Kupujemy mieszkanie - jak zacząć? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-14, 12:45   #211
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ceny już niewiele spadły, co nazywamy wyrównaniem, pisałam już o tym kiedyś. Jednakże drastycznego spadku oczywiście nie będzie, ciągle jest zbyt mały popyt i z byt duża podaż.
Chyba na odwrót
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 12:59   #212
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Chyba na odwrót

Pewnie, że na odwrót, czeski błąd Brawo za trzeźwość
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 13:32   #213
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Pewnie, że na odwrót, czeski błąd Brawo za trzeźwość
Zdarza sie najlepszym
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 11:35   #214
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kupno mieszkania

my w piątek jedziemy podpisać umwe na mieszkanie tylko traz mamy problem, czy brać 22 czy 23. Chcielibyśmy, żeby słońce w domu było po południu jak wrócimy z pracy a dzieci ze szkoły. Wydawało mi się, że tam będzie w 23 ale rozmawiałam z kuzynem i o mówi ze w 22 i już sama nie wiem... Może wy mi podpowiecie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ktore mieszkanie.jpg (70,7 KB, 143 załadowań)
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 11:42   #215
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez annfas Pokaż wiadomość
my w piątek jedziemy podpisać umwe na mieszkanie tylko traz mamy problem, czy brać 22 czy 23. Chcielibyśmy, żeby słońce w domu było po południu jak wrócimy z pracy a dzieci ze szkoły. Wydawało mi się, że tam będzie w 23 ale rozmawiałam z kuzynem i o mówi ze w 22 i już sama nie wiem... Może wy mi podpowiecie...

Gratulacje Szkoda tylko, że jednak zdecydowaliście sie na taki rozkład, bo jest bardzo lipny, no ale to wyjdzie w praniu, może będzie Wam się fajnie mieszkać. A żeby było słońce wcześniej po południu to 22 Nie wiem jak Ci to naocznie wytłumaczyć , ale jak masz północ na górze, to słońce idzie, że tak powiem, w prawo, tak wkoło budynku, więc najpierw będzie w 22, a potem zachodzi przy 23 .... Jeśli wiesz o co mi chodzi
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 11:44   #216
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Kupno mieszkania

w mieszkaniu możemy wprowadzać zmiany i kilka rzeczy zrobimy ale to jeszcze mamy na to czas, a poza tym mamy do wyboru ten roksład i lustrzany... jest jeszcze jeden blok ale tam są jeszcze gorsze mieszkania, np łazienka 8 m kosztem sypialni ktora tez ma tylko 8m no i salon z aneksem... ja bym własnie chciala zeby slonce bylo późnym południem i wieczorem a nie rano, żeby nas nie budzilo nawet jak sobie chemy pospac, żeby było wtedy kiedy jesteśmy w domu...
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:09   #217
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

również gratuluje



22 będzie lepszym wyborem tak jak radzi szugarbejb

do tego mieszkanie bedzie cieplejsze ja osobiscie mam pokój z tej strony co wy sypialnie i rano jest jasno ale nic nie razi w oczy a w środku dnia pokój się miło nagrzewa

za to kuchnia jest tam gdzie sypialnie mieszkania 23
zawsze ciemno i chłodno....
[/B]
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-19, 05:02   #218
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Witam Was serdecznie
Jesteśmy na etapie kupna mieszkania i właśnie się okazało że zostalibysmy oszukani przez znaną agencję nieruchomości.
Twierdzili on że jest to "niski blok z cegły" - owszem blok jest niski, pięknie otynkowany, ale nie z cegły tylko z wilekiej płyty !!!
W poniedziałek mieliśmy podpisywać umowę przedwstępną, wniosek kredytowy już złożony.....a my dzwonimy do wspólnoty mieszkaniowej i okazuje się że materiał z jakiego wykonano ten blok to płyta.


Oczywiście zgłosiłam tą sprawę do agencji (na piśmie), była wielka awantura potem przeprosiny i kajanie się a nastepnego dnia na ich stronie internetowej pojawiło się ogłoszenie o takiej samej treści "NISKI BLOK Z CEGŁY" !!!!

W banku zrobiłam z siebie idiotkę, bo jednego dnia składam wniosek obiecując zę doniosę umowę przedwstępną, a następnego dnia dzwonię i proszę o wycofanie wniosku.

Pomijam fakt, że straciliśmy prawie miesiąc i teraz musimy rozpocząć poszukiwania od nowa ....ehhhh banda złodziei i oszustów.

Zastanawiam się gdzie to zgłosić, aby następna osoba nie została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy.

