Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-13, 21:13   #811
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Tak czytam co piszecie o wyzwoleniu się z pieluch - mam nieco inne zdanie. Obciążenie fizyczne tak naprawdę jest niczym w stosunku do obciążenia psychicznego, praktycznie już do końca życia. Przez obciążenie psychiczne mam na myśli nieustanne 24/7 poczucie odpowiedzialności, troska, zamartwienie się w chorobie, niepokoj i chęć uchronienia swojego dziecka przed całym złem świata. Pobudki nocne, marudne dni, niejadki itp. to dla mnie pikus i kwestia do przejścia/przeczekania w stosunku do tego co napisałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 21:16   #812
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez basiczek24 Pokaż wiadomość
U nas też tak było niedawno az się biedna zaniosła przez ten chol... odkurzacz 😐



To może i ja z Wami zostanę 😄



O, to daj znać jak się obsmarujesz



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------


Ja tak samo. Myślałam że maz będzie mi pomagał ale dla niego ważniejszy komputer. Trochę nie wyobrażam sobie mieć jedno dziecko w jednej ręce, drugie - w drugiej,trzecie bym se chyba na łeb dała. Dobrze że Hania jest w miarę spokojną panną ale gdyby drugie było problematyczne to bym w psychiatryku wylądowała, bez kitu. Mąż pomaga tylko wtedy jak go poproszę. Najlepiej jak jesteśmy na imprezie to pokazuje jakim jest kochającym ojcem. Bierze ją na ręce, chodzi z nią, szkoda że w domu tak nie jest.

Co do spotkania to czekam na jakiś termin na fb lub tu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Basiczek nie wiem ktora to Ty na fb. Ja to Konwalia. Tez jestem za Katowicami. To jest nas juz 4. A dzieci to Ala,Lilka,Hania i rodzynek Igorek
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 21:20   #813
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
Tak czytam co piszecie o wyzwoleniu się z pieluch - mam nieco inne zdanie. Obciążenie fizyczne tak naprawdę jest niczym w stosunku do obciążenia psychicznego, praktycznie już do końca życia. Przez obciążenie psychiczne mam na myśli nieustanne 24/7 poczucie odpowiedzialności, troska, zamartwienie się w chorobie, niepokoj i chęć uchronienia swojego dziecka przed całym złem świata. Pobudki nocne, marudne dni, niejadki itp. to dla mnie pikus i kwestia do przejścia/przeczekania w stosunku do tego co napisałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo, w samo sedno. To też mnie przeraża. Nawet jak wyjdę z domu to mam wrażenie, jakby mi ktoś odrąbał rękę i zostawił w domu. I nie mogę przestać o Olce myśleć, 24h na dobę. Nawet sni mi się ostatnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 05:21   #814
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Dziewczyny wreszcie lepiej moje ucho się goi, skóra małego chyba też, synek w nocy spal znośnie i obudził się w szampańskim nastroju, jest przecudowny

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 05:48   #815
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Basiczek nie wiem ktora to Ty na fb. Ja to Konwalia. Tez jestem za Katowicami. To jest nas juz 4. A dzieci to Ala,Lilka,Hania i rodzynek Igorek
Na grupie fb mnie nie znajdziesz ale czekam na wiadomość od Justyny (Ja) o ewentualnym spotkaniu więc jestem jak najbardziej za 😃 Ustalcie termin tylko tak wstrzelcie by była piękna pogoda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 05:49   #816
smerfetka86
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 294
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
Dziewczyny wreszcie lepiej moje ucho się goi, skóra małego chyba też, synek w nocy spal znośnie i obudził się w szampańskim nastroju, jest przecudowny

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
No to super u nas pierdylion pobudek i o 5.30 zaczynamy dzień, ale i tak się cieszę bo dziś przyjeżdżają moi rodzice, a nie widziałam ich już 3 miesiące.
Maja starsznie trze oczka jak ja karmie, ale to nie ze zmęczenia, myślę że dziąsła ja tak swedza..

