Jak czyścić (czym myć) PĘDZLE? - zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-11, 09:48   #181
eliza1984
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: czym myć pędzle do makijarzu?

tez slyszalam ze nie woln suszyc pedzli przy kaloryferze a ni tym bardziej suszarka.Mi szkoda moich pedzelków wiec wole , zeby same wyschly niz mam je tak maltretowac.Nie wolno tez wycierac i wycskac wody z pedzli .
__________________
05.08.2010
Moje słońce
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
eliza1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 09:56   #182
AnkaWawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 120
GG do AnkaWawa
Dot.: czym myć pędzle do makijarzu?

Tu się z Tobą Eliza zgadzam ja też słyszałam nie suszarka i kaloryfer niszczy pędzle.. jednak są osoby które zupełnie sie tym nie przejmują i mówią że z ich narzędziami nic sie nie dzieje..no cóż, ja mimo wszystko nie bedę ryzykować
__________________
I PO OBRONIE LICENCJAT JEST I WIZAŻ TEŻ jednak..;D
AnkaWawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 10:26   #183
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: czym myć pędzle do makijarzu?

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
a najlepiej po prostu zostawic do wyschniecia na reczniku z dala od slonca i kaloryfera.
ja tak własnie robie myje pędzelki w mydełku potem kłade je na ręcznik i czekam az same wyschną.

Dosłownie przed chwilą włąśnie je wymyłąm
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 17:01   #184
anna kołyga
Raczkowanie
 
Avatar anna kołyga
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: czym myć pędzle do makijarzu?

Polecam profesjonalny płyn do czyszczenia pędzli
Użyam i polecam,
Firma Kryolan.
Do kupienia http://www.kryolancitywarszawa.com.p...egnacja_pedzli


poj.100 ml.
poj.500 ml.
poj.1000 ml.
Profesjonalny płyn do mycia i dezynfekcji pędzli z włosia.Wystarczy zamoczyć pędzel (samo włosie) na kilka minut .Po wyjęciu pędzel jest czysty i można go przetrzeć chusteczką lub pozostawić na kilkanaście sekund do wysuszenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 418.jpg (25,1 KB, 20 załadowań)
anna kołyga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 22:22   #185
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: jak czyscic pedzle?

przejrzałam ten i inne wątki o pędzelkach i nie znalazłam odpowiedzi na mój problem, więc może wy na coś wpadniecie

otóż na pranie akcesoriów mejkapowych przyszła pora. oczywiście delikatny szampon, ciepła woda i te sprawy. wszystko fajnie poza pędzelkiem, którym nakładałam swego czasu błyszczyk (nieznoszę tych pojemniczków, w których trzeba dłubać palcem, ale kolor mnie urzekł). moczył się całą noc w jednym płynie, w drugim żelu i dalej mam wrażenie, że jest tłusty. jak nim machnęłam na próbę przez cień to wszystko się przykleiło ;/
jak z tego wybrnąć?
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 10:31   #186
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Pani Smith - jezeli twoj pedzel do pomadki jest ze sztucznego wlosia, to sprobuj go deliatnie przetrzec pasta do zebow (bez granulek!) i ponownie umyc pedzel - sprobuj tak kilka razy. A na przyszlosc - wszystkie pedzle do plynnych lub kremowych mazidel, czyli do podkladow, korektorow, cieni w kremie, blyszczykow KONIECZNIE MYJEMY PO KAZDYM UZYCIU.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 19:49   #187
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

muchas gracias.
zaraz przetestuje blend-a-meda
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-14, 20:40   #188
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Dlaczego pędzli nie powinno się suszyć na słońcu? Przecież to zabija bakterie itd.
Włosie się nadmiernie wysusza?

Swoje pędzelki myję mydłem, a ostatnie płukanie to tonik antybakteryjny (bez alkoholu)
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 21:37   #189
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Widze, co wizazanka, to inne metody

Tak, slonce niszczy pedzle z naturalnego wlosia (tak samo przeciez promieniowanie UV dziala na nasze wlosy na glowie), wlosie staje sie wysuszone, lamliwe i szorstkie. Wystawienie na slonce w zadnym wypadku nie zabija bakterii (w tej dawce promieniowanie jest za slabe, by zabic mikroorganizmy), a wrecz przeciwnie - cieplo i wilgoc + niedokladnie wyczyszczone pedzle moze prowadzic do rozwoju bakterii wewnatrz peku pedzla. Dlatego pedzle myje sie DO SKUTKU, az woda z plukania bedzie idealnie czysta. Druga sprawa - pedzle z wlosia sztucznego sa zrobione z cieniutkich rurek (tak jak szczoteczki do zebow), czyli z waskich precikow pustych w srodku. Po dlugim uzywaniu, czy braku zachowania podstaw higieny, bakterie i zarazki zaczynaja sie osadzac wewnatrz "wloskow". Nie bez przyczyny szczoteczki do zebow wymienia sie minimum, co 3 miesiace (a najlepiej co miesiac) i tak samo jest z pedzlami do makijazu ze sztucznego wlosia - tutaj oczywiscie czas zuzycia sie wydluza ale mimo to nalezy pamietac, ze nic nie jest wieczne i nawet jesli pedzle wygladaja w porzadku, to te sztuczne przydalo by sie wymienic po roku uzywania.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 21:40   #190
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Widze, co wizazanka, to inne metody

