Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-14, 17:54   #631
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
poprostu troche mnie dziwi budowanie tak duzych domow chyba ze mamy z 4 dzieci....

ale to moje zdanie

poprostu ja sama boje sie ze na starosc nie bede miala co zrobic z takim duzym domem (te obawy tycza sie tez mojego domu ktory ma zaledwie 110m2 uzytkowej)

cale zycie mieszkalam w domu z wielkim ogrodem i wiem ile to pracy i pieniedzy

mialam tez okazje mieszkac w bloku

wiec wydaje mi sie ze znalazlam zloty srodek wiem co musi byc wieksze a czego nie potrzebuje......
mam takie samo zdanie, mieszkałam w sporym domu i poza tym, że taki dom to dużo niekończącej się pracy, to najbardziej zapamiętałam że było mi tam stale zimno. Ogrzewanie zżerało masę kasy a i tak było zimno.
Dlatego teraz myślę o mniejszym domu.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 21:36   #632
konradiedyta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

hej razem z mężem planujemy budowę mało znanego projektu grabczyn 2 http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-59.html będe wdzięczna za wszelkie opinie na temat tego domku ponieważ jak już wcześniej wsponiałam jest on mało znany nie znalazłam jeszcze nikogo kto by go budował a szkoda ponieważ uważam że jest interesujący bardzo proszę o opinie i uwagi na ten temat
konradiedyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 21:51   #633
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez konradiedyta Pokaż wiadomość
hej razem z mężem planujemy budowę mało znanego projektu grabczyn 2 http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-59.html będe wdzięczna za wszelkie opinie na temat tego domku ponieważ jak już wcześniej wsponiałam jest on mało znany nie znalazłam jeszcze nikogo kto by go budował a szkoda ponieważ uważam że jest interesujący bardzo proszę o opinie i uwagi na ten temat
Dom jak dom, ani interesujący, ani nieinteresujący. Podoba mi się piwnica, nie podoba mi się że nie ma miejsca na szafy, nie ma ani jednej garderoby, jeden z pokoi na górze to klitka, żaden nie ma swojej łazienki, no i te skosy na górze.

Ale najgorzej nie jest. Jeśli spełnia Wasze oczekiwania i nie macie zbyt dużo ubrań to życzymy pomyślnej budowy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 12:37   #634
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
mam takie samo zdanie, mieszkałam w sporym domu i poza tym, że taki dom to dużo niekończącej się pracy, to najbardziej zapamiętałam że było mi tam stale zimno. Ogrzewanie zżerało masę kasy a i tak było zimno.
Dlatego teraz myślę o mniejszym domu.
teraz dostanie mi sie po glowie
ale moim zdaniem duze domy buduja osoby ktore wiekszosc zycia spedzily w blokach gdzie miejsaca jest zawsze bardzo malo
i nagle jak budujesz dom to chce sie miec miejsce na wszystko....


a w tym trzeba znalesc zloty srodek....

bo inaczej ogrzewanie, sprzatanie nas wykonczy
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 13:41   #635
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
teraz dostanie mi sie po glowie
ale moim zdaniem duze domy buduja osoby ktore wiekszosc zycia spedzily w blokach gdzie miejsaca jest zawsze bardzo malo
i nagle jak budujesz dom to chce sie miec miejsce na wszystko....
witam
już kiedyś pytałam na tym wątku o opinie dot. wybranego przez nas projektu. zdecydowaliśmy się wkońcu na niego (http://www.studioatrium.pl/projekt-d...6,61,opis.html). tylko obcięliśmy tą wystającą część. i parter ma ok. 100 metrów plus ewentualnie poddasze do zabudowy za 100 lat jak bedzie potrzeba i jak będzie nas stać.
wychowałam się w małym mieszkaniu i bardzo tam było przytulnie i wcale nie chciałam mieć dużego domu zależy mi bardziej na czasie
ALE nasz kolega wychowany w bloku faktycznie buduje dom o pow. ok. 400 metrów (już wliczając garaż) i buduje już chyba 5 rok...