Macie jakiś pomysł?
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 08:12   #219
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się gdzie to zgłosić, aby następna osoba nie została oszukana na kilkadziesiąt tysięcy.

Macie jakiś pomysł?
W każdym mieście wojewódzkim jest stowarzyszenie pośredników nieruchomości. Całe zdarzenie powinnaś tam zgłosić. Istnieje tam sąd koleżeński.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 09:29   #220
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
...
oni tak koloryzują
my gdy szukalismy mieszkania to pokazano nam bardzo tanie mieszkanie w kamienicy kóre miało taki opis "dwopokojowe, duza kuchnia, kamienica po remoncie" co się okazalo pokój jeden bo drugi to garderoba z oknem miała 1m/3m, duża kuchnia to aneks który był poczesci na przedpokoju i kawałkiem w duzym pokoju..... a kamienica czekala na remont, miał być robiony lada dzień, dodam ze mieszkanie ogladalismy dobre pol roku temu a kamienica jak stoi tak stoi bez remontu i z mieszkaniem na sprzedarz

tylko twój przypadek jest gorszy prawda mogla wyjsc dopiero po czasnie np. kiedy juz byś mieszkała!
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-07-19 o 13:41
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 16:02   #221
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

I ja marzę o mieszkanku. Ale to pewnie za jakieś 4-5 lat dopiero. Na razie zbieram pieniążki, a co potem to zobaczymy
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 16:00   #222
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Czy ktoś orientuje się jak wygląda zakup (kolejne formalności) mieszkania spółdzielczego własnościwego bez KW?

Przy mieszkaniu hipotecznym całą taktykę mam opracowaną, natomiast nie mam pojęcia jak się ma sprawa z mieszkaniem spółdzielczym własnościowym.
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 16:37   #223
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez czekoladka79 Pokaż wiadomość
Czy ktoś orientuje się jak wygląda zakup (kolejne formalności) mieszkania spółdzielczego własnościwego bez KW?

Przy mieszkaniu hipotecznym całą taktykę mam opracowaną, natomiast nie mam pojęcia jak się ma sprawa z mieszkaniem spółdzielczym własnościowym.
Sprzedający powinien pokazać Ci zaświadczenie ze spółdzielni o tym, kto jest właścicielem prawa do lokalu (przydział lokalu), oraz o tym, że nie ma zaległości w żadnych opłatach czynszowych; powinnaś sprawdzić macierzystą księgę wieczystą spółdzielni (czy ma własność ziemi, na której stoi budynek).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 17:35   #224
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Sprzedający powinien pokazać Ci zaświadczenie ze spółdzielni o tym, kto jest właścicielem prawa do lokalu (przydział lokalu), oraz o tym, że nie ma zaległości w żadnych opłatach czynszowych; powinnaś sprawdzić macierzystą księgę wieczystą spółdzielni (czy ma własność ziemi, na której stoi budynek).
Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Po ostatnich przejściach jestem uczulona na wszystko, a teraz trafiło nam się całkiem fajne i duże mieszkanko do remontu tuż przy samym metrze i co najważniejsze bezpośrednio od właściciela
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 08:29   #225
shakna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 46
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Sprzedający powinien pokazać Ci zaświadczenie ze spółdzielni o tym, kto jest właścicielem prawa do lokalu (przydział lokalu), oraz o tym, że nie ma zaległości w żadnych opłatach czynszowych; powinnaś sprawdzić macierzystą księgę wieczystą spółdzielni (czy ma własność ziemi, na której stoi budynek).

Również jesteśmy z mężem zainteresowani mieszkaniem spółdzielczym własnościowym bez KW. Sprzedający pokazał nam zaświadczenie ze spółdzielni o tym, kto jest właścicielem prawa do lokalu i że nie ma zaległości w żadnych opłatach.

Co to jest macierzysta księga wieczysta? I czy konieczne jest jej sprawdzenie?

Wybraliśmy mieszkanie. Chcemy wziąć kredyt hipoteczny. I co dalej? W bankach chcą najpierw umowy przedwstępnej, żeby można było złożyć papiery o kredyt..



Mieszkanie znaleźliśmy sami, nie przez biuro nieruchomości.
shakna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:29   #226
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez shakna Pokaż wiadomość
Co to jest macierzysta księga wieczysta? I czy konieczne jest jej sprawdzenie?
jw

Cytat:
Wybraliśmy mieszkanie. Chcemy wziąć kredyt hipoteczny. I co dalej? W bankach chcą najpierw umowy przedwstępnej, żeby można było złożyć papiery o kredyt..
A to ciekawe. A w jaki sposób mają Państwo podpisać tę umowę, skoro nie wiedzą Państwo jaką mają zdolność kredytową, czy w ogóle ją Państwo mają i czy mogą kupić mieszkanie i za jaką kwotę?