Tak, slonce niszczy pedzle z naturalnego wlosia (tak samo przeciez promieniowanie UV dziala na nasze wlosy na glowie), wlosie staje sie wysuszone, lamliwe i szorstkie. Wystawienie na slonce w zadnym wypadku nie zabija bakterii (w tej dawce promieniowanie jest za slabe, by zabic mikroorganizmy), a wrecz przeciwnie - cieplo i wilgoc + niedokladnie wyczyszczone pedzle moze prowadzic do rozwoju bakterii wewnatrz peku pedzla. Dlatego pedzle myje sie DO SKUTKU, az woda z plukania bedzie idealnie czysta. Druga sprawa - pedzle z wlosia sztucznego sa zrobione z cieniutkich rurek (tak jak szczoteczki do zebow), czyli z waskich precikow pustych w srodku. Po dlugim uzywaniu, czy braku zachowania podstaw higieny, bakterie i zarazki zaczynaja sie osadzac wewnatrz "wloskow". Nie bez przyczyny szczoteczki do zebow wymienia sie minimum, co 3 miesiace (a najlepiej co miesiac) i tak samo jest z pedzlami do makijazu ze sztucznego wlosia - tutaj oczywiscie czas zuzycia sie wydluza ale mimo to nalezy pamietac, ze nic nie jest wieczne i nawet jesli pedzle wygladaja w porzadku, to te sztuczne przydalo by sie wymienic po roku uzywania.
Dziękuję.
Czyli jedyny sztuczny pędzel jaki mam mogę bez żalu już wyrzucić do kosza.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 22:26   #191
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Proponuje zeby pedzle ze sztucznego wlosia dokupowac osobno i kierowac sie raczej nizsza cena, bo o ile pedzle z wlosia naturalnego moga posluzyc na wiele lat regularnego stosowania, to o tyle te ze sztucznego lepiej jest, co jakis czas wymienic na nowe.

Pani Smith, jezeli czyszczenie nie pomoze, a nawet jesli pedzel bedzie wydawal sie czysty, to moze lepiej przemyslec kupno nowego.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-14, 22:55   #192
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

chwilowo się suszy
ale zauważyłam zdecydowaną poprawę. pędzelek jest płaski i bardzo zbity, więc głównym problemem było usunięcie resztek tej wazelinopodobnej mazi z nasady włosia. czy udało mi się go wyczyścić zobaczymy jak wyschnie, ale z pewnością pasta okazała się o niebo skutecznejsza niż np. mydełko.

a jak nie, no to cóż - kupię nowy aż takim wielkim dramatem to nie będzie
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 12:03   #193
AnkaWawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 120
GG do AnkaWawa
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

wiem ze profesjonalny plyn do mycia pedzli mozna kupic w szkole beauty art w warszawie koszt ok 21zł
__________________
I PO OBRONIE LICENCJAT JEST I WIZAŻ TEŻ jednak..;D
AnkaWawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 23:21   #194
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

hmmm wawa to tak średnio - trójmiasto lub niemcy natomiast są w moim zasięgu
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 12:13   #195
mada_150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Władysławowo
Wiadomości: 5
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

wiesz ja ostatni olądałam program na tvn style i tam kobieta mówiła ze zawsze używa szampnu do takich pędzli ale czy to dobry sposób to nie wiem ale zawsze mozna spróbować pozdrowoinka ;p
__________________
"ŻyCiE ktÓRegO PoCzĄtKu Nie PamIĘtaMy,A koŃca Nie ZnaMy "
mada_150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 12:46   #196
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: jak czyscic pedzle?

