałam się wobec tego, czy "zawsze o tej samej porze" może równie dobrze znaczyć "zawsze mniej więcej przed południem" i nic się nie zmienia?
Pflanze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 10:56   #405
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Pflanze Pokaż wiadomość
Czytałam ulotkę i orientuję się we wszystkim dopuszczalnych przesunięciach, chodziło mi raczej o to, że jednak z jakiegoś powodu każda z Was stara się tę tabletkę brać zawsze o tej samej godzinie. Zastanawiałam się wobec tego, czy "zawsze o tej samej porze" może równie dobrze znaczyć "zawsze mniej więcej przed południem" i nic się nie zmienia?
W ulotce jest napisane "mniej więcej o tej samej porze", czy coś takiego. Masz nie robić przesunięć dłuższych niż 12 godzin.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 13:21   #406
OlilkaCQE
Zadomowienie
 
Avatar OlilkaCQE
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 703
GG do OlilkaCQE
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Pflanze Pokaż wiadomość
Mam pewne pytanie związane z tabletkami - biorę je 4 dzień Daylette i to są moje pierwsze pigułki, ale prowadzę strasznie nieregularny tryb życia i nie mogę się przestawić na branie tego czegoś strasznie regularnie. W rezultacie planowałam brać tabletkę o 9.00 rano, ale trzecią wzięłam wczoraj o 12.00, a dzisiaj z kolei czwartą o 8.00 (bo zadzwonił mi budzik, a ja myślałam, że to przypomnienie o tabletce -.-) od jutra będę się starała brać bardzo regularnie, ale czy takie przesunięcia powodują "dziury" w zabezpieczeniu? (Dodam, że i tak muszę zastosować profilaktyczny tydzień ochrony, bo receptę dostałam w 1. dzień cyklu i pierwszą tabletkę wzięłam dopiero późnym popołudniem).
Chodzi moi po prostu o to, czy wy bierzecie tabletki bardzo regularnie o konkretnej godzinie i jaką właściwie różnicę robią 1-2h przesunięć.
Powiem Ci tak ... Dla mnie to nie jest coś, czego mogę nie zażywać regularnie. Choćby nie wiem co się działo zawsze o tej 20 zażywam tabletkę i nie ma że boli... To raz
Dwa: w ulotce jest napisane,,mniej więcej o tej samej porze" więc myślę, że nie robi to aż trak dużej róznicy ale dla spokoju własnego sumienia przestrzegałabym jak mogę godziny ,,zero"
OlilkaCQE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 14:18   #407
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Pflanze Pokaż wiadomość
W rezultacie planowałam brać tabletkę o 9.00 rano, ale trzecią wzięłam wczoraj o 12.00, a dzisiaj z kolei czwartą o 8.00 (bo zadzwonił mi budzik, a ja myślałam, że to przypomnienie o tabletce -.-) od jutra będę się starała brać bardzo regularnie, ale czy takie przesunięcia powodują "dziury" w zabezpieczeniu?
Tak jak ulotka mówi - do 12 godzin nie ma problemu, jednak lepiej żeby zdarzało się to jak najrzadziej. Natomiast wydaje mi się, że lepiej brać je regularnie, a nie zastanawiać się co chwilę "to dzisiaj już wzięłam"?
Nastaw w komórce wyjątkowy dzwonek na tabletkę, tak żeby nie dało się pomylić.
__________________
www.bellis.blog.onet.pl
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 18:39   #408
teofano91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Daylette

Drogie Panie,

niestety okres przypada mi w majówkę, co w moim przypadku staje się sporym problemem. Postanowiłam, ze przedłużę branie aktywnych tabletek. I w związku z tym pierwszą tabletkę z nowego opakowania biorę po 24 tabletkach poprzedniego opakowania, prawda? Czyli zwyczajnie opuszczam 4 tabletki nieaktywne.