U nas różnica między rodzeństwem 20 miesięcy..czasami jest bardzo ciężko, bo starsza jest baaaardzo żywiołowa. No i oczywiście bunt dwulatka trwa i czas na "ja sama" "a co to jest?", ale generalnie bardzo się cieszę, bo widząc już jak przy starszej jest mniej roboty nie zdecydowała bym się na drugie ))

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
smerfetka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 05:53   #817
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

U nas jedna z gorszych nocy, od jakiś 2 miesięcy. Idę opuścić powiekę, zapewne na jakieś 3 sekundy.

Ana a jak u Was noce?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-14, 06:04   #818
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Kurczę ja nie mam takiego poczucia jak wy. Jak gdzieś wychodzę to zostawiłam małego pod dobra opieka i nie mam strachu, ze coś dzieje, bo wiem ze te osoby potrafią sie zająć moim dzieckiem czasem lepiej niż ja. Jakbym ciagle o tym myślała chyba bym sfiksowała i zamknęli by mnie w psychiatryku... przed złem świata tez nie chce go ustrzec, bo ciagle mam przed oczami mojego brata który wychował swojego syna na totalna "pipe", bo go właśnie tak chronił przed wszystkim... wiem, ze nie popełnię tego błędu.

Pannazwanny- to super! my tez mieliśmy fajna noc usnął o 18:30 i wstał o 6:30 z jedna pobudka na karmienie o 1:30


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 06:13   #819
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez Lunus Pokaż wiadomość
Kaśka ty kamikadze jesteś

Ja tez bym chciała zeby ten niemowlak sie juz ogarniał sam a nie ciagle mama i mama ale z drugiej strony wole walnąc szybko drugie jak sie uda oczywiście bo nie wiem czy sie pozniej zdecyduje wiecie jak to jest teraz ta orka to chleb powszedni a jak sie przyzwyczaję ze bedzie lepiej i wróć do tego niańczenia

Ja dziś na fitnessie z maluchem miałam sie lekko poruszać przed świetami a trenerka nam zrobiła trening obwodowy bo nas tylko trójka była i ledwo sie ruszam za to Dominik wyrywał dziś dziewczyny bo był jeden sam i nawet jedna za rączkę trzymał moj mały armando


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Otóż to. Jakbym się nie zdecydowała na drugie wtedy kiedy to zrobiłam, to pewnie bym go już nigdy nie miała.
Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
Dziewczyny wreszcie lepiej moje ucho się goi, skóra małego chyba też, synek w nocy spal znośnie i obudził się w szampańskim nastroju, jest przecudowny

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
Super!
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 06:24   #820
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
U nas jedna z gorszych nocy, od jakiś 2 miesięcy. Idę opuścić powiekę, zapewne na jakieś 3 sekundy.

Ana a jak u Was noce?
Wciąż dwa kp ale umie sama zasnąć więc odkładam i idę spać

A dzięki kamerce nie lecę już na każde kwekniecie.

Pannazwanny super że jest lepiej
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 06:36   #821
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Styska
Nie nie. Nie miałam tego na myśli. Chodziło mi raczej o poczucie odpowiedzialności za tego małego człowieka, o sprawczosc i wpływ jaki na niego mamy. Wiadomo, że nie chodzę 24/7 i nie biadole - Jezus Maria co to będzie. 😉 Przecież nie raz będziesz się niepokoić jak Mały będzie miał gorączkę, wysypke, przyjdzie do domu z płaczem itd. Do tej pory byłyśmy od takich uczuć wolne.
Co do zła świata... też nie chodziło mi o chuchanie i obchodzenie się jak z jajkiem. Miałam na myśli takie poważne kwestie jak nieodpowiedni ludzie, sytuacje, zranienia.itp. Wiadomo, to wybieganie w przyszłość z jednej strony, a z drugiej chęć zapewnienia swojemu dziecku tego, co najlepsze. To nierealne, wiem, ale pragnienie będzie zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-14, 06:56   #822
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