A macie może jakieś metody na czyszczenie gąbkowych aplikatorów do cieni???
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 12:59   #197
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Ja wszystkie pędzle myję szamponem z odżywką,a jak nie mam,to jakimkolwiek szamponem,któr mi nie schodzi,a potem jeszcze odżywką Miękusi potem jest
A aplikatory,gąbeczki i takie rzeczy,to zwykłym mydłem.Albo też szamponem.Nie robi mi to różnicy
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 15:58   #198
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Question Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Po przeczytaniu pewnego artykulu a tak dokładniej to def. w wikipedii nie wiem czy uzywanie propanolu to dobry pomysl a oto fragment

Propanol i jego roztwory są cieczami łatwopalnymi, tworzą z powietrzem mieszaniny wybuchowe. Na organizm człowieka działa narkotycznie. W ostrych zatruciach powoduje nudności, wymioty, zawroty i bóle głowy, zaburzenia równowagi, pocenie się i omdlenia. Przebywanie w oparach propanolu uszkadza skórę i oczy (światłowstręt, uszkodzenie rogówki i siatkówki). Wywołuje zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym; w organizmie utlenia się do acetonu, aldehydu i kwasu, powodując stany zapalne płuc.
Zastosowanie

Oba izomery propanolu są stosowane w przemyśle chemicznym, głównie jako rozpuszczalniki. Propan-2-ol jest dodawany do benzyny w celu rozpuszczania wody w stałym stanie skupienia. Wykorzystywany także jako środek bakteriobójczy.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 16:05   #199
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu pewnego artykulu a tak dokładniej to def. w wikipedii nie wiem czy uzywanie propanolu to dobry pomysl a oto fragment

Propanol i jego roztwory są cieczami łatwopalnymi, tworzą z powietrzem mieszaniny wybuchowe. Na organizm człowieka działa narkotycznie. W ostrych zatruciach powoduje nudności, wymioty, zawroty i bóle głowy, zaburzenia równowagi, pocenie się i omdlenia. Przebywanie w oparach propanolu uszkadza skórę i oczy (światłowstręt, uszkodzenie rogówki i siatkówki). Wywołuje zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym; w organizmie utlenia się do acetonu, aldehydu i kwasu, powodując stany zapalne płuc.
Zastosowanie

Oba izomery propanolu są stosowane w przemyśle chemicznym, głównie jako rozpuszczalniki. Propan-2-ol jest dodawany do benzyny w celu rozpuszczania wody w stałym stanie skupienia. Wykorzystywany także jako środek bakteriobójczy.
owszem, ale:
a) działa przy ostrych zatruciach- raczej pić go nie będziemy, ani brać pędzelków do buzi (chociaż ze mną to różnie mogłoby być, ta to do paszczy pcham wszystko
b) opary- hmm.. Raczej mocząc pędzelki aż tak się nie wdycha...
c) sama nie używałam, ale jakbym nawet użyła- to woda, propanol, i potem zwykłe mycie- żeby pozbyć sie bakterii ale nie zostawić propanolu na włosiu, bo rzeczywiście bałabym się czy reszto tego specyfiku nie zaszkodzą skórze. Co najwyżej bałbym się, czy pędzelkom nie zaszkodzi
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 16:12   #200
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

W sumie masz racje ale przerazilo mnie to troche co napisali w wikipedii wiec postanowilam wkleic to na forum wiem ze az tak oparow nie wdychamy, ale balabym sie trzymac taki plyn w domu bo zawsze jest u mnie duzo dzieciakow przyjaciolek
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 17:16   #201
nefernefer35
Zakorzenienie
 
Avatar nefernefer35
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 395
GG do nefernefer35
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Poradzcie czym wyczyscic pedzel do podkładu.Podkłady sa tak tłuste , ze nic nie działa
nefernefer35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 13:07   #202
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

ja czesto czyszcze pedzle bo czesto uzywam bazy a bazy sa kleiste (do cieni) czyszcza sie bez problemu, wlewam do miseczki wode z szamponem z jedwabiem, wkladam pedzle, mocza sie jakis czas a pozniej delikatnie nimi "macham" w tej wodzie i na koniec wycieram papierowym recznikiem-nie zeby wysyszyc tylko zeby zebrac ew.brod, jak trzeba to zabieg powtarzam i po wszystkim klade pedzle na reczniku papierowym zeby wyschly
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 14:40   #203
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Ja używam preparatów do odkazania skóry przed operacjami, iniekcjami, puncjami itp. Jest ich kilka- aktualnie uzywam Skinsept Pur .
Preparat jest aktywny wobec bakterii włącznie z pratkami gruzlicy, grzybów, i wirusów m.in. HBV, HIV, Herpes (czyli opryszczka) Rota, Adenol.
Dodatkowo ma własciosci odtłuszczające.