I drugie pytanie, czy długość brania tabletek ma na to jakiś wpływ? Tzn. biorę dopiero 2 opakowanie i czy normalnie mogę sobie przedłużyć?
teofano91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 18:46   #409
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Nie ma wpływu to ile bierzesz tabletki, w każdym momencie brania możesz oczywiście połączyć opakowania, ale musisz liczyć się z negatywnymi skutkami jakie to za sobą niesie np. możesz spodziewać się plamień podczas brania połączonego opakowania.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 19:04   #410
teofano91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Daylette

Rozumiem i dziękuję bardzo za odpowiedź.
teofano91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 08:43   #411
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: Daylette

Dziewczynypiszcie, bo zaczynamsię martwić Przez pierwsze całe opakowanie Daylette miałamplaniemia albo krwawienia ale jak tylko zaczęłam drugie opakowanie wszystko zniknełoi było już ok. Piersi urosły, cera sie chyba poprawiła, ogólnie byłam dobrej myśli. Dzisiaj wieczorem biorę 11 tabletkę z drugiego opakowania. Wtsaję rano a tam.. plamienie! Skąd to się wzieło? Normalne? Czekać znowu? w poneidziałek mam gina i mam zmaiar wypisac mnostwo recept bo wyjeżdzam za granice na dlugi czas inie wiem co mam robić ryzykować z Daylette czy wrócic do poprzednicha tabletek pomóżcie.. moze to normalne a jajuz nawet zaczelam sie bać ciąży wiem, że to niepoważne no ale co to? Może gdzieś pominęłam tableke i dlatego plamienie? Już sama nie iwem wątpliwości narastają..
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 09:15   #412
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez zaczarovana Pokaż wiadomość
Dziewczynypiszcie, bo zaczynamsię martwić Przez pierwsze całe opakowanie Daylette miałamplaniemia albo krwawienia ale jak tylko zaczęłam drugie opakowanie wszystko zniknełoi było już ok. Piersi urosły, cera sie chyba poprawiła, ogólnie byłam dobrej myśli. Dzisiaj wieczorem biorę 11 tabletkę z drugiego opakowania. Wtsaję rano a tam.. plamienie! Skąd to się wzieło? Normalne? Czekać znowu? w poneidziałek mam gina i mam zmaiar wypisac mnostwo recept bo wyjeżdzam za granice na dlugi czas inie wiem co mam robić ryzykować z Daylette czy wrócic do poprzednicha tabletek pomóżcie.. moze to normalne a jajuz nawet zaczelam sie bać ciąży wiem, że to niepoważne no ale co to? Może gdzieś pominęłam tableke i dlatego plamienie? Już sama nie iwem wątpliwości narastają..
Do 3 opakowania plamienia nie są niczym niepokojącym. Gdyby jednak stan utrzymywał się dłużej to podejdź do gina
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 09:25   #413
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: Daylette

Tak, wiem właśnie tylko że wyjezdzam z kraju za jakieś 3 tygodnie na jakies pol roku i musze miec zapas tabletek wychodzi, że trzeciez opakowanie bede brala juz za granicą i jak się okaze ze plamienia powracają to nie bede miala mozliwosci zmienic tabletek :/ niespecjalnie chce je zmieniać bo się martwie o cerę, która szaleje ale sama już nie wiem co mam robić :/
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 10:13   #414
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez zaczarovana Pokaż wiadomość
Tak, wiem właśnie tylko że wyjezdzam z kraju za jakieś 3 tygodnie na jakies pol roku i musze miec zapas tabletek wychodzi, że trzeciez opakowanie bede brala juz za granicą i jak się okaze ze plamienia powracają to nie bede miala mozliwosci zmienic tabletek :/ niespecjalnie chce je zmieniać bo się martwie o cerę, która szaleje ale sama już nie wiem co mam robić :/
Aha. Napisałaś, że masz gina w poniedziałek, może z nim skonsultuj?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 15:14   #415
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40
Dot.: Daylette