No ja też mam tak jak Styska, u mnie w domu się z nami przesadnie nie cackano, jak wyjezdzalam to nikt nie dzwonił czy dojechałam, nie dostawałam słoików na studia itp. bo miałam się ogarnąć sama... Jak widziałam matki Polki od znajomych to mi się włos na głowie jeżył, ludzie po 23 lata wciąż przywożący z domu usmażone naleśniki i spowiadający się mamie z każdego dnia. Trudno mi ocenić jak bardzo będę się trząść o synka ale moja mama mówiła że najważniejsze w życiu to być samodzielnym a to oznacza że trzeba różne przeżyć. Od listopada planuje synka do żłobka zapisać to zacznie się nauka samodzielności.

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 07:20   #823
28Justyna89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 25
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Pannazwanny pytałam już, ale może nie zauważyłaś. Co powiedział lekarz o wysypce Małego? Że na co to uczulenie? Jaką maść dostaliscie? Na receptę?
28Justyna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 07:20   #824
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Panna cieszę się, że już lepiej, oby tak dalej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 07:27   #825
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Myślę, że wszystko ma swoje granice. A wiele kobiet popada w skrajnosci - albo mamusiuja, albo olewaja całkowicie w imię źle pojętej samodzielności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 07:29   #826
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Pannazwanny- ze mną tez sie nie cackano jak byłam mala wychodziłam rano z domu wracałam wieczorem, zdarte kolana, siniaki, krew sie lała. Szybko tez zdałam prawko i jeździłam sama wszędzie, na studiach tez sie sama ogarniałam. Cieszę sie, ze przeżyłam to co przeżyłam, bo nauczyłam sie na błędach. A to najlepsza nauka. Mój brat np. (Nie ten od Zośki ten inny co będzie chrzestnym Stasia, trochę nadopiekuńczy, ale ogólnie fajny :p) nie pozwala swojemu synowi wychodzi bo słońce/deszcz/wiatr itp. To dziecko nic samo nie potrafi zrobić, dobrze, ze jego żona trochę ogarnia... jak go kiedyś wzięłam na spacer to zaraz go nogi bolały, masakra... nie chce żeby moje dziecko takie było tylko żeby przeżyło tyle przygód ile ja. Za to Filip ten od grubej Zośki (brat jej) był chowany tak jak ja, Bożena tez go rodziła jak miała 20 lat i jak byliśmy mali to mieliśmy najlepsze przygody interes mamy najlepszy kontakt między nami tylko 7 lat różnicy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 07:40   #827
Lunus
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunus
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 469
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Panazwanny chcesz dostać za słoiczki i za telefon czy dojechaliśmy u mnie wszyscy tak robią ze dzwonisz ze dojechales do miejsca z którego wyjechałeś. Nie tylko dzieci ale mama do mnie tez dzwoni ale to związane bardziej z tym ze kiedyś miała wypadek i nie dojechała wiec od tego czasu bardziej na poważnie do tego podchodzimy a słoiczki zawsze były nie ze względu na nieogarnięcie ale na koszty
Także wiesz punkt widzenia od punktu siedzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Big Day - 7 czerwiec

Lunus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 07:42   #828
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &amp;lt;3

Roosko, wiem o czym mówisz.
Dopiero kiedy Klara zasypia to czuje ten ciężar odpowiedzialności.

Tak naprawdę to nikt nie chce źle dla swojego dziecka. Nawet te błędy wychowawcze wynikają z troski i są popełniane nieświadomie. Rodzicielstwo wyzwala w człowieku emocje z własnego dzieciństwa i jeśli ma jakieś nierozwiazane sprawy to przenosi je na dziecko. Np. Ktoś kto był niewidzialny dla rodziców albo powieli te postawę albo będzie próbował zrekompensować i stanie się nadopiekunczy. Niestety, takie emocjonalne intencje prowadzą do nie racjonalnych zachowań.
Każdy ma takie "issues" dlatego uważam, że w szkole powinny być jakieś zajęcia uczące pracy z emocjami. Niestety, rodzice rzadko uczą tego dzieci i lekceważą ich przeżycia - przestań się mazac, nie wolno się złościc, etc. Jak człowiek ma być potem niezależny i podejmować własne decyzji skoro całe życie kierują nim niewłaściwie wyrażane albo niewyrazane emocje.