a tak kompletnie nie związane z powyższym: wybrany przez nas projekt bardzo nas zachwycił na początku. jednak kolejne ekipy które przychodzą mają jakieś negatywne uwagi, mamy wiele problemów z budową. moja rada jest taka, by przed zakupem projektu, albo po zakupie, ale przed wydaniem pozwolenia na budowę pogadać jeszcze z jakimś znajomym architektem, który coś doradzi, pozmienia, powie z czego ABSOLUTNIE nie można rezygnować. i na tym nie warto oszczędzać... nam architekt wprowadził dokładnie takie zmiany jak chcieliśmy, nic nie poradził i to był błąd duży.
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 14:25   #636
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
witam
już kiedyś pytałam na tym wątku o opinie dot. wybranego przez nas projektu. zdecydowaliśmy się wkońcu na niego (http://www.studioatrium.pl/projekt-d...6,61,opis.html). tylko obcięliśmy tą wystającą część. i parter ma ok. 100 metrów plus ewentualnie poddasze do zabudowy za 100 lat jak bedzie potrzeba i jak będzie nas stać.
wychowałam się w małym mieszkaniu i bardzo tam było przytulnie i wcale nie chciałam mieć dużego domu zależy mi bardziej na czasie
ALE nasz kolega wychowany w bloku faktycznie buduje dom o pow. ok. 400 metrów (już wliczając garaż) i buduje już chyba 5 rok...

a tak kompletnie nie związane z powyższym: wybrany przez nas projekt bardzo nas zachwycił na początku. jednak kolejne ekipy które przychodzą mają jakieś negatywne uwagi, mamy wiele problemów z budową. moja rada jest taka, by przed zakupem projektu, albo po zakupie, ale przed wydaniem pozwolenia na budowę pogadać jeszcze z jakimś znajomym architektem, który coś doradzi, pozmienia, powie z czego ABSOLUTNIE nie można rezygnować. i na tym nie warto oszczędzać... nam architekt wprowadził dokładnie takie zmiany jak chcieliśmy, nic nie poradził i to był błąd duży.

czyli mieszkanie w bloku a duzy dom to nie regula


ja mialam projekt idywidualny wiec wszystko jest tak jak chcielismy Pani Architek podpowiadala duzo
ale i tak z projektem poszlismy od znajomego budowlanca ktory zobaczyl kilka bledow i na kilka pytan dal odpowiedz np. mamy malo typowe okna i czy nie beda przeszakdzac w konstrukcji budynku itp.
ale jestem swiadoma ze co ekipa to znajdzie nowy błąd
a po zamieszkaniu sami znajdziemy kolejne....

1 dom dla wroga, 2 dom dla przyjaciela, 3 dom dla siebie


optymistycznie mowiac czekaja nas jeszcze dwie budowy
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 14:44   #637
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
ALE nasz kolega wychowany w bloku faktycznie buduje dom o pow. ok. 400 metrów (już wliczając garaż) i buduje już chyba 5 rok...
Ciekawa jestem, za co ten dom wyposazy, ogrzeje i utrzyma, jezeli nie ma nawet pieniedzy na jego wybudowanie.
Trzeba mierzyc siły na zamiary, chyba podstawowa zasada w tym temacie.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 18:23   #638
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, za co ten dom wyposazy, ogrzeje i utrzyma, jezeli nie ma nawet pieniedzy na jego wybudowanie.
Trzeba mierzyc siły na zamiary, chyba podstawowa zasada w tym temacie.

a co tam
trzy swetry i masz tyle miejsca ze mozesz sobie pobiegac i sie rozgrzac
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 21:22   #639
Abigail1986
Raczkowanie
 
Avatar Abigail1986
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 113
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
teraz dostanie mi sie po glowie
ale moim zdaniem duze domy buduja osoby ktore wiekszosc zycia spedzily w blokach gdzie miejsaca jest zawsze bardzo malo
i nagle jak budujesz dom to chce sie miec miejsce na wszystko....


a w tym trzeba znalesc zloty srodek....

bo inaczej ogrzewanie, sprzatanie nas wykonczy
Ja przez większość mojego życia mieszkałam (i nadal mieszkam) w bloku z wielkiej płyty. Teraz myślimy o budowie domu i wcale nie marzą mi się wielkie powierzchnie. Dom, który wybrałam ma raptem 100 m2. Wybierając projekt brałam pod uwagę wiele kwestii, najważniejsze było dla mnie to, aby każdy miał dla siebie własny kąt, aby spełnione zostało jakieś moje wyobrażenie o idealnym domu oraz (i to jest bardzo ważne) aby było mnie na niego stać i żebym potem przez resztę życia nie spłacała kredytu.