Cytat:
Mieszkanie znaleźliśmy sami, nie przez biuro nieruchomości.
I ... ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:43   #227
shakna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 46
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Szugerbejb

W bankach chcą najpierw umowy przedwstępnej, żeby można było złożyć papiery o kredyt. - złożyć papiery o kredyt a nie o zapytanie czy się ma zdolność kredytową.


Złożyć papiery o przyznanie kredytu a sprawdzić czy się ma zdolność kredytowa to przecież 2 różne rzeczy.

Zdolność kredytową mamy, wiemy na jaką kwotę. Chodziło mi raczej o to, że jaka jest pewność wiedząc, że się ma zdolność kredytową, że ten kredyt nam przyznają.
Żeby złożyć wniosek o kredyt potrzebna jest umowa przedwstępna sprzedaży. Żeby umowę spisać wpłaca się zadatek sprzedającemu.
Mam umowę przedwstępną idę do banku, składam wniosek i czekam na decyzje.
Co jeśli kredytu nie przyznają?
shakna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:47   #228
martula19841
Przyczajenie
 
Avatar martula19841
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

dobrze jeśli zadatek będzie mały, wtedy przepadnie niewielka stosunkowo do wartości kwota. czasem w przypadku zaliczki sprzedawca zgadza się już nawet na tysiąc złotych.
martula19841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:04   #229
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cześć zaczełam podglądać ten watek, bo powoli zaczynam myśleć o wlasnym lokum, a opinie innych bardziej doświadczonych wizażanek, mogą w przyszłości okazać się na wagę złota. Mam wiec nadzieję, ze dowiem się z niego jeszcze nie jednego

Pozdrawiam
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-11, 10:13   #230
martula19841
Przyczajenie
 
Avatar martula19841
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

aha celowo napisałam o zadatku i zaliczce bo jest między nimi spora różnica
martula19841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:17   #231
shakna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 46
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Martula to jeszcze napisz mi jaka jest różnica między zaliczką a zadatkiem. Bo wiem że jest różnica tyle że nie wiem jaka
shakna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:25   #232
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez shakna Pokaż wiadomość
Szugerbejb
W bankach chcą najpierw umowy przedwstępnej, żeby można było złożyć papiery o kredyt. - złożyć papiery o kredyt a nie o zapytanie czy się ma zdolność kredytową.
Złożyć papiery o przyznanie kredytu a sprawdzić czy się ma zdolność kredytowa to przecież 2 różne rzeczy.
Tak, ale wcześniej nie napisałaś czy byłaś już sprawdzić jaką masz zdolność kredytową.

Cytat:
Zdolność kredytową mamy, wiemy na jaką kwotę. Chodziło mi raczej o to, że jaka jest pewność wiedząc, że się ma zdolność kredytową, że ten kredyt nam przyznają.
Żeby złożyć wniosek o kredyt potrzebna jest umowa przedwstępna sprzedaży. Żeby umowę spisać wpłaca się zadatek sprzedającemu.
To jest pytanie do pracownika banku, który wybierzecie.

Cytat:
Mam umowę przedwstępną idę do banku, składam wniosek i czekam na decyzje.
Co jeśli kredytu nie przyznają?
Sprzedający zwraca Ci zaliczkę lub przepada Ci zadatek, w zależności od tego na jaką umowę przedwstępną się umówiliście.

Cytat:
Napisane przez martula19841 Pokaż wiadomość
aha celowo napisałam o zadatku i zaliczce bo jest między nimi spora różnica
Oczywiście, pisaliśmy o tym we wcześniejszych postach.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:28   #233
martula19841
Przyczajenie
 
Avatar martula19841
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

shakna znalazłam to w necie:

Zadatek czy zaliczka

Zaliczka, gdy transakcja nie dojdzie do skutku z winy kupującego (bo np. nie dostał kredytu), to sprzedający zwraca mu pieniądze. Działa to również w drugą stronę. Gdy transakcja nie dojdzie do skutku z winy sprzedającego (bo np. znalazł lepszą ofertę), zwraca zaliczkę i koniec sprawy.

Z zadatkiem jest inaczej. Gdy transakcja nie dojdzie do skutku z winy kupującego, traci pieniądze, które dał przy podpisywaniu umowy. Gdy sprzedawca chce się wycofać z umowy, musi go wypłacić w podwójnej wysokości - czyli oddać pieniądze, które dostałeś od kupującego, oraz dołożyć drugie tyle z własnej kieszeni. Ile? Zaliczka bądź zadatek to standardowo 10 proc. wartości transakcji. Może być jednak mniejsza (np. 5 proc.), gdy wartość transakcji jest bardzo duża bądź umowa jest podpisywana w formie aktu notarialnego (sprzedający ma większą pewność, że do transakcji dojdzie).