Pannazwanny, super, że lepiej się czujecie.

Obejrzalam wczoraj za☠☠☠isty film. Nazywa się "Big short". Opowiada o kilku inwestorach, którzy zauważyli bańkę w rynku nieruchomości w USA i przewidzieli kryzys gospodarczy w 2008. Jestem pod ogromnym wrażeniem gry Christophera Bale. Dawno żaden film nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez megilla
Czas edycji: 2017-04-14 o 08:22
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 07:43   #829
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Komunikuje, że Szymek rodzeństwa póki co nie będzie miał. @@@@@@


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-14, 07:46   #830
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Megilla
O to to. Fajnie, że się zrozumialysmy ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 08:11   #831
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez 28Justyna89 Pokaż wiadomość
Pannazwanny pytałam już, ale może nie zauważyłaś. Co powiedział lekarz o wysypce Małego? Że na co to uczulenie? Jaką maść dostaliscie? Na receptę?
Nie miałam siły się rozpisywać bo byłam w tak złym stanie psychicznym. Dermatolog powiedział że wygląda to bardziej na zmiany łojotokowe, dostaliśmy Elidel na receptę raz dziennie i Bepanthen Sensiderm 2x dziennie. Wygląda jakby pomagało, wysypka się zmniejsza Ale powiedziała że nie da się też wykluczyć alergii i mam trzymać dietę przez to że u nas były też inne problemy - ulewanie, ciemieniucha, kaszel i katar, a te w większości przeszły jak odstawiłam mleko.

Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
Myślę, że wszystko ma swoje granice. A wiele kobiet popada w skrajnosci - albo mamusiuja, albo olewaja całkowicie w imię źle pojętej samodzielności.
Tak, tylko teraz jak to zrobić żeby właśnie było dobrze... Pewnie wszystko fajne w teorii a w życiu to już nie wiem jak mi wyjdzie.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 08:23   #832
basiczek24
Wtajemniczenie
 
Avatar basiczek24
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 928
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &lt;3

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Komunikuje, że Szymek rodzeństwa póki co nie będzie miał. @@@@@@


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Test zrobiłaś?? Pamiętaj że test też może się mylić... 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Aha, doczytałam że dostałaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
28.062014

Jestem mamą
basiczek24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 08:46   #833
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
Nie miałam siły się rozpisywać bo byłam w tak złym stanie psychicznym. Dermatolog powiedział że wygląda to bardziej na zmiany łojotokowe, dostaliśmy Elidel na receptę raz dziennie i Bepanthen Sensiderm 2x dziennie. Wygląda jakby pomagało, wysypka się zmniejsza Ale powiedziała że nie da się też wykluczyć alergii i mam trzymać dietę przez to że u nas były też inne problemy - ulewanie, ciemieniucha, kaszel i katar, a te w większości przeszły jak odstawiłam mleko.



Tak, tylko teraz jak to zrobić żeby właśnie było dobrze... Pewnie wszystko fajne w teorii a w życiu to już nie wiem jak mi wyjdzie.
Moim zdaniem trzeba najpierw zrobić porządek w swojej głowie, żeby faktycznie reagować na potrzeby dziecka, a nie rozwiązywać za jego pomocą swoje problemy.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
Nie miałam siły się rozpisywać bo byłam w tak złym stanie psychicznym. Dermatolog powiedział że wygląda to bardziej na zmiany łojotokowe, dostaliśmy Elidel na receptę raz dziennie i Bepanthen Sensiderm 2x dziennie. Wygląda jakby pomagało, wysypka się zmniejsza Ale powiedziała że nie da się też wykluczyć alergii i mam trzymać dietę przez to że u nas były też inne problemy - ulewanie, ciemieniucha, kaszel i katar, a te w większości przeszły jak odstawiłam mleko.