Myślę, że każdy ma inne wymagania i każdy szuka domu na swoje potrzeby. Jedni potrzebują wielkich domów, bo w takich czują się dobrze. Inni budują mniejsze domki, bo na takie ich stać, czy też mają działkę na której zmieści się tylko taki dom.
Abigail1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 08:38   #640
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
teraz dostanie mi sie po glowie
ale moim zdaniem duze domy buduja osoby ktore wiekszosc zycia spedzily w blokach gdzie miejsaca jest zawsze bardzo malo
i nagle jak budujesz dom to chce sie miec miejsce na wszystko....


a w tym trzeba znalesc zloty srodek....

bo inaczej ogrzewanie, sprzatanie nas wykonczy
Nie zawsze, ale często jest w tym trochę racji...
TŻ zawsze mieszkał w niewielkim mieszkaniu w bloku, ja przechodziłam już przez etap małego mieszkania, wielkiego apartamentu i niewielkiego domu jednorodzinnego.
Nie było łatwo pogodzić nasze odmienne zapotrzebowania, on chciał wielkich przestrzeni, wielkiego salonu, sypialni i łazienek oraz wielkiego pokoju gabinetowo rozrywkowego... Wg mnie niepotrzebna nam ogromna sypialnia, ani ogromna łazienka, wystarczy niewielki gabinet z miejscem do spania dla gości, jedyne co musi być obszerniejsze to salon. Plus zero schodów.
Ostatecznie staneło na 135 m2, które na etapie projektu wydają się idealne. Sprzątanie i ogrzewanie nie wykończy nas finansowo, również nie będziemy "drapać pazurami po ścianach"...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 08:40   #641
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, za co ten dom wyposazy, ogrzeje i utrzyma, jezeli nie ma nawet pieniedzy na jego wybudowanie.
Trzeba mierzyc siły na zamiary, chyba podstawowa zasada w tym temacie.
no właśnie... najpierw się tłumaczył, że to pod agroturystykę, ale coś mi się ten projekt nie widzi, żeby można tam było przyjmować gości.
nasz dom wyszedł i tak zadziwiająco duży - 100 m na dole i w zasadzie drugie tyle na górze (odliczając skosy oczywiście). z tym, że na górze wstawiamy tylko okna, postawiliśmy ścianki działowe nośne, te które mają trzymać dach, a reszta jak $$$ nam z nieba spadnie. oczywiście chciałabym dla własnego komfortu mieć wykończone wszystko, ale wiem jakie będą realia.
my na etapie szukania projektu zwracaliśmy głównie uwagę, byn na parterze było możliwie dużo pokoi i salon. i się udało.
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 17:40   #642
konradiedyta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[quote=MarthaB;9018724]no właśnie... najpierw się tłumaczył, że to pod agroturystykę, ale coś mi się ten projekt nie widzi, żeby można tam było przyjmować gości.
nasz dom wyszedł i tak zadziwiająco duży - 100 m na dole i w zasadzie drugie tyle na górze (odliczając skosy oczywiście). z tym, że na górze wstawiamy tylko okna, postawiliśmy ścianki działowe nośne, te które mają trzymać dach, a reszta jak $$$ nam z nieba spadnie. oczywiście chciałabym dla własnego komfortu mieć wykończone wszystko, ale wiem jakie będą realia.
my na etapie szukania projektu zwracaliśmy głównie uwagę, byn na parterze było możliwie dużo pokoi i salon. i się udało

a jaki dom budowałaś jeśli można wiedzieć i jaki koszty sie wiążą z wybudowaniem domu o takiej pow. mój będzie miał pow na patrerze 68 i zastanawiam sie czy to nie za mało??
konradiedyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 17:41   #643
konradiedyta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Martha B
konradiedyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 18:44   #644
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Aeterna Pokaż wiadomość
A na ile osób ten dom..?
Jak dużą rodzinę..?
Za duży to on nie jest.