Co więc wybrać?

Rada dla sprzedającego Jeśli masz pewność, że na 100 proc. chcesz sprzedać lokal i znalazłeś świetnego kupca, wybieraj zadatek. Jeśli zaś czujesz, że z twojej winy coś może nie wypalić, wybierz lepiej zaliczkę.

Rada dla kupującego.

Czym wyższy zadatek, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że sprzedawca będzie chciał wycofać się z umowy.

Jeśli sprzedający zataił coś odnośnie stanu prawnego lokalu (np. że obciążona jest jeszcze niewpisaną do księgi wieczystej hipoteką), kupujący może wycofać się bez żadnych konsekwencji z transakcji i dostać - jeśli był on przewidziany - zadatek w podwójnej wysokości.
martula19841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:36   #234
shakna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 46
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Szugerbejb, Martula dziękuje..

Oczywiście najprościej przy braku czasu zadać pytanie i czekać na odpowiedź zamiast siedzieć przy komputerze i tej odpowiedzi szukać samemu.

Jeszcze raz dziękuję.
shakna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:38   #235
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez martula19841 Pokaż wiadomość
shakna znalazłam to w necie:
Skoro już pisaliśmy o tym wcześniej to należy to powtarzać po kilkanaście razy, prawda ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:40   #236
martula19841
Przyczajenie
 
Avatar martula19841
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

proszę bardzo shakna
martula19841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 10:41   #237
martula19841
Przyczajenie
 
Avatar martula19841
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Kupujemy mieszkanie - jak zacząć?

szugarbejb masz rację przepraszam. odpowiedziałam nie odświeżając strony więc nie widziałam Twojego posta
martula19841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 09:07   #238
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez jastin83 Pokaż wiadomość
Napisze Ci na swoim przykładzie.
Od roku szukaliśmy z mężem mieszkania,najpierw zastanawialismy sie nad używanym,ale jednak stwierdziliśmy ze bedzie to nowe mieszkano skoro mamy brac kredyt wiec lepiej na nowe,przynajmniej bedziemy sami sobie wszystko robic i tak jak chcemy.
Nasze poszukiwana nowego mieszkania bardzo nas zaskoczyły,ale negatywnie niestety,okazało sie ze mieszkan poprostu nie ma
Mieszkamy w miescie gdzie jest ponad 60 tyś mieszkanców,powstaje bardzo duzo nowych osiedli,pełno jest nowych budyków,ale niestety jak sie kazało juz zajetych.
Ludzie kupowali mieszkania gdy dopiero bloki były w planach,poprostu w ciemno.Bylismy z meżem u trzech deweloperów którzy oferowali kilka mieszkan ale niestety juz duzo droższych ze względu na materiały budowlane które podrożały.
We wrzesniu mieszaknie kosztowało mówie o naszym miescie 1750zł /m2 3 pokojowe(bo takie chcielismy)a w pażdzierniku gdzie miały zacząć sie budowa nowego osiedla mieszkano kosztuje juz ponad 2000/m2 grubo ponad dwa,niestety.
Bylismy przerazeni cenami,szukaliśmy ale nic z tego wszystko szło w góre i jak narazie nie zapowiada sie na to zeby potaniało,choćby zewzględu na materiały budowlane no i na brak fachowców których niestety nie ma a ci co zostali duzo sobie rzyczą.
nam sie udalo kupic mieszkanie i juz w czerwcu sie wprowadzamy,ktos zrezygnował poprostu ze swojego mieszkanka ktore było jeszcze w starej cenie,poprostu fuks i tyle.
Podobny problem maja teraz nasi znajomi ale niestety oni juz za takie jak nasze czyli 64m2 zapłacą o pare tysiecy więcej.Takze nie liczyła bym na to ze cos sie zmieni,chyba z eto bedzie cud.
Powodzenia zycze bo to nie łatwa sprawa,tym bardziej ze tak jak my musimy spalacać kredyt na to mieszkanie przez najbilzsze 25 lat.
kurcze, to itak jesteście w świetnej sytuacji, tak niskie ceny za m2! w takiej cenie to chętnie bym i z 5 mieszkań kupiła, a tutaj, neistety, w cenie Waszego meiszkania ponad 60m, nie dostanę nawet starej kawalerki do remontu
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 09:41   #239
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez Kulkaaga Pokaż wiadomość
W standarcie mieszkania w TBS, w którym mieszkam były panele na podłodze, kafelki w łazience na podłodze i ścianach do 3/4 wysokości. Okna plastikowe, dachowe drewniane (bo mieszkam na poddaszu - piękne skosy, zawsze tak chciałam )
Słowem nic nie musieliśmy robić, żadnego remontu.
Gdy wyniknął problem z kafelkami z balkonie, przyszli panowie z TBS i położyli nowiutkie