Tak, tylko teraz jak to zrobić żeby właśnie było dobrze... Pewnie wszystko fajne w teorii a w życiu to już nie wiem jak mi wyjdzie.
Moim zdaniem trzeba najpierw zrobić porządek w swojej głowie, żeby faktycznie reagować na potrzeby dziecka, a nie rozwiązywać za jego pomocą swoje problemy.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 08:58   #834
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy &amp;lt;3

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Roosko, wiem o czym mówisz.
Dopiero kiedy Klara zasypia to czuje ten ciężar odpowiedzialności.

Tak naprawdę to nikt nie chce źle dla swojego dziecka. Nawet te błędy wychowawcze wynikają z troski i są popełniane nieświadomie. Rodzicielstwo wyzwala w człowieku emocje z własnego dzieciństwa i jeśli ma jakieś nierozwiazane sprawy to przenosi je na dziecko. Np. Ktoś kto był niewidzialny dla rodziców albo powieli te postawę albo będzie próbował zrekompensować i stanie się nadopiekunczy. Niestety, takie emocjonalne intencje prowadzą do nie racjonalnych zachowań.
Każdy ma takie "issues" dlatego uważam, że w szkole powinny być jakieś zajęcia uczące pracy z emocjami. Niestety, rodzice rzadko uczą tego dzieci i lekceważą ich przeżycia - przestań się mazac, nie wolno się złościc, etc. Jak człowiek ma być potem niezależny i podejmować własne decyzji skoro całe życie kierują nim niewłaściwie wyrażane albo niewyrazane emocje.

Pannazwanny, super, że lepiej się czujecie.

Obejrzalam wczoraj za☠☠☠isty film. Nazywa się "Big short". Opowiada o kilku inwestorach, którzy zauważyli bańkę w rynku nieruchomości w USA i przewidzieli kryzys gospodarczy w 2008. Jestem pod ogromnym wrażeniem gry Christophera Bale. Dawno żaden film nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
To już kolejna pozycja do obejrzenia dzięki za info. Mąż chce dziś furię obejrzeć
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 09:52   #835
intense2103
Rozeznanie
 
Avatar intense2103
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 515
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ja jak wychodzę to mam zasadę, że nigdy nie dzwonię i nie dopytuje co u Małej. Wiem, że jest pod dobrą opieką. Też nie chcę, żeby wyrosła na "dupę wołową", więc za bardzo na nią nie chucham. Niektóre mamy mają problem z zostawieniem dziecka na noc czy na weekend z kimś z rodziny. Ja nie mam tego problemu, wiem, że muszę wychodzić, żeby nie sfiksowac.
W moim poscie chodzilo o coś innego. Jest już ktoś, z kim będę związana do końca życia, o kogo będę się martwić i dla kogo chciałabym jak najlepiej. Nie jestem już całkowicie niezależna. Zawsze z tyłu głowy gdzieś Ola siedzi, nawet jak staram się o niej nie myśleć, bo jestem np. na zakupach czy imprezie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014
intense2103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 10:31   #836
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Basiczek nie wiem ktora to Ty na fb. Ja to Konwalia. Tez jestem za Katowicami. To jest nas juz 4. A dzieci to Ala,Lilka,Hania i rodzynek Igorek
i może Szymuś od Kasi ? Co do terminu to pasuje Wam jakiś sobotni czy w tygodniu? Rano, po południu ? No i kluczowe pytanie. Gdzie? W plenerze czy w knajpie ?

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
Dziewczyny wreszcie lepiej moje ucho się goi, skóra małego chyba też, synek w nocy spal znośnie i obudził się w szampańskim nastroju, jest przecudowny

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
ciesze się cudownego dnia zatem

Dziewczyny mam pytanie o jedzonko. Czy jak dajcie jeść np ziemniaka to tylko parę łyżek czy karmicie tak długo aż dziecko je?