To trudno doradzać, ale ludzie, którzy zajmują się branżą budowlaną, rzadko decydują się na gotowce. Ja nikogo takiego nie widziałam .
Nie wiem, czy nie lepiej samemu sobie narysować, to czego się chce, i zlecić projektantowi.
Tak to - wygląda ładnie.
Ale uważam, na początek, że nie jest duży.

Wszystko rozbija się o finanse, wiadomo.

Jest niewielki.
Przez to robią się takie klitki.
Za wąski przedpokój. Dosyć ciemny. Za mały garaż.
Kuchnię 12m to ja w blokach miałam.
Ściany z Ytonga?
Nie pamiętam opinii, pamiętam tylko, że "nikt" się Ytongiem nie zachwyca i z tego nie buduje (ja nie znam nikogo takiego).
Lepiej stawiać z pustaka, najlepiej ceramicznego.
Ściany gr. 36 cm to już z ociepleniem, czy bez..?
Niezbyt grube mury - to ważne przy ogrzewaniu potem całości.
Dobrze, że ocieplony wełną - lepsza od styropianu.
Wolałabym schody zabiegowe, - można dać wygodniejsze stopnie.
Chyba by mi się bardziej podobał dach kopertowy. Ładniejsza bryła.
Mała garderoba.

Wiem, wszystko wynika z metrażu.
Ale - dla mnie to on jest taki klitkowy ten dom (już pisałam ).
Władujecie w niego 200-300 tyś, to wolałabym za te pieniądze kombinować 200 m, a nie 145.
Ja bym się chyba na gotowca nie zdecydowała.

Ale - każdemu przecież pasuje coś innego.
To moje zdanie - i nie musi być słuszne.
A nawet może być bardzo błędne

No tutaj sie nie zgodze! Dodam ze zajmuje sie budową domów i nieruchomosciami na codzien!
Po pierwsze dlaczego za mały? Widze ze w Polsce jest mania wielkosci, tylko ze potem nie ma kasy na zakonczenie budowy.
Po drugie Ytong to dobry materiał, 36 mozna ocieplac lub nie zalezy od inwestora
Po trzecie za 200-300 tys dzisiaj juz nikt domu nie wybuduje wielkosci 200m2
Teraz budujemy 270 m2 i z wykonczeniem (bez luksusow typu jacuzzi itp.) to koszt min 1 mln. zł!+ działka. Łatwo policzyc ile to wszystko kosztuje.
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 20:28   #645
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ooliwka Pokaż wiadomość
teraz dostanie mi sie po glowie
ale moim zdaniem duze domy buduja osoby ktore wiekszosc zycia spedzily w blokach gdzie miejsaca jest zawsze bardzo malo
i nagle jak budujesz dom to chce sie miec miejsce na wszystko....


a w tym trzeba znalesc zloty srodek....

bo inaczej ogrzewanie, sprzatanie nas wykonczy
przykładem tego byli moi rodzice i ich dom. Teraz przeżywam to z mężem - on z blokowiska, ja ze sporego domu. Jem marzą się przestrzenie, mnie mała powierzchnia sprzątania i ogrzewania.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 09:28   #646
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez konradiedyta Pokaż wiadomość