350 ml tego specyfiku w wygodnym opakwaniu z atomizerem kosztuje ok 30 pln.
Pedzle kładę na papierowym ręczniku i spryskuje- potem wycieram równiez papierowym recznikiem.
Syper wygodny szczególnie kiedy mam pokaz i kilka babek do pomalowania po sobie
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php


jazmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 16:25   #204
anialobo
Raczkowanie
 
Avatar anialobo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 107
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Najprostszy,najtanszy i chyba najbardziej popularny sposob na czyszczenie pedzli to mycie ich szamponem dla dzieci.Odradzam wszelkiego rodzaju mydla do rak,szampony czy plyny do kapieli.Pedzle do makijazu to tak delikatna rzecz jak doczepiane wlosy,nie mozna ich myc ot tak jakimkolwiek szamponem.Szampony dla dzieci sa bardzo delikatne z naturalnym ph,po umyciu pedzel powinien miec konsystencje taka jak w momencie zakupu,nie powinien byc ani twardy jak skala,ani powyginany,jesli jest z jasnego wlosia,to powinien byc wciaz jasny.
Ja osobiscie polecam oszczedzic i kupic pedzle naturalne,ktore nam o wiele dluzej posluza.Taka podstawa to pedzel duzy do pudru,do rozu do podkladu i najlepiej podwojny do rozprowadzania cieni -jeden do nakladania ,a drugi do rozcierania.Z biegiem czasu mozna stworzyc wieksza kolekcie i dokupic pedzle do ust,cieniowania itd.
Pedzlem ktory powinien byc czyszczony codziennie jest pedzel do podkladu.Myjemy go w cieplej wodzie i wcieramy w niego szampon do dzieci -delikatnie przeczesujemy wlosie w jedna strone,tak jakbysmy je wygladzali ,robimy to dopoki nie bedzie czysty.To ze jest niezbyt dobrze umyty poznamy po tym,ze pedzel bedzie sztywny.
Jesli chodzi o inne pedzle to myje je dwa razy w miesiacu,na codzien to przecieram nimi delikatna szmatke lub miekkie chusteczki,az beda czyste i gotowe do nastepnego uzytku.
Oczywiscie jesli pracuje sie jako makijazysta i codziennie uzywa sie pedzli do makijazu roznych osob to trzeba je myc codziennie,a jesli uzywamy je tylko na wlasna potrzebe to nie ma takiej koniecznosci.
Jesli chodzi o maskary to jezeli mamy jedna tylko dla siebie to uzywamy szczoteczki orginalnej,jesli jednak ktos inny jej uzywa powinno sie kupic jednorazowe szczoteczki.
Mialam pedzle syntetyczne z Body Shopu,ale nie wiem jak ktos moze je chwalic.Sa strasznie sztyczne -mialam pedzel do rozu i pudru i roznica jest kolosalna.Tworza na twarzy placki i nie nadaja sie do rozcierania rownomiernnie rozu czy pudru,mam wrazenie,ze kolor zostaje nie na mojej twarzy,ale na pedzlu.
anialobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 16:10   #205
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

a "sztuczne" pędzle jak wyczyścić?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 16:44   #206
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

A ja czyszczę swoje pędzle (włosie naturalne) płynem do higieny intymnej.. Sprawdza się...
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 19:04   #207
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Ja mam ze sztucznego włosia. Z reguły czyściłam wspomnianym tu sposobem - wodą z żelem do twarzy. Ostatnio jakoś zamyśliłam się i do wody dolałam czegoś, co było pod ręką - zorientowałam się wkładając pędzle. Tym czymś był szampon przeciwłupieżowy Nivei (taki granatowy, pachnie jak męski). Takich pędzli to nie miałam od nowości. Są przede wszystkim niesamowicie miękkie i delikatne. Poza tym bardzo przyjemnie i delikatnie rozprowadzają puder i cienie.
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 22:18   #208
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

Kiedyś mydłem, szamponem teraz swoim żelem do buzi
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 00:14   #209
buzichocho
Zakorzenienie
 
Avatar buzichocho
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6 675
Dot.: Jak czyścić PĘDZLE? - zbiorczy

ja naturalne włosie zawsze! tylko i wyłacznie w bardzo delikatnym szmponie dla dzieci Kiedys mojego ulubionego kozłowskiego wyczysciłam w aldesanie e to mi sie odbarwił na niebiesko
buzichocho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 19:47   #210
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: czym myć pędzle do makijarzu?

ja posiadam wlasnie ten plyn wyzej, jest bardzo dobry, a jesli chodzi o czyszczenie, to mycie szamponem i odzywka nie pomoze zabic bakterii, owszem, trzeba to robic od czasu do czasu, ale trzeba tez dezynfekowac pedzle propanolem.
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-30 14:25:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.