Edytowane przez Ewula88
Czas edycji: 2017-04-14 o 10:34
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 10:49   #837
Dominika6
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 312
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Ewula ja tez jestem za spotkaniem proponuje zeby Ślązary sie zgłaszały i moze wypośrodkujemy miejsce spotkania na Katowice albo Gliwice ? Ja jestem z Jastrzębia wiec mam troche bliżej do Gliwic, ale wskakuje na A1 i bez różnicy mi to czy pojadę kilka minut dłużej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Tobie również




Mam plan jutro rano, chyba że w nocy przyjdzie 🤣 7 miesięcy po cc to trochę za wcześniej chyba ... Niby powinno sie 1,5 roku- 2lata poczekać. Hmm ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi ginekolog powiedział ze po roku mozemy sie spokojnie starać ja nadal nie dostałam @ ale zawsze miałam nieregularne wiec mysle ze wciaz tak bedzie, bo wpadka po 5 miesiącach od CC to słaba by była :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Ja więcej dzieci nie planuję, nie tak wyobrażałam sobie rodzinne, sielskie życie. Okazuje się, że nic z moich wyobrażeń nie stało się faktem, nic nie wiedziałam o trudach posiadania noworodka i niemowlaka. To harówka, tym trudniejsza, im więcej przychodzi orać samemu.

Czuję się po części jak samotna matka, która na noc zyskuje marudnego starszaka, który stęka: jaki to on styrany, głowa go boli, plecy, palec, noga.

A ja to wypoczęta niby?!, ale co tam, odwracam się zadkiem bez słowa komentarza, sen dla mnie istotniejszy.

Stwierdził Waćpan niedawno, że przy kolejnym spłodzonym dziecięciu, to On się chyba już ogarnie, nie ma mowy, tknąć się nie dam, bo przy dwójce skwituje - źe nie podoła jednak.

Kocham moją, nie taką już małą "gziochę" i nikomu nie oddam, chyba że po 'dwudziestce'i to nie bylejakiemu, tylko lepszej partii.

rozumiem Cie. Przed narodzinami Tobiaszka planowaliśmy 2 dzieci jedno po drugim i moze 3 na stare lata. Dzis sie bardzo nad tym wszystkim zastanawiam i jedyne co mnie przekonuje to fakt, ze zawsze tak nie bedzie, bo przeciez lada moment bedzie sam siedział i sie przemieszczał i gdy ktos mi mowi, ze wtedy dopiero brde miec przerąbane bo bede musiała za nim łazić to ja juz nie moge sie doczekać, az wreszcie pójdzie sobie gdzie bedzie chciał, wezmie to co chce, a nie wieczne bawienie sie w zgaduj zgadule, kolejnym argumentem za jest to, ze szybko odwale dwójkę, ktora potem sie sobą bedzie zajmować i do 5 lat wraca moja wolność dramatem byłoby dla mnie wygrzebanie sie z pieluch, papek i plam, złapanie oddechu i znow powrót do kupek i ulewanego mleka

Co do tz to u nas średnio. Za duzo razy mnie ostatnio zawiódł. Tez siedze sama z dzieckiem, bo po pracy jedzie na budowę, a jak przyjeżdża to młody juz śpi, a nawet jeśli nie jedzie na budowę to wraca z pracy przed 17 a po 18 Tobinek juz jest kąpany. Także tego - ojciec roku. Nie mowię, bo tata jest świetnym i potrafi sie zając Tobiaszkiem bez problemu, ale mężem stał sie kiepskim ostatnio. Teraz jest przeziębiony i zle sie czuje.... ja z dzieckiem pod pachą ogarnelam wszystkie szafy przed świetami, kuchenne szafki, okna pomylam, łazienkę dzis ogarniam, a jemu ciezko swoje pranie pozbierać i jedyne na co go stać to pozmywać po swoim obiedzie... wczoraj nie wytrzymałam o wyrzygalam mu wszystko, mam nadzieje ze sie ogarnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez konwalia39 Pokaż wiadomość
Basiczek nie wiem ktora to Ty na fb. Ja to Konwalia. Tez jestem za Katowicami. To jest nas juz 4. A dzieci to Ala,Lilka,Hania i rodzynek Igorek