Edit: I nie chodzi tu o udowodnienie, że "własnościowe jest ble, a TBS cacy" czy odwrotnie.
Prawda jest taka, że za kwotę jaką wydaliśmy na to mieszkanie nie kupilibyśmy nawet małej kawalerki w 30 letnim bloku, z lokatorem w postaci grzyba.
Założycielka wątku pytała, więc podsuwamy różne opcje i raczej nikt nie ma w tym jakiegoś interesu (jak było to już tu gdzieś delikatnie sugerowane)



Jesli chodzi o TBS, to zastanawia najbardziej kwestia czynszu.

Biorac kredyt na mieszkanie na np. 30 lat splacasz kredyt powiedzmy ok. 700 zl (mniejsze miasto) miesiecznie. 360 rat * 700 zł = 252 000 zł. Oczywiście, placisz rowniez odsetki dla banku, czyli powiedzmy splacasz 150 000 zl KAPITALU i 100 000 zl odsetek dla banku. gdy splacisz kredyt, masz w kieszeni te 150 000 zl kapitalu w postaci mieskania, ktore jest oczywiscie wiecej warte po 30 latach, powiedzmy 350 000 zl. (230%)

rachunek jest prosty 350 000 - 250 000 = 100 000 zarobku.

kupujac mieszkanie w tbs, placisz powiedzmy 40 000 zl za partycypacje i 700 zl miesiecznie przez 30 lat, co daje 252 000 zl + 40 000 zl. jednak w tej kwocie nie masz zadnego swojego kapitalu, wszystko, co placisz idzie do tbs (to tak, jakby placic same odsetki). powiedzmy, ze po 30 latach mozesz sprzedac na rynku wtornym swoja partycypacje za 184 000 (460%), zakladajac nawet, ze ceny tbs beda wzrastaly dwukrotnie szybciej niz mieszkan wlasnosciowych (co jest niemozliwe), wychodzi nam:

(252 000 + 40 000) - 184 000 = 108 000 zl straty
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 10:35   #240
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez AniaBrunetka Pokaż wiadomość

Jesli chodzi o TBS, to zastanawia najbardziej kwestia czynszu.

Biorac kredyt na mieszkanie na np. 30 lat splacasz kredyt powiedzmy ok. 700 zl (mniejsze miasto) miesiecznie. 360 rat * 700 zł = 252 000 zł. Oczywiście, placisz rowniez odsetki dla banku, czyli powiedzmy splacasz 150 000 zl KAPITALU i 100 000 zl odsetek dla banku. gdy splacisz kredyt, masz w kieszeni te 150 000 zl kapitalu w postaci mieskania, ktore jest oczywiscie wiecej warte po 30 latach, powiedzmy 350 000 zl. (230%)

rachunek jest prosty 350 000 - 250 000 = 100 000 zarobku.

kupujac mieszkanie w tbs, placisz powiedzmy 40 000 zl za partycypacje i 700 zl miesiecznie przez 30 lat, co daje 252 000 zl + 40 000 zl. jednak w tej kwocie nie masz zadnego swojego kapitalu, wszystko, co placisz idzie do tbs (to tak, jakby placic same odsetki). powiedzmy, ze po 30 latach mozesz sprzedac na rynku wtornym swoja partycypacje za 184 000 (460%), zakladajac nawet, ze ceny tbs beda wzrastaly dwukrotnie szybciej niz mieszkan wlasnosciowych (co jest niemozliwe), wychodzi nam:

(252 000 + 40 000) - 184 000 = 108 000 zl straty
Kupiłam mieszkanie za 109 000, przenioslam kredyt do innego banku w obcej walucie, skróciłam okres kredytowania o 20 lat, zmalało oprocentowanie, zmniejszyła się wysokośc raty w PLN. Mieszkanie zyskało na wartości drugie tyle ile było warte przy pierwszej wycenie. Na dzień dzisiejszy już zarobiłam 100 000 a przede mną jeszcze jakieś 24 lata płacenia (chyba, że dobrze pójdzie i bede płaciła po dwie, trzy raty).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-28 14:11:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.