a jaki dom budowałaś jeśli można wiedzieć i jaki koszty sie wiążą z wybudowaniem domu o takiej pow. mój będzie miał pow na patrerze 68 i zastanawiam sie czy to nie za mało??
witam
ja buduję nadal ten dom http://www.studioatrium.pl/projekt-d...6,61,opis.html . jesteśmy na etapie krycia dachu, ale pogoda nam skutecznie uniemożliwia dokończenie.
nie wiem, czy 68 to wystarczająco. znajomy zbudował 80 m. łącznie z poddaszem (ma malutką działkę) i mówi, że to wystarcza. my mieszkamy bardzo daleko od mojej rodziny i miasta skąd pochodzę (300 km), więc zakładałam, że co jakiś czas nas ktoś odwiedzi i zanocuje. ale tak patrząc na naszą dwójkę plus np. dwójka dzieci, to powinno wystarczyć, jeśłi będzie np. dodatkowy garaż i jakaś kanciapa na kosiarki, rowery i inne graty. plus kawałek stryszka.
mimo wszystko ja bym wolała zbudować nieco za mały dom niż za duży (a z drugiej strony teraz wynajmujemy 47 metrów i mamy aż nadto, jeden pokój to graciarnia a komputerem i rowerami...)
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 09:31   #647
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Teraz budujemy 270 m2 i z wykonczeniem (bez luksusow typu jacuzzi itp.) to koszt min 1 mln. zł!+ działka. Łatwo policzyc ile to wszystko kosztuje.
oj kurcze, coś o tym skoku cen wiem, my zakładaliśmy, że starczy nam 200 tys (mieliśmy działkę i część materiałów, poza tym mieszkamy w tej części Polski, gdzie robocizna jeszcze nie jest aż tak droga). i raczej się nie zmieścimy. nawet nie chcę się zastanawiać ile nam braknie, ale liczę, że nie będzie to więcej niż 30 tys, przy bardzo skromnym wyposażeniu.
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 14:42   #648
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://www.z500.pl/projekt/z30.html a co myslicie o tym projekcie? chetnie wysłucham waszych opinii, ale wedłgu mnie to nieduzy ale przytulny domek o dosc dobrym rozkladzie pomieszczen..zastanawiam sie tylko ile by kosztowalo wybudowanie takiego domku
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 15:27   #649
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
http://www.z500.pl/projekt/z30.html a co myslicie o tym projekcie? chetnie wysłucham waszych opinii, ale wedłgu mnie to nieduzy ale przytulny domek o dosc dobrym rozkladzie pomieszczen..zastanawiam sie tylko ile by kosztowalo wybudowanie takiego domku
Trochę martwiłby mnie brak pomieszczeń gospodarczych, no i standardowe pytanie - po co Ci balkon jak masz ogródek? Taki domek wg mnie wymaga specyficznego otoczenia, nie wszędzie będzie pasował.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 16:20   #650
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
http://www.z500.pl/projekt/z30.html a co myslicie o tym projekcie? chetnie wysłucham waszych opinii, ale wedłgu mnie to nieduzy ale przytulny domek o dosc dobrym rozkladzie pomieszczen..zastanawiam sie tylko ile by kosztowalo wybudowanie takiego domku
Wybudowanie jak wybudowanie, koszty ogrzewania zimą (zimne powietrze gromadzące się na tym wielkim balkonie i na dole) to będzie masakra.

Kuchnia klitka ma 7 m2 natomiast balkon 17 m2 ... Skosy na górze zabierają 1/3 pokoi ... Zero pomieszczeń gospodarczych, zero miejsca na szafy ... Szkoda pieniędzy na budowanie takiego ... hmmm ... budynku.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:30   #651
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
http://www.z500.pl/projekt/z30.html a co myslicie o tym projekcie? chetnie wysłucham waszych opinii, ale wedłgu mnie to nieduzy ale przytulny domek o dosc dobrym rozkladzie pomieszczen..zastanawiam sie tylko ile by kosztowalo wybudowanie takiego domku
Tu nie ma dobrego rozkładu pomieszczeń.
Kuchnia jest w dziwnym miejscu, okno ani od frontu ani od tarasu (czego nie jestem zwolenniczką, ale od biedy by mogło być... a tu?). Na piętro się wchodzi przez salon/ za daleko od drzwi wejściowych do schodów na piętro.
Góra -źle rozplanowany układ pomieszczeń - strata na komunikację/przestrzeń nie użytkowana - co w tak małym domu jest niedopuszczalne.
Nie ma żadnego wytłumaczenia dla tak bardzo wysuniętego balkonu i to zadaszonego. Nie wiem, może niektórzy lubią takie fanaberie, ale przez to sypialnia będzie pomieszczeniem niepotrzebnie zaciemnionym, a przy okazji (a może przede wszystkim) i salon na dole.
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2008-09-18 o 17:34 Powód: korekta
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 11:44   #652
*kaalinaa*
Zadomowienie
 