Konwalia? Konwalia go serio Ty tos sie przedstawiła Hahaha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Blue u nas tez kiepska noc, myslalam ze dzien bedzie tragiczny ale jest ok

Styska ja niestety jak go zostawiam to nie boje sie, ze cos moze sie stać tylko ze bedzie marudny i da popalić osobie pilnującej




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dominika6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 11:09   #838
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Komunikuje, że Szymek rodzeństwa póki co nie będzie miał. @@@@@@


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie też @, ale takiej @ to ja jeszcze nie miałam... leje się ze mnie strumieniem :O nigdy wcześniej nie miałam tak obfitej miesiączki...

Co to do odpowiedzialności za dziecko i całej tej dyskusji.. Kurcze, ja mam inny problem, bo wydaje mi się, że ja z tego dziecka zrobię właśnie pipę, tak jak napisałam Styska.. Myślę o niej, martwię się, wiadomo.. ale ja naprawdę trzesę się, jak muszę, a raczej mogę, wyjść sama na godzinę z domu i zostawić ją pod opieką Męża, mamy, teściowej... jestem straszną kwoką, zamartwiam się na zapas, przeraża mnie myśl o tym, że teraz mnie boli gardło i pewnie ją zarażę, mamy to wesele, a ja wyszukuję argumenty, żeby tam NIE jechać i żeby jej nie zostawić na pół nocy z DWOMA babciami (!!! bo już mąż zwątpił i załatwił, że jego mama też przyjedzie). Już prawie wcale nie KP tylko 1 raz dziennie, butlą może ją nakarmić każdy, a ja i tak myślę, że pewnie obudzi się w nocy i będzie płakać, a one nie będą umiały jej utulić tak jak ja... zafiksowuję się sama wokół tego dziecka, z jednej strony potrzebuję odpocząć, z drugiej nie potrafię JEJ opuścić nawet na chwilę i się zrelaksować. Na każdy płacz jestem, wiem, że czasem przesadzam, bo ona już tylko na mój widok reaguje marudzeniem. Jak jest z TŻ, to s ię grzecznie bawi sama i się śmieje i jest szczęśliwa MIMO ŻE on jej nie nosi non stop i ona to chyba wie... A jak tylko ja się pojawiam na horyzoncie od razu włącza się maruda, bo wie, że jestem słaba, miękka i zaraz ją wezmę. I nie mówię tu o żadnym niemowlęcym szantażu bo w to nie wierzę, ale jednak muszę jej się kojarzyć z wiecznym noszeniem, skoro przy mnie dostaje na podłodze wścieklizny. No to się uzewnętrzniłam hehe. Która zostanie moim psychologiem?

Dodam, że sama jestem jedynaczką, nie jakąś rozpieszczoną księżniczka (telefon komórkowy PIERWSZY kupiłam za zarobione z ulotek pieniądzie dopiero w 3liceum, kiedy wszyscy już mieli - to taki mój ulubiony dowód w dyskusji, że jedynaki mają wszystko ), ale jednak mama się trochę nade mną trzęsła też... może to stąd.
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo







Edytowane przez wontrubka
Czas edycji: 2017-04-14 o 11:12
wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 11:15   #839
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Mój jedyny strach, gdy zostawiam dziecko to to, że nie będzie chciało jeść. Nie pije z butelki, więc odrzucenie stałego pokarmu jest dla mnie stresującym problemem - zwłaszcza, że jesteśmy na jednym z najniższych centyli, więc jedzenie to u nas istotna kwestia. ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-14, 11:23   #840
marta0o01
Rozeznanie
 
Avatar marta0o01
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 625
Dot.: Październikówki 2016 to stan umysłu! Już trzeci wątek jako Mamy <3

Mamy pierwszy ząbek
marta0o01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-01 13:28:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.