Dziewczyny mam pytanie do tych z Was, które przechodziły z tabletek 24+4 na 21+7 lub w drugą stronę. Czy w związku z tym przejściem przesunął się wam termin rozpoczęcia krwawienia z odstawienia? Ja właśnie zmieniłam Daylette na inne 21+7 i zastanawiam się czy to mi się przesunie krwawienia, wolałabym nie bo powinnam je mieć 5 maja, czyli pod koniec długiego weekendu i tak by było najlepiej, ale dzisiaj mnie olśniło, że zmieniłam przecież tabletki i mogą mi popsuć długoweekendowy wyjazd
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 15:37   #416
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Lidka2603 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do tych z Was, które przechodziły z tabletek 24+4 na 21+7 lub w drugą stronę. Czy w związku z tym przejściem przesunął się wam termin rozpoczęcia krwawienia z odstawienia? Ja właśnie zmieniłam Daylette na inne 21+7 i zastanawiam się czy to mi się przesunie krwawienia, wolałabym nie bo powinnam je mieć 5 maja, czyli pod koniec długiego weekendu i tak by było najlepiej, ale dzisiaj mnie olśniło, że zmieniłam przecież tabletki i mogą mi popsuć długoweekendowy wyjazd
Przeszłam z 21+7 na 24+4. Krwawienie przesunęło mi się z czwartku/piątku na niedzielę wieczór.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 21:09   #417
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez P-o-n-y Pokaż wiadomość
Przeszłam z 21+7 na 24+4. Krwawienie przesunęło mi się z czwartku/piątku na niedzielę wieczór.
Przechodziłam tak samo z 21+7 na 24+4 i krwawienie również się przesunęło ze środy na niedzielę a nawet poniedziałek.
__________________
www.bellis.blog.onet.pl
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 10:04   #418
Karolinka18222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice Łodzi :)
Wiadomości: 597
Dot.: Daylette

Ale zrobiłam sobie lipę w piątek współżyłam z moim facetem a w sobotę zapomniałam o tabletce dopiero dzisiaj ją zażyłam ale po upływie 12 h ;/ kurde mam nadzieję, że nic się nie stanie ;/ jutro muszę iść do lekarza po poradę jak jest w ulotce.

jak myślicie, mogę zajść w ciąże? oczywiście rozpoczęłam nowe opakowanie i to pierwszy tydzień :/ kurde nigdy nie zapomniałam a tu taki kwas
__________________




Karolinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 19:04   #419
sloneczko_2092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Daylette

Dziewczyny może mi pomożecie... Jestem po 12 tabletkach pierwszego opakowania Daylette, ogólnie wszystko jest ok, jedyne co mnie martwi to, to że od kilku dni odczuwam lekkie "mrowienie" w nogach, czasami również w rękach(wcześniej nic takiego nie miało miejsca). Czy któraś z was miała podobne skutki po tych tabletkach? Bo szczerze mówiąc trochę się martwię, są to moje pierwsze tabletki anty i nie wiem co o tym myśleć;/.
sloneczko_2092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 19:16   #420
Karolinka18222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice Łodzi :)
Wiadomości: 597
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez sloneczko_2092 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może mi pomożecie... Jestem po 12 tabletkach pierwszego opakowania Daylette, ogólnie wszystko jest ok, jedyne co mnie martwi to, to że od kilku dni odczuwam lekkie "mrowienie" w nogach, czasami również w rękach(wcześniej nic takiego nie miało miejsca). Czy któraś z was miała podobne skutki po tych tabletkach? Bo szczerze mówiąc trochę się martwię, są to moje pierwsze tabletki anty i nie wiem co o tym myśleć;/.
jak dobrze pamiętam to w ulotce było coś napisane o bólu nogi i że wtedy trzeba poinformować lekarza. Mrowienie to chyba nic strasznego, gorzej by było gdyby drętwiała. ale najlepiej udaj się do lekarza albo poczekaj jeszcze może to przejdzie.
__________________




Karolinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.