Avatar *kaalinaa*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 076
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam

Planujemy z TŻ budowę domu i zastanawiamy się nad projektem. Wstępnie wybraliśmy jeden ale ciekawa jestem Waszych opinii bo im dłużej o nim myślę tym mniej jestem przekonana. Z góry dzięki za jakieś uwagi.

http://www.twojprojekt.pl/projekty/n...ki_-_wariant_i
__________________
Kalina 9 lipca 2009 r
Hania 5 marca 2011 r


*kaalinaa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 12:30   #653
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Na parterze duża strata powierzchni na komunikację, niepotrzebne zakamarki, dziwne usytuowanie kominka. Poddasze - brak ścian szczytowych, brak okien w pionie/brak lukarn (same połaciowe - nie można wyjrzeć przez okno), duże połacie = duży koszt pokrycia dachowego.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 13:10   #654
*kaalinaa*
Zadomowienie
 
Avatar *kaalinaa*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 076
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Na parterze duża strata powierzchni na komunikację, niepotrzebne zakamarki, dziwne usytuowanie kominka. Poddasze - brak ścian szczytowych, brak okien w pionie/brak lukarn (same połaciowe - nie można wyjrzeć przez okno), duże połacie = duży koszt pokrycia dachowego.
Dzięki właśnie to mi się nie podobało, te ściany, brak okien w pionie i to pomieszczenie gospodarcze. Dobrze usłyszeć bezstronne zdanie
__________________
Kalina 9 lipca 2009 r
Hania 5 marca 2011 r


*kaalinaa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 18:12   #655
konradiedyta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-59.html
napiszcie co myślicie o tym projekcie będę wdzięczna za wszelkie opinie może znacie kogoś kto go budował lub buduje
konradiedyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:14   #656
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez konradiedyta Pokaż wiadomość
http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-59.html
napiszcie co myślicie o tym projekcie będę wdzięczna za wszelkie opinie może znacie kogoś kto go budował lub buduje
Zadaje się, że ten domek był już wcześniej omawiany (jakoś kilka stron wstecz bo kojarzę ). Poszukaj.
Według mnie fatalny - żeby wejść do kuchni trzeba iść przez salon lub wiatrołap. Do kuchni powinno być bezpośrednie wejście z komunikacji...
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 13:26   #657
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Przeglądam te projekty i się zastanawiam, czy lepiej jak garaż jest wolnostojący czy przylegający do domu?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:20   #658
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

centipede: to zależy od paru czynników - wielkość działki, wjazdu (projektowany/istniejący/od jakiej strony/czy daleko od bramy wjazdowej do projektowanego budynku => czy dużo powierzchni utwardzonej), ale najważniejszym jest to jak chce inwestor, kwestia wygody użytkowania. Według mnie idealnie jest mieć garaż w piwnicy, ale to nie zawsze się sprawdza na każdej działce, no i dochodzą kosztowne roboty ziemne, itp.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 09:46   #659
joana321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

witam, szukam projektu domu już baaaardzo długo. Niby jest miliony projektów, ale zawsze jest jakieś ALE. Nie wiem czy zauważyliście ale większość kuchni to jakaś pomyłka-7-8m kwadratowych...
Po długich namysłach skłaniam się najbardziej do projektu PINOKIO http://www.projekty.ign.com.pl/index...=detail&id=165 co o nim sądzicie? Generalnie chodzi mi o przestronny domu, ale jednocześnie nie za wielki. Nie chce mieć 5 pokoi na górze po 9 metrów...
W PINOKIO zastanawia mnie ta pustka nad salonem, jak to wygląda...co to jest?Będę wdzięczna za jakiekolwiek komentarze. Pozdrawiam
joana321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 10:49   #660
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez joana321 Pokaż wiadomość
witam, szukam projektu domu już baaaardzo długo. Niby jest miliony projektów, ale zawsze jest jakieś ALE.
Tak, jest jedno ALE - większość to koszmary.
Pinokio II też do nich należy.
Ta pustka nad salonem to jedyny ciekawy element domu. Dom dla ludzi którzy lubią spacerować - można to robić dosłownie w kółko